#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
08/10/2011 14:32
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Οι ...λαγοί θα πάνε στο Γουδή;



Τις τελευταίες ημέρες ο κ. Καρατζαφέρης  εκφράζει δημοσίως τους φόβους τους ότι κάποιοι στην Αριστερά επενδύουν στο χάος και φοβάται, όπως λέει, ένα νέο ΕΑΜ για να πάρουν ρεβάνς.

Έτσι έδωσε κι αυτός την απάντησή του: «Αυτό που πάει να γίνει είναι έγκλημα. Το είπα, το επαναλαμβάνω και θα το κάνω: "Θα στείλω κόσμο στο Γουδή". Εξηγημένα πράγματα», είπε ο πρόεδρος του ΛΑΟΣ.

Εγώ έχω να υποβάλλω ένα απλό διευκρινιστικό ερωτηματάκι στον κ. πρόεδρο: Όσοι ψήφισαν το Μνημόνιο θα πάνε στο Γουδή; Ή θα κρύβονται στα λαγούμια τους;

Αδέξιος Δεξιός

ΣΧΟΛΙΑ

  1. ΕΥΑ avatar
    ΕΥΑ 08/10/2011 14:39:27

    Λαγός στιφάδο...τουτέστιν πρέπει να τον κάνει με τα κρεμμυδάκια ο λαός στις εκλογές...

    • ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ avatar
      ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ @ ΕΥΑ 09/10/2011 12:21:36

      Εύα μου,
      ο λαός όσο και να μέμφεται τα κανάλια και να ξέρει για τα λαμόγια
      που τα κατέχουν, αναπαράγει στον περίγυρό του αυτά που του λένε.
      Ετσι, και ο Καρατζαφέρης βγαίνοντας συνέχεια στα κανάλια, ΄πιστεύω
      ότι θα καταφέρει να πάρει στις εκλογές ένα καλό ποσοστό για τα μέτρα του. Δυστυχώς.
      Αν συμβεί αυτό που λες εσύ, τότε πάει να πεί ότι ο λαός έχει ξυπνήσει
      και μολονότι αυτοί (εξουσία-ΜΜΕ) νομίζουν ότι τρώει κουυτόχορτο , αυτός δεν μασάει.
      Μακάρι!

      • ΕΥΑ avatar
        ΕΥΑ @ ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ 09/10/2011 12:54:29

        Δυστυχώς, έχεις δίκιο, ειδικά στο σημείο που λες για τις τηλεοπτικές εμφανίσεις..υπάρχουν ψηφοφόροι του που ακόμα θεωρούν, ότι καλώς έκανε το ΛΑΟΣ και ψήφισε το Μνημόνιο, αφού δε θα υπήρχαν χρήματα για να πληρωθούν μισθοί και συντάξεις...δυστυχώς επίσης που ο κόσμος δεν καταλαβαίνει ότι το ''πατριωτικό'' προφίλ που χτίζει είναι απίστευτα επιφανειακό..απορώ γιατί δεν αναρωτιούνται: γιατί ο Καρατζαφέρης είναι ο μοναδικός αρχηγός κόμματος που μέρα παρά μέρα καλείται στα ΜΜΕ;

  2. alakran avatar
    alakran 08/10/2011 14:47:24

    Ο Καρατζαφέρης ανεβάζει τους τόνους γιατί ξέρει ότι οι εκλογές πλησιάζουν και ότι τα ποσοστά που του δίνουν οι δημοσκοπήσεις είναι πολύ φουσκωμένα.
    Θα μείνει με το καρότο στο χέρι.

    • danaos avatar
      danaos @ alakran 08/10/2011 14:58:02

      Και μετά τι θα το κάνει το καρότο;

      • alakran avatar
        alakran @ danaos 08/10/2011 15:18:31

        χαχαχα
        Ξέρεις,αλλά δεν θέλεις να το πεις...
        Χαιρετώ.

        • Σταύρος avatar
          Σταύρος @ alakran 08/10/2011 15:46:13

          Θα το κόψει σε ροδέλες και το προσθέσει στις φακές στο βράσιμο.
          Απορροφάται καλύτερα ο σίδηρος έτσι, λένε οι γιατροί!
          Παπαπα!!!

          • juliet avatar
            juliet @ Σταύρος 08/10/2011 19:57:59

            Σταύρο,
            Ευχαριστώ,δεν το ήξερα ότι ο σίδηρος απορροφάται ευκολότερα με τα καρότα, τι μαθαίνει κανείς άμα ανακατεύεται με λαγούς....

          • Σταύρος avatar
            Σταύρος @ juliet 08/10/2011 20:23:57

            Επειδή το χειρίζομαι καλά το "σιδερικό"(!), γράψε μια συνταγή.
            Κόβεις τον λαγό σε μερίδες και τον ψήνεις με ψιλοκομμένα κάστανα.
            Στο ταψί σκεπασμένο με αλουμινόχαρτο!
            Στην γάστρα!
            Σε σακούλα rost in it!
            Μπορείς να προσθέσεις και μερικά ψιλοκομμένα καρύδια!
            Ισχύει και για κοτόπ'λο ή π'λι!
            Ελάχιστο ελαιόλαδο. Φροντίζουν τα καρύδια γι αυτό!

