01/10/2008 03:30
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Οι δημοσιογράφοι απεργούν

Οι δημοσιογράφοι όλης της χώρας, με απόφαση της Πανελλήνιας Ομοσπονδίας Ενώσεων Συντακτών, μαζί με όλους τους εργαζόμενους στην ενημέρωση, προχωρούν σε 24ωρη απεργία σήμερα Τετάρτη 1 Οκτωβρίου, ημέρα έναρξης των διαδικασιών υλοποίησης των διατάξεων του ασφαλιστικού νομοσχεδίου.

Στην απεργία συμμετέχουν όλοι οι δημοσιογράφοι και εργαζόμενοι σε εφημερίδες, περιοδικά, ειδησεογραφικά sites και portals, την Ε.Ρ.Τ και τα άλλα ηλεκτρονικά Μ.Μ.Ε., το Α.Π.Ε. / Μ.Π.Ε., το Δημόσιο, τα Ν.Π.Δ.Δ., τις επιχειρήσεις ευρύτερου δημόσιου τομέα και σε οποιονδήποτε εργοδότη.

Κατά τη διάρκεια της απεργίας: · Δεν θα μεταδοθεί κανένα δελτίο ειδήσεων, καμία δημοσιογραφική, αθλητική και ενημερωτική εκπομπή από το εσωτερικό ή το εξωτερικό.

Το ΑΠΕ-ΜΠΕ, το οποίο συμμετέχει στην απεργία, δεν θα μεταδίδει ειδήσεις από τις 5 το πρωί της Τετάρτης έως τις 5 το πρωί της Πέμπτης.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. so what ? avatar
    so what ? 01/10/2008 07:46:11

    Το BBC δεν απεργεί κι ο ΣΚΑΙ φυσικά απλά αναμεταδίδει . Αργία για πολλά χρηματιστήρια !
    Καλό μήνα

  2. monahikoslikos avatar
    monahikoslikos 01/10/2008 09:14:21

    Όταν έπρεπε κάθησαν σαν τις κόττες να τους σφάξουν και τώρα απεργούν για ξεκάρφωμα...

  3. popolaros avatar
    popolaros 01/10/2008 09:16:15

    Καλύτερα!!
    Ούτως ή άλλως κατευθυνόμενοι είναι.
    Θα ενημερωνόμαστε μόνο από τα blogs.

  4. Theodore avatar
    Theodore 01/10/2008 09:31:51

    Μα ειναι τοοσο μαλακες;Αντι να δουλευουν και να ασχολουνται σημερα μονο με το θεμα που τους καιει, ωστε να το μαθει ολος ο κοσμος,την κανουν με ελαφρα...
    Τι να πει κανεις.Εγω τουλαχιστον λεω, οτι καλως το επαθαν αυτο που επαθαν.
    Τους βαλαν χερι στα Ταμεια κι αυτοι καθησαν και βλεπανε.
    Και ειχαν και ενα δικο τους μεσα και δεν ειχαν το σθενος, ουτε να τον αρπαξουν απ το λαιμο και να τον κανουν να μαρτυρησει της μανας του το γαλα.
    Και μας κανουν και τους μαγκες και τους ξερολες οταν μας δειχνουν τις φατσες τους τα βραδυα.

  5. stavrosx1 avatar
    stavrosx1 01/10/2008 10:15:10

    ... Κύριοι ...
    ... αν δεν το καταλάβατε, και το "antinews" συμμετέχει στην απεργία ...
    ... και πολύ καλά κάνει ...

  6. ασχετη avatar
    ασχετη 01/10/2008 10:42:58

    Ευτυχώς υπάρχει και ξένος τύπος και χες….με για το ελληνικό κουτσομπολιό.

  7. Factorx avatar
    Factorx 01/10/2008 11:45:21

    καλημερα, έσβησα τον “άσχετο” που ηταν και ο “τραμπουκος” και “αννωνυμος” και ορισμένες απο τις απαντησεις που ηταν γι αυτόν.

  8. asimos avatar
    asimos 01/10/2008 14:34:44

    Τον καλό δημοσιογράφο μία αρχή τον χαρακτηρίζει.
    Κατ'αρχάς γράφει και πληρώνεται.Στή συνέχεια πληρώνεται για να μην γράφει.
    Δεν υπάρχει σχεδόν κανένας που παραβιάζοντας την αρχή αυτή έμεινε η μένει στο επάγγελμα.
    Ερρωσθε αύθις και πολλάκις.

  9. anetos avatar
    anetos 01/10/2008 16:34:45

    Μεγαλη ΕΛΗΨΗ ......!