05/05/2010 22:08
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Οι Σλοβάκοι δεν πληρώνουν!

Κι άλλο πρόβλημα για την κυβέρνηση, που εδώ το μέσα επικοινωνίας το αποκρύπτουν επιμελώς! Πρόκειται για την άρνηση της Σλοβακίας (!), χώρας-μέλους της ευρωζώνης, να συναινέσει στη χορήγηση δανείου στην Ελλάδα. Η Κομισιόν, προκειμένου να προλάβει καταστάσεις, έσπευσε να ξεκαθαρίσει ότι η βοήθεια από την ΕΕ και το ΔΝΤ, ύψους 110 δις ευρώ θα χορηγηθεί, έστω και αν κάποια χώρα της ευρωζώνης, διαφωνεί. Ο δε εκπρόσωπος του αρμόδιου επιτρόπου Όλι Ρεν, υπογράμμισε ότι οι χώρες της ευρωζώνης δεν θα περιμένουν τη Μπρατισλάβα.

Η Σλοβακία θα ψηφίσει για τη χορήγηση του δανείου, μόνο μετά τις εκλογές που θα διεξαχθούν στην επικράτειά της τον Ιούνιο! Και αυτό, παρά την απόφαση των υπουργών Οικονομίας την προηγούμενη Κυριακή για τη χορήγηση. Σημειωτέον ότι στο σχετικό ανακοινωθέν, τονίζεται ότι σε κάποιες χώρες θα απαιτηθεί κοινοβουλευτική έγκριση που θα ακολουθήσει άμεσα, πριν την εκταμίευση της πρώτης δόσης του δανείου, καθώς «δεν μπορούμε να ξεπεράσουμε τις εθνικές κυβερνήσεις» .

Ο δε σοσιαλιστής πρωθυπουργός της χώρας Σλοβακίας Ρόμπερτ Φίκο, πιεζόμενος από την οικεία αντιπολίτευση να αρνηθεί τη βοήθεια στην Ελλάδα, υπογράμμισε πως η Αθήνα θα πρέπει να μάθει πώς να περικόπτει τις δαπάνες της πριν δεχθεί χρήματα από τη χώρα του, λέγοντας μάλιστα το εξής αμίμητο: «δεν εμπιστεύομαι τους Έλληνες».

Για να αντιληφθείτε το μέγεθος του προβλήματος: οι ηγέτες της ευρωζώνης είναι προβληματισμένοι. Θα συναντηθούν για να συζητήσουν στις 7 Μαΐου σχετικά με τις κοινοβουλευτικές διαδικασίες στις χώρες τους που αφορούν σε δανειοδοτήσεις. Όμως, κάτι ακούγεται μια «οικονομική κυβέρνηση» στη ζώνη του ευρώ…

ΣΧΟΛΙΑ

  1. LEWNIDAS avatar
    LEWNIDAS 05/05/2010 22:16:41

    ΕΚΕΙ ΜΑΣ ΦΤΑΣΑΤΕ ΞΕΦΤΙΛΙΣΜΕΝΟΙ ΝΑ ΚΡΕΜΟΜΑΣΤΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΘΕ ΣΛΟΒΕΝΙΑ

    • man8os avatar
      man8os @ LEWNIDAS 06/05/2010 05:23:59

      Χειροτερα! Σλοβακια θες να πεις, ουτε στο ευρω δεν ειναι...

  2. KM avatar
    KM 05/05/2010 22:17:41

    Που καταντήσαμε, να παρακαλάμε τους Σλοβάκους (!) να μας δανείσουν...

    • kkonstan avatar
      kkonstan @ KM 05/05/2010 22:33:27

      Σλοβένους, όχι Σλοβάκους... you know, πρώην Γιουγκοσλαβία, όχι πρώην Τσεχοσλοβακία.

      • kkonstan avatar
        kkonstan @ kkonstan 05/05/2010 22:34:32

        ΟΚ, απάντησα ανάποδα σε λάθος post. ignore me.

  3. nasos avatar
    nasos 05/05/2010 22:19:30

    Οι Σλοβάκοι δεν μας δανείζουν,οι Βούλγαροι βγάζουν ταξιδιωτικές οδηγίες,τα καταφέρμαμε τελικά να γίνουμε ρεντίκολο μέχρι και στην Ανατολικοευρωπαϊκή πλέμπα.

