#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
03/04/2012 20:49
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Οι Ανεξάρτητοι του Καμμένου θέλουν αναβολή των εκλογών;



Σύμφωνα με "πληροφορίες" που δημοσιεύτηκε σε site που στηρίζει το κ. Καμμένο  "υπήρξε τηλεφωνική συνομιλία Σαμαρά – Βενιζέλου. Μεταξύ των θεμάτων που συνομίλησαν έπεσε στο τραπέζι και η αναβολή των εκλογών! Το θέμα είναι ποιος από τους δυο θα τολμήσει να το πει στον κόσμο. Θα βάλουν και πάλι μπροστά τον “αχυράνθρωπο” Παπαδήμο; Θα βρουν κανένα άλλο λόγο που θα επικαλεστούν την ανάγκη αναβολής των εκλογών ή μήπως θα του βρουν καμία εκρηκτική προβοκάτσια τύπου βόμβα στο μετρό;»

Πόση σχέση έχει αυτό με την πραγματικότητα;

Όσο η αξία των CDS που υπολογιζόταν σε 1 τρις από τον αρχηγό.

Πρόκειται περί καθαρού ψεύδους. Ουδεμία επικοινωνία μεταξύ Σαμαρά - Βενιζέλου υπήρξε

Μήπως κατά βάθος θέλουν αναβολή των εκλογών και στήνουν σενάρια;

Αδέξιος Δεξιός

YΓ. Σύμφωνα με παναποκλειστικές δικές μου πληροφορίες ο κ. Καμμένος πριν από λίγο τηλεφώνησε στον Πούτιν για να του στείλει φωτοτυπία από το τσέκι προκειμένου να το δείχνει στις προεκλογικές του συγκεντρώσεις.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Άρτεμις avatar
    Άρτεμις 03/04/2012 20:54:09

    Το επιπεδό σου ακρο-Δεξιέ όσο πάει και εξαφανίζεται προς τον γκρεμό...
    Μετά τον Άδωνι πήρες σειρά?
    Πάαανικ που λένε και στο χωριό μου!

    • Αυτόνομος avatar
      Αυτόνομος @ Άρτεμις 03/04/2012 21:00:03

      Για ποιού το επίπεδο μιλάς; Γι αυτό το ψέμμα τι έχεις να πεις;
      ΕΚΤΑΚΤΟ: Συνομιλία Βενιζέλου Σαμαρά- Στο τραπέζι η αναβολή των εκλογών!
      http://olympia.gr/

      • Άρτεμις avatar
        Άρτεμις @ Αυτόνομος 03/04/2012 21:12:31

        Κοίταξε όντως είναι ψέμα αυτό το δημοσιευμα γιατί είμαι σίγουρη οτι ο Σαμαράς βιάζεται για εκλογές. Όσο καθυστερεί τόσο θα πέφτει...

        Σε αντίθεση με τον Μπένυ που θέλει χρόνο μπας και ψήσει μερικούς μακάκες Έλληνες και τον ψηφίσουν.

        Αλλά απο την άλλη οποιόδηποτε αναξιόπιστο δημοσίευμα να το ρίχνουμε στον Καμμένο και τους Ανεξάρτητους Έλληνες δείχνει μόνο ενα πράγμα... πάααααάνικ!

        • Αυτόνομος avatar
          Αυτόνομος @ Άρτεμις 03/04/2012 21:34:18

          Καλά είσαι σοβαρή; Το επίσημο σαιτ του Καμμένου λέει παραμυθια κι εγω δείχνω πανικό;

        • Aδέξιος Δεξιός avatar
          Aδέξιος Δεξιός @ Άρτεμις 03/04/2012 21:37:15

          είναι ένα αναξιόπιστο δημοσίευμα σε ένα συγκεκριμένο σάιτ που στηρίζει καμμένο.
          Ποιός λές να έδωσε την πληροφορία;
          Ο Σαμαράς;

          • loretta avatar
            loretta @ Aδέξιος Δεξιός 03/04/2012 22:58:23

            οχι βρες ο Πουτιν μπας και γλυτωσει το τσεκι που υποσχεθηκε στον Πανουλη.

    • Αδέξιος Δεξιός avatar
      Αδέξιος Δεξιός @ Άρτεμις 03/04/2012 21:04:13

      Δεν πειράζει Αρτεμις!
      Εσύ συνέχισε το ...κυνήγι μαγισσών με το κεκαϋμένο!
      Πάαανικ στο χωριό σου, ε;
      Τράατζικ!

    • dikefalosaitos avatar
      dikefalosaitos @ Άρτεμις 03/04/2012 21:12:59

      Επειδή έχω κουραστεί να τα γράφω συνέχεια, πλέον θα τα κρατήσω σε αρχείο και όπου βλέπω καμμένο οπαδό θα τα αντιγράφω και θα του τα postάρω μήπως και μου απαντήσει;
      Ο Πάνος είχε πει ότι ο Πρόεδρος του κινήματος θα εκλεγεί από την βάση:
      Α) Τελικά ποιος εκλέχθηκε;
      Β) Ποιο όργανο του κινήματος εξέλεξε τον Πάνο προεδρεύοντα;
      Γ) Τα βιογραφικά των υποψηφίων βουλευτών γιατί πήγαν στα χέρια του Πάνου για αξιολόγηση και όχι στο αρμόδιο όργανο του κινήματος;

      • loretta avatar
        loretta @ dikefalosaitos 03/04/2012 23:00:19

        σουτ πολλα ρωτας και θα ξυπνησεις τους Ανεξαρτητους Εξαρτημενους Ελληνες που συντομα θαναι ανεξαρτητοι εξαρτημενοι και ΕΞΑΠΑΤΗΜΕΝΟΙ!!!

