#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
29/11/2009 06:30
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

ΟΛΟΙ ΣΤΙΣ ΚΑΛΠΕΣ

 

Ποιός λοιπόν, μπορεί να συνεχίσει τη δημοκρατική επανάσταση που άρχισε

Ποιός μπορεί να αναμορφώσει και να δυναμώσει το κόμμα

 Ποιός μπορεί να ενώσει καλύτερα την παράταξη

Ποιός μπορεί να σταματήσει επώδυνους συμβιβασμούς στα ανοικτά εθνικά ζητήματα

Ποιός προσφέρει αληθινή «εναλλακτική λύση» απέναντι στο ΠΑΣΟΚ

Ποιός μπορεί να δώσει Ελπίδα στην Ελλάδα

Ποιός μπορεί να αλλάξει την Ελλάδα, όχι απλώς να διαχειριστεί ένα πολιτικό σύστημα που παραπαίει;

 Σκεφτείτε, αποφασίστε, ψηφίστε.

 Ψηφίστε ό,τι θέλετε...Αλλά ψηφίστε! Και πάρτε και φίλους και γνωστούς σας. Ξεπεράστε τη χαλαρότητα... Ξεπεράστε τους δισταγμούς...

 Πολύ σπάνια θα σας δοθεί η ευκαιρία να στείλετε τόσο ισχυρό μήνυμα σε τόσους πολλούς

 Πολύ σπάνια θα σας δοθεί η ευκαιρία ως πολίτες να κάνετε τόσα πολλά

 Σαρώστε τους μηχανισμούς. Δώστε στη Νέα Δημοκρατία το δικαίωμα της Απελευθέρωσής της.

 Και δώστε το από τον πρώτο γύρο.

 Και από τη Δευτέρα το μήνυμά μας θα αφορά όλους τους Νεοδημοκράτες.

 Και θα το πάρουν όλοι οι  Έλληνες

 Αυτό το ατέλειωτο ποτάμι ας πλημμυρίσει τις κάλπες.

 Για να κάνουμε ξανά τη Νέα Δημοκρατία Ελπίδα της Ελλάδας

 Για να χτίσουμε, όλοι μαζί την Ελλάδα της Ελπίδας.

 Αντώνης Σαμαράς

ΣΧΟΛΙΑ

  1. XAPLAS avatar
    XAPLAS 29/11/2009 06:55:43

    ΑΞΙΟΣ!!!

  2. kanis avatar
    kanis 29/11/2009 07:42:49

    Εδώ και είκοσι (20) χρόνια σκεφτόμαστε !

    Σήμερα, ψηφίζουμε τον Αντώνη μας !

    ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ για μια άλλη, καλύτερη Ελλάδα! !

  3. Υ. avatar
    Υ. 29/11/2009 07:44:44

    Καλό βόλι. Σε όλους!!!

  4. effie B. avatar
    effie B. 29/11/2009 07:55:08

    Ολοι μαζι για την μεγαλη νικη. Για μια Ελλαδα αξίων και αξιών!
    Ψηφιζουμε Αντωνη Σαμαρα και δινουμε πνοη, ελπιδα, οραμα στην Πατριδα μας...
    Καλη ψηφο σε ολους........

  5. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 29/11/2009 08:15:30

    Πολύ χαρτί κυκλοφορούσε το πρωί. Όλοι «νέα μέλη». Ίσως δούνε μερικοί μερικοί τι σημαίνει διεύρυνση.

  6. ETHEROVAMON avatar
    ETHEROVAMON 29/11/2009 08:42:07

    Τέτοιο ηγέτη με πολιτική πλατφόρμα,όραμα,και ηγετικά προσόντα έχω να ακούσω από το 1974 της μεταπολίτευσης.
    Ναι αυτά τα προσόντα τα είχε μόνο ο μεγάλος Ανδρέας και τώρα ο Αντώνης.
    Ημουν μέχρι το 1996 (Ιμια)στο πατριωτικό Πασόκ και έφυγα λόγω Αααρόν Αβούρ.
    Θα ακολουθήσω αυτή την φορά την γυναίκα μου (από τα φοιτητικά της χρόνια 1978 με την Ν.Δ).
    Ομως εάν κερδίσει (δεν πρόκειται)η Μητσοτάκενα και επειδή έχω κυνηγηθεί από το Μιτσοτακέϊκο θα απομακρυνθώ την άλλη ημέρα.
    Αυτά για να ξέρουν κάποιοι ποιός μπορεί να μαζέψει ψηφοφόρους στη Ν.Δ
    Πιστεύω ότι ο Αντώνης ο Σαμαράς θα φτιάξει μια νέα μεταπολίτευση και με την βοήθεια του λαού θα στείλει στο χρονοντούλαπο της ιστορίας όλα αυτά τα τζάκια και τα λαμόγια που τους περιστοιχίζουν.

    Σας εύχομαι και με την νίκη για το καλό του τόπου.

    Υ.Γ θα γραφτώ και εγώ μαζί με την σύζυγό μου και θα ψηφίσω,θα παραμείνω όμως και θα ενεργοποιηθώ μόνο με την νικη του Αντώνη.

    • kanis avatar
      kanis @ ETHEROVAMON 29/11/2009 08:51:06

      Καλορίζικος μεγάλε!

      Ποιός είναι ο "Ααρόν Αβούρ" ;

      • Προφήτης avatar
        Προφήτης @ kanis 29/11/2009 08:53:53

        Βρε kanis, σού διαφεύγει το σπιθαμιαίο πολιτικό μέγεθος Σημίτης;

        • kanis avatar
          kanis @ Προφήτης 29/11/2009 09:04:03

          Εχουμε διαφορά ύψους...βλέπεις!

          Λες για εκείνον που τους έστειλε όλους, να πουλήσουν τα οικοπεδάκια της γιαγιάς τους, για να επενδύσουν στο χρηματιστήριο, ώστε να τα μοιραστεί μετά με τους φίλους του;

          Με εκείνον, δεν ευελπιστούν οι μηντιάρχες και τα παπαγαλάκια τους, να δούνε το Μητσοτακέικο, να συμπράττει για τη δημιουργία του επίσημου κόμματος της διαπλοκής;

  7. Σπίθας Δημήτριος avatar
    Σπίθας Δημήτριος 29/11/2009 08:52:57

    Simitis

  8. ETHEROVAMON avatar
    ETHEROVAMON 29/11/2009 08:54:11

    kanis
    Ο Σημιτης ο μικρος

  9. beniz avatar
    beniz 29/11/2009 08:59:14

    Καλημέρα.Πρόβλημα με τούς υπολογιστές στά Σεπόλια.Από τούς 3 δουλεύει μόνο ο ένας.Σε μια ώρα ψήφισαν 10 άτομα.Αυτό θέλουν??????

  10. megas antonios avatar
    megas antonios 29/11/2009 08:59:56

    antoni eimaste mazi sou.

  11. Κώστας Θ. avatar
    Κώστας Θ. 29/11/2009 09:01:28

    Καλημέρα σε όλους! Ηρθε η ώρα παιδιά!
    Ας κάνουμε σήμερα ότι είναι δυνατόν για να φτάσουν όλοι στην κάλπη. Ο καθένας σε ατομικό επίπεδο. Είναι πολύ σημαντικό. Έτσι κερδίζονται οι εκλογές.
    Σήμερα έβγαλε η κρατική τηλεόραση πρωϊ πρωϊ την Βούλτεψη να κάνει πόλεμο στον Σαμαρά. Άίσχος! Ακόμα και στις εθνικές εκλογές δεν καλούν την μέρα της ψηφοφορίας κομματικά στελέχη και όλοι σέβονται τη διαδικασία. Φυσικά και ήταν στημένο. Αυτό είναι το σύστημα ΠΑΣΟΚ που ευνοεί τον Σαμαρά?
    Εννοείται ότι έστειλα SMS στην ΝΕΤ.
    Αυτοί είναι, παιδιά. Αλλά τέρμα τα ψωμιά τους. Σήμερα μιλάμε εμείς!

    • Στέργιος avatar
      Στέργιος @ Κώστας Θ. 29/11/2009 10:32:29

      Αυτά τα τσόλια που κάνουν την πρωινή εκπομπή τού ΣΚ στη ΝΕΤ είναι εντελώς φερέφωνα και πρακτορίσκοι τής επίσημης προπαγάνδας. Μόνο που τα βλέπω, τον ένα σαν ποντικομαμή και την άλλη με το αγελαδίσιο βλέμμα, μού'ρχεται να ξεράσω.

      • Κάποιος που σκέφτεται... avatar
        Κάποιος που σκέφτεται... @ Στέργιος 29/11/2009 14:38:20

        Καλημέρα. Σου ζητώ συγγνώμη για την οξύτητα της απάντησης σε κάποιο άλλο ποστ. Διάβασα αλλού σχόλιά σου και είδα ότι, αν μη τι άλλο, παρά τις ιδεολογικές μας διαφορές, σε κάποια δια ταύτα του σήμερα κοιτάμε παράλληλα. Απλά, προσπάθησε να προβληματιστείς στα επιχειρήματα που σου παρέθεσα σε εκείνη μας την αντιπαράθεση, αντιπαρερχόμενος το ύφος και τα ξαναλέμε...

