#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
28/06/2010 09:22
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Οι δυσκολίες του ρεπορτάζ στην Συγγρού



Πολύ ωραία τα νέα γραφεία της ΝΔ. Πέρασα χθες το πρωί κατεβαίνοντας για το Taw Kwo Do και τα είδα. Ευάερα, ευήλια κλπ.

Αν και πρέπει να ομολογήσω ότι θα δυσκολευθώ πολύ να οργανώσω το  «ρεπορτάζ» στην νέα έδρα της ΝΔ.

Φαντάζεσθε να παίρνω τον Ροδινό τηλέφωνο και να του λέω «πάμε να κάνουμε ρεπορτάζ στην Συγγρού…»;

Θα παρεξηγηθούμε τελείως.

Άσε που θα γράφουμε περισσότερες λέξεις. Διότι παλιά αρκούσε να γράψεις «κύκλοι της Ρηγίλλης λένε….». Ενώ τώρα θα πρέπει να διευκρινίζεις επακριβώς ποιους κύκλους εννοείς.

Πάλι καλά να λέμε που δεν πήγαν τη νέα ΝΔ σε καμιά Οδό Αναπαύσεως…

Με την ευκαιρία, αυτές τις μοβ γραβάτες τις αγοράζουν κατά παραγγελία οι υπουργοί ή έκλεισε κανένας “οίκος κοινωνικών εκδηλώσεων” και τις βρήκαν μισοτιμής;

Τους βλέπεις να τις φοράνε και αρχίζεις να σταυροκοπιέσαι για τη συγχωρεμένη τη σύνταξη πριν ανακοινώσουν ότι τη χάσαμε



Η πατριωτική Αριστερά γέρασε λίγο, αλλά βρήκε τον δρόμο προς το γήπεδο του Taw Kwo Do. Καραμπελιάς και Ζουράρις στο συνέδριο9 της ΝΔ

Ε όχι και παραβιάσεις του εθνικού εναέριου χώρου από τουρκικά μαχητικά. Απλά αποχαιρετούσαν το Γιώργο που έφευγε.

Μαθαίνω πάντως ότι οι δημοσκοπήσεις είναι υπέρ της Ντόρας, στο ερώτημα για το ποια θα παρουσιάσει φέτος τον “Πρωινό καφέ” στον ΑΝΤ1.

Τα χρηματικά τζακ ποτ στο τζόκερ καταργούνται. Θα κρατάει τα λεφτά η κυβέρνηση και όποιος βρίσκει τα νούμερα θα παίρνει θέση εργασίας

Αν, δε, καταφέρει να πιάσει και δεύτερο τζακ ποτ, η θέση θα είναι και αμειβόμενη με μισθό ίσο με την μισή επιδότηση του ΟΑΕΔ σε νεοπροσλαμβανόμενο κάτω των 25 ετών

Για ασφάλιση θα παρθούν αποφάσεις το επόμενο διάστημα αλλά αναμένεται να συνδυαστεί με τριπλό τζακ ποτ στο Λαϊκό Λαχείο

Σαφώς και προτιμάμε τον Κυριάκο ως εσωκομματική αντιπολίτευση στον Αντώνη Σαμαρά, όπως ισχυρίζονται μερικοί. Θα γελάμε πολύ.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 28/06/2010 09:47:07

    μια χαρά τους βρίσκω, τα μαγαζιά της παραλιακής είναι δίπλα, ξέρουν αυτοί...

  2. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 28/06/2010 09:49:11

    μια χαρά τους βρίσκω τα μαγαζιά της παραλιακής είναι δίπλα ξέρουν αυτοί…

  3. δρόμος avatar
    δρόμος 28/06/2010 10:02:44

    Μέσα στη διαφάνεια τα καινούργια γραφεία! Να βάζεις αντηλιακό όταν πηγαίνεις για ρεπορταζ Φάκτορα, να μη νομίσουνε πως σε μαυρίσαμε εμεις...

  4. Dexi Extrem avatar
    Dexi Extrem 28/06/2010 10:52:55

    Γιαυτό για να μην έχουμε προβλήματα εμείς θα λέμε "στα νέα γραφεία της ΝΔ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ ΤΟΥ ΩΝΑΣΕΊΟΥ" ;)

  5. undercover gpr avatar
    undercover gpr 28/06/2010 11:14:58

    Η πατριωτική ποιά?
    oh mon dieux , quelle forte a gauche de la zouraris!

  6. μικρός οδυσσέας avatar
    μικρός οδυσσέας 28/06/2010 11:32:30

    Αμφιθέας κύριοι, Αμφιθέας.
    Εκεί θα είναι η είσοδος...

  7. μικρός οδυσσέας avatar
    μικρός οδυσσέας 28/06/2010 11:37:00

    άσε που Ο Ροδινός ως κάτοχος του ανεπίσημου παγκοσμίου ρεκόρ στα 3.000 μέτρα κάνει το Ρηγίλλης-Αμφιθέας σε λιγότερα από 8 λεπτά.
    Κι αν βρέχει το γυρνάει στο στηπλ στα 8 και 30 δεύτερα

    • Κώστας Ροδινός avatar
      Κώστας Ροδινός @ μικρός οδυσσέας 28/06/2010 11:47:09

      Μικρέ Οδυσσέα,

      Ολο λόγια είσαι.
      Περίμενα την Κυριακή να έρθεις στο γύρο του Αττικού Αλσους, αλλά τίποτα.
      Μάλλον είχες ραντεβού με τίποτα ....μακαρονάδες

      • μικρός οδυσσέας avatar
        μικρός οδυσσέας @ Κώστας Ροδινός 28/06/2010 12:16:28

        Την Κυριακή ήμουν Φάληρο κύριε Ροδινέ. Όχι για μπάνιο

      • μικρός οδυσσέας avatar
        μικρός οδυσσέας @ Κώστας Ροδινός 28/06/2010 12:20:39

        Και το μετά του Φαλήρου πόνημα κύριε καθηγητά
        http://www.antinews.gr/?p=51631

  8. Κώστας Ροδινός avatar
    Κώστας Ροδινός 28/06/2010 11:42:39

    Φάκτορα,

    Εκτός από τις ...δυσκολίες του ρεπορτάζ, φαντάζεσαι χαρά που θα κάνουν οι ασχολούμενοι με τα παραπολιτικά; Θα έχουν μόνιμη ασχολία!

    Και κάτι άλλο: αληθεύει ότι το συγκεκριμένο κτίριο ανήκει στον κ. Μπάμπη Βωβό;

  9. Wolf avatar
    Wolf 28/06/2010 11:47:14

    Να σε ακούσω Φακτορα, να λες:
    πάω να κάνω ρεπορταζ στη ...Συγγρού και δε θελω τιποτα αλλο στη ζωή μου.
    Αναρωτιεμαι -και αυτο λογω του οτι ειναι κοντα η παραλια- θα πηγαίνεις με σανδάλια, στο ρεπορταζ?

    • Κώστας Ροδινός avatar
      Κώστας Ροδινός @ Wolf 28/06/2010 11:48:59

      wolf,

      Μη βαράς το Φάκτορα, γιατί αυτό του έχει κάτσει στο στομάχι...

      • Wolf avatar
        Wolf @ Κώστας Ροδινός 28/06/2010 18:13:43

        Κώστα και να το θελησω -αν με πιασει τρελα, λεμε τωρα- να χτυπήσω τον Φακτορα, δεν θα μπορεσω να το κάνω, στ΄ αλήθεια, ποτέ!!!
        Ειμαι "ελλατωματικός" τύπος ξέρεις, εχω μάθει να σέβομαι, να εκτιμώ, να μην πουλάω και να μην χτυπάω ποτέ τους φίλους μου.

        Οσο για αυτό που του έχει κάτσει στο ...στομαχι, θα φροντισουμε, με σύγχρονα γιατροσόφια, να το διορθώσουμε!!!

  10. Dimi avatar
    Dimi 28/06/2010 16:02:58

    Το όνομα της Λεωφόρου Συγγρού, δόθηκε προς τιμήν του πάμπλουτου Κωσταντινουπολίτη, πολιτικού, τραπεζίτη, μεγάλου εθνικού ευεργέτη και ενός από τους ισχυρότερους άνδρες της εποχής του, Ανδρέα Συγγρό.

    Η κατασκευή της λεωφόρου Συγγρού, ολοκληρώθηκε το 1980 - όταν μάς επισκέφθηκε ο καλός φίλος του Εθνάρχη Καραμανλή κι Ελληνολάτρης Γάλλος Πρόεδρος Ζισκάρ ντ'Εστέν - γιά την υπογραφή Εισόδου της Ελλάδας στην ΕΟΚ.

    Μιά χαρά είναι η άνετη, ταχείας κυκλοφορίας Λεωφόρος Συγγρού και τα κτίσματά της, όπου στεγάζονται άπειρες Ελληνικές επιχειρήσεις και πολυεθνικές εταιρείες.

    Το δε εξαπτέρυγο-μπαλανταίρ, που σχολίασε ειρωνικά τη μεταστέγαση της ΝΔ στη «λεωφόρο μεταχειρισμένων οχημάτων», να θυμάται ότι η Καλλιρρόης, όπου αυτός στεγάζεται, είναι η «λεωφόρος των ανταλλακτικών τρακαρισμένων και υπό ανακύκλωση οχημάτων».

    Ας έχει λοιπόν το θάρρος να κοιτάξει φάτσα-κάρτα κατά Κολωνάκι και Εκάλη μεριά, εκεί όπου η πορνεία χρυσώνεται με τον μανδύα της βλαχο-γλαμουριάς, την οποία αν και λοιδωρεί, λατρεύει.

  11. Κώστας Ροδινός avatar
    Κώστας Ροδινός 28/06/2010 16:11:53

    Αγαπητή μου Dimi,
    Το νεοκλασσικό που στεγάζεται το ΥΠΕΞ ήταν το σπίτι του και το δώρησε στο κράτος.
    Το θέμα δεν είναι ο Ανδρέας Συγγρός και η προσφορά του στην πατρίδα, αλλά το γεγονός ότι στη Ν.Δ. παίρνουν κάποιες αποφάσεις που δικρίνονται από μια επικοινωνιακή επιπολαιότητα.
    Και χάνεται η ουσία στην επικοινωνιακή θολούρα.

    • Dimi avatar
      Dimi @ Κώστας Ροδινός 28/06/2010 18:40:19

      Αγαπητέ μου Κώστα, συμφωνώ μαζί σου απόλυτα και σέβομαι τις θέσεις και απόψεις σου, απεριόριστα.

      Ο μόνος λόγος του σχολίου μου, ήταν η επιχειρηματικά πετυχημένη και ιστορικά θετική σημειολογία της Λεωφόρου Συγγρού. Σε αντίθεση, με τον σχολιασμό αρχηγού κόμματος της αντιπολίτευσης, ο οποίος ώς μικρόψυχος, άδραξε της ευκαιρίας να υποτιμήσει και προσβάλλει (διά της πλαγίας), την μετεγκατάσταση της ΝΔ στο εν λόγω κτίριο, της Λεωφόρου Συγγρού. Το οποίο ανήκει στον Μπάμπη Βωβό.

      Ας δώσουμε μιά ευκαιρία στη καινούργια Νέα Δημοκρατία. Η οποία μέσ'από τις στάχτες της, με ταχείς ρυθμούς αναγεννάται. Η οποία μέσ’από τα λάθη και παραλήψεις της, ωριμάζει και ανδρώνεται.

      Οι πληγωμένοι και προδομένοι Ελληνες έχουμε χορτάσει από Ελλάδα του ψευδεπίγραφου Φαίνεσθαι.

      Τώρα είναι η ύστατη ώρα γιά την Ελλάδα της Ουσίας, του Είναι.


      Εγκάρδια!