        • man8os avatar
          man8os @ loretta 04/04/2012 01:29:50

          Για να θυμομαστε
          ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟΙ!
          ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΚΥΝΔΙΝΟΙ!
          ΚΟΡΟΙΔΕΥΟΥΝ ΤΟΥΣ ΕΛΛΗΝΕΣ!

  2. kostis avatar
    kostis 03/04/2012 21:24:50

    φτανει βρε παιδια με τον Καμμενο. Ρεκλαμα του κανετε.. Ειναι ο εκραστης της παλιοδεξιας, του λαικισμου και του κρατισμου που για χρονια ηταν μια εγγενης ασθενεια της φιλελευθερης παραταξης..

    • Kennan avatar
      Kennan @ kostis 03/04/2012 21:35:05

      Σοβαρά ε; Ετσι άφησε ανενόχλητο και τον Καρατζαφέρη ο Καραμανλής και είδαμε τι έγινε

    • Αδέξιος Δεξιός avatar
      Αδέξιος Δεξιός @ kostis 03/04/2012 21:35:18

      να τον αφήνουμε να αλωνίζει ρε Κωστή;

      • Φελίζα avatar
        Φελίζα @ Αδέξιος Δεξιός 03/04/2012 21:52:02

        Αδέξιε ήδη έχουν γίνει γραφικοί .
        Γιατί τους δίνεις περισσότερη αξία?

        • Αδέξιος Δεξιός avatar
          Αδέξιος Δεξιός @ Φελίζα 03/04/2012 22:00:29

          ....το έχω πάρει....πατριωτικά!

          • Φελίζα avatar
            Φελίζα @ Αδέξιος Δεξιός 03/04/2012 22:07:47

            Γιατί δεν αρχίζεις να ξεσκονίζεις και τους λοιπούς συνοδοιπόρους του ... έτσι για ποικιλία?

          • TopGunZ avatar
            TopGunZ @ Αδέξιος Δεξιός 03/04/2012 22:21:19

            Πως τολμάτε αγαπητέ, τον πατριωτισμό τον έχει πάρει κλόπηράιτ μόνο ο Καμμένος!

          • Φελίζα avatar
            Φελίζα @ TopGunZ 03/04/2012 22:35:51

            και η Κουντουρά και ο Μαρκόπουλος αγαπητέ

          • TopGunZ avatar
            TopGunZ @ Φελίζα 03/04/2012 22:38:16

            Αυτοί βρε τον κάνουνε φραντσάιζ από το αφεντικό.

          • Aδέξιος Δεξιός avatar
            Aδέξιος Δεξιός @ TopGunZ 03/04/2012 22:41:57

            έπρεπε να πάρω άδεια, ε;
            Παράλειψή μου.
            Θα τηλεφωνήσω στο Τέρενς

        • Mara avatar
          Mara @ Φελίζα 03/04/2012 22:09:15

          Φελίζα,
          Τα πολύ τα "υπέρ άνω..." μας φάγανε...
          Την "λάντζα" δεν ήθελε να την κάνει κανένας... και είδαμε τα "χαϊρια" μας.
          Έχει δίκιο ο Kennan.
          Έλαχε μάλλον του Αδέξιου, να την κάνει... τώρα...

          Υ.Γ.
          Τρίβε... Αδέξιε, τρίβε... και εγώ μαζί σου στην λάντζα...!
          Στο τέλος θα κάνουμε το καζάνι να αστράφτει...!!!

      • kostis avatar
        kostis @ Αδέξιος Δεξιός 03/04/2012 21:56:01

        βρε παιδια, διαφημιση του κανουμε.. Τον κανουμε σοβαρο πολιτικο μεγεθος και εμφανιζει το οργανωμενο κομμα καποιο εκνευρισμο, αλλα και μια ανησυχια να διαχεεται στα στελεχη και τους φιλους της παραταξης.. Αλλωστε, οπως ελεγε και ο Γκεμπελς, οταν μιλας για κατι η για καποιον συνεχεια, εστω και αρνητικα, κατι μενει στο τελος.. Ειναι αναποφευκτο, καποιοι να πανε μαζι του.. Μην στειλουμε και αλλους απο περιεργεια

        • Αδέξιος Δεξιός avatar
          Αδέξιος Δεξιός @ kostis 03/04/2012 23:21:36

          για αυτό και την πέφτουμε στο Δαναό!

          • Mara avatar
            Mara @ Αδέξιος Δεξιός 03/04/2012 23:30:12

            Δείτε τον τώρα στο extra και ακούστε τα ανεκδιήγητα....
            Θα κάνει λέει συγκέντρωση..., έξω... από την ΝΕΤ άν γίνει ντιμπέϊτ μεταξύ των Σαμαρά - Βενιζέλου."
            Επίσης, έχει λέει 11.000 εθελοντές που δουλεύουν για τους ΑΕ
            Η απίστευτη συνέχεια.... επί της οθόνης...

          • Strange Attractor avatar
            Strange Attractor @ Αδέξιος Δεξιός 03/04/2012 23:32:38

            Στον Δαναό αναφέρεται ο Kostis!

          • juliet avatar
            juliet @ Strange Attractor 03/04/2012 23:37:52

            Κάνουμε αντιπερισπασμό και μοιράζουμε τα γενόσημα στους καημένους.Πάλι απόψε ξεφαντώσατε....
            Βλέπω προσθέσατε και φαρμοκοποιό στη παρέα ,καλοδεχούμενος ....

          • Sardam avatar
            Sardam @ juliet 03/04/2012 23:41:15

            Σε ευχαριστώ juliet! Αχρείαστος να είμαι!