    • Eastrader avatar
      Eastrader @ Κώστας Θ. 29/11/2009 13:28:17

      Πραγματικα και περαν του τι εκαναν σημερα το πρωι θεωρω οτι το ΣΚ η ΝΕΤ δεν θα μπορουσε να βρει τιποτα χειροτερο να βαλει για ενημερωση.Δεν βλεπει κανεις οτι αυτοι οι δυο δεν τραβανε με τιποτα?Εκει πανε τα λεφτα μας?

  12. ΜΑΡΙΑ avatar
    ΜΑΡΙΑ 29/11/2009 09:02:17

    ΣΤΗ ΘΕΣΝΙΚΗ ΠΑΝΤΩΣ ΕΙΧΑΜΕ ΕΠΕΙΣΟΔΙΑ ΣΤΙΣ 6 ΤΟ ΠΡΩΙ ΚΑΨΑΝ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ ΠΕΣΑΝ ΔΑΚΡΥΓΟΝΑ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΗ ΔΕΘ ΕΙΝΑΙ ΚΛΕΙΣΤΗ Η ΕΓΝΑΤΙΑ ΣΤΟ ΥΨΟΣ ΤΗΣ ΔΕΘ και όταν πήγαν να το πουν στο MEGA o Ιορδάνης διέκοψε λέγοντας τίποτα τίποτα ανευ σημασίας επεισόδια τι έπρεπε να γίνει για να το αναφέρει

  13. Καππαδόκης avatar
    Καππαδόκης 29/11/2009 09:03:43

    Το ψηφοδέλτιο μου με το όνομα ΑΝΤΩΝΗΣ ΣΑΜΑΡΑΣ βρήσκεται ήδη μέσα στη κάλπη και όπως βλέπω από τις 8.30 το πρωί, η συμμετοχή θα είναι πολύ μεγάλη και η ΝΙΚΗ ΜΟΝΑΔΙΚΗ!

  14. effie B. avatar
    effie B. 29/11/2009 09:08:09

    Ψηφισα στις 8.15 το πρωι στο Ξενοδοχειο President, στην περιοχη Αμπελοκηπων στην Αθηνα. Εμπρος ολοι στις καλπες για μια μεγαλη νικη του Αντωνη Σαμαρα απο την πρωτη Κυριακη!!!!!!!!!

  15. effie B. avatar
    effie B. 29/11/2009 09:12:27

    Ψηφισα στις 8.15 στο Ξενοδοχειο President,στην περιοχη Αμπελοκηπων στην Αθηνα. Η συμμετοχη ηταν πολυ μεγαλη και η προσελευση του κοσμου αθροα. Εμπρος ολοι στις καλπες για μια μεγαλη νικη του Αντωνη Σαμαρα απο την πρωτη Κυριακη!!!!!!

  16. Γιωργος Χ avatar
    Γιωργος Χ 29/11/2009 09:16:17

    Λοιπόν Φάκτορα, ελπίζω τα 2 ευρώ μου να πιάσαν τόπο και από αύριο να στείλουμε τους Μητσοτάκηδες στα Καρπάθια, στην Ρ'λυε και όπου στο κακό θέλουν...
    Μια παρατήρηση μόν:
    Μέγαλη προσέλευση για 8 το πρωί, με ουρά ΕΙΚΟΣΙ ατόμων στο εκλογικό τμήμα της Καλαμαριάς φίλε, κουφάθηκα, ούτε σε εθνικές δεν έχω δει τόσο κόσμο τόσο νωρίς
    Ο Χιώτης ο καραγκιόζης όμως στο ΜΕΓΚΑ, σε διατεταγμένη αποστολή, απλά απαξιώνει την ψηφοφορία
    "Με τίποτα δεν θα προλάβουν να ψηφίσουν πάνω από 350000"
    Ρε ουστ, κοπρόσκυλο

    • Καππαδόκης avatar
      Καππαδόκης @ Γιωργος Χ 29/11/2009 09:34:16

      Ολος ο ΔΟΛ και το ΜΕGA (κάτι ξέρει και ο Σαμαράς και τους έφτυσε στο κεντρικό δελτίο ειδήσεων) προσπαθούν να σπρώξουν τη Ντόρα. Τρέμη (η κουμπάρα), Πρεντεντέρης, Χιώτης το παίζουν σοβαροί δημοσιογράφοι και βοηθάνε με κάθε τρόπο τη Ντόρα.
      Προτιμώ χίλιες φορές τη Βούλτεψη που λέει ευθέως τη γνώμη της, παρ΄όλο που δεν συμφωνώ μαζί της, παρά τα άλλα τα "φίδια" που το παίζουν τάχατες ανεξάρτητοι δημοσιογράφοι.

      Κατά τα άλλα, κατά την Γκαιμπελική τακτική, τα ΜΜΕ πολεμούν την κυρία!!!

      • Επώνυμος avatar
        Επώνυμος @ Καππαδόκης 29/11/2009 17:51:27

        Αυτό με τη χλαπάτσα που έριξε ο Αντώνης στο κεντρικό δελτίο ειδήσεων του Μέγκα δείχνει από μόνο του το μέγεθος του ανδρός. Δεν έχουν περάσει πολλά χρόνια από τότε που οι δημοσιογράφοι το θεωρούσαν τιμή τους να έχουν τους προβεβλημένους πολιτικούς, σήμερα όλοι ξερογλείφονται για λίγη δημοσιότητα και οι δημοσιογράφοι τους αντιμετωπίζουν με δικαιολογημένη υπεροψία.

        Ο Αντώνης όμως φάνηκε τόσο διαφορετικός! Είναι πραγματικά αξιοσημείωτο και τόσο κόντρα στο ρεύμα των ημερών που σε κάνει να ελπίζεις ότι πραγματικά μπορεί να αλλάξει κάτι με αυτόν στην αρχηγία της ΝΔ και την πρωθυπουργία της χώρας.

        Ας πάει μόνον καλά σήμερα, Θεέ μου!

        Σωστό αυτό για τη Βούλτεψη, καλύτερη η έντιμη και ανοικτή υποστήριξη.

  17. anonymos avatar
    anonymos 29/11/2009 09:23:05

    Από τι 7.30 μέχρι 9.15, έχει λίγο κόσμο, συνέχεια, χωρίς ουρές στην Κηφισιά. Κυρίως μεγάλοι άνθρωποι. Ο Παπαθανασίου ήταν εκεί πρωί πρωί. Μπήκε και ο Κυριάκος κατά τις 9 παρά κάτι, χαμόγελο, χειραψίες, και μετά έψαχναν οι άνθρωποι το σκόρδο και το απολυμαντικό

  18. kanis avatar
    kanis 29/11/2009 09:23:13

    Στο Μένγκα τώρα, οι δημοσιογράφοι κκ Χιώτης, Λοβέρδος, Χασαπόπουλος συζητούν, ότι κάποιοι σε μικρά μέρη ή έχοντες επαγγελματική σχέση με το δημόσιο, φοβούνται, να ψηφίσουν, για να μην εγγραφούν στη λίστα της ΝΔ, χαρακτηριστούν και ενδεχομένως διαπομπευθούν!!!!!

    Μα γι΄αυτό πρέπει να πάνε στις κάλπες.
    Μα γι΄αυτό πρέπει να ψηφίσουνε Αντώνη Σαμαρά.
    ΓΙΑ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΟΥΝ ΝΑ ΦΟΒΟΥΝΤΑΙ !!!!

    • Κώστας Θ. avatar
      Κώστας Θ. @ kanis 29/11/2009 09:30:59

      Βάλθηκαν και σε ΝΕΤ και σε MEGA να μπερδέψουν τον κόσμο. Ο ένας τύπος στη ΝΕΤ αναρωτιόταν αν μπορεί να ψηφίσει ο κόσμος που δεν ψήφισε τώρα στις εθνικές εκλογές! Ευτυχώς τον διόρθωσαν.

  19. nagia avatar
    nagia 29/11/2009 09:23:42

    Γιωργο στο Θεατρακι της ΧΗΛΗΣ ψηφισες?Εκει θα παω και εγω .Εψαξες να δεις ποια ηταν τα πετεμενα ψηφοδελτια" .Ενας φιλος ψηφισε Μαρτιου και Ολγας και ειχε 100 ατομα και οπως μου εγραψε ολα τα πεταμενα στο καλαθι ηταν της Ντορας,

    • Γιωργος Χ avatar
      Γιωργος Χ @ nagia 29/11/2009 09:40:53

      Στο Θεατράκι να σε πω είδα του Ψωμιάδη πεταμένα ψηφοδέλτια..

      Πάντως και κόσμο είχε, και όλα κυλούσαν ρολόι..

  20. nagia avatar
    nagia 29/11/2009 09:25:25

    Λετε η νικη η μεγαλη να ερθει απο σημερα? ΕΛΛΑΣ-ΕΛΛΑΣ ΑΝΤΩΝΗΣ ΣΑΜΑΡΑΣ

  21. Δημος avatar
    Δημος 29/11/2009 09:33:32

    Καλημερα σε ολους.Μολις ψηφισα στο βελλιδειο.Πολυ γρηγορα και οργανωμενα.Κοσμο ειχε πολυ ... πολυ νεο κοσμο.Ολοι στις καλπες αδερφια ,ουτε μια ψηφος χαμενη...Α!και οποτι ειδα, πολλα νεα μελη ...Οπως και εγω...Αντε παιδια...Η ημερα ειναι μεγαλη και η καλπη περιμενει...

