17/12/2010 18:52
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Οι πράσινοι Γάλλοι είναι ..φιλέλληνες



Η Κυβέρνηση θα έχει άλλο ένα λόγο να θριαμβολογεί. Οι ΠΡΑΣΙΝΟΙ Γάλλοι είναι ..φιλέλληνες και πονόψυχοι και ηρωοποιούν τον Πρωθυπουργό. Και ξέρει και τα δικά μας (οι Πράσινοι επικοινωνούν). Μιλάει για τον μισθωτό και τον άνθρωπο και δίκιο έχει… όλα όμορφα και ωραία μέχρι το τέλος της παρέμβασής του. Να αφοπλιστούν Ελλάδα Τουρκία και να μην αγοράζουν ούτε Γαλλικούς ούτε Γερμανικούς εξοπλισμούς. Είπε ότι δανειστήκαμε για να αγοράζουμε. Να αναλάβει η ΕΕ την άμυνα; Μου θυμίζει παραμονές του 1453 αφού είχαμε παραχωρήσει όλα τα εμπορικά προνόμια σε Δυτικούς.

Και εγώ τον ηρωοποιώ τον ΓΑΠ, και είχα πει προεκλογικά ότι πρέπει να είναι τρελός όποιος ήθελε να βγει Πρωθυπουργός (είναι γραμμένο). Αλλά θυμάμαι τα παραμύθια και μου περνάει η κατανόηση.

Αλλά καιρό για κονσένσους; Τώρα το θυμήθηκαν το κονσένσους; Κονσένσους με ελληνοποιήσεις, με επείγοντες νόμους για ΑΠΕ… χλωμό. Παιδιά μου, κάνατε ότι μπορούσατε να κουρδίσετε τους πάντες, πλην της πελατειακής σας βάσης. Και τώρα…

Archaeopteryx




ΣΧΟΛΙΑ

  1. sawas avatar
    sawas 17/12/2010 19:32:23

    Οι πρασινοι μπορει!!!!!
    Ο πρασινος Ντανι ομως....????

    h**p://www.youtube.com/watch?v=Cp2XlSVF11UM

  2. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 17/12/2010 19:33:31

    Παρέλειψα να πω ότι το βίντεο το βρήκα στο
    h++p://www.newsbomb.gr/politiki/story/video-sok-enas-gallos-mila-otan-oi-ellines-siopoun

    • παγωτατζής avatar
      παγωτατζής @ archaeopteryx 17/12/2010 22:25:02

      Αρχαίε,
      Aν δεν τό έχεις δεί,παρακολούθησε το,αξιζει τόν κόπο:
      http://espanol.video.yahoo.com/watch/5209417/13756891

      Δεν αφορά βέβαια "πράσινες" business...αλλά άλλες...τό όνομα διαφέρει.
      Always the money, σταθερής πάντα προέλευσης , και για τό καλό τής ανθρωπότητος....

      • archaeopteryx avatar
        archaeopteryx @ παγωτατζής 17/12/2010 23:11:00

        επειδή τελευταία βλέπω πολλούς κοινούς παρονομαστές ανάμεσα σε Γερμανία και Πράσινο, μάλλον έχουμε υποτιμήσει τις παρασκηνιακές δυνατότητες αυτής της χώρας. Ο έλεγχος της Ρωσίας πρέπει να αξίζει πολλάαα λεφτά. Και της Αμερικής. Όσο για το ποιός έχει το πάνω χέρι, δεν νομίζω ότι είναι οι τράπεζες... Το βλέπουμε πολύ συχνά ότι αυτές έχουν το πανω χέρι... Νομίζω ότι οι τράπεζες δειυκολύνουν και διαμεσολαβούν και συχνά ενοχλούν. Αλλά δεν είμαι σίγουρος. Πολύ ενδιαφέρον το βίντεο, θα ήθελα να ξέρω ποιός το έβγαλε και γιατί.

        Και το Δρ. Ζιβάγκο, αν σκεφτείς, ενδιαφέρον...

  3. ΠΑΣΟΚ Χωρίς Σύνορα avatar
    ΠΑΣΟΚ Χωρίς Σύνορα 17/12/2010 22:24:24

    Αφήνει δύο πράγματα αναπάντητα:
    1. Να γίνει αφοπλισμός μόνο της κατεχόμενης Κύπρου ή και ολόκληρης της Ελλάδας?
    2. Η Τουρκία πρέπει να μπει στην ΕΕ?

  4. Orestios avatar
    Orestios 17/12/2010 23:04:46

    Πράσινες παρόλες.
    Ο συγκεκριμένος μόνο φιλέλληνας δεν είναι.
    Μια χαρά παίζει το παιχνίδι της Τουρκίας και αποδεικνύει για μια ακόμη φορά πως σκοπός του είναι η προστασία του φιλέλληνα GAP.

  5. adkan avatar
    adkan 18/12/2010 02:10:07

    Μία έρευνα για την πολιτική προέλευση των δικών μας πρασίνων δεν θα έβλαπτε.
    Όπως επίσης μία έρευνα για την σχέση εξάρτησης αρκετών από δαύτους με εταιρείες.
    Όλοι οι μαοϊκοί της περιόδου 74-85 μετεξελίχθηκαν σε οικολόγους. Βλέπε Καφετζόπουλος, Διάκος και λοιποί. Πλάκα θα έχει να μπουν και στο κοινοβούλιο αρχαίε. Θα κραυγάζουν για ανεμογεννήτριες και στον εθνικό κήπο. Χρειάζονται πλήρη βιογραφικά τους..
    Και ένα σχόλιο για τα έκτροπα. Βολεύουν στην παρούσα συγκυρία για τη προώθηση της κυβερνητικής πολιτικής επί του "εθνικού μας άγους" . Είμαι σίγουρος ότι τα επικαλέστηκε στο Συμβούλιο ο ακατονόμαστος. Όσο για τους ηθικούς αυτουργούς των βιαιοπραγιών κατά του Χατζηδάκη, το ΠΑΣΟΚ δεν είναι που ευθέως κατηγόρησε την Ν.Δ. για την χρεοκοπία της χώρας; Με πολύ βίαιο-απαξιωτικό στιλ δεν είναι;
    Πασοκτζήδες των ΔΕΚΟ φαίνεται ότι του επιτέθηκαν. Σας θύμισαν αναρχικούς οι φάτσες τους ;