#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
12/06/2011 10:34
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Οι αντιεξουσιαστές στην εξουσία, τα σώματα ασφαλείας στην παρακμή…



Παράδειγμα «ανικανότητας»: Όπως επισημαίνεται σε έγγραφο που έχουν συντάξει επιτελικά στελέχη των τριών σωμάτων ασφαλείας, το Μνημόνιο απειλεί να αφήσει την Ελλάδα χωρίς αστυνομικούς, πυροσβέστες και λιμενικούς.

«Αυτό πρακτικά σημαίνει ότι η ΕΛ.ΑΣ., το Λ.Σ. και το Π.Σ. θα λειτουργούν Δευτέρα έως Παρασκευή και θα αργούν τα Σαββατοκύριακα» επισημαίνεται χαρακτηριστικά. Οι συντάκτες του εγγράφου σημειώνουν επίσης ότι οι υπηρεσίες των τριών σωμάτων ασφαλείας λειτουργούν οριακά και παραθέτουν μία σειρά επιχειρημάτων για να δείξουν πως η Ελλάδα κινδυνεύει να γίνει Αργεντινή αν εφαρμοστούν κι άλλα μέτρα για τον περιορισμό του λειτουργικού τους κόστους.

Οι αντιεξουσιαστές στην εξουσία, τα σώματα ασφαλείας στην παρακμή…

Φίλε εμπρηστή, σύντροφε εγκληματία, πονεμένε διαρρήκτη,  αγαπημένε λαθρέμπορε, παρεξηγημένε απατεώνα,  τιμημένε διακινητή λαθρομεταναστών, όλες οι αξίες έχουν χαθεί στη χώρα.  Η τελευταία είναι το weekend. Θερμή παράκληση: σεβαστείτε το.



Μ.Ο.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Ο Ιθαγενής avatar
    Ο Ιθαγενής 12/06/2011 10:49:55

    Γιατί λειτουργούν και δεν το είχα πάρει χαμπάρι;
    Κατέβα μια βόλτα στην Τοσίτσα... 4 αστυνομικοί με το φραπέ πουλάνε ...κουλούρια και το εμπόριο ναρκωτικών και οι ενέσεις στην είσοδο του Μουσείου. Να πάμε στο λιμάνι του Πειριά για τους λιμενικούς; ...ούτε η Σομαλία ...

    Εντάξει είμαστε εναντίον του Μνημονίου για λόγους εθνικούς, κοινωνικούς ... και απλά αριθμητικούς (δεν βγαίνει οικονομικά)
    Εντάξει όλο το Δημόσιο (ο στενός τομέας) με το Μνημόνιο και το ΠΔ 113 δεν έχει όχι καύσιμα αλλά ούτε... χαρτί και μελάνι.
    Εντάξει είμαστε με τα σώματα ασφαλείας γιατί αλλιώς θα είχαμε ...το νόμο της ζούγκλας.
    Αλλά μην δουλευόμαστε, έχουμε την χειρότερη ασφάλεια στις 27 χώρες της ΕΕ και όχι τώρα τα τελευταία είκοσι χρόνια ...εκτός αν πρέπει να βγαίνουν στα 45 τους.
    Σέβομαι τα σώματα ασφαλείας όταν κάνουν όμως τη δουλειά τους ...και οι δικές τους ευθύνες ιδιαίτερα των συνδικαλιστών τους είναι τεράστιες.
    Σε όποιον διαφωνεί ας περπατήσει στο ιστορικό κέντρο της Αθήνας και ξανά μιλάμε...

    • ΑΒΡΑΜΙΔΟΥ ΣΟΦΙΑ avatar
      ΑΒΡΑΜΙΔΟΥ ΣΟΦΙΑ @ Ο Ιθαγενής 12/06/2011 11:08:47

      Αγνωστε φιλε μαλλον δεν εχεις καταλαβει οτι το συστημα θελει τους αστυνομικους αντιπαραγωγικους γι αυτο και δε καθοριζει το νομικο πλαισιο λειτουργιας τους.Ναι μπορει να βγαινουν στην συνταξη στα 45 τους αλλα ξερεις οτι παιρνουν μολις 4 ρεπο το μηνα, οταν τα παρουν κι αυτα,δε γνωριζουν ποτε τι εργαζοντε ουτε καν την επομενη μερα,κι ειναι οι χειροτερα αμοιβομενοι υπαλληλοι.Οσο για για το φραπε νομιζω οτι ολοι οι υπαλληλοι μεσα στο 8ωρο τους θα τον πιουνε.Μη πεφτεις στην παγιδα του διαιρει και βασιλευε αυτων που μας κυβερνουν.ΜΙΑ ΙΔΙΩΤΙΚΗ ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ.