  22. ΣΥΚΟΦΑΝΤΗΣ avatar
    ΣΥΚΟΦΑΝΤΗΣ 29/11/2009 09:42:33

    Καλημερα, το μπουμπουνισα!! Μεχρι τις 9,15 εκει που ψηφιζω ειχαν περασει 127 ατομα.Αφου μεταξυ και αστειου λεγαμε οτι αν ειχε παει ολος αυτος ο κοσμος και στις βουλετικες δεν θα χαναμε.

  23. effie B. avatar
    effie B. 29/11/2009 09:44:57

    ΔΙΑΒΑΣΤΕ:


    ΜΟΝΟ ΣΤΟ FIMOTRO

    Από τις πρώτες πληροφορίες που έχει συλλέξει το fimotro, η συμμετοχή στην εσωκομματική διαδικασία της Νέας Δημοκρατίας είναι τρομακτική. Την πρώτη ώρα (07.00-08.00) σε όλη την Ελλάδα ψήφισαν 18.000 άνθρωποι! Αυτό σημαίνει ότι ο τελικός... αριθμός αυτών που θα ψηφίσουν θα αγγίξει και ίσως ξεπεράσει τις 500.000! Με αυτή την συμμετοχή ο Σαμαράς βγαίνει από την πρώτη Κυριακή με αρκετά σημαντική διαφορά και ποσοστό γύρω στο 55%. Αργότερα θα σας ενημερώσουμε πιο αναλυτικά...

  24. καθρέφτης avatar
    καθρέφτης 29/11/2009 09:50:24

    Εξαρτάται από τη "διεύρυνση".Τουλάχιστον μια κι έξω, έχει άλλη αξία.

  25. Δημος avatar
    Δημος 29/11/2009 10:01:20

    29 Νοε 2009
    ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ Η ΨΗΦΟΦΟΡΙΑ ΣΤΗΝ ΚΡΗΤΗ ΕΝΩ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΟΝΛΑΙΝ ΣΥΝΔΕΣΗ ΓΙΑ ΔΙΑΣΤΑΥΡΩΣΗ ΣΤΟΙΧΕΙΩΝ...

    Καλημέρα αγαπητή επιτροπή εκλογών της Νέας Δημοκρατίας!
    Μιαν ερώτηση: ΓΙΑΤΙ ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΝ ΝΑ ΨΗΦΙΖΟΥΝ ΣΤΗΝ ΚΡΗΤΗ ΣΕ ΕΚΛΟΓΙΚΑ ΜΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΥΝΔΕΣΗΣ;
    Να πάρω στον ΟΤΕ ή σε κανένα άλλο γραφείο;
    απο taxalia

    • ΓΙΑΝΝΗΣ avatar
      ΓΙΑΝΝΗΣ @ Δημος 29/11/2009 10:45:37

      Μην ανησειχειτε και μην αποθαρρηνεστε φιλοι Κρητικοι. Προβλεπω ακομα και στη μεγαλονησο να βγαινει ο ΑΝΤΩΝΗΣ..ΟΛΟΙ ΨΗΦΙΖΟΥΜΕ - ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ Η ΑΔΙΑΦΟΡΙΑ

  26. σταμ avatar
    σταμ 29/11/2009 10:14:22

    ...μην επαναπαυεστε,,,,προσπαθεια ολη τη μερα για συγγενεις -φιλους,Το μητσοτακεικο εχει κανει κρυφες συμφωνιες με αυτους που εχουν λιστες ονοματων στα χερια ,,,,,-----καμμια ψηφος χαμενη !!!!!!!!!!!!!!!!

  27. Δημος avatar
    Δημος 29/11/2009 10:42:32

    ΟΡΓΙΑ ΣΤΟ ΛΑΣΙΘΙ;

    ΣΟΒΑΡΕΣ ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΕΣ ΓΙΑ ΟΡΓΙΑ ΣΤΟ ΛΑΣΙΘΙ ΜΕ ΤΗΝ ΠΤΩΣΗ ΤΟΥ ΣΥΣΤΗΜΑΤΟΣ (ΗΤΑΝ ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΗ). Πέταξαν έξω από το εκλογικό την εκπρόσωπο του Σαμαρά. Πολλά προβλήματα, περίεργες συγκυρίες. Ο κόσμος ΠΡΕΠΕΙ να ψηφίσει ότι και αν ψηφίσει. Μην αποθαρύνεστε από τυχόν καθυστερήσεις. ΨΗΦΙΣΤΕ ΘΕΛΟΥΝ ΔΕ ΘΕΛΟΥΝ ΚΑΠΟΙΟΙ.
    Περισσότερα/More... APO taxalia

  28. ΓΙΑΝΝΗΣ avatar
    ΓΙΑΝΝΗΣ 29/11/2009 10:49:27

    Ας μην επαναπαυομαστε. ΚΑΜΙΑ ΨΗΦΟΣ ΧΑΜΕΝΗ. Ποιός μας λεει πως δεν ειναι παγιδα ολα αυτα που γραφουν για να μην παμε στην καλπη. ΚΑΝΕΝΑΣ ΕΦΗΣΥΧΑΣΜΟΣ. Η Ψηφοφορια τελειωνει στις 7.

  29. Κώστας Θ. avatar
    Κώστας Θ. 29/11/2009 11:00:34

    Παίρνω τα τελευταία τηλεφωνηματάκια σε ξενυχτησμένους φίλους για να πάμε παρέα να ψηφίσουμε.. Ας το κάνουμε όλοι.

  30. beniz avatar
    beniz 29/11/2009 11:08:28

    Σήμερα το πρωί την ώρα που έβαζα στην κάλπη την ψήφο μου τραγουδούσα απο μέσα μου τον Εθνικό μας ύμνο.Να είσαι καλά Αντώνη Σαμαρά.Πολλά χρόνια είχα να νιώσω ετσι.Ελπίζω το αποτέλεσμα της σημερινής εκλογής να δώση ενα ηχηρό μήνυμα μέσα και έξω απο την πατρίδα μας μέσα και έξω απο το κόμμα μας.Η ΕΛΛΑΔΑ ποτέ δεν πεθαίνει το ακούτε λαμογια μέσα και έξω??????

  31. ΓΙΑΝΝΗΣ avatar
    ΓΙΑΝΝΗΣ 29/11/2009 11:12:15

    Εχετε υπομονη στις ουρές που σχηματιζονται. ΜΗ ΦΕΥΓΕΤΕ..Μια φορα γινεται αυτη η εκλογη. Δε θα γινεται καθημερινα. Κυριακη ειναι, δεν δουλευουμε, χαλαρωνουμε και περιμενουμε να ασκησουμε το εκλογικο μας δικαιωμα. ΑΞΙΖΕΙ ΤΟΝ ΚΟΠΟ!!!Πιστευω μετα τις 2-3 το μεσημερι θα μειωθει ο κοσμος. Τωρα ειναι ώρες αιχμης μεχρι το μεσημεριναο τραπέζι. ΥΠΟΜΟΝΗ ΛΟΙΠΟΝ..ΨΗΦΙΖΟΥΜΕ ΟΛΟΙ...Εχουμε δικαιωμα. Δεν το χαριζουμε στους μηχανισμους.

  32. mesaios daktylos avatar
    mesaios daktylos 29/11/2009 11:17:52

    ΚΕΠ Σεπολίων 4ο Δημοτ. Διαμέρισμα Αθηνών. Η αίθουσα γεμάτη, στον δρόμο περιμένουν περίπου 35-40 άτομα. Αρκετοί ιδίως μεγάλης ηλικίας και πολλές γυναίκες αποχωρούν λέγοντας οτι θα έλθουν αργοτερα. Η προσε΄λευση ψηφοφόρων ενθουσιώδης και μαζική. Η οργάνωση και η υποστ΄ηριξη καθαρά Νεοδημοκρατική, δηλαδή αξιοθρήνητη.

    • ΓΙΑΝΝΗΣ avatar
      ΓΙΑΝΝΗΣ @ mesaios daktylos 29/11/2009 11:35:32

      Ειπαμε. Να κοψουν το λαιμο τους να φτιαξουν το συστημα. Ο κοσμος απαιτει να ψηφισει. Όποιος τον παρεμποδιζει δε θα περασει καλα.

      • mesaios daktylos avatar
        mesaios daktylos @ ΓΙΑΝΝΗΣ 29/11/2009 12:01:39

        Φίλε ΓΙΑΝΝΗ, οι γυναίκες φεύγουν γιατί έχουν να μαγειρέψουν και να φροντίσουν το σπίτι τους. Οι ηλικιωμένοι γιατί δεν μπορούν να στέκονται στην ουρά. Δεν ξέρω ποιός και γιατί προκαλεί αυτό το χάος τόσο στο ΚΕΠ Σεπολίων όσο και στο 4ο Διαμέρισμα. Πάντως φοβάμαι ότι πολλοί δεν θα ξανάρθουν να ψηφίσουν ή εάν έλθουν θα βρουν πάλι μεγάλη ουρά οπότε θα φύγουν. Ιδωμεν. Πάντως πιστεύω ότι είναι φτιαχτό από μηχανισμούς ώστε να μη υπάρχει απόλυτη πλειοψηφία για να πάμε σε δεύτερη Κυριακή οπότε πιστεύουν στην κόπωση και οτι θα προσεταιρισθούν τους ψηφοφόρους του Ψωμιάδη.

