#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
16/10/2011 15:16
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Οι πόρνες μετά την πρώτη τους φορά

[caption id="attachment_127626" align="alignnone" width="597" caption="Η φωτό είναι από το Βήμα"][/caption]

Η υπογραφή του Μνημονίου προκάλεσε «μεγάλη ντροπή» στους υπουργούς της κυβέρνησης, οι οποίοι δεν μπορούσαν να διανοηθούν ότι το ΠΑΣΟΚ θα οδηγούσε τη χώρα στο ΔΝΤ, γράφει το «Βήμα της Κυριακής».

Στα δύο χρόνια που ακολούθησαν, οι υπουργοί σταδιακά «έχασαν κάθε ίχνος ντροπής», ο κ. Παπανδρέου έφθασε στα όρια παραίτησης και ο Ευάγγελος Βενιζέλος παγιδεύτηκε σε ένα θρίλερ χωρίς κάθαρση. «Ήμασταν σαν τις πόρνες μετά την πρώτη τους φορά» (!!!).

Έτσι χαρακτήρισε στέλεχος της κυβέρνησης του Γ. Παπανδρέου στην ίδια εφημερίδα, την ψυχολογία των υπουργών του που πήραν μέρος στο υπουργικό συμβούλιο που επικύρωσε την ιστορική, καταστροφική και προδοτική υπαγωγή της χώρας στο μνημόνιο, στις 5 Μαίου του 2010.

Απο τότε και σύμφωνα με την λογική του μεγαλοστελέχους της κυβέρνησης, υπήρξαν άπειρες φορές. Το συνήθησαν λοιπόν.

Όταν άρχισαν να υπογράφουν ένα-ένα τα χαράτσια, όταν αργότερα υπέγραψαν μέσα στην κατακραυγή του κόσμου το μεσοπρόθεσμο, όταν αποφάσιζαν ίσως για «τελευταία» φορά το φόρο στα ακίνητα... Όμως η γλύκα του επαγγέλματος, κατά το κυβερνητικό στέλεχος, δεν φαίνεται να τελειώνει εδώ: υπέγραψαν και το πολυνομοσχέδιο που καταργεί τα πάντα... και εξαθλιώνει και τον τελευταίο εργαζόμενο. Στην λογική της εξαθλιωμένης συνείδησης των υπουργών του υπουργικού του Γ. Παπανδρέου!

Ήταν να μην αρχίσουν λοιπόν...

Ερώτημα : Έτσι ακριβώς η κάπως έτσι νιώθουν και τα εξαπτέρυγα; Ως πόρνες δηλαδή!!! (κυβερνητικό στέλεχος είπε...)

Συμπέρασμα : Δεν φτάνει που μας έχουν εξαθλιώσει οικονομικά, κοινωνικά, ηθικά εχουν και απύθμενο θράσος !!!

 Χαρά Δραβά 

Το πιο τραγικό από όλα όμως είναι αυτό: Σύμφωνα με το δημοσίευμα, ο πρωθυπουργός γνώριζε την τραγική κατάσταση της χώρας. «Ο Γιώργος γνώριζε τα πάντα», ομολογεί κορυφαίο κυβερνητικό στέλεχος, συμπληρώνοντας: «Από τον Φεβρουάριο του 2009, οκτώ μήνες πριν από τις εκλογές, γνωρίζαμε ότι η Ελλάδα είναι τεχνικά πτωχευμένη. Η χρεοκοπία ήταν θέμα χρόνου»

Και πήγαν στις εκλογές, όλοι μαζί, λέγοντας ότι "λεφτά υπάρχουν";

Τι άλλο να πούμε και να γράψουμε εμείς Θεέ μου;

ΣΧΟΛΙΑ

  1. irida avatar
    irida 16/10/2011 15:20:25

    Πολύ εύστοχος ο τίτλος!!

  2. stanley@gr avatar
    stanley@gr 16/10/2011 15:23:38

    σα δεν ντρεπονται! τολμουν και το λενε ετσι ανοιχτα στα μουτρα μας.
    "χαθηκε καθε ιχνος ντροπης" γραφει το Βημα.
    και μετα παραπονουνται για τα γιαουρτια και τα αυγα... και λιγα τους ειναι!