          • juliet avatar
            juliet @ Sardam 03/04/2012 23:46:04

            Tα φάρμακά σου αχρείαστα,οι γνώσεις σου χρήσιμες ...όλα καλά παιδιά αλλά κακομαθημένα και μερικές φορές αγριεμένα .

        • Strange Attractor avatar
          Strange Attractor @ kostis 03/04/2012 23:33:07

          Ο Δαναός;

          • Δαναός avatar
            Δαναός @ Strange Attractor 03/04/2012 23:36:11

            Τι σου έφταιξα ρε. Ελα και τρίβε δούλε.Ο Sardam θα μου στείλει αλοιφές!

          • Strange Attractor avatar
            Strange Attractor @ Δαναός 03/04/2012 23:41:04

            Τελικά δάσκαλε, μόλις σου είπε για υπόθετο τσούσκα ο Τοπ, έγινες περδίκι και λαλάς...
            Κουντούρντισες τζαναμπέτη ροζικλέρη.

          • juliet avatar
            juliet @ Δαναός 03/04/2012 23:41:05

            Γενόσημα είπε όχι αλειφές...,πείραμα κάνουμε.

          • Sardam avatar
            Sardam @ juliet 03/04/2012 23:42:11

            Και αλοιφές! Ότι θέλετε!

          • Strange Attractor avatar
            Strange Attractor @ juliet 03/04/2012 23:42:14

            Ο Δαναός μόνον υπόθετα δέχεται. Έχει περίεργη κράση.

          • Δαναός avatar
            Δαναός @ Strange Attractor 03/04/2012 23:44:58

            Δε βαριέσαι, μια απόφαση είναι όλα!

          • Strange Attractor avatar
            Strange Attractor @ Strange Attractor 03/04/2012 23:46:22

            Ίσιωσε την φουστανέλλα σου ωρέ τσολιά!

          • Δαναός avatar
            Δαναός @ Strange Attractor 03/04/2012 23:48:42

            Ωρέ σύντεκνε τι λες; Πονούν τα παλικάρια;

          • Φελίζα avatar
            Φελίζα @ Strange Attractor 03/04/2012 23:49:59

            http://www.youtube.com/watch?v=5-KGFjdekGs

          • Strange Attractor avatar
            Strange Attractor @ Strange Attractor 03/04/2012 23:51:49

            Συμμαθητής της Καλουτά ήταν ο Δαναός.

          • Δαναός avatar
            Δαναός @ Strange Attractor 03/04/2012 23:52:27

            Μπα τι βλέπω; Εσύ μας καληνύχτισες!

          • Φελίζα avatar
            Φελίζα @ Strange Attractor 03/04/2012 23:54:58

            Δεν άντεξα τον πειρασμό ....έφτιαχνα Ε9 και είπα να ρίξω μια ματιά

          • Δαναός avatar
            Δαναός @ Strange Attractor 03/04/2012 23:56:03

            Εφτιαχνες 69;

          • Φελίζα avatar
            Φελίζα @ Strange Attractor 03/04/2012 23:58:42

            Όμορφα συμμαθητά της Καλουτά!

          • Δαναός avatar
            Δαναός @ Strange Attractor 03/04/2012 23:59:59

            Γιατί τι κακό έγραψα; Εσύ το είπες.

          • Strange Attractor avatar
            Strange Attractor @ Strange Attractor 04/04/2012 00:03:17

            Έχω μείνει ενεός.
            Μα υπάρχει Δαναός;

          • juliet avatar
            juliet @ Strange Attractor 04/04/2012 00:04:27

            Τι να πω με το που είδε Ε9 σε θυμήθηκε..!

          • Δαναός avatar
            Δαναός @ Strange Attractor 04/04/2012 00:05:39

            Θα τιμωρηθείς πίνοντας ισοβίως μόνο βαλεριάνα!

          • juliet avatar
            juliet @ Strange Attractor 04/04/2012 00:09:29

            Φελίζα ,
            μετά από μια ρισμένη ώρα ,μόλις κτυπήσουνε μεσάνυχτα μπερδεύει τους αριθμούς ,το 6-9 ,το 9-6 ,μη το σκεφτείς πονηρά.

          • Δαναός avatar
            Δαναός @ Strange Attractor 04/04/2012 00:10:45

            Είμαι και μύωψ...

          • Φελίζα avatar
            Φελίζα @ Strange Attractor 04/04/2012 00:11:24

            Juliet ενθουσιάστηκα που ήταν συμμαθητής της Καλουτά και ο Δαναός δεν ξέρω τι κατάλαβε

          • juliet avatar
            juliet @ Strange Attractor 04/04/2012 00:11:40

            ορισμένη..

          • Φελίζα avatar
            Φελίζα @ Strange Attractor 04/04/2012 00:13:27

            Μύωψ με ακουστικά μπαστούνι και λαμποκοπάς?

          • Δαναός avatar
            Δαναός @ Strange Attractor 04/04/2012 00:18:39

            Μύωψ, όχι πρεβύωψ. Ακουστικά ναι γιατί είμαι DJ.Μπαστούνι ναι, γιατί είναι ράβδος ενδείξεως διδασκαλίας!

          • Strange Attractor avatar
            Strange Attractor @ Strange Attractor 04/04/2012 00:22:36

            Ρε Δαναέ, ούτε μια ανάρτηση για τον Εφρέμ δεν θα έπαιρνε τόσα σχόλια όσα παίρνεις εσύ. Μήπως θα πρέπει να καλογερέψεις τελικά;

          • juliet avatar
            juliet @ Strange Attractor 04/04/2012 00:22:55

            Καμμένος;υπαρκτό πρόσωπο; αντε καληνύχτα ,είμαι καιαπό ταξίδι....Φίλε αδέξιε ,δεν ασχολούμαστε με ανύπαρκτα ανθρωπάκια,τη ψυχή μας για την Ελλάδα και όχι για διασπαστές .
            Καληνύχτα σ΄ολους.