  33. ΙΩΝΑΣ avatar
    ΙΩΝΑΣ 29/11/2009 11:33:03

    Αντώνη μας 9 το πρωί σου το έρριξα με όλη μου την καρδιά.Συμμαχητές,μη φοβάστε ούτε τις ουρές,ούτε την ...πτώση του συστήματος.Πάτε να ψηφίστε ώστε να έχουμε τον Αντώνη πρόεδρο από σήμερα.Α,και κάτι άλλο.Στα 50 μου χρόνια,μετά από 32 χρόνια ενασχόλησής μου με την πολιτική,την περασμένη Τετάρτη,στο Βελλίδειο,ήταν η πρώτη φορά που ακούγοντας πολιτικό να μιλάει,μου έφυγε δάκρυ από τα μάτια μου και ήταν από την συγκίνηση για όσα άκουγα από τον Αντώνη.Καλορίζικος Προεδράρα μας.

  34. ψυχραιμια avatar
    ψυχραιμια 29/11/2009 11:38:33

    Ναι αλλα μην επιβαρυνετε το κλιμα με βεβαιωσεις οτι ολα γινονται επιτηδες.
    Ειναι πολυ πιθανον να υπαρχει τεχνικο προβλημα λογω υπερβολικης προσελευσης.
    Υστεριες οτι οπωσδηποτε ειναι στημενο δεν οφελουν.

    • ΙΩΝΑΣ avatar
      ΙΩΝΑΣ @ ψυχραιμια 29/11/2009 11:42:20

      Και αν είναι στημένο φίλε ψυχραιμία?

      • ψυχραιμια avatar
        ψυχραιμια @ ΙΩΝΑΣ 29/11/2009 12:00:55

        Mη σπευδετε να κατηγορειτε.Αμαν πια-αμεσως βγηκε και η φωτογραφια του Μητσοτακη με το βασιλια 45 χρονια πισω.
        Καποιος τροπος θα βρεθει.

        • asxetos avatar
          asxetos @ ψυχραιμια 29/11/2009 13:19:33

          Δεν πιστεύω να παίζει κανένα ρόλο ότι τα μηχανήματα 'που δεν μπόρεσαν να σηκώσουν τον μεγάλο όγκο', είναι όλα SIEMENS (και συντηρούνται remotely από τους Γερμανούς).

          Και πριν το ξεχάσω. Υπερβολική προσέλευση είχαμε και στις βουλευτικές εκλογές, αλλά το σύστημα άντεξε. Μάλλον ούτε και αυτό παίζει ρόλο όμως.

  35. ΜΑΡΙΑ avatar
    ΜΑΡΙΑ 29/11/2009 11:44:38

    ΠΗΓΑ ΝΑ ΨΗΦΙΣΩ ΣΤΗ ΘΕΣΝΙΚΗ ΛΑΓΚΑΔΑ 35 ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΣΑ ΓΙΑΤΙ ΛΕΕΙ ΕΠΕΣΕ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 100 ΗΛΙΚΙΩΜΕΝΟΙ ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΨΗΦΙΣΟΥΝ ΚΙ ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΛΙΓΟ ΝΑ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΕΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ
    ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΗΘΕΛΑΝ ΝΑ ΨΗΦΙΣΕΙ Η ΒΑΣΗ ΤΟ ΠΕΤΥΧΑΝ
    ΣΑΣ ΕΛΕΓΑ ΟΤΙ ΦΟΒΑΜΑΙ ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΑΔΙΚΟ ΕΧΩ ΚΑΙ ΜΙΑ ΗΛΙΚΙΑ ΑΥΤΗ ΤΗ ΝΤΟΡΑ ΤΗΝ ΕΧΩ ΜΑΘΕΙ ΚΑΛΑ.

    • loretta avatar
      loretta @ ΜΑΡΙΑ 29/11/2009 11:49:12

      ΜΑΡΙΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΣΕΣ?

      ΕΧΟΥΝ ΥΠΟΧΡΕΩΣΗ ΝΑ ΔΕΧΘΟΥΝ ΤΗΝ ΨΗΦΟ ΣΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΤΑΓΡΑΨΟΥΝ ΣΤΙΣ ΛΙΣΤΕΣ.ΑΝ ΕΠΑΝΕΛΘΕΙ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΘΑ ΠΕΡΑΣΤΕΙ ΜΕΤΑ ΣΤΟΥΣ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΕΣ

      ΚΑΚΩΣ ΕΦΥΓΕΣ.
      ΓΥΡΝΑ ΠΙΣΩ ΚΑΙ ΖΗΤΑ ΕΞΗΓΗΣΕΙΣ.

      • ΜΑΡΙΑ avatar
        ΜΑΡΙΑ @ loretta 29/11/2009 12:09:49

        το πρότειναν άλλοι αλλά είπαν δεν είναι σωστό και έχουν τον κόσμο να περιμένει εγώ σε 10 λεπτά θα ξαναπάω μένω απέναντι

        • loretta avatar
          loretta @ ΜΑΡΙΑ 29/11/2009 12:14:58

          ΜΑΡΙΑ να πας εκει να περιμενεις και να παρατηρεις καταγραφεις τι γινεται.

          αν φυσικα ειναι δυνατο απο μερους σου.

  36. Ορθολογιστής avatar
    Ορθολογιστής 29/11/2009 11:46:17

    Σήμερα Έλληνα θαρρώ
    καθήκον έχεις ιερό
    καί μήν τό αμελήσεις.
    Πήγαινε κάνε τό σωστό,
    Αντώνη νά ψηφίσεις.

  37. mesaios daktylos avatar
    mesaios daktylos 29/11/2009 11:46:56

    Δωστε εικόνα για την κατάσταση -ωρα, προσελευση ψηφοφόρων, ουρές, εξυπηρέτηση -και κάθε άλλο στοιχείο από τα εκλογικά σας τμήματα ανά την επικράτεια.

  38. καθρέφτης avatar
    καθρέφτης 29/11/2009 12:01:28

    Θου κύριε φυλακήν τω στόματί μου για όσα μαθαίνω πως κάνουν διάφοροι γνωστοί και μη εξαιρετέοι εδώ, όχι μέσα , αλλά έξω από το κέντρο και παρασκηνιακά.

  39. ΙΩΝΑΣ avatar
    ΙΩΝΑΣ 29/11/2009 12:10:00

    Στις 9 που ψήφισα στο εκλογικό τμήμα της Περαίας,εκπρόσωποι της Ντόρας είχαν κολλήσει στα τζάμια του Δημαρχιακού κτιρίου,όπου είναι η κάλπη,φωτογραφίες της Ντόρας και μπροστά από το κτίριο είχαν στήσει ένα σταντ με σχεδόν ολόσωμη φωτογραφία της.Επόμενο ήταν να διαμαρτυρηθούν ψηφοφόροι,οπότε είχαμε αποκαθήλωση των φωτογραφιών και μεταφορά του σταντ στο απέναντι πεζοδρόμιο σε παρακείμενο δημ. σχολείο.Η πρόκληση σε όλο της το μεγαλείο.Φοβάμαι ότι τα ίδια θα έχουμε σε όλη την χώρα.

  40. Νικηφόρος avatar
    Νικηφόρος 29/11/2009 12:31:04

    Καλημέρα από Πάτρα. Ψήφισα στο τμήμα της Εγλυκάδας περίπου στις 11:00. Χρειάστηκε να περιμένω 45 λεπτά γιατί έπεσε το σύστημα και γιατί είχε αρκετό κόσμο. Μόνιμα είχε ουρά περίπου 40 ατόμων. Μου είπαν ότι είχαν ψηφίσει από το πρωί καμιά 300αριά. Μάλλον πήγαν όλοι μετά την Εκκλησία γιατί ο μέσος όρος ηλικίας ήταν 40+. Ας ελπίσουμε να μην ξαναπέσει. Πάντως δεν είμαστε λαός. Καθόλου υπομονή. Γκρίνια και φωνές. Ναι, θα μπορούσε να υπάρχει καλλίτερη οργάνωση αλλά λίγο υπομονή βρε παιδιά. Σήμερα γράφουμε ιστορία.
    Φυσικά ψήφισα τον Αντώνη και έπεσα και άλλους 6 να κάνουν το ίδιο.
    Αέρα να φύγει η χολέρα!

  41. occultists avatar
    occultists 29/11/2009 12:32:49

    Οι βαρώνοι βλέποντας άνετη επικράτηση του Σαμαρά από την πρώτη Κυριακή έριξαν το σύστημα ελ΄πιζοντας την Δευτερη Κυριακή και στους ψηφοφόρους του Ψωμιάδη.

  42. vetdino avatar
    vetdino 29/11/2009 12:38:55

    Σήμερα γράφουμε ιστορία! Και τίποτα δε μας σταματά! Όλοι στις κάλπες αδέλφια, για την Ελλάδα της Ελπίδας!! Ψηφίστε! Ψηφίστε! Ψηφίστε!

  43. kanis avatar
    kanis 29/11/2009 12:53:28

    Μας θέλανε μόνο τηλεθεατές.Σήμερα τους αποδεικνύουμε,πως είμαστε ΠΟΛΙΤΕΣ ΠΑΤΡΙΩΤΕΣ!

  44. FRESCO avatar
    FRESCO 29/11/2009 13:14:37

    ΜΠ-ΟΡΑ ΕΙΝΑΙ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ!