    • χελιδόνι avatar
      χελιδόνι @ nasos 05/05/2010 22:28:23

      Αυτούς αλήθεια, ποιός τους στηρίζει κι έχουν κι άποψη για την Ελλάδα;

      • Αυριανιστής avatar
        Αυριανιστής @ χελιδόνι 05/05/2010 22:30:23

        Είναι πολλά τα λεφτά, Σόρος...

      • man8os avatar
        man8os @ χελιδόνι 06/05/2010 05:25:10

        Η Γερμανια και πολυ πιο αποτελεσματικα. Αυτοι ειναι μεσα στο Λεμπενστραουμ.

    • Νικος avatar
      Νικος @ nasos 05/05/2010 22:34:27

      Η περηφανια σας μαρανε ζητουλες...

      • χελιδόνι avatar
        χελιδόνι @ Νικος 05/05/2010 23:07:57

        Aη σιχτίρ πραχτόρι...

      • zonitis avatar
        zonitis @ Νικος 06/05/2010 09:52:06

        Μπραβο χελιδονι. Αυτο ηταν ανοιξιατικο μηνυμα. Χεχε. Δεν μπορω να καταλαβω γιατι ο Νικος μιλαει παντα σε δευτερο πληθυντικο. Αρα δεν ειναι Ελληνας. Εκτος και αν αυτον τον μαρανε η περηφανια, η αν δεν ειναι ζητουλας.

  4. ακις avatar
    ακις 05/05/2010 22:23:15

    δεν εχουν γιαυτο

  5. ΒΡΑΧΟΣ avatar
    ΒΡΑΧΟΣ 05/05/2010 22:30:18

    Έχω λίγο χώρο ακόμα στον αριστερό μου γεννητικό αδένα. Μάλλον χωράει μερικούς ακόμα..

  6. otiprepei avatar
    otiprepei 05/05/2010 22:30:40

    Φιλικά διακείμενη η Κυβέρνηση της Μπρατισλάβας προς το δόγμα Ομπάμα/Δημοκρατικών ή η αντιπολίτευση τους?

    Εκεί είναι η ουσία. Ολα τα άλλα είναι κουραφέξαλα.
    Για να δούμε τι εργολαβίες έχει αναλάβει εκεί ο Σόρος μετά τις εκλογές.
    Επίσης τη Βρετανία τη κλαίω με το καινούριο νούμερο που ετοιμάζονται να εκλέξουν. Πήρε παραμάσχαλα το κρατίδιο του Σόρος τα Σκόπια να το προστατεύσει απο τους κακούς Έλληνας.

  7. Αρράκις الراقص avatar
    Αρράκις الراقص 05/05/2010 22:33:15

    Η Σλοβακία δεν ήταν που στο Βουκουρέστι μας έκανε υποδείξεις να δεχτούμε στο ΝΑΤΟ την ΠΓΔΜ ως "Μακεδονία";

  8. Προφήτης avatar
    Προφήτης 05/05/2010 22:39:48

    Στην Ιατρική Μπρατισλάβας το 90% των φοιτητών είναι Έλληνες.
    Τα στουρνάρια "καμάρια" των μικρομεσαίων νεοελλήνων πχ συνταξιούχοι ΟΤΕ με συντάξεις 3000 €, που θέλουν να δουν οπωσδήποτε τους γόνους τους γιατρούς, με τα λεφτά που πληρώνουν οι μη συμμετέχοντες στο όργιο κλοπής

    • δύσπιστος avatar
      δύσπιστος @ Προφήτης 05/05/2010 22:56:02

      και τα Cayenne των μικρομεσαίων στη Μπρατισλάβα κατασκευάζονται, ενισχύουμε την οικονομία τους με κάθε τρόπο !

      • kkonstan avatar
        kkonstan @ δύσπιστος 05/05/2010 23:36:42

        Φτιάχνονται σε εργοστάσιο της Škoda μάλιστα, που ιδιωτικοποιήθηκε/πουλήθηκε στο group VW μετά την βελούδινη επανάσταση.

        Από εμάς να δούμε τι θα φάνε οι γερμανοί μόλις ξεμπερδέψουμε.

