26/09/2008 22:16
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Οι κερδισμένοι μετά την ΚΕ και η…χαμένη

Κερδισμένοι από τις διαπραγματεύσεις των τελευταίων ημερών που κατέληξαν (προσωρινά βέβαια) με τη σημερινή συνεδρίαση της ΚΕ της ΝΔ είναι ο Θόδωρος Ρουσόπουλος, ο Γιώργος Σουφλιάς, ο Βαγγέλης Μεϊμαράκης και ο Γιώργος Αλογοσκούφης.

Ο κ. Ρουσόπουλος γιατί ο πρωθυπουργός έδειξε ότι δεν έχει πρόθεση να τον αποχωριστεί από το Μαξίμου (εκτός συγκλονιστικού απροόπτου). Άλλο βέβαια αν θα αναγκαστεί να ρίξει νερό και μάλιστα πολύ στο κρασί του.

Ο κ. Σουφλιάς γιατί ανέλαβε ρόλο συντονιστή και μεσολαβητή της κυβέρνησης.

Ο κ. Μεϊμαράκης γιατί ξαναμπήκε στο κάδρο των βασικών συνομιλητών του Καραμανλή. Μέχρι με τον κ. Ρουσόπουλο συνομίλησε προκειμένου να τον δεχθεί ο αρχηγός τετ-α-τετ στο σπίτι του, όχι παρουσία δηλαδή του «Θόδωρου».

Και ο κ. Αλογοσκούφης γιατί υποστηρίχθηκε η οικονομική πολιτική του. Πριν φύγει, όπως ζητά ο ίδιος γιατί δεν αντέχει να επιτίθενται στη γυναίκα του.

Η Ντόρα δεν συγκαταλέγεται στους κερδισμένους. Η αναφορά του πρωθυπουργού στο Βουκουρέστι και στον Σάουθστριμ ήταν προσωποπαγής, μιλούσε για το δικό του έργο.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. spikol avatar
    spikol 26/09/2008 22:49:19

    FACTORES Είναι προφανές ότι φανεροί και κρυφοί δημοσιογράφοι έχουν πρόβλημα με τον Ρουσόπουλο.! Ρωτάω: Τι καταλάβατε από την ομιλία του ΚΑΡΑΜΑΝΛΗ?
    Απαντάω: Δείτε όλες τις προηγούμενες σχετικές αναρτήσεις σας για να δείτε πόσο μακριά νυχτωμένοι είστε. Δεν καταλάβατε ούτε πρόκειται να καταλάβετε ΤΙΠΟΤΑ.
    Τι άραγε να σημαίνει "τρίτη εκλογική νίκη"??

    Ο ΑΝΤΙΚΑΡΑΜΑΝΛΙΣΜΟΣ ΒΛΑΠΤΕΙ ΤΗΝ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΙΔΙΟΤΕΛΗ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΙΑ.

  2. λαμογιο avatar
    λαμογιο 26/09/2008 23:10:08

    OYΡΛΙΑΖΟΥΝ ΤΑ ΠΑΠΑΓΑΛΑΚΙΑ ΣΤΑ ΜΠΛΟΓΚΣ ,ΣΤΙΣ ΚΩΛΟΦΥΛΑΔΕΣ,ΣΤΙΣ ΤΗΛΕΟΡΑΣΕΙΣ.
    ΚΑΡΑΜΑΝΛΗ “ΚΑΝΕ ΚΑΤΙ”..
    ΤΙ ΕΝΝΟΟΥΝ?
    ΔΩΣΕ ΔΗΜΟΔΙΟ ΧΡΗΜΑ ΚΑΙ ΣΩΣΕ ΤΑ ΧΡΕΟΚΟΠΗΜΕΝΑ ΛΑΜΟΓΙΑ.
    τα μμε και λοιπες “επιχειρηματικες” δυναμεις ειναι σε απολυτο πανικο.
    γι αυτο σκουζουν..
    η σημερινη κριση θα τους τσακισει ολους.
    αυτο φοβουνται..
    ο καραμανλης ειναι παντοδυναμος γιατι ελεγχει το δημοσιο χρημα.
    το ξερει?
    οχι ο ηλιθιος.
    εαν θελει τους τσακιζει..
    θα καταλαβει την δυναμη του?

    ποιος θα σωσει την altec?
    ποιος θα σωσει ολες τις κρατικοδιαιτες “επιχειρηματικες” φουσκες?
    ποιος θα σωσει τις χρεωκοπημενες ελληνικες ιδιωτικες τραπεζες?
    ποιος θα σωσει τους χρεοκοπημενους επιχειρηματιες που χρωστανε στις προβληματικες τραπεζες?
    ειναι παρα πολλοι οι ετοιμοθανατοι.
    ο καπιταλισμος περναει την μεγαλυτερη κριση μετα το 29.
    τα λαμογια το διαισθανονται ..γιαυτο σκουζουν.
    ΕΚΒΙΑΖΟΥΝ ΤΗΝ ΣΩΤΗΡΙΑ ΤΟΥΣ ΑΠΟ ΤΟ ΚΡΑΤΟΣ..
    ΔΗΛΑΔΗ ΤΟΝ ΠΡΩΘΥΠΟΥΡΓΟ.
    ΑΝΤΙ ΝΑ ΠΑΡΑΚΑΛΑΝΕ..
    ΕΚΒΙΑΖΟΥΝ..
    ΚΑΡΑΜΑΝΛΗ ΕΑΝ ΕΙΣΑΙ ΜΑΓΚΑΣ ΤΕΛΕΙΩΣΕ ΤΟΥΣ

  3. λαμογιο avatar
    λαμογιο 26/09/2008 23:16:58

    γιατι ξαφνικα το παρασιτικο επιχειρηματικο συστημα,εκβιαζει και αποδομει καραμανλη?
    ξεκοληστε χαζοχαρουμενοι απο τους γραφικους "ανταρτες" και τα κουτσομπολια.
    δειτε πισω απο τα πρωτοσελιδα και τα χαζομπλογκς.
    καταρρεουν παγκοσμιοι κολοσσοι..
    νομιζετε οτι θα αντεξουν τα λαμπρακια,μπομπολακια,κοντομηνακια κτλ..
    χωρις την βοηθεια του δημοσιου χρηματος?
    ειναι απλο..
    ζητανε σωτηρια απο τον καραμανλη.
    δηλαδη απο τους φορολογουμενους.
    ειναι σε πανικο ολο το κρατικοδιαιτο ελληνικο καπιταλιστικο συστημα.
    Ο ΚΑΡΑΜΑΝΛΗΣ ΘΑ ΤΟΥΣ ΚΑΤΑΔΙΚΑΣΕΙ ΣΕ ΑΡΓΟ ΘΑΝΑΤΟ..
    ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΟΔΥΝΑΜΟΣ.

  4. λαμογιο avatar
    λαμογιο 26/09/2008 23:22:05

    λαμογια
    αντι να ασχολεισται με τον τατουλη,πηγαινετε να παρετε τα λεφτα σας απο τις χρεωκοπημενες ελληνικες τραπεζες,πριν ειναι πολυ..πολυ..αργα.

