#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
17/06/2011 21:19
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Οι αδικίες και τα περίεργα του Ανασχηματισμού



Προχθές είχε έκλειψη Σελήνης, σήμερα έδυσαν τα αστέρια του Γιώργου! Άλλα έφυγαν και άλλα τσαλακώθηκαν!  "άτιμη ζωή, άλλους τους ανεβάζεις και άλλους τους ..υποβιβάζεις!"

Ο Αντιπρόεδρος Θεόδωρος  γιατί δεν συμμετέχει στην κυβερνητική επιτροπή; Μήπως …ξέμεινε επειδή κανένας δεν τολμούσε να του πει να ….φύγει;

Η Φώφη, που παραμένει  αναπληρώτρια υπουργός παιδείας, τι έργο έχει παρουσιάσει που να δικαιολογεί τη συμμετοχή της στην κυβέρνηση;

Το Υπουργείο Ναυτιλίας είναι η δεύτερη φορά που διαλύεται Φαίνεται δεν τα κατάφεραν με την πρώτη και θέλουν να το …αποτελειώσουν!

Ο Τηλέμαχος  ούτε χρόνο δεν έκλεισε! Ποια δουλειά είχε αναλάβει και δεν τα πήγε καλά και τον έστειλαν να γράφει ….ποιήματα; Οι νταβατζήδες τι λένε;

Ο άλλος ..ποιητής παρέμεινε στη θέση του, αλλά έφυγε η Μιλένα! Κρίμα δεν θα προλάβει να ολοκληρώσει τη μεταρρύθμιση με την απογραφή των κατοικιδίων! Γι αυτό ο γάτος μου  παρακολουθούσε τον ανασχηματισμό νευριασμένος!



Στο Υπουργείο Δικαιοσύνη πήγε ο Μιλτιάδης Παπαϊωάνου! Η προσωποποίηση της …ανανέωσης!

Κουϊζ: Γιατί ο  Παπανδρέου διόρισε δυο αντιπροέδρους; Αντέγραψε το …..μοντέλο Σαμαρά!

Ευέλικτο το νέο σχήμα! Με Πάγκαλο και Βενιζέλο; Αυτοί είναι για αγώνες ….σούμο!

Έφυγε η Άννα Νταλάρα! «Κάπου βραδιάζει, μην κλαις δεν πειράζει..» τραγουδούσε ο Γιώργος ανακουφισμένος! Θα μπορεί να πηγαίνει στην Πλατεία να τραγουδάει με τους Αγανακτισμένους! "Στην Αθήνα μες το Κέντρο!"

Ο  Βενιζέλος ως  Συνταγματολόγος μήπως πήγε στο Υπουργείο Οικονομικών για να ετοιμάζει τις …συμβάσεις;

Επιτέλους, ο  Παπακωνσταντίνου πήγε στο στοιχείο του! Τα αυθαίρετα!

«Συνεχίζουμε το …τιτάνιο έργο που παρήγαγε η προηγούμενη κυβέρνηση», δήλωσε ο Πρωθυπουργός! Ε, τότε γιατί άλλαξε τους …Τιτάνες;

Έλεγαν ότι  ο Παπανδρέου είχε  αδυναμία στις γυναίκες! Μύθος!  Εφυγαν Κατσέλη, Νταλάρα, Αποστολάκη, Τσουρή, Τζάκρη  και δεν ήρθε καμία νέα να αναπληρώσει τις …απώλειες!

Όφις Ιοβόλος

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Komis Montechristo avatar
    Komis Montechristo 17/06/2011 21:47:10

    Είναι αξιοθρήνητοι..Δεν έχουν ίχνος φιλότιμου.Όλη η κοινωνία τους χλευάζει.Μια ολόκληρη χώρα κραυγάζει εναντίον τους και αυτοί ασχολούνται με τα οφίτσια...Και φυσικά οι ξένοι δανειστές πανηγυρίζουν που έχουν ως συνομιλητές τέτοια πειθήνια όργανα...Και κάτι ακόμα.Σήμερα,στα ΜΜΕ γίναμε αποδέκτες μιας ατελείωτης προπαγάνδας...Τι έχουν να δουν τα μάτια μας τις επόμενες μέρες....

  2. maraki avatar
    maraki 17/06/2011 21:59:20

    ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΟΝ ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ ΑΝ. ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ, ΠΩΣ ΣΑΣ ΦΑΙΝΕΤΑΙ; ΑΝΑΝΕΩΣΗ, ΚΑΙΝΟΤΟΜΙΑ, ΠΡΟΣΒΑΣΗ ΣΤΑ ΝΕΑ ΧΡΗΜΑΤΟΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΕΡΓΑΛΕΙΑ ΤΩΝ ΔΥΤΙΚΩΝ ΟΙΚΟΝΟΜΙΩΝ, ΤΕΧΝΟΓΝΩΣΙΑ, ΤΟΛΜΗ!
    ΕΝΑΣ ΠΟΛΙΤΙΚΟΣ ΤΕΧΝΟΚΡΑΤΗΣ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΤΗΣ ΚΡΙΣΗΣ...
    ΣΑΝ ΔΕΝ ΝΤΡΕΠΟΜΑΣΤΕ

    ΔΕΝ ΜΑΣ ΛΥΠΑΤΑΙ ΚΑΝΕΙΣ;

    Υ.Γ. ΤΟ ΓΛΕΙΨΙΜΟ ΤΟΥ ΜΟΣΙΑΛΟΥ ΕΠΙΑΣΕ, ΑΣ ΕΓΛΕΙΦΕ ΛΙΓΟ ΚΙ Η ΠΑΝΑΡΙΤΗ, ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΟ, ΜΕ ΤΙΣ ΔΙΕΘΝΕΙΣ ΠΕΡΓΑΜΗΝΕΣ ΔΕΝ ΣΕ ΑΞΙΟΠΟΙΕΙ ΤΟ ΠΑΣΟΚ, ΚΟΠΕΛΙΑ ΜΟΥ...