      • Ο Ιθαγενής avatar
        Ο Ιθαγενής @ ΑΒΡΑΜΙΔΟΥ ΣΟΦΙΑ 12/06/2011 11:32:32

        Πάμε μια βόλτα στο Μουσείο; όποτε θες και μετά να μιλάμε πάντα ...ότι κάποιος άλλος φταίει.

        ΥΓ

        όταν ο αστυνομικός πίνει φραπέ και στα 5 μέτρα κάνει ο άλλος ένεση δεν φταίει το σύστημα.
        ή κάποιος κάνει τη δουλειά του ή όχι τόσο απλά όλα τα υπόλοιπα είναι ...σκοπιμότητες.Ενας Δημόσιος Υπάλληλος.

        • ΑΒΡΑΜΙΔΟΥ ΣΟΦΙΑ avatar
          ΑΒΡΑΜΙΔΟΥ ΣΟΦΙΑ @ Ο Ιθαγενής 12/06/2011 11:48:38

          Ο χρηστης φιλε βασει νομου δε διωκεται . Αν ο αστυνομικος πιασει τον χρηστη που λες και τον παει στον εισαγγελεα πολυ απλα σε πεντε λεπτα θα επιστρεψει και παλι στο μουσειο να συνεχισει αυτο που εκανε.Κι αν πιασει τον εμπορο πολυ ευκολα θα το παιξει χρηστης (γι αυτο και παντα μεταφερουν μικροποσοτητες)και θα εχει το ιδιο αποτελεσμα.ΤΟ ΨΑΡΙ ΒΡΩΜΑΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ.Τα παιδια που μπαινουν στην αστυνομια με ορεξη για δουλεια συντομα αντιλαμβανοντε οτι το συστημα δε τους θελει να δουλευουν κι απλα απορροφονται απο το συστημα...

          • Ο Ιθαγενής avatar
            Ο Ιθαγενής @ ΑΒΡΑΜΙΔΟΥ ΣΟΦΙΑ 12/06/2011 11:59:12

            Το ίδιο δεν λέμε;
            Πίνουν καφέ γιατί ...φταίει το σύστημα για εσένα γιατί βολεύονται για εμένα.
            Μόνο που το σύστημα εμείς το διαμορφώνουμε ...με την ευσυνειδησία μας ή την αδιαφορία μας.

          • ΑΒΡΑΜΙΔΟΥ ΣΟΦΙΑ avatar
            ΑΒΡΑΜΙΔΟΥ ΣΟΦΙΑ @ Ο Ιθαγενής 12/06/2011 12:24:24

            πεσ μου εσυ φιλε μου στην περιπτωση που μου αναφερεις πως θα ενεργουσες ...

          • Κοντη Λιζα avatar
            Κοντη Λιζα @ ΑΒΡΑΜΙΔΟΥ ΣΟΦΙΑ 12/06/2011 23:33:33

            Να σέβονται τον νόμο που υποτίθεται ότι υπηρετούν. Γιατί είναι οι πρώτοι που έχουν καβαλλήσει το καλάμι της εξουσίας.
            @ Ο Ιθαγενής

            Άψογος αδελφέ, άψογος. Όπως πάντα!

        • θανος avatar
          θανος @ Ο Ιθαγενής 12/06/2011 13:41:37

          ε ρε ενδιαφερον για αυτους που χτυπανε τον κοσμο,γιατι αλλο δεν κανουν χρονια τωρα,