  5. λαμογιο avatar
    λαμογιο 26/09/2008 23:24:19

    ρε φακτορ
    πια ντορα ? τι μπουρδες γραφεις?
    τα μυνηματα του καραμανλη στα απελπισμενα αφεντικα σου ,δεν τα πηρες χαμπαρι?
    τους ειπε ..κοψτε το λαιμο σας,εγω δεν θα γινω μπους,δεν σωζω κανεναν σας.
    εαν θελετε ανατρεψτε με..
    δημοσιο χρημα γιοκ

  6. ΧΑΛΚΙΔΙΚΙΩΤΗΣ avatar
    ΧΑΛΚΙΔΙΚΙΩΤΗΣ 26/09/2008 23:31:41

    Ειπε ο κοκκορας τον πετεινο κεφαλα τωρα χαχχαχχαχαχαχχαχχαχαχχαχαχα απιστευτο γελιο βγαζω να ειστε καλα 10 χρονια απ την ζωη μου κερδισα...λαμογιο-σπιγκολ και λοιποι εχετε μουρη και μιλατε για "παπαγαλακια"??????? χαχχαχαχχαχαχχαχχαχχαχα α καλο ε !!!!!

  7. λαμογιο avatar
    λαμογιο 26/09/2008 23:43:59

    παπαγαλακια
    τα χρεοκοπημενα αφεντικα σας θα βαρεσουν συντομα κανονι.
    ψαχτε για δουλεια.
    σωστε τις μαυρες καταθεσεις σας.
    ψοφαει το παγκοσμιο τραπεζικο συστημα και εσεις πιστευεται οτι με ακατασχετη μπουρδολογια,και τατουλιαδες ,θα σωθειτε.
    ρε ποσο μ...ς εισαστε.
    χαχαχα

  8. δημοσθενης avatar
    δημοσθενης 26/09/2008 23:45:56

    @λαμογιο-ακόμα δεν κατάλαβες ότι το φρούτο έχει ωριμάσει στο δέντρο και κοντεύει να σαπίσει έχουμε φθινόπωρο .Αν όπως τώρα έρχεται μπόρα- χρηματιστιριακή , το χτυπήσει μια βροχή ,μια αντάραπου που λέει ο λόγος θα πέσει σάπιο και κανείς ούτε εσύ δεν θα το σηκώσει να το δοκιμάσει .

  9. ΧΑΛΚΙΔΙΚΙΩΤΗΣ avatar
    ΧΑΛΚΙΔΙΚΙΩΤΗΣ 26/09/2008 23:46:39

    ξεχασες Να φωνσξεις μονο το "δααααααααααπ δΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΠ ΔΥΝΑΜΗΗΗΗΗΗ" ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗΔΕΣ !!!!!!!

  10. "νήπιος γέρων" avatar
    "νήπιος γέρων" 26/09/2008 23:47:34

    ΕΝΑ ΚΙΛΟ ΣΙΤΑΡΙ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ, ΤΗΝ ΠΕΙΝΑ ΠΟΥ 'ΡΧΕΤΑΙ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΠΕΡΑ

    "Οι ρεπουμπλικανοί αντιδρούν για τη ''στροφή'' της οικονομίας"
    (26 Σεπτεμβρίου 2008)
    Μιχάλης Παπανίδης


    Οι ρεπουμπλικανοί του Τζον Μακέιν και του Τζώρτζ Μπους είναι τώρα αυτοί που αντιδρούν στο σχέδιο διάσωσης της αμερικανικής οικονομίας και της αναχαίτισης των άμεσων επιπτώσεων από την κρίση.

    Έτσι, σε αδιέξοδο οδηγήθηκαν χθες οι διαπραγματεύσεις όσον αφορά στο σχέδιο της αμερικανικής κυβέρνησης για τη στήριξη του χρηματοπιστωτικού συστήματος, ύψους 700 δισ. δολαρίων, παρά τις δραματικές προσπάθειες του προέδρου Μπους και του επιτελείου του να πείσουν τους διαφωνούντες.

    Την αντίθεσή της στο σχέδιο εξέφρασε μερίδα ρεπουμπλικανών, οι οποίοι μάλιστα αποχώρησαν αργά χθες από το τραπέζι των διαπραγματεύσεων. Στη συνάντηση συμμετείχαν, μεταξύ άλλων, ο Αμερικανός υπουργός Οικονομίας, Χένρι Πόλσον και οι υποψήφιοι για το προεδρικό χρίσμα, Μπαράκ Ομπάμα και Τζον Μακέιν.

    Πάντως, οι διαπραγματεύσεις, στόχος των οποίων είναι να πείσουν το Κογκρέσο να εγκρίνει το «πακέτο διάσωσης», θα συνεχιστούν σήμερα το βράδυ, αλλά είναι προς το παρόν αμφίβολο εάν θα επιστρέψουν στο τραπέζι των διαπραγματεύσεων οι ρεπουμπλικανοί.

    Οι δημοκρατικοί φαίνεται να έχουν πιο ξεκάθαρη θέση για το πρόβλημα.

    Δεν πρόκειται απλά για μία χρηματοοικονομική κρίση, αλλά για μία οικονομική κρίση. Επομένως, οι λύσεις που προωθούνται δεν μπορούν να προσφέρουν, μόνο και κυρίως, σταθεροποίηση στις αγορές. Οι δημοκρατικοί πιστεύουν ότι πρέπει παράλληλα να αντιμετωπιστούν και οι διασυνδεμένες οικονομικές προκλήσεις, που συνέβαλαν στην εξάπλωση της κρίσης, σε συνδυασμό με τις αποτυχημένες πολιτικές που επέτρεψαν σε μία πιθανή κρίση να γίνει πραγματικότητα.

    Την ίδια στιγμή, η κρίση στον αμερικανικό χρηματοοικονομικό τομέα απειλεί να υπονομεύσει την υποστήριξη του δολαρίου από ξένους επενδυτές, να αποβεί επιζήμια στις προσπάθειες των αμερικανικών αρχών για απελευθέρωση περισσότερων αγορών από ρυθμιστικά πλαίσια, καθώς και να εντείνει τον ανταγωνισμό από ξένες τράπεζες και εταιρείες χρηματοοικονομικών υπηρεσιών που επιδιώκουν μεγαλύτερη επιρροή στις διεθνείς αγορές.

    Από χώρα σε χώρα, οι αντιδράσεις στην κατάρρευση χρηματοοικονομικών «κολοσσών» και των προσπαθειών της αμερικανικής κυβέρνησης για διάσωση της Wall Street στη διάρκεια των τελευταίων εβδομάδων εγείρει ερωτήματα όσον αφορά στην οικονομική ηγεσία της Αμερικής, αλλά και όσον αφορά στη σύνεσή του να ακολουθεί κανείς το αμερικανικό μοντέλο.

    Κεντρικό πρόσωπο στο «αμερικανικό θρίλερ» ο υπουργός Οικονομικών των Ηνωμένων Πολιτειών, Χένρι Πόλσον, που επί 32 χρόνια προσπαθεί να προωθήσει προτάσεις που αφορούν στη Wall Street και τώρα βλέπει το οικοδόμημά του να απειλείται με κατάρρευση. Ο κύριος Πόλσον έχει έρθει αντιμέτωπος με την τελευταία δοκιμασία του, καθώς προσπαθεί να πείσει το Κογκρέσο να εγκρίνει το σχέδιο διάσωσης ύψους 700 δισ. δολαρίων.

    Πρόκειται για ένα μεγάλο «στοίχημα» του Αμερικανού υπουργού, αλλά και μιας ολόκληρης οικονομικής φιλοσοφίας που κυριάρχησε στις ΗΠΑ από τον πόλεμο του Βιετνάμ μέχρι σήμερα.

  11. Θ.Β. avatar
    Θ.Β. 26/09/2008 23:59:14

    Ξαναχτύπησαν οι «ανώνυμοι γέροντες»


    Του ΑΡΗ ΧΑΤΖΗΓΕΩΡΓΙΟΥ


    Σε επανεκδόσεις, με όλο και σκοτεινότερη «βυζαντινή ατμόσφαιρα», κυκλοφορούν πλέον οι ανώνυμες επιστολές από «σεβαστούς γέροντες πατέρες» εναντίον του «πνευματιστή» ηγούμενου Εφραίμ της Μονής Βατοπεδίου, των Κυπρίων ρασοφόρων εν γένει αλλά και του... διαδόχου του Εφραίμ!