  3. xenios avatar
    xenios 17/06/2011 21:59:38

    Βλέποντας τον GAP εν μέσω δύο χοντρών, μου άνοιξε η όρεξη.
    Μου θύμισε ένα όμορφο φρεσκοψημένο burger, στα άκρα τα ψωμάκια, στην μέση το μπιφτεκάκι. :D

  4. lukos kapsalos avatar
    lukos kapsalos 17/06/2011 22:02:34

    Γι αυτό και εμείς,όλοι μας στις συζητήσεις μας πρέπει να τους ξεφτιλίζουμε όλους αυτούς. Και κράξιμο όταν τους βλέπουμε.Δεν ξεχνάμε λαμόγια..ΟΥΣΤ

  5. Stefanos avatar
    Stefanos 17/06/2011 22:12:06

    Σύντομα, πολύ σύντομα θα αρχίσουν τα όργανα. Ας πανηγυρίζουν τα Μέσα Μαζικής Εξαπάτησης...Τους ξέρουμε καλά.

  6. ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ avatar
    ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ 17/06/2011 22:27:36

    Για το αφεντικό της Forthnet;

    • raindog avatar
      raindog @ ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ 18/06/2011 12:37:38

      Το πρωί στην ΝΕΤ ο Πάγκαλος παρουσίασε τον Τζωρτζάκη ως καθηγητή παγκόσμιας εμβέλειας !!!!!!!
      Βέβαια, ο χόντρος τα λέει αυτά επειδή γνωρίζει ότι είναι προσωπική επιλογή και άνθρωπος του GAP. Ξέρει να γλύφει ο χοντρός, δεν το κάνει χοντροκομμένα... Απίθανοι τύποι.

  7. ΑΓΡΟΤΗΣ avatar
    ΑΓΡΟΤΗΣ 17/06/2011 23:24:02

    Καλώς ή κακώς έτσι έγιναν τα πράγματα γιατί έτσι τους υπαγόρευσαν και μπόρεσαν να κάνουν, ικανοποιώντας -προς το παρόν βέβαια- μεγάλη μερίδα διαμαρτυριών και έσωθεν και έξωθεν.
    Για να δω και εμάς τους δεξιούς .........
    Πολλές φωνές από δω μέσα γιατί σώπασαν?
    Περιμένουμε και πάλι να ωριμάσουν και να πέσουν σαν ώριμο φρούτο για το καλό της πατρίδος? ή λέμε να τους αφήσουμε να συνεχίσουν την δουλειά τους για την σωτηρία της πατρίδος?
    Μήπως ρε παιδιά ελπίζουμε στην αρνητική ψήφο εμπιστοσύνης?
    Μήπως τελικά αυτοί που έχουν έχουν το πεπόνι έχουν και το μαχαίρι?

  8. occultist avatar
    occultist 17/06/2011 23:27:41

    Τι είπε ο Παγκαλος στον Βενιζέλο;; Μαζί θα..... αντιπροεδρεύσουμαι.

  9. TIMAIOS avatar
    TIMAIOS 18/06/2011 01:52:45

    Και τι θα κανει η Τζακρη τωρα τα μοντελακια που αγορασε την περασμενη πεμπτη στη ζυριχη???Στραφι θα πανε???

  10. nora avatar
    nora 18/06/2011 03:32:19

    Η επιλογή Βενιζέλου για το Οικονομικών είναι για γέλια, 99% είναι τελειωμένος.

    Οσον αφορά αυτούς που αποχώρησαν η Κατσέλη πραγματικά αντιστάθηκε στην Τρόικα, να είμαστε δίκαιοι. Τωρα με τα εργασιακά βλέπω να μας πιάνουν τον κ...ο. Και η Μπιρμπίλη δε μπορώ να πώ συγκρούστηκε με τα συμφέροντα, αλλά μην ξεχνάμε ποιοί κυβερνανε αυτον τον τόπο. Τέλος και ο Πανάρετος, πράγματι συγκρούστηκε με το Πανεπιστημιακό κατεστημένο και είχε συγκεκριμένο σχεδιο για τα Πανεπιστήμια, τώρα που περνάνε στα χέρια της Αννούλας....

  11. ad kan avatar
    ad kan 18/06/2011 11:23:04

    Ώρες είναι να κλάψουμε για την κα Μπιρμπίλη.
    Τι να μας πεί για τα αυθαίρετα η καΤίνα, εδώ επιδίωκε (και θα συνεχίσουν βεβαίως) να γεμίσει όλες τις κορυφογραμμές με παλιοσίδερα. Η προσωπίδα της ήταν τα αυθαίρετα. Ούστ..

  12. Μαριος avatar
    Μαριος 18/06/2011 14:32:37

    Την κυρία Τζάκρη γιατί την απομάκρυνε?? ίσως ήταν η πιο πετυχημένη Υφυπουργός με σημαντικό έργο στην Ηλεκτρονική Διακυβέρνηση. Ενεδεικτικά αναφέρω ΣΥΖΕΥΞΙΣ, Νόμος Ηλ. Διακυβέρνησης, Πρόγραμμα Διαύγεια, ΕΚΕ.