#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
26/06/2010 07:35
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Οι Δύο Ελλάδες....



Σύμφωνα με το «Ευρωβαρόμετρο»:

(και εδώ δεν πρόκειται για τα «Greek statistics» που προκαλούν τόση ευθυμία στον κ. Παπακωνσταντίνου, αλλά για στοιχεία ανεπίδεκτα αμφισβητήσεως από τους κυβερνώντες μας):

Το 96% των Ελλήνων δηλώνουν ότι βλέπουν τη χώρα να βουλιάζει στη φτώχεια.

Ότι το φάσμα της φτώχειας απειλεί το σύνολο του ελληνικού λαού, προφανώς είναι κάτι που το προσμέτρησαν οι - «πατριωτικά» δρώντες - Έλληνες εφοπλιστές, όταν πριν ΑΠΌ δύο βδομάδες (σύμφωνα με τη χτεσινή είδηση που δημοσιοποιήθηκε από το παναμέζικο πρακτορείο - «Panama City prensa.com») «έκλεισαν» τη συμφωνία για τη μεταφορά ακόμα 200 πλοίων τους υπό παναμέζικη σημαία...

58% των Ελλήνων δυσκολεύεται σε μόνιμη βάση να πληρώσει τους λογαριασμούς ρεύματος, τηλεφώνου, νερού, ενοικίου κλπ. ή αδυνατεί να ανταποκριθεί στις δανειακές υποχρεώσεις του.

Ανάμεσα στους 6 από τους 10 Έλληνες που μετρούν τα ευρώ για να τα φέρουν βόλτα τσίμα τσίμα, προφανώς δεν ανήκει ο πρόεδρος του ΣΕΒ, ο κ. Δ. Δασκαλόπουλος, αν κρίνουμε από το γεγονός ότι όπως διαβάζουμε στον Τύπο (εφημερίδα «Πρώτο Θέμα», 17/11/2009), δαπάνησε το ποσό του 1,5 εκατομμυρίων ευρώ για την αγορά ενός πίνακα, δημιουργίας πρωτοποριακού εικαστικού, που εκτέθηκε προ ολίγων μηνών σε καλαίσθητη γκαλερί του Λονδίνου...

Το 73% των Ελλήνων δηλώνουν ότι ζουν με το άγχος της απόλυσης και θεωρούν απίθανο να βρουν δουλειά, αν το επόμενο διάστημα βρεθούν στην ανεργία.

Προφανώς, μεταξύ αυτών των μεμψίμοιρων Ελλήνων δεν ανήκουν οι τραπεζίτες, αν κρίνουμε από την προχτεσινή δήλωση του τραπεζίτη της «Άλφα Μπανκ» σύμφωνα με την οποία: «Δεν υπάρχει λόγος μεμψιμοιρίας και απογοήτευσης. Η χώρα βρίσκεται στη σωστή κατεύθυνση»...

Θ.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. μας δουλεύουν avatar
    μας δουλεύουν 26/06/2010 08:31:19

    Παπακωνσταντίνου, εφοπλιστές, βιομήχανοι, τραπεζίτες.
    Ο Πλουτο-σοσιαλισμός που έφερε ο Παπανδρέου μας λέει, χωρίς ντροπή, NO RPOBLEM.
    Πέτρες και γιαούρτια είναι το λιγότερο, Γιώργο παπνδρέου.

    • αναγνώστρια avatar
      αναγνώστρια @ μας δουλεύουν 27/06/2010 10:39:45

      μόνο πέτρες - το γιαούρτι δεν πονάει......

  2. ΔΕΝπαςΚΑΛΑ avatar
    ΔΕΝπαςΚΑΛΑ 26/06/2010 09:03:29

    Η ξεκάθαρη δέσμευση για εφαρμογή του μνημονίου, σε συνδυασμό με την άγρια μετωπική επίθεση στα δικαιώματα των εργαζομενων, αποτέλεσε το βασικό χαρακτηριστικό της ομιλίας του Α. Σαμαρά στο 8ο Συνέδριο της ΝΔ, δίνοντας με παραστατικό τρόπο το στίγμα της «νέας» δήθεν ΝΔ.