    Με ηλεκτρονικό μήνυμα από τον αποστολέα «pater oros» έφτασε χθες δεύτερη έκδοση της επιστολής, που είχε αρχικώς παραλήπτες τους 300 βουλευτές, κρατικούς φορείς, ΜΜΕ και το Αγιον Ορος. Τη φορά αυτή προστέθηκαν στους παραλήπτες ο Πρόεδρος της Δημοκρατίας και ο πρωθυπουργός και στην εξιστόρηση με νέα επεισόδια ο επίτιμος πρόεδρος της Ν.Δ. Κ. Μητσοτάκης, ο Γιώργος Καρατζαφέρης και ο τέως βασιλιάς.

    Γέροντες σε διωγμό

    Σκοτεινά εγκλήματα, μυστική διπλωματία, μπίζνες με ακίνητα και αρχαιοκαπηλία ξετυλίγονται σε μια πυρετική αναφορά δώδεκα σελίδων, ενώ οι «ανώνυμοι γέροντες» σε κάποια από τα όσα αναφέρουν, παραθέτουν και τα τηλέφωνα πιθανών μαρτύρων προκειμένου κάθε ενδιαφερόμενος να ελέγξει την ορθότητα των γραφομένων.

    Η διήγηση ξεκινά με την αναφορά δεκάδων γερόντων που ζούσαν σε σκήτες και κελιά της Μονής Βατοπεδίου και «εκδιώχθηκαν» από τον Εφραίμ. Συναντούμε τον 90χρονο Αγαθάγγελο, που ξέφυγε από στενό μονοπάτι «διότι οι πονηροί Κύπριοι έκλεισαν τον δρόμο βάζοντας σιδερένια σύνορα με φύλακες σκοπούς», τον 90χρονο Δημήτριο Μυτιληναίο, που προσπάθησε να ξεφύγει «παίρνοντας μαζί του όλες τις λίρες του», αλλά και τον Δημήτριο Χιώτη, που «έφυγε στο χωριό του καθώς είδε αυτοπροσώπως τον ρασοφόρο Εφραίμ Κουτσού μέσα στον κεντρικό ναό του Βατοπεδίου να κάνει επικλήσεις πνευμάτων και να μεταμορφώνεται»!!! Επίσης τον 90χρονο Αθανάσιο, που «πέθανε από τη στενοχώρια του» και τους γέροντες του ιστορικού κελίου Αγίου Κωνσταντίνου και Ελένης, το οποίο «πούλησε ο Εφραίμ στους Βουλγάρους με ομόλογο»...

    Μπίζνες σε εξέλιξη

    Κλείνοντας τη μακρά καταγραφή γερόντων που διώκονται και κελιών που ξεπουλιούνται, ξεκινούν οι μπίζνες. Ο Εφραίμ συστήνει κτηματομεσιτική εταιρεία μαζί με τον Θεόδωρο Ρουσόπουλο. Οι ανώνυμοι αναρωτιούνται για τη σιωπή των πολιτικών διοικητών του Ορους Κ. Λούλη, Στ. Ψυχάρη και Γ. Δεληκούρα και λένε ότι ο «πονηρός Εφραίμ Κουτσού εξαφάνισε τα έγγραφα και τα απολυτήρια των γερόντων και έκανε ιδιωτικές μελέτες με Κύπριους πολιτικούς μηχανικούς για να εισπράξουν επιχορηγήσεις δισεκατομμυρίων ευρώ». Παρακάτω αναφέρονται συγκεκριμένα στη «χειμωνιάτικη νύχτα του 1990», που «ο Εφραίμ με τη συμπαράσταση του διοικητή Κ. Λούλη κατ' εντολή του Κωνσταντίνου Μητσοτάκη και με την προσωπική παρουσία του κ. Βαρθολομαίου, τότε Εξάρχου του Οικονομικού (sic) Θρόνου με τους αστυνομικούς των Καρυών έδεσαν τους 11 σεβαστούς γέροντες της Ι.Μ. Βατοπεδίου (παρακάτω λέει ότι πέθαναν υπό αδιευκρίνιστες συνθήκες), παίρνοντας τα κλειδιά που είχαν και φύλαγαν σαν κόρη οφθαλμού τον αμύθητο θησαυρό της Βυζαντινής Αυτοκρατορίας».

    Για τον νυν Οικουμενικό Πατριάρχη δεν τσιγκουνεύονται καθόλου την... αγάπη, λέγοντας ότι «θα εγκαινίαζε ο ίδιος μεγαλοπρεπέστατα το βυζαντινό τουριστικό χωριό που θα πραγματοποιούσε ο οραματιστής πνευματιστής Εφραίμ» (Λέτε γι' αυτό να κυκλοφόρησε χθες η επιστολή με την οποία το Βατοπέδιο λέει ότι επιστρέφει τη συγκεκριμένη έκταση;).

    Οι ανώνυμοι αναλαμβάνουν επίσης να μας θυμίσουν την περιφορά της Ιεράς Ζώνης της Παναγίας ακόμη και με το ελικόπτερο του Αντέννα, την επίσκεψή της στον άρρωστο Ανδρέα Παπαδρέου και τη σύζυγό του, στολίζοντας τον Εφραίμ ως «Ρασπούτιν που εισχώρησε στα παλάτια του Τσάρου και κατέστρεψε την Αγία Μεγάλη Ρωσία» για να πάρουν την εξουσία «οι άθεοι κομμουνιστές».

    Εκδόσεις και ρεπορτάζ

    Ενεργό παρουσία έχει στην επιστολή ο τηλε-βιβλιοπώλης Δημοσθένης Λιακόπουλος, που διαφημίζει το βιβλίο του Ιωσήφ Σπηλιώτη -γέροντα του Εφραίμ- «Εγγύς ο καιρός». Αλλού «ο φημισμένος ρεπόρτερ Μάκης Τριανταφυλλόπουλος» εμφανίζεται έτοιμος να ξεσκεπάσει σκάνδαλο με την αγορά κτιρίου αξίας 4 δισ. από τον επιχειρηματία Βωβό στο Μαρούσι, αλλά ο συνεργάτης του «πέφτει και αυτός θύμα της γοητείας του Εφραίμ».

    Ο Κ. Μητσοτάκης εμφανίζεται ως παραλήπτης ιερών εικόνων από τον Γιοσάκη, ο Κάρολος της Αγγλίας προωθητής του ηγουμένου Χρυσόστομου Κατσουλιέρη (γνωστού, όπως λένε, για ηθικά σκάνδαλα στο Χαλάνδρι!) τον οποίο ο Πατριάρχης προσπαθεί να βάλει στη Μονή Εσφιγμένου αλλά και στο Βατοπέδιο... Θυμίζουν τις διαπραγματεύσεις με τον Πούτιν για τη Μονή Παντελεήμονος, αλλά και τον Αμερικανό πρόεδρο Μπους που επισκέφθηκε το Ορος συνοδευόμενος από τον Κ. Μητσοτάκη.

    Στη δεύτερη παραλλαγή, γέροντες εμφανίζονται να ενημερώνουν για τα προβλήματα από το 2000 τον Κ. Μητσοτάκη και τον τότε ευρωβουλευτή Γιώργο Καρατζαφέρη, οι οποίοι «υποσχέθηκαν ότι θα ενημέρωναν και τον τέως βασιλιά των Ελλήνων στην Αγγλία»! Επαναλαμβάνουν ότι αμύθητοι θησαυροί είναι τώρα στα χέρια των Εφραίμ, Βαρθολομαίου και Μητσοτάκη και ζητούν να γίνει εκλογή ηγουμένου στο Βατοπέδιο με μυστική ψηφοφορία, για να μην εκλεγεί ο Χρ. Κατσουλιέρης.

