#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
27/09/2012 12:30
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Οίκοι ανοχής και γραφεία τελετών χορηγοί σε ποδοσφαιρικά σωματεία

 



Μέσα από τις στάχτες της κρίσης αναδύονται οι δυναμικοί κλάδοι της οικονομίας , αυτοί που θα οδηγήσουν τη χώρα στην κάλυψη του κενού ανταγωνιστικότητας και παράλληλα θα λειτουργήσουν ως πόλοι καινοτομίας.

Την αρχή έκανε η ομάδα από τον Παλιόπυργο Τρικάλων που έσπασε τα ταμπού και έβαλε χορηγό στη φανέλα γραφείο τελετών.

Στην ίδια Περιφέρεια, της Θεσσαλίας και στο πνεύμα της συνέργειας, η ομάδα του Βουκεφάλα της Λάρισας, επέλεξε για χορηγό έναν ... οίκο ανοχής.
Η διοίκηση του σωματείου έκλεισε ιστορική συμφωνία χορηγίας με τον οίκο ανοχής «Σούλα» τον οποίο και θα διαφημίζει στη φανέλα του.

Πληροφορίες κάνουν λόγο για έκπτωση στα εισιτήρια διαρκείας, μετά από έναν ικανό αριθμό επισκέψεων.
Είναι πρόσφατη άλλωστε η τοποθέτηση του προέδρου της ομάδας, Γιάννη Μπατζιόλα, ο οποίος πρόσφατα δήλωσε: «ακόμα δεν έχετε δει τίποτα. Μέσα στη χρονιά είναι τα ωραία».

Θα κάνει μεταγραφές ο Πρόεδρος, θα ανανεώσει τα κορίτσια η κυρία Σούλα, δεν διευκρινίστηκε.

Αξίζει να σημειωθεί ότι ο οίκος εποχής Σούλα εγκαινιάστηκε το καλοκαίρι από την ιέρεια του σεξ και διάσημη για το υποκριτικό της ταλέντο Τζούλια Αλεξανδράτου. Η ιδιοκτήτριά του, η κυρία Σούλα, όπως την αποκαλούν (από σεβασμό στο λειτούργημα) έχει προχωρήσει και κατά το παρελθόν σε πρωτοποριακές διαφημίσεις των υπηρεσιών του οίκου της, αλλά δείχνει πλέον να μπαίνει για τα καλά και στο χώρο του ποδοσφαίρου.

 



Φτάνει να πάει καλά και στις αγωνιστικές του υποχρεώσεις ο Βουκεφάλας για να μην ισχύσει τι γνωστό «ομάδα μοντέλο, που έγινε μπορντέλο!,

Πάντως, σύμφωνα με πληροφορίες στο μπροστινό μέρος της φανέλας θα αναγράφεται «Σούλα οίκος …εποχής» για ευνόητους λόγους.

Φτάνει να μην αρχίσουν τα τηλέφωνα οι πελάτες για το αν ήλθε η σωστή εποχή…

Αμφότεροι οι χορηγοί έχουν επενδύσει μεγάλο μέρος των προσδοκιών τους για γρήγορα κέρδη, στην  σεξουαλικότητα της τρίτης ηλικίας και την υποβοήθηση της από τα χάπια. Μέσα σε λίγες ώρες, μπορούν να τζιράρουν από τον ίδιο πελάτη…

Πραγματικά ένα φιλικό ματς ανάμεσα στις δύο ομάδες θα απογείωνε το ήδη έντονο ενδιαφέρον για τα τοπικά πρωταθλήματα της Θεσσαλίας.

Άλλωστε το ηθικό των παικτών και των δύο ομάδων θα είναι στα ύψη. Δεν πρόκειται πλέον να αποπροσανατολίζονται από συνήθεις εκφράσεις τύπου «είσαι χώμα», «εσύ το 10, συνουσιάζεσαι..» κτλ.

Μ.Ο.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. vangelis ... avatar
    vangelis ... 27/09/2012 12:53:17

    ... εε ρε πατρίδα !! τι μας κάνεις.

  2. Ο Θείος avatar
    Ο Θείος 27/09/2012 13:08:49

    Ωχ ωιμέ, σκέφτομαι τους άμοιρους τερματοφύλακες της ομάδας, θα χρειαστεί πολλή τύχη και προπόνηση γαι να μην τα πνίγουν τα κουνέλια...