          • Mara avatar
            Mara @ Strange Attractor 04/04/2012 00:28:30

            Βρέ... Αδέξιε, δεν είπες ότι τον καθάρισες???
            Τώρα πώς θα κάνεις την λάντζα?
            Όχι τίποτα άλλο... προσφέρθηκα να γίνω και βοηθός στο τρίψιμο...χα χα!

          • juliet avatar
            juliet @ Strange Attractor 04/04/2012 00:32:58

            Αδέξιε ,είπες να καθαρίσεις τον Δαναό; ο Δαναός δεν είναι πατάτα ,είναι το κίνημα της πατάτας,και ξέρεις τι εστί κίνημα ...

          • Αδέξιος Δεξιός avatar
            Αδέξιος Δεξιός @ Strange Attractor 04/04/2012 00:33:08

            Ο Δαναός είναι σαν το ....σύμπαν!
            Διαστέλλεται διαρκώς!

          • Strange Attractor avatar
            Strange Attractor @ Strange Attractor 04/04/2012 00:34:27

            Μόνο μην σκάσει στο τέλος και έχουμε άλλα....

          • juliet avatar
            juliet @ Strange Attractor 04/04/2012 00:35:18

            και συστέλλεται .

          • Φελίζα avatar
            Φελίζα @ Strange Attractor 04/04/2012 00:36:30

            Αδέξιε τι έγινε το γινάτι σου γι τον Καμμένο?

          • Aδέξιος Δεξιός avatar
            Aδέξιος Δεξιός @ Strange Attractor 04/04/2012 00:42:48

            Προσπαθώ να μάθω για το τσέκι και αναμένω το πρόγραμμα που έκανε ο Μαρκόπουλος σε μια βδομάδα!
            Περιμένω να το διαβάσω για να πάμε ήσυχοι προς την Ανάσταση!

          • Μara avatar
            Μara @ Strange Attractor 04/04/2012 00:46:45

            Φελίζα,
            Μόνο λίγο καιρό ξαποσταίνει... και ξανά προς την λάντζα τραβά...

            Καλό βράδυ σε όλους!

          • Φελίζα avatar
            Φελίζα @ Strange Attractor 04/04/2012 00:48:14

            Θα μας ενημερώσεις φαντάζομαι ..για να γίνουν και οι απαραίτητες μεταμεσονύκτιες αναλύσεις και να ξέρεις ο Μαρκόπουλος είναι η αδυναμία μου

          • juliet avatar
            juliet @ Strange Attractor 04/04/2012 00:48:18

            Αθάνατε Μαρκόπουλε ,πάντα σύντομος αλλά γεμάτος .....ιδέες ,τουριστικά προγράματα ,έργα και πολλές ανακαινήσεις ...Φελίζα ,συμφωνείς;

          • Αδέξιος Δεξιός avatar
            Αδέξιος Δεξιός @ Strange Attractor 04/04/2012 00:49:59

            Ο αρχηγός των ανεξάρτητων το πρωϊ στη 7 θα μας γνωστοποιήσει το πρώτο μέρος της εθνικής απάντησης.
            Ετοιμοι να ...συγκλονιστούμε!

          • Φελίζα avatar
            Φελίζα @ Strange Attractor 04/04/2012 00:53:56

            και επαυξάνω Juliet !

  3. Mara avatar
    Mara 03/04/2012 21:43:45

    Mα... ο κ. Καμμένος, καλεσμένος κάποιο πρωϊ πρόσφατα στον Παπαδάκη, στοιχημάτιζε ότι εκλογές δεν θα γίνουν τώρα, αλλά το Νοέμβριο.
    Έχει κάποια "ιδιαίτερη" πληροφόρηση... ότι γίνονται προσπάθειες για αυτό?
    Ευσεβείς πόθοι...?
    Κάτι δεν του βγαίνει...?
    Εκλογές θα γίνουν, θέλουν δεν θέλουν.

    • Αδέξιος Δεξιός avatar
      Αδέξιος Δεξιός @ Mara 03/04/2012 22:01:44

      Μάρα,
      ξέρεις να έχει κερδίσει κανένα στοίχημα ο καμμένος;
      Εδώ ...στοιχημάτιζε οτι τα CDS ήταν ένα τρις!

    • Κώστας Ροδινός avatar
      Κώστας Ροδινός @ Mara 03/04/2012 22:43:35

      Γειά σου Μάρα,
      όλως περιέργως κάτι περι αναβολής των εκλογών διαρρέει και το ΚΚΕ

      • Mara avatar
        Mara @ Κώστας Ροδινός 03/04/2012 23:03:52

        Καλησπέρα αγαπητέ Κώστα!΄

        Λύσσα μαύρη... όλοι τους... ΄
        Ντόπιοι... και ξένοι..., πως θα αναβάλουν τις εκλογές.
        Η μόνη μου έννοια, εδώ και πολύ καιρό είναι αυτή.
        Μην τυχόν και γίνει η στραβή....
        Τώρα όμως μου την έχει δώσει... για τα καλά...
        Τώρα δεν ανησυχώ τόσο, όσο πριν λίγο καιρό και άς λένε όλοι ότι θέλουνε....
        Θα γίνουν εκλογές είτε τους αρέσει, είτε όχι...
        Τα ψέμματα τελειώσανε ΤΕΛΕΙΑ ΚΑΙ ΠΑΥΛΑ.
        ΘΑ ΓΙ-ΝΟΥΝ.

