#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
14/05/2008 20:46
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Οι μυστικές υπηρεσίες μας ενημερώνουν on line

Αν θέλετε να μάθετε ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ μπορείτε να επισκεφθείτε την ανανεωμένη "βιβλιοθήκη" της CIA! Εκεί θα βρείτε με κάθε λεπτομέρεια ακόμα και στοιχεία που δεν περιλαμβάνουν οι επίσημες ιστοσελίδες κυβερνητικών κόμβων της χώρας μας αλλά και πολλά άλλα στοιχεία. Όλες οι πληροφορίες καταχωρήθηκαν την 1η Μαΐου 2008-άρα φρέσκο υλικό- και περιλαμβάνουν τα πάντα!  Από το ποιος είναι ο αρχηγός του ελληνικού κράτους, οι σημερινοί πολιτικοί ηγέτες όλων των κομμάτων χωρίς εξαιρέσεις μέχρι το εθνικό ακαθάριστο προϊόν(φυσικά τα στοιχεία δεν συμφωνούν με τα επίσημα που δίνει το αντίστοιχο ελληνικό αρμόδιο υπουργείο εθνικής οικονομίας! Μελετήστε τα και να είστε βέβαιοι ότι βρεθούν πολλοί "θησαυροί'.  Θα μάθετε σε ποιους και πόσα χρωστά η Ελλάδα, πόσες συσκευές κινητών διαθέτει η χώρας μας και πόσες συμβατικές. Απίστευτα στοιχεία για τις ελληνικές εξαγωγές. Αναλυτικά την δυνατότητα μάχιμων εφεδρικών  των και στρατεύσιμων δυνάμεων της χώρας! Στην περιήγηση σας θα μάθετε επίσης,  σε ποιους διεθνείς οργανισμούς συμμετέχει η Ελλάδα και είναι τόσοι που ούτε το Ελληνικό Υπουργείο εξωτερικών τους έχει συμπεριλάβει στην δική του επίσημη ιστοσελίδα(!). Οι καλά πληροφορημένες όμως αμερικάνικες  μυστικές υπηρεσίες το γνωρίζουν και μας ενημερώνουν. Θα μάθετε όμως και για τα Ελληνικά  κόμπλεξ  εναντίον των Τούρκων και των "Μακεδόνων"  αλλά και για το εμπόδιο λευκής σαρκός, ινδικής κάνναβης και άλλων χημικών η παραισθησιογόνων ουσιών! Αυτά και άλλα εκπληκτικά θα τα διαβάσετε εδώ. www.GreekAmericanNewsAgency.com

ΣΧΟΛΙΑ

  1. διαβαστερός avatar
    διαβαστερός 14/05/2008 21:01:39

    από το σια φακτμπουκ
    Natural resources:
    lignite, petroleum, iron ore, bauxite, lead, zinc, nickel, magnesite, marble, salt, hydropower potential

    αυτοί γράφουν ότι έχουμε πετρέλαιο!!!
    εμείς γιατί δεν το ξέρουμε;

  2. Basil avatar
    Basil 14/05/2008 21:17:56

    Συμφωνώ και επαυξάνω. Η χρήση του συνίσταται ανεπιφύλακτα. Το CIA WORLD FACTBOOK δεν είναι μόνο για την Ελλάδα αλλά για όλες τις χώρες του κόσμου. Συγκρίνετε επίσης το ΑΕΠ της Ελλάδας με το ΑΕΠ των Σουηδία Νορβηγία Ελβετία Δανία κλπ και θα εκπλαγείτε. Παρακολουθείστε επίσης ένα κρίσιμο για την Ελλάδα μέγεθος. Το αριθμό παιδιών ανά γυναίκα (Total fertility rate:
    children born/woman (2008 est.))
    ΑΛΒΑΝΙΑ 2.02
    ΦΥΡΟΜ 1.57
    ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ 1.4
    ΤΟΥΡΚΙΑ 1.87
    ΕΛΛΑΔΑ 1.36

    Ενας επιπρόσθετος παράγοντας ερμηνείας της αμερικανικής πολιτικής στα βαλκάνια.