    *«Δεν έκανε η κυβέρνηση του ΠΑΣΟΚ μπίζνες με το Αγιον Ορος όπως κάνει η σημερινή», απάντησε ο εκπρόσωπος του κόμματος Γ. Παπακωνσταντίνου, σχολιάζοντας αναφορά στην επιστολή για μεσολάβηση του Ευάγγ. Βενιζέλου υπέρ του εργολάβου Ευάγγ. Πολυδώρου, φίλου του Εφραίμ.




    ΕΛΕΥΘΕΡΟΤΥΠΙΑ - 26/09/2008

  12. Nick avatar
    Nick 27/09/2008 00:00:17

    Νήπιε Γέροντα, το στοίχημα το έχασαν. Όλο και περισσότερες χώρες μιλάνε για επαναφορά της ρήτρα χρυσού.

  13. tiramola avatar
    tiramola 27/09/2008 00:04:59

    ΕΜΠΡΟΣ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟ ΛΑΜΟΓΙΟ ΚΑΙ ΤΟΝ ΜΑΓΚΑ ΚΑΡΑΜΑΝΛΗ ΝΑ ΔΙΑΛΥΣΟΥΜΕ ΤΟΥΣ ΑΘΛΙΟΥΣ ΚΑΠΙΤΑΛΙΣΤΕΣ!!!!!!!!!!!!

    ως ποτε παλληκαρια θα πληρωνουμε την μαλακια των αλλων?????????????

    ΕΚΤΟΣ ΚΑΙ ΑΝ Ο SPIKOL ΚΑΙ ΤΟ LAMOGIO ΠΟΣΤΑΡΟΥΝ ΑΠΟ ΤΗ ΡΗΓΙΛΗΣ...

  14. δημοσθενης avatar
    δημοσθενης 27/09/2008 00:09:01

    Λαμογιο –μια τελευταία παρατήρηση για να το χονέψεις ο ΚΚ είναι Πρωθυπουργός της χωράς και εκλεγμένος ,είναι και πρόεδρος ενός –πρώτου σε δύναμη κόμματος ,εδώ μπορεί να είναι και ιδιοκτήτης λόγο κληρονομίας ,δεν γνωρίζω .Άρα εμείς εδώ τον κρίνουμε ως πρωθυπουργό και δεν μας ενδιαφέρει καθόλου το παραμάγαζο του αλλά ο τόπος όπου πληρώνουμε φόρους .fershtein .

  15. ψυχραιμια avatar
    ψυχραιμια 27/09/2008 00:16:38

    Aπροκάλυπτες πιέσεις των ΗΠΑ προς την ελληνική ηγεσία καταγγέλλει ό υπουργός Εξωτερικών της Ρωσίας Λαβρόφ.
    http://www.in.gr/news/article.asp?lngEntityID=942201&lngDtrID=251

  16. commento avatar
    commento 27/09/2008 00:22:03

    λυπαμαι όλους τους οννεδιτες που προσπαθησαν όλη την εβδομάδα να περάσουν στον κόσμο την ισχύ του Καραμανλή. Καλή προσπάθεια ... καλή προσπάθεια και του Καραμανλή να φανεί και να φανεί ηγέτης ... αλλά ως αιδώ! Ο Καραμανλής είναι υπόλογος ... και δεν θα λάβει κανένα μέτρο γιατί έφαγε... Δεν φωνάζει πλέον αλλά κλαίει... Η κυβέρνηση πέφτει και ο Καραμνλής είναι έκπτωτος! Είναι ο Καραμανλής που ξέρουν; Ο Καραμανλής πλέον κλαίει, κλαίει, κλαίει, κλαίει, κλαίει, ..... και δεν λεχει τσαμπουκά Άντε γεια ΚΑΡΑΜΑΝΛ...ΚΑ

  17. (A)θανάσης avatar
    (A)θανάσης 27/09/2008 00:30:07

    Το σωστό είναι verstehen.

    Μη λεμε κι'οτι θέμε...

  18. spikol avatar
    spikol 27/09/2008 00:41:48

    @15.Tiramola
    Γιατί νομίζεις ότι γράφω από τη Ρηγίλλης? Έτσι μπορώ να υποθέσω και γώ ότι είσαι δημοσιογράφος του ΠΡΩΤΟ ΘΕΜΑ, υπάλληλος του Μπόμπολα δηλαδή και εκτελεις διατεταγμένη υπηρεσία.

    Ευτυχώς που υπάρχουν ελεύθεροι άνθρωποι που δεν επηρεάζονται από BLOGS που διαφημίζουν τα άθλια δελτία των 8:00 του Καμπουράκη και του Τράγκα.
    Τι άραγε να σημαίνει “τρίτη εκλογική νίκη”?

  19. commento avatar
    commento 27/09/2008 00:44:43

    Ρε παιδιά εκτός από τους showmen-women, σε κανέναν άλλο άρεσε ο Καραμανλής; υπάρχει άνθρωπος που δεν αηδίασε από αυτά που άκουσε από τον Καραμανλή; Υπάρχει κανείς που πιστεύει ότι ο Καραμανλής δεν θα κάνει επιθέσεις; Δηλαδή πάμε για εκλογέ; και πόσο δυνατός μπορεί να φαίνεται ένας δεξιός Πρωθυπουργός όταν μέσα σε τεσσεράμισι χρόνια (02/2004-10/2008) γίνονται τρεις εκλογικές αναμετρήσεις μετά από μία εικοσαχρονη ρεμούλα; Είναι σοβαροί όταν μιλάνε για κοινωνική συναίνεση; Θα τους στείλουμε επιτέλους στο διάολο όλους;

  20. Factorx avatar
    Factorx 27/09/2008 00:44:46

    Μπορει να μας πει το λαμόγιο σε ποιες τράπεζες έδωσε τα ομολόγα η κυβέρνηση Καραμανλή;

    Μπορει να μας ΄πει αν η Πειραιώς που έδινε τα δάνεια στον Καραμανλή ανήκει σε κανέναν φίλο της κυβερνησης;

    Πάντως καλυτεριο όνομα για χειροκροτητή της κυβέρνησης δεν θα έβρισκε

  21. Factorx avatar
    Factorx 27/09/2008 00:47:00

    spikol Μπορείς να εκφράσεις πιο κατανοητα τα νοηματά σου;

  22. tiramola avatar
    tiramola 27/09/2008 00:53:32

    ΡΕ ΣΥ ΣΠΙΚΟΛ ΕΧΕΙΣ ΧΑΖΕΨΕΙ ΤΕΛΕΙΩΣ???
    ΠΟΙΟΣ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕ ΤΙΣ ΑΝΤΑΛΛΑΓΕΣ???
    ΜΕ ΠΟΙΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ?
    ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥ ΠΡΩΘΥΠΟΥΡΓΟΥ?

    Μα καλα τοσο τυφλωμενος εισαι ή σου εχουνε κοψει επιδομα???????????
    Αν ειναι δυνατον δηλαδη!!!!
    ......................
    Θα πας να ψηφισεις αυριο εσυ ρε Ελληνα πολιτη....

  23. commento avatar
    commento 27/09/2008 00:53:46

    Ο πολύ - δωρας της ΚΕ της ΝΔ από τα μουρμουλίκια το γύρισε στις "τέλειες" αποδείξεις... Μάλλον θα σκέφτηκε ότι όποιος θέλει τα πολλά χάνει και το μηδέν...

