#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
27/11/2010 14:55
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Οι γραβάτες Hermes είναι πολύ φλώρικες για τα γούστα μας



Δεν θα απολογηθούμε σε κανέναν επειδή ο Χρύσανθος Λαζαρίδης και ο Φαήλος Κρανιδιώτης είναι φίλοι μας από αμνημονεύτων χρόνων και τιμούν το antinews με την αρθρογραφία τους - ιδιαίτερα σε όσους και όσες ξεκίνησαν απο το Γραφείο Τύπου της Ντόρας, συνέχισαν με το Γραφείο Τύπου του Καραμανλή και παριστάνουν τώρα τους αντικειμενικούς και αδέσμευτους δημοσιογράφους.

Ούτε φυσικά θα δώσουμε λογαριασμό στα καθημερινά «έγκυρα» όργανα της Νέας Τάξης και της Αγίας Οικογένειας – η οποία, κατά τα άλλα, τα έσερνε στα δικαστήρια παλαιότερα.

Και φυσικά δεν απαντάμε, ούτε ασχολούμεθα, με βουλευτές του κομματικού σωλήνα και του Κολωνακίου. Οι γραβάτες Hermes είναι πολύ φλώρικες για τα γούστα μας.

Θα πούμε μόνο ότι αυτού του είδους τις πρακτικές τις ξέρουμε πλέον πολύ καλά. Χάνουν κατά κράτος την μάχη της έγκυρης ενημέρωσης και καταφεύγουν, όπως παλιά με το «Αντί», στο μόνο που ξέρουν: την λάσπη.

Εμείς δεν κρύψαμε ποτέ την ταυτότητά μας. Άλλοι την κρύβουν και καταφεύγουν στην ανωνυμία για να πλήξουν άναδρα όσους τους πολεμάνε αντρίκια και επωνύμως.

Τιμάμε και στηρίζουμε τους φίλους μας, αλλά κριτήριο για ό,τι δημοσιεύεται εδώ είναι οι ιδέες, οι απόψεις. Και γι αυτό και θα είμαστε πάντα «Αντί».

Οι υπόλοιποι μπορουν να ζουν με τους ανοργασμικούς εφιάλτες τους.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. 13 avatar
    13 27/11/2010 15:04:55

    Ρε ζορι που τραβανε με το Χρυσανθο και το Φαηλο και τον... Αντωνη!Ορντινατσες... καλα λεει ο Φαηλος...

  2. Νίκος avatar
    Νίκος 27/11/2010 15:21:11

    Έτσι. Μαχητικότητα. Οι ιδέες μας είναι το πάν.

  3. ταλας avatar
    ταλας 27/11/2010 15:28:35

    Συγγνωμη για το off topic. Αν θετε διαγραψτε το μετα αλλα ηθελα καπου να το πω.

    Το πρωτοσελιδο των νεων σημερα παρουσιαζει τον ΓΑΠ σαν Forrest Gump.

    Αντιδραση για το κλεισιμο του ΒΗΜΑτος;

    • Factorx avatar
      Factorx @ ταλας 27/11/2010 15:39:26

      Πολύ σωστός. Τώρα το πρόσεξα
      http://digital.tanea.gr/Login.aspx?ReturnUrl=%2fDefault.aspx

      • ταλας avatar
        ταλας @ Factorx 27/11/2010 15:43:56

        νομιζω ειναι εντυπωσιακο φιλε φακτορα.
        Ταβανοπροκα ολκης. Και τον εχει σε φαση τροχαδακι, α'λα φορεστ γκαμπ οταν τρεχει.
        Τες πα, μην σου χαλαω το θεμα.

        Ευχαριστω για την απαντηση

      • Σοσιαληστής avatar
        Σοσιαληστής @ Factorx 27/11/2010 15:45:20

        Ως γνήσιος σοσιαλιστής, δεν μπορώ να το πω με σιγουριά ότι έχει αυτή την έννοια. Γιατί οι άνθρωποι είναι μέχρι τα μπούνια ΠΑΣΟΚ οπότε μπορεί και να τα πιστεύουν.

