#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
25/04/2009 17:48
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Οι ναυαρχίδες της διαπλοκής πυροβολούν

Στον κυριακάτικο Τύπο συνεχίζεται η μάχη των «αποκαλύψεων» για την Ζήμενς. Πάνω το «Πρώτο Θέμα», κάτω η Realnews.



_____________________________________________________________________________________________

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Le canard avatar
    Le canard 25/04/2009 18:39:39

    Καλά ρε ΦακτορΧ, ο Δενδρινός δεν ήταν που παραπονιόταν για τις αναρτήσεις σου, όταν έγραφες για C4i κ.λ.π. Τώρα βλέπουμε ότι ο Τρεπεκλής ήταν σε ανοικτή γραμμή μαζί του και του έστελνε μέϊλ που του κάρφωνε το Γιάννο, και ο Δενδρινός στη συνέχεια, προφανώς τα κάρφωνε στο Χριοστοφοράκο και αυτός στους Γερμανούς; Αρα, δικαίως ο Χριστοφοράκος ζητούσε μίζες από τα μαύρα ταμεία της Ζημενς για να τα δώσει σε πολιτικούς για το C4i. Αντε κύριε Δενδρινέ, για πείτε μας για την επικοινωνία σας με τον κ.Τρεπεκλή; Και κάτι ακόμα: Ο Τρεπεκλής που υποστηρίζει ότι τα έξι εκατομμύρια παχυλή αμοιβή που πήρε, ουσιαστικά για μεσαζοντιλίκι, τώρα βγάζει στη φόρα τα άπλυτα του Γιάννου; Αυτό είναι μια ακόμη φιλική εξυπηρέτηση προς την φίλη οικογένεια του κ.Παπανδρέου;

  2. Vass avatar
    Vass 25/04/2009 19:11:35

    Αλήθεια κ. Δενδρινέ δεν αντέχετε την πρόκληση να απαντήσετε; Για την ταμπακιέρα που σας λέγαμε παλαιότερα.

  3. Vass avatar
    Vass 25/04/2009 19:28:14

    @Ανώνυμε 7:20
    Μάλλον δεν πρέπει να είσαι ο Δενδρινός ούτε ο συνήγορός του. Είπε κανείς ότι οι τσάντες της ΝΔούλας είναι άμεμπτες; Αν πιστεύεις ότι βλέπουμε οφθαλμαπάτες ίσως έχεις παραισθήσεις.

  4. tiramola avatar
    tiramola 25/04/2009 19:44:05

    Βλέπω τον Παπαντωνίου με την γραβάτα και αναπολώ τα ζιβάγκο...

  5. tiramola avatar
    tiramola 25/04/2009 19:46:03

    Φάκτορα σου άρεσαν τα "γαλλικά" του Παπανδρέου σήμερα?

  6. Μακρης Κωνστ. avatar
    Μακρης Κωνστ. 25/04/2009 20:55:41

    @7 tiramola
    Συνεστησα σε εσενα και στο αρχηγο σου να προσεχετε γιατι βρισκεστε στο Ιντερνετ,εδω το παιγνιδι παιζετε αλλιως. Και οπως μετεφερα την διαπιστωση του διαφημιζομενου, εαν δεν μπορεις να καβαλησεις την γαιδαρα θα σε καβαλλιση. Εαν λοιπον αναφερεσαι για το 80 ΔΙΣ ΕΥΡΩ χρεος της ΝΔ,ας μας πει και για τα 95 που χρεωσε το ΠΑΣΟΚ απο το 95- 2003 για να μην βαλω και τα Ολυμπιακα χρεη που ενεγραφεισαν το 2005 .
    Επειδη καμαρωνε με την Σκουπα ο Γκαπ οταν βαπτιζοταν αρχηγος δεν παει να πει οτι καθαρισε κιολας με το παρελθον και δεν πρεπει να δωσετε και εσεις αποδοση ευθυνων.

  7. thanos avatar
    thanos 25/04/2009 21:01:48

    7-# tiramola Says:
    April 25th, 2009 at 7:46 pm

    Φάκτορα σου άρεσαν τα “γαλλικά” του Παπανδρέου σήμερα?

    Πολυ καλλιτερα απο τα αγγλικα του Καραμανλη!!!...

  8. thanos avatar
    thanos 25/04/2009 21:07:03

    7-# tiramola Says:
    April 25th, 2009 at 7:46 pm

    tiramola, γιατι δεν περιμενεις τον Ορεστιο να κανει κριτικη? γιατι αυτη η βιασυνη?
    Ασε να γελασομε και λιγο.

  9. Μακρης Κωνστ. avatar
    Μακρης Κωνστ. 25/04/2009 21:16:23

    Oρεστιεεεεεεεεεεεεεε!! το καθηκον σε καλει, ελα στας επαλξεις!!!!

  10. Κασσάνδρα avatar
    Κασσάνδρα 25/04/2009 21:17:41

    Καλά τα Αγγλικά και τα Γαλλικά του για τα ελληνικά του δεν μας λέτε... ελάτε να αΓΑΠηθούμε για το καλό του από-κόμματος.

