#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
30/04/2012 16:03
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ξυπνάτε γιατί χανόμαστε!!!



Οι εκλογές της 6ης Μαΐου είναι σαν να βλέπουμε τον εκτροχιασμό του τρένου αλλά να μη μειώνουμε ταχύτητα.

ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΟΤΙ ΘΑ ΧΤΥΠΗΣΟΥΜΕ ΣΤΟΝ ΤΟΙΧΟ;

Είναι η άρνηση να δεχθούμε ότι πρέπει να κάνουμε κάποιες υποχωρήσεις προκειμένου να σωθούμε.

Όλοι θέλουν να μην είναι αυτοί που θα κάνουν τις θυσίες για να σωθούν κάποιοι άλλοι. ΔΕΝ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ ΕΓΩ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΦΑΝΕ ΤΑ ΛΑΜΟΓΙΑ..  λένε οι ψηφοφόροι και καλά λένε, έχει χαθεί η εμπιστοσύνη μεταξύ πολιτικών και λαού.

Ποιόν να πιστέψεις όμως, αυτούς που σου χαϊδεύουν τα αυτιά; Είναι ικανοί να αντεπεξέλθουν στην διακυβέρνηση ο Καμμένος, ο Μιχαλολιάκος, οι Οικολόγοι κλπ;

Γιατρεύεται ο καρκίνος του πολιτικού συστήματος με γιατροσόφια και μαντζούνια ;

Δεν παίρνεις το φάρμακο επειδή είναι πικρό;

Είσαι απελπισμένος; ΟΛΟΙ ΕΙΜΑΣΤΕ!

Δεν έχεις δουλειά; ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΙΑ, ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΑ ΟΡΙΑ ΤΗΣ ΦΤΩΧΕΙΑΣ ΟΛΟΙ !!!

Το κράτος είναι στα όριά του, τι θα κάνουμε;

- Να αυτοκτονήσουμε ομαδικά;

- Να ψηφίσουμε διάφορους ψευτοσωτήρες;  ΝΑ ΑΛΛΑΞΟΥΝ ΤΟ ΜΝΗΜΟΝΙΟ ΚΑΙ ΤΗΝ ΔΑΝΕΙΑΚΗ ΣΥΜΒΑΣΗ ; Να βγούμε από το Ευρώ και να γίνουμε Μπαγκλαντές ;

- ΠΩΣ ΘΑ ΠΑΜΕ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ;

- EMEIS DEN YHFIZAME TOUS  ΠΟΛΙΤΙΚΟΥΣ ΠΟΥ ΜΣ ΚΥΒΕΡΝΟΥΣΑΝ ΟΛΑ ΤΑ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΑ ΧΡΟΝΙΑ ;

- ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΨΗΦΟΦΟΡΟΙ ΔΕΝ ΒΛΕΠΑΜΕ ΤΟΥΣ ΣΟΣΙΑΛΗΣΤΕΣ ΚΑΙ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΠΟΥ ΔΙΟΙΚΟΥΣΑΝ ΤΗΝ ΧΩΡΑ ;

- ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ Η ΩΡΑ ΤΗΣ ΑΥΤΟΚΡΙΤΙΚΗΣ, Η ΩΡΑ ΤΗΣ ΣΟΒΑΡΗΣ ΑΠΟΦΑΣΗΣ - ΖΩΗΣ ΚΑΙ ΘΑΝΑΤΟΥ. Είμαστε στην εντατική και μόνο εμείς πρέπει να αποφασίσουμε για εμάς !

- ΕΜΕΙΣ ΓΙΑ ΕΜΑΣ .ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΑΣ, χωρίς ψευτοτσαμπουκάδες και παπαρολογίες, ΣΟΒΑΡΑ ΚΑΙ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

-ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ;;; Μία ευκαιρία έχεις... ΜΙΑ και μετά το χάος.

- Η λύση είναι σφίγγω τα δόντια και αποφασίζω να τα αλλάξω όλα και πρώτα από όλους τον εαυτό μου, δεν κάνω τα ίδια λάθη. Ασχολούμαι με τα κοινά, παρακολουθώ τους υποψηφίους, ΕΠΙΛΕΓΩ ΤΟΥΣ ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΥΣ ΜΟΥ ΜΕ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ ΚΡΙΤΗΡΙΑ

- Μπαίνω στα κόμματα και στις οργανώσεις τους. ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΩ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΕΛΕΓΧΩ - ΣΥΜΜΕΤΕΧΩ !!!!