  24. commento avatar
    commento 27/09/2008 00:56:27

    Τον πολύδωρα μπορούμε να φωνάζουμε και
    πολύ - ντόρα ...

  25. saden avatar
    saden 27/09/2008 00:58:23

    Τελικά θα πέσει ο Καραμανλής βρε παιδιά 27 από την ΔΕΘ και ακόμα, κάποιος μετράει αλλά μάλλον θα μετράει για καιρό. Όσο για το φακτορα δυστυχώς με τα τελευταία σχόλια επιβεβαιώνετε ότι δεν μπορεί να κρατήσει ουδέτερη στάση! Κρίμα γιατί εκτός από καλός αρθρογράφος κατάντησε κακός σχολιαστής και διαγραφέας ιδεών!

  26. ΧΑΛΚΙΔΙΚΙΩΤΗΣ avatar
    ΧΑΛΚΙΔΙΚΙΩΤΗΣ 27/09/2008 01:01:09

    Εδω καραβια καιγονται ----- και φυσικα βαρκουλες αρμενιζουν, οσα δεν φτανει η αλεπου τα κανει κρεμασταρια, και τελος η σουξεδαρα .... του σταματη... Ονειρα και ονειρα πηγανε Χαμενααααααααα !

    μπορει να σας φαινονται ασυναρτησιες ... αλλα ολα αυτα κολλανε ως απαντηση σε 1 και μονο σχολιο.....
    εδω σας θελω βρειτε μου σε ποιο ???

  27. tiramola avatar
    tiramola 27/09/2008 01:02:43

    Ο σμιγκολ εχει προβλημα δεν απαντα...ισως να μην μπορει να το κατανοησει...
    Εσυ saden μηπως γνωριζεις?
    ΠΟΙΟΣ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕ ΤΙΣ ΑΝΤΑΛΛΑΓΕΣ???
    ΜΕ ΠΟΙΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ?
    ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥ ΠΡΩΘΥΠΟΥΡΓΟΥ?

    εκτος και αν εισαι υπερανω απο αυτα εσυ δεν ασχολεισαι...

  28. s avatar
    s 27/09/2008 01:06:45

    ΑΝΕΓΚΕΦΑΛΟΣ: ο στερούμενος εγκεφάλου.
    ΚΑΤΕΓΚΕΦΑΛΟΣ: ο καταφερομενος εναντίον των εχόντων εγκέφαλο.
    ΜΕΓΑΚΕΦΑΛΟΣ: Ο έχων άνω του μέσου όρου κεφαλή, είτε λόγω ασθένειας (έξω μερος) είτε λόγο παραμορφώσεως (έσω μέρος) προκαλούμενη εκ πολλής μορφώσεως
    ΠΟΛΥΚΕΦΑΛΟΣ: Ο έχων παλλάς κεφαλές, τουτεστιν πολλαπλας προσωπικότητες και ποικιλας γνωμας εν ταυτώ
    ΚΑΨΟΚΕΦΑΛΟΣ: Ο πάσχων χρονιως εκ του συνδρομου της καψουρας χρηζων ψυχιατρικης παρακολουθησης (π.χ.grsex.com)
    ΚΟΥΦΙΟΚΕΦΑΛΟΣ: Ο έχων παρθενικον (brand new) εγκεφαλον, ως μηδεποτε χρησιμοποιηθεντος
    ΠΑΡΕΓΚΕΦΑΛΟΣ: Ο επιδεικνύων τον εγκέφαλο του παραπλανητικός, εν τη ουσία χρησιμοποιών έτερον εκτός του εγκεφάλου του ευρισκόμενο κέντρο αποφάσεων
    ΣΚΛΗΡΟΚΕΦΑΛΟΣ: Ο μετ' εγωιστικής επιμονής ακολουθών την γνώμη του και μόνον, έως της αυτοκαταστροφή του.
    ΣΙΔΗΡΟΚΕΦΑΛΟΣ: Ο εκ βαρείας νόσου ανάρρωσας
    ΨΕΥΔΕΓΚΕΦΑΛΟΣ: Ο νομιζων ότι διαθέτει εγκέφαλο
    ΩΡΑΙΟΚΕΦΑΛΟΣ: Ο έχων ωραία κεφαλήν, αβέβαιο όμως περιεχομένου
    Τιραμόλα και Χαλκιδικιώτη διαλέξτε και πάρτε!

  29. tiramola avatar
    tiramola 27/09/2008 01:08:18

    Δεν απανταει ουτε ο σαντεν....

  30. tiramola avatar
    tiramola 27/09/2008 01:09:37

    Τελευταια ελπιδα ο σασκα...

  31. commento avatar
    commento 27/09/2008 01:10:22

    Εάν οι δεξιοί χαίρονται γιατί δεν έπεσε η δεξιά δέκα μέρες μετά από ένα χρόνο εξουσίας είναι αναμενόμενο. Το πάραξενο θα ήταν η ΝΔ να βγάλει τετραετία, όπως δεν έκανε ποτέ ...

  32. tiramola avatar
    tiramola 27/09/2008 01:11:38

    Θα ρωτησω κανα συναδελφο στο ΠΡΩΤΟ ΘΕΜΑ....

  33. ΧΑΛΚΙΔΙΚΙΩΤΗΣ avatar
    ΧΑΛΚΙΔΙΚΙΩΤΗΣ 27/09/2008 01:15:43

    S. αλληθεια πρεπει να σου πηρε πολυ ωρα να το γραψεις αυτο ε μπραβο σου !!!! αιντε κανε καμια διατριβη .... μετα απ' αυτο !!!!!

    Και φυσικα .... ειμαι σιγουρος οτι δεν ανηκεις σε καμια κατηγορια απ' αυτες που περιγραφεις

    αιντε .... κανε καμια ακομα πετυχημενη δουλεια σε στυλ copy paste και γραψε απο κατω God bless my blue paycheck you little parrot !

  34. saden avatar
    saden 27/09/2008 01:15:44

    Με την 17/2002 γνωμοδότηση του Γνωμοδοτικού Συμβουλίου Δημοσίων Κτημάτων και Ανταλλάξιμης Περιουσίας, τάσσεται υπέρ των διεκδικήσεων της μονής, το ίδιο εισηγείται και η Κτηματική Υπηρεσία Ξάνθης στις 16/4/2002, ενώ απόφαση υπογράφει ο υφυπουργός Οικονομικών Απόστολος Φωτιάδης στις 5/8/2002.
    Tα ανταλλάξιμα ξεκίνησαν απο το 2002 λες να ήταν ο Καραμανλής τότε;

  35. Factorx avatar
    Factorx 27/09/2008 01:16:19

    Το εχω πει εκατο φορές. Οχι προσωπικές επιθέσεις. Αντιπαραθεση αποψεων μονον. Χάβρα δεν θα γίνουμε πάρτε το χαμπάρι κι όπου του αρέσει. Λίγοι και καλοί.

  36. tiramola avatar
    tiramola 27/09/2008 01:16:37

    Παλι αποψε θα ξαπλωσουμε και θα μας βασανιζουν τα ερωτηματα...
    Περιμενα απο τον πρωθυπουργο απαντησεις αλλα τιποτα..
    Τι να κανουμε υπομονη...τελευταια ελπιδα ο Σανιδας...

  37. s avatar
    s 27/09/2008 01:17:42

    Ξέχασα κυκλοφορεί και ο Ξεχνονούσης πασοκέφαλος

  38. tiramola avatar
    tiramola 27/09/2008 01:19:45

    Ο Φωτιαδης υπεγραψε για ανταλλαγη?
    Καινουργια πληροφορια...
    ρε τους μαλακες τους πασοκους...την εκανα πλουσια την Πελεκη...και τον μπαμπα της...