  45. Xrhstos_s avatar
    Xrhstos_s 29/11/2009 13:14:38

    Θέλω να πιστεύω πως αυτά είναι τα τελευταία πετάγματα του κακού. Και πραγματικά πιστεύω πως η Μποκογιάννη εκπροσωπεί κάτι το πολύ νοσηρό, κακό και γλειώδες. Και όλοι γνωρίζουμε πως δεν γίνεται να πεσει το σύστημα έτσι αφού κατάλαβαν πως ο Σαμαράς είχε την πρωτιά. Πως μπορεί να γίνει πρόεδρος ενός κόμματος κάποια που δεν έχει αξιοπρέπεια? Αυτη πρέπει να είναι η βασική αρετή, τουλάγιστον. Η Μητσοτάκη-company κατάστρεψε την Ελλάδα και θέλει ακόμη να συνεχίζει να το κάνει. Να πάτε όλοι να ψηφίσετε Σαμαρά. Τελεία και Παύλα. Όσοι περισσότεροι τόσο το καλύτερο. Χρειάζονται για να αντισταθμίσουν τους ψεύτικους ψήφους που θα ρίξουν μέσα στις κάλπες τα ρομποτοκάκια-χωρίς-ψυχή του κατάπτυστου Μητσοτακικού κατεστημένου. Κάντε το για την Ελλάδα ρε γαμ.. το!

  46. ΓΙΑΝΝΗΣ avatar
    ΓΙΑΝΝΗΣ 29/11/2009 13:20:11

    Οι καταγγελιες συνεχιζονται. Απο blog troktiko:
    Βρέθηκα πριν από μισή ώρα στο εκλογικό τμήμα του ΜΕΤΣ γίνεται το έλα να δείς με τα κοματόσκυλα της κ. Μπακογιάννη. Ολοι από τη δημαρχεία με προεξάχοντα τον κ. Κικίλια

    και τους παρατρεχάμενους να προσπαθούνε να επηρεάσουνε τον κόσμο λέγοντας αυτόν θα ψηφίσετε που κατέστρεψε την παράταξη. Ντροπή διότι αυτό κ. Μπακογιάννη δείχνει πανικό...
    και εάν μη τι άλλο ΄,θα έπρεπε να είχες δώσει εντολή στους δικούς σου να έχουνε ευπρέπεια. Με τον τρόπο που συμπεριφέρονται δεν θα καταφέρεται τίποτε τουναντίον στρέφεται ο κόσμος εναντίον σου. Επίσης λέγανε στον κόσμο που ήτανε ουρές ότι μπλοκάρισε το σύστημα. Είναι για γέλια διότι γνωρίζουμε οτι ο ΟΤΕ ο μεγαλύτερος
    Τηλεποικιωνιακός πάροχος της Ελλάδας ο οποίος με την συγχωνευσή του στην DT συγαταλέγεται στις 3 μεγαλύτερες πανευρωπαικά εταιρίες, δεν αξίζει τέτοιας δυσφήμισης από το σύστημα της κ. Μπακογιάννη.Ο κόσμος να μην φεύγει να περιμένει να ψηφίσει διότι μάλλον αυτό φοβούνται τελικά. "

  47. apis avatar
    apis 29/11/2009 13:25:41

    Πνευματικό Κέντρο του Δήμου Αθηναίων.
    Η αίθουσα ήταν γεμάτη, στην ουρά περίμεναν τουλάχιστον 500 άτομα. Υπήρχαν προβλήματα με πολίτες μεγάλης ηλικίας και με κινητικά προβλήματα.

    Θα έπρεπε οι υπεύθυνοι από το κόμμα να είχαν σκεφθεί τις διαδικασίες ώστε να είχε αποφευχθεί το μποτιλιάρισμα τόσων ανθρώπων.

    Μέσα στα παραβάν ήταν πεταμένα και πατημένα τα ψηφοδέλτια της Ντόρας.
    SIC TRANSIT GLORIA MUNDIS...

  48. Κρης avatar
    Κρης 29/11/2009 13:39:51

    τετέλεσται

    στο Live bet
    http://sports.betfair.com/Index.do?mi=100970106&ex=1&origin=MRL


    οι παοκτες ηδη το εχουν προεξοφληξει

    @@@

  49. ΜΑΡΙΑ avatar
    ΜΑΡΙΑ 29/11/2009 13:48:28

    ΤΑ ΚΟΜΑΤΟΣΚΥΛΑ ΤΗΣ ΝΤΟΡΑΣ ΟΡΓΙΑΖΟΥΝ ΣΤΗ ΘΕΣΝΙΚΗ ΣΗΜΕΙΑ ΚΑΙ ΤΕΡΑΤΑ ΔΙΝΟΥΝ 3 ΨΗΦΟΔΕΛΤΙΑ ΤΗΣ ΜΠΑΚΟΓΙΑΝΝΗ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΤΟ ΑΝΤΙΛΗΦΘΗΚΑΝ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥ ΣΑΜΑΡΑ ΕΙΠΑΝ ΑΠΛΑ ΕΓΙΝΕ ΛΑΘΟΣ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΔΕΝ ΕΓΙΝΕ ΤΟ ΛΑΘΟΣ ΣΕ ΜΕΝΑ ΣΕ ΗΛΙΚΙΩΜΕΝΟ ΕΓΙΝΕ ΤΟ ΤΜΗΜΑ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΑΠΗ ΤΟΥ Β ΔΙΑΜΕΡΙΣΜΑΤΟΣ . ΣΤΗΝ ΑΙΘΟΥΣΑ ΜΕΣΑ ΔΙΝΟΥΝ ΨΗΦΟΔΕΛΤΙΑ ΤΗΣ ΜΠΑΚΟΓΙΑΝΝΗ ΟΙ ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΙ ΤΗΣ. ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ ΗΜΟΥΝ 2 ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΑ .

  50. σταμ avatar
    σταμ 29/11/2009 13:51:17

    ,,,,,ΣΑΡΩΝΟΥΜΕ ΑΔΕΛΦΙΑ!!!!!!!!!!!!!55-60%!!!!!!!!!!

  51. occultists avatar
    occultists 29/11/2009 14:12:19

    Ο ΟΤΕ άδεισε την κυράθοδώρα και τους ανεπάγγελτους πολιτικούς γόνους συμμάχους της. Η ΠΤΩΣΗ ΤΟΥ ΣΥΣΤΗΜΑΤΟΣ ΔΕΝ ΩΦΕΙΛΕΤΑΙ ΣΤΟΝ ΟΤΕ λέει η εκδοθήσα ανακοίνωση. Εμμέσως πλην σαφώς δείχνει μηχανισμούς και διαπλεκόμενα.

  52. yangoolas avatar
    yangoolas 29/11/2009 14:13:03

    ΜΗΝ ΠΑΝΗΓΥΡΙΖΟΥΜΕ ΑΚΌΜΑ. ΟΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΨΗΦΊΣΕΙ ΝΑ ΠΑΕΙ. ΕΝΗΜΕΡΩΣΤΕ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΣΑΣ. Δεν έχει τελειώσει, μέχρι να τελειώσει.

  53. Spm avatar
    Spm 29/11/2009 14:17:32

    ΤΟ ΠΡΩΙ Η ΝΤΟΡΑ ΠΟΥ ΨΗΦΙΣΕ ΜΑΣ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΟΙ ΝΕΟΔΗΜΟΚΡΑΤΕΣ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΣΕ ΜΕΓΑΛΕΣ ΑΡΙΘΜΟΥΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΠΕΣ. ΕΤΣΙ ΜΑΣ ΒΛΕΠΟΥΝ ΟΙ ΜΗΤΣΟΤΑΚΗΔΕΣ. ΑΡΙΘΜΟΥΣ.
    ΓΙΑ ΑΥΤΟΥΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΟΝΟ ΑΡΙΘΜΟΙ.
    ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΘΑ ΤΟΥΣ ΑΠΑΝΤΗΣΟΥΝ ΟΙ ΑΡΙΘΜΟΙ

  54. αρχισαμε avatar
    αρχισαμε 29/11/2009 15:04:14

    Τα μεταξωτα βρακια θελουν και επιδεξιους ... κ@λ@@ς.
    Οι δημοκρατικες διαδικασιες και η μαζικη συμμετοχη, προφανως επεσαν ...βαριες στο κομμα της ΝΔ και το συστημα κατερευσε.
    Μερες τωρα, οι περισσοτεροι συμφωνουσαμε πως η μαζικη συμμετοχη θα ενισχυσει τον Σαμαρα και θα αποδυναμωσει την Ντορα.
    Αν η καταρρευση της Ντορας σχετιζεται με την καταρρευση του on line συστηματος ... θα το βρει η νεκροψια.

    Ο Σαμαρας ειναι ο Νεος Προεδρος με αυξημενη Λαϊκη νομιμοποιηση.
    Αντωνη καλη επιτυχια...

  55. mesaios daktylos avatar
    mesaios daktylos 29/11/2009 15:14:41

    Ωρα 15.00 Η απαράδεκτη κατάσταση συνεχίζεται στο ΚΕΠ του 40υ Διαμερίσματος. Η ουρά στον δρομο αποτελείται από περισσότερα από 50 άτομα. Οι ψηφοφόροι έρχονται βλέπουν την ουρά και φεύγουν. Ειναι και εορτή σήμερα και υπάρχουν κοινωνικές υποχρεώσεις . Ισως δεν προλάβουν να ψηφίσουν εαν η ουρά συνεχισθεί μεχρι αργά το απόγευμα. Και τότε αποκλείονται από την δευτερη Κυριακή, αν υπάρξει. Οπότε τεχνιτά μειώνεται το εκλογικό σώμα, με προφανεί πλεονεκτήματα για την ψηλή.

