26/04/2010 12:27
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ξεπέρασε τις 600 μονάδες βάσης το spread !!!

Σημαντική πτώση καταγράφεται στο Χρηματιστήριο Αθηνών.

Στις 12:21 ο Γενικός Δείκτης βρισκόταν στις 1.803,03 μονάδες σημειώνοντας πτώση κατά 2,91%. Ο τζίρος διαμορφώνεται στα 56,23 εκατομμύρια.

Το spread του 10ετούς ελληνικού ομολόγου διαπραγματεύεται στις 601,9 μονάδες βάσης.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Σακης avatar
    Σακης 26/04/2010 12:33:07

    Δηλαδη τι αλλο περιμενουμε να γινει για να πουμε οτι χρεωκοπησαμε?Μας το λενε,μας το δειχνουν,και εμεις στον κοσμο μας,περιμενουμε αν και ποτε και με ποιους ορους το πακετο στηριξης.....Ρε δεν ειμαστε στα καλα μας....

  2. Κρης avatar
    Κρης 26/04/2010 12:34:36

    610 +

    και
    http://www.bloomberg.com/apps/cbuilder?ticker1=gggb10yr:IND

  3. ΣΟΦΙΑ avatar
    ΣΟΦΙΑ 26/04/2010 12:37:30

    660μ.β.!Spread ΧΡΕΩΚΟΠΙΑΣ!

  4. thespieys avatar
    thespieys 26/04/2010 12:44:08

    στάση πληρωμών τώρα...

    • ΣΟΦΙΑ avatar
      ΣΟΦΙΑ @ thespieys 26/04/2010 12:51:28

      660μ.β. και μπαίνει στο στόχαστρο η Πορτογαλία! Αρμαγεδών!!!!

  5. Greenhorses avatar
    Greenhorses 26/04/2010 12:50:27

    ποιες 600 660 δεν λες!!!


    Μας έχει ξεπεράσει το πρόβλημα βρήκαν παπα θα θάψουν κόσμο. Η Γερμανία στυλώνει τα πόδια

  6. t avatar
    t 26/04/2010 12:56:58

    Δύσκολη και η σημερινή ημέρα για το ΧΑ, καθώς οι πιέσεις συνεχίζονται

    • ataktos avatar
      ataktos @ t 26/04/2010 13:02:04

      Τα κοράκια…βλέπουν Ντερμπεντέρη

  7. ? avatar
    ? 26/04/2010 12:58:00

    Αν φτάσει στα 666 σημαίνει ότι μας κυβερνά ο Αντίχριστος...

  8. LT avatar
    LT 26/04/2010 12:58:49

    Αν φτάσει τα 666 σημαίνει ότι μας κυβερνά ο Αντίχριστος......

  9. dim avatar
    dim 26/04/2010 13:02:52

    663 Ο ΓΑΠ ΕΒΑΛΕ ΨΗΛΑ ΤΟΝ ΠΗΧΥ

  10. t avatar
    t 26/04/2010 13:07:04

    Πολλά funds αποχωρούν ή μειώνουν τις θέσεις τους σε ελληνικούς τίτλους, καθώς τα καταστατικά και οι εσωτερικοί κανονισμοί τους δεν τους επιτρέπουν να επενδύουν σε χώρες οι οποίες εντάσσονται σε προγράμματα του ΔΝΤ.

    • Greenhorses avatar
      Greenhorses @ t 26/04/2010 13:08:28

      Σωστό

    • ΣΟΦΙΑ avatar
      ΣΟΦΙΑ @ t 26/04/2010 13:17:32

      Συνωστίζονται οι ξένοι για να πουλήσουν ελληνικά ομόλογα!

  11. panos avatar
    panos 26/04/2010 13:11:02

    ξερεται περι euro dolar?δεν ειναι θεωρια συνωμοσιας.ειναι εδω κ ειδη δοκιμαζεται.το παγοσμιο νομισμα ειναι ο στοχος γι αθτο τα spreads ειναι εκει που ειναι.καταρευση της ελλαδας,ισοτιμια ευρω δολαριου,εφαρμογη στην αγορα του παγκοσμιου νομισματος.
    http://www.futureworldcurrency.com/Default.asp
    ο ΓΑΠ ειναι γραναζι του σχεδιου κ ηρθε ν εφαρμωσει οτι δεν μπορουσε κανενας
    Ελληνας κ απο γιωργακης κ το ""παιδι δεν κανει""κατα παγκαλο εγινε ο καταληλοτερος κ ο ""η ελλαδα ειναι τυχερη που εχει τον παπαντρεου για προθυπουργο""κατα παπακωνσταντινου

    • Greenhorses avatar
      Greenhorses @ panos 26/04/2010 14:32:31

      ΤΥΧΗ ΒΟΥΝΟ

  12. πολίτης avatar
    πολίτης 26/04/2010 14:36:37

    ΑΝΑΚΤΗΣΑΜΕ ΤΗΝ ΑΞΙΟΠΠΙΣΤΙΑ ΣΤΙΣ ΑΓΟΡΕΣ

    http://www.youtube.com/watch?v=X4vOhqOZAxw

    Η ΔΗΛΩΣΗ ΤΗΣ ΧΡΟΝΙΑΣ: ΚΑΝΕΙΣ ΠΡΟΕΚΛΓΙΚΑ ΔΕΝ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΛΕΦΤΑ!!!

    ΜΑΣ ΧΛΕΥΑΖΟΥΝ, ΜΑς ΘΕΩΡΟΥΝ ΖΩΑ!!!