  3. σιδεράκιας avatar
    σιδεράκιας 16/10/2011 15:30:08

    Για να τα γράφει το Βήμα, μπας κι είναι ήδη τελειωμένοι και δεν το έχουμε πάρει χαμπάρι;

    μα πόσο διαβρωμένοι είναι τελικά; Ιχνος ηθικής; Τι νομίζουν, η εκ των υστέρων παραδοχή της αλήθειας που όλοι πλην πρασινοφρουρών γνώριζαν, θα τους γλυτώσει;!

  4. Νίκος Αργεάδης avatar
    Νίκος Αργεάδης 16/10/2011 15:42:25

    Το "σαν" τι το ήθελαν;
    Πολιτικές πόρνες είναι. Αλλά ξέρετε οι πόρνες προσφέρουν υπηρεσίες τίμιες. Γιατί πουλάν το κρομί τους ΜΟΝΟ, όχι την ψυχή τους. Τούτοι εδώ πούλησαν την ψυχή τους πρώτα, την ελλάδα και τους Έλληνες αντί πινακίου φακής, του δικού τους μόνο πινακίου.

  5. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 16/10/2011 15:46:19

    Νομίζουν ότι θα γλιτώσουν το κεφάλι τους με τις κλάψες.

    "Το μνημόνιο εγκρίθηκε μέσα σε 3 ώρες...
    συντάχθηκε στο πόδι...
    δεν είχαμε ιδέα τι γράφαμε"!!
    "Πρόκειται για διαπραγμάτευση άρπα κόλλα. Δεν είχαμε ιδέα τι γράφαμε και σε ανάλογη σύγχυση ήταν οι εμπειρογνώμονες της τρόικας, οι οποίοι εργάζονταν υπό την ασφυκτική πίεση της Επιτροπής και του Ταμείου"...
    "Ούτε ο Παπανδρέου, ούτε κανένας από εμάς πιστεύει στο Μνημόνιο" λέει ο υπουργός ανώνυμα σύμφωνα με το "Βήμα".

    "Θα θυμίσω ότι το Μεσοπρόθεσμο ήρθε προς συζήτηση στο υπουργικό συμβούλιο πέμπτο στη σειρά μετά το νομοσχέδιο για τα ζώα συντροφιάς.!!!

    "είχε στη διάθεσή του λιγότερες από τρεις ώρες για να το διαβάσει, να κατανοήσει να αξιολογήσει και να εγκρίνει το τμήμα της συμφωνίας." Σύμφωνα με το ρεπορτάζ μάλιστα το Μνημόνιο ήταν συρραφή των αντίστοιχων που δόθηκαν σε Ουγγαρία και Τουρκία ενώ μόνο τα δύο πρώτα κεφάλαια ήταν αμμιγώς "ελληνικά".

    dexiextrem.blogspot.com/2011/10/3.html

    • Theo avatar
      Theo @ αλλενάκι 16/10/2011 15:55:26

      Για κρεμασμα ειναι αλλενακι.
      εκεινο ομως που με εξοργιζει ειναι οτι το λενε τοσο ανοιχτα, τοσο απροκαλυπτα σαν να επιθυμουν οι ιδιοι την τιμωρια τους!
      λες να θελουν να εξιλεωθουν?
      σαν τον ληστη στο σταυρο ενα πραμα...

      • αλλενάκι avatar
        αλλενάκι @ Theo 16/10/2011 16:03:53

        Ποιοι να εξιλεωθούν Theo;

        Αυτοί που βαρύνονται με 1700 αυτοκτονίες συμπατριωτών μας σε 2 χρόνια μέσα και με δολοφονίες/ληστείες/βαρύτατους τραυματισμούς ΑΜΑΧΩΝ από τους αλλοδαπούς που άφησαν να εγκληματούν στο ξέφραγο αμπέλι;

        Και που μόλις ΠΡΟΧΤΕΣ πέρασαν νόμο στο υπουργικό συμβούλιο που δίνει ΕΡΓΑΣΙΑΚΑΙ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ ΚΑΙ ΑΔΕΙΑ ΠΑΡΑΜΟΝΗΣ ΣΕ ΚΑΘΕ ΑΛΛΟΔΑΠΟ ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΔΕΙΞΕΙ ΟΤΙ ΕΧΕΙ "ΣΥΝΤΡΟΦΟ" ΕΛΛΗΝΑ ?