    «Εγγυηθήκαμε να τηρήσουμε τις δεσμεύσεις που αναλαμβάνει η χώρα μας με το ΔΝΤ, γιατί αυτό επιβάλλει η υπευθυνότητα», τόνισε ξεκαθαρίζοντας τη θέση του για άμεση και πλήρη εφαρμογή του μνημονίου.

    • aengus avatar
      aengus @ ΔΕΝπαςΚΑΛΑ 26/06/2010 11:47:37

      …Και «Αν διαλύσετε την οικονομία θα βρείτε απέναντί σας εμάς, όχι το ΠΑΜΕ!»
      ΑΝ…
      Να μη σταυροκοπιέμαι;

    • δρόμος avatar
      δρόμος @ ΔΕΝπαςΚΑΛΑ 26/06/2010 15:42:22

      τις δεσμεύσεις αποπληρωμής των δανείων εννοεί. Πιστεύεις ότι πρέπει να την αρνηθούμε?

      ΔΕΝ αναφέρεται στα μέτρα που θα πάρει για να φτάσει εκεί. Έχει πει πολλές φορές ότι το μείγμα μέτρων του ΠΑΣΟΚ είναι λάθος, και ότι λείπουν κυρίως αναπτυξιακή κατεύθυνση και κοινωνική δικαιοσύνη.

    • αναγνώστρια avatar
      αναγνώστρια @ ΔΕΝπαςΚΑΛΑ 27/06/2010 10:47:56

      φεύγοντας ο Καραμανλής - δεν είμαι Καραμανλική - είπε φεύγω γιατί πρέπει να πάρω μέτρα άσκημα για την πατρίδα μου και δεν θέλω να συνδεθεί το όνομά μου με αυτά τα μέτρα. Άρα το ζόρι της χούντας της παγκοσμιοποίησης ήταν γνωστό και στους 2 από τότε.
      φεύγοντας ο Μπους είπε : εύχομαι το πολίτευμε των ΗΠΑ να μην αλλάξει.
      Κατά την γνώμη μου ο κύριος υπεύθυνος είναι ο Κορμπατσώφ γιατί επί κουμουνισμού υπήρχε παγκόσμια ισσοροπία. Ο σιωνισμός και η εφαρμογή της ΝΕΑΣ ΤΑΞΗΣ ΠΡΑΓΜΑΤΩΝ προχώρησε με γρήγορους ρυθμούς από τότε. Και τώρα δεν τους προλαβαίνουμε. τα πράγματα γίνονται με μεγάλη ταχύτητα. Όλοι οι λαοί είναι στο δρόμο : Καναδάς, Ελλάδα, Ισπανία, Γαλλία, Ιταλία, Γερμανία όλοι στο δρόμο από μία και μόνο αιτία την ΝΕΑ ΤΑΞΗ ΠΡΑΓΜΑΤΩΝ εξαθλίωση των λαών και τα λεφτά στους λίγους.

  3. ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ avatar
    ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ 26/06/2010 09:16:42

    Factor καλημερα
    Ακουω τον Λοβερδο στο ΜΕΓΑ και θα σπασω την τηλεοραση
    Επειδη λεει δεν εχει κανεις εμπειρια με το ΔΝΤ !!!! εψαξε στο ληξειαρχειο και βρηκε οτι ζει ενας παπους 110 ετων που γνωριζει τη εγινε επι Τρικουπη οταν πτωχευσαμε....!!!!θα τον βρει λεει!!! να του πει τις εμπειρειες του απο εκεινη την εποχη!!!!
    Τα συμπερασματα δικα σου ,των ακροατων και των αναγνωστων...

    • anonymos avatar
      anonymos @ ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ 26/06/2010 09:22:24

      Καλά ακόμα ΜΕΓΑ βλέπεις. Κλείστο λέει ψέματα

      • ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ avatar
        ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ @ anonymos 26/06/2010 09:29:26

        Βλεπω την συνεντευξη του δαρμενου σκυλου

    • Asterix avatar
      Asterix @ ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ 26/06/2010 09:32:23

      Ο άνθρωπος ή είναι βλαξ ή είναι έτοιμος για το Δρομοκαΐτειο.
      Δεν χωρεί αμφιβολία πια.