  56. DIOGENES avatar
    DIOGENES 29/11/2009 15:16:44

    ΟΙ ΕΛΒΕΤΟΙ ΕΙΠΑΝ ΟΧΙ ΣΤΟΥΣ ΜΙΝΑΡΕΔΕΣ ΣΤΟ ΣΗΜΕΡΙΝΟ ΔΗΜΟΨΗΦΙΣΜΑ

    ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ ΤΩΝ ΜΙΝΑΡΕΔΩΝ ΣΤΗΝ ΕΛΒΕΤΙΑ ΜΕ ΠΟΣΟΣΤΟ 60 ΤΟΙΣ ΕΚΑΤΟ,ΑΠΑΙΤΗΣΑΝ ΟΙ ΕΛΒΕΤΟΙ ΜΕ ΤΟ ΣΗΜΕΡΙΝΟ ΔΗΜΟΨΗΦΙΣΜΑ.

    Το αποτέλεσμα δεν αφορά το κτίσιμο μουσουλμανικων ναων αλλα την προσθηκη των μιναρέδων,ο οποιος θεωρείται κατα τους υποστηρικτές της απαγόρευσης συμβολο κατακτησης καιεπιβολης του Ισλαμ.

    • Προφήτης avatar
      Προφήτης @ DIOGENES 29/11/2009 15:51:11

      Μπράβο! Επιτέλους Λογική.

  57. Καππαδόκης avatar
    Καππαδόκης 29/11/2009 15:57:03

    "Για πρώτη φορά στη μεταπολιτευτική περίοδο ετέθη -από τον κ. Αντώνη Σαμαρά- το θέμα της απενοχοποίησης και ανόρθωσης του ηθικού της ελληνικής Δεξιάς και της ανάγκης ιδεολογικών προσαρμογών της συντηρητικής παράταξης στη νέα διεθνή συγκυρία, όπου το εθνικό κράτος αποδομείται, λόγω της παγκοσμιοποίησης."
    Κώστας Ιορδανίδης
    ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗ
    28.11.2009

  58. Μαυρη Αντιδραση avatar
    Μαυρη Αντιδραση 29/11/2009 15:59:47

    Ναι αλλα οι χαρτογιακαδες του ΟΗΕ γιατι δυσανασχετουν? Γουστο τους και καπελλο τους των ελβετων να μη γουσταρουν μιναρεδες. και λοιπον? Μηπως διαφωνει η κυρια Δραγωνα?..... ενω οι κατοικοι ελλαδος τολμουν να εχουν μη "προοδευτικια" αποψη? Και μιναρεδες και αφεντες και πασσαδες και ελεω επωνυμου κληρονομικο δικαιωματι πρωθυπουργο...Μα δεν αφηνουν την υποκρισια και το Φαρισαισμο στην Ε.Ε. και τον ΟΗΕ και να δωσουν ψωμακι στο κοσμο που στραγγιξαν ολα τα ταμεια, και τους ανησυχει αν θα εχουμε μιναρεδες, η η πολυπολυτισμικοτητα και το δικαιωμα ΟΛΩν στη φτωχει και την ενεχεια? ΝΤΡΟπη ρεεεεεε πως λεγετε αυτη η λεξη στ αγγλικα???

  59. ΓΙΑΝΝΗΣ avatar
    ΓΙΑΝΝΗΣ 29/11/2009 16:03:00

    Θα φτάσουμε 700.000 ψηφοφορους ετσι που παμε. Καμια ψηφος να μη χαθει. Μεχρι τις 8 εχουμε πολυ χρονο, να πανε και οσοι δεν πηγαν ακομα..Ο ΑΝΤΩΝΗΣ ΜΑΣ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΟΛΟΥΣ..Εχει πεσει λιγο η κινηση την τελευταια ωρα δεν υπαρχει ταλαιπωρια ψηφιζεις ανετα. ΟΛΟΙ ΣΤΗΝ ΚΑΛΠΗ

  60. lsz avatar
    lsz 29/11/2009 16:07:12

    στα χανια διαβασα κανενα προβλημα δεν ειχε το συστημα!!!

    • lsz avatar
      lsz @ lsz 29/11/2009 16:08:11

      απ το τρωκτικο το διαβασα ενα χανιωτης λεει το ανεφερε..ισχυει?ας μιλησουν οι κρητικοι

  61. γώγος avatar
    γώγος 29/11/2009 16:36:42

    μόλις ψήφισα τον Αντώνη ,η συμμετοχή πολύ μεγάλη

    όλοι στις κάλπες να φύγει η Μητσοτακίλα ,να τελειώνουμε επιτέλους με δαύτους

  62. ETHEROVAMON avatar
    ETHEROVAMON 29/11/2009 16:52:31

    Το ρυάκι έγινε χείμαρος και ο χείμαρος μεγάλο και ορμητικό ποτάμι.
    Και αυτό το ποτάμι δεν γυρνάει πίσω.
    Ημουν και εγώ εκεί!!!!
    ΟΛΟΙ ΠΑΜΕ ΣΤΗΝ ΚΑΛΠΗ ΓΙΑ ΜΙΑ ΕΛΛΑΔΑ ΝΕΑ!!!!! ΧΩΡΙΣ ΠΟΛΙΤΙΚΑ ΤΖΑΚΙΑ , ΛΑΜΟΓΙΑ ΚΑΙ ΝΤΑΒΑΤΖΗΔΕΣ.

  63. καθρέφτης avatar
    καθρέφτης 29/11/2009 19:10:04

    Ο κύβος (και η ψήφος) ερρίφθη. Ελπίζω να πιάσει τόπο.

    • δρόμος avatar
      δρόμος @ καθρέφτης 29/11/2009 22:45:32

      Γειά σου Καθρέφτη, χαίρομαι για σένα - θα χαρώ και να γνωριστούμε κάποια στιγμή, αν φυσικά το θέλεις

  64. Martingale avatar
    Martingale 29/11/2009 19:21:50

    Εκλογικο τμημα Βιεννης. Το μαιλ της τοπικης εχει 25 ατομα καταγεγραμμενους, η συμμετοχη απο οσο ακουσα ηταν στις 14:00 150 ατομα. Υπαρχει ισχυρη Μακεδονικη και Ποντιακη παρουσια η οποια δεν θα ξεχασει τις προδοσιες, τις αρχαιοκαπηλιες. Σαμαρας δαγκωτο

  65. Orestios avatar
    Orestios 29/11/2009 19:24:14

    Χαμός! Πλήθος μεγάλο. Στο President επικρατεί αδιαχώρητο. Η συμμετοχή ανέλπιστη. Γραφικές φιγούρες οπαδοί της Ντόρας που κατηγορούσαν τους Νεοδημοκράτες. Ντροπή τους. Ο κόσμος τους γύριζε την πλάτη, άλλοι γελούσαν μαζί τους.
    Ο Σαμαράς κυριαρχεί. Το αύριο μας βρισκει ενωμένους, πανίσχυρους. Το ΠΑΣΟΚ ας ετοιμάζεται για την έξοδο.

  66. Orestios avatar
    Orestios 29/11/2009 19:30:25

    Χαμός! Πλήθος μεγάλο. Στο President επικρατεί αδιαχώρητο. Η συμμετοχή ανέλπιστη. Γραφικές φιγούρες οπαδοί της Ντόρας που κατηγορούσαν τους Νεοδημοκράτες. Ντροπή τους. Ο κόσμος τους γύριζε την πλάτη, άλλοι γελούσαν μαζί τους.
    Ο Σαμαράς κυριαρχεί. Το αύριο μας βρίσκει ενωμένους, πανίσχυρους. Το ΠΑΣΟΚ ας ετοιμάζεται για την έξοδο.

  67. Επώνυμος avatar
    Επώνυμος 29/11/2009 20:08:29

    Ακόμη ένα περιστατικό που δείχνει το ήθος του ανδρός. Από το τρωκτικό:

    "Πριν από λίγα λεπτά έφυγε από το εκλογικό κέντρο της Καλλιθέας στη Θησέως ο Αντώνης Σαμαράς. Ο κόσμος τον αγκάλιασε με ιδιαίτερα θερμό τρόπο, ενώ ένας οπαδός της ΝΔ ξέσπασε όταν τον είδε κατά την έξοδό του για το θέμα της "αποστασίας"...

    Ο ίδιος ο Σαμαράς τον ηρέμησε και μίλησε μαζί του για αρκετή ώρα λίγο πριν αποχωρήσει.

    Σύμφωνα με όσα είπε με τον Πάνο Παναγιωτόπουλο που τον συνόδευε, θα κινηθεί προς τα γραφεία του κόμματος και θα ζητήσει να πάρει παράταση η διαδικασία, λόγω του κόσμου που βρίσκεται ακόμη σε ουρές σε όλη την Ελλάδα ακόμη και τώρα."

    • markella avatar
      markella @ Επώνυμος 29/11/2009 20:24:25

      Ο Σαμαρας εχει την ψυχραιμια ενος νηφαλιου ηγετη...και αυτο ειναι θεμα παιδειας.