  39. saden avatar
    saden 27/09/2008 01:19:48

    Άλήθεια ποιος κάνει προσωπικές επιθέσεις ;
    Έψαξες ποτέ; Μπά ρώτα τον τιραμόλα να σου πει!!

  40. saden avatar
    saden 27/09/2008 01:21:37

    Τιραμόλα ψάξε μα μπορείς άλλο αν δεν θέλεις για την 17/2002 γνωμοδότηση του Γνωμοδοτικού Συμβουλίου Δημοσίων Κτημάτων και Ανταλλάξιμης Περιουσίας.

  41. tiramola avatar
    tiramola 27/09/2008 01:24:55

    Αμ ο αλλος ο Ρουσοπουλος να μην ειδοποιησει τον πνευματικο του πατερα προτου γινει ξευτιλα...
    Να του πει "προσεχε πνευματικε μου πατερα , μας εχει στησει παγιδα το ΠΑΣΟΚ"....

  42. commento avatar
    commento 27/09/2008 01:29:58

    Τα κόμματα των αστών δεν πέφτουν τόσο εύκολα ... Θέλει πιο πολύ δράση ... Όχι μόνο μπλόγκ αλλά και απεργίες ... Σήμερα όλοι στην ΚΕ της ΝΔ χειροκροτούσαν το κόμμα των αφεντικών και όχι τον Καραμανλή ... Οπότε βγείτε και βγάλτε ότι μαθαίνετε ... δεν μπορούμε να περιμένουμε αντάρτες σε εισαγωγικά .... Αντάρτες είμαστε μόνο εμείς...

  43. saden avatar
    saden 27/09/2008 01:31:42

    Τιραμόλα καλό είναι να κάνεις πηδαράκια αλλά πρόσεχε που προσγειώνεσαι!
    Οφείλω βέβαια να παραδεχρώ για να μην λαικίζω σαν και σένα οτι : Στις (30-10-2003) και κάτω από την πίεση των κινητοποιήσεων των κατοίκων και των φορέων της περιοχής, ο υφυπουργός Οικονομικών Α. Φωτιάδης, αναγκάστηκε να αναπέμψει για επανεξέταση τις γνωμοδοτήσεις που είχε αποδεχθεί αρχικά το υπουργείο στο σύνολό τους

    Σύμφωνα με τις υπουργικές αποφάσεις παραχώρησης η κυβέρνηση δηλώνει, ότι αποδέχεται στο σύνολό τους τις γνωμοδοτήσεις 26/3-12-98, 17/18-7-2002 και 46/2002, του ΓΣΔΚΑΠ, υπέρ της μη προβολής δικαιωμάτων κυριότητας του ελληνικού δημοσίου:

    -επί της νησίδας “Αντά – Μπουρού” περιοχής λίμνης Βιστωνίδας Ν. Ξάνθης,
    -επί των τοπογραφημένων παραλίμνιων εκτάσεων, εμβαδού 25.000 στρέμματα και των δύο νησίδων Αγίου Νικολάου και Παναγίας Παντανάσσης στην λίμνη Μπουρού, περιοχής Ν. Ροδόπης και κατά μικρότερο τμήμα του Ν. Ξάνθης, ανηκουσών εξ ολοκλήρου στην ιερά μονή Βατοπαιδίου Αγίου Όρους
    -και επί της λίμνης Βιστωνίδας (σ.σ. 45.000 στρέμματα) των οχθών αυτής, στους νομούς Ξάνθης και Ροδόπης, όποιας έκτασης και αν είναι αυτή, ανηκούσης εξ ολοκλήρου στην ιερά μονή Βατοπαιδίου Αγίου Όρους αντίστοιχα.

    Κοίτα τώρα πες το και στο Φάκτορα που κάνει οτι δεν το καταλαβαίνει άμα πονάει το δόντι πονάει από την ρίζα !

    Φυσικά και οι σημερινοί Ρουσο Βουλγαράκης και Σία δεν είναι καλύτεροι αλλά προτιμότεροι από τα λαμόγια που ξεκίνησαν το θέμα!

  44. spikol avatar
    spikol 27/09/2008 01:36:50

    tiramola
    Μου θυμίζεις τσιράκι του Κοντομηνά. Ούτε ο Βλάχος και ο Βερυκιος μαζί δεν σε φτάνουν. Αν τα έκανε όλα αυτά ο Ρουσόπουλος είναι και πολύ κόπανος. Θα σου πω γιατί:
    1. Δεν έβαλε τίποτα στην τσέπη του και
    2. Τα 27000 στρέμματα της Βισθωνίδας έμειναν στους κατοίκους της περιοχής.
    Αν ξέρεις κάτι άλλο από τα παραπάνω σε αναμένω..

  45. tiramola avatar
    tiramola 27/09/2008 01:38:26

    Ακομα και για αυτο φταινε καποιοι αλλοι...
    "Φυσικά και οι σημερινοί Ρουσο Βουλγαράκης και Σία δεν είναι καλύτεροι αλλά προτιμότεροι από τα λαμόγια που ξεκίνησαν το θέμα!"
    Ετσι λες να το σκεφτηκε και καταλληλοτερος?

  46. tiramola avatar
    tiramola 27/09/2008 01:43:02

    Ενταξει συντροφοι σαντεν και σμιγκολ το καταλάβαμε
    Εκανε τη λαμογια το ΠΑΣΟΚ και πλουτισαν οι δεξιοι
    Επισης ο Ρουσοπουλος πηγαινε για εξομολογηση στον Εφραιμ μονο!

  47. saden avatar
    saden 27/09/2008 01:47:32

    Μπα ο καταλληλότερος είναι ο άλλος βάσει των νέων δεδομένων αυτός που όντως υπουργός - υφυπουργός ποτέ μα ποτέ δεν ήξερε τίποτα! Αυτός που όντως 11 χρόνια στην κυβέρνηση ποτέ δεν πήρε πρέφα τις λαμογιές του Πατέρα του ή του Σημίτη. Απλά αυτός είναι ο καταλληλότερος αυτός που θα μας κυβέρνηση χωρίς να παίρνει πρέφα τι γίνεται δίπλα του!
    Φυσικά στο ξαναλέγω με το να πετιέσαι από το ένα Θέμα στο άλλο χάνεις και τον ειρμό αλλά και την σκέψη σου. Προσπάθησε να μείνεις κάπου σταθερός αν δεν μπορείς μάλλον χρειάζεσαι ύπνο!

  48. tiramola avatar
    tiramola 27/09/2008 01:51:54

    Καληνυχτα

  49. saden avatar
    saden 27/09/2008 01:53:37

    Αν έκανα την λαμογιά οι Πασόκοι και πλούτισαν οι Δεξιοί τότε τράβα ρώτα τον Νεονάκη (να πεταχτώ και γω από το ένα θέμα στο άλλο) τράβα και ρώτα πως τα ζιβάγκο κατάντησαν με κότερα και βίλες .
    Όσο αν κάνει καλή εξομολόγηση ο εξ από εδώ ρώτα και τον επόμενο αρχηγό σου Ε.Β.

  50. tiramola avatar
    tiramola 27/09/2008 01:59:31

    Εχουμε τοσο ηλιθιο πρωθυπουργο διοτι ειναι και ηλιθιοι οι φηφοφοροι...
    Ενω αποδεικνυεται μια λαμογια αντι να τους παρουμε στο κυνηγι οποιοι και ναναι παμε για ισοπαλια θυμουμενοι παλιες λαμογιες αλλου κομματος...
    Αρα αφου εκαναν και οι προηγουμενοι...
    Ο Εφραιμ μαζι σας....