  4. Αδέξιος Δεξιός avatar
    Αδέξιος Δεξιός 03/04/2012 22:15:59

    Mόλις ξεμπέρδεψα με τον ...Δαναό

    • Mara avatar
      Mara @ Αδέξιος Δεξιός 03/04/2012 22:23:05

      Αααα... εσύ έεις... ξεφύγ....!!!

      • Αδέξιος Δεξιός avatar
        Αδέξιος Δεξιός @ Mara 03/04/2012 22:26:26

        Εντελώς!
        και από καιρό!

      • Φελίζα avatar
        Φελίζα @ Mara 03/04/2012 22:29:12

        Μάρα..πολύ τηλεόραση βλέπεις!

        • Aδέξιος Δεξιός avatar
          Aδέξιος Δεξιός @ Φελίζα 03/04/2012 22:31:04

          ψάχνει τον Καμμένο για ...εκτόνωση!

        • Mara avatar
          Mara @ Φελίζα 03/04/2012 22:43:01

          Τί να κάνω?
          Κόβω φάτσες... και κάνω αρχείο...

          Όσο για την διαφήμιση?
          Πεθαίνωωω....

    • Φελίζα avatar
      Φελίζα @ Αδέξιος Δεξιός 03/04/2012 22:26:27

      Ο Δαναός ..βεντούζες ήθελε και εσύ τον ξεσκόνισες βρε θηρίο?
      Αμα ..σούλαχε όπως λέει η Μάρα ..τι να πω..συνέχισε είσαι στο σωστό δρόμο!

      • Aδέξιος Δεξιός avatar
        Aδέξιος Δεξιός @ Φελίζα 03/04/2012 22:30:03

        Βεντούζες κάνει o Strange με τον Ροδινό.

        • Φελίζα avatar
          Φελίζα @ Aδέξιος Δεξιός 03/04/2012 22:34:51

          και ήμουν έτοιμη να σου ζητήσω συγνώμη για τα άτοπα σχόλια στην χθεσινή σου ανάρτηση ...που τα παρακολούθησες βλέπω

        • Φελίζα avatar
          Φελίζα @ Aδέξιος Δεξιός 03/04/2012 22:52:01

          Είδες Αδέξιε ..μεγαλύτερη πέραση έχει ο Δαναός από τον Καμμένο

        • Αδέξιος Δεξιός avatar
          Αδέξιος Δεξιός @ Aδέξιος Δεξιός 03/04/2012 22:56:51

          Ο Δαναός είναι ιδέα!

        • Φελίζα avatar
          Φελίζα @ Aδέξιος Δεξιός 03/04/2012 23:01:24

          Ετσι....όταν τον δείτε δώστε τους χαιρετισμούς μου .
          Καλό βράδυ σ' όλους

        • juliet avatar
          juliet @ Aδέξιος Δεξιός 03/04/2012 23:27:19

          Kαλησπέρα Δαναέ ,καλησπέρα σ΄ολη τη παρέα.
          Κύριε Ροδινέ ,ψάχνετε το καλύτερο γενόσημο για την ίωση του Δαναού;Είπαμε οι μαλάξεις.

      • Sardam avatar
        Sardam @ Φελίζα 03/04/2012 22:31:30

        Τελικά αυτός ο Δαναός είναι υπαρκτό πρόσωπο;

        • Aδέξιος Δεξιός avatar
          Aδέξιος Δεξιός @ Sardam 03/04/2012 22:33:04

          Ανύπαρκτος ο Δαναός;
          Ιεροσυλία!

        • bird avatar
          bird @ Sardam 03/04/2012 22:33:52

          Έλα ντε και γω την ίδια απορία έχω.

        • Sardam avatar
          Sardam @ Sardam 03/04/2012 22:36:09

          Τον γνωρίζετε προσωπικά Αδέξιε;

        • Κώστας Ροδινός avatar
          Κώστας Ροδινός @ Sardam 03/04/2012 22:38:13

          Ο Δαναός;
          Τιτανοτεράστια προσωπικότητα της Βορείου Ελλάδος!
          Οποιος ανέβει Χαλκιδική να σπεύσει να υποβάλλει τα σέβη του!

        • Αδέξιος Δεξιός avatar
          Αδέξιος Δεξιός @ Sardam 03/04/2012 22:39:43

          Μόνο τις φήμες που τον συνοδεύουν έχω ακούσει!

        • TopGunZ avatar
          TopGunZ @ Sardam 03/04/2012 22:39:49

          Ο Δαναός είναι ιδέα! Απλά ενσαρκώνεται σε έναν καχεκτικό παππούλη από ταπεινοφροσύνη για να μας λούσει με το φως του.

        • Sardam avatar
          Sardam @ Sardam 03/04/2012 22:42:04

          Ε τότε να βοηθήσουμε. Να στείλω μερικά σκευάσματα από το φαρμακείο μου να γίνει καλά το παιδί!

        • Φελίζα avatar
          Φελίζα @ Sardam 03/04/2012 22:44:05

          Πείτε μας κι άλλα κε Ροδινέ ... πώς μόλις γραφεί το " Δαναός" γίνεται κάτι σαν ...τις μέλισσες που μαζεύονται γύρω απ' το μέλι?

        • Sardam avatar
          Sardam @ Sardam 03/04/2012 22:45:02

          Και όχι γεννόσημα.Κανονικά!

        • Κώστας Ροδινός avatar
          Κώστας Ροδινός @ Sardam 03/04/2012 22:47:28

          Κατ' αρχήν μια είδηση:
          Νομίζω οτι την Πέμπτη ο Σαμαράς μετά το δελτίο μιλάει στο MEGA.
          Δεύτερον, ο Δαναός έχει το ταλέντο να προσελκύει το ενδιαφέρον!

