#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
16/06/2011 13:43
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ξεκαθάρισμα λογαριασμών στο ΠΑΣΟΚ στις 4μμ

[caption id="attachment_106905" align="alignnone" width="600" caption="Ο Καλός, ο Κακός και ο Άσχημος"][/caption]

Στην έκτακτη σύγκληση της Κοινοβουλευτικής Ομάδας προχωρεί ο Γιώργος Παπανδρέου ύστερα από το εκρηκτικό σκηνικό που διαμορφώνουν οι παραιτήσεις δύο βουλευτών και ενώ εκκρεμεί η ανακοίνωση της νέας κυβέρνησης.

Η ΚΟ θα συνεδριάσει στις 4 μ.μ.

Ενδέχεται ο ΓΑΠ να ζητήσει παραιτήσεις όσων διαφωνούν. Οι δικοί του λένε ότι θα τα πει όλα για οργανωμένο σχέδιο και σκηνικό 2007. Υπάρχει λένε ιθύνων νους

Πριν από λίγο ο βουλευτής του ΠΑΣΟΚ ο ΦΡΑΓΚΙΣΚΟΣ ΠΑΡΑΣΥΡΗΣ, (Ν. Ηρακλείου) κατήγγειλε ότι: «Ζήτησα και εγώ σύγκλιση Κ.Ο. με μόνο θέμα τις πολιτικές εξελίξεις. Κάποιοι βιαστικοί και ενδεχομένως πονηροί προσπάθησαν να καπηλευτούν υπογραφές συναδέλφων, προκειμένου να δημιουργήσουν άλλα σενάρια τα οποία επεξεργάζονται εδώ και καιρό. Υπογράψαμε για να φέρουμε ηρεμία και τάξη στο Κοινοβούλιο και όχι να πυροδοτήσουμε το χάος. Μακριά από εμάς ο κανιβαλισμός».

Επικρίσεις εναντίον «όσων με δηλώσεις τους μάς γυρίζουν πίσω στο 1965», όπως είπε χαρακτηριστικά, διατύπωσε ο υπουργός Θαλασσίων Υποθέσεων, Νήσων και Αλιείας, Γ. Διαμαντίδης.

«Η χώρα έχει εκλεγμένο πρωθυπουργό, αν θέλουν κάποιοι να τον ρίξουν ας πάνε μέσα στη Βουλή για να τον καταψηφίσουν», σημείωσε.


ΣΧΟΛΙΑ

  1. Orestios avatar
    Orestios 16/06/2011 13:47:48

    Μα δεν θα κάνει ανασχηματισμό??????????

    • tria avatar
      tria @ Orestios 16/06/2011 13:50:53

      ανασχηματισμό είπε χθες...
      σήμερα μπορεί να πεί κάτι άλλο πχ εκλογές
      ΓΑΠ είναι ότι θέλει λέει...

    • A.M. avatar
      A.M. @ Orestios 16/06/2011 14:05:47

      h##p://www.theinsider.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=13507:held-in-brussels-the-reforming-papandreou&catid=1:politics&Itemid=27

      Αναβλήθηκε και ο ανασχηματισμός!
      Πάει να δώσει αναφορά στα αφεντικά του ο «πρωθυπουργός» μας..

      • ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ avatar
        ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ @ A.M. 16/06/2011 16:11:15

        Αφού δεν βγήκε ο Βασ Βασ υπουργός, πώς να γίνει κυβέρνηση;

  2. tria avatar
    tria 16/06/2011 13:52:36

    ανασχηματισμό ήθελε χθες.
    σήμερα μπορεί να θέλει κάτι άλλο πχ εκλογές
    ΓΑΠ είναι ότι θέλει λέει...

  3. λολιτα της αθήνας avatar
    λολιτα της αθήνας 16/06/2011 13:56:01

    καλα τοσες ωρες εκει με τους μεντορες και την μαμα στο καστρι δεν βρηκε τιποτα καλυτερο να πει...οτι φταινε οι σαυράνθρωποι εστω...

  4. Αυριανιστής avatar
    Αυριανιστής 16/06/2011 13:59:15

    Υπάρχει μια διαφορά.

    Το βρώμικο... 2007, είχε μπετοναρισμένους τους συνδικαλιστές. Κυριολεκτικά, αυτοί τον κράτησαν στην αρχηγία.