      • αναγνώστρια avatar
        αναγνώστρια @ Asterix 27/06/2010 11:03:10

        θυμάμαι σαν να είναι τώρα, τον Ζολότα στην οικουμενική κυβέρνηση. Είχε δώσει συνέντευξη στην τηλεόραση και τον είχα παρακολουθήσει προσωπικά. Δεν μου τα μετέφεραν. Ο άνθρωπος κρατούσε 2 σελίδες αναφοράς και έλεγε : με άυτές τις 2 σελίδες η Ελλάδα θα ορθοποδήσει οικονομικά σε 3 μήνες. Κρατούσε και άλλες 8 σελίδες αναφοράς - είχαν συνεργαστεί καθηγητές οικονομικών, θυμάμαι μόνο τον καθηγητή Αγγελόπουλο - με αυτές τις 8 σελίδες η Ελλάδα δεν θα έχει οικονομικό πρόβλημα μετά από 9 μήνες. Είχαν κάνει την βραχυπρόθεσμη και την μακροπρόθεσμη οικονομική μελέτη. Τι έγινε; και αυτό το θυμάμαι. Την άλλη μέρα το πρωί στις 8 00 πρώτος ο Μητσοτάκης απέσυρε από την οικουμενική κυβέρνηση τους υπουργούς της ΝΔ και μετά από 30 λεπτά έπραξε το ίδιο και ο Ανδρέας Παπανδρέου. Έρριξαν την οικουμενική κυβέρνηση. Θα έχαναν τους πελάτες τους αν λυνόταν το οικονομικό πρόβλημα της Ελλάδας. Δεν θα είχαν θέμα να μας φοβίζουν για να ψηφίζουμε ΝΔ ή ΠΑΣΟΚ. καμαρώστε τα 2 μεγάλα κόμματα και πηγαίνετε να τους ξαναψηφίσετε. Τελικά τέτοιοι που είμαστε καλά και να πάθουμε.

    • πολίτης avatar
      πολίτης @ ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ 26/06/2010 21:36:50

      Τον άκουσα κι εγώ, από τη μια να γελάς και από την άλλη να σε πιάνουν τα διαόλια με τις αηδίες και την ξεδιαντροπιά του. Πρόσεξες τελευταία, ο Αναγνωστάκης έχει ξεσαλώσει, επηρεασμένος ίσως από όσα του είχε πει εκείνος ο Παναγιώτου (αν θυμάμαι το όνομα σωστά), ενώ ο Χασαπόπουλος δε βγάζει μιλιά, τον ακούει και βγάζει καπνούς.

  4. Tassos Karras avatar
    Tassos Karras 26/06/2010 09:20:16

    Ο λόγος που η Gardian έβγαλε το άρθρο σχετικά με το ξεπούλημα δεν είναι τυχαίο. Χθές σε δύο Ρουμάνικα κανάλια είχαν διαφήμηση με τιμές για μικρά ελληνικά νησιά στο σφυρί. Κάποια βραχονησίδα 15.000.000 Ευρώ. Δεν διαφήμιζαν ιδιωτική Γη. Ο πρόεδρος της ΤΣΕΛΣΗ είναι ενδιαφερόμενος για επινδύσεις. Όλα όσα έγραψαν οι Άγγλοι δεν είναι τυχαίο.

    ΨΑΞΤΕ ΤΟ.....