        • stanley@gr avatar
          stanley@gr @ αλλενάκι 16/10/2011 16:21:55

          Το εγραψα και αλλου:
          θα ειναι η πρωτη φορα που οι πρωθυπουργοι και το κακο συναπαντημα τους ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΝΕ ΣΠΙΤΙ ΤΟΥΣ...

        • ΝΙΚΗ avatar
          ΝΙΚΗ @ αλλενάκι 16/10/2011 16:34:48

          Γιατί να πρέπει να χυθεί αίμα για να αλλάξει κάτι; γιατί να πρέπει να πεθάνουν άνθρωποι; αν και οι 1700 αυτοκτονίες σ'αυτά τα 2 χρόνια είναι μόνο νούμερα γι'αυτούς. η ανθρώπινη ζωή δεν έχει και τόσο μεγάλη αξία σε ευρώ! αν είχε δε θα μας την κλέβαν κάθε μέρα...

        • ΚΜ avatar
          ΚΜ @ αλλενάκι 16/10/2011 16:45:04

          Αλλενάκι, γι'αυτό το τελευταίο αντέδρασε η Νδ ή ακόμα;

          Πλέον, εδώ που φτάσαμε χρειάζεται να διακηρυχθεί ότι όχι μόνο θα ξηλωθούν αυτοί οι νόμοι μέσα στις πρώτες 100 ώρες αλλά και ότι θα αναδρομικά θα ανακληθούν όλες αυτές οι «άδειες παραμονής». Ο μόνος που θα δυσφορήσει είναι οι επαγγελματίες των γνωστών ΜΚΟ και οι (όποιοι) ... σύντροφοι των εν λόγω λαθρομεταναστών.

          Διαβάζει κανένας;

          • Αυτόνομος avatar
            Αυτόνομος @ ΚΜ 16/10/2011 18:13:28

            Φίλε μας έχεις ζαλίσει- μεροκάματο σου δίνουν για να επιτίθεσαι συνεχώς και βλακωδώς;
            διάβασε εδω
            http://www.antinews.gr/2011/10/16/127630/

            και πήγαινε να σχολιάσεις σε τίποτα υπερπατριωτικά μπλογκάκια

          • ΚΜ avatar
            ΚΜ @ Αυτόνομος 16/10/2011 20:40:00

            Αυτόνομε, σε μένα πάει η παραπάνω απάντηση σου; Άν ναι, τί σχέση έχει το λινκ που παραθέτεις με αυτό στο οποίο αναφέρομαι εγώ; Αναφέρομαι στην τελευταία παράγραφο του σχολίου από το Αλλενάκι (16/10/2011 στις 4:03 μμ). Άν γι'αυτό σου βρίσκεται κανας σύνδεσμος, ο πρώτος που θα χαρεί να διαβάσει κάτι τέτοιο θα είμαι εγώ.

            Όσο τα υπόλοιπα απαξιωτικά, δεν με αγγίζουν. Είναι υποχρέωσή μου να βοηθάω την παράταξη να δείχνει καλά αντανακλαστικά. Τί θες δηλαδή; Αντί για την ΝΔ, να βγεί να τα πεις κανας κωλοτούμπας και μετά να απορούμε πώς δεν μένει εκτός βουλής παρά το μνημόνιο που μας φόρτωσε μαζί με τον ΓΑΠ;

          • ΒΙΣ avatar
            ΒΙΣ @ Αυτόνομος 17/10/2011 00:00:50

            Ουδεμία σχέση το link που παραπέμπεις με όσα είπε ο ΚΜ και τα οποία προσυπογράφω. Ολες οι άδειες παραμονής λάθρα εισελθόντων που έχουν εκδοθεί τα τελευταία 2 χρόνια ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΝΑΚΛΗΘΟΥΝ για επανεξέταση. Και να θεσπιστεί το "άπαξ λαθραίος, διά παντός λαθραίος" (ό,τι ισχύει στον Καναδά), ακόμα και σε συνταγματική διάταξη.

