17/01/2010 21:39
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Οι «μπλόγκερς» του Γιώργου μπαίνουν στην κυβέρνηση

Για την κ. Αίγλη Μπαλαμπάτση και την αναρρίχηση της σε θέσεις-κλειδιά (χωρίς τα τυπικά προσόντα) από προσωπική σύμβουλος του Γιώργου Παπανδρέου για το Διαδίκτυο στον ΕΟΤ, έχουμε γράψει εδώ:  (Το νόμιμο και ηθικό στον ΕΟΤ: www.antinews.gr/?p=29856)

Με την αναγγελία της προσωπικής ιστοσελίδας του πρωθυπουργού μαθαίνουμε πως η διορισμένη στη διοίκηση οργανισμού του Δημοσίου (ΕΟΤ), συγχρόνως διατηρεί τον ρόλο της στον προσωπικό μηχανισμό του Πρωθυπουργού, μιας και είναι επικεφαλής και του primeminister.gr. Οι «κακές γλώσσες» κάνουν λόγο για μια ευθεία και προσωπική επιλογή του Γ. Παπανδρέου, άλλωστε η ίδια είναι σκληρή Παπανδρεϊκιά και αυτό ανταμείβεται.

Και προφανώς δεν αποτελεί τη μοναδική περίπτωση. Το Διαδίκτυο και τα ΜΜΕ βοούν και για τον διορισμό στο ΔΣ του ΟΠΑΠ του θεωρούμενου ως αρχιτέκτονα της διείσδυσης του ΠΑΣΟΚ στην μπλογκόσφαιρα κ. Π. Βρυώνη

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Κασσάνδρα avatar
    Κασσάνδρα 17/01/2010 22:21:57

    Οι δικοί μας blogger που δεν έστειλαν και βιογραφικό για την ακρίβεια.

  2. Μάρκο Τ avatar
    Μάρκο Τ 17/01/2010 22:35:49

    Και η Venus Al Salech ελέω μπλογκ (και κορμάρας, αλλά αυτό είναι άλλο πράγμα..) δεν πήρε τη θέση της Ειδικής Συμβούλου παρά τω Μπούγια;

  3. thespieys avatar
    thespieys 17/01/2010 22:52:04

    Mόνο για το μπλογκ της δε τη πήρε αλλα τελοσπάντων...
    Αληθεύει κ. υπουργέ ΠΡΟ.ΠΟ ότι η εν λόγω κυρία άρχισε να παραδίδει μαθήματα αστυνομικούς όπου τονίζεται να αποφεύγεται ο όρος «λαθρομετανάστες» και να ενισχυθεί το «μη νομίμως εισερχόμενοι μετανάστες”;
    Αληθεύει ότι στα σεμινάρια αυτά κουβαλάει και κάτι μυστήριους τύπους από συλλόγους μεταναστών;

    • Μάρκο Τ avatar
      Μάρκο Τ @ thespieys 17/01/2010 22:59:53

      Αυτή η μαφία που έχει καταλάβει την εξουσία λόγω άγνοιας του ελληνικού λαού πρέπει να φύγει το συντομότερο. Και ο μόνος τρόπος είναι, δυστυχώς, η παταγώδης αποτυχία της στην οικονομία.

    • ΠΕΤΡΟΣ avatar
      ΠΕΤΡΟΣ @ thespieys 17/01/2010 23:18:20

      Βέβαια το συνθετικό "λαθρο" ενοχλεί. Ποιούς άραγε; Και τι δεσμεύσεις έχουν αναλάβει οι δικοί μας κυβερνητικοί και μή; (Δεν εννοώ την αντιπολίτευση αλλά τις ΜΚΟ). Και έναντι ποίων ανταλλαγμάτων;
      Μήπως να τους λέγαμε καλύτερα !!!
      Δεν μου έρχεται η κατάλληλη λέξη στο μυαλό!!!
      Μπορεί κάποιος να βοηθήσει;

    • thespieys avatar
      thespieys @ thespieys 17/01/2010 23:29:32

      Ποιος ήταν υπουργός Εξωτερικών (Τεμενάδων, κατά Ζουράρη)όταν γινόταν όργια με την ΥΔΑΣ; Να θυμηθούμε και ποιος ήταν ο σύμβουλός του τότε, για τον οποίο ο Πάγκαλος είχε πει ότι στους πάνω ορόφους του ΥΠΕΞ μιλάνε αγγλικά;
      Πακτωλός μυστικός κονδυλίων που αντί να τα χρησιμοποιήσει για την υπεράσπιση των εθνικών συμφερόντων, κατέληγαν στους μηχανισμούς για να αναρριχηθεί στην εξουσία...