  4. Orestios avatar
    Orestios 27/11/2010 15:44:39

    Το ότι σκύλιασαν τα μορμολίκια είναι καλό.
    Ο κόσμος καταλαβαίνει ότι κάτι δεν πάει καλά με την συμμαχία των προθύμων και αναζητά τον διαφορετικό λόγο.
    Εκείνο που δεν πρόκειται να καταφέρουν είναι να πείσουν.
    Γιατί η ποιότητα των λόγων τους μαζί με τις δικαιολογίες είναι χαμηλής ποιότητας.
    Η δυναμική όλων μας διαχέεται περισσότερο από τον καθεστωτισμό τους καθώς πλέον οι ίδιοι και τα φερέφωνά τους είναι αποωθητικά.
    Όσο και να επιχειρούν να τρομοκρατήσουν τους Έλληνες ξέρουν ότι το ποτάμι δεν γυρίζει πίσω και θα τους σαρώσει.
    Απλά εκείνο που καταφέρνουν είναι να δείχνουν το πραγματικό τους άθλιο πρόσωπο και να εκτείθενται. Αυτό θέλουμε. Αυτό κάνουν. Αυτοί χάνουν.

  5. Kenan avatar
    Kenan 27/11/2010 15:49:35

    Φάκτορα σε αυτό αναφέρεσαι;

    Απο την http://news.kathimerini.gr/4dcgi/_w_articles_politics_100021_27/11/2010_424068

    Παρά τις κλειστές πόρτες, η χθεσινή συνεδρίαση έφερε στην επιφάνεια τον προβληματισμό πολλών μελών της Κ.Ο. για τη λειτουργία της ηγετικής ομάδας, την ακολουθούμενη πολιτική, αλλά και τις σχέσεις με τους βουλευτές. Μάλιστα, στο στόχαστρο μπήκαν ακόμη και οι στενοί συνεργάτες του κ. Σαμαρά.

    Σύμφωνα με τις πληροφορίες που διέρρευσαν, ο Γερ. Γιακουμάτος απέδωσε τα εναντίον του δημοσιεύματα, από συγκεκριμένο ιστότοπο, σε συνεργάτες του κ. Σαμαρά, ζητώντας έλεγχο των φαινομένων. «Σε αγαπάμε Μάκη» του απάντησε ο κ. Σαμαράς, σημειώνοντας πως «όλοι έχουμε υποστεί βάναυσα χτυπήματα», ενώ ανακοίνωσε πως στο νέο κτίριο του κόμματος θα λειτουργήσει… γραφείο διαδικτυακής παρακολούθησης. Προς άρσιν, πάντως, κάθε αμφισβήτησης για το ποιους, μεταξύ άλλων, «βλέπει» πίσω από τα αρνητικά δημοσιεύματα, ο κ. Γιακουμάτος μόλις συνάντησε τον σύμβουλο του κ. Σαμαρά, Χρύσ. Λαζαρίδη, φώναξε «βρε, τον κύριο antinews».

  6. adonis avatar
    adonis 27/11/2010 15:50:10

    Ο Αρης τι φοράει; Νομίζω οτι προτιμάει τα Gucci. Ο δε Γεράσιμος- ο γερόλυκος- τα Prada.

    Νομίζω ότι ειναι ώρα να εφαρμοστεί το ''καθείς εφω ετάχθη''. Ο Αντώνης μόνο χαμένος θα βγει αν ανεχθεί την εσωτερική υπονόμευση. Κάλιο τώρα το κούνημα του μαντηλιού που είναι νωρίς...

  7. Ευθύμης avatar
    Ευθύμης 27/11/2010 15:52:30

    H εικόνα μου θυμίζει Ελλάδα, οι γέροι αυτάρεσκα κάθονται και ρεμβάζουν όταν τα παιδιά τους και τα εγγόνια τους ασφυκτιούν με την μή ύπαρξη εργασιακού περιβάλοντος και αξιοκρατίας.

  8. Κώστας Ροδινός avatar
    Κώστας Ροδινός 27/11/2010 16:18:11

    Αν, τον κ. Μάκη τον ενοχλεί το Antinews, τότε "He just made my day!"

  9. I.Q. ΠΙΓΚΟΥΙΝΟΥ avatar
    I.Q. ΠΙΓΚΟΥΙΝΟΥ 27/11/2010 17:08:19

    Πιστολέρο χωρίς σομπρέρο; Και με γραββάτα Hermes; Σκέτη ψυχεδέλεια.