    • ΒΙΣ avatar
      ΒΙΣ @ αλλενάκι 16/10/2011 21:26:12

      Σε παλαιότερο σχόλιό μου εδώ είχα γράψει ότι αποκλείεται ένα κείμενο 1000 περίπου σελίδων, με αναφορές συγκεκριμένες σε οικονομικά θέματα και μέτρα που πρέπει να ληφθούν, να συντάχθηκε σε λίγες μέρες. Άρα, η κοινή λογική το υπαγορεύει, πρόκειται για συρραφή από παρόμοια κείμενα που είχε χρησιμοποιήσει το ΔΝΤ σε ανάλογες περιπτώσεις. Δηλαδή, ένα copy-paste. Θυμάμαι ότι είχα χρησιμοποιήσει αυτόν τον όρο.
      Εκτίθενται επομένως όσοι άκριτοι υποστηρικτές του μνημονίου το έβλεπαν ως ένα δήθεν εμβριθές κείμενο που θα έδινε απάντηση στα υπαρκτά οικονομικά προβλήματα και τις στρεβλώσεις της ελληνικής οικονομίας.
      Το πολυδιαφημιαζόμενο μνημόνιο ήταν ένα τελικά ένα πρόχειρο patchwork.

      • Μακεδόνας Θεσσαλονικιός avatar
        Μακεδόνας Θεσσαλονικιός @ ΒΙΣ 17/10/2011 15:11:01

        Αυτόνομε,ο ΚΜ έχει δίκιο,άδικα του επιτίθεσαι.
        Αυτό που μου κάνει ιδιαίτερη εντύπωση όμως είναι η αντίδραση του ΚΜ!
        Φίλε ΚΜ δεν παρασύρθηκες,απάντησες όμορφα και ουσιαστικά.Δεν μπορείς να φανταστείς πόσο με χαροποιεί το γεγονός αυτό!
        Α,και κάτι άλλο « ».Το δικό μου πληκρολόγιο τα έχει αλλού!
        Καλή εβδομάδα.

  6. A.M. avatar
    A.M. 16/10/2011 16:02:57


    Επί της ουσίας..
    Καταλαβαίνω πως το ΠΑΣΟΚ και ο ΓΑΠ τε - λεί - ω - σαν !

    Όταν απ την μια το Βήμα γράφει αυτά, απ την άλλη ο Ψυχάρης στέλνει επιστοή στον Πρόεδρο ... ε τι άλλο θέλετε;

    Έχει πέσει γραμμή από ψηλά / βόρεια «οι αναλώσιμοι να φαγωθούν πάραυτα!»

    Άντε να δούμε τι έπεται στην συνέχεια...
    Και ποιός έπεται...

    • ο Αρης avatar
      ο Αρης @ A.M. 16/10/2011 17:47:53

      "Αντε να δούμε..." : Η γενιά του καναπέ, της τηλεόρασης και του ηλεκτρονικού ακτιβισμού με λάπτοπ.
      (συγνώμη, και εγώ διαπίστωση κατάντιας κάνω)

      • TopGunZ avatar
        TopGunZ @ ο Αρης 16/10/2011 19:04:01

        Ενώ οι επαναστατικές ασκήσεις είδαμε πόσα καλά φέρανε στον κόπο: Δεκέμβριος 2008, αμέτρητες χαμένες εξεταστικές, εκτεταμένη βία απέναντι σε αθώους, ανυπολόγιστες υλικές ζημιές και γιατί? Για να ψηφίσετε Γιωργάκη? Μια χαρά είναι και ο καναπές και το λάπτοπ, αυτή είναι η νέα Εκκλησία του Δήμου αν θες, αρκεί την Κυριακή των εκλογών να το σηκώσεις το κουφάρι σου και να πας να ψηφίσεις με οξυγονωμένο το κεφάλι και να μην το κάνεις πάλι σφεντόνα.

        • Αίθρα avatar
          Αίθρα @ TopGunZ 16/10/2011 21:12:19

          Συμφωνώ.

  7. promitheas avatar
    promitheas 16/10/2011 16:07:48

    Όταν οι ληστοσυμμορίες της μεταπολίτευσεις μετέτρεπαν την Ελλάδα σε χαμαιτυπείο για δική τους χρήση, τότε ένοιωθαν περίφημα;
    Όταν την χρεωκόπησαν και οι ξένοι τους έφτυναν στα μούτρα για την
    διαφθορά και την ανικανότητά τους, τότε αντελήφθηκαν ποιοί είναι
    και ένοιωσαν σαν πόρνες;
    Αυτό, οι Έλληνες πολίτες το εγνώριζαν πολύ πριν από αυτούς.