    Τώρα, που Ο ΙΔΙΟΣ και οι αυλικοί του παραδόθηκαν και παρέδωσαν τη χώρα στα κτήνη των "αγορών", φέρνοντας εξαθλίωση στο λαό, νομίζει ότι οι συνδικαλιστές θα τον στηρίξουν;

    Χα. Χαα. Χαχαχαχαχαχαχα...

  5. ΓΙΑΝΝΗΣ ΠΑΠ. avatar
    ΓΙΑΝΝΗΣ ΠΑΠ. 16/06/2011 13:59:18

    Αποστατούν βουλευτές που είχαν στηρίξει Βενιζέλο το 2007! Νασιώκας, Φλωρίδης, κλπ. Να παίρνει μαθήματα ο Σαμαράς να είναι προετοιμασμένος όταν αντιμετωπίσει στο μέλλον παρόμοιες προσπάθειες από αμετανόητα Ντοράκια. Το φίδι θέλει πάτημα στο κεφάλι. Ο Σαμαράς να προσέξει πολύ τη σύσταση των ψηφοδελτίων της ΝΔ.

    • Εύμηλος avatar
      Εύμηλος @ ΓΙΑΝΝΗΣ ΠΑΠ. 16/06/2011 14:32:33

      Απ’ ότι φαίνεται, το ασπόνδυλο πολιτικό συνοθύλευμα των εναπομείναντων απ’ τα "Ντοράκια", κάποιοι αυτοκαλούμενοι "ευρωπαϊστές" της ΝΔ κατασκευής του θερμοκηπίου της γραφειοκρατίας των Βρυξελλών αναθάρρησαν στην αναμπουμπούλα και καλούν σε νέο κόμμα "έλληνες Πολίτες" ή "έλληνες ευρωπαίοι πολίτες".
      Αυτό θα πρέπει να το δει η ΝΔ τάχιστα.

  6. ΙΩΝΑΣ avatar
    ΙΩΝΑΣ 16/06/2011 14:02:45

    Bye - bye!!!!!!!!!!!

  7. kouvari avatar
    kouvari 16/06/2011 14:04:19

    Παντα στο ΠΑΣΟΚ υπηρχε μια μανια καταδιωξης, μια η ακροδεξια...μια η ακροαριστερα...μια ο ΣΥΡΙΖΑ,τωρα ο Βενιζελος....Ελεος...Διωξτε τον να τελειωνουμε...

  8. adidrust avatar
    adidrust 16/06/2011 14:06:17

    μονομαχία στο el PASOk...

  9. Orestios avatar
    Orestios 16/06/2011 14:07:07

    Οι ΠΑΣΟΚοι που διαμαρτύρονται τώρα δεν ήταν αυτοί που ανάδειξαν με την ψήφο τους τους κηπουρούς του Παπανδρέου???????????????????????
    Όλο το ΠΑΣΟΚ είναι υπεύθυνο και πρέπει να αποδωθεί ΔΙΚΑΙΟΣΥΝΗ

  10. Λογικα σκεφτομενος avatar
    Λογικα σκεφτομενος 16/06/2011 14:08:34

    Τον τραβάνε απο τα πόδια και αυτός κρατάει την καρέκλα με τα δάχτυλα.

  11. Ο Ιθαγενής avatar
    Ο Ιθαγενής 16/06/2011 14:11:52

    Ας τολμήσω να κάω μια πρόβλεψη: αν εν προκηρυχτούν εκλογές θα τα βρούνε, η εξουσία είναι πολύ ...ισχυρή κόλλα στο σύστημα ΠΑΣΟΚ

    • Αυριανιστής avatar
      Αυριανιστής @ Ο Ιθαγενής 16/06/2011 14:19:26

      Μα, ήδη δύο, έφυγαν και δεν είναι πια βολευτές. Δεν μπορούν να... ξαναγυρίσουν πίσω, ώστε να συμμετάσχουν ξανά στην εξουσιαστική μασαμπούκα!

  12. spiros1 avatar
    spiros1 16/06/2011 14:11:54

    Ο Καντάφι, Ο Μπέν Αλί, ο Γιαρουζέλσκι, ο Μουμπάρακ και άλλα μπουμπούκια της Σοσια-Ληστικής διεθνούς σας περιμένουν.