      • TIMAIOS avatar
        TIMAIOS @ ΑΒΡΑΜΙΔΟΥ ΣΟΦΙΑ 12/06/2011 14:52:40

        Αγαπητη Σοφια,
        Το οτι καποιος επαγγελματιας δεν κανει σωστα τη δουλεια του δεν σημαινει οτι ενισχυεται το διαιρει και βασιλευε... Περα απο τα σωστα που γραφει ο Ιθαγενης, εχετε παει να δειτε κατα ποσο τηρειται το ωραριο απο τους λεβεντες μας; Κατα δευτερον ημουν μαρτυρας οταν λαθρομεταναστες ληστεψαν μερα μεσημερι υπο τα ομματα δυο λεβεντοαστυνομικων μια κυρια και σε παραινεση ηλικιωμενου να κανουν κατι απαντησαν ανερυθριαστα "και τι να κανουμε;"
        Και παρατηρησεις τυπου "εσυ τι θα εκανες" εξαρταται, ως πολιτης ή ως αστυνομικος εννοειτε; Βεβαια η αστυνομια δυστυχως κουβαλαει τα της επταετιας και σε συναρτηση με την ηλιθιοτητα της μεταπολιτευσης με αποτελεσμα ουδεποτε να εχει το σεβασμο που της αντιστοιχει οπως στις πολιτισμενες χωρες του ευρωπαικου βορρα.

        • Κοντη Λιζα avatar
          Κοντη Λιζα @ TIMAIOS 12/06/2011 23:38:04

          Πάλι καλά που δεν άρχισαν επιχιερήματα του τύπου "600 ευρώ παίρνουμε" ή να αρχίσουν να σου μιλάνε λες και σε ξέρουν από χτες. Επαγγελματισμός μηδέν, και όχι δεν είναι της επταετίας, διορισμένοι από το ΠΑΣΟΚ είναι οι περισσότεροι και συχνά με κομματικό χαρτάκι. Να παρακαλάνε να κρατηθεί κι άλλο το κράτος της διαπλοκής γιατί αλλιώς μαύρα τα χαμπέρια

  2. ΕΥΑ avatar
    ΕΥΑ 12/06/2011 11:34:07

    ΟΤΑΝ ΤΑ ΣΩΜΑΤΑ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ ΄΄ΚΑΝΟΥΝ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥΣ΄΄ ΧΑΝΟΥΝ ΚΑΙ ΤΗ ΖΩΗ ΤΟΥΣ..ΤΟΤΕ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΤΙΠΑΡΑΓΩΓΙΚΟΙ...

  3. parsifal avatar
    parsifal 12/06/2011 11:42:42

    Πολύ χειρότερα απο τα περιοριστικά μέτρα του μνημονίου, είναι τα ευνουχιστικά μέτρα της πολιτικής ορθότητος και της μπουρδολογικής αριστεροφροσύνης.
    Αυτό εξηγεί γιατί η απαράδεκτη κατάσταση ασφάλειας σε πόλεις, επαρχία και λιμάνια ΔΕΝ είναι σημερινή, δεν ξεκίνησε επειδή ...προσγειώθηκαν τα πέντε ελικόπτερα της ΕΛΑΣ ελλείψη συντηρήσεως και καυσίμων.
    Η κατάσταση διαλύσεως ξεκινά απο την λοιδωρία κάθε εννοίας εννόμου τάξεως απο το 1974 και εντεύθεν, απο τα "πανεπιστημιακά ασυλα", την αφρονα υποστήριξη κάθε κατσαπλιά ακόμη και οταν κλείνει δημόσιους δρόμους η καταστρέφει δημόσια περιουσία αρκεί να αντιπαρατίθεται σε "μεγαλοεργολάβους", απο την αριστερή μπουρδολογία περί "μεταναστών εργαζομένων", δικαίων του εργάτη κλπ.
    Ας ξεκαθαρίσωμε τους κανόνες εμπλοκής, ας κτυπηθούν πάσηι δυνάμη οι εστίες της ανομίας π.χ. στο Ζεφύρι και το κέντρο της πόλεως, ας λυθούν τα χέρια του Λ.Σ. στα ορια των χωρικών μας υδάτων, ας ενισχυθούν οι Συνοριοφύλακες με περίπολα και μέσα του Στρατού και μετά συζητούμε εκ νέου για τις επιπτώσεις του μνημονίου στην εθνική ασφάλεια...
    Το πρόβλημα είναι στις νοοτροπίες και τις υποδομές, στην διάλυση που υπαγορεύει ...ημιαργία στην ΕΥΠ την προπαραμονή της πρωτοχρονιάς (!), στην ενασχόληση ενστόλων με αλλότρια καθήκοντα ιδιωτικής ασφάλειας σε επωνύμους η "τσεκάρισμα" σε ευαγή ιδρύματα της νύκτας, πράγματα που ταλανίζουν την δημόσια Δύναμη εδώ και δεκαετίες, πολύ πρίν το μνημόνιο...

