#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
04/12/2009 21:43
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Οι αντεξουσιαστές κάνουν γυμνάσια στην ...Αστυνομία





Οι κάτοικοι του κέντρου της Αθήνας και των περιοχών γύρω από την Πολυτεχνειούπολη του Ζωγράφου κοιμήθηκαν με... διακοπές ως τα ξημερώματα της Παρασκευής, καθώς τα ελικόπτερα της ΕΛ.ΑΣ. πραγματοποιούσαν βόλτες πάνω από την Αθήνα σε χαμηλό ύψος.

Αν και επίσημη επιβεβαίωση δεν υπάρχει (και δεν πρόκειται μάλλον να υπάρξει), τα εναλλακτικά δίκτυα ενημέρωσης ανέφεραν ότι τις τελευταίες ημέρες ομάδες αντιεξουσιαστών προχώρησαν σε «γυμνάσια» όσον αφορά τις επικοινωνίες τους μέσω SMS.

Ετσι, φέρονται να προχώρησαν σε εκτεταμένες ανταλλαγές παραπλανητικών μηνυμάτων, προκειμένου από τις κινήσεις των ελικοπτέρων και όχι μόνο, να εντοπίσουν πιθανούς αριθμούς κινητών που παρακολουθούνται από τις Αρχές...

ΕΘΝΟΣ

ΣΧΟΛΙΑ

  1. ΚΟΥΡΚΟΥΜΠΙΝΙ avatar
    ΚΟΥΡΚΟΥΜΠΙΝΙ 04/12/2009 22:02:47

    Tα γυμνάσια μάλλον τα κάνουν οι πολιτικοί στους αστυνομικούς όπως συνήθως άλλωστε.Οι αντιεξουσιαστές δε νομίζω να είχαν ποτέ σημαίνοντα ρόλο στην εξίσωση.

  2. Le canard avatar
    Le canard 04/12/2009 22:10:46

    Τι λες ρε παιδί μου. Μέχρι την επέτειο του Πολυτεχνείου δεν είχαν λύσει ούτε καν το πρόβλημα του ποιός θα έκανε σέρβις στα ελικόπτερα. Και τώρα τα απογείωσαν και πετάνε συνέχεια πάνω από την Αθήνα; Τι είναι τούτο το παιδί ο Μιχαλάκης! Το λυσε το πρόβλημα όμως, ή να περιμένουμε να μας πέσει τίποτα στο κεφάλι μας;

    • archaeopteryx avatar
      archaeopteryx @ Le canard 04/12/2009 22:34:43

      κουνήσου απ' τη θέση σου και έχουμε και γνωστούς στον αέρα...

      • Le canard avatar
        Le canard @ archaeopteryx 04/12/2009 22:40:44

        @archaeopteryx
        Να φανταστείς οι αθεόφοβοι είχαν βάλει στην επέτειο του Πολυτεχνείου, λέει, να πετάει το Λιμενικό (!!!!!) πάνω από την Αθήνα. Και να φανταστείς ότι το Λιμενικό, αν δεν κάνω λάθος, έχει τέσσερα ελικόπτερα και τα τρία ήταν εκτός. Χαχαχαχα. Τώρα, δεν ξέρω τι πατέντα εφηύρε ο Μιχαλιός. Ελπίζω κάποια σοβαρή, και για τα παιδιά που πετάνε, και για μας.

        Πολύ καλό το κομμάτι σου για τις ΑΠΕ. Που είναι ο Ατακτος να το δεί.

        • fantomas avatar
          fantomas @ Le canard 05/12/2009 06:21:10

          Έτσι είναι όπως τα λες.
          Αλλά πως το είχε πει ο Κ.Κ. ???
          Τα ωραία τώρα έρχονται !!!!
          Θυμάστε το Αλεβιζοπουλο ? Τον πρόεδρο της Ο.Σ.Υ.Π.Α. ?
          (μέλος της Κ.Ε. του ΠΑΣΟΚ) τι είχε κάνει στον Λαλιωτη ? τι του έλεγε ? πως τον αποκαλούσε ? τότε που γινόταν η σύμβαση για το Ελ.Βενιζελος?

          Τώρα να δείτε τι έχει να γίνει για αυτά που λες !!!!
          Και τώρα να δεις τι έχει να πει για τα καμώματα του ΠΡΟ-ΠΟ !!

    • ΣΚΑΙς avatar
      ΣΚΑΙς @ Le canard 04/12/2009 22:48:34

      Εύστοχη η παρατήρηση Le canard. Nομίζω ότι η ΑΘΗΝΑ αστυνομοκρατείται. Η "κυβερνώσα Αριστερά" αισθάνεται σαν το σπίτι της με Μιχαλάκη μπροστάρη και σοσιαλιστική κυβέρνηση. Η αυθόρμητη νεολαία που είναι??? Τι περιμένει να εκφράσει τον θυμό της? Οι λαΙκή εξέγερση κατά των τραπεζών που είναι?? Πότε θα εκδηλωθεί???

      Η μετάθεση των τραπεζιτών από τις ιδιωτικές στις κρατικές (π.χ. Αγροτική από ΠΕΙΡΑΙΩΣ και Εθνική από ΕUROBANK) θα μπορούσε να είναι ατομική βόμβα για μια τέτοια μέρα. Σε ΝΔκρατικές εποχές ίσως, στις σοσιαλιστικές δεν προβάλεται επαρκώς!

  3. Orestios avatar
    Orestios 05/12/2009 02:14:25

    Πριν μισή ώρα πάνω από την πρεσβεία τα κοκόπτερα έκαναν πάρτυ.

    • ΙΠΤΑΜΕΝΟΣ avatar
      ΙΠΤΑΜΕΝΟΣ @ Orestios 05/12/2009 06:42:25

      01:30 εως 03:30 πανω απο συγκεκριμενους στοχους!!