    • Y. avatar
      Y. @ thespieys 17/01/2010 23:42:37

      Άλεξ Ρόντος. Βαποράκι των νεοταξιτών ναι νεοθιλελεύθερων του Μπους και του Λάνγλεϋ. Σύμβουλος πριν, και κατά την επίμαχη κρίση με τη Ρωσία, του Σακιασβίλι. Και πριν απ’ αυτό, έπαιρνε αβέρτα-κουβέρτα (μέσω ΜΚΟ που είχε συστήσει), προγράμματα εκατομμυρίων € και $ από Ελλάδα και διεθνείς οργανισμούς, για να βγάλει νάρκες από τις περιοχές της μεταπολεμικής πρώην Γιουγκοσλαβίας και του Λιβάνου. Δεν θυμάμαι αν είναι ο ίδιος που μέσω επίσης ΜΚΟ, έπαιρνε από το ΥπΕξ επί ΓΑΠ, προγράμματα εκατομμυρίων, κάτι για τα άγρια ζώα της Ουρουγουάης, ή κάτι σχετικό!

    • Μάρκο Τ avatar
      Μάρκο Τ @ thespieys 18/01/2010 01:54:36

      Ποιόν είχε παρεούλα ο GAP όταν πήγαινε και έκανε ιδιαίτερα μαθήματα πολιτικής οικονομίας στο Λονδίνο, στο σπίτι σεβαστού έλληνα καθηγητή (όχι του χώρου του ΠΑΣΟΚ);
      Τον Γρηγόρη Βαλλιανάτο.

      Ας το καταλάβουμε: Οι ομοϊδεάτες του GAP είναι αυτοί: Βαλλιανάτος, Ρόντος και δεν συμμαζεύεται. Από τους κολλητούς του, κρίνετε το ποιόν του ανθρώπου (εκτός και αν δεν έχει καταλάβει τί είναι οι παραπάνω, οπότε θα κρίνουμε τον δείκτη νοημοσύνης του).

      Έχουμε κυβέρνηση συνασπισμού της Athens Voice, της Lifo και του Faq.

    • Δημήτρης avatar
      Δημήτρης @ thespieys 18/01/2010 03:14:32

      Σε λίγο να μιλάμε με μουγκανήσματα μην τυχόν ενοχλήσουμε κάποιον. Δε φανταζόμουν ότι ο φασισμός της πολιτικής ορθότητας θα ερχόταν τόσο γρήγορα από τις ΗΠΑ (όπου απαγορεύεται να χρησιμοποιείς πληθώρα λέξεων και ο κατάλογος συνεχώς διευρύνεται) στην Ελλάδα.

  4. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 17/01/2010 23:11:58

    Ποιός Βρυώνης είναι αυτός; Ο ΑΛΜΑ διαφημιστική;

    • Y. avatar
      Y. @ archaeopteryx 17/01/2010 23:29:10

      Γειά σου αρχαίε. Μάλον ο γιός του και ανιψιός της Κοκόλα.
      (χαχαχα....ο παλιός είναι αλλιώς)

    • archaeopteryx avatar
      archaeopteryx @ archaeopteryx 18/01/2010 00:07:31

      If I were a rich man,
      Ya ha deedle deedle, bubba bubba deedle deedle dum.
      All day long I'd biddy biddy bum.
      If I were a wealthy man.
      I wouldn't have to work hard.
      Ya ha deedle deedle, bubba bubba deedle deedle dum.
      If I were a biddy biddy rich,
      Yidle-diddle-didle-didle man.

      Και εγώ ρε _αμώ το αν ήμουν πλούσιος δεν θα χρειαζόταν να δουλεύω σκληρά... Πως τα καταφέρνουν άλλοι...

    • Strange Attractor avatar
      Strange Attractor @ archaeopteryx 18/01/2010 00:09:02

      Τι να τα κάνεις τα λεφτά άμα είσαι πλούσιος;

    • ΠΕΤΡΟΣ avatar
      ΠΕΤΡΟΣ @ archaeopteryx 18/01/2010 00:10:26

      Αρχαίε!
      Φαίνεται πως βγήκες από λάθος αρχ..ια!!!
      Σαν και μένα!!!!
      Τι σύμπτωση!!!!

    • thespieys avatar
      thespieys @ archaeopteryx 18/01/2010 00:13:07

      Βαλτε και μένα στη λίστα όσων δε γεννήθηκαν από πλούσια @...@!