  68. σταμ avatar
    σταμ 29/11/2009 20:42:54

    Σ Α Ρ Ω Ν Ε Ι !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  69. Βανζέλ Παπαντό avatar
    Βανζέλ Παπαντό 29/11/2009 20:46:31

    H zougla.gr εχει οπό τώρα απεθυείας σύνδεση με Ρηγιλλης, γραφεία Σαμαρά και Ντόρας. Με ήχο.
    http://www.zougla.gr/page.ashx?pid=2&aid=55287

  70. Βανζέλ Παπαντό avatar
    Βανζέλ Παπαντό 29/11/2009 20:50:26

    Ο Κούλογλου έξω από τα γραφεία της Ντόρας:
    http://www.zougla.gr/page.ashx?pid=2&aid=58060&cid=86

  71. Βανζέλ Παπαντό avatar
    Βανζέλ Παπαντό 29/11/2009 20:59:39

    Η Παναγιωταρέα στην πόρτα της Ρηγίλλης

  72. mesaios daktylos avatar
    mesaios daktylos 29/11/2009 21:01:21

    Πήγαμε στις κάλπες και ψηφίσαμε Σαμαρά. Η ντόρα θα πάρει τις ΚΑΛΤΣΕΣ.

  73. πρασινάλογα avatar
    πρασινάλογα 29/11/2009 21:52:35

    Ομογενοποίηση κομμάτων. Οι Μιζοτακέοι να πάνε με το Γιωργάκη, έχουν τόοοοοσα κοινά (εκτός από τα "πλαστικά" χαμόγελα και τις "ωφέλιμες" πληρωμές, που έλεγε και ο Χριστοφοράκος).

  74. gianiotis avatar
    gianiotis 29/11/2009 22:19:38

    ΟΧΙ ΣΤΟΥΣ ΜΙΝΑΡΕΔΕΣ ΝΑΙ ΣΤΟ ΣΑΜΑΡΑ

  75. XAPLAS avatar
    XAPLAS 29/11/2009 22:27:44

    ΜΟΜΟΣ ΣΕΡΡΩΝ(ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ)ΝΤΟΡΑ 24%, ΑΝΤΩΝΗΣ 48%, ΨΩΜΙΑΔΗΣ 28%

    • Κώστας Θ. avatar
      Κώστας Θ. @ XAPLAS 29/11/2009 22:31:32

      Μπράβο ΧAPLA! Συνέχισε

    • Κώστας Θ. avatar
      Κώστας Θ. @ XAPLAS 29/11/2009 22:33:19

      Τόσο πολύ ο Ψωμιάδης?

  76. Βανζέλ Παπαντό avatar
    Βανζέλ Παπαντό 29/11/2009 22:43:03

    Μέγεθος Γραμματοσειράς Μείωση Αύξηση
    Αποτελέσματα από Καβάλα
    newsblog | Κυριακή 29 Νοεμβρίου 2009 22:38

    Σε δύο εκλογικά τμήματα από το Δήμο Φιλίππων στην Καβάλα, στο 65ο και στο 66ο, ο Αντώνης Σαμαράς λαμβάνει στο πρώτο 245 και στο δεύτερο 216, ο Παναγιώτης Ψωμιάδης λαμβάνει 166 και 201 αντίστοιχα και η Ντόρα Μπακογιάννη 103 και 89 αντίστοιχα.

    http://www.newsblog.gr/

  77. Βανζέλ Παπαντό avatar
    Βανζέλ Παπαντό 29/11/2009 22:46:29

    Όπως φαίνεται, ο Ψωμιαδης πράγματι κόβει ψήφους από τον Σαμαρά. Χωρίς αυτόν ο Σαμαράς θα σάρωνε. Αν κάνει τίποτα "τζιριτζάντζουλες" η Ντόρα με αμφισβητήσεις αποτελέσματος κλπ, ο Ψωμιάδης θα φέρει μέρος της ευθύνης.

  78. Βανζέλ Παπαντό avatar
    Βανζέλ Παπαντό 29/11/2009 22:58:27

    "η κα Μπακογιάννη έχει το 52% και ο κ.Σαμαράς το 39%"

    Πρώτη επίσημη "διαρροή" αποτελέσματος για την εκλογή αρχηγού στη ΝΔ είχαμε απο το γραφείο της κας Ντόρας Μπακογιάννη. Σύμφωνα με το γραφείο της στο 7,2% κυρίως απο την περιφέρεια και ορισμένους δήμους της Αττικής(όπως της Φυλής) η κα Μπακογιάννη έχει το 52% και ο κ.Σαμαράς το 39%! Αναμένουμε τη...διαρροή απο το γραφείο του κ.Σαμαρά (ο κ.Ψωμιάδης είπαμε τέθηκε Off...αφωνος και άλαλος). Πάντως οι ανεπίσημες δημοσιογραφικές πληροφορίες έλεγαν οτι ο κ.Σαμαράς εκλέγεται απο τον πρώτο γύρο...Και ο Αρης Σπηλιωτόπουλος(της πλευράς Ντόρας) άφησε ανοιχτό το ενδεχόμενο να μην αναγνωρίσουν το αποτέλεσμα εαν η κ.Μπακογιάννη χάσει...

    http://www.i-reportergr.com/2009/11/52.html

    • vardarskian avatar
      vardarskian @ Βανζέλ Παπαντό 30/11/2009 00:48:53

      χαχα!
      αυτό δεν είναι διαρροή. Αυτό λέγεται διάρροια. Συγγνώμη κιόλας...

    • loretta avatar
      loretta @ Βανζέλ Παπαντό 30/11/2009 00:51:08

      στο 30% της ΕΠΙΚΡΑΤΕΙΑΣ
      ΑΝΤΩΝΗΣ ΣΑΜΑΡΑΣ 52.8
      ΝΤΟΡΑ 38,1


      ΤΕΛΟΣ Η ΝΤΟΡΑΤΩΡΑ

  79. ψυχραιμια avatar
    ψυχραιμια 29/11/2009 22:59:09

    Φυσικα και θα παρει πολυ ο Ψωμιαδης στη Βορειο Ελλαδα,και η Ντορα στην Κρητη και ο Σαμαρας στη Μεσσηνια.Στις εσωκομματικες εκλογες που οι ιδεολογικες διαφορες ειναι μειωμενες φαινονται οι τοπικισμοι που υποβοσκουν στην Ελλαδα.
    Και στις εκλογες του ΠΑΣΟΚ ο Βενιζελος ηλθε πρωτος στη Θεσσαλονικη.

    • vardarskian avatar
      vardarskian @ ψυχραιμια 30/11/2009 00:46:41

      Βενιζέλος και Ψωμιάδης.. Τι συγκρίνεις βρε ψυχραιμία;;;!
      Κάποιες ώρες μετανιώνω που σε παίρνω (συχνά) στα σοβαρά...

  80. sig avatar
    sig 29/11/2009 23:00:56

    Νομός Πέλλας - Επίσημα αποτελέσματα
    Δήμος Γιαννιτσών: Σαμαράς 60% - Μπακογιάνη 20.4% - Ψωμιαδης 19.6% (2400)
    Δήμος Κύρρου: Σαμαράς 51.66% - Μπακογιάννη 20% - Ψωμιαδης 28.3% (724)
    Δήμος Πέλλας: Σαμαράς 49.3% - Μπακογιάννη 23.39% - Ψωμιάδης 27.28% (600)

    Τα ποσοστά είναι επίσημα. Σε παρένθεση τα έγκυρα ψηφοδέλτια

  81. Επώνυμος avatar
    Επώνυμος 29/11/2009 23:12:40

    Φάκτορα πέφτει συχνά το σύστημα. Όταν ηρεμήσεις λίγο από την πίεση των ημερών ξαναδές το θέμα του σέρβερ. Τα 'χει παίξει από τα πολλά κλικ που κάνουμε.

  82. Επώνυμος avatar
    Επώνυμος 29/11/2009 23:15:53

    Σοφή τελικά η κίνηση του Μητσοτάκη να τα ακουμπήσει στον Ψωμιάδη για να κατέβει. Ίσως στερήσει τη νίκη του Αντώνη από τον πρώτο γύρο.

    • ΜΑΡΙΑ avatar
      ΜΑΡΙΑ @ Επώνυμος 29/11/2009 23:45:53

      τι να κάνουμε ο ξανθόπουλος πέτυχε

  83. XAPLAS avatar
    XAPLAS 29/11/2009 23:18:47

    ΣΕ ΑΝΤΙΠΡΟΣΟΠΕΥΤΙΚΟ ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΑ(ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΟ ΜΠΛΟΓΚ hellnicrevenge) ΚΑΙ ΜΕ ΚΡΗΤΗ - ΑΘΗΝΑ : ΑΝΤΩΝΗΣ 59% ΝΤΟΡΑ 36%, ΨΩΜΙΑΔΗΣ 5%

  84. καθρέφτης avatar
    καθρέφτης 29/11/2009 23:28:40

    Γειά χαρά, "δρόμος!" Χάρηκες ε; Εγώ, πάλι,το τί χάρηκα για κάτι τύπους
    που με ξέρουν και όχι μόνο ξαφνιάστηκαν αλλά και χαλάστηκαν που πήγα να ψηφίσω, δεν λέγεται! Τέτοια διεύρυνση μόνο για καλό τους δεν ήταν, το κατάλαβαν.
    Όλα καλά, αρκεί να τελειώνουμε απόψε!

    • Επώνυμος avatar
      Επώνυμος @ καθρέφτης 29/11/2009 23:50:00

      Ε, νομίζω ότι δικαιούται να χαρεί, συνέβαλε αρκετά στο να σε πείσει.

      Ας ελπίσουμε να πιάσει τόπο η ψήφος σου και η ψήφος όλων μας!