  13. factorx avatar
    factorx 16/06/2011 14:12:47

    Πριν από λίγο ο βουλευτής του ΠΑΣΟΚ ο ΦΡΑΓΚΙΣΚΟΣ ΠΑΡΑΣΥΡΗΣ, (Ν. Ηρακλείου) κατήγγειλε ότι κάποιοι ;
    ΚΑΠΗΛΕΥΤΗΚΑΝ ΤΗΝ ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΤΟΥ ΓΙΑ ΣΥΓΚΛΙΣΗ Κ.Ο

    «Ζήτησα και εγώ σύγκλιση Κ.Ο. με μόνο θέμα τις πολιτικές εξελίξεις. Κάποιοι βιαστικοί και ενδεχομένως πονηροί προσπάθησαν να καπηλευτούν υπογραφές συναδέλφων, προκειμένου να δημιουργήσουν άλλα σενάρια τα οποία επεξεργάζονται εδώ και καιρό. Υπογράψαμε για να φέρουμε ηρεμία και τάξη στο Κοινοβούλιο και όχι να πυροδοτήσουμε το χάος. Μακριά από εμάς ο κανιβαλισμός».

  14. Ο Ιθαγενής avatar
    Ο Ιθαγενής 16/06/2011 14:17:08

    Ας τους κάνει όλους Υπουργούς και αναπληρωτές ...και θα λήξει το θέμα.

  15. Komis Montechristo avatar
    Komis Montechristo 16/06/2011 14:17:11

    Πρέπει να πάμε σ'εκλογές.Είναι καθαρή και έντιμη λύση.Οτιδήποτε άλλο είναι πραξικοπηματικό.Τα πράγματα είναι στη κόψη του ξυραφιού.Οι κυβερνώντες είναι συντριπτική μειοψηφία στη κοινωνία και προσπαθούν να γαντζωθούν στην εξουσία.Χθες ο Παπανδρέου γελοιοποίησε,για άλλη μια φορά,τους θεσμούς.Έρχεται οικονομικός όλεθρος για τους πολίτες και υπεύθυνη είναι η κυβέρνηση.Η πολιτική τραγωδία της Ελλάδας πρέπει να τελειώνει και να δημιουργηθεί ένα καινούργιο τοπίο που να εκπέμπει αισιοδοξία και προοπτική στους πολίτες.Ο Σαμαράς ήταν ξεκάθαρος και σαφής.Το χθεσινό μήνυμά του στον ελληνικό λαό επισπεύδει,σε ταχύτατο βαθμό,τις εξελίξεις.....

  16. Orestios avatar
    Orestios 16/06/2011 14:21:59

    ΕΚΛΟΓΕΣ

    Οι βουλευτές του ΠΑΣΟΚ είτε θα ακούσουν τον λαό είτε θα εξαφανιστούν από τον λαό

  17. Ο Ιθαγενής avatar
    Ο Ιθαγενής 16/06/2011 14:24:08

    Ναι δεν διδάχτηκαν από τον Πρόεδρό τους στην ανάκληση των σκέψεων....
    Υπάρχουν και οι αντικαταστάτες τους όμως...όσο υπάρχουν καρέκλες μπάντα θα τις γεμίζουν όσοι σκέφτονται με την ΕΔΡΑ

  18. kiki avatar
    kiki 16/06/2011 14:25:56

    Ο δικος μας ,
    που ειναι πολλη μουγκα επεσε,
    θα εχει μπερδευτει με ποιον να παει και ποιον να αφησει
    εκτος απο την υπουργικη καρεκλα που ονειρευοταν.
    Αντε και θα θελει να ξανακατεβει στις εκλογες.

  19. Παναγιώτης Γ. ΄Φλέσσας avatar
    Παναγιώτης Γ. ΄Φλέσσας 16/06/2011 14:26:17

    ανασχηματισμός και δημοψήφισμα - αυτή είναι η μόνη διέξοδος διατήρησης της καρέκλας!

    ΠΓΦ

  20. nasos avatar
    nasos 16/06/2011 14:31:57

    Μονομαχία στον Πράσινο Βάλτο

  21. Komis Montechristo avatar
    Komis Montechristo 16/06/2011 14:39:55

    Και κάτι ακόμη.Κατέστρεψαν τη χώρα,ολοσχερώς,σε κάθε επίπεδο...Αλλοτρίωσαν συνειδήσεις,διαστρέβλωσαν και αλλοίωσαν συνειδητά την ιστορία,κακοποίησαν τους θεσμούς,καταχρέωσαν τη χώρα....Τι να πρωτοθυμηθεί και να πρωτοαναφέρει κανείς....και τώρα αλληλοσφάζονται διαλυόμενοι...Θεία Δίκη.....