  11. Κασσάνδρα avatar
    Κασσάνδρα 25/04/2009 21:22:32

    Όσο για τις αποκαλύψεις έφτασε σε αυτή την χώρα να μάθουμε την αλήθεια από τον μεγαλοεκδότη-μεγαλοεργολάβο!!! Η στραβός είναι ο γιαλός ή στραβά αρμενίζουμε.

  12. Κασσάνδρα avatar
    Κασσάνδρα 25/04/2009 21:40:29

    Ε.Ε.: Ψήφισμα για άρση του τραπεζικού απορρήτου από 2014

    www.capital.gr/News.asp?id=721873

    Προλαβαίνουν να ροκανίσουν και το (β)ΕΣΠΑ

    Υ.Γ. Αντε να καταργηθούν και τα πάρε δώσε με τις offshore

  13. Orestios avatar
    Orestios 25/04/2009 21:53:44

    Γελάνε και οι χάνοι?

  14. Orestios avatar
    Orestios 25/04/2009 23:04:19

    Miezens for dummies

    Ήταν κάποτε μια εταιρία που εκτός των άλλων κατασκεύαζε πισίνες γεμάτες παραδάκι (σαν αυτή που είχε ο Σκρούτζ Μακ Ντακ στο κτήριο του) σε διάφορες γειτονιές-κράτη. Τις πισίνες αυτές τις είχε συνδέσει μεταξύ του και, ανάλογα με ο μέγεθός της κάθε μίας, διατηρούνταν η στάθμη του «ύδατος» σε ικανοποιητικά επίπεδα.
    Στην πισίνα της ελληνικής γειτονιάς, τα μέλη της κοινότητας έπαιρναν τακτικά την «δροσιά» τους. Είχαν κάνει λέσχες λουομένων και η διάκρισή τους γινόταν από το χρώμα του μαγιό που φορούσαν. Τα χρώματα ήταν πράσινο, μπλε, κόκκινο, ροζ. Κάπου στα 90’s ένας της πράσινης λέσχης ξάφνιασε ευχάριστα τους διαχειριστές της πισίνας. «Πιείτε όλοι» τους είπε. «Κερνάω Ολυμπιακό κοκτέιλ». Μέχρι τότε κανένας δεν ήταν τόσο χουβαρντάς. Οι διαχειριστές ανέκραξαν: «Ανέλπιστοοοοοοοο». Αποφάσισαν πως το «νερό της πισίνας» έπρεπε να ανανεώνεται τακτικά με ειδικές παραγγελίες από την πηγή της Γερμανίας, που φημίζεται για τις ιαματικές της δράσεις. Στην πισίνα τότε οι της πράσινης λέσχης βουτούσαν τακτικά, ενώ των υπολοίπων έβρεχαν και αυτοί τα ποδαράκια τους. Μερικοί στα κρυφά μπορεί να ξέκλεβαν καμιά βουτιά. Η ιαματική δράση του νερού της πισίνας ήταν απαράμιλλη. Καλύτερη και από το αμίλητο νερό.
    Όμως οι της πράσινης λέσχης το παράκαναν. Βουτούσαν καταμεσήμερο μετά από κατανάλωση κοκτέιλ. Η δράση ήλιου και αλκοόλ ξέρεται ότι είναι καταλυτική. Έκανε τους πράσινους να τραγουδούν κάτι για ισχυρή Ελλάδα. Μια μέρα συνέβη κάτι περίεργο. Ο επικεφαλής των πράσινων βούτηξε και από εκεί που πριν ήταν κοντός με ελιές, μετά την βούτα αναδύθηκε ένας ψηλός με μουστάκι. Βγήκε από την πισίνα και πήγε να κάνει ποδήλατο αλλά τσακίστηκε. Τρόμαξαν οι γείτονες και έβαλαν επικεφαλής τον αρχηγό αυτών με τα μπλε μαγιό. Αυτοί οι μπλε αποδείχθηκαν ατσούμπαλοι και κακοί κολυμβητές. Οι πράσινοι είχαν συνηθίσει αλλιώς τους διαχειριστές της πισίνας. Το δωρεάν Ολυμπιακό κοκτέιλ του κοντού με τις ελιές τελείωσε κάποια στιγμή μιζέρια απλώθηκε στην ελληνική γειτονιά. Το ιαματικό νερό της Γερμανίας σταμάτησε. Τι συμφοράι!!!!!
    Τα πράγματα ωστόσο κυλούσαν ήρεμα στην ελληνική γειτονιά και η ενασχόληση των λουομένων ήταν με τα μαγιό μερικών από τους μπλε, που ξεθώριαζαν και γέμιζαν στάμπες. Τους κορόιδευαν οι πράσινοι για το υλικό από το οποίο τα έφτιαχναν. Δεν ήταν σαν τα δικά τους από πράσινο πανάκριβο, αδιάβροχο και ανθεκτικό στο άπλετο φώς υλικό. Κατσούφιαζαν οι μπλέ και οι πράσινοι χαίρονταν για την επιλογή που έκαναν στα μαγιό. Μπορεί να κόστισαν κάτι παραπάνω, αλλά άξιζε τον κόπο, έλεγαν.
    Ξαφνικά, στην αμερικάνικη γειτονιά, εκεί που λειτουργεί ο ανταγωνισμός και έχουν πολλές πισίνες, τσακώσανε τους διαχειριστές να νοθεύουν την πισίνα (που συγκοινωνεί με την ελληνική και άλλες) με Γερμανικό ιαματικό νερό και να μην δέχονται το αυθεντικό ίαμα της Αγίας Ουασινκτόνης. Σταμάτησε η παροχή Γερμανικού νερού και έψαχναν να βρουν ποιοι καλόγεροι έκαναν την ματσολιά. Αποτέλεσμα η Αγία Έδρα της Γερμανίας να σταματήσει τις εξαγωγές του θαυματουργού νερού. Έπεσε η στάθμη της πισίνας στην ελληνική γειτονιά. Κάτι καλόγερους βρήκαν και ακόμα δεν έχουν σταματήσει.
    Στην Ελληνική γειτονία όμως στον ήλιο βρίσκονται οι μπλε και οι πράσινοι, μαζί με τους άλλους, στην σκιά. Κάτι καλόγεροι έχουν φύγει από το Μιεζενς fun Park, με την πισίνα, και μια αόμματη κυρία (Δικαιοσύνη θαρρώ την λένε) κάτι ψάχνει.

