#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
09/07/2010 17:21
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Οι αποδείξεις της ελαφρότητας της κυβέρνησης

Ιδού η ερώτηση Σταικούρα και η απάντηση Τζεφεράκου













Και ιδού οι ισχυρισμοί του πρωθυπουργού Γ. Παπανδρέου

ΣΧΟΛΙΑ

  1. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 09/07/2010 17:38:26

    πασοκοφασιστάκια. Μην το παιδεύουμε άλλο, η βλακεία και η κουτοπονηριά καλύπτεται μόνο με αυταρχισμό και αυθαιρεσία (για να έχει να κάνει κάτι και ο Πάγκαλος, εκτός από το να εκλύει CO2 και CH4)

    • Ο Ιθαγενής avatar
      Ο Ιθαγενής @ archaeopteryx 09/07/2010 17:58:08

      μα ... πότε η συγκεκριμένη κυβέρνηση έχει πει την αλήθεια για να εκπλαγούμε σε μια άλλη αποκάλυψη;
      Οι άνθρωποι δεν είναι απλά επικίνδυνοι είναι κουτοπόνηροι δυνάστες.
      Απλά θα έπρεπε κάποιος να θέσει ερωτήσεις στα εθνικοσοσιαλιστικά και νεοφιλελεύθερα δεκανίκια τους που δεν ξέρουν τι ψήφισαν και τι πρέπει να συνοδεύει ένα νομοσχέδιο.

  2. denkserotipota avatar
    denkserotipota 09/07/2010 17:47:54

    Θα το παίξουν το θέμα τα κανάλια???

    • man8os avatar
      man8os @ denkserotipota 09/07/2010 17:48:49

      Ο Αλτερ ισως, το μεγκα αποκλειεται να το αναφερει.

  3. sorokada avatar
    sorokada 09/07/2010 18:05:54

    Είναι δυνατόν το gamostavros.blogspot.com να έχει λινκ για το ANTINEWS;

  4. Σταύρος avatar
    Σταύρος 09/07/2010 19:05:04

    "...τα μάτια σου τα κυβερνούσε σοροκάδα κι όλο μουρμούριζες βραχνά, ΦΑΛΤΣΟ Η ΠΟΡΕΙΑ..."
    Γιατί δεν είναι "δυνατόν"?
    Που είναι το "αδύνατον"?
    Δεν επεμβαίνω στα δικά σας αλλά, διαβάζω και μαθαίνω!
    Το ΑΔΥΝΑΤΟΝ είναι να έχω link και να προσβάλω ταυτόχρονα την πηγή.
    Δεν το κάνω όμως διότι, ΤΑ ΦΑΙΝΟΜΕΝΑ ΑΠΑΤΟΥΝ ΑΓΑΠΗΤΕ ΜΟΥ!

  5. Mayri Trypa avatar
    Mayri Trypa 09/07/2010 21:20:05

    Πάντως με πικρό χίουμορ θα πρέπει να πω ότι η νομική εταιρεία που ανέλαβε τον ρόλο του συμβούλου της κυβέρνησης έχει σαν πρώτο συνθετικό το πρέπον όνομα

    Slaughter (σφαγέας)

    Η Αγγλική ιστορία έχει μπόλικες ιστορίες σφαγών ... απο κάποιο αντίστοιχο γεγονός οι πρόγονοι του Sir William Capel Slaughter θα πήραν το επίθετο τους. Αξιοσημείωτο είναι ότι κάποιος συνωνόματος του ήταν δήμαρχος του Λονδίνου και το κτήριο του Χρηματιστηρίου του Λονδίνου είναι χτισμένο στο ίδιο σημείο που ήταν το σπίτι του Slaughter. Μια ακόμα σατανική σύμπτωση.. το χρηματιστήριο πάντα ήταν ένα σφαγείο..

    Έχω διαβάσει αρκετές φορές ότι τα δικαστήρια του Λονδίνου και το δικαικό σύστημα της Αγγλίας είναι τα υπεύθυνα για οποιαδήποτε διευθέτηση νομικής διαφοράς ανάμεσα στους δανειστές μας και εμάς.
    Δεν γνωρίζω κάποιος απάντησε σε αυτό και συγχωρέστε με αν με το να το γράψω επαναλαμβάνω κάτι που ήδη έχει απαντηθεί.

    Η εξέλιξη του Αγγλικού δίκαιου όσον αφορά την οικονομία το εμπόριο κλπ και την διευθέτηση των διαφορών ανάμεσα σε φυσικά η νομικά πρόσωπο ήταν μια εξέλιξη που προήλθε απο τις σχέσεις μεταξύ Δανειστών και Δανειζομένων, μέσα από την λογική μιας ελεύθερης από την παρέμβαση του κράτους και των θεσμών του σχέσης. Σε αντίθεση με το Αμερικανικό δίκαιο που είναι εξέλιξη δικαστών και νομοθετών. Δεν χρειάζεται να αναρωτηθούμε ποιόν εξυπηρετεί ένα τέτοιο δίκαιο όπως εφαρμόζεται στην Αγγλία.

    παραθέτω για όσους μπορούν να διαβάσουν αγγλικά την μελέτη δύο καθηγητών του London School of Economics που διαπραγματεύεται το παραπάνω θέμα

    http://fm.whut.edu.cn/lunwen/teacher%20fang/018.pdf


    Υ.Γ. Είναι εξαιρετικά ενδιαφέρον να αναζητήσει και να εξερευνήσει κανείς ποια είναι η Slaughter @ May στο διαδίκτυο.. το έκανα.. το συσνιστώ

  6. sine nomine avatar
    sine nomine 11/07/2010 21:30:12

    Παρακαλώ συγχωρήστε μου αυτήν την άγνοια και το απλοϊκό της νόησής μου, αλλά δεν αντέχω άλλο, θα ρωτήσω: με αυτά τα στοιχεία, δεν μπορεί κανείς να καταθέσει μήνυση εναντίον των προσώπων αυτών;

  7. tpe avatar