  22. ΧΡΗΣΤΟΣ avatar
    ΧΡΗΣΤΟΣ 16/06/2011 14:52:27

    Ποιος βαζει στοιχημα, οτι μετα απο 20 μηνες θα μιλαμε για σκληρες "μονομαχιες" στον Γαλαζιο Βαλτο???Ειναι τετοια η δυναμικη του χρεους-οσοι εχουν εμπειριες επαγγελματικες το καταλαβαινουν-, που διαλυουν οικογενειες, οδηγουν σε αυτοκτονιες, καταστρεφουν παιδια και ενιοτε "καταβροχθισουν" σε χρονο dt Πολιτικα "ισχυρους" ανδρες...Σε ΟΛΟ ΤΟΝ ΠΛΑΝΗΤΗ.Και κανεις δεν πρεπει να το παραβλεπει αυτο.Ολα τα αλλα ανηκουν στις παλαιοκομματικες ιντριγκες-που ουδεις πλεον ΓΝΩΡΙΖΕΙ-ποσους πραγματικα (σε ποσοστιαια βαση) Ελληνες μπορει να αντιπροσωπευουν....Να'ναι καμια 500 "φανατιλες" ενθε κα κειθεν??Ζητημα...

  23. Nikos avatar
    Nikos 16/06/2011 14:53:37

    Σήμερον περιπέτεια - γουέστερν, αμερικανικής παραγωγής 2011, σε Α' προβολή:

    Μονομαχία στο El Pasok

    Πρωταγωνιστούν:
    ο κακός
    ο χοντρός
    και η άσχημη....

    *Οποιαδήποτε ομοιότητα με πραγματικές κατααστάσεις και πρόσωπα είναι τελείως συμπτωματική (λέμε τώρα...)

  24. johny avatar
    johny 16/06/2011 15:06:05

    Ζούμε μέρες ανατροπής του πολιτικού σκηνικού και οικονομικές...πιστεύω ότι ο λαός μας πέτυχε το σχέδιο του να ανατρέψει εκείνους που 19μήνες διέλυσαν την πατρίδα μας

  25. aganaktismenoi avatar
    aganaktismenoi 16/06/2011 16:48:59

    Το Μνημόνιο «αντικατέστησε» το σύνταγμα.
    Το Μνημόνιο «αντικατέστησε» τον Πρωθυπουργό.
    Το Μνημόνιο «αντικατέστησε» την κυβέρνηση.
    Το Μνημόνιο «αντικατέστησε» το ΠΑΣΟΚ.
    Το Μνημόνιο έγινε ιδεολογία του ΠΑΣΟΚ.
    Το Μνημόνιο με ευθύνη του Παπανδρέου και του Προέδρου της Δημοκρατίας έγινε πολιτειακό γεγονός και επηρεάζει τις λειτουργίες του πολιτεύματος.
    Ποιοι είναι αποστάτες αυτοί που αντιδρούν στο Μνημόνιο;
    Αυτοί που «αποστάτησαν» από τις δεσμεύσεις τους προς τον Λαό, πως λέγονται;
    Πως λέγονται αυτοί που ξεπουλάνε τη χώρα;
    Πως λέγονται αυτοί που εκχωρούν κυριαρχικά δικαιώματα;
    Δεν υπάρχει καμία αποστασία. Δεν υπάρχει καμία συνωμοσία. Υπάρχει το Μνημόνιο και η ανικανότητα του Παπανδρέου που οδηγούν τη χώρα στην καταστροφή.



    http://aganaktismenoi-aganaktismenoi.blogspot.com/2011/06/blog-post_9770.html

  26. ΑΡΚΑΣ avatar
    ΑΡΚΑΣ 16/06/2011 16:55:59

    Εγώ προτείνω στον Γαπ για να παραμείνει πρωθυπουργός που είναι το όνειρο της Μάγκυ, να ορίσει από την ΚΟ του ΠΑΣΟΚ 52 αντιπροέδρους της κυβέρνησης και 100 υπουργούς!

    Έτσι θα είναι όλοι ευχαριστημένοι και τακτοποιημένοι.

  27. TASIAT avatar
    TASIAT 16/06/2011 18:20:25

    Εδώ και ώρα ο ΓΑΠ μπουρδολογεί και τα πράσινα πρόβατα της Κ.Ο χειροκροτούν. Τι να λέμε."Δίνω μάχες για την σωτηρία της χώρας" 16/6/2011 Γεώργιος Ανδρέα Παπανδρέου. Και εμείς οι αφελείς περιμένουμε να....