        • Κώστας Ροδινός avatar
          Κώστας Ροδινός @ Sardam 03/04/2012 22:49:00

          φαρμακοποιέ,
          να μας εξηγήσεις αυτή την ιστορία με τα γεννόσημα;
          Εχω ακούσει εντελώς τρελά πράγματα.

        • Sardam avatar
          Sardam @ Sardam 03/04/2012 22:51:17

          Τρίτο:Μήπως ο Δαναός είστε όλοι εσείς;

        • Κώστας Ροδινός avatar
          Κώστας Ροδινός @ Sardam 03/04/2012 22:54:24

          εγώ έχω συναντηθεί με το Δαναό, άρα δεν είμαι Δαναός!
          Για τον Strange, δεν είμαι βέβαιος!
          Oύτε για τον Αδέξιο βάζω το χέρι μου στη φωτιά οτι δεν είναι ο Δαναός!

        • Φελίζα avatar
          Φελίζα @ Sardam 03/04/2012 22:56:05

          Εγώ πάντως το βεβαιώνω ότι δεν είμαι

        • Sardam avatar
          Sardam @ Sardam 03/04/2012 22:56:23

          Μάθε λοιπόν κ. Ροδινέ: Όταν ανακαλύπτεται ένα φάρμακο κυκλοφορεί σε αποκλειστικότητα για περίπου 10 χρόνια, οπότε και λήγει η πατέντα του. Τότε μπορούν άλλες φαρμακευτικές εταιρείες να το «αντιγράψουν». «Γενόσημο» λέγεται το αντίγραφο φάρμακο του πρωτοτύπου σκευάσματος.

          Το γενόσημο φάρμακο περιέχει την ίδια δραστική ουσία με το πρωτότυπο προϊόν και έχει παρεμφερή σύνθεση.

          Το κόστος παραγωγής είναι μειωμένο (αφού πρόκειται για αντίγραφο) επομένως είναι μειωμένη και η τιμή του.

          Η ένσταση των γιατρών και των φαρμακοβιομηχανιών στην απόφαση της κυβέρνησης να επεκτείνει τη χορήγηση των γενοσήμων με στόχο την εξοικονόμηση πόρων δεν έγκειται τόσο στα γενόσημα αυτά καθαυτά αλλά στο είδος των γενοσήμων και πιο συγκεκριμένα στη χώρα προέλευσής τους.

          Πολλοί υποστηρίζουν ότι τα γενόσημα που παράγονται π.χ. στην Ελλάδα είναι καλύτερης ποιότητας από αυτά που εισάγονται από την Κίνα ή την Ινδία.

          Η ελληνική φαρμακοβιομηχανία ( η οποία παράγει αποκλειστικά γενόσημα φάρμακα) έχει αναπτυχθεί τα τελευταία χρόνια κάνοντας εξαγωγές αντιγράφων φαρμάκων και σε άλλες χώρες της Ευρώπης.

        • Κώστας Ροδινός avatar
          Κώστας Ροδινός @ Sardam 03/04/2012 23:00:56

          Συγνώμη, επειδή δεν γνωρίζω:
          Τότε γιατί η φασαρία αφου οι ελληνικές βιομηχανίες παράγουν γεννόσημα;
          Και κάτι ακόμα:
          Είναι εξ ίσου αποτελεσματικά;
          Ευχαριστώ για τις διευκρινίσεις.

        • bird avatar
          bird @ Sardam 03/04/2012 23:02:10

          @Sardam
          Όποιος και να ναι ο Δαναός όλοι μαζί του ασχολούνται κάθε μέρα. Πρέπει να είναι σημαντικό πρόσωπο. Πρώτη μούρη στο καβούρι.

        • Δαναός avatar
          Δαναός @ Sardam 03/04/2012 23:14:05

          Δεν είμαι εγώ bird, το πνεύμα μου είναι!

        • Strange Attractor avatar
          Strange Attractor @ Sardam 03/04/2012 23:20:10

          Ο πατέρας μου μου έδωσε το ζειν και ο Δαναός το ευ ζειν.
          Αν δεν υπήρχε ο Δαναός θα έπρεπε να τον εφεύρουμε.

        • Αδέξιος Δεξιός avatar
          Αδέξιος Δεξιός @ Sardam 03/04/2012 23:20:32

          πρώτη μούρη
          στο ...καναβούρι!

        • Δαναός avatar
          Δαναός @ Sardam 03/04/2012 23:24:42

          Κι εσύ τέκνον μου Strange για ανταμοιβή στο ευ ζειν μου έδωσες το ξεσκισμένο σου μπλουτζήν.Και πάγωσα!

        • Mara avatar
          Mara @ Sardam 03/04/2012 23:35:14

          κ. Δαναέ, είστε θρύλος...???
          Γιατί έτσι ακούγεται...

        • Δαναός avatar
          Δαναός @ Sardam 03/04/2012 23:38:55

          Mara δεν είμαι ούτε κύριος ούτε θρύλος! Άρης είμαι! Γίνε Άρης να γουστάρεις.

        • Mara avatar
          Mara @ Sardam 03/04/2012 23:43:41

          Μμμ... μάλιστα...
          Άρα προβοκατόρικη παραπληροφόρηση..
          Τί ντροπή...

        • Δαναός avatar
          Δαναός @ Sardam 03/04/2012 23:47:02

          Σε συγχωρώ.Καλώς ήρθες στην παρέα μας!

        • Strange Attractor avatar
          Strange Attractor @ Sardam 03/04/2012 23:48:50

          Ακόμη μια ανάρτηση που την διέλυσε ο Δαναός!