    • θανος avatar
      θανος @ parsifal 12/06/2011 13:45:11

      ασ βαλουμε στον γυψο τον λαο,γιατι να διεκδικει καποιος κατι ειναι αντιδημοκρατικο,ασ ενισχυσουμε τους βολεμενους και τα τσιρακια τους.να ποια ειναι η φασιστικη λογικη,αερα αερα να φυγει η χολερα

      • ΚΜ avatar
        ΚΜ @ θανος 12/06/2011 16:00:18

        Καλά τα λέει ο άνθρωπος. Εσύ είσαι κολλημένος αριστεριστής.

        • θανος avatar
          θανος @ ΚΜ 12/06/2011 16:27:42

          τι λεει ; να ξαναγυρισουμε στην χουντα λεει.η το αμιμητο εσεις ειστε το κρατος.ειδες καμια φορα την αστυνομια να τα βαζει με αυτους που κλεβουν τα δισ.,να τα βαλει με τα αγεντικα που κλεβουν την εφορεια,ειδες καμια φορα την αστυνομια να τα βαζει με τα αφεντικα ,;ποτε τα βαζουν και χτυπανε αυτους που αγωνιζονται για ενα καλυτερο μελλον ,ενω πριν απο το 74 υπηρχε εννομος ταξη;και τι σημαινει εννομος ταξη;το κρατος με τους μηχανισμους τους να βοηθανε τα αφεντικα να ξεζουμιζουν τον κοσμακη ,και αν διαμαρτυρηθει κανεις ,να και ο αστυνομος.φασιστικες μπουρδολογιες και παπαρολογιες.

          • ΠΗΛΕΑΣ avatar
            ΠΗΛΕΑΣ @ θανος 12/06/2011 18:13:15

            Και τότε, πως άφησαν μηδέν χρέος και χάρισαν και τα αγροτικά δάνεια; Τι ρυθμούς ανάπτηξης πέτυχαν; Για θύμισέ μου σκάνδαλο εκείνης της εποχής, αντάξιο των σημερινών (πολλοί το προσπάθησαν, μέχρι και ο αδελφός του Καρατζαφέρη, αλλά, τελικά, μείναν στη Δέσποινα -που δεν μας τα' πρηξε, σαν την Δήμητρα); Για πες μου ποιός χουντικός πλούτισε; Ο Μακαρέζος ζει ακόμα, σε ένα δυάρι στην Αθήνα και το καλοκαίρι τον βλέπουν στη Γραβιά στο ταπεινό πατρικό του. Πες μου έναν αντίστοιχο, έστω και τελευταίο βουλευτή, σήμερα;
            Ο γύψος είναι κακό πράγμα. Ας ελπίσουμε να μην ξανασυμβεί. Χειρότερο είναι το να εύχεσαι να είχες πόδι για να του βάλεις γύψο. Και εκεί πάμε σήμερα. Και, ίσως, δεν χάσουμε και μόνο το πόδι...
            Εσύ εν τω μεταξύ, μην ξεχνάς την καθημερινή "δημοκρατική" σου ονείρωξη -αν και υποψιάζομαι ότι ονειρεύεσαι κάτι άλλους γύψους. Κάνει, αποδεδειγμένα, καλό: Σε άλλους...

          • θανος avatar
            θανος @ ΠΗΛΕΑΣ 12/06/2011 20:49:26

            αν και σημερα στειλει ο γαπ τους μισους ελληνες στα ξερονησια και στις φυλακες,και τους αλλους μισους μεταναστες ,και μεινουν εδω τα δικα μας παιδια,και οι οσφιοκαμπτες,δεν χρειαζονται δανεια και θα ξεχρεωσει κιολας,ιδιως αν πουλησει και κανα νησι ,οπως πουλησαν οι δικοι σου την κυπρο ,μια χαρα θα ξεχρεωσει.και θα χαρισει και χρεη προς τις τραπεζες.απο τους δικους του.υπαρχει μεγαλυτερο σκανδαλο απο το να στειλεις τους μισους ελληνες στη φυλακη και στα ξερονησια;,υπαρχει μεγαλυτερο σκανδαλο απο το πουλημα της κυπρου;υπαρχει μεγαλυτερο σκανδαλο απο την στερηση δημοκρατικων δικαιωματων;τι και αν ο μακαρεζος ειχε ενα δυαρι η τριαρι ,και ο χιτλερ 5 στολες ειχε και δεν ειχε σπιτι.ο μακαρεζος οπως λενε και οι αλλοι χουντικοι δεν ηταν και ιδιαιτερα ευστροφος ,οπως και οι αλλοι δηλαδη,εκαναν τσαμπα την δουλεια των αμερικανων.

