28/11/2009 17:52
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Οι αθίγγανοι, η Αγία Οικογένεια και το ΠΑΣΟΚ



Για μια ακόμα φορά η Αγία Οικογένεια στηρίζει το ΠΑΣΟΚ σε μια δύσκολη στιγμή. Αυξάνοντας την ρευστότητα.

 Γέμισε η Αθήνα ευτυχισμένους αθίγγανους με κολλαριστά πενηντάρικα στην τσέπη

ΣΧΟΛΙΑ

  1. kanis avatar
    kanis 28/11/2009 18:12:36

    Αν αύριο που ψηφίζετε, δείτε κάποιον, να κρατάει ταυτότητα με αλλούτερη φωτογραφία, μην θεωρήσετε ότι΄ήταν κακός ο φωτογράφος!!! Ρωτήστε τον στα ίσια, πόσες ταυτότητες έχει στην τσέπη, για πόσους θα ψηφίσει και σε πόσα εκλογικά τμήματα.
    Ακούστηκε, ότι ο μηχανισμός έχει ανταλλάξει πολλές ταυτότητες με χαρτονομίσματα !!!

  2. TERMATOFYLAKAS avatar
    TERMATOFYLAKAS 28/11/2009 18:18:28

    @ kanis....και κανένας στα εκλογικά τμήματα δεν θα τους κάνει έλεγχο ταυτοπροσωπίας?
    Για πόσο αφελείς περνάς τα μέλη των εφορευτικών επιτροπών και τους εκλογικούς αντιπροσώπους των υποψηφίων?

    • DION FROM HLEIA avatar
      DION FROM HLEIA @ TERMATOFYLAKAS 28/11/2009 18:44:29

      ΚΑΠΟΙΟΙ ΛΕΝΕ ΕΝΤΟΝΑ ΑΠΟΨΕ ΟΤΙ ΣΤΗΝ ΑΓΙΑ ΒΑΡΒΑΡΑ ΟΙ ΙΘΥΝΟΝΤΕΣ ΤΗΣ ΤΟΠΙΚΗΣ ΚΑΘΟΘΗΓΟΥΜΕΝΟΙ ΑΠΟ ΤΑ ΤΣΙΡΑΚΙΑ ΤΟΥ ΓΙΑΚΟΥΜΑΤΟΥ ΧΡΗΜΑΤΟΔΟΤΟΥΝ ΤΟΥΣ ΤΣΙΓΓΑΝΟΥΣ ΓΙΑ ΝΑ ΨΗΦΙΣΟΥΝ ΝΤΟΡΑ. ΘΥΜΗΘΕΙΤΕ ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΣΤΗΝ ΗΛΕΙΑ ΜΕΤΑ ΤΙΣ ΦΩΤΙΕΣ.
      ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΠΑΠΑΚΩΣΤΑ ΑΥΡΙΟ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΣΤΗΝ ΑΓΙΑ ΒΑΡΒΑΡΑ ΟΛΗ ΜΕΡΑ.

      • kanis avatar
        kanis @ DION FROM HLEIA 28/11/2009 19:26:00

        Οτι τους δίνουν να το πάρουν, αφού τοχουν ανάγκη.
        Μετά να ψηφίσουν Σαμαρά... Να αποδείξουν ότι είναι άνθρωποι με δικαιώματα κι αξιοπρέπεια κι όχι δούλοι του Μητσοτακέικου, όπως τους έχουν!

        • DION FROM HLEIA avatar
          DION FROM HLEIA @ kanis 28/11/2009 19:28:31

          ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΤΣΙΓΓΑΝΟΙ ΕΧΟΥΝ ΦΙΛΟΤΙΜΟ ΚΑΙ ΠΑΤΡΙΩΤΙΣΜΟ.

        • kanis avatar
          kanis @ kanis 28/11/2009 19:35:24

          Συμφωνώ μαζύ σου!
          Εχουνε μπέσα και δε γουστάρουν να τους φέρονται αλαζονικά!
          ΑΝΤΩΝΗ θα ψηφίσουνε τελικά, να μου το θυμηθείς!

    • kanis avatar
      kanis @ TERMATOFYLAKAS 28/11/2009 18:45:56

      Ο καλός τερματοφύλακας είναι πάντα ξάγρυπνος για να μη φάει το γκολ!