    Επίσης στη δυτική όχθη το νούμερο αυτό εκτοξευεται στο 4 ενώ το median age είναι ~18.
    Συμπέρασμα: οι Παλαιστίνιοι είναι σίγουροι νικητές σε βάθος χρόνου. Για την Ελλάδα βγάλτε μόνοι σας το συμπέρασμα.


    Μήπως γνωρίζει κανείς τη διαφορά μεταξύ GDP (purchasing power parity) και GDP (official exchange rate)

  3. ??? avatar
    ??? 14/05/2008 21:29:23

    κοιτάξτε λίγο στο http://www.resaltomag.gr/forum/viewtopic.php?t=2353

    στο τέλος της ανάρτησης
    και μάλλον γυρνάει ο κόσμος ανάποδα

  4. Ξένος Δάκτυλος avatar
    Ξένος Δάκτυλος 14/05/2008 21:35:44

    Τώρα, εντάξει, αναγκάζομαι να γίνω πάλι ο δικηγόρος του διαβόλου όμως. Τα κόμπλεξ μας απέναντι στην Τουρκια και τους ακατονόμαστους από ποια μετάφραση προκύπτουν?

    “Greece and Turkey continue discussions to resolve their complex maritime”

    Έτσι έχει η πρόταση και είναι η εικόνα που έχουν για το συγκεκριμένο θέμα όλες οι υπόλοιπες χώρες του κόσμου, πλην Κύπρου.

    Όταν λενε πως είμαστε σταυροδρόμι διακίνησης ναρκωτικών (και παραγωγής ντόπας, για να μη ξεχνιόμαστε), ψέματα είναι? Ως προς τι το θαυμαστικό στο τέλος?

  5. Προφήτης avatar
    Προφήτης 14/05/2008 21:40:01

    1. Για όλα η CIA παρέχει αριθμητικά τοιχεία.
    Και όπου δεν υπάρχουν ακριβή αποτολμά αριθμητικές εκτιμήσεις.
    Σε όλα ΕΚΤΟΣ από το "ποσοστό του πληθυσμού κάτω από το όριο της φτώχειας".
    "Μη διαθέσιμο", λέει.
    Population below poverty line: ΝΑ%

    Προστατεύει, αλλοίμονο, τους εγχώριους κυβερνήτες υπαλλήλους της, για να μην τους πάρουν οι ιθαγενείς με τις πέτρες.

    2. Αυτοί, σε 3 γραμμές δίνουν όλα μας τα εθνικά προβλήματα.
    Αν ρωτήσεις το γύναιο μόνο να χαμογελάσει ηλίθια μπορεί.
    Και, οι "σύμμαχοί" μας, αναφέρουν ότι έχουμε
    θαλάσσιες
    εναέριες
    εδαφικές
    συνοριακές
    διαφορές ΣΤΟ ΑΙΓΑΙΟ με την Τουρκία.
    "...complex maritime, air, territorial, and boundary disputes in the Aegean Sea".

    Το Αιγαίο, η "Ελληνική Λίμνη" & "εκεί που ανασαίνει η Ελλάδα" κατά τον Ελευθέριο Βενιζέλο, μπήκε στο παζάρι από Μητσοτάκηδες και Σημίτηδες.
    Δεν ξεχνάω βέβαια το γέρο Καραμανλή και τον Τσούνη στη Βέρνη, ούτε τον Ανδρέα με την κοσκώτεια "συνεκμετάλλευση του Αιγαίου".

    Που είστε συριζαίοι, να δώσετε και το Ιόνιο.

    Και, συριζαίοι, η CIA μάλλον είναι εθνικιστές και ρατσιστές :
    βλέπουν επικίνδυνη εισροή άνεργων αλβανών στην Ελλάδα.

  6. thanos avatar
    thanos 14/05/2008 21:45:49

    Mporei na lene gia olous tous allous. Oxi omws kai gia emas.Pame na xeperasome kai tous Ebraious ws periousios laos.