  51. ΧΑΛΚΙΔΙΚΙΩΤΗΣ avatar
    ΧΑΛΚΙΔΙΚΙΩΤΗΣ 27/09/2008 02:10:01

    Σας παραθετω καποια ατρανταχτα επειρηματα που δεν επιδεχονται κανενος σχολιασμου .... γιατι απλως ειναι ατραντα και κυριως τεκμηριωμενα .....

    FACTORES Είναι προφανές ότι φανεροί και κρυφοί δημοσιογράφοι έχουν πρόβλημα με τον Ρουσόπουλο.! Ρωτάω: Τι καταλάβατε από την ομιλία του ΚΑΡΑΜΑΝΛΗ?
    Απαντάω: Δείτε όλες τις προηγούμενες σχετικές αναρτήσεις σας για να δείτε πόσο μακριά νυχτωμένοι είστε. Δεν καταλάβατε ούτε πρόκειται να καταλάβετε ΤΙΠΟΤΑ.
    Τι άραγε να σημαίνει “τρίτη εκλογική νίκη”??

    Ο ΑΝΤΙΚΑΡΑΜΑΝΛΙΣΜΟΣ ΒΛΑΠΤΕΙ ΤΗΝ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΙΔΙΟΤΕΛΗ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΙΑ.

    οπως επισης και αυτο ......

    OYΡΛΙΑΖΟΥΝ ΤΑ ΠΑΠΑΓΑΛΑΚΙΑ ΣΤΑ ΜΠΛΟΓΚΣ ,ΣΤΙΣ ΚΩΛΟΦΥΛΑΔΕΣ,ΣΤΙΣ ΤΗΛΕΟΡΑΣΕΙΣ.
    ΚΑΡΑΜΑΝΛΗ “ΚΑΝΕ ΚΑΤΙ”..
    ΤΙ ΕΝΝΟΟΥΝ?
    ΔΩΣΕ ΔΗΜΟΔΙΟ ΧΡΗΜΑ ΚΑΙ ΣΩΣΕ ΤΑ ΧΡΕΟΚΟΠΗΜΕΝΑ ΛΑΜΟΓΙΑ.
    τα μμε και λοιπες “επιχειρηματικες” δυναμεις ειναι σε απολυτο πανικο.
    γι αυτο σκουζουν..
    η σημερινη κριση θα τους τσακισει ολους.
    αυτο φοβουνται..
    ο καραμανλης ειναι παντοδυναμος γιατι ελεγχει το δημοσιο χρημα.
    το ξερει?
    οχι ο ηλιθιος.
    εαν θελει τους τσακιζει..
    θα καταλαβει την δυναμη του?

    ποιος θα σωσει την altec?
    ποιος θα σωσει ολες τις κρατικοδιαιτες “επιχειρηματικες” φουσκες?
    ποιος θα σωσει τις χρεωκοπημενες ελληνικες ιδιωτικες τραπεζες?
    ποιος θα σωσει τους χρεοκοπημενους επιχειρηματιες που χρωστανε στις προβληματικες τραπεζες?
    ειναι παρα πολλοι οι ετοιμοθανατοι.
    ο καπιταλισμος περναει την μεγαλυτερη κριση μετα το 29.
    τα λαμογια το διαισθανονται ..γιαυτο σκουζουν.
    ΕΚΒΙΑΖΟΥΝ ΤΗΝ ΣΩΤΗΡΙΑ ΤΟΥΣ ΑΠΟ ΤΟ ΚΡΑΤΟΣ..
    ΔΗΛΑΔΗ ΤΟΝ ΠΡΩΘΥΠΟΥΡΓΟ.
    ΑΝΤΙ ΝΑ ΠΑΡΑΚΑΛΑΝΕ..
    ΕΚΒΙΑΖΟΥΝ..
    ΚΑΡΑΜΑΝΛΗ ΕΑΝ ΕΙΣΑΙ ΜΑΓΚΑΣ ΤΕΛΕΙΩΣΕ ΤΟΥΣ

    οποιοδηποτε λοιπον επειχηρησει απλως να πει την αποψη του (γιατι να επειχηματολογησει σοβαρα πανω σ'αυτα δυστυχως δεν γινεται (κατα την αποψη μου παντα) ανηκει σιγουρα σε μια απ τις παρακατω κατηγοριες :

    ΑΝΕΓΚΕΦΑΛΟΣ: ο στερούμενος εγκεφάλου.
    ΚΑΤΕΓΚΕΦΑΛΟΣ: ο καταφερομενος εναντίον των εχόντων εγκέφαλο.
    ΜΕΓΑΚΕΦΑΛΟΣ: Ο έχων άνω του μέσου όρου κεφαλή, είτε λόγω ασθένειας (έξω μερος) είτε λόγο παραμορφώσεως (έσω μέρος) προκαλούμενη εκ πολλής μορφώσεως
    ΠΟΛΥΚΕΦΑΛΟΣ: Ο έχων παλλάς κεφαλές, τουτεστιν πολλαπλας προσωπικότητες και ποικιλας γνωμας εν ταυτώ
    ΚΑΨΟΚΕΦΑΛΟΣ: Ο πάσχων χρονιως εκ του συνδρομου της καψουρας χρηζων ψυχιατρικης παρακολουθησης (π.χ.grsex.com)
    ΚΟΥΦΙΟΚΕΦΑΛΟΣ: Ο έχων παρθενικον (brand new) εγκεφαλον, ως μηδεποτε χρησιμοποιηθεντος
    ΠΑΡΕΓΚΕΦΑΛΟΣ: Ο επιδεικνύων τον εγκέφαλο του παραπλανητικός, εν τη ουσία χρησιμοποιών έτερον εκτός του εγκεφάλου του ευρισκόμενο κέντρο αποφάσεων
    ΣΚΛΗΡΟΚΕΦΑΛΟΣ: Ο μετ’ εγωιστικής επιμονής ακολουθών την γνώμη του και μόνον, έως της αυτοκαταστροφή του.
    ΣΙΔΗΡΟΚΕΦΑΛΟΣ: Ο εκ βαρείας νόσου ανάρρωσας
    ΨΕΥΔΕΓΚΕΦΑΛΟΣ: Ο νομιζων ότι διαθέτει εγκέφαλο
    ΩΡΑΙΟΚΕΦΑΛΟΣ: Ο έχων ωραία κεφαλήν, αβέβαιο όμως περιεχομένου

    Τα συμπερασματα δικα σας !

    και ενα παραδειγμα φοβερης προσωπικης επιθεσης για το οποιο αναλαμβανω πληρως την ευθυνη :

    Εδω καραβια καιγονται —– και φυσικα βαρκουλες αρμενιζουν, οσα δεν φτανει η αλεπου τα κανει κρεμασταρια, και τελος η σουξεδαρα …. του σταματη… Ονειρα και ονειρα πηγανε Χαμενααααααααα !

    μπορει να σας φαινονται ασυναρτησιες … αλλα ολα αυτα κολλανε ως απαντηση σε 1 και μονο σχολιο…..
    εδω σας θελω βρειτε μου σε ποιο ???

  52. ΧΑΛΚΙΔΙΚΙΩΤΗΣ avatar
    ΧΑΛΚΙΔΙΚΙΩΤΗΣ 27/09/2008 02:24:34

    Γιατι πολυ απλα Μπορει να μου προσαψει κανεις πολλα πραγματα αλλα δεν θα υποστω και την πλυση εγκεφαλου που θελουν να "πασσαρουν" οποιοι κι αν ειναι αυτοι οτι αποχρωση κι αν εχουν ! κι οπως ηδη θα καταλαβατε μερικοι "φιλοι" μου εδω μεσα ξερω κι εγω να δουλευω το copy-paste.