  8. Απορία avatar
    Απορία 16/10/2011 16:08:26

    «Ήμασταν σαν τις πόρνες μετά την πρώτη τους φορά»

    Έτσι, έτσι. Τώρα πια έχετε την παρτούζα για ρουτίνα. Γραικύλοι.

    Τα πολιτικά σκουπίδια του ΠΑΣΟΚ πρέπει να πάνε στον ΧΥΤΑ της ιστορίας γρήγορα, προτού πάει μαζί τους ολόκληρη η χώρα.

  9. Κώστας Ροδινός avatar
    Κώστας Ροδινός 16/10/2011 16:53:05

    Δεν έχω δεί πιο βίαιη αποδόμηση κυβέρνησης...

    • android.K. avatar
      android.K. @ Κώστας Ροδινός 16/10/2011 17:21:01

      και που να δεις ποσο βιαιο θα ειναι το πεσιμο της... Κωστα!

    • rally monkey avatar
      rally monkey @ Κώστας Ροδινός 16/10/2011 20:51:29

      ορισμενες φορες εχω την αίσθηση ότι τους αντιμετωπιζεις σαν να ήταν 'μία οποιαδηποτε' κυβερνηση
      θα υπενθιμισω πως ισως για πρώτη φορα στα χρονικά 'λαός δεχθηκε επιθεση απο την ίδια του την κυβερνηση'

  10. SXOLIASTHS avatar
    SXOLIASTHS 16/10/2011 18:08:59

    Καλά OI "ΜΕΓΑΟΛΥΠΟΥΡΓΟΙ " αν και επικίνδυνοι μπορούν ίσως να ελπίζουν στην ΗΛΙΘΙΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΕΛΛΗΝΑ και να πιστευουν ότι θα ξαναψηφιστούν για να συνεχίσουν να ζουν σαν τις βδέλλες όπως τόσα χρόνια κάνουν. Οι μικροβουλευτές και ειδικα της επαρχίας που στηρίζονται και συνεχίζουν να υποστηρίζουν την κυβέρνηση της μειοδοσίας; Γιατι δεν κάνουν μιά ηρωική έξοδο καταγγελοντας τους προδότες έτσι ώστε ο επόμενος ΑΦΕΝΤΗΣ του ΠΑΣΟΚ να τους προωθήσει;;;; ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΣΑΣ ΑΝΗΣΥΧΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ;;;

  11. Ελλην avatar
    Ελλην 16/10/2011 18:09:36

    ΚΑΙ τι συμπτωση. ποση λατρεια εχουν οι πορνες για τον νταβατζη τους. πεθαινουν γι αυτον και μονο

  12. ΧΡΗΣΤΟΣ ΣΑΛΟΝΙΚΑ avatar
    ΧΡΗΣΤΟΣ ΣΑΛΟΝΙΚΑ 16/10/2011 18:31:19

    Γιατί τόσο ΜΙΣΟΣ, γιατί τόση απανθρωπιά;, γιατί τόση ΞΕΦΤΙΛΑ;,
    ΤΙ ΣΟΥ ΕΚΑΝΕ ΡΕ ΑΝΙΚΑΝΕ Ο ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΛΑΟΣ;;
    ΓΙΑΤΙ ΤΟΣΟ Μ Ι Σ Ο Σ ΡΕ ανθρωπάρια;;;;

  13. μαρικα avatar
    μαρικα 16/10/2011 18:50:01

    www.sumo.gr/2011/10/06/spaw-thn-siwph-mou/
    Ειναι αληθεια αυτα που γραφει ο κυριος ΕΛΛΗΝΟΦΡΕΝΕΙΑ?γιατι κοντευει να τρελαθει και το παρδαλο κατσικι.

  14. Περικλής Ματζάρης avatar
    Περικλής Ματζάρης 16/10/2011 19:11:30

    Ενώ τώρα που πέρασε η πρώτη φορά είδαν ότι και το επάγγελμα είναι του γούστου τους και έχει και χοντρή ...κονόμα !

  15. KA avatar
    KA 16/10/2011 19:29:44

    Χα, χα!