    • anonymos avatar
      anonymos @ Tassos Karras 26/06/2010 09:23:19

      Καλά τι νόμιζεις ότι χάψαμε τις ηλιθιότητες της κυβέρνησης. Αυτοί δεν θα φύγουν αν δεν ξεπουλήσουνε την χώρα

      • aengus avatar
        aengus @ anonymos 26/06/2010 11:48:57

        Όχι, αν δεν τους φύγουμε…

      • αναγνώστρια avatar
        αναγνώστρια @ anonymos 27/06/2010 11:17:32

        αν ο γιός της μαργαρίτας νομίζει οτι η Ελλάδα είναι δική του κάνει πολύ μεγάλο λάθος. Την ΤΡΊΤΗ 29.06.2010 ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ Η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΤΟΥ ΜΕΡΑ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ.
        ΟΛΟΙ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ ΜΕ ΣΥΝΘΗΜΑΤΑ ΚΑΤΑ ΤΗΣ ΝΕΑΣ ΤΑΞΗΣ ΠΡΑΓΜΑΤΩΝ ΠΟΥ ΕΦΑΡΜΟΖΕΙ Ο ΓΙΟΣ ΤΗΑ ΜΑΡΓΑΡΙΤΑΣ ΚΑΙ Η ΠΑΡΕΑ ΤΟΥ

      • aengus avatar
        aengus @ anonymos 27/06/2010 14:22:29

        NAI !!!!
        “ΤΡΊΤΗ 29.06.2010 ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ Η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΤΟΥ ΜΕΡΑ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ” .
        ΟΛΟΙ ΚΑΤΩ! 2 εκατομμύρια βγήκαν στη Γαλλία.
        Προ ημερών νεαρή Ελληνίδα που ζει μόνιμα στη Γαλλία με ρώτησε: «Πώς έχουν γίνει τόσο κότες οι Έλληνες;;;;;» ……..!!!!!!!!!!!!

    • Γιάννης Σ. avatar
      Γιάννης Σ. @ Tassos Karras 26/06/2010 14:26:11

      Όσα έγραψαν οι Άγγλοι ήταν προβοκάτσια. Τα νησιά που είναι για πούλημα, είναι ΙΔΙΩΤΙΚΑ. Βρίσκονται στην αγορά εδώ και χρόνια. Δεν έχει να κάνει το κράτος με ιδιωτική περιουσία.

      Όσο για τις υπόλοιπες εκτάσεις στις οποίες έχει ποσοστό στο Δημόσιο, όπως στην περίπτωση μιας στη Μύκονο, δεν υπάρχει τίποτα καινούριο. Και Έλληνας μπορεί να την πάρει για αξιοποίηση, αν έχει τα λεφτά. Παντού το ίδιο γίνεται.

      Απόδειξη είναι πως άλλαξαν τον τίτλο και έκαναν διόρθωση στο άρθρο. Φυσικά, αφού δημιούργησαν εντυπώσεις στο εκτυπωμένο πρωτοσέλιδο. Το συμφέρον τους κοιτάνε οι άνθρωποι. Η οικονομία τους είναι διαλυμένη και έχουν στόχο το ευρώ.

      http://www.guardian.co.uk/world/2010/jun/24/greece-islands-sale-save-economy

      This article was amended on 25 June 2010. The original heading - Greece puts its islands up for sale to save economy - went beyond what the story said. This has been corrected. A reference to Natsika has been amended to make clear this sale offer is private. More context has been added to a quotation from Makis Perdikaris, director of Greek Island Properties, to make clear that he was not expressing knowledge of existing Greek government sales of islands or island land.

  5. anonymos avatar
    anonymos 26/06/2010 09:26:07

    Ωραία όλα αυτά. Υπάρχει κανένας εισαγγελέας να ψάξει την κινητή και ακίνητη περιούσια των Παπανδρέου αν τον κόσμο? Να δουμε πώς ζουν τέλος πάντων. Εσυ Γιωργάκη που έχεις κώλυμα με την διαφάνεια γιατί δεν τα δίνεις στην δημοσιότητα?. Πώς ζούσες τόσα χρόνια, τι δουλιές έχεις κάνει μέχρι τώρα, εσύ και τα αδέλφια σου

    • anonymous avatar
      anonymous @ anonymos 26/06/2010 09:38:07

      εχει πρασινες δουλειες με φουντες αυτος

    • γκαβουλιακας avatar
      γκαβουλιακας @ anonymos 26/06/2010 10:04:32

      Τιποτα δανεικα θα παιρνει κι αυτος,συνεχιζοντας την οικογενειακη παραδοση.