    • Y. avatar
      Y. @ archaeopteryx 18/01/2010 00:21:56

      Σόρυ, αλλά θα σας βάλω πάγο. Πάντα να τιμάμε τα “απαυτά” από τα οποία προερχόμαστε, γιατί ένα μέρος από αυτά, σήμερα είμαστε εμείς (δεν εννοώ βιολογικά, αλλά φιλοσοφικά/κοσμοθεωρητικά υπαρξιακά). Ειδάλλως, δεν θα μας τιμήσουν, και τα παιδιά μας.
      (...φυσικά δε μιλώ, για υλικό πλούτο)

    • archaeopteryx avatar
      archaeopteryx @ archaeopteryx 18/01/2010 00:24:25

      εμένα δεν με πιάνει, είμαι ιπτάμενο, βγήκα από αυγό χαχαχα!

    • ΠΕΤΡΟΣ avatar
      ΠΕΤΡΟΣ @ archaeopteryx 18/01/2010 00:27:23

      Says τα τιμάμε και με το παραπάνω. Να είσαι σίγουρος. Απλά λέμε και καμμιά Μ@....ι@ να περνάει η ώρα. Που έτσι κι αλλιώς είναι περασμένη.

    • thespieys avatar
      thespieys @ archaeopteryx 18/01/2010 00:28:25

      Υ. η συζήτηση ήταν για το χρήμα. Για ζήτηματα Αξιών και Ήθους αισθάνομαι ως ο μεγαλυτερος κληρονόμος του κόσμου.

    • ΠΕΤΡΟΣ avatar
      ΠΕΤΡΟΣ @ archaeopteryx 18/01/2010 00:29:42

      Αρχαίε!!!
      Εκτός απο κομμουνιστής διαπιστώνω πως είσαι και δεινόσαυρος!!!

    • ΠΕΤΡΟΣ avatar
      ΠΕΤΡΟΣ @ archaeopteryx 18/01/2010 01:12:19

      Μην το παίρνεις καθόλου στην πλάκα.
      Μπορεί και να το δούμε.Τον έχει ξεχάσει ο χάρος!!! Ή τον φοβάται!!! και δεν τον πλησιάζει.

    • «Κασσάνδρα» avatar
      «Κασσάνδρα» @ archaeopteryx 18/01/2010 10:01:03

      Ο κος ήταν στην επικοινωνιακή ομάδα του ΠΑΣΟΚ μην το λησμονούν ορισμένοι.

    • Ratca avatar
      Ratca @ archaeopteryx 19/01/2010 13:38:19

      Επειδή γνωρίζω τον Βρυώνη λέω οτι εισθε αδικοι
      Ειναι τίμιος και άξιος νέος άνθρωπος

    • anonymous avatar
      anonymous @ archaeopteryx 19/01/2010 13:43:48

      @ Ratca

      Αν είναι τίμιος και άξιος νέος να μας πει ΑΝ και πόσα μαϊμουδοblog είχε στήσει για να βρίζουν να ψευδολογούν και να συκοφαντούν αναίτια τη ΝΔ.

  5. Dubai Expatriate avatar
    Dubai Expatriate 18/01/2010 00:00:31

    ΚΑΤΩ Η ΧΟΥΝΤΑ ΤΟΥ ΠΑΣΟΚ!

    Καλή σας εβδομάδα κυρίες και κύριοι.


    Υ.Γ Αυτές δεν είναι δυστυχώς οι μοναδικές περιπτώσεις. Υπάρχουν και άλλες εξίσου ενδιαφέρουσες.

  6. Soustom avatar
    Soustom 18/01/2010 00:36:53

    Ασχετο αλλά...όποιος θέλει να ΄δεί τήν δύναμη και τήν τέχνη τής προπαγάνδας αυτήν τήν ώρα στό MEGA ό Θοδωράκης παρουσιάζει τό μεταναστευτικό πρόβλημα.Guest star Καφετζόπουλος. Πρέπει να διαθέτεις ψυχρή λογική,ευρυμάθεια καιδυνατή αίσθηση Ελλάδας για να κατανοήσεις τά ψευτοδιλήμματα και τήν έντεχνη διαστρέβλωση ...

  7. kanis avatar
    kanis 18/01/2010 00:42:56

    Πόσα χρόνια πληρωνότανε από την ΕΡΤ ο Πευκιανάκης, ως σύμβουλος ειδικών θέσεων; Τι υπηρεσίες προσέφερε;

    • Y. avatar
      Y. @ kanis 18/01/2010 01:06:38

      Σε κάποια ανάρτηση του φάκτορα (αν δε κάνω λάθος), αναφέρθηκε ότι ο Μητσοτάκουλας, μετά το φιάσκο της κυρα-Θοδώρας, παίρνει τα ηνία της αντισαμαρικής αντιπολίτευσης. Είμαι σίγουρος ότι θα τον χρίσει γενικό συντονιστή της νέας προσπάθειας.
      Η νεολαία στην πρωτοκαθεδρία!