    Εναλλακτικά (με τον ίδιο): Καβάλα πάνω σε μοτοσυκλέτα chopper, με σχολική ποδιά με άσπρο γιακαδάκι, τριχωτά πόδια, και γερμανικό κράνος.

  10. evan avatar
    evan 27/11/2010 17:23:23

    Καλά οι έχοντες τις...τέτοιες γραβάτες να τραβάνε ζόρι γιατί ο Σαμαράς έχει αυτούς τους συνεργάτες και όχι άλλους...και επειδή δέχονται "επίθεση" από αυτούς...χαχαχα καλά και τι θέλανε δηλαδή, να τους εκθειάζουν; Για ποιο πράγμα; Χεστήκαμε αδέρφια!!!
    Συνεχίστε και συνεχίστε και πάλι συνεχίστε.

  11. virus avatar
    virus 27/11/2010 18:13:22

    ΑΝ έφτασαν να τα βάζουν με Λαζαρίδη και Κρανιδιώτη τότε τα πράγματα έχουν πάρει τον σωστό δρόμο μακάρι να συνεχίσουν για να ξέρουμε με ποιους έχουμε να κάνουμε....

  12. Nίκος Θ. avatar
    Nίκος Θ. 27/11/2010 19:00:33

    When you are hot you are hot when you are not you are not. Αυτό το τραγούδι αρμόζει σε όλους που βγάζουν τώρα "κραυγή αγωνίας".

  13. Προφήτης avatar
    Προφήτης 27/11/2010 20:56:32

    Άστοχη η αντιπαραβολή. Γραβάτες Hermes, Χρύσανθος και Φαήλος είναι από ανθεκτικό υλικό.

    Ο Γιακουμάτος, κατά τηλεοπτική ομολογία του, το 74 ερωτοτροπούσε πολιτικά με τον Ανδρέα Παπανδρέου.
    Δεν θέλω να τον μηδενίσω, ιδίως όταν δεν το κάνω κατάμουτρα, αλλά ο κόσμος είναι έτοιμος κυριολεκτικά να σαρώσει τα παλιά (όχι με την ηλικιακή έννοια) υλικά :
    θα χάσει η Βενετιά βελόνι ...

  14. megalos podilatis avatar
    megalos podilatis 27/11/2010 21:02:08

    ειναι αληθεια οτι ο μονος πολιτικος που αντιστεκεται και απο την πρωτη στιγμη μιλησε και ειπε οτι δεν πρεπει να αυξηθουν οι φοροι ειναι ο Σαμαρας. Ενας πατριωτης με ολη την σημασια της λεξης. Ειναι για ολους αυτους το αγκαθι στα σχεδια τους προσπαθουν να τον απαξιωσουν. Δεν χρησιμοποιουν τις θεσεις τους και τις αποψεις τους για ενα μονο λογο απλα ειναι ηλιθιες οι θεσεις τους. Εχουν βαλθει ανυπαρκτοι δημοσιοκαφροι φερεφωνα των αφεντικων τους να λενε οτι μαλακια τους κατεβει. Ναι δεν υπαρχει αλλη λεξη να χαρακτηρισεις αυτα που λενε. Το κανουν εμβολιμα οπως ο ασυναρτητος ανθρωπος που μεταφερεται απο το ενα θεμα στο αλλο μειδιωντας. Πρεπει βεβαια να ξερουν κατι οτι ΠΟΛΕΜΑΝΕ ΤΑ ΟΝΕΙΡΑ ΜΑΣ ΘΑ ΓΙΝΟΥΜΕ Ο ΕΦΙΑΛΤΗΣ ΤΟΥΣ!

  15. Αντάμ Παπαντάμ avatar
    Αντάμ Παπαντάμ 27/11/2010 21:21:12

    Φάκτορα το δένδρο που έχει καρπό ξετινάζεις .
    Πάντως κρίμα το κορίτσι της φωτογραφίας ,να πάω εγώ στην θέση της ;

  16. Μάρκος avatar
    Μάρκος 28/11/2010 03:22:48

    Εγώ απορώ για το "Μάκη σ'αγαπάμε"....εκτός κι αν ο Αντώνης το είπε όπως λέμε "σ'αγαπάμε" σε κάθε άτομο το οποίο δεν παίρνουμε στα σοβαρά...