  7. ΑΤΑΚΤΟΣ avatar
    ΑΤΑΚΤΟΣ 14/05/2008 21:53:18

    Τώρα καταλάβατε ποιος είναι ο λόγος που ο κουφός έβγαλε της μαλ.. του εθνικού σχεδιασμού (??) Και κουφός και βλάξ…αλλά όχι μόνο αυτός μιας και η άλλοι περιμένουν από μας και δεν «γνώριζαν» αυτά που γνώριζε η κοινοί γνώμη για την καταδίκη μας από 16.1.2008 .Τώρα ο Ζιωμας και Ζερεφος μας μάρανε αυτοί τα πήραν για της μαλακιές 70.000.000 το 1994 από τον Χατζηνικολάου .Ντροπή ….

  8. Ξένος Δάκτυλος avatar
    Ξένος Δάκτυλος 14/05/2008 21:54:50

    Συγχωρέστε μου το καταγγελτικό ύφος, απλά μπαίνω εδώ καθημερινά και με στεναχωρεί όταν βλέπω να ξεφεύγει η υποκειμενικότητα σε τέτοια άκρα κάποιες φορές.

  9. ΑΤΑΚΤΟΣ avatar
    ΑΤΑΚΤΟΣ 14/05/2008 22:11:04

    μπα ρε μεγαλε βανε μας και πλαισιο τι και πως θα μας σταματας στη Νικη

  10. Nassos avatar
    Nassos 14/05/2008 22:13:27

    Μήπως γνωρίζει κανείς τη διαφορά μεταξύ GDP (purchasing power parity) και GDP (official exchange rate)
    -------------------------------------------

    Το πρώτο είναι βάση αγοραστικής δύναμης ("καλάθι της νοικοκυράς"), ενώ το δεύτερο βάση συναλαγματικής αξίας (δολάριο-ευρώ)

  11. Ξένος Δάκτυλος avatar
    Ξένος Δάκτυλος 14/05/2008 22:35:43

    @ΑΤΑΚΤΟΣ
    Δε σου βάνω τίποτα, αν δε μου δώκεις απάντηση στο ερώτημα «πως μαγειρεύεται εν τέλη το ραγού». Στο μεταξύ, πιάκω μια Amstel όπως θα ‘ρχεσαι

  12. ΑΤΑΚΤΟΣ avatar
    ΑΤΑΚΤΟΣ 14/05/2008 22:42:38

    Πάντως του νεαρού σήμερα του ξέφυγε η βότκα απ τα χέρια .

  13. ΑΤΑΚΤΟΣ avatar
    ΑΤΑΚΤΟΣ 14/05/2008 22:48:10

    Ξένος Δάκτυλος περίμενε με το Παπαγίαννη εκεί που ήταν πριν μια εβδομάδα .

  14. Christo avatar
    Christo 14/05/2008 22:56:26

    Οχι μόνο οι αμερικάνικες μυστικές υπηρεσίες αλλά και ιδιώτες (Robert C. Kelly) σε ιστοσελίδα ιδιωκού κόμβου του CountryWatch: Greece
    http://www.countrywatch.com/pdfs/reviews/B395Z39Z.01b.pdf
    Editor, Denise Youngblood Coleman, 210 σελ. Σε PDF

  15. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 15/05/2008 10:29:05

    Δεν ξέρω πολλά για μυστικές υπηρεσίες (εκτός από ότι διαβάζω σε εκλαϊκευμένα περιοδικά, και βλέπω στο σινεμά)

    Ξέρω ότι πες πες κάτι μένα.

    Επειδή δηλώνω κυνικος Ελληνας, μυρίζομαι ότι Γερμανικές μυστικές υπηρεσίες κάνουν κουμάντο σε αυτή τη γωνια γης, αν και μ'αρέσει πιο πολύ το logo της CIA. Τι logo έχουν οι Γερμανικές, Siemens, Hochtieff, Krupp.

    Ποιός νομίζετε ότι έκανε κουμάντο στην Λάρκο και την χρησιμοποιούσε για αποθήκη (με ΔΙΚΟ ΣΑΣ κεφαλαιο κίνησης) από τους παραπάνω τρεις;_

    Ή νομίζετε δεν μιλανε γερμανικά σε τρομοκρατικές υπηρεσίας. Please wake up (θα το έλεγα γερμανικά αλλά δεν ξέρω)