18/09/2012 16:27
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Οι διαρροές από το ΠΑΣΟΚ συνεχίζουν να υπονομεύουν το έργο της κυβέρνησης

Το περιστατικό είναι πραγματικό και δεν επιδέχεται αμφισβητήσεων:

Μετά την χθεσινή συνάντηση των Στουρνάρα-Τσακλόγου με την Τρόικα ακολούθησε η συνάντηση με τους εκπροσώπους των κομμάτων.

Η συνάντηση κράτησε μέχρι τα μεσάνυχτα.

Την πόρτα πρώτος άνοιξε ένας εκ των εκπροσώπων του ΠΑΣΟΚ, ο κ. Χρήστος Πρωτόππαπας (υπενθυμίζω πως δεν είναι βουλευτής).

Βιαστικός και χαμογελαστός απευθύνθηκε προς τους δημοσιογράφους, με το εξής σαρκαστικό σχόλιο:

 "Γιορτάζει η γυναίκα μου η Σοφία και πρέπει να φύγω. Μας λείπουν 4 δις. και ακόμα δεν έχουμε βρει λύση."

 Προφανώς και σε αυτήν την ωμή τοποθέτηση δε χωράει κανένα σχόλιο. Χωρούνε όμως ...πρωτοσέλιδα επειδή σε παρόμοιες δηλώσεις στηρίχθηκε η σημερινή "ειδησεογραφία"

Από την άλλη, οφείλουμε να ομολογήσουμε πως το ΠΑΣΟΚ, έχει συνηθίσει σε αυτή την επικοινωνιακή διαχείριση ακόμα και κρίσιμων θεμάτων.

Σε αυτή όμως τη συγκυρία τα δεδομένα πρέπει να αλλάξουν. Στην πιο κρίσιμη στιγμή της χώρας, δε μπορεί να πετάγονται νούμερα,την ώρα που βρισκόμαστε σε "πόλεμο..."

Γιατί και πάλι από το ΠΑΣΟΚ, είχαν διαρρεύσει, πριν από 10 μέρες πως "μας λείπουν 6δις."

Μια διαρροή, πάλι με τον ίδιο, παιδικό και ανώριμο πολιτικά... τρόπο.

Την οποία τρέχουν μετά να "μαζέψουν" Μαξίμου και υπουργείο Οικονομικών.

Θ.

 

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Lampros avatar
    Lampros 18/09/2012 16:38:52

    Θ., συγνώμη αν θιξω το άρθρο σου αλλά ειναι σαν να μας λές πως "σκυλος δάγκωσε άνθρωπο".
    Ουτε σοβαρο ατομο ειναι ο Πρωτοπαπας,
    Ουτε εχει δειξει ποτε δειγματα πατριωτισμου,
    Ουτε μας ειχαν δειξει πως εκαναν κάποιου ειδους διαπραγματευση
    Τι ξαφνιάζεσαι??

  2. VASILIS avatar
    VASILIS 18/09/2012 17:16:17

    Είναι εντυπωσιακό πως ο Υπουργός Οικονομικών συνομιλεί για τα μέτρα με έναν συνδικαλιστή. Στη συνείδηση των πολιτών ο κ. Πρωτόππαπας είναι συνδικαλιστής. Αλλά και η προσωπική του διαδρομή και λογική αυτό δείχνει. Δεν υπάρχει στο ΠΑΣΟΚ κάποιος άλλος να οριστεί συνομιλητής επί των μέτρων που πρέπει να ληφθούν? Είναι λυπηρό. Αυτοί που με τις ενέργειές τους από όσες θέσεις και αν "υπηρέτησαν" να αποτελούν συνομιλητές για το πλέον κρίσιμο ζήτημα της χώρας.

  3. λαλακης avatar
    λαλακης 18/09/2012 17:43:51

    Τα ιδια και τα ιδια.
    Επι γαπ ειχαμε παλι το ιδιο θεατρο, διαφωνιες δηθεν μαχες κλπ.
    Εκτος εαν πραγματι το απομιναρι του πασοκ βαραει διαλυση στα κοντα
    και πηδουν οι αρουραιοι απο το καραβι, οποτε θα κινδυνευσει συντομα και
    η ιδια η κυβερνηση.
    Ειδωμεν....

  4. armageddon avatar
    armageddon 18/09/2012 19:53:45

    Ένα κόμμα του 8 τα εκατό είναι το ΠΑ.ΣΟ.Κ.

  5. Ραβινος avatar
    Ραβινος 18/09/2012 21:44:17

    Βενιζελιες βλακειες !Γιατι εχρισε τον συνδικαλησταρο πρωτοπαππα εκπροσωπο του κομματιδιου του ?Για ποια ανανεωση της πασοκαριας κοπτεται ?Ας ζητησει απο τον αλλον συνδικαλησταρο κουτρουμανη να του δωσει μια λιστα ονοματων που επαιρναν και παιρνουν συνδικαληστικη συνταξη και να τους αποκλεισει απο ολα τα ποστα που τους εχει βαλει και οχι να συνεχιζει να τους προστατευει οπως πχ τον φελωνη προσφατη τοποθετηση {προηγουμενη αντιπροεδρο στα Ελληνικα Αμυντικα Συστηματα και την συζυγο του στην Βουλη με μεταταξη απο τον ΟΑΕΔ !!} στο ΔΣ του ΟΠΑΠ !

  6. Πηνελόπη avatar
    Πηνελόπη 18/09/2012 21:57:05

    Οπως πάει ο Βενιζέλος θα έχει την τύχη του Καρατζαφέρη.

    • o Βόγλης ο Κηφισεύς avatar
      o Βόγλης ο Κηφισεύς @ Πηνελόπη 19/09/2012 04:32:32

      Ο Βενιζέλος ήδη, ΕΧΕΙ την τυχη του Καρατζαφέρη και το ξέρει.
      Αυτη τη στιγμή συμπεριφέρεται σαν καρφωμένος ταύρος που αιμοραγεί και που συντομα θα πεσει. Εως τοτε θα θεωρείται άκρως επικίνδυνος.

  7. Ίωνας avatar
    Ίωνας 18/09/2012 22:57:33

    Ένα πραγματικό θέατρο που παίζεται τρια χρόνια τώρα.Κάποιος αντιδρά, κάποιος βάζει κόκκινες γραμμές, ένας άλλος θα καταψηφίσει και στο τέλος όλα περνάνε και την πληρώνει ο μ........ς ο μέσος Έλληνας έλεος.Κανένα έργο της κυβέρνησης δεν υπονομεύεται από κανέναν όλα έχουν πάρει τον δρόμο τους τελεία και παύλα.

  8. rollin avatar
    rollin 18/09/2012 23:08:51

    Το πασοκ παντα θα ειναι στα πραματα ολος ο κρατικος μηχανισμος ειναι δικος του