- Η ΛΥΣΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΩΡΑ ΤΗΝ ΜΙΚΡΗ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΟ ΦΑΡΜΑΚΟ ΜΟΥ ΓΙΑ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ  ή ΝΑ ΡΙΣΚΑΡΩ ΜΕ ΓΙΑΤΡΟΣΟΦΙΑ ΝΑ ΠΕΘΑΝΩ

- ΕΣΥ ΑΠΟΦΑΣΙΖΕΙΣ !!

 

ΕΓΩ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΑΝΤΩΝΗ ΣΑΜΑΡΑ ΜΕ ΝΕΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΣΤΗΝ ΠΟΛΙΤΙΚΗ, με σκοπό να κάνει την Ελλάδα μία σύγχρονη Ευρωπαϊκή χώρα, με ισχυρή οικονομία και ενεργούς πολίτες.

ΜΑΥΡΙΣΤΕ ΟΣΟΥΣ ΣΑΣ ΠΡΟΔΩΣΑΝ

Να τα αλλάξουμε όλα ΜΑΖΙ ! ΚΑΙ ΤΗ ΖΩΗ ΜΑΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΑΤΡΙΔΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΝΟΟΤΡΟΠΙΑ ΜΑΣ.

ΚΑΛΗ ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΜΝΗΜΟΝΙΑ, ΤΑ ΛΑΜΟΓΙΑ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΞΕΡΟΛΕΣ !

Jim Bim

ΣΧΟΛΙΑ

  1. avanti avatar
    avanti 30/04/2012 16:11:49

    Να τα αλλάξουμε όλα ΜΑΖΙ ! ΚΑΙ ΤΗ ΖΩΗ ΜΑΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΑΤΡΙΔΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΝΟΟΤΡΟΠΙΑ ΜΑΣ.
    ΚΑΛΗ ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΜΝΗΜΟΝΙΑ, ΤΑ ΛΑΜΟΓΙΑ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΞΕΡΟΛΕΣ ! : ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ, ΜΠΡΑΒΟ &
    Προπαντός να πει κάποιος στους ξερόλες (Καμμένους κλπ.) ότι ο περιορισμός του ελλείματος της χώρας στο ιερό 3% του ΑΕΠ δεν είναι παίξε - γέλασε και όλες οι χώρες έχουν αναλάβει την υποχρέωση. Εκτός και εάν θέλει ο Καμμένος να κατέβει προσωπικά η Μέρκελ να του εξηγήσει το όνειρο, ή αλλιώς ας πάρει το καπετανάτο του και όπου τους βγάλει ο δρόμος.

  2. Santana avatar
    Santana 30/04/2012 16:14:13

    ΜΑΥΡΙΣΤΕ ΟΣΟΥΣ ΣΑΣ ΠΡΟΔΩΣΑΝ

    Μα σαφώς! Και για πείτε μου ποιοι κυβερνούσαν τα τελευταία 30 χρόνια;

    • Jim Bim avatar
      Jim Bim @ Santana 01/05/2012 01:27:55

      Μας κυβερνούσαν 30 - 40 Σοσιαληστές και η παρέα τους .... οι υπόλοιποι 260 βουλευτές ήταν και παραμένουν άγνωστοι και άλαλοι ...

    • Jim Bim avatar
      Jim Bim @ Santana 01/05/2012 01:39:41

      Μια παρέα 30 - 40 βουλευτών ΣΟΣΙΑΛΗΣΤΩΝ και οι φίλοι τους ...

  3. Master avatar
    Master 30/04/2012 16:28:07

    Ωραία τα ευχολόγια αλλά χωρίς φυλακίσεις ενόχων και δημεύσεις των κλεμμένων αλλαγή δεν γίνεται...

    • Jim Bim avatar
      Jim Bim @ Master 01/05/2012 01:37:06

      Ο Α Σαμαράς έχει δεσμευτεί να δημιουργήσει επιτροπή για τον έλεγχο των υπουργών και όλων όσων κατείχαν κυβερνητικές θέσεις μετά την χούντα και έως σήμερα.