  17. γαλαζιος avatar
    γαλαζιος 28/11/2010 11:33:10

    Οσοι γνωρίζουν τον Χρύσανθο, σίγουρα θα έχουν καταλάβει ότι ο ριζοσπαστισμός με τον οποίο μπολιάζει τις απόψεις της ΝΔ είναι απαραίτητος για να κάνει το κόμμα την υπέρβαση του. Αυτό άλλωτσε πρεσβεύει και ο ίιδιος ο Πρόεδρος μας Αντώνης Σαμαράς. Ο αντισυστημικός ηγέτης που προτάσσει το εθνικό συμφέρον και δεν διστάζει να πει την αλήθεια όσο κι αν αυτή δεν αρέσει στο καθεστώς... Διαβάζοντας ...και όχι από προσωπική γνωριμία έχω αντιληφθεί ότι και ο Φαήλος κινείται σε μια αντρεπτική λογική. Τακτική και αυτή του προέδρου μας που από την αρχή ακόμη και στην εκλογή του προσέδωσε κινηματικά χαρακτηριστικά. Κι αυτός ο ριζοσπαστισμός διαπνέει όλη την ηγετική ομάδα. Γιατί μην γελοιόμαστε ο πρόεδρος μας έχει στο πλευρό του πια τους δικούς του ανθρώπους με λίγες εξαιρέσεις στελεχών που προέρχονται από την παλιά ΝΔ. Η παλιά ΝΔ όμως δεν είναι ολη για τα μπάζα. Υπάρχουν και άξιοι και ικανοί. Κι αυτοί έχουν θεση στη νέα ΝΔ. Ομως σε αυτούς δεν ανήκει ο Μάκης. Ο Μάκης πρεσβεύει ότι πιο προδοτικό μέσα στη ΝΔ.
    Κι όσα έκανε στον ΚΚ - ξέρει αυτός τι του έκανε και τι έκανε κυρίως σε όλους εμάς τους νεοδημοκράτες - θα επιχειρήσει - το λέω με βεβαιότητα - να τα ξανακάνει και στον Α. Σαμαρά. Οταν δεν θα παίρνει χαρτοφυλάκιο και διαχείριση πλούτου κι όταν θα τον προσεγγίσουν ξανά οι μνημονιακοανανικοδιαπλεκόμενες δυνάμεις που τον χρησιμοποίησαν και τα προηγούμενα χρόνια.
    Ασε ρε Μάκη.... δώσε καμιά βαλίτσα με χαρτιά σε κανέναν επιχειρηματία για κανένα νέο δήθεν σκάνδαλο και βγες στα ραδιόφωνα να διαβάλλεις την συνείδηση των γαλάζιων ψηφοφόρων που παρέσυρες και οδήγησες να μείνουν σπίτι τους στις εκλογές του 2009, φτύσε τον κόρφο σου στο άκουσμα του ονόματος του Αντώναρου, παρε καμιά πιτσιρίκα να την πας στη Μύκονο και άσε τις αγάπες για τον Αντώνη σε αυτούς που τον αγαπούν πραγματικά!

  18. Ραβινος avatar
    Ραβινος 28/11/2010 17:09:50

    Αλλο τουτο παλι !Να το παιζει παληκαρι και ο Μακης .Ενα ειναι το συμπερασμα εκει που νομιζαν οτι η ΝΔ υπο τον Σαμαρα θα γινει αποκομμα ξαφνικα τους προκυπτει να βρισκεται στα προθυρα κυβερνησης κι 'αυτος Πρωθυπουργος και τοτε αρχιζουν οι κωλοτουμπες και τα τσαλιμια με βολες δηθεν στο περιβαλλον του κλπ .Κακος συμβουλος ο πανικος και κατι αλλο ακομη ποτε να μην ξεχνουν οι λαθρεπιβατες οτι εχουν γνωση οι φυλακες {ο λαος } που δεν ξεχνα ποτε ! Ιδιως οι νεοδημοκρατες {΅Ε ! Γκεγκε Μακη ?}

  19. hope avatar
    hope 28/11/2010 17:18:05

    Έχω μια ωραία photo του Άρη πάνω σε ένα κατάρτι να φωτογραφίζεται σαν Ελληνίδα θεά για lifestyle magazine. Aυτά μας έφαγαν. Έκαναν μεγάλη ζημιά στο κόμμα. Έχουν το θράσος και μιλάνε.