    • Chicago avatar
      Chicago @ anonymos 26/06/2010 10:19:04

      Ελάτε στο Σικάγο να σας δείξουμε τον ουρανοξύστη - μίζα προς την Οικογενεια Παπανδρέου για την αγορά του αιώνα...
      Ξυπνάτε Ελλαδίτες!

      • γκαβουλιακας avatar
        γκαβουλιακας @ Chicago 26/06/2010 11:05:14

        Α,αυτο εννοει ο Τραγκας που το λεει και το ξαναλεει απ'εξω-απ'εξω καθε πρωι?

      • anonymous avatar
        anonymous @ Chicago 26/06/2010 11:22:45

        γιατι δε στελνεις φωτογραφιες και τα στοιχεια απο το υποθηκοφυλακειο του Σικαγο...

      • zackii avatar
        zackii @ Chicago 26/06/2010 19:44:36

        Δεν θα είναι στο όνομάτους ρε παιδιά..σε 10 offshore θα είναι. Στη Λευκάδα υπάρχει ένα τεράστιο ξενοδοχείο που κατεβαίνει σε επίπεδα μέχρι τη θάλασσα. Ντόπιοι μου έλεγαν ότι ανήκει σε μεγαλοστέλεχος της πολιτικής, και σε μεγαλοπαράγοντα του νησιού. Τους έβλεπαν όταν χτιζόταν που ήταν συχνά εκεί και επέβλεπαν.Πιστεύετε ότι οι τίτλοι είναι στο όνομά τους? Σε δέκα εταιρείες θα είναι, και το κουβάρι κάπου θα πάψει να ξετυλίγεται όσο κι αν ψάξεις. Όλοι Μαντέληδες,Άκηδες και Μένιοι νομίζετε ότι είναι?

      • αναγνώστρια avatar
        αναγνώστρια @ Chicago 27/06/2010 11:26:28

        ακόμα κοιμούνται οι Έλληνες γι αυτό φοβάμαι ότι θα την ξαναπάθουμε. Έχω ένα φίλο που είναι ακόμα ΠΑΣΟΚ και κάνει και τον έξυπνο. Δεν έχει διαβάσει τα πρωτόκολλα της Σιών.

      • αναγνώστρια avatar
        αναγνώστρια @ Chicago 27/06/2010 12:13:14

        στείλε στο factorx τα έγγραφα του υποθηκοφυλακείου και εμείς θα βρούμε τις offshore εταιρίες. περιμένουμε. ο factorx θα επικοινωνήσει μαζί μου, μόλις τα λάβει

  6. ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ avatar
    ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ 26/06/2010 09:33:34

    Ερωτηση προς Λοβερδο: Ο ΓΑΠ ειπε Σοσιαλισμος η βαρβαροτητα τι απο τα δυο ζουμε;
    Απαντηση!!!! Ζουμε την προσπαθεια διασωσης της χωρας!!!!!

    • αναγνώστρια avatar
      αναγνώστρια @ ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ 27/06/2010 11:33:10

      όχι ζούμε την εφαρμογή της οικονομικής και πολιτικής παγκοσμιοποίησης. ποιοί είναι οι παγκοσμιοποιητές ; τα μεγαλοστελέχη του Σιωνισμού Ρόθτσιλντ, Ροκφέλερ, Ουόρεν Μπαφετ μεγαλομέτοχος της Μούντι που μας αξιολογούν αρνητικά, Σόρος και όσοι περνάνε το κατώφλι και μπαίνουν μέσα στις μασονικές στοές.

  7. ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ avatar
    ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ 26/06/2010 09:36:31

    Θελω να σας δωσω θαρρος πρωι-πρωι

    h**p://www.youtube.com/watch?v=L6kqHyfcSCI&feature=related

  8. nassos avatar
    nassos 26/06/2010 09:50:17

    Αγαπητέ είναι και βλαξ και έτοιμος για το Δρομοκαΐτειο, αυτούς που ψήφισαν τους απίθανους αυτούς τυπάκους ειδικά τον ΓΑΠ δεν το έβλεπαν ή ανήκουν στην ίδια κατηγορία ???.

