#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
10/10/2013 13:31
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Οι Τούρκοι έχουν ξεφύγει εντελώς



Κάτι η φούσκα της οικονομίας τους που αν σκάσει θα τους διαλύσει, κάτι η μεγαλομανία τους, που νομίζουν ότι θα κυριεύσουν τη μισή Ευρώπη και θα αναστήσουν το οθωμανικό κράτος. Κάτι ο Ερντογάν που έχει βαλθεί να ξεπεράσει σε φήμη τον Κεμάλ, και πλέον οι Τούρκοι έχουν ξεφύγει τελείως. Διαβάστε τι είπε σύμβουλος του πρωθυπουργού για να καταλάβετε ότι η βλακεία είναι αήττητη.

«Εάν διεξαγόταν ένα δημοψήφισμα στην Ελλάδα σήμερα, το 51% των Ελλήνων θα ψήφιζαν να φύγουν από την ΕΕ και να ενωθούν με την Τουρκία», είπε ο Γ. Μπουλούτ.

Όπως λένε, όμως και τουρκικές πηγές, ο ίδιος σύμβουλος βρίσκεται πίσω από τις θεωρίες συνωμοσίας, σύμφωνα με τις οποίες κάποιοι θέλουν να δολοφονήσουν τον Ερντογάν μέσω...τηλεκίνησης.

Προφανώς ο κ. Μπουλούτ διάβασε ότι η Ελλάδα έχει οικονομικά προβλήματα και η Ευρώπη δεν είναι αρωγός κι έσπευσε να βάλει την Τουρκία στη θέση του σωτήρα. Προφανώς διάβασε την ιστορική ατάκα «καλύτερα φέσι τούρκικο, παρά παπική τιάρα». Αλλά ότι οι μισοί Ελληνες θέλουν να γίνουν… γιουσουφάκια του Ιμάμη, αυτό ξεπερνά τα όρια του γραφικού.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Δημήτριος ο Μυροβλύτης avatar
    Δημήτριος ο Μυροβλύτης 10/10/2013 13:33:13

    Δώσε θάρρος στον χωριάτη.... λέγαν οι παλιοί.

  2. Hawk avatar
    Hawk 10/10/2013 13:41:38

    Το διάβασα και έμεινα " Παυλόπουλος" πραγματικά οι τύποι δεν έχουν τον ... Μωάμεθ τους, πετάνε μιά φωτοβολίδα και όπου πάει και ότι κάψει.
    Κατά βάθος είναι χαζούληδες, μπλέκονται παντού για το τίποτα, φασαρία να γίνεται. Στην ουσία αν δεν ήταν στην θέση που είναι γραμμένους θα τους είχαν όλοι. Αντε να τους διασπάσουν να τελειώνουμε με δαύτους.

    • PayneK avatar
      PayneK @ Hawk 10/10/2013 23:10:03

      Ε, κοίτα να δείς δηλαδή πως ταιριάζουν αυτά που έγραψες σε κάποιον δικό μας "στοχαστή"..δεν μπορώ να θυμηθώ όμως.
      Μόνο, οτι είχε έφεση και αυτός σε διεξαγωγή δημοψηφισμάτων..
      έλα και δεν μου'ρχεται..

  3. ΔιΑίρεση avatar
    ΔιΑίρεση 10/10/2013 13:47:02

    Αυτοί έχουν ...σαλτάρει εντελώς, δεν είναι κακό αυτό, γιατί υπάρχουν βάσιμες ελπίδες ν΄αποδυναμωθούν από μόνοι τους και κανείς πια να μην τους παίρνει στα σοβαρά.

  4. Σπύρος avatar
    Σπύρος 10/10/2013 14:04:22

    Πιστεύετε δηλαδή πως Μπουτάρης είναι ένας και μοναδικός;

  5. ΚΥΒΟΣ avatar
    ΚΥΒΟΣ 10/10/2013 14:27:59

    '' Κάτι η φούσκα της οικονομίας τους που αν σκάσει θα τους διαλύσει, κάτι η μεγαλομανία τους...'', ΑΜΗΝ!

    • airman avatar
      airman @ ΚΥΒΟΣ 10/10/2013 21:03:15

      Η πιθανολογούμενη οικονομική κρίση στην Τουρκία σε συνδυασμό με το "ηλεκτρισμένο" κλίμα που επικρατεί χρήζει ιδιαίτερης προσοχής δεδομένου ότι οι Τούρκοι είναι "μανούλες" στην "εξαγωγή" των κρίσεων.

  6. Jim Bim avatar
    Jim Bim 10/10/2013 14:35:33

    Να πάρουν την Πόλη, να λειτουργήσει η Αγια Σοφία, να πάρουν πίσω τις περιουσιες τους και να ξαναφέρουν τον πολιτισμό και τη δημοκρατία στην περιοχή του Βυζαντίου που είναι υπο κατάληψη ......

    το θέμα με τους Τούρκους είναι ότι χάνουν από παντού εδάφη, υποβαθμιζεται ο ρόλος τους στην περιοχή και προσπαθούν να κάνουν αισθητή την παρουσία τους

    • ρεμαλι avatar
      ρεμαλι @ Jim Bim 10/10/2013 17:13:51

      σιγα σε λιγο θα πεις οτι τελουν υπο διαλυση. ονειρα θερινης νυκτος. δυστυχως .Αλλα να υπαρχει και καποια σοβαροτητα

  7. patriotis avatar
    patriotis 10/10/2013 16:02:13

    Στο μπουτάρη πείτε τα και στα λοιπά ανθελληνικά κοπρόσκυλα..

    • ρεμαλι avatar
      ρεμαλι @ patriotis 10/10/2013 17:14:27

      σιγα ΛΟΚατζη του καναπε

  8. Γιώργος Αχαιός avatar
    Γιώργος Αχαιός 10/10/2013 19:26:45

    «Εάν διεξαγόταν ένα δημοψήφισμα στην Ελλάδα σήμερα, το 51% των Ελλήνων θα ψήφιζαν να φύγουν από την ΕΕ και να ενωθούν με την Τουρκία»

    Χα χα χα!!!!!! Γιατί να ενωθουμε με την τουρκία ρε τουρκάκια; Για να σας πληρώνουμε; Γιατί ακόμη και με την ελλάδα σε ύφεση τρομερή και την τουρκία σε άνοδο, το κατακεφαλήν μας είναι σχεδόν διπλάσιο απο το δικό σας!

    Εγώ ξέρω ένα καλύτερο ρητό:
    "Τούρκος μη μείνει στον Μοριά, μηδέ στον κόσμον όλον"

  9. Nik avatar
    Nik 10/10/2013 20:31:21

    Τώρα με πιστεύετε όταν σας λέω ότι είναι ΠΟΛΥ πιο καραγκιόζηδες από εμάς;

  10. αντιρεαλιστής avatar
    αντιρεαλιστής 10/10/2013 21:02:32

    51% δεν είναι...20% όμως;

  11. Maigarten avatar
    Maigarten 11/10/2013 00:50:47

    Μόνο αυτοί;

  12. Νικηφορος Φωκας avatar
    Νικηφορος Φωκας 11/10/2013 21:02:01

    Ρε μηπως αυτος ο μπουλουτ ειναι ο παληος ποδοσφαιριστης του Πανιωνιου και του Ολυμπιακου ? Οποτε το πραγμα εξηγειται ?