  4. christof avatar
    christof 30/04/2012 16:36:39

    ΣΥΜΦΩΝΩ. Αυτο ακριβως το μυνημα πως μπορει να περασει προς τα εξω? Πως θα πεισουμε του νοικοκυραιους οτι εμεις το κατεξοχη ευρωπαικο κομμα μπορουμε να τους βγαλουμε απο τη κριση? Δεν πρεπει να παθουμε σαν τους ανιατους που προσπαθουν ναγινουν καλα με μαντζουνια, μαγειες,βοτανα και χαρτορηχτρες.Η λαθος συνταγη της κυβερνησης G.A.P. απετυχε.Η μονη λυση ο Αντωνης Σαμαρας που με το οικονομικο και διοικητικο του προγραμμα δινει ΕΛΠΙΔΑ στους Ελληνες.

  5. Παύλος avatar
    Παύλος 30/04/2012 16:41:22

    Jim bim,
    Όσα φάρμακα ουκ υείται, σίδηρος υείται !!!!!

    (Ιπποκράτης νομίζω, διορθώστε με).

  6. ΕΥΑ avatar
    ΕΥΑ 30/04/2012 22:10:35

    +1000..Να συμπληρώσω..Μαυρίστε όσα ''γαλάζια'' παιδιά νομίζετε ότι υπονομεύουν την αυτοδυναμία της ΝΔ και τον Πρόεδρο...

  7. Jack Daniels avatar
    Jack Daniels 01/05/2012 00:28:48

    Το 35 - 40% των αναποφάσιστων θα κρίνουν την πορεία της χώρας ....

  8. Jim Bim avatar
    Jim Bim 01/05/2012 01:19:13

    ΑΜΑ ΚΑΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΧΥΛΟ, ΦΥΣΑΣ ΚΑΙ ΤΟ ΓΙΑΟΥΡΤΙ .... ΑΛΛΑ Ο ΣΑΜΑΡΑΣ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΚΑΝ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΤΡΑΠΕΖΙ ... ΤΟΝ ΕΙΧΑΝ ΔΙΩΞΕΙ .... ΝΑ ΤΟΥ ΔΩΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΤΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ, ΜΟΝΟ Ο ΣΑΜΑΡΑΣ ΕΧΕΙ ΣΧΕΔΙΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ !!!

  9. Κωνσταντίνος Χάλαρης avatar
    Κωνσταντίνος Χάλαρης 01/05/2012 12:16:21

    Μόνο όταν μέσα σου η αηδία ξεχειλίσει
    η λογική τρόπο δε θα βρει να μιλήσει
    το "μέχρι χθες" θα 'χει από ώρα χαιρετήσει
    το "μη μιλάς" θα 'ναι μικρό να σ' εμποδίσει.

    Η σιωπή θα διαδεχθεί το ουρλιαχτό σου
    ο φόβος σου θα γίνει φυλαχτό σου
    η σπίθα σου την έκρηξη θα φέρει
    το ασκέρι τους μπροστά σου θα υποφέρει.

    Η σάλπιγγα στ' αυτιά τους θα ηχήσει
    το τέλος θα έχει μόλις ξεκινήσει.

    Το όνειρο να φτάσεις θα λυσσάξεις
    τα χρόνια σου με μέρες θ' ανταλλάξεις
    το βήμα στο κενό θα δοκιμάσεις
    εκδίκηση θα θες, να ξεδιψάσεις.

    Με την απόλυτη κατάντια θα γελάσεις
    αυτούς που σ' εφτασαν εδώ θα κομματιάσεις
    όσους με οίκτο σε κοιτούν, αλύπητα θα φτύσεις
    το μέλλον που σου σκότωσαν, τώρα θ' αναστήσεις.

    Τα κέρινα ομοιώματα που λάτρευες, θα κάψεις
    της μοίρας τα προστάγματα να δέχεσαι θα πάψεις.

    Το μάθημα που έπαθες ποτέ δε θα ξεχάσεις
    στη μνήμη των επόμενων βαθιά θα το χαράξεις.

    Ως τότε, με βλέμμα άδειο θα κοιτάς να σου ρουφούν το αίμα
    πιστεύοντας με σιγουριά πως βιώνεις ένα ψέμα.


    Kωνσταντίνος Xάλαρης

    ΠΗΓΗ: misoadeio.blogspot.com