        • juliet avatar
          juliet @ Sardam 03/04/2012 23:52:36

          Ο χι και την διέλυσε ανασύσταση έκαμε ,με νέα υλικά!!

        • Δαναός avatar
          Δαναός @ Sardam 03/04/2012 23:54:17

          Πες τα ρε juliet εσύ που με ξέρεις.

        • juliets avatar
          juliets @ Sardam 03/04/2012 23:59:54

          Τώρα ήλθα από Γαλατά και τι να δω .......είπα να δώσω ένα χεράκι βοήθειας .Μας χρωστάς ένα πατσά..

        • Strange Attractor avatar
          Strange Attractor @ Sardam 04/04/2012 00:00:04

          Σε ξέρει, ή απλά νομίζει ότι σε ξέρει μέσα από τα σχόλια σου;
          Σε έχει γνωρίσει πραγματικά κανείς; Εγώ μια δυο φορές που σε είδα είχες άλλο χρώμα μαλλιά και ήμουν και τσιπουρωμένος.
          Δεν ξέρω τι είδα. Δεν ξέρω αν υπάρχεις. Δεν ξέρω... έτσι απλά.
          Θυμάμαι μόνο που μου είπες please allow me to introduce myself και άλλα τέτοια παρόμοια. Μετά άρχισες να μου λες πως ήσουν μάρτυρας στην εκτέλεση της οικογένειας Ρομανόφ, και τα έπαιξα και έφυγα.
          Ποιος είσαι ρε; Λέγε!

        • Strange Attractor avatar
          Strange Attractor @ Sardam 04/04/2012 00:23:49

          Υπάρχεις;

        • Δαναός avatar
          Δαναός @ Sardam 04/04/2012 00:36:00

          Της εποχής των Rolling Stones βλέπω είσαι.Τζόβενο δηλαδή.

        • Strange Attractor avatar
          Strange Attractor @ Sardam 04/04/2012 00:50:17

          Από ξένα και από ροκ ακούω μόνο ... Τάμτα.

        • Δαναός avatar
          Δαναός @ Sardam 04/04/2012 00:52:45

          Σου έμεινε η Τάμτα απ' το ταμ ταμ που έπινες μικρός.

  5. Μικρασιάτης avatar
    Μικρασιάτης 03/04/2012 22:32:21

    Αν γινουν ΕΚΛΟΓΕΣ μετα το καλοκαιρι, ο κοσμος θα εχει γευτει τα ΣΑΡΩΤΙΚΑ ΜΕΤΡΑ του καλοκαιριου, αρα θα παει στις καλπες εχοντας τη ΠΛΗΡΗ εικονα για τα ΔΕΙΝΑ που του φορτωσαν αυτοι που εχουν την ΕΥΘΥΝΗ των αποφασεων. Αρα θα εχει μια πιο σωστη ΑΠΟΨΗ. Αυτο θα εχει συντριπτικες συνεπειες για Γ.Α.Π, Παπ/νου, Μπενι & ΔΙΑΛΥΣΗ του ΠΑΣΟΚ (ολοι το θελουμε αυτο, ή κανω λαθος? ) και απο εκει και περα ειναι στο χερι του Σαμαρα να δειξει οτι η Ν.Δ διαφοροποιειται απ αυτη την επιδρομη εναντιον των μεσαιων, μικρομεσαιων και χαμηλο-εισοδηματιων πολιτων, ΚΙ ΟΤΙ ΙΣΤΟΡΙΚΑ η ευθυνη της καταστασης αυτης βαραινει κυριως το ΠΑΣΟΚ και τα ''φιλαρακια'' του. // Ετσι νομιζω...

  6. Ερατώ avatar
    Ερατώ 03/04/2012 23:03:51

    Κώστα Ροδινό 10.54

    http://www.youtube.com/watch?v=ETmg-9xg0b0

    • Κώστας Ροδινός avatar
      Κώστας Ροδινός @ Ερατώ 03/04/2012 23:17:27

      http://www.youtube.com/watch?v=3py_OvcmdUA&feature=related

      Eυχαριστώ και ανταποδίδω!
      Μέγας Ζερβουδάκης!

  7. Απηυδισμένος avatar
    Απηυδισμένος 04/04/2012 00:03:22


    Το σημαντικότερο γεγονός της ημέρας, αγαπητοί φίλοι, δεν είναι τα κούλουμα, δεν είναι οι χαρταετοί, δεν είναι τα καρναβάλια αλλά η αναγγελία της ίδρυσης του νέου κόμματος «Ανεξάρτητοι Έλληνες» από τον βουλευτή Πάνο Καμμένο.

    Καλημέρα, Το δικό μας κίνημα γεννήθηκε Η Παναγία να είναι βοηθός και προστάτης ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΟΛΛΟΙ ΕΙΜΑΣΤΕ...

    Προσωπικά θα χαιρετήσω τη νέα αυτή πολιτική προσπάθεια αλλά θα μου επιτρέψει ο αγαπητός πρόεδρος να σημειώσω πως ο τίτλος του κόμματος δεν είναι και τόσο πετυχημένος. Δεν είναι τόσο πετυχημένος γιατί στη συνέντευξη του, στον ΑΝΤ1 νομίζω, άκουσα για την Παναγιά, τον Ζορμπά, τον Υψηλάντη, παίζει να πάει κι ο Μίκης και ως εκ τούτου θεωρώ πως πιο πετυχημένος τίτλος θα ήταν το «Κουτσοί στραβοί στον Άγιο Παντελεήμονα».