    • δρόμος avatar
      δρόμος @ καθρέφτης 29/11/2009 23:57:59

      εγώ θά έλεγα πως απόψε αρχίζουμε... (το γλέντι, αλλά και τη δουλειά, και τις υπερβάσεις)

    • δρόμος avatar
      δρόμος @ καθρέφτης 30/11/2009 00:03:00

      αυτό το πανηγύρι δύσκολα επαναλαμβάνεται-μάλλον όμως απόψε αρχίζουν κάποια άλλα, πιο σημαντικά, όπως κι εσύ διαπιστώνεις

  85. kanis avatar
    kanis 29/11/2009 23:36:31

    Για όποιον απορούσε ποιός στηρίζει τους χορτοκαλλιεργητές, ιδού τα αποτελέσματα:

    ΖΩΝΙΑΝΑ Στους 960 έλαβαν:

    Ντόρα Μπακογιάννη 959
    Αντώνης Σαμαράς 1

    • XAPLAS avatar
      XAPLAS @ kanis 29/11/2009 23:42:13

      ΑΡΑ, Ο ΑΝΤΩΝΗΣ...

      • kanis avatar
        kanis @ XAPLAS 29/11/2009 23:56:35

        ...επάξια κέρδισε την προτίμησή μας!

        • αρχισαμε avatar
          αρχισαμε @ kanis 30/11/2009 00:05:59

          και στην Καλαματα εχει χορτο (το ...καλυτερο) ρε kanis.
          Δεν ειναι το χορτο το θεμα μας...

        • ΠΕΤΡΟΣ avatar
          ΠΕΤΡΟΣ @ kanis 30/11/2009 00:16:53

          "αρχισαμε"
          Μάλλον δεν αρχίσαμε καλά!!!!

        • XAPLAS avatar
          XAPLAS @ kanis 30/11/2009 00:23:12

          @αρχισαμε: Ομως στην Β. Ελλαδα καταναλωθηκε και πολυ κουτοχορτο...

  86. ΜΑΡΙΑ avatar
    ΜΑΡΙΑ 29/11/2009 23:40:22

    ΣΩΣΤΟΣ kanis

  87. καθρέφτης avatar
    καθρέφτης 30/11/2009 00:36:08

    @δρόμος, Επώνυμος
    Ε, είπαμε να ψηφίσουμε και να χαρούμε - άμα είναι και να...δουλέψουμε, πάει μακριά το πράγμα. χαχα. Χώρια που έχουμε καλύτερες δουλειές από τις κομματικές να κάνουμε, χρόνια τώρα. Εμείς οι πολιτικοποιημένοι "ξέμπαρκοι" δώσαμε ένα μήνυμα, άμα θέλουν να κάνουν κάτι σοβαρό, ας το πράξουν.
    Α, και θα τα λέμε και θα γνωριστούμε, δεν τίθεται.
    Υ.Γ. Θα βγεί, τελοσπάντων, σήμερα; αυτό είναι το ζητούμενο.

    • δρόμος avatar
      δρόμος @ καθρέφτης 30/11/2009 04:02:49

      Αυτό κατάλαβες εσύ, επ'αμοιβή εργασία? Είμαι μηχανικός, χρόνια τώρα (ψιλοκοντεύω στη σύνταξη, και δεν με τάισε ποτέ κανείς).

      Το αποτέλεσμα τώρα το ξέρεις, καθώς και αναδρομικά το σύνολο της διαδικασίας, όπως εξελίχθηκε. Μου φαίνεται πως όλοι μαζί κάναμε σήμερα (και τις μέρες που προηγήθηκαν) κάτι πολύ σοβαρό, και οι καρποί του θα φανούνε σύντομα.

      Παιδιά, ή άλλου είδους κοινό που επηρεάζεις, έχεις? Αν ναι, σε απασχολεί η εικόνα που εκπέμπεις?

      Ίσως είναι νωρίς που σου τα λέω αυτά, νομίζω ότι οι εξελίξεις θα μας αναγκάσουν όλους να πάρουμε θέση, έτσι εγώ εννοώ τη δουλειά και όσο νωρίτερα καταπιαστούμε με το να το ψάχνουμε, τόσο καλύτερα.

  88. Orestios avatar
    Orestios 30/11/2009 00:51:05

    Σαρώνει!

  89. loretta avatar
    loretta 30/11/2009 00:55:27

    ΝΙΚΗ ΣΑΜΑΡΑ ΤΕΛΟΣ ΤΟ ΜΗΤΣΟΔΡΑΚΟΥΛΕΙΚΟ.!!!

  90. Orestios avatar
    Orestios 30/11/2009 01:18:27

    Ντόρα, παραδέχεται την ήττα της

    • ΠΕΤΡΟΣ avatar
      ΠΕΤΡΟΣ @ Orestios 30/11/2009 01:19:51

      Το Τσιτωμένο χαμόγελο όμως ε!!!!!

  91. XAPLAS avatar
    XAPLAS 30/11/2009 01:21:07

    ΝΑ ΜΑΣ ΖΗΣΕΙ, ΠΑΙΔΙΑ!!!

  92. γιωργος avatar
    γιωργος 30/11/2009 01:21:11

    τελος!!
    κερδισαμε!!!!

  93. καθρέφτης avatar
    καθρέφτης 30/11/2009 09:26:24

    @ δρόμος,
    παρεξήγησες, φίλε μου (και δεν είδες και το χαχα και τα αποσιωπητικά;). Έκανα πλάκα και εννοούσα ότι τα κόμματα από μέσα δεν με ενδιέφεραν ποτέ και δεν θα "δουλέψω" για κανένα από δαύτα. Άκου εργασία επ'αμοιβή; Πώς το σκέφτηκες; Και φυσικά δεν εννοούσα και για σένα κάτι, όπως και για κανέναν άλλον εδώ μέσα όσο καιρό γράφω - δεν έχω ποτέ μιλήσει προσωπικά, πόσο μάλλον επικριτικά. Κατά τα άλλα, έχω δουλειά και κατόπιν εξετάσεων από χρόνι και κάποια επιρροή και παρέμβαση από μη κομματικό μετερίζι.

    • δρόμος avatar
      δρόμος @ καθρέφτης 30/11/2009 10:24:44

      Μου αρέσει που τσιμπάς ! Η φιλία καλοδεχούμενη, πρέπει να διευκρινίσω πως είμαι γυναίκα μηχανικός. Το ξέρω ότι έχεις κάποια επιρροή, από μη κομματικό μετερίζι, τα έχεις ψιλοαναφέρει αυτά άθελά σου στην κουβέντα μας : αυτός είναι ο λόγος που επέμεινα, και όχι κάποια προσωπική ευθιξία. Από σήμερα, ίσως κάποιοι να σου ζητήσουν απαντήσεις - είσαι έτοιμος?

  94. καθρέφτης avatar
    καθρέφτης 30/11/2009 10:48:45

    Απαντήσεις ως προς τι; Είμαι πάντα σε ετοιμότητα.
    Υ.Γ. Από το να "θίξω" οποιονδήποτε που δεν γνωρίζω - έστω και ακούσια - προτιμώ να "τσιμπάω". Το πρώτο με στενοχωρεί, το δεύτερο δεν με απασχολεί. Καλημέρα!

    • δρόμος avatar
      δρόμος @ καθρέφτης 30/11/2009 12:05:26

      Ως προς τον λόγο της αιφνίδιας κομματικής ένταξης, ας πούμε

  95. καθρέφτης avatar
    καθρέφτης 30/11/2009 13:55:14

    Α, αυτό; Επειδή λέω να πάω να πάρω ένα...υπουργείο, αλλά δεν ξέρω ποιο. Πλάκα μου κάνεις, δεν μπορεί.

    • δρόμος avatar
      δρόμος @ καθρέφτης 30/11/2009 14:44:25

      Φυσικά, αφού γράφεις πριν το δελτίο του ΜΕΓΚΑ δεν άκουσες τίποτε ακόμη για τη σκιώδη κυβέρνηση ...χαχα...
      Χαίρομαι που γνώρισα έναν ευγενή άνθρωπο - σίγουρα η επιρροή ξεκινάει από προσωπικές αξίες. Πρέπει όμως να διατηρούμε και υψηλό ποσοστό αξιοπιστίας.
      Άντε, και θα μας βρίσει ο Φάκτορας, πινγκ πονγκ το κάναμε εδώ μέσα.

  96. καθρέφτης avatar
    καθρέφτης 30/11/2009 15:12:18

    Αφού ξεπέρασα τον προσωπικό μου δισταγμό για την διαβόητη ένταξη, δεν θα απολογηθώ ούτε στον ίδιο μου τον εαυτό. Είχα πλήρη επίγνωση και δεν ψάχνω για δικαιολογίες. Είναι στιγμές που πρέπει να πάρεις θέση, άρα και να καταβάλλεις το αντίστοιχο τίμημα. Και σιγά που κάναμε θέμα την αφεντιά μου δηλαδή...Εδώ πήγαν μιλιούνια και όλοι αυτοί δεν ήταν κομματόσκυλα, ούτε και περιμένουν ανταλλάγματα. Μη σου πω ότι πιστεύω πως οι περισσότεροι
    που τον έβγαλαν τελικά ήταν τέτοιου ήθους και εντιμότητας άνθρωποι και αυτό με χαροποιεί πιο πολύ απ' όλα και τιμή μου να συμπεριλαμβάνομαι σε αυτούς. Αυτό μου το αναγνωρίζω, οπότε έχω ήσυχη τη συνείδησή μου.
    Χαίρε!