            Εξαιρείται ο Κολοτούμπας. Δεν υπάρχει χύτρα στο μέγεθός του!!!

          • juliet avatar
            juliet @ juliet 08/10/2011 20:54:35

            Ευχαριστώ,
            πάντως και εγώ ,αν χρειαστεί χειρίζομαι καλά το ''σιδερικό'';)

  3. palegio avatar
    palegio 08/10/2011 15:09:14

    Ρκωλοτουμπα εσυ δεν ησουν που μας ελεγες για τις τραπεζες ,τους νομιμους τοκογλυφους,τους τραπεζιτες,τους εργολαβους,την επιστροφη στη δραχμη,τις λυσεις απο τη Ρωσσια,την Μακεδονια,την Θρακη,το Αιγαιο,κλπ κλπ νενεκο?

  4. ΝΙΚΟΣ avatar
    ΝΙΚΟΣ 08/10/2011 16:53:54

    η κωλοτούμπα
    της κωλοτούμπας
    την κωλοτούμπα
    Ωωω ΚΩΛΟΤΟΥΜΠΑ!

  5. camus avatar
    camus 08/10/2011 19:25:22

    Οι λαγοί τύπου Καρατζαφέρη με αφήνουν παντελώς και παγερά αδιάφορο.Προς το παρόν επικεντρώνω την προσοχή μου στο λαγό της φώτο.Θά'θελα να πάρω έστω και λίγο τη θέση του και ας γινόμουν στιφάδο.

    • ΕΥΑ avatar
      ΕΥΑ @ camus 08/10/2011 19:33:21

      Εννοείς φαντάζομαι να φωτογραφηθείς και να γίνεις διάσημος...

    • alakran avatar
      alakran @ camus 08/10/2011 19:51:46

      Ο λαγός αυτός ανήκει στη "Μαγδάλου" και έχει την τάση να πηγαινοέρχεται από μπούτι σε μπούτι.
      Για περισσότερες πληροφορίες, στο Δαναό.

      • Δαναός avatar
        Δαναός @ alakran 08/10/2011 22:52:06

        Είδες alakran πόσα σας μαθαίνω;Καιρό έχουμε να τα πούμε!

  6. juliet avatar
    juliet 08/10/2011 20:04:50

    Το μπούτι ανήκει στη ''Μαγδάλου'', ο λαγός στο Δαναό και η όλη φωτό στο Φάκτορα και οι ερωτήσεις στον Αδέξιο Δεξιό.
    Νομίζω ότι ο κερδισμένος είναι ο Δαναός που θα κάνει στιφάδο το λαγό.
    Οσο για τις ερωτήσεις μάλλον θα μείνουν αναπάντητες .
    Καλησπέρα ,παιδιά....

    • ΕΥΑ avatar
      ΕΥΑ @ juliet 08/10/2011 20:08:35

      Το δεξί χέρι ανήκει αλλού, ο άντρας της Μαγδάλους λείπει, ο Δαναός ψάχνει για τα γυαλιά του και καθυστερεί να δώσει εξηγήσεις, ο camus αναρωτιέται τι συμβαίνει κι ο Αδέξιος Δεξιός...τραβάει τα μαλλιά του!!!!

      • juliet avatar
        juliet @ ΕΥΑ 08/10/2011 20:56:52

        Eύα,γυαλιά το λέμε τώρα....νομίζω ότι μάλλον σαλάτα φτιάξαμε!

    • Σταύρος avatar
      Σταύρος @ juliet 08/10/2011 20:25:45

      Στιφάδο... το λέμε τώρα;;;

      • juliet avatar
        juliet @ Σταύρος 08/10/2011 20:59:03

        Σταύρο,
        το στιφάδο θέλει κρεμύδια και εμείς εδω έχουμε πόδια με λαγούς .....

  7. Δαναός avatar
    Δαναός 08/10/2011 22:57:31

    Βρε που θ'αρχίσω πάλι τα φροντιστήρια!!! Και να φανταστείτε ότι όλη η ιστορία ξεκίνησε από μια ζωγραφιά , έναν λαγό κι ένα καρότο! Σταύρο έχεις πρόσκληση για το στιφάδο!!!

  8. Ταραχή avatar
    Ταραχή 09/10/2011 11:21:55

    Πρώτοι απ' όλους αυτοί έχουν σειρά.Σ αυτούς στηρίχτηκε αρχικά το δίλημμα μνημόνιο η πτώχευση.

  9. Γιώργος avatar
    Γιώργος 09/10/2011 15:00:20

    Toυς λαγούς είναι δύσκολο να τους πιάσεις. Έτσι κι ο χοντρός προσπαθεί να την γλυτώσει βγάζοντας τον ευατό του απέξω.," θα στείλω κόσμο στο Γουδί", λέει.
    Δεν είναι έτσι χοντρέ, πρώτος πρώτος θα πας.