19/05/2009 16:47
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Οικογενειακή τραγωδία στην Καλλιθέα


______________________________________________________________________________________________
Ενα τραγικό περιστατικό έγινε γνωστό πριν από λίγο από την Αστυνομία. Ανδρας ηλικίας 40 ετών σκότωσε την 26χρονη γυναίκα του κόβοντάς της το λαιμό και στη συνέχεια έπεσε από το μπαλκόνι, κρατώντας αγκαλιά τα δύο τους παιδιά. Τόσο ο ίδιος όσο και το ένα από αυτά, ηλικίας δύο ετών, βρήκαν τραγικό θάνατο.Σύμφωνα με τα όσα έχουν γίνει μέχρι στιγμής γνωστά, το δεύτερο παιδί τους, τριών ετών, μεταφέρθηκε στο νοσοκομείο βαρύτατα τραυματισμένο. Γείτονες υποστηρίζουν ότι ο πατέρας, δράστης και αυτόχειρας βρισκόταν σε απόγνωση, καθώς τους τελευταίους μήνες ήταν άνεργος και αντιμετώπιζε οικονομικά προβλήματα.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Γραβατοφορος avatar
    Γραβατοφορος 19/05/2009 17:27:48

    Κριμα Μεγαλο κριμα........
    Αφησε σημειωμα, που η γειτονια λεει, οτι ηταν απολυμενος και με πιεσεις απο τις τραπεζες για εξωφληση δανειων.....

    Αραγε ποσα εν δυναμει θυματα θα φερει αυτη η κριση των πλουσιων-θυτων, που θα τη πληρωνουν με τη ζωη τους αθωα θυματα??
    Ας ευχηθουμε να ειναι το τελευταιο, αν ειναι αληθεια αυτα που ακουγονται....

  2. chalkeon cheri avatar
    chalkeon cheri 19/05/2009 17:46:40

    Ο Θεός να τον συγχωρέσει.

  3. hulbertin avatar
    hulbertin 19/05/2009 18:07:52

    @1 ουδεμια σχεση εχει η παραννοια με οικονομικες κρισεις.μην ειστε κολλημενοι στην μαρξιστικη ψυχωσικη μονομανια να αναλυετε τα παντα μεσα απο την οικονομικη παραμετρο μονοσημαντα.αυτος και καθε τετοιος τυπος εχει το βιολογικο υποστρωμα και τις εγγραφες των 4 πρωτων ετων ζωης που αποτελουν ενα υποβαθρο τετοιων εκρηξεων.τα καθε χρεη και καθε κρισεις ειναι απλα η αφορμη ,ο πυροκροτητης της προυπαρχουσας γομωσης..

  4. Nick avatar
    Nick 19/05/2009 18:12:31

    Για να γράφει στο σημείωμα που δημοσίευσε το troktiko

    "Τα παιδιά κι εγώ να κηδευτούμε στο χωριό μου στου Φλόκα... και η Μαρία στη μάνα της. Νικος",

    μάλλον κάτι άλλο ήταν... Και μάλλον δεν τα πήγαινε καλά με τη πεθερά του.

    Κρίμα, πραγματικά τα παιδιά τι φταίνε όταν οι γονείς πάσχουν από έλλειψη επικοινωνίας;

  5. ΣΟΒΟΚΑΗΣ avatar
    ΣΟΒΟΚΑΗΣ 19/05/2009 18:41:16

    πρός τι η αναφορα σ αυτην τη τραγωδία?

  6. MIG-21 avatar
    MIG-21 19/05/2009 19:34:09

    ΣΟΒΟΚΑΗΣ

    δεν ειναι ειδηση οτι ενας πατερας πεφτει απο την ταρατσα αγκαλια με τα παιδια του αφου εχει σκοτωσει την γυναικα του?

  7. ΠΥΡΑ avatar
    ΠΥΡΑ 19/05/2009 20:50:10

    @5 η αναφορά φαντάζομαι έχει να κάνει με την "μόδα" τελευταία στις οικογενειακές τραγωδίες με αποκορύφωση την σημερινή που εχει δυο παιδια θύματα. ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΟ ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ ΕΛΕΟΣ!!!!!

  8. Προβοκατωρ. avatar
    Προβοκατωρ. 19/05/2009 23:28:17

    Θα δουμε πολλα τετοια,γιατι στην Ελλαδα υπαρχει πολυ πραμα κρυμενο καλα,γιατι βλεπεις φοβομαστε να παμε στον ψυχιαατρο, με τα πρωτα συμπτωματα,για να μη πεσει το στιγμα.
    Και εχουμε και παραδοση σε αυταρχικες οικογενειες.
    (Ασχετο,αλλα θα σας πω κατι,πουμου εχει πει γνωστος μου,ψυχαναλυτης,εδω και πολλα χρονια.
    Οι καλυτεροι μου πελατες,ειναι παιδια,παπαδων,αξιωματικων και αστυνομικων).
    Ας τα φαμε στη μαπα τωρα.

  9. Lavazza avatar
    Lavazza 20/05/2009 02:45:31

    @Προβοκατωρα

    Να πεις του γνωστού σου του ψυχαναλυτή οτι οι πραγματικοί ψυχαναλυτές τους "ασθενείς" τους δεν τους αποκαλούν "πελάτες"...

  10. zaza avatar
    zaza 20/05/2009 03:32:20

    @Lavazza
    πως τους αποκαλούν? τα αρρωστάκια τους???
    αχαχαχαχαχα για πες μας, κάτι μου λέει οτι ξέρεις

    ΥΓ πλάκα κάνω, γιατί είναι φανερό ότι τσίμπησες στις αναφερόμενες κατηγορίες, αν έγραφε για Συριζαίους ή άλλους αριστερούς δεν θα θιγόσουνα

  11. α avatar
    α 21/05/2009 22:23:17

    η αμερικανική κοινωνία αλλά ελληνικά τώρα κοντά σας...