    • otiprepei avatar
      otiprepei @ Προφήτης 05/05/2010 22:59:26

      Χμμ...καλό μέρος για στρατολόγηση εκτός Ελληνικών συνόρων. Αν ήμουν Σόρος/CIA εκεί ακριβώς θα πήγαινα, γραμμή κιόλας!
      Ας είναι καλά οι ανύπαρκτες μυστικές μας υπηρεσίες.
      είμαστε εντελώς ξεβράκωτοι. Το μόνο που μας απομένει να βροντοφωνάξουμε μπροστά στις κάμερες όλου του κόσμου οτι αρνούμαστε, τουλάχιστον δεν μπορούν να δολοφονήσουν έναν ολόκληρο λαό μπροστά στα μάτια της κοινής γνώμης. Τουλάχιστον οχι ακόμη.
      Εχει πολλούς εχθρούς ο Σόρος, αν ξεσηκωθούμε θα αρχίσουν να ξεσηκώνονται και άλλες δυνάμεις ευθυγραμμισμένες και αυτές εναντίων των δικών μας δημίων.

    • otiprepei avatar
      otiprepei @ Προφήτης 05/05/2010 23:22:58

      "Στην Ιατρική Μπρατισλάβας το 90% των φοιτητών είναι Έλληνες.
      Τα στουρνάρια “καμάρια” των μικρομεσαίων νεοελλήνων πχ συνταξιούχοι ΟΤΕ με συντάξεις 3000 €, που θέλουν να δουν οπωσδήποτε τους γόνους τους γιατρούς, με τα λεφτά που πληρώνουν οι μη συμμετέχοντες στο όργιο κλοπής"

      Χμμ γιατρούς ε? Τι γιατρούς? Λαμόγια χωρίς σύνορα?
      Παίρνουν επιχορηγήσεις άραγε αυτές οι σχολές εκεί πέρα?
      Προφανώς θα υπάρχει και παντελής έλλειψη oversight για το ποιός κάνει τι σε αυτή τη μπανανία φαντάζομαι.

      Πιθανοί "χορηγοί":
      http://en.wikipedia.org/wiki/Office_of_Technical_Services

      • meremetia avatar
        meremetia @ otiprepei 06/05/2010 12:07:19

        Και λιγα λές, εγώ ακουσα για συντάξεις 5000, 8000 ευρώ στον ΟΤΕ, στον ΟΣΕ, στα ΕΛΤΑ στη ΔΕΗ.

        Καλά λοιπόν κανει ο κ. Λοβέρδος και κοβει 13ο και 14ο μισθό.

        ΚΟΨΤΑ ΟΛΑ ΛΟΒΕΡΔΕ, ΟΛΑ.

        Δεν μπορεί ενα δικαστής ενα δικηγόρος να αμοιβεται με ψύχουλα και αυτοι οι αληταραδες των ΔΕΚΟ να εισπράτουν μισθό!
        είναι και ΠΑΣΟΚοι!

        ΚΟΨΤΑ ΟΛΑ ΛΟΒΕΡΔΟ, ΟΛΑ

        500 ευρώ το μηνα σύνταξη να τους δώσεις, οσα παίρνουν και οι βούλγαροι, αλβανοι, σλοβακοι που δούλεψαν 2 χρόνια και μετά πήραν σύνταξη απο το ΙΚΑ.

        Ακου 3000 ευρώ!

        Ρε καλά κανει ο Βενιζέλος, με κατεπείγουσα τροπολογία, καμία μείωση σε ένστολους κλπ.
        Καμία μείωση σε δικαστές, ολα τα αναδρομικά να τα πάρουν,

        αφού τα δικαιούνται!

        Στο τέλος τέλος ρε παιδιά,

        που λέει και ο Μητσοτάκης,

        τί αποκούμπι απόμεινε σε αυτόν τον έρμο τόπο, για τους απατεώνες και τα λαμόγια;

        Η ΔΙΚΑΙΩΣΥΝΗ και ΟΙ ΕΝΣΤΟΛΟΙ

        Ζήτω το έθνος, των απατεώνων.

  9. Στέργιος avatar
    Στέργιος 05/05/2010 22:53:28

    Κανείς δεν μας χαρίζει χρήματα.

    Μας δανείζουν με ληστρικό επιτόκιο.

    Ας τους το εξηγήσει κάποιος, επιτέλους.