    Βέβαια η Παναγιά είναι μεγάλη μεταγραφή αλλά νομίζω πως ακόμα δεν έχει μείνει ελεύθερη από τον Αντώνη τον Σαμαρά, οπότε ας πάρει τον Άγιο Παντελεήμονα, ο οποίος είναι καλός και βλέπουμε με την Παναγιά.

    Άσε που ο άγιος Παντελεήμων έχει παράδοση στην ακροδεξιά, και νομίζω ότι ταιριάζει περισσότερο στο νέο κόμμα.

    Επίσης να σημειώσω αγαπητέ πρόεδρε πλέον, ότι καλό θα ήταν να αλλάξεις e-mail γιατί με το yfypourgos@windowslive.com νομίζω κάνεις downgrade τις προσδοκίες που έχει ο λαός του κόμματος.


    Τι θα πει δηλαδή yfypourgos ; Ότι και καλά έτσι και μπούμε στη βουλή και συγκροτηθεί κυβέρνηση συνεργασίας εμείς θα αρκεστούμε σε ένα υφυπουργείο; Αστεία πράγματα.

    Το koytsoistravoi@saintpanteleimon.gr νομίζω ταιριάζει στο νέο κόμμα.
    Επίσης αυτό το tagline «ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΟΛΛΟΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΛΛΗΝΕΣ» το χουν προλάβει αυτοί οι άθλιοι anonymous. Θα έλεγα πως θα μπορούσε να γίνει «ΕΙΜΑΣΤΕ ΤΡΕΛΟΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΛΛΗΝΕΣ. Όπως βλέπεις πρόεδρε μια λέξη αλλάζεις και απογειώνετε ( που λέει κι ο Τζίμης ) το κόμμα. Σαν χαρταετός.


    Read more: http://www.e-cannibals.gr/blog/?p=5060#ixzz1r0ta1wKX

    • Mara avatar
      Mara @ Απηυδισμένος 04/04/2012 00:34:39

      Τα mails... όλα τα λεφτά....

  8. Αδέξιος Δεξιός avatar
    Αδέξιος Δεξιός 04/04/2012 00:14:55

    Και μερικοί ακόμα απορούν, αν ο Δαναός είναι υπαρκτό πρόσωπο!
    Αν θυμάμαι καλά, η ανάρτηση ήταν για τον.....Καμμένο!

  9. juliet avatar
    juliet 04/04/2012 00:15:19

    Τι να καταλάβεις ,εμ ..και εσύ αυτά δεν λέγονται τα βράδια .

  10. Διηνεκης avatar
    Διηνεκης 04/04/2012 08:17:23

    Μπα Δαναος είναι μόνο ένας και αριανος οι Υπολοιποι Εδώ μέσα είμαστε Γαυροι

  11. ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ avatar
    ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ 04/04/2012 09:10:29

    ....Και είναι βαλτοί, Μάνθο.

  12. ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ avatar
    ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ 04/04/2012 09:11:52

    .....σαν τον ΄Ιωνα, ενα πράγμα.

  13. ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ avatar
    ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ 04/04/2012 09:14:28

    ΑΕ=Ανώνυμη Εταιρεία, Μάρα;

  14. avanti avatar
    avanti 04/04/2012 10:24:42

    Ενα πρωταπριλιάτικο ψέμα είπαν οι άνθρωποι λίγο καθυστερημένα, αλλά δεν το καταλάβαμε, και για τα CDS χιούμορ ήταν....

  15. antartis avatar
    antartis 04/04/2012 11:40:37

    21 Νοεμβρίου 2011
    έγραψαν
    Κίνηση-ματ στην απόφαση για δημοψήφισμα από τον Γ. Παπανδρέου
    Την απόφαση του να προχωρήσει σε ομαδική παραίτηση των βουλευτών του κόμματος του προκειμένου να προκηρυχθούν εκλογές γνωστοποίησε σύμφωνα με όλες τις πληροφορίες ο Α. Σαμαράς στον Πρόεδρο της Δημοκρατίας Κ. Παπούλια.

    Ας σημειωθεί ότι αν παραιτηθούν έως 60 βουλευτές τότε γίνονται επαναληπτικές εκλογές στις περιφέρειες τους. Αν όμως παραιτηθούν πάνω από 60 τότε προκηρύσσονται εκλογές.

    Η Ν.Δ. διαθέτει 85 Βουλευτές ως γνωστόν. Ο Α. Σαμαράς σύμφωνα πάντα με τις ίδιες πληροφορίες «χωρίς να υποδείξει στον Πρόεδρο της Δημοκρατίας τι πρέπει κάνει, επισήμανε ότι η εναλλακτική λύση για πρόκληση εκλογών είναι η παραίτηση του προέδρου της Δημοκρατίας».

  16. factorx avatar
    factorx 04/04/2012 14:04:45

    Τέλος στη φημολογία περί αλλαγής της ημερομηνίας των εκλογών, έδωσε μιλώντας στη NET, ο κυβερνητικός εκπρόσωπος. «Δεν έχει αλλάξει τίποτα, το νομοθετικό έργο θα ολοκληρωθεί την επόμενη βδομάδα και θα προχωρήσουμε κανονικά» τόνισε ο Παντελής Καψής, προσθέτοντας ότι «ισχύουν τα Σαββατοκύριακα που έχουμε πει».

    Σε ό,τι αφορά το θέμα των τροπολογιών, υπογράμμισε ότι η εντολή είναι σαφής και καμία τροπολογία δεν θα γίνεται δεκτή αν δεν περάσει προηγουμένως από το πρωθυπουργικό γραφείο. Παρατήρησε πάντως, ότι μεταξύ αυτών υπάρχουν και τροπολογίες που εμπεριέχουν λογικά αιτήματα.