          • ΠΗΛΕΑΣ avatar
            ΠΗΛΕΑΣ @ θανος 13/06/2011 12:51:00

            1. Τα της Κύπρου δεν ήταν προϊόν συναλλαγής αλλά ανικανότητας του Ιωαννίδη να παρακολουθήσει τις πλεκτάνες του Κίσσιγκερ. Συναλλαγή θα σήμαινε πλουτισμό κάποιου, που θα πούλαγε. Δώσε ονόματα, λοιπόν.
            2. Εγώ δεν είπα ότι ήταν εύστροφοι. Αντίθετα: ότι και μη εύστροφοι καταφέρνουν πολλά, αν είναι έντιμοι. Τα συμεράσματά σου, λοιπόν για το σήμερα; Και, κόψε κάτι από τα ξερονήσια: Ο Γεώργιος Παπανδρέου τα πρωτοέστησε και είχε στείλει πολύ περισσότερους. Και αποτελούν και φολκλόρ, πλέον, ιδεοληψία.
            Αλλά, μήπως θες να τα συγκρίνουμε με τα γκουλάγκ;

  4. διηνεκης avatar
    διηνεκης 12/06/2011 12:03:41

    παντως μια λυση τυπου πακισταν δεν θα ειναι και ασχημη αν παρουμε παραδειγμα απο το βιντεο,κλεβεις κοψιμο το χερι,φονευεις τουφεκισμα

    • A.M. avatar
      A.M. @ διηνεκης 12/06/2011 18:47:24

      ....βιάζεις κόψιμο το τσουτσούνι δημοσίως στην πλατεία.
      Να τα γράφουμε όλα!

      Και μετά να δείς αν υπάρχει τάξη ή όχι!

      Σε μερικά θέματα ζηλεύω τους μουσουλμάνους.

  5. Ο Ιθαγενής avatar
    Ο Ιθαγενής 12/06/2011 12:41:22

    θα συνέχιζα να πίνω φραπέ και θα κοίταζα τους τουρίστες να βγάζουν φωτογραφίες τους χρήστες να ζεσταίνουν την ηρωίνη και τους διακινητές να κάνουν βόλτα με τις μηχανές....

  6. δημης avatar
    δημης 12/06/2011 14:11:08

    ΠΟΤΕ ΚΑΙ ΠΟΙΟΙ....ΘΩΡΑΚΙΣΑΝ ΤΗΝ ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ ΑΠΟ:
    ΕΠΙΛΟΓΗ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ
    ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ
    ΝΟΜΟΥΣ
    ΤΕΧΟΓΝΩΣΙΑ
    ΠΑΡΕΜΒΑΣΕΙΣ ΑΝΩΘΕΝ ΚΑΙ...ΕΞΩΘΕΝ
    ...
    ...
    ΚΛΠ
    ΓΙΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΣΕ ΤΑΙΝΙΕΣ ΣΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΑΛΤ Ο ΑΣΤΥΝΟΜΟΣ ΠΥΡΟΒΟΛΕΙ ΚΑΙ ΘΕΩΡΕΙΤΑΙ ΑΠΟ ΟΛΗ ΤΗΝ ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΟΤΙ ΚΑΝΕΙ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥ (ΠΑΡΟΧΗ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ ΣΤΟΥΣ ΠΟΛΙΤΕΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΣΤΑ ..ΥΨΗΛΑ ΠΡΟΣΩΠΑ..)
    ΕΔΩ ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΟΙ:
    -ΑΡΙΣΤΑ ΦΥΛΑΣΣΟΜΕΝΟΙ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΙ
    -ΟΙ ΑΡΙΣΤΑ ΦΥΛΑΣΣΟΜΕΝΟΙ ΠΟΛΙΤΙΚΟΙ.....(ΕΔΩ ΓΕΛΑΜΕ ΠΟΥ..ΚΑΤΑΓΓΕΛΟΥΝ ΤΟΥΣ ΝΟΜΟΥΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΣΤΥΜΝΟΜΙΑ ΟΙ..ΝΟΜΟΘΕΤΕΣ...)
    -ΟΙ....ΙΔΙΟΚΤΗΤΕΣ ΤΩΝΠΑΕ ΦΥΛΑΣΣΟΜΕΝΟΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ...
    ΚΑΙ ΚΑΝΟΥΝ ΚΡΙΤΙΚΗ.....
    Ω ΚΑΙΡΟΙ Ω ΗΘΗ..ΠΟΥ ΛΕΓΑΝ ΟΙ ΛΑΤΙΝΟΙ..