    • Y. avatar
      Y. @ kanis 18/01/2010 01:14:17

      ...που ξέρεις, μπορεί και υποψήφιος πρόεδρος στην ΟΝΝΕΔ (από τη βάση)!

    • ΠΕΤΡΟΣ avatar
      ΠΕΤΡΟΣ @ kanis 18/01/2010 01:15:52

      Μην το παίρνεις καθόλου στην πλάκα.
      Μπορεί και να το δούμε.Τον έχει ξεχάσει ο χάρος!!! Ή τον φοβάται!!! και δεν τον πλησιάζει!!!!!

    • Y. avatar
      Y. @ kanis 18/01/2010 01:22:46

      ...γαι την ωραία συζήτηση
      http://www.ktyd.com/main.php (listen live)
      ...αφιέρωμα στον Tom Petty
      Kαλό ξημέρωμα.

    • Factorx avatar
      Factorx @ kanis 18/01/2010 02:18:41

      σωστός

  8. ΠΕΤΡΟΣ avatar
    ΠΕΤΡΟΣ 18/01/2010 00:48:27

    σύμβουλος ειδικών θέσεων!!!
    Kannis υπάρχει τέτοια θέση!!! Αμοιβή ξέρεις;;; Τέλος πάντων πάνω απο 5000 θα είναι. Να στείλουμε γρήγορα βιογραφικό μην μας προλάβει κανένας άλλος!!!!

  9. Y. avatar
    Y. 18/01/2010 00:53:20

    Γειά σου κανίς. Για πες τα για τον εξ απορρήτων, και δεξί διαχρονικά χέρι του δρακουλιάρη?

    • ΠΕΤΡΟΣ avatar
      ΠΕΤΡΟΣ @ Y. 18/01/2010 01:03:53

      Βρε Says
      Ξέρεις τι ώρα είναι; Γιατί μιλάς για δράκουλες; Θέλεις να μας στείλεις τελείως; Άντε κανίς πέστο να το πάρει το ποτάμι!

  10. περαστικός avatar
    περαστικός 18/01/2010 14:21:16

    Ο Παναγιώτης Βρυώνης ήταν ένας απλός μπλόγκερ, μάλλον αδιάφορος ως περιεχόμενο.
    Ήταν όμως ο πρώτος που έφτιαξε έναν aggregator όλων των τότε γνωστών ελληνικών μπλογκς. Αντέγραψε ένα αμερικάνικο σύστημα και κατέγραψε όσα ελληνικά μπλογκς βρήκε.
    Λίγους μήνες μετά, όταν είχε ήδη γίνει γνωστός σε όλους τους τότε μπλόγκερς (αφού όλοι θέλανε το μπλογκ τους να γραφτεί στον κατάλογο) εξαργύρωσε αυτή τη "δημοσιότητα" στην μπλογκόσφαιρα με το να πάρει θέση στα γραφεία του ΠΑΣΟΚ και να αναλάβει την παρουσίαση του κόμματος στο διαδίκτυο. Έτσι, παράτησε τον aggregator του στα κρύα του λουτρού. Εντωμεταξύ, είχαν ήδη δημιουργηθεί 1-2 ακόμα.
    Από κει και πέρα παρακολουθούσε τον ΓΑΠ μέρα-νύχτα με κάμερα και ανέβαζε βίντεο και ειδήσεις σε καμιά 20αριά μπλογκς που ο ίδιος δημιούργησε, μαζί προφανώς με άτομα του ΠΑΣΟΚ.
    Διαβάζω εδώ ότι ανταμείφθηκε με θέση στο ΔΣ του ΟΠΑΠ! Εύγε! Η αξιοκρατία σε όλο της το μεγαλείο.

    Ξέχασα να αναφέρω κάτι κόντρες που είχε ως αγγρεγκάτορας με 2-3 μπλόγκερς. Τα είχε αφαιρέσει από τη σελίδα του για κάτι προφάσεις και τεχνικές λεπτομέριες, μάλλον επειδή δεν γούσταρε το περιεχόμενό τους. Αυτό έγινε ΑΦΟΥ είχε κλείσει τη συμφωνία με το ΠΑΣΟΚ και ΠΡΙΝ εγκαταλείψει τον αγκρεγκάτορα. Τότε βούιζε η μπλογκόσφαιρα για τη συμφωνία του με το ΠΑΣΟΚ.

    Αυτά έπεσαν στη δική μου αντίληψη.

  11. Trina32Goodman avatar
    Trina32Goodman 30/04/2010 14:53:26

    That is known that cash makes us disembarrass. But what to do when somebody does not have money? The one way only is to receive the lowest-rate-loans.com and secured loan.