  10. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 05/05/2010 23:07:44

    Ήρθε η ώρα για μεγάλες εθνικές αποφάσεις. Στον Πούτιν και γρήγορα .... λέω εγώ και άει στο διάολο με τους κάθε λογής μπυράκηδες.

    • Αυριανιστής avatar
      Αυριανιστής @ Strange Attractor 05/05/2010 23:27:11

      Ν΄ αγιάσει το στόμα σου! Όταν όμως ο χοντρός σύναπτε συμφωνίες μαζί του, ο Τζέφρυ έβγαινε και τις αμφισβητούσε δημοσίως, κατ' εντολή προφανώς των υπερατλαντικών πατρώνων του!

    • otiprepei avatar
      otiprepei @ Strange Attractor 05/05/2010 23:31:18

      Ως φαίνεται οι Ρώσοι αηδίασαν τόσο με εμάς που ούτε καν ασχολήθηκαν με την Cabal Γ.Παπανδρέου και G.Soros κι ενα πιθανό σενάριο για να πέσει ως αντίστιξη στο σενάριο της Cabal να μείνει και να περάσει τα μέτρα φόβητρο για τις υπόλοιπες χώρες.
      Αυτή το φορά πρέπει να τους ρίξουμε μόνοι μας! Μετά λογικά ολα είναι απλούστερα.

      Αντε εμπρός να ξεβρομίσουμε απο το κατσαριδομάνι του Σόρου κι απο τους εμετικούς ΓΑΠηδες.

  11. Baroso avatar
    Baroso 05/05/2010 23:29:49

    Μπράβο στο περίφανο λαό της Σλοβακίας!!! Υπάρχει ελπίδα τελικά!

    Επιτέλους βρέθηκε κάποιος να αποτρέψει το σατανικό σχέδιο του Δ.Ν.Τ.!!!

    Αδέρφια μας Σλοβάκοι!! Σας ευχαριστούμε που δώσατε ένα μάθημα στους εχθρούς της χώρας μας. Μαζί θα πολεμήσουμε τους κοινούς μας εχθρούς!!

    Είμαι απόλυτα σίγουρος ότι προηγή0ηκε συνεννόηση των πολιτικών παραγόντων με τον κ. Σαμαρά στα πλαίσια της υπόγειας αντίστασης στις γραμμές του Ε.Λ.Κ. Θερμά συγχαρητήρια σε όλους τους συντελεστές αυτής της πατριωτικής κίνησης που για μια ακόμη φορά αποδεικνύει περίτρανα ότι οι Έλληνες εννωμένοι μαζί με τους αλληλέγγυους λαούς μπορούνε να ξεπεράσουνε τον κάβο!!

  12. Κ.Τ avatar
    Κ.Τ 05/05/2010 23:29:56

    Με τους κομπλεξικους ανατολικοευρωπαιους ας ασχοληθη η Μερκελ, που καιγεται απο τον πανικο στα ομολογα και καθονται στη Γερμανια σουζα, παραδομενοι μετα
    δουλοπρεπειας στους ναζι και αυτονομηθεντες ελεω Γερμανιας. ΕΧΟΥΝ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ
    ΜΥΑΛΟ ΟΙ ΝΕΟΙ ΜΑΣ ΕΚΕ ΑΠΟ ΤΟ ΝΑ ΤΟΥΣ ΦΕΡΟΥΝ ΚΑ ΣΑΝ ΣΥΜΠΕΘΕΡΟΥΣ.

  13. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 05/05/2010 23:41:41

    άντε... για ψάξτε λίγο... τίνος proxy είναι οι Σλοβάκοι; Σίγουρα όχι των Γάλλων... Κάτσε να μαντέψω... των Κορεατών; Ούτε... Τίνος;

    • Strange Attractor avatar
      Strange Attractor @ archaeopteryx 05/05/2010 23:49:44

      Αλαμπάμα μεριά;

  14. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 05/05/2010 23:58:41

    Όλα εντάσσονται στο πόλεμο ΗΠΑ-Γερμανίας με κεντρικό σημείο το ευρώ. Δεν μπορούν να χτυπήσουν τη Γερμανία ευθέως και διαλύουν την ευρωζώνη (και την ΕΕ) χρεοκοπώντας την Ελλάδα.
    Αμερικανοεβραίοι το σχεδίασαν όλο το παιχνίδι με μοχλό τη Γκόλντμαν, τους οίκους αξιολόγησης κλπ.
    Ο ΓΑΠ είναι σε προδιαγεγραμμένο ρόλο που του είχε ανατεθεί προ πολλού.Έπεται συνεκμετάλλευση Αιγαίου, συρρίκνωση Ελλάδας κλπ (μέσα σε 20-30 χρόνια).
    Η λύση είναι Πούτιν ή Κινέζοι. Δεν μας στηρίζει η ΕΕ (καλώς η κακώς)οπότε ας τη κάνουμε από μόνοι μας πριν μας διώξουν και επίσημα.

    • Jimbaran avatar
      Jimbaran @ Strange Attractor 06/05/2010 08:13:24

      Και,Γερμανοεβραιοι τους ξέχασες...χαχαχα

  15. δήμης avatar
    δήμης 06/05/2010 00:11:02

    Ο δε σοσιαλιστής πρωθυπουργός της χώρας Σλοβακίας Ρόμπερτ Φίκο, πιεζόμενος από την οικεία αντιπολίτευση να αρνηθεί τη βοήθεια στην Ελλάδα, υπογράμμισε πως η Αθήνα θα πρέπει να μάθει πώς να περικόπτει τις δαπάνες της πριν δεχθεί χρήματα από τη χώρα του, λέγοντας μάλιστα το εξής αμίμητο: «δεν εμπιστεύομαι τους Έλληνες».
    ΑΠΟΛΥΤΑ ΦΥΣΙΚΟ...ΑΦΟΥ ΜΕ ΨΗΦΟ ΚΑΙ ΤΩΝ ΑΦΕΡΕΓΓΥΩΝ ΕΛΛΝΩΝ ΜΠΗΚΑΤΕ ΣΤΗΝ Ε.Ε
    ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΑΛΛΗ ΑΠΟΔΕΙΞΗ ΤΗΣ ΔΙΚΗΣ ΣΑΣ ΦΕΡΕΓΓΥΟΤΗΤΟΣ!!!

  16. Προφήτης avatar
    Προφήτης 06/05/2010 00:17:41

    Επειδή τις επόμενες μέρες θα γιορτάσουμε τη λήξη του Β' ΠΠ, οι Σλοβάκοι εισέβαλαν ΜΑΖΙ με τους Γερμανούς στην Πολωνία την 1η Σεπτεμβρίου 1939.
    Το θυμόσουν Αρχαίε;

    • archaeopteryx avatar
      archaeopteryx @ Προφήτης 06/05/2010 00:27:30

      φοβάμαι ότι πάμε σε καταστάσεις 1910, εκτός αν το θηρίο μαζευτεί στην Μεγάλη Γερμανία και αγνοήσει τους είλωτες και περίοικους.

  17. Στέργιος avatar
    Στέργιος 06/05/2010 01:11:12

    Γιουσουφάκια των Ναζί είναι οι Σλοβάκοι.
    Εξάλλου, ανεξάρτητη Σλοβακία ιστορικά υπήρξε μόνο "χάρη" στους Ναζί το 1938.

    Εν έτει 2003 (και προφανώς, ακόμα) οι Σλοβάκοι στειρώνουν τους Ρομά τής χώρας τους (το 10% τού πληθυσμού):

    http://www.time.com/time/magazine/article/0,9171,418541,00.html

    Επίσης, ποινικοποιούν την χρήση τής ουγγαρέζικης γλώσσας (το 11% του πληθυσμού είναι Ουγγαρέζοι) ακόμη και όταν αφορά ιδιωτική συζήτηση ανάμεσα σε δύο ανθρώπους. Παράλληλα, όποιος άλλος θέλει να μιλάει οποιαδήποτε άλλη γλώσσα (τσέχικα, γερμανικά, αγγλικά), δεν έχει κανένα απολύτως πρόβλημα:

    http://en.wikipedia.org/wiki/Language_law_of_Slovakia

    Αυτοί είναι, λοιπόν, οι εταίροι μας που "δεν μας εμπιστεύονται".

    • zonitis avatar
      zonitis @ Στέργιος 06/05/2010 10:00:20

      Δεν μιλαμε απλως την ιδια γλωσσα. Γι αυτο δεν μας εμπιστευονται

  18. Αγανάκτηση avatar
    Αγανάκτηση 06/05/2010 01:29:33

    Για να καταλάβουμε το μέγεθος της ηλιθιότητος του ηγέτη τους είναι ότι αρνείται να βγάλει κέρδος η χώρα του δανείζοντάς μας.

    Λες και θα μας τα χαρίσει. Για τόσο μπάμια μιλάμε. Και καθόμαστε και ασχολούμαστε...

  19. kkonstan avatar
    kkonstan 06/05/2010 02:01:25

    Δανεικά και αγύριστα θα'ναι, καλά κάνει.

    • Αγανάκτηση avatar
      Αγανάκτηση @ kkonstan 06/05/2010 11:01:24

      Εαν είχα μυαλό ομως θα έβλεπα ότι εαν καταρρεύσει η ελλάδα, θα καταρρεύσει το ευρώ οπότε και η χώρα μου.

      Βέβαια θα μου πεις ότι αυτός μπορεί να νομίζει ότι θα τον βοηθήσει η γερμανία.

      (Όσο τον βοήθησε μετά που έχασε τον β' παγκ. πόλεμο...)

  20. Γιάννης avatar
    Γιάννης 06/05/2010 02:41:33

    Για μια στιγμή βρε παιδιά. Αν εσείς ήσασταν Σλοβάκοι και βλέπατε αυτά που γίνονται στην Ελλάδα...θα δίνατε έστω και μια δεκάρα; Πριν τους κατηγορήσετε ως ναζί, φιλοαμερικάνους κι εγώ δεν ξέρω τι άλλο σκεφτείτε: Δεν έχουμε πάντα δίκαιο και δεν μας χρωστάνε! Εμείς χρωστάμε και δεν έχουμε το περιθώριο για μαγκιές! Σήμερα σας φταίνε οι Γερμανοί κι οι Σλοβάκοι, αύριο όποιος κάνει δήλωση που δε μας είναι αρεστή. Δεν είμαστε μόνοι μας σ'αυτό τον κόσμο και όταν η μία χώρα μετά την άλλη μας φτύνει...δε βρέχει!

    • Στέργιος avatar
      Στέργιος @ Γιάννης 06/05/2010 10:33:42

      Ναι, θα δεχόμουν να δώσω. Γιατί;

      Γιατί, πρώτον, η κρίση στην Ελλάδα δεν οφείλεται καθαρά στους Έλληνες, αφού τα οικονομικά μας μεγέθη δεν δικαιολογούν τέτοια χάλια, αλλά είναι κρίση κερδοσκοπική που ενορχηστρώνεται από αυτούς που θέλουν να βλάψουν το ευρώ και την ΕΕ.

      Δεύτερον, γιατί δεν "δίνω", αλλά "δανείζω" χρήματα στην Ελλάδα, τα οποία θα τα πάρω πίσω με τόκο.

      Και, τρίτον, γιατί είμαι μια μικρή Σλοβακία που έχω ΑΚΟΜΗ ΛΙΓΟΤΕΡΑ στεγανά απέναντι σε μια κερδοσκοπική επίθεση από ό,τι η Ελλάδα, και κανείς δεν μου εγγυάται ότι σε 10 χρόνια δεν θα είμαι εγώ αυτός που θα ζητάει δανεικά από τη Γερμανία και την Ελλάδα.

  21. alex avatar
    alex 06/05/2010 03:25:15

    έλεος που καταντήσαμε..η σλοβακία μια από τις τελευταίες χώρες πρωην τσεχοσλοβακια να μιλάει για την ελλάδα.. αλλά καλά να πάθουμε..

  22. laz avatar
    laz 06/05/2010 03:55:06

    ρε παιδια δεν ηξερα οτι θα μας δωσουν λεφτα και οι καμμενοι...νομιζα ισχυρες χωρες θα διναν το παραδακι...ακουω πορτογαλιες ακομα και σλοβακιες...δηλαδη ελεος!

    • man8os avatar
      man8os @ laz 06/05/2010 05:29:52

      Και οι 27. Και η Βουλγαρια δηλαδη πρεπει να δωσει.

      • Στέργιος avatar
        Στέργιος @ man8os 06/05/2010 12:18:33

        Όχι. Μόνο οι χώρες τής Ευρωζώνης.