  7. Apatsi avatar
    Apatsi 12/06/2011 14:16:58

    Θάνος,
    εύχομαι να μη βρεθείς στη θέση πχ του κούνδουρου και άλλων γνωστών και μή οι οποίοι σ' αυτή την αστυνομία προσέτρεξαν για βοήθεια και προστασία κι όχι σε κάποια ακτίβα. Εκτός αν οι ακτίβες συνεχίζουν να έχουν ακόμη ενεργές τις ομάδες προστασίας λαϊκών αγωνιστών.

  8. ataktos avatar
    ataktos 12/06/2011 14:34:32

    τιραμολα - διάβασες όλα τα σχόλια ... λίγα είναι

  9. Μυρσινη avatar
    Μυρσινη 12/06/2011 16:04:31

    Οι καυμενοι οι μπατσοι που τ αρπαζουν απο παντου, Σε ολες τις επαρχιακες πολεις του νομου Σερρων οι πλατειες μετατρεπονται σε ζουγκλα απο την ηχορυπανση των παρακειμενων καφετεριων που ενω στις 11 πρεπει να σιγουν , οι ιδιοκτητες τους προσφεροντας προφανως πολιτισμο ανεβαζουν τα ντεσιμπελ στα υψη . Οποιος-α ανοητος-η τολμησει να διαμαρτυρηθει στην αστυνομια η απειλησει οτι θα υποβαλει μηνυση δεχεται πακετο. Και απειλη απο τον αστυνομικο διευθυντη οτι στην επομενη διαμαρτυρια που θα γινει με εντονο υφος θα συλληφθει και θα παραμεινει στο κρατητητιο και τηλεφωνικη απειλη απο τον υποκοσμο των καφερεριων αναφορικα με τη σωματικη ακεραιοτητα των παιδιων του καταγγελλοντος. Και η ατυνομια μουγκα στη στρουγκα. Βρε ουστ που τ αρπαζετε απο παντου !

  10. A.M. avatar
    A.M. 12/06/2011 18:54:53

    Ζήτω το μπάχαλο!
    Αν κάποιοι ψάχνουν αναρχο-κομμούνες στην σύγχρονη εποχή δεν έχουν παρά να έρθουν μια βολτίτσα στην Ελλάδα.
    Ότι γουστάρει ο καθένας κάνει!
    Τους νόμους τους έχουμε φτιάξει έτσι.. για τον χαβαλέ μας.
    Για να δικαιολογούν τους βαρβάτους μισθούς τους - και τις μίζες τους - όσοι τους φτιάχνουν, για να κονομάνε οι δικηγόροι και οι δικαστικοί και να μην μένουν χωρίς δουλειά οι αστυνομικοί.

    Κατά τα λοιπά... ένα απέραντο Δαφνί η Ελλάδα!

  11. aias avatar
    aias 13/06/2011 12:07:00

    Αγαπητοί μου το πρόβλημα είναι καθαρά πολιτικό το έγκλημα έχει αναβαθμιστεί έχει εμπλουτιστεί με στοιχεία που δεν συνάγουν του παραδοσιακού εγκλήματος της χώρα μας,
    Θα πρέπει λοιπόν να αλλάξει το νομικό καθεστώς περί κανόνων εμπλοκής & οπλοφορίας και να αφήσουμε την δημόσιο υπαλληλική νοοτροπία και να κοιτάξουμε την ουσία δηλαδή το θέμα των πανελληνίων, υπάρχουν τα τυπικά και ουσιαστικά προσόντα.