    Όπως έγραφε και ο γίγας Άκης Πάνου:

    "όταν κατέβηκα το πρώτο το σκαλί
    γίναν πιό εύκολα τα άλλα σκαλοπάτια"

    Έτσι έπαθαν και οι ... παρθένες του ΠαΣοΚ ... Ναι, ντε, πιστέψτε το, γιατί είστε καχύποπτοι;

  16. Κρης avatar
    Κρης 16/10/2011 19:38:38

    Xarry Klyn - Vazelinh
    h**p://www.youtube.com/watch?v=m3Yi_t2MmGA#t=26s

  17. anonymous avatar
    anonymous 16/10/2011 19:56:20

    Κανείς μα κανείς δεν κατάλαβε την προβοκάτσια του κυρ Σταύρου. Ουσιαστικά μας οδηγεί στο να τους λυπηθούμε διότι βρέθηκαν σε κατάσταση ανάγκης. Έκαναν απέλπιδα προσπάθεια. 3 σελίδες πιο πέρα βάζει τους "προδότες" της ΝΔ που μιλάνε με την πρεσβεία και δένει το γλυκό. Δε φταίει η κυβέρνηση η ΝΔ φταίει. Για άλλη μια φορά όπως πάντα.

    ΥΓ. Προσοχή στα εισαγωγικά.

    • Franklin S. avatar
      Franklin S. @ anonymous 16/10/2011 20:02:04

      κριμα αγαπητε ανωνυμε, που δεν εμαθες να διαβαζεις!

      στην πολιτικη τιποτα δεν ειναι οπως φαινεται...

  18. rally monkey avatar
    rally monkey 16/10/2011 21:08:42

    «Ο Γιώργος γνώριζε τα πάντα», ομολογεί κορυφαίο κυβερνητικό στέλεχος, συμπληρώνοντας: «Από τον Φεβρουάριο του 2009, οκτώ μήνες πριν από τις εκλογές, γνωρίζαμε ότι η Ελλάδα είναι τεχνικά πτωχευμένη. Η χρεοκοπία ήταν θέμα χρόνου»

    Δειτε και πάλι τις μισες αληθειες
    Η Ελλάδα ειχε προβλημα (σοβαρο εστω) στα δημισιονομικα
    Αλλα η αποσταση ειναι ετη φωτος απο το 'τεχνικά πτωχευμενη' που παει 'εντεχνα' να σου πασαρει 'το στελεχος'
    σα να σου λεει 'τεχνικα πτωχευμενοι' επι ΚΚ οταν τα spreads ήταν στα 140bps..

    Ο Γιωργος (πρωην Γιωργακης) γνωριζε απλα τι ειχε σκοπό να πραξει με την αναληψη της εξουσίας μεχρι εκεί... και εξαπατουσε το εκλογικο σωμα συστηματικά.
    Το αν ο George ειχε a clue, πως του το πουλησαν το 'σχεδιο' ή τι πιστευε και γιατι θα εχει σημασια μονο για τον ιστορικο του μέλλοντος - οι Ελληνες θα τον κρινουν (ελπιζω καποια στιγμη οχι στο μακρινο μέλλον) απο τις πραξεις τους μαζι με όσους συνέπραξαν - συμπεριλαμβανομένων των βουλευτων που ψηφισάν το Μεσοπροθεσμο, τοτε δεν υπήρχε δικαιολογία για κανεναν όφειλαν να γνωρίζουν.

  19. rotten tomatoes avatar
    rotten tomatoes 16/10/2011 22:10:34

    Εμένα δεν μου αρέσει ο τίτλος. Πολύ επιεικής είναι.

    Μη συγκρίνετε επαγγελματίες με παράσιτα και ανίκανους που κατάντησαν την χώρα οίκο ανοχής.

    • Αιμιλια Σ. avatar
      Αιμιλια Σ. @ rotten tomatoes 16/10/2011 22:28:17

      εχεις απολυτο δικαιο. οι αυθεντικες πορνες εχουν και καποιους κωδικες ηθικης!!!!

    • Μακεδόνας Θεσσαλονικιός avatar
      Μακεδόνας Θεσσαλονικιός @ rotten tomatoes 17/10/2011 15:03:29

      Το σωστό να λέγεται!