  3. καθρέφτης avatar
    καθρέφτης 28/11/2009 19:32:59

    @ Kanis
    ξεκαρδιστικό το σχόλιο 7.26! Έτσι,έτσι...Χαχαχαχαχα!

  4. loretta avatar
    loretta 28/11/2009 19:49:20

    ο κακλαμανης κατα την γνωμη μου τελειωσε!! εχει ξεφτυλισει την ενοια του μητροπολιτικου δημαρχου!!

    εσεις εκει στην αθηνα απορω πως τον ανεχεστε.

    • kanis avatar
      kanis @ loretta 28/11/2009 19:59:04

      loretta
      Η απάντηση στις δημαρχιακές εκλογές σε λίγους μήνες...

      O Κακλαμάνης και κάτι άλλοι παρατρεχάμενοι δημαρχίσκοι της Ντόρας, νομίζουν ότι έχουν τις ψήφους στο τσεπάκι τους! Από την άλλη κι έργο δεν παράγουν και τα χρήματα των δήμων τους εξαφανίζουν με τρόπους μαγικούς!!!

      Ο Κακλαμάνης να μας πει, ποιός πληρώνει τις πρόστυχες αφίσες και τα μηνύματα στα κινητά με την υπογραφή ΛΥΚΑΒΒΗΤΟΣ για την υποστήριξη της Ντόρας. Οι Αθηναίοι πολίτες ντρέπονται για την κατάντια του!

      • loretta avatar
        loretta @ kanis 28/11/2009 20:03:46

        Αντε Κανις γιατι πρεπει να καθαριζει το τοπιο απο τους δολοπλοκους και αχρηστους.

  5. ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ avatar
    ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ 28/11/2009 20:50:35

    Θυμάμα την δεκαετία του '80 που ήταν ο Γιωργάκης υπουργός παιδείας, οι καθηγητές κάναμε μια μεγάλη απεργία (περίπου 1 μήνα) . Είχαμε εμείς ξεπαραδιαστεί (γιατί κοβόταν ο μισθός) το δε ΠΑΣΟΚ είχε έρθει σε πάρα πολύ δύσκολη θέση λόγω της απεργίας. Και τότε εμφανίσθηκε για το ΠΑΣΟΚ΄ο ....από μηχανής θεός: Ο ΜΗΤΣΟΤΑΚΗΣ! Ο οποίος μας είπε λύστε την απεργία γιατί δεν υπάρχουν λεφτά και σκεφτομαι τα καϋμένα τα παιδιά. Λύσαμε την απεργία και θυμάμαι οι ΠΑΣΟΚΟΙ μας έλεγαν μας έσωσε ο Ψηλός γιατί είμασταν στο τσακ να σας δώσουμε τις αυξήσεις που μας ζητούσατε!

    Αυτή είναι η Αγία Οικογένεια. Ενα κόμμα μέσα σ΄ένα μεγάλο κόμμα. Ιντριγκα και πάντα υπερ του αντιπάλου.

    Γι΄αυτό πρέπει για χίλιους λόγους να κόψουμε τα πόδια στην κόρη, όπως αυτή έκοβε τα πόδια στον Καραμανλή.

    Εγώ θα σηκώσω τη μάνα μου από το κρεβάτι να πάμε να ψηφίσουμε ΑΝΤΩΝΗ!

  6. «Κασσάνδρα» avatar
    «Κασσάνδρα» 28/11/2009 21:17:14

    Μας έστειλε και επιστολές η ακατονόμαστη αύριο πρωί πρωί θα της την επιστρέψω.

  7. TERMATOFYLAKAS avatar
    TERMATOFYLAKAS 28/11/2009 21:53:14

    @ kanis....ο καλός τερματοφύλακας σε ένα ντέρμπι(όπως αυτό που θα έχουμε σε λίγες ώρες), είναι επιφυλακτικός και έτοιμος για όλα.....δεν παρασύρεται από κανέναν φανατικό και για κανένα λόγο.....έχει συνέχεια καθαρό μυαλό και είναι όλη η προσοχή του στραμμένη στο παιχνίδι....συνήθως τα ντέρμπι κρίνονται στις λεπτομέρειες....

    • kanis avatar