  9. aengus avatar
    aengus 26/06/2010 11:43:02

    @ΔΕΝπαςΚΑΛΑ

    Το ίδιο σημείο πρόσεξα κι εγώ!
    Πάντως, λέω, μήπως είναι καιρός η ΝΔ να πάψει να κάνει «αντιπολίτευση» στην αντιπολίτευση (ΚΚΕ) και να ασχοληθεί λίγο σοβαρά και με την φερόμενη ως κυβέρνηση; Παράξενες εμμονές έχω, ε;
    Πάντως έτσι ΔΕΝ πάει καθόλου ΚΑΛΑ…

  10. anonymous avatar
    anonymous 26/06/2010 12:53:31

    http://troktiko.blogspot.com/2010/06/blog-post_8685.html

  11. Tassos Karras avatar
    Tassos Karras 26/06/2010 13:18:42

    Δεν γνωρίζω αν είναι καινούριο Ο ΓΑΠ Α.Ε πουλάνε 600 νησιά.

    Για ψάξτε το αν μπορείτε.
    Πολύς λόγος γίνετε στην Λέσχη ΜΠΙΛΤΕΜΠΕΡΓΚ.....

    • αναγνώστρια avatar
      αναγνώστρια @ Tassos Karras 27/06/2010 12:15:57

      δεν πρέπει να γίνεται πολύς λόγος για την μπίντελμπεργκ; μήπως είσαι μέλος; μήπως είσαι κολλητός του Παπαχελά;

  12. Tassos Karras avatar
    Tassos Karras 26/06/2010 13:25:41

    Listen to infowars they are talking about the sale of the century in Greece
    from GAP S.A Company.
    600 Islands for sale, Bildenberg Club poush them to finalize the sale soon.

    Some of you if uou have time listen or search to find more information, all over the net I hear and read about it.

    IT IS TRUE??

    • αναγνώστρια avatar
      αναγνώστρια @ Tassos Karras 27/06/2010 12:17:21

      πρέπει να βρεις τα πρακτικά της συζήτησης της μπίντελμπεργκ και να τα δημοσιεύσεις - αν μπορείς.....εγώ ήδη τα έψαξα και δεν τα βρήκα.....

  13. zackii avatar
    zackii 26/06/2010 13:42:56

    Ο Λοβέρδος δεν είναι καθόλου τρελλός. Ούτε ο ΓΑΠ είναι ,ούτε ο ΠΑΠ.
    Απλά πρέπει να φέρουν σε πέρας τη δουλειά. Γιά το Λοβέρδο βέβαια δεν είμαι σίγουρος ότι το ήξερε από την αρχή. Οι άλλοι δύο σίγουρα. Αν θυμάστε την περιπέτεια της υγείας του, τα γαστρεντερολογικά προέρχονται κυρίως από μεγάλη κρίση άγχους. Νομίζω ότι τον έφεραν προ τετελεσμένου.Τώρα τι να πει.
    Ο ΓΑΠ νομίζει ότι είναι σταυροφόρος -η έτσι τον έχουν πείσει,όπως όλους αυτούς που δεν έχουν πυγμή, και διάφορα ψυχολογικά σύνδρομα. Ας μην ξεχνάμε το περιβάλλον που μεγάλωσε.Με ένα παππού και πατέρα σύμβολα καλώς η κακώς,με μιά αυταρχική μητέρα, και με μιά απόρριψη αν και πρωτότοκος από τον πατέρα του των ικανοτήτων του. Οι περισσότεροι θα ξέρετε υποθέτω τη γνώμη του Αντρέα γιά το ΓΑΠ, εξάλλου την είχε εκφράσει πολλές φορές στους στενούς του, και όχι μόνο συνεργάτες. Επίσης αυτό του το επέτεινε και αυτό που έβλεπε στα μάτια των συνεργατών του ακόμα και σαν Υπουργός. Και εδώ απόρριψη λόγω της ασχετοσύνης του σε όλα τα θέματα του Υπουργείου.
    Σαν να μην έφταναν αυτά ήρθε και η εγκατάλειψη της μητέρας του από τον Αντρέα και μάλιστα γιά μιά άλλη και νεώτερη γυναίκα, και ήρθε το αλαλούμ.
    Τώρα έχουμε να κάνουμε με μιά βαρειά τραυματισμένη ψυχολογικά προσωπικότητα που θέλει να καταξιωθεί στα μάτια της εγκαταλελειμένης μητέρας,και να αποδείξει σε όλους, και κυρίως στον προδότη πατέρα ότι μπορεί..ακόμα και ότι μπορεί να καταστρέψει. Τι καλύτερο λοιπόν χειραγωγούμενο θύμα στα χέρια των ΗΠΑ -που τουλάχιστον από ψυχολογικά προφίλ μέσω φοβερά εξειδικευμένων επιστημόνων είναι εξπέρ-θα μπορούσε να βρεθεί? Μέσω λοιπόν των ντόπιων αργυρόνητων συνεργατών τους-βλέπε ΜΜΕ- έστησαν το παιχνίδι..και νάμαστε..μην ρωτήσετε γιά τον ΠΑΠ...