  15. Σπατζιώτης avatar
    Σπατζιώτης 25/04/2009 23:12:43

    @16
    Γειά σου, Ορέστιε, σύγχρονε Σκοτ Φιτζέραλντ!!!

  16. Jimmy L avatar
    Jimmy L 26/04/2009 00:40:05

    Γιατι προκαλειτε τον orestio και τον Σπατζιωτη?? Για να συνεχισουν τις μαλακιες τους?? Καλα δεν ειχαμε ολοι μας ησυχασει τοσο καιρο??Αντε τωρα να τους μαζεψεις!!!!!

  17. Σπατζιώτης avatar
    Σπατζιώτης 26/04/2009 00:48:03

    @18
    Γειά σου κι εσένα, Jimmy L, με το κλαρίνο σου!!!

  18. Κασσάνδρα avatar
    Κασσάνδρα 26/04/2009 01:32:07

    Μου αρέσει που οι πασόκοι το έχετε ρίξει στο καλαματιανό. Τελικά το στερητικό σύνδρομο της εξουσίας και την βούτας των ταμείων είναι πιο δυνατό και αυτό των ναρκωτικών.

  19. Orestios avatar
    Orestios 26/04/2009 02:05:08

    @ 17
    Που να δεις το κείμενο που θα λέγεται The Great GA(ts)P(y) for dummies. The resourrection of the coschi (clan).

  20. μπουγατσα με κρεμα avatar
    μπουγατσα με κρεμα 26/04/2009 02:41:32

    @ORESTIOS
    Το γαρ πολυ της θλιψης.....
    Να συμπεριλαβεις μεσα στο πονημα σου και τις υποσχεσεις της ''Ντολυς''--εαν θυμασαι βεβαια ποιος ειναι αυτος και ποιος το ονομασε ετσι--για διαφανεια,καθαροτητα,κυνηγι στην διαφθορα,ελεγχο της σπαταλης,ιδρυση του κρατους ,συχνη παρουσια στις Βρυξελλες για τα δικαια των αγροτων,νεα πνοη στον Πολιτισμο της χωρας κλπ.κλπ ευτραπελα και Ραφηνατα βλακωδη φληναφηματα.Και οταν τελειωσεις μ αυτα--σαν την Πετρουλα--πιασε και τον ΓΑΠ για συμπληρωμα.Χρονο εχεις αρκετο μεχρι την ...σφαλιαρα των εκλογων.Και απο διαθεση,καλα σε βρισκω.

  21. Orestios avatar
    Orestios 26/04/2009 03:03:49

    @ 22
    Έχω πολύ υλικό από Σουηδία, μην ανησυχείς.

  22. Ο Χαζος του χωριου avatar
    Ο Χαζος του χωριου 26/04/2009 03:13:19

    Καλα τωρα ξυπνατε υποκριτες???

    Οταν ο αειμνηστος Τριτσης-πεθερος ον του Τρεπεκλη-τον πεταγε με τις κλωτσιες απο το γραφειο του στο Δημαρχειο για τις ΤΟΤΕ ατασταλιες του και ηθελε ΗΔΗ να τον στειλει στον εισαγγελεα,παρενεβησαν Γ.Α.Π. Μαργαριτα και λοιπες δημοκρατικες δυναμεις ωστε να αποφευχθει το μακελειο!!!

  23. Ο Χαζος του χωριου avatar
    Ο Χαζος του χωριου 26/04/2009 03:14:31

    14 Κασανδρα

    Μεχρι το 2014 θα εχει γεμισει το Ευρωκοινοβουλιο απο παραθυρα...