    • thΘymios avatar
      thΘymios @ Ο Θείος 27/09/2012 15:46:49

      οίκοι ανοχής και γραφεία τελετών χορηγοί σε ποδοσφαιρικά σωματεία!
      ο μεγαλύτερος, εργολάβος κηδειών, ήταν ο Κόκκαλης, έκανε την κηδεία της Ελλάδας. είμαστε οίκος ενοχής!

  3. Ο Θείος avatar
    Ο Θείος 27/09/2012 13:14:54

    Και από την άλλη, ο σέντερ φόρ θ' ακούει "είσαι πιο γρήγορος κι από πεθαμένο"...

  4. Balafara Hunter avatar
    Balafara Hunter 27/09/2012 13:27:30

    Οδυσσέα, πες στην Τζούλια να φέρει πίσω την κόκκινη γραμμή. Την ψάχνει ο κυρ Φώτης.

  5. Τιγράνης avatar
    Τιγράνης 27/09/2012 15:01:06

    Το να βάζει η τσατσά το όνομά της στη φανέλα της ομάδας είναι φυσιολογικό. Αφύσικο θα ήταν ο χορηγός να απαιτούσε και να επετύγχανε μεθοδικά να ταυτιστεί το όνομα και η ουσία του κόμματος - της ομάδας εννοούσα - με τον ίδιο, καθιστώντας θολό και ασαφές το πού τελειώνει η έννοια του χορηγού και πού αρχίζει η αντίστοιχη του χορηγούμενου.


    Η συνειδητοποίηση της πραγματικότητας και οι, θεατρικές ή ειλικρινείς, διαρρήξεις των ιματίων ούτε φέρνουν το χρόνο πίσω ούτε είναι ικανές να προλάβουν τον όλεθρο: ἐγένοντο οἱ δύο εἰς σάρκα μίαν πια, οριστικά και αμετάκλητα. Η χρησιμότητα του παθήματος έγκειται μόνον στην αξιοποίησή του σε μάθημα, μάθημα νέο και διαφορετικό που θα τα δει και θα τα σχεδιάσει όλα από την αρχή.

  6. TARAMAS avatar
    TARAMAS 27/09/2012 15:12:54

    Αφού κάναν το ποδόσφαιρο μπ@@@έλο, γραφείο τελετών χρειάζεται για να το θάψει....

  7. η Dimi avatar
    η Dimi 27/09/2012 15:48:07

    «το σεξ δεν έχει να κάνει με τις ρυτίδες που έχουν οι αγκώνες ή τα γόνατα, αλλά με τη φλόγα που έχεις μέσα σου. Οι άνθρωποι έλκονται από εσένα από το γέλιο σου, από τη φωτιά σου, από τη θέρμη που λάμπει στα μάτια σου».
    ~Sharon Stone (IQ Genius 148)

  8. Antistar avatar
    Antistar 27/09/2012 16:11:23

    Και η πόρνη και ο νεκροθάφτης είναι επαγγέλματα τίμια και καθόλου αεριτζίδικα. Γιατί όχι λοιπόν...

  9. Ο Θείος avatar
    Ο Θείος 27/09/2012 16:26:41

    Αφού γίνονται χορηγοί, είναι προφανές ότι σήμερα τα επαγγέλματα του πεθαμενατζή, της τσατσάς και του τσάτσου ανθούν και αποδίδουν πολλά κέρδη.
    Πώς να μην ανθούν βέβαια ; Αφού μας έχουν πεθάνει στην ανεργία και ελλέιψει άλλης απασχόλησης, ίσως βγούμε για να κάνουμε πεζοδρόμιο....

  10. TED avatar
    TED 27/09/2012 18:06:29

    Και άμα ο Παλιόπυργος Τρικάλων παίξει άθλια σε κάποιον αγώνα, ο προπονητής πως θα τους κράξει τους παίκτες;
    Πάντως το "είσαστε σαν κηδεία" δε θα τολμήσει να το πει.

  11. ΚΥΘΗΡΙΟΣ avatar
    ΚΥΘΗΡΙΟΣ 27/09/2012 22:19:17

    Πόρνη μπάλα,μᾶς ἔθαψες...

  12. δημης avatar