    • ΑΡΚΑΣ avatar
      ΑΡΚΑΣ @ zackii 26/06/2010 21:47:38

      Zackii, ο Λοβέρδος μπορεί όμως να παραιτηθεί, εάν θέλει να "σώσει" λίγο τη θέση του...

      • αναγνώστρια avatar
        αναγνώστρια @ ΑΡΚΑΣ 27/06/2010 12:28:07

        αυτοί θα τον έχουν απειλήσει - θα του έχουν τάξει ότι θα σκοτώσουν αυτόν και την οικογένειά του αν παραιτηθεί. Όπως το ίδιο θα έχουν απειλήσει και τον Καραμανλή αν μιλήσει. Δεν θα πρέπει να ξαναμπεί ούτε σε αεροπλάνο, αν μιλήσει. Γι αυτό και ο Σαμαράς καλοδέχεται τον Καραμανλή, κάτι ξέρει...

      • nassos avatar
        nassos @ ΑΡΚΑΣ 27/06/2010 14:35:02

        Απαγορεύεται η παραίτηση για το λόγο που αναφέρει η "αναγνώστρια".
        Αυτοί όμως θέλανε και μπλέξανε έτσι, εμείς μπορεί να μας πει κανείς τι φταίμε και το κυριότερο πως θα ξεμπλέξουμε????

    • αναγνώστρια avatar
      αναγνώστρια @ zackii 27/06/2010 12:22:22

      συμφωνώ απόλυτα με τον zackii ακριβώς έτσι είναι τα πράγματα. Πρέπει όμως να μας πει γιατί ο ΠΑΠ ενέδωσε, αυτό δεν μπορώ να καταλάβω.

      • anonymous avatar
        anonymous @ αναγνώστρια 27/06/2010 14:40:21

        δεν ενεδωσε καθολου ετσι ηρθε αποφασισμενος και πεπεισμενος απο την αρχη ειναι λαθος η αντιληψη οτι ενεδωσε,εντολες εκτελει προς τις οποιες ειναι απολυτα ευθυγραμμισμενος,αν ηταν απλα ενα ανδρεικελο θα κολωνε με τον αρμαγεδδωνα που εχει φερει στη χωρα,εδω βλεπουμε οτι εχει πολλα ανθελληνικα φιδια να βγαλει ακομα απο το μαυρο σακουλι

  14. zackii avatar
    zackii 26/06/2010 13:46:13

    το αργυρ..ό..νητος με ΩΜΕΓΑ ΒΡΕ....

    • nassos avatar
      nassos @ zackii 26/06/2010 22:46:26

      zackii

      Ναι ρε παιδιά η ορθογραφία είναι το πρόβλημα , όπως λέει ο zackii, είδατε όλα τα άλλα προβλήματα τα λύσαμε !!!!!!!!!!!!!!!
      Θα τρελαθούμε Κυρία μου....