02/01/2009 18:22
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ν. Παπανδρέου για Σημίτη και Καραχάλιο

Μια συνέντευξη που έδωσε χθες στον 9, 84 ο Νίκος Παπανδρέου δίνει μια απάντηση στη σεναριολογία περι συγκυβερνήσεων που προκλήθηκαν από το πρωτοπαλίκαρο του Σημίτη τον Βερελή, αλλά και τον ίδιο τον πρώην πρωθυπουργό.

Ο αδελφός του προέδρου του ΠΑΣΟΚ χαρακτήρισε τον κ. Σημίτη «εθνικό κεφάλαιο» και πρόσθεσε ότι θα μπορούσε να είναι «ένας καλός Πρόεδρος της Δημοκρατίας» !!!. Αναφερόμενος εξάλλου στην διαγραφή του Κώστα Σημίτη, είπε ότι αν και συμφωνεί με την απόφαση του αδελφού του για την διαγραφή του, προσωπικά είναι κατά των διαγραφών.

Να θεωρήσουμε λοιπόν κι εμείς ότι ο καυγάς είναι για την Προεδρία της Δημοκρατίας και το 2010;

Αξίζει επίσης να αναφερθεί η αναφορά που έκανε ο Νίκος Παπανδρέου στον «παραιτηθέντα» από τον γίγαντα Ζαγορίτη, γραμματέα Πολιτικού Σχεδιασμού της Ν.Δ.,Νίκο Καