21/03/2009 16:07
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Οι διαπλεκόμενοι κουκουλοφόροι τι θα πληρώσουν;


________________________________________________________________________________________
Σε μια χώρα που οι κομιστές φοροαποφεύγουν για 5,000,000 € οι «αυριανιστές» έχουν μερικά δισεκατομμύρια ορθά τιμολόγια και η Εθνική δηλώνει 1,500,000,000 € κέρδη, η «κυβέρνηση» προσπαθεί να μαζέψει  600,000,000 € από κεφαλικούς φόρους και μισθούς του Δημοσίου, όταν η φορολόγηση των ακινήτων Νομικών  Προσώπων και της Εκκλησίας μπορεί να δώσει πάνω από 2 ΔΙΣ !!!

Σε μια χώρα που ακόμα και ... άνεργοι ή χρεοκοπημένοι μικρομεσαίοι επιχειρηματίες θα κληθούν να πληρώσουν την έκτακτη εισφορά που επιβάλει η κυβέρνηση, λόγω των φορολογικών πολιτικών της κυβέρνησης την τετραετία 2005-2009, χαρίστηκαν 9 δισ. ευρώ στις 50.000 μεγαλύτερες επιχειρήσεις της χώρας.

Τι να κάνει η αγορά τις δακρύβρεχτες ανακοινώσεις του Παπαθανασίου και του κάθε Παπαθανασίου, όταν βυθίζεται όλο και περισσότερο στη δίνη της μαύρης τρύπας της πλεονεξίας των τραπεζών;

Δεν φτάνουν στις τράπεζες τα 28 δις ευρώ που εξαγγείλατε κύριε Καραμανλή;

Αν δεν τους φτάνουν, με 15 δις, εξαγοράστε τις μισές - όπως λέει και το antinews - και αφήστε τις υπόλοιπες στο έλεος της απληστίας των διευθυντικών τους στελεχών, για να πάει ο κάθε κατεργάρης στο ...κλουβί του!

Για να δούμε επιτέλους και το πρόσωπο των κουκουλοφόρων του λευκού κολάρου!

Αρκετά μας τα πρήξατε με τους 300 της πλατείας Εξαρχείων!

Οι 300 κουκουλοφόροι των τραπεζών, που λεηλατούν στο όνομα του δήθεν εκσυγχρονισμού και του ακόρεστου νεοφιλελευθερισμού, εδώ και δεκαετίες την τσέπη του λαού, με ποιο «ιδιώνυμο» θα τιμωρηθούν κύριε Δένδια;

ΣΧΟΛΙΑ

  1. kanaris avatar
    kanaris 21/03/2009 16:23:09

    Ποιος σε/με/μας ακουει΄? ΚΑΝΕΙΣ !
    Οι πολιτικοι,οι οποιοι ασ μου πει καποιος τι προσφερουν σε σχεση με αυτα που τους παρεχουμε εμεις,ειναι υπαλληλοι των εργολαβων/εκδοτων/επιχειρηματιων.Ειναι ποτε δυνατον να καταφερθουν εναντιον τους η να το πω διαφορετικα ειναι δυνατον να ενδιαφερθουν για εμας τους "ηλιθιους"? Κατεστρεψαν και συνεχιζουν να καταστρεφουν την χωρα,να καταστρεφουν την Θρησκεια,την παιδεια και τοσα αλλα. Χρησιμοποιουν υβριδικα αυτοκινητα λιμουζινες για τις μετακινησεις τους στο κεντρο της Αθηνας και η Τροχαια,για παραδειγμα,στις Εθνικες οδους χρησιμοποιει αυτοκινητα που ειναι για την πολη!! Εχουν οδηγους,σωματοφυλακες και οτι αλλο θελεις.Πρεπει να το καταλαβουμε,ΔΕΝ ΑΓΑΠΑΝΕ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ,η ΕΛΛΑΔΑ πωλειται!Εχεις σκεφθει,αναρωτηθει ποτε τι μας δειχνουν τα καναλια καθε βραδυ,τι γραφουν οι εφημεριδες,ποιο ειναι το υφος,το λεξιλογιο των δημοσιοκαφρων? Μας δουλευουν κανονικα..! Εμεις τι κανουμε ειναι το ερωτημα..

  2. tony avatar
    tony 21/03/2009 16:57:41

    Οι υπόλοιποι γλεντάμε
    παραδάκι οικονομάμε
    τηλεόραση κοιτάμε
    δόξα το θεό
    δόξα το θεό
    καλά περνάμε.
    Που έλεγε και το τραγουδάκι.
    Μόλις τελειώσει το παραδάκι, θέμα χρόνου δηλαδή,Θα αφήσουμε τον καναπέ, θα σηκωθούμε και θα τους κρεμάσουμε.
    Μετά βλέπουμε.
    Αυτό είναι το προσωπικό μου επαναστατικό πρόγραμμα.
    Πιστεύω οτι και πολλοί άλλοι έχουν το ίδιο.
    Τα λεφτά τα βλέπω να τελειώνουν κατά τον Σεπτέμβριο οπότε οι κρεμάλες το Δεκέμβριο υπολογίζω με το φτωχό μου μυαλό.
    Ελπίζω να κάνω λάθος.

  3. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 21/03/2009 17:00:12

    Αν υπήρχε θέμα να πληρώσουν για τις πράξεις τους οι διαπλεκόμενοι κουστουμάτοι κουκουλοφόροι, τότε δεν θα υπήρχε λόγος ύπαρξης των εξεγερμένων κουκουλοφόρων.

  4. tiramola avatar
    tiramola 21/03/2009 17:04:43

    Τέρμα πια στις αυταπάτες , μαζί με τις κουκούλες φταίνε και οι γραβάτες

  5. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 21/03/2009 17:47:08

    @5 ΣΩΣΤΟΣ στις επισημάνσεις σου.

  6. ψυχραιμια avatar
    ψυχραιμια 21/03/2009 18:54:50

    Oι ελληνικες τραπεζες εσωσαν την ελληνικη οικονομια.
    Τη στιγμη που ξενες μεγαλες τραπεζες αγοραζαν τα ομολογα της συμφορας οι ελληνικες τραπεζες επεμειναν σε παραδοσιακες εργασιες και εχουν ακομη κερδη ενω μεγάλα ονοματα του εξωτερικου χρεωκοπουν.
    Η κριση στην Ελλαδα ειναι κριση του Δημοσιου που εχει τεραστιο χρεος.Αν οι τραπεζες ηταν αδυναμες θα ειχαμε ηδη χρεωκοπησει όπως πλουσιοτερες χωρες.

  7. kanis avatar
    kanis 21/03/2009 19:00:40

    Καιρός, να συνδράμει κι η ΕΚΚΛΗΣΙΑ, στην κρίση που αντιμετωπίζει η ελληνική οικονομία!

  8. donaE avatar
    donaE 21/03/2009 19:02:59

    @ 9 Συμφωνω απολυτως

  9. donaE avatar
    donaE 21/03/2009 19:05:29

    @8 Οι ελληνικες τραπεζες εχουν κερδη γιατι ξετιναξαν τον κοσμο στις παρανομες χρεωσεις και στο κλεψιμο.Που σημαινει οτι μας ηρθε το ιδιο,απο αλλη μερια,τι να κανει η κριση αλλο?

  10. kanis avatar
    kanis 21/03/2009 19:20:41

    @donaE

    Μήπως να μαζευόντουσαν υπογραφές;

  11. ψυχραιμια avatar
    ψυχραιμια 21/03/2009 19:26:33

    @ dona
    Φανταζεσαι όμως να ειχαν επενδυσει τα κερδη αυτα εκει που τα επενδυσαν Ισλανδοι,Ιρλανδοι και Αγγλοι;
    Tωρα δεν θα μιλουσαμε για το επιτοκιο των ομολογων του Δημοσιου αλλα για άλλα πραγματα.
    Σε λιγο ειναι πιθανο το χρεος της Αγγλιας να ειναι ιδιο σε ποσοστο ΑΕΠ με το δικο μας.Ενω ομως το δικο μας έγινε απο ελλειμματα του Δημοσιου το αγγλικο θα γινει απο τραπεζες που εξαγοραζει το Δημοσιο για να μη κλεισουν.

  12. donaE avatar
    donaE 21/03/2009 19:29:57

    @ 12 Καλο θα ητανε.Ετσι σωζεται η συνεχεια του Εθνους,οχι με τις ταυτοτητες.Παντως απο την Εκκλησια την ιδια,και κανενας λαικος δεν βλεπω να μιλαει.Τι ισχυει με την φορολογια της περιουσιας της?

  13. kanis avatar
    kanis 21/03/2009 19:33:43

    @14 Συμφωνώ απόλυτα.
    Για την φορολόγηση της εκκλησίας, αυτό που ξέρω είναι, ότι το διάστημα που μαζευόντουσαν οι υπογραφές για το ΧΟ και γινόταν ο κακός χαμός, ο Σημίτης μείωνε τα ήδη χαμηλά ποσοστά φορολόγησής της. Αυτό κι αν είναι διχαστική διγλωσσία.
    Το τι ισχύει σήμερα, ίσως κάποιος εδώ να μπορέσει να μας διαφωτίσει καλύτερα.

  14. οκτώ avatar
    οκτώ 21/03/2009 19:49:09

    @15 kanis
    Για να φορολογηθεί η εκκλησία πρέπει πρώτα να διαχωριστεί από το κράτος.
    Εδώ κοτζάμ Παπαντρέας ήταν υπέρ του διαχωρισμού όταν έγραφε τις προκηρύξεις του ΠΑΚ, αλλά μετά όταν πήρε την εξουσία στα χέρια του τον χτύπησε το Αλτζχάϊμερ.
    Ποιον περιμένεις σήμερα να κόψει τον ομφάλιο λώρο, η Νατάσσα;

  15. kanis avatar
    kanis 21/03/2009 19:55:07

    Ο απλός πολίτης δεν σηκώνει άλλη φορολογία.

    Ηλθε η στιγμή η Εκκλησία, να ανοίξει το παγκάρι και με τον έναν ή τον άλλον τρόπο, να συνδράμει οικονομικά στην αντιμετώπιση της κρίσης.

  16. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 21/03/2009 20:01:41

    Τα δυο κόμματα εξουσίας ακριβώς επειδή είναι κόμματα εξουσίας εξαρτώνται σε μεγάλο βαθμό από τον τεράστιο αριθμό θρησκόληπτων ψηφοφόρων. Για αυτό ευδοκίμησαν Παπαθεμελής, Κούβελας κ.ά παρόμοιοι παπαδογλείφτες μέσα σ`αυτά. Τα υπόλοιπα κόμματα δεν επηρρεάζουν. Οπότε δεν υπάρχει μέλλον στην Ελλάδα για διαχωρισμό ή για φορολόγηση της εκκλησίας. Οι παπάδες κάνουν κουμάντο εν είδει μασόνων στα πολιτικά και οικονομικά (πολλές φορές) πράγματα. Θυμάστε πως ανέκρουσε πρύμναν το παντοδύναμο τότε ΠΑΣΟΚ (1986)όταν πήγε να τα βάλει με τους ρασοφόρους Ρασπουτίνους; Ο Τρίτσης εξηφανίσθη και κατεστράφη πολιτικά. Τον καταράστηκαν κιόλας και είδατε τι έπαθε.... Απειλούν δε να φτιάξουν κόμμα αν κινδυνεύσουν με φορολόγηση. Ακούγοντας αυτό τα παραδοσιακά κόμματα τρέμουν μη τυχόν... διότι καλώς ή κακώς η πλειοψηφία στην Ελλάδα θέλει πετραχήλια.

  17. kanis avatar
    kanis 21/03/2009 20:05:56

    ε, ας το πουν ΕΚΤΑΚΤΗ ΕΚΚΛΗΣΙΑΣΤΙΚΗ ΕΙΣΦΟΡΑ...

    Πως ο νεοφιλελευθερισμός λέγεται μεσαίος χώρος, ή το κρέας..ψάρι; Κάπως έτσι!

    Γι΄αυτό, μια νέα συλλογή υπογραφών, να ήταν χρήσιμη.

  18. donaE avatar
    donaE 21/03/2009 20:05:58

    Ε,ας δωσουν απο το περισσευμα,'ο εχων δυο χιτωνας' κτλ.Ας γινουν εργοδοτες χρηαματοδοτωντας εργα.Θα βρουν φορμουλα.

  19. Προβοκατωρ. avatar
    Προβοκατωρ. 21/03/2009 21:50:55

    Κοψε κατι ρε Λαβατζα.Μην τα λες τοσο τραγικα.
    Και αν υποθεσουμε οτι βαζουν μεσα,7g μονο,1000,δια 7,κανουν 143 καφεδες.
    Και υπαρχουν και μερικα μαγαζια,που πρεπει να τα λεμε,γιατι εγω ειμαι εξπερ,που λεει ο λογος,στον εσπρεσσο,οπως ειναι το Ever Green,στον πεζοδρομο της Κοραη,που βαζει μεσα 19g.Ναι δεκαεννεα.
    Και ο καφες ειναι μαμω τους καφεδες.
    Και κανει και δυομισυ Ευρω.
    Να λεμε και τα καλα.

  20. Προβοκατωρ. avatar
    Προβοκατωρ. 21/03/2009 21:53:06

    Οσον αφορα στην εκλησια,φοβουνται τις γριες θεουσες,(που στα νειατα τους,κανουν οργια και οταν γερασουν,πανε να σωσουν την ψυχη τους).
    Η ετσι νοιζουν τουλαχιστον.
    Ο Τριτσης ηταν αυτος που την πατησε τοτε.

  21. Lavazza avatar
    Lavazza 21/03/2009 23:45:27

    @ΠΡΟΒΟΚΑΤΩΡ,

    αμα σου αρέσει ο Espresso, τότε πήγαινε στο Μιλάνο στην Piazza d' Uomo στο "Stradivari" (δίπλα απο το Prada) να τον πιεις να τον ευχαριστηθεις και να τον πληρώσεις 1,10 Ευρώ!

    Να βλέπεις κι απέναντι που είναι η σχολή μοντέλων του Valentino να μπαινοβγαίνουν κάτι δίμετρες να ευχαριστιέται και το μάτι...:):):)

    Όχι να τον πληρώνεις στην Καλύβα του Καραγκιόζη στο Κολωνάκι 5 Ευρώ και να βλέπεις να περνάνε οι κάτι σιτεμένες "Κίτσες" που κάνουν τις νύφες..¨.:):):)

  22. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 21/03/2009 23:49:05

    Ρε παιδιά, στην Ελλάδα όταν πληρώνεις καφέ, δεν πληρώνεις τον καφέ αλλά το δικαίωμα χρήσης του χώρου για 1-5 ώρες. Στο εξωτερικό τον πίνεις και σε διώχνουν. Άσε που σχεδόν παντού σου χρεώνουν το νερό... αν διατίθεται κιόλας. Είπαμε, μπάχαλο η Ελλάδα αλλά στην πολιτική, στην οικονομία και στην οργάνωση. Μην τα ισοπεδώνουμε όλα. Στον καφέ, στο ούζο και στη μπαρότσαρκα δεν παίζεται με τίποτα. Έλεος!

  23. αλλος avatar
    αλλος 22/03/2009 08:45:59

    προβοκατωρ,εχεις δικαιο για τα 7γρ.19 ομως με τιποτα γιατι δε τα χωραει το κουπακι του γκρουπ.οντως οπως λεει ο strange,περισσοτερο ειναι η μινιμουμ καταναλωση ανα κεφαλι παρα το κοστος του καφε.αναλογα το ποσο καθε ψωνιο αξιολογει το μαγαζι του.σε αυτα να προσθεσουμε και το χρησιδανειο για τα μηχανηματα που εχει καθε καφε,οπως και τα χρηματα(συμβολαιο)που περνει καθε μαγαζι,για την αποκλειστικοτητα της μαρκας καφε που διακινει.

  24. Προβοκατωρ. avatar
    Προβοκατωρ. 22/03/2009 10:22:25

    Ελα σπιτι,να σου βαλω εγω 21.
    Υπαρχουν φιλε μου διαφορα φιλτρακια,7,9,14,16,18,21g .
    Εγω τα εχω ολα.
    Με το 21g,μπορεις να φτιαξεις και τριπλο καφε αν θελεις.Δηλαδη,να βαλεις 3 φλυτζανακια γυρω γυρω και να βγουν ολα μαζι.
    Μπορεις ομως και να ριξεις ολο τον καφε σε ενα,με οση ποσοτητα νερου θελεις,οποτε αν φτιαξεις εναν καφε , σε μικρο φλυτζανακι,με 21g,θα πεταχτουν τα ματια σου εξω απο την καφφεινη.
    Εαν θελεις να μαθεις πολλα για το θεμα,πηγαινε στο HomeBarista.com και ψαξε.Θα παρεις μαστερ αν επιμεινεις.

  25. Προβοκατωρ. avatar
    Προβοκατωρ. 22/03/2009 10:44:12

    Προς τι το μισος φιλε μου;
    Εδω,κινδυνευουμε,εν ετει 2009,και μεσα στην ΕΕ,να κανουμε δικτατορια;Αυτο πιστευεις;
    Η μηπως αυτη τη στιγμη,με την κριση να καλπαζει,και εμεις να μην εχουμε πολλα οπλα να την αντιμετωπισουμε,παρα ενα μπατιρη τουρισμο με δεκανικια,ο κινδυνος ειναι,να μην ελθει κανεις το καλοκαιρι,οπότε το Σ/βριο,θα βαρεσει το διπλοκαμπανο για την Οικονομια;(αυτο που βαραμε στις κηδειες στα χωρια).
    Και καποιοι απο σας,ψειριζετε τ αυγο,και ονειρευεστε εφιαλτες και δικτατοριες,λες και αυτο που εχουμε,ειναι πολυ λειτουργικο και δικαιο για τους ειλικρινεις και εντιμους πολιτες της χωρας.
    Ποιοι επωφελουνται απο την υπαρξη του;Για να σ ακουσω;
    Γι αυτο εγω, και να με συμπαθας,θεωρω οτι αυτα που λετε,ειναι much ado,about nothing,για να θυμηθουμε και το Σαιξπηρ.

  26. Lakis avatar
    Lakis 22/03/2009 10:46:21

    Το οτι στο Εξωτερικο πινεις τον καφε και σε διωχνουν ειναι μυθος.

    Κάνοντας την διαδρομή οδικως Malaga-Valencia-Alicante-Tarragona-Barcelona-Perpignan-Marseille-St.Tropez-Cannes-Nizza-MonteCarlo-SanRemo-Ventimiglia-Milano-Ancona σταματω 100 φορες για καφε.
    Πουθενα δεν κανει ο καφες πανω απο 2 Ευρώ και δεν με διώχνουν πουθενα!
    Και μαλιστα στις γαλλικες πολεις που εχω αναγραψει πιο πανω, ο δρομος ειναι παραλιακος (Cote d' Azur) και δεν σταματω σε Auto-Grill αλλα σε παραλιακες καφετεριες.
    Δεν καταλαβαινω γιατι στις καφετεριες στο St.Tropez ή στο Palm-Boulevard στις Cannes ή στο Cafe de Paris στο MonteCarlo κανει ο καφες 2 Ευρω και στο Κολωνακι η στην Κηφισια κανει 5 Ευρω.
    Περαν τουτου, στα μερη που εχω αναγραψει πιο πανω, πινεις τον καφε σε παραλιακες καφετεριες και βλεπεις αν "κουνιουνται οι βαρκες" (τα γιωτ).
    Δεν καθεσαι στο Κολωνακι, να περνανε λεωφορεια, ταξι, μπιπ-μπιπ-μπιπ, να γινεται της κακομοιρας και να θελουν και 5 Ευρω.

    Επαναλαμβανω, το οτι στο εξωτερικο πινεις καφε και σε διωχνουν ειναι ενας μυθος που καλλιεργουν οι "καφετζηδες" στην Ελλαδα για να πουλανε 5 Ευρω τον καφε.

    Υ.Γ:
    Στις ιταλικες πολεις πολλα bar ειναι ορθαδικα και οντως πινεις τον καφε και φευγεις. Αλλα εαν εχει τραπεζια και καθισεις ΔΕΝ σε διωχνει κανενας!

  27. Lakis avatar
    Lakis 22/03/2009 10:52:56

    @Ανωνυμος 28

    οποιος εχει αποψη και θελει να την εκφρασει μπορει στην Ελλαδα και το κανει ελευθερα.
    Οποιος εχει αποψη και θελει να την "επιβαλλει" καλυπτει το προσωπο του και "εκφραζεται" (οπως τον περασμενο Δεκεμβρη).

    Κι εμεις δεν γουσταρουμε αυτους που με καλλυμενα προσωπα θελουν να "επιβαλλουν" τις αποψεις τους (αν εχουν).

    Πολυ χαλαρα τα μετρα του Δενδια. Θα επρεπε να ειναι πιο σκληρα για να ειναι κι αποτελεσματικα.

    Επιτελους το αριστερο φασισταριο πρεπει να καταλαβει οτι στην Ελλαδα ΔΕΝ περναει ο Φασισμος (αριστερος η δεξιος).

  28. ΠΕΛΙΑΣ avatar
    ΠΕΛΙΑΣ 22/03/2009 11:17:30

    Κούλα, Κούλα,

    βγάλ'τα ούλα

    κι'άσε μόνο την... κουκούλα!

    ΠΕΛΪΑΣ

  29. ataktos avatar
    ataktos 22/03/2009 11:31:15

    Άλλο μεγάλο χρυσοφόρο έγκλημα ξετυλίγετε στο Στρατωνη Χαλκιδικής από εταιρία συμφερόντων σοσιαλιστή Μπόμπολα τα δημοκρατικά κόμματα δεν βλέπουν το έγκλημα μήπως πάλι τα blogs πρέπει να πρωτοστατήσουν .


    http://antigoldgreece.wordpress.com/2009/03/21/egcontracts/

  30. ΠΕΛΙΑΣ avatar
    ΠΕΛΙΑΣ 22/03/2009 11:36:07

    Λάκη,

    δυσκολεύουν τα πράγματα για τους πρίγκηπες. Γιατί και αυτοί θα μάθουν σύντομα ότι, άν δεν σου φτάνουν, δέν πάς για καπουτσίνο στο Κολωνάκι.

    Πάς στο Lidl και αγοράζεις έναν καπουτσίνο ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ και τον φτιάχνεις στο σπίτι σου. Δοκίμασε μία μόνο φορά και τα λέμε.

    Μαζί με το ρεύμα που θα κάψεις και με το νερό που θα ρίξεις για να πλύνεις τα σχετικά σκεύη, δέν πρόκετια να σου στοιχίσει περισσότερο απο 30 λεπτά!

    ΠΕΛΙΑΣ (ο προστάτης των φτωχών)

  31. Φιλοσοφία του Καφέ avatar
    Φιλοσοφία του Καφέ 22/03/2009 11:50:48

    Δεν χρειάζεται τίποτα έτοιμο. Συντηρητικά, χημικά κλπ.

    Κάντε έναν εσπρεσσο , ζεστάνετε και λίγο φρέσκο γαλατάκι προσθέστε λίγο κακάο από πάνω (σε όποιον αρέσει) και έχετε τον πιο νόστιμο καπουτσίνο, κοινώς καφές με γάλα.

    Κι αν έχετε και λίγα μπισκότα...απόλαυση.

  32. αλλος avatar
    αλλος 23/03/2009 09:06:43

    εαπναεχομαι αργα,αλλα αγαπητε προβοκατωρ,μιλαμε για τις επαγγελματικες μηχανες των καφε.το 7γρ.για μονο και το 14γρ.για το διπλο ειναι αδιαπραγματευτο.και αν θες δυνατο κανε ενα ristretto διπλο σε μικρο.για τον τριπλο,θα κανεις χαλια τα φλιτζανια.πραγματικα στο λεει ενας που προσπαθει με τη δουλεια του για τον εσπρεσο απο το 92.φανταζεσαι να γυρισεις την αγορα απο το φραπε;

  33. Προβοκατωρ. avatar
    Προβοκατωρ. 23/03/2009 18:40:18

    Ναι,αλλα στην πραξη,μπορει να παιξει κανεις με αυτα,αναλογα με τον καφε.
    Σου βαζω μια φωτο,για να δεις,τι μπαινει στο χερουλι,(portafilter),για να μπορει να ριξει ταυτοχρονα 3 καφεδες,χωρις να υπαρχει προβλημα.
    http://www.espressotec.com/store/pc/viewPrd.asp?idproduct=692&idcategory=108

  34. αλλος avatar
    αλλος 24/03/2009 11:29:03

    προβακατωρα,ευχαριστω.κατι τετοια μου θυμιζουν ποσο απομακρυνομαστε απο αυτο που αγαπαμε να κανουμε.ασχολουμενοι με πωλησεις,εισπραξεις,ισολογισμους.σου αναγνωριζω τον τιτλο του εσπρεσιονιστα....

  35. Προβοκατωρ. avatar
    Προβοκατωρ. 24/03/2009 16:15:43

    Δεν κανει τιποτα.
    Σαν παλιος δασκαλος,και απο επαγγελαμτικη διαστροφη,μου αρεσει να μαθαινω τον κοσμο,οσο μπορω,και ο,τι μπορω.