    αυτα τα λιγα .... προς σ'αυτους που υποτιμουν καθημερινα την νοημοσυνη του μεσου ελληνα πολιτη γιατι θελω να πιστευω οτι εκει ανηκω κι εγω ΤΕΛΟΣ

  53. commento avatar
    commento 27/09/2008 02:34:57

    Είναι σίγουρο ότι εφόσον πλέον δεν κουνάει η βάση της ΝΔ έπρεπε να κουνήσει η ΚΕ, δηλαδή τα πληρωμένα κομματόσκυλα. Δεν πιάνει όμως τίποτα πλέον. Αυτοί που πρώτοι σηκώνονταν και χειροκροτούσαν ήταν η ομάδα του Μαξίμου. Δεν πειράζει... έτσι είναι αυτά... από εκεί που το παίζεις ελίτ της επικοινωνίας καταλήγεις οργανωτής χειροκροτημάτων σε κομματικές διαδικασίες... άντε και στα προεκλογικά μπαλκόνια.. γιατί ο Καραμανλής νοιάστηκε για την πατρίδα. Για την πατρίδα που αποδέχεται να αγοράσει νερό λίμνης από μοναστήρι, για την πατρίδα των υποκλοπών ... Ευτυχώς που έπαψα να πιστέυω σε πατρίδες αλλά μόνο στην ανατροπή.

  54. xxx avatar
    xxx 27/09/2008 08:30:02

    Ο καραμανλης απεδειξε ακομη μια φορα οτι ξερει να σαλαγάει το κομματικό κοπάδι.

    Στο πεδίο παραγωγής πολιτικής όμως αποδείχθηκε παντελώς ανικανος. Πήγε τη χώρα πίσω σε όλους τους τομείς και δυστυχώς τις συνέπειες θα τις πληρώσουμε όλοι.

    Τα κομματόσκυλα που τον χειροκροτάνε έχουν κάθε λόγο να το κάνουν γιατί βολεύτηκαν καλά.

    Η δική μας δουλεία είναι να τους στείλουμε όλους μαζί για απόσυρση το συντομότερο.

    Οσο για τους δεξιούς που θαυμάζουν τη βαρβατίλα του καραμανλη ας συζητήσουν λίγο με τον εαυτό τους κατά πόσο η ζωή τους βελτιώθηκε αυτά τα 4 χρόνια. Ας καθήσουν να σκεφθούν εάν υπάρχει έστω και ένας τομέας της δημόσιας ζωής που να βελτιώθηκε, η τουλάχιστον να μη χειροτέρεψε.

    Το κόμμα δεν (πρεπει να) είναι ομάδα ποδοσφαίρου που τη στηρίζουμε ότι αποτέλεσμα και να φέρει.

  55. saden avatar
    saden 27/09/2008 09:02:19

    χχχ η πρόοδος περνάει απο την πένα σου νομίζεις;
    Αλλά ξέχασα εσύ παίζεις μπάλα όλους τους δεξιούς μαζί, όμως για πες μας τι (υπο)στηρίζεις ;
    Όχι ααοριστολογίες Πασοκ-ΣΥΝ-ΚΚΕ-ΛΑΟΣ τί;
    Μάλλον όλα αυτά και στο τέλος ο λογαριασμός!

  56. tiramola avatar
    tiramola 27/09/2008 09:46:10

    Καλημερα συντροφε saden , σου απευθυνω θερμο αγωνιστικο χαιρετισμο στην μαχη που δινεις για να σωσεις την παραταξη σου!!!!!!
    Δεν εχει σημασια αν πιασαμε συνολικα πατο σαν χωρα...μην δινεις σημασια σε δευτερευοντα...
    ΤΟ ΠΡΩΤΕΥΟΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΩΘΕΙ Η ΠΑΡΑΤΑΞΗ...
    Συγχαρητηρια στον εντιμο αγωνα σου...

  57. nas avatar
    nas 27/09/2008 10:01:41

    s. Ξέχασες ομως τι σημαίνει ΚΑΤΑΚΕΦΑΛΟΣ! Καλομελέτα όμως κι έρχεται για όλους τους απατεώνες της Νέας Διακυβέρνησης απο το λαό. Και θα είναι δυνατός τόσο που θα κουφαθείτε για χρόνια...

  58. tiramola avatar
    tiramola 27/09/2008 10:22:56

    θα αλλαξουν τα πραγματα χχχ θα το δεις!
    Εφτασε η ωρα της πραγματικης πολιτικης και της εφαρμογης της στην λυση των προβληματων των πολιτων!
    Τερμα η επικοινωνια και το θεατρο!
    Τους πηραν πλεον ολοι χαμπαρι.
    Περνα στην ιστορια ο ποιο αχρηστος πρωθυπουργος της μεταπολιτευσης αλλα και το μεγαλυτερο ταλεντο υποκριτικης!
    Τωρα εφτασε η ωρα των αντιεπικοινωνιακων!

  59. tiramola avatar
    tiramola 27/09/2008 10:27:50

    Εχω ξαναγραψει και παλι...το υπαρχον οικονομικο συστημα της ασυδοτης αγορας και του αγριου καπιταλισμου οδηγει με μαθηματικη ακριβεια στον κοινωνικο καννιβαλισμο!
    ΑΓΩΝΑΣ ΓΙΑ ΤΟ ΣΟΣΙΑΛΙΣΜΟ ΚΑΙ ΤΗΝ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ!

  60. giorikas avatar
    giorikas 27/09/2008 10:47:47

    H ιστορία θα γράψει ότι μετά την μεταπολίτευση ο Κωστάκης Καραμανλής υπήρξε:

    - Πιο "εργολάβος" πρωθυπουργός κι από τον θειό του Kωνσταντίνο Καραμανλή,
    - Πιο λαϊκίστής ηγέτης κι από τον Ανδρέα Παπανδρέου,
    - Πιο ψεύτης κι από τον Μητσοτάκη,
    - Πιο διαπλεκόμενος κι από τον "αρχιερέα της διαπλοκής" Κώστα Σημίτη.

  61. saden avatar
    saden 27/09/2008 10:48:06

    Βρε τιραμόλα πάλι κάνεις πηδαράκια; Ποιος σοσιαλισμός ;
    Ο σοσιαλισμός του έξω απο το Νατο και του Εοκ και Νατο το ίδιο συνθικάτο ή το φαγοπότι απο το 1-2-3 κοινοτικό πλαίσιο στήριξης;

  62. s avatar
    s 27/09/2008 10:50:35

    mas = ξεχνονούσης Πασοκέφαλος

  63. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 27/09/2008 11:20:16

    Αν δε λαλήσουν τα όργανα, κι αν δε σφαχτεί ο τράγος,
    απίστευτο μου φαίνεται να ‘ναι δικός μου ο γάμος.


    ΠΠ

  64. potamiotis avatar
    potamiotis 27/09/2008 19:33:32

    saden ΣΕΣΜΟΣ-ΣΕΙΣΜΟΣ ΣΟΣΙΑΛΙΣΜΟΣ,Ο ΗΛΙΟΣ ΑΝΑΤΕΛΛΕΙ ΚΑΙ ΣΒΗΝΕΙ Ο ΠΥΡΣΟΣ...giorikas ΝΑ ΛΕΛΕΒΩ ΤΑ ΨΙΑΣ ΠΟΥΛΙΜ ΑΡΑΕΤΣ ΠΕΑΤΑ

  65. nas avatar