#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
29/10/2011 17:11
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Οι ΠΑΣΟΚοι βαράνε τους βουλευτές τους



Το έργο το έχουμε ξαναδεί: οι ψηφοφόροι και τα στελέχη του ΠΑΣΟΚ να στρέφονται με βία ενάντια στους βουλευτές τους. Και αυτό επειδή οι ψηφοφόροι του ΠΑΣΟΚ νιώθουν προδομένοι και είναι οργισμένοι, σε αντίθεση με τους υπόλοιπους.

Η αποκάλυψη ότι ήταν στέλεχος του ΠΑΣΟΚ εκείνος που χτύπησε τον βουλευτή Μαγκούφη στην παρέλαση στα Τρίκαλα κατέρριψε και το τελευταίο ίχνος αξιοπιστίας στην απόπειρα του Μαξίμου να αλλάξει με ψευτοδιλήμματα (τύπου «βία ή τάξη») την ατζέντα της κοινωνικής και πολιτικής πραγματικότητας.

Και δεν είναι η πρώτη φορά. Την περασμένη φορά αποκαλύφθηκε ότι ο γραμματέας της Νεολαίας του ΠΑΣΟΚ στα Τρίκαλα πρωταγωνίστησε στην διακοπή της συνέντευξης της βουλευτού Μερεντίτη.

Τώρα τον Μαγκούφη χτύπησε ο Δημήτρης Δαλαμάγκας, εκλεγμένο στέλεχος της Νομαρχιακής Τρικάλων του ΠΑΣΟΚ και υποψήφιος με το «πράσινο» ψηφοδέλτιο στις πρόσφατες δημοτικές εκλογές του Δήμου Τρικκαίων! Το θλιβερό για τον πολιτικό γίγαντα Μαγκούφη ήταν ότι το γνώριζε και κατήγγειλε το «Δεν πληρώνω» και τον ΣΥΡΙΖΑ, μέχρι που αναγκάσθηκε να ψελλίσει στο «Μέγκα» ότι αυτός που τον έδειρε «στις τελευταίες εκλογές ψήφισε ΠΑΣΟΚ» (και εδώ ψέματα λέει: ο Δαλαμάγκας ΠΑΣΟΚ ψηφίζει χρόνια, αλλά ο Μαγκούφης έχει τσακωθεί με την αλήθεια στο θέμα αυτό).



Ο Δ. Δαλαμάγκας δήλωσε στο trikalanews.gr: «Θέλω να επισημάνω ότι η επίθεση αυτή έχει να κάνει πρωτίστως με την κακή πολιτική του ΠΑΣΟΚ, που προσωπικά την θεωρώ προδοσία! Είναι αντιλαϊκή και θεωρώ ότι γίνετε ξεπούλημα της χώρας μου! Ο κ. Μαγκούφης ήταν εντελώς τυχαίο πρόσωπο θα μπορούσε να είναι στόχος οποιοσδήποτε έβαλε την υπογραφή του, στο μνημόνιο και στην καταστροφή της χώρας μου! Επίσης θέλω να σημειώσω ότι τον κ. Μαγκούφη τον γνωρίζω όπως γνωρίζω και τους υπόλοιπους κατά καιρούς, υποψηφίους του ΠΑΣΟΚ, διότι είμαι μέλος της Νεολαίας ΠΑΣΟΚ Τρικάλων από το 2008. Και αυτά διότι αποπροσανατολιστικά ειπώθηκαν ότι η επίθεση ή οι επιθέσεις γίνονται από ακροδεξιά στοιχεία ή ΣΥΡΙΖΑ ή οτιδήποτε άλλο φαντάζονται! Αυτό που δεν κατάλαβε ο κ. Μαγκούφης και πολλοί άλλοι πολιτικοί είναι ότι ο λαός βγήκε στους δρόμους σύσσωμος και απαλλαγμένος από κομματικές ταυτότητες».

ΣΧΟΛΙΑ

  1. η Κατινίτσα της γειτονιάς σας avatar
    η Κατινίτσα της γειτονιάς σας 29/10/2011 18:03:14

    Βρε πατριωτάκια ντροπή μας. Τώρα ανακαλύπτουμε ότι ο πολιτικός γίγαντας Μαγκούφης δεν διστάζει να εκστομίζει ανούσιες δικαιολογίες και να αποπρασανατολίζει προκειμένου να καρπούται περιστασιακά ωφέλη; ΕΜΕΙΣ ΔΕΝ ΤΟΝ ΨΗΦΙΣΑΜΕ; Ντροπή μας, ντροπή μας.

  2. ΣΥΚΟΦΑΝΤΗΣ avatar
    ΣΥΚΟΦΑΝΤΗΣ 29/10/2011 18:12:12

    Καποιοι Πασοκοι βαρανε βουλευτες, καποιοι αλλοι βαρανε το κεφαλι τους στον τοιχο που το ψηφισαν και καποιοι αλλοι ( το 14,7) βαρανε ακομα μ λ κια και πιστευουν οτι το Πασοκ θα σωσει τη χωρα απο την καταστροφη.

    • ΜΑΝΙΑ avatar
      ΜΑΝΙΑ @ ΣΥΚΟΦΑΝΤΗΣ 29/10/2011 18:25:44

      +1000!!!
      ΑΝ ΚΑΙ ΤΟ 14,7 ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΟΤΙ ΘΑ ΜΕΙΩΘΕΙ ΚΙ ΑΛΛΟ...

      • Μεσσήνιος avatar
        Μεσσήνιος @ ΜΑΝΙΑ 29/10/2011 20:07:02

        Μακάρι να μειωθεί περισσότερο το ποσοστό.
        Διότι το μέγεθος μετράει!!!

    • ΕΥΑ avatar
      ΕΥΑ @ ΣΥΚΟΦΑΝΤΗΣ 29/10/2011 19:05:57

      Τελικά αυτή η ''δραστηριότητα'' καίει εγκεφαλικά κύτταρα..δεν υπάρχει άλλη λογική εξήγηση...

      • juliet avatar
        juliet @ ΕΥΑ 29/10/2011 19:15:28

        Τα χόρτα, Εύα μου,το χόρτα.......προς αποφυγή παρεξηγήσεων τα σπανάκια εννοω!

        • ΕΥΑ avatar
          ΕΥΑ @ juliet 29/10/2011 19:25:15

          juliet μου, έτσι νόμιζα κι εγώ..αλλά επί διακυβέρνησης Πασόκ, η Επιστήμη έχει κάνει άλματα! κι οφείλουμε να τους το αναγνωρίσουμε!

          • juliet avatar
            juliet @ ΕΥΑ 29/10/2011 19:48:22

            Τι άλματα, πηδήματα λέγονται .Αυτό το κόμμα αιώνες μπροστά..... το αναγνωρίζουμε ,ενώ οι άλλοι αιώνες πίσω ....το ανακαλύπτουμε.

      • NEKK avatar
        NEKK @ ΕΥΑ 29/10/2011 21:46:04

        Μην προσβαλετε τις παραγωγικες ταξεις της χωρας!

  3. wb avatar
    wb 29/10/2011 18:13:39

    Τώρα αρχίζει το μάτς.
    Τα Πασόκια κατάφεραν για 2 χρόνια να καθυστερήσουν το αυτονόητο.
    Ο εμφύλιος στη συμμορία Πασόκ ειναι πλέον όμως αναπόφευκτος και ειναι το γεγονός που θα καθορίσει τις εξελίξεις στη χώρα.
    Ο Σαμαράς και οι υπόλοιπες πολιτικές δυνάμεις γνωρίζουν οτι δε μπορούν να κάνουν τίποτα αν πρώτα δε καταρρεύσει εκ των έσω το καθεστώς .

  4. Νίκος Δραγασιώτης avatar
    Νίκος Δραγασιώτης 29/10/2011 18:45:53

    Θα μειωθεί γιατί θα βγουν νοκ άουτ εξαιτίας της δραστηριότητος που περιέγραψε ο ΣΥΚΟΦΑΝΤΗΣ.

  5. Μαρια Μ avatar
    Μαρια Μ 29/10/2011 19:14:02

    Η ΙΣΤΟΡΙΑ 'ΓΙΑ ΟΛΑ ΦΤΑΙΕΙ Ο ΣΥΡΙΖΑ' ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΑΝΕΚΔΟΤΟ. ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΠΙΣΤΕΥΕΙ ΚΑΝΕΙΣ

    ΑΛΛΑ ΟΛΟΙ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΙΣ ΠΑΡΕΕΣ ΜΑΣ, ΠΑΝΟΤΟΥ, ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΞΕΣΚΕΠΑΖΟΥΜΕ

    ΟΣΟΙ ΟΥΡΛΙΑΖΟΥΝ, ΕΙΝΑΙ ΠΑΣΟΚΟΙ!!!

    ΑΥΤΟ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΚΡΥΨΟΥΝ

    ΟΙ ΚΚΕΔΕΣ, ΣΥΝΑΣΠΙΣΤΕΣ Κ.Λ.Π., ΔΕΝ ΤΡΑΒΑΝΕ ΚΑΝΕΝΑ ΖΟΡΙ, ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΠΛΟ ΛΟΓΟ, ΟΤΙ ΔΕΝ ΨΗΦΙΣΑΝ ΠΑΣΟΚ, ΔΕΝ ΠΡΟΔΟΘΗΚΑΝ...

  6. Ο Ιθαγενής avatar
    Ο Ιθαγενής 29/10/2011 19:34:38

    Ο κόσμος βαράει και βρίζει για όσα τραβάει ...αλλά οι κύριοι των εδράνων και τα παπαγαλάκια των καναλιών ζουν στην κοσμάρα τους ....οπότε οι ταμπέλες και ο κακός λύκος συνάδει με τα παραμύθια της εικονικής πραγματικότητας που ζουν.

    Απορούν για αποδοκιμασίες και επιθέσεις ή τα αυγά; Μα δεν πάνε νηστικά ούτε λιποθυμάνε τα δικά τους παιδιά στα σχολεία. Δεν αυτοκτονούν οι συνεργάτες τους, ούτε κρυώνουν οι υπάλληλοί τους και το δικό τους πιάτο είναι γεμάτο ...αλλά συμπάσχουν μαζί μας....και απορούν!!! Δεν είναι ανίκανοι είναι και ηλίθιοι μόνο που η απόγνωση θέτει όρια στο δούλεμα και η οργή αντικαθιστά την αδιαφορία.

    • juliet avatar
      juliet @ Ο Ιθαγενής 29/10/2011 19:56:38

      Ιθαγενή,
      θα συμπληρώσω ότι δεν μπορουν να φανταστούν που μπορεί να φτάσει η απελπισία ,το μίσος και η ανυπαρξία του ανθρώπου που τον καταδικάζουν να είναι ένα τίποτε.

  7. johny avatar
    johny 29/10/2011 20:07:45

    Πωπω ξεφτίλα...πρώτη είδηση να το έχετε μέχρι τη δευτέρα...αν και τη δευτέρα άλλη είδηση θα ήθελα να δω πρώτη πρώτη...τέσπα, ένα σχόλιο, ειναι κρίμα αυτην την υστατη ωρα που ολος ο κοσμος ενωμένος εναντιώνεται στη κυβερνηση να σπέρνουν κάποιοι σε κάποια σχόλια διαχωριστικές γραμμές για τα 'πασοκάκια'. τι να κάνουμε και αυτοί πολίτες είναι και προδομένοι αισθάνονται...κανείς δε χτίζει επιτυχίες και νίκες πάνω στην απογοήτευση και την αγανακτιση πολιτικών αντιπάλων ... δείξτε λίγο πολιτισμό...

    • juliet avatar
      juliet @ johny 29/10/2011 20:23:03

      johny
      Eίσαι σίγουρος ότι κάνουμε διαχωρισμούς; Αυτοί μόνο έχουνε το δικαίωμα να είναι απογοητευμένοι και να ζητάνε την ανοχή μας για όλα όσα πίστεψαν και ξεγελάστηκαν;Αυτοί δεν είναι που με την πρώτη ευκαιρία κατηγορούν την κυβέρνηση Καραμανλή για τα δεινά; Εντάξει ,δεν λέω έγιναν λάθη και το σπουδαιότερο που δεν τιμωρήθηκε κανένας ,που έχουνε το θράσσος να μιλάνε για ευθύνες αλλονών ενώ θα πρέπει να αναλογιστούνε τις ευθύνες τους τόσα χρόνια.Αν δεν έπληττε τα προνομιά τους θα ητανε προδομένοι;Και οι νίκες και οι επιτυχίες κτίζονται όταν τα χέρια είναι ενωμένα και οι καρδιές κτυπάνε τον ίδιο ρυθμό και το όραμα είναι ένα ΛΕΥΤΕΡΗ ΠΑΤΡΙΔΑ.Δεν υπάρχει προδόθηκα ,δεν υπάρχει γελάστηκα .Υπάρχει όλοι κάναμε λάθη .
      Η ερώτηση είναι μία:Μπορούμε να τους εμπιστευτούμε ; η πάλι με χρόνους και καιρούς θα σηκώσουνε το ''ανάστημα'' και θα λένε γι' όλα φταίει η δεξιά;

  8. GIANNIS HALKIDIKH avatar
    GIANNIS HALKIDIKH 29/10/2011 20:08:48

    Μήπως τα γεγονότα γίνανε για να συσπειρωθεί το βαθύ ΠΑΣΟΚ τώρα που βλέπουν να χάνουν δια παντός την εξουσία και την μάσα?

  9. ΣΤΕΛΙΟΣ avatar
    ΣΤΕΛΙΟΣ 29/10/2011 21:23:30

    Δεν κατάλαβα ,αυτός στη φώτο με τον ΓΑΠ είναι ο...Συριζάς που βάρεσε τον Μαγκούφη??

    Αριστούργημα! Που τη βρήκατε τη φωτογραφία ρε θηρία?

  10. Χρήστος Δημάρης avatar
    Χρήστος Δημάρης 29/10/2011 22:05:41

    ΟΙ (ΠΟΛΙΤΙΚΟΙ) ΑΠΑΤΕΩΝΕΣ ΤΟΥ ΠΑΣΟΚ: Κοιτάξτε παιδιά τι (πολιτική) απατεωνιά έκαναν και ο Μαγκούφης και ο Δαλαμάγκας. Ο Μαγκούφης ήξερε ότι τον χτύπησε Πασόκος και κατηγόρησε τον ΣΥΡΙΖΑ. Ο Δαλαμάγκας λέει στις δηλώσεις του ότι αγανάκτησε επειδή ο Μαγκούφης ψήφισε το μνημόνιο. Το μνημόνιο όμως ψηφίστηκε την Άνοιξη του 2010 και ο Δαλαμάγκας κατέβηκε υποψήφιος δημοτικός σύμβουλος του ΠΑΣΟΚ τον Νοέμβριο του 2010!!! Απίστευτοι (πολιτικοί) απατεώνες είναι και οι δύο!!! Κάποια άλλη είναι η διαφορά τους!!!

    • pikras57 avatar
      pikras57 @ Χρήστος Δημάρης 29/10/2011 23:04:58

      στην προεκλογική καρτούλα εμφανίζεται ως στέλεχος Π. Αεροπορίας (Δημόσιος υπάλληλος εικάζω)..
      ...κάπου σε συνέντευξη, δήλωση εμφανίζεται άνεργος... και άφραγκος!!!
      ... τι συμβάινει???? απόλυσαν ....αντιφρονούντα δηλαδή!!!!! Θα τρελαθούμε εντελώς...

  11. Απόστολος Γ. avatar
    Απόστολος Γ. 29/10/2011 22:50:11

    Μην ψάχνουμε πολύπλοκες ερμηνείες. Ο εν λόγω νταής ήταν παρατρεχάμενος στο πολιτικό γραφείο του βουλευτή Μαγκούφη. Φυσικά το μοναδικό κίνητρο όλων αυτών που περιφέρονται στα πολιτικά γραφεία (του ΠΑΣΟΚ και της ΝΔ) είναι αποκλειστικά και μόνο ο διορισμός τους σε αργομισθία στο Δημόσιο.
    Εδώ λόγω της κρίσης ο Μαγκούφης δεν μπόρεσε να τον διορίσει και αυτός τον κοπάνησε παριστάνοντας τον αγανακτισμένο για την πολιτική της Κυβέρνησης.
    Τόσο απλά είναι τα πράγματα και γι' αυτό οι ΠΑΣΟΚΟΙ το ξύλο θα το φάνε από ΠΑΣΟΚΟΥΣ που περιμένανε διορισμούς.

    • brankaleon avatar
      brankaleon @ Απόστολος Γ. 30/10/2011 12:53:16

      Παλιώτερα πολλοί Πασόκοι, έναντι της ενασχόλησης των ως τοιχοκολητές, πατούσαν και πόδι για διορισμούς.

      Νιότη πού είσαι νάβλεπες πώς θα γινόμουν τώρα.

  12. Κ. Βέρος avatar
    Κ. Βέρος 29/10/2011 22:53:52

    Αυτός σύμφωνα με την κάρτα του παρουσιάζεται σαν στέλεχος της Πολεμικής Αεροπορίας (ίσως υπαξιωματικός ή ΕΠΟΠ). Πως εμφανίζεται επομένως σαν άνεργος;

    • M.M. avatar
      M.M. @ Κ. Βέρος 30/10/2011 23:32:41

      Μάλλον θα του έληξε η σύμβαση και δεν του την ανανεώσαν.

  13. trikalinos avatar
    trikalinos 30/10/2011 02:29:44

    Μην το ψάχνετe το επεισόδιο είναι σικέ ντιπ για ντιπ

  14. Krax avatar
    Krax 30/10/2011 12:12:02

    Τελικά ο ΓΑΠ απεδείχθει ότι είναι πολύ γαπ...
    Σαρδάμ; σε ομιλία Γ.Παπανδρέου ή έχουμε θέμα...ανεξάρτητης Κρήτης;
    "Η Κρήτη θέλει να διαδραματίσει σημαντικό ρόλο. Έχει ιστορικούς δεσμούς με τον αραβικό κόσμο και επιθυμεί να τους διευρύνει και να τους ενισχύσει" είπε μιλώντας στην διάσκεψη της Σοσιαλιστικής Διεθνούς στον Αγ. Νικόλαο Λασιθίου.
    Έχει η Κρήτη υπουργείο Εξωτερικών και πολιτική επί του αραβικού κόσμου, βρε ανισόροπε;
    Στο τέλος Οι ΠΑΣΟΚοι θα βαράνε εσένα μαζί με τους βουλευτές σου!.

  15. johndoctor avatar
    johndoctor 30/10/2011 16:54:37

    Ειναι η απόλυτη ηδονή να βλέπεις του πασόκους να πλακώνονται μεταξύ τους...
    Μιλάμε για απίστευτη ηδονή, ένα κόμμα που ΚΑΤΑΣΤΡΕΨΕ την χώρα τώρα τρέφει τους καρπούς αυτούς απο τα ίδια τα στελέχη του