#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
14/05/2011 16:06
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Οι "εκδικητές" της "ΠΑΕ-Επανάσταση" ξανακτύπησαν



Εμπρηστική επίθεση ενάντια στο Αστυνομικό Τμήμα Εξαρχείων εν ώρα "Λαϊκής Αγοράς" …¨μικροαστών καταναλωτών¨

Οι φίλαθλοι ¨εκδικητές¨ της ¨ΠΑΕ-Επανάσταση¨ ξανακτύπησαν για ¨να δικαιώσουν τους αγώνες των βαριά τραυματισμένων από την βάρβαρη επίθεση των κατασταλτικών σωμάτων στην τελευταία γενική απεργία…¨ .

Άμα ήμουν Παπανδρέου , Παπουτσής, ή Ν.Μιχαλολιάκος¨ ή Μεγαλοκαναλάρχης θα τους έστελνα θερμά συγχαρητήρια ! Οι ¨αγώνες τώρα δικαιώνονται¨.

ΕΛΛΑΔΑ…ΒΑΓΔΑΤΗ

ΝΤΑΝΤΟΝ

 

ΔΕΙΤΕ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΑΝΤΙΔΡΑΣΕΙΣ ΤΟΥ 'ΛΑΟΥ" ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΓΩΝΙΣΤΕΙ ΚΑΤΑ ΤΟΥ ΜΝΗΜΟΝΙΟΥ…με τους ¨πρωτοπόρους¨

ΣΧΟΛΙΑ

  1. ΒΙΣ avatar
    ΒΙΣ 14/05/2011 16:12:09

    Oι "προστάτες" των ισλαμολάθρων, μέχρι να φτάσει και στο δικό τους λαιμουδάκι το μαχαίρι του "προφήτη"...

  2. Δημήτρης avatar
    Δημήτρης 14/05/2011 16:14:05

    Ω Αλλάχ μου! Ελπίζω να μη χτύπησε κανείς λαθρομετανάστης! Για τους αστυνομικούς και τους κατοίκους δεν πειράζει, είναι Έλληνες.
    Ήρθε η ώρα πια που ο φορέας της κάθε ιδεολογίας δείχνει το πραγματικό του πρόσωπο. Κάποιοι δείχνουν τον 'ανθρωπισμό' τους και κάποιοι άλλοι την τρομακτική ανεπάρκειά τους.
    Κανείς τους όμως δε θέλει να σωθεί αυτή η κοινωνία.

    • GSV avatar
      GSV @ Δημήτρης 14/05/2011 17:01:15

      +1000

    • Αίθρα avatar
      Αίθρα @ Δημήτρης 14/05/2011 17:25:24

      +1000.

  3. Green St avatar
    Green St 14/05/2011 16:18:14

    χμ !! μήπως αναφέρεσαι στην γνωστή παρέα των εξαρχείων που πρόσκυνται σε κιτρινόμαυρη ομάδα των Αθηνών;;;
    Και αφού όλοι τους ξέρουμε γιατί είναι ελεύθεροι τόσο καιρό;;; Ειλικρινό το ερώτημα μου.

  4. Xmm avatar
    Xmm 14/05/2011 16:19:40

    Ανθοπωλισσα με 16% εγκαύματα λέει το σάιτ του ευαγγελατου

    • Xmm avatar
      Xmm @ Xmm 14/05/2011 16:55:21

      Να επισημάνω βέβαια ότι το σάιτ του ευαγγελατου και η αξιοπιστία δεν έχουν την παραμικρή σχέση...

  5. deldio avatar
    deldio 14/05/2011 16:59:03

    Καλά εάν νομίζουν οι κυπατζήδες και οι ασφαλίτες "γνωστοί-άγνωστοι", και βεβαίως τ' αφεντικά τους, ότι ο κόσμος θα φοβηθεί με αυτές τις κραχτές προβοκάτσιες και θα καθήσει τρομοκρατημένος σπίτι του, γελιούνται. Σιγά μην έκαναν οι υποτιθέμενοι κλπ επίθεση στον κόσμο μέσα στη λαϊκή αγορά! Κάποιον πούστη δεν μπορούν να προλάβουν να τον ματσουκώσουν να δούμε ποιός είναι; Γιατί για χρυσαύγουλο μου μοιάζει!

    • Hellas-Orthodoxy avatar
      Hellas-Orthodoxy @ deldio 14/05/2011 18:34:20

      Οταν επιτιθενται για να σκοτωσουν τα πρακτορια,δηθεν αναρχικοι,προκειται για "προβοκατσια ασφαλιτων,κυπατζηδων κλπ".
      Οταν επιτιθενται σε λαθρομεταναστες πολιτες χωρις διακριτικα,προκειται σαφεστατα για "φασιστες μαχαιροβγαλτες ρατσιστες".
      Ενταξει,μας επεισες...

  6. GSV avatar
    GSV 14/05/2011 17:00:45

    Μα καλα και η ανθοπωλισσα εκει βρηκε να στησει το παγκο της? Να διενεργηθει αμεσα ερευνα για να διαπυστωθει εαν ειχε αδεια λαικης η οχι! Ο υπουργος ΠΡΟΠΟ τετοια φαινομενα δεν θα τα αφησει να περασουν ετσι!

    Τερμα το παρεμποριο πρεπει να χτυπηθει αμεσως!

    Φιλε Δημητρη επετρεψε μου να κλεψω λιγο απο το σχολιο σου,

    "Ω Αλλάχ μου! Ελπίζω να μη χτύπησε κανείς λαθρομετανάστης! Για τους αστυνομικούς και τους κατοίκους δεν πειράζει, είναι Έλληνες"

  7. Μαύρος Ιάκωβος avatar
    Μαύρος Ιάκωβος 14/05/2011 17:46:47

    Να διαλύσει ο Σάμινας εδώ κ τώρα τα ΜΑΤ,ΔΕΛΤΑ,ΔΙΑΣ αυτοί φταίνε για την εγκληματικότητα.Να προσληφθούν στην αστυνομία Σομαλοί,Αφγανοί κ Μαροκινοί ώστε να παιδιά των Εξαρχείων να ηρεμήσουν.Θα χάσουν βέβαια το κρέας τους οι συνιστώσες αλλά τι να κάνουμε.Επίσης να γίνει ΕΔΕ γιατί η γριά που κάηκε περνούσε έξω απο το τμήμα,γιατί είχε πάγκο κ πουλούσε λουλούδια κλέβοντας το ψωμί ενός αθώου λαθρομετανάστη,κανονικά έπρεπε η Ελληνίδα να πεθάνει απο την πείνα.Που είναι το Καπιταλιστικό Κόμμα Ελλάδος να μας πεί για τους μαροκινούς μαχαιροβγάλτες που κόβουν λαιμούς για μια κάμερα,αλλά είναι θύματα της ιμπεριαλιστικής πολιτικής των ΗΠΑ στα νησιά Βανουάτου.Που είναι οι γιατροί να μας μιλήσουν για την αστυνομική βία,οι οποίοι γιατροί είναι οι ίδιοι που έβγαιναν στα κανάλια κ μας έλεγαν για τους λαθραίους της Υπατίας,οι οποίοι θα πέθαιναν απο την απεργία πείνας,αλλά τα χαμπουρκεράδικα κ σουβλατζίδικα της περιοχής έκαναν τρελό τζίρο.Ντροπή στα τάγματα μίσους της Χρυσής Αυγής που πετσοκόβουν με νυχοκόπτες μεροκαματιάρηδες πρεζέμπορους του κέντρου

  8. anonymous avatar
    anonymous 14/05/2011 17:50:13

    Παύλο Θεε πάρε την ΠΑΕ

  9. προβοκατορας avatar
    προβοκατορας 14/05/2011 18:48:57

    ποιους να πιασουν? αφου ολοι το ξερουμε πως οι μισοι ''αναρχικοι'' ειναι ρουφιανοι τις ασφαλειας και οι αλλοι μισοι δεν εχουν προλαβει να προσαχθουν ακομη!

  10. A.M. avatar
    A.M. 14/05/2011 19:16:58

    Προχτές 10 ΜΑΤατζήδες βρήκαν έναν και τον τσάκισαν στον ξύλο αλύπητα σχεδόν σκοτώνοντάς τον.

    Σήμερα 15 «δεν ξέρω τι» επιτίθενται στο ΑΤ, τραυματίζουν 3 πολίτες και οι αστυνομικοί κάθονται σαν χάνοι και τους χαζεύουν.

    Και μετά εσείς μου λέτε ότι υπάρχει κράτος!
    Μα .. είναι δυνατόν να υπάρχει κράτος;;;!!!
    Σε ποιό κράτος του κόσμου γίνονται αυτά;

    Σε ποιό κράτος του κόσμου 10 αστυνομικοί βαράνε έναν μέχρι θανάτου και δεν σαπίζουν στην φυλακή;;

    Σε ποιό κράτος του κόσμου «κάποιοι» επιτίθενται με μολότωφ στο αστυνομικό τμήμα και ο φρουρός και οι αστυνομικοί δεν θα έβγαζαν τα περίστροφα και τα αυτόματα να τους στείλουν στο μνήμα μια και καλή;;;

    Σε ποιό;

    Σε κανένα.
    Μόνο στο πασοκιστάν.

    Δεν υπάρχει τίποτε.
    Βαρέσαμε διάλυση.
    Ο καθένας - είτε αστυνομικοί, είτε «αναρχικοί», είτε λαθρομετανάστες, είτε λαθρέμποροι είτε .. είτε .. είτε.. - κάνει ΌΤΙ ΤΟΥ ΓΟΥΣΤΆΡΕΙ!
    Κυριολεκτικά, ότι του γουστάρει!

    Μόνο που αυτό δεν είναι οργανωμένη κοινωνία.
    Μόνο που αυτό δεν είναι ευνομούμενο κράτος.
    Μόνο που αυτό δεν είναι κράτος!
    Είναι αναρχοαυτόνομη κοινότητα.
    Και ο σώζων εαυτόν σωθήτω.

  11. parsifal avatar
    parsifal 14/05/2011 20:13:14

    Αυτό ακριβώς είναι το πρόβλημα. Ελλειψη επαγγελματισμού, που εκδηλώνεται με δωρεάν τσαμπουκά επί ΕΞΟΥΔΕΤΕΡΩΜΕΝΩΝ διαδηλωτών ("περιττές ενέργειες" στην αστυνομική ορολογία) και απο την αλλη με την αδράνεια σε στοιχειώδη αστυνομικά καθήκοντα. Οταν φρουρείς το ΑΤ Εξαρχείων σε μια φορτισμένη περίοδο προφανώς είσαι σε διαρκή ετοιμότητα, προφανώς υπάρχουν ομάδες αντι-παρακολουθήσεως και επιτηρήσεως ανεπτυγμένες στην ευρύτερη περίμετρο και προφανώς οι κανόνες εμπλοκής είναι ΑΛΛΟΙ.
    Εάν δεν συμβαίνουν αυτά, υπάρχει κάτι σάπιο στο βασίλειο της Αστυνομίας, που εκθέτει και δυσφημεί τα τμήματα εκείνα του μηχανισμού που δουλεύουν και επιτελούν σημαντικό εργο.
    Η μπουρδολογία περί "εκδημοκρατισμού" κατάλοιπο της μεταπολιτεύσεως και μοχλός διαλύσεως των συντεταγμένων δυνάμεων του Κράτους οχι μόνον δεν προσφέρει αλλά συνεχίζει και βαθαίνει την διάλυση. Δηλαδή το πρόβλημα της αστυνομίας είναι η υπαρξη "μή - δημοκρατών" ? Τι είναι αυτοί ? Ολοι ...βασιλόφρονες που βάλθηκαν να αποδομήσουν την δημοκρατία δια του ξυλοδαρμού πεσμένων στο εδαφος διαδηλωτών ?
    Το πρόβλημα δεν είναι η ελλειψη εκπαιδεύσεως και επαγγελματισμού ΑΚΟΜΗ και στους ξυλοδαρμούς ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ μέρος του αστυνομικού εργου ? Πόσοι ανδρες των ΜΑΤ εχουν διδαχθεί χειρισμό μακράς και βραχείας ράβδου, χειρισμό ράβδου tonfa, αυτοάμυνα, σημεία atemi στο ανθρώπινο σώμα, συντεταγμένη εφοδο και ασφάλιση συλληφθέντος κ.α. ? Απο ποιόν η ποιούς ? Το πρόβλημα δεν είναι η ελλειψη τακτικής αντιλήψεως των στελεχών που διοικούν Αστυνομικά Καταστήματα και οφείλουν να εχουν σχέδιο αμυνας και επιτηρήσεως τους οπως και σχέδιο αμέσου αντιδράσεως ?
    Για να μήν πάμε στο γνωστό θέμα της γενικής αστυνομεύσεως που θα απέτρεπε φαινόμενα οπως η δολοφονία του 44χρονου.
    Μολονότι αντιπαθώ την συνωμοσιολογική αντίληψη της Ιστορίας και απορρίπτω τα περί "κυπατζήδων" - αφήστε την ΕΥΠ στο εθνικό εργο της- τείνω να ομολογήσω οτι το περιστατικό με το ΑΤ Εξαρχείων ''si non e vero, e ben trovato"

    • Μαύρος Ιάκωβος avatar
      Μαύρος Ιάκωβος @ parsifal 14/05/2011 20:18:51

      Όταν σου ρίχνουν μολότοφ οι κανόνες εμπλοκής είναι δεδομένοι κ απλοί σε όλο τον κόσμο:ΓΑΖΩΜΑ με το αυτόματο όπλο που έχει ο σκοπός στην πύλη,αθώος απο το δικαστήριο κ παράσημο ανδρείας.Θα δείς μετά πως γίνεται η Αθήνα απο Καμπούλ Γενεύη.....Απλή εφαρμογή του στρατιωτικού κώδικα,αν επιτεθεί ένοπλος σε σκοπό στρατοπέδου,ποιά είναι η αντίδραση του σκοπού κ τι προβλέπεται όλοι ξέρουμε...Απλά και όμορφα

      • A.M. avatar
        A.M. @ Μαύρος Ιάκωβος 14/05/2011 20:44:07

        Αυτό ακριβώς!

        Συμφωνώ στο 100% και με τον parsifal.

      • Ο ΑΛΩΒΗΤΟΣ avatar
        Ο ΑΛΩΒΗΤΟΣ @ Μαύρος Ιάκωβος 14/05/2011 21:07:55

        Σου διαφεύγει μάλλον αλλα οι κανόνες εμπλοκής στην πολιτισμένη Ευρώπη έχουν αλλάξει από αυτά που ισχύαν στο 3ο Ράιχ. Συγνώμη που στο χαλάω..

        Σου συνιστώ να κάνεις update αλλιώς να μεταναστεύσεις στα καθεστώτα τύπου Ιράν και Σαουδική Αραβία

        • Ο ΑΛΩΒΗΤΟΣ avatar
          Ο ΑΛΩΒΗΤΟΣ @ Ο ΑΛΩΒΗΤΟΣ 14/05/2011 21:09:56

          Και για να προλάβω τους δίαφορους που παλι θα με κατατάξουν ιδεολογικά κλπ κλπ , να πω οτι αισθάνομαι την ίδια ΑΗΔΙΑ με όλους για την δολοφονική επιθεση των κουκουλοφόρων και η υπόθεση μου βρωμάει παρα πολύ ....

        • Μαύρος Ιάκωβος avatar
          Μαύρος Ιάκωβος @ Ο ΑΛΩΒΗΤΟΣ 14/05/2011 21:18:58

          Πάνε να πετάξεις Μολότωφ σε αστυνομικό τμήμα,στο δρόμο ή σε άνθρωπο στην Αγγλία,Γερμανία,Γαλλία,Ελβετία και θα σου πώ εγώ πόσο ΑΛΩΒΗΤΟΣ θα φύγεις.....Φυσικά δεν κάνω αναφορές σε Ισραήλ,τουρκία,Η.Π.Α. που είναι μιλιταριστικές κοινωνίες θα σε μαζεύουν με το κουταλάκι.Άσε το Ιράν κ την Σαουδική Αραβία που ξέρω πόσο ζηλεύετε.ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΤΩΝ ΝΟΜΩΝ ΕΔΩ ΚΑΙ ΤΩΡΑ,κάτω το παρακράτος της ακροαριστεράς

        • A.M. avatar
          A.M. @ Ο ΑΛΩΒΗΤΟΣ 14/05/2011 21:39:26

          Χε χέ!

          Μην πάς σε καμμιά «βάρβαρη» δυτικοευρωπαϊκή χώρα όπως η Γερμανία.
          Όχι, άστο.
          Τράβα Ελβετία και δοκίμασε να ΜΗΝ σταματήσεις σε μπλόκο της ΤΡΟΧΑΊΑΣ.
          Θα σε γαζώσουν μόλις περάσεις ένα μέτρο απ το μπλόκο στην ψύχρα, θα σε φάνε λάχανο, και κανένας απ τους αστυνομικούς δεν θα δικαστεί.
          Ξέρεις ποιά αιτιολογία θα γράψουν για τον θάνατό σου;
          «Δεν σταμάτησε σε σήμα τροχονόμου για έλεγχο.»
          Ούτε κάν δίκη δεν θα περάσουν οι αστυνομικοί.
          Ούτε κάν!
          Γιατί κύριος δεν σταμάτησες;
          Ή ήσουν μεθυσμένος ή υπό την επήρρεια ναρκωτικών ουσιών ή εγκληματίας.
          Άρα επικίνδυνος για την δημόσια ασφάλεια και το λοιπό κοινωνικό σύνολο.

          Κατάλαβες πως λειτουργούν τα οργανωμένα και ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΆ κράτη στον ΠΟΛΙΤΙΣΜΈΝΟ κόσμο;
          Έτσι!

          Οι νόμοι φτιάχνονται για να τηρούνται και κανένας δεν διανοείται να τους παραβεί.

          Αυτά βέβαια σε πολιτισμένα και δημοκρατικά κράτη ΣΉΜΕΡΑ.
          Όχι σε πασοκιστάν και χούντες σαν την δική μας.

          Μην σου γράψω βέβαια προσωπική εμπειρία από αστυνομικό μπλόκο Τούρκων αστυνομικών στην Κωνσταντινούπολη γιατί εκεί «στρατοκρατία» θα μου πείς, και θάχεις και κάποιο δίκιο και εν ταυτώ θα φρικάρεις βλέποντας πως ένα κράτος τηρεί τους νόμους που ψηφίζει. Ακόμα και η Τουρκία!

          • A.M. avatar
            A.M. @ A.M. 14/05/2011 21:41:15

            στον «Ο ΑΛΩΒΗΤΟΣ» η απάντησή μου.

    • Xmm avatar
      Xmm @ parsifal 14/05/2011 21:17:37

      Σχετικά με το έλλειμα δημοκρατίας, με την πασοκικη αντίληψη, ας μας πει ο παπούτσης σε ποιον πολιτικό χώρο ανήκε ο κορκονεας. Όπως έχω ξαναγράψει πληροφορίες αναφέρουν ότι κάθε άλλο παρά έλλειμα πασοκικης δημοκρατικής διαπαιδαγώγησης δεν είχε

  12. deldio avatar
    deldio 14/05/2011 20:30:05

    Ελληνορθόδοξε τα σχόλια ορισμένων για την προκλητική απάθεια της Αστυνομίας σου δίνουν την απάντηση για το ποιοί είναι οι "άγνωστοι" κουκουλοφόροι. Γελιούνται, επαναλαμβάνω, εάν θεωρούν ότι με κάτι τέτοια θα κλειστούμε στα σπίτια μας σαν φοβισμένα κουνέλια!

  13. parsifal avatar
    parsifal 14/05/2011 21:23:06

    Αλώβητε οι κανόνες εμπλοκής παρά την διαφορά τους απο το ΙΙΙe Reich λένε τα ιδια :Οταν δέχεσαι δυνητικά δολοφονική επίθεση αμύνεσαι με πυρά. Μήμ λησμονείς οτι στην διόλου ναζιστική Μ. Βρεττανία εκτελέσθηκε με συνοπτικές διαδικασίες ενας ... ηλεκτρολόγος στο μετρό επειδή οι αστυνομικοί "νόμισαν" οτι προβαίνει σε ανατίναξη ! Δεν λέμε να φθάσωμε εκεί αλλά ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΦΘΑΣΩΜΕ, απαιτείται εκπαίδευση, εφοδιασμός και εξοικείωση με τα νέα μή- φονικά οπλα (π.χ. flashball) και κυρίως ΑΠΟΣΑΦΗΝΙΣΗ των κανόνων εμπλοκής με τα κανονικά οπλα. Η αρχή της αναλογικότητος στην ασκούμενη βία ΔΙΔΑΣΚΕΤΑΙ και εάν δεν επιτευχθεί η εφαρμογή της απο σκοπιμότητα ΤΟΤΕ υπάρχουν διοικητικές και ποινικές κυρώσεις. Οχι πρίν, οταν η αστυνομία εχει αφεθεί να λειτουργεί ως μπουλούκι επι σειρά ετών, πότε με "αμυντικές" συστάσεις, πότε με "αποφασιστικότητα" και ποτέ με ενιαία, μή - κομματική, θεσμική στάση που επιβάλλεται απο την συνέχεια του Κράτους ανεξαρτήτως κυβερνήσεως και υπουργών.
    Η διγλωσσία των υπουργών, οι υπερβολές των ΜΜΕ και η σχιζοφρένεια της κοινωνίας που θέλει αστυνόμευση παντού, πάντα αλλά με ... λουλούδια δεν βοηθούν.

  14. Νάρκισσος avatar
    Νάρκισσος 15/05/2011 15:55:21

    Για τον deldio.
    Να έρεις ένα πράγμα. Οι Χρυσαυγίτες δεν φοράνε ΠΟΤΕ κουκούλες ! - Δεν κάνουνε ποτέ εγκληματικές ενέργειες (εκτός αν ξέρεις εσύ καμμία) και το πρόσωπό τους πάντα φαίνεται.

  15. deldio avatar
    deldio 16/05/2011 01:07:34

    Ρε συ Νάρκισσε αστειεύεσαι ή μιλάς σοβαρά; Στην τηλεόραση φαίνονται καθαρά τα "μπουμπούκια" οι χρυσαύγουλοι να κρατάνε ελληνικές σημαίες και με κράνη στο κεφάλι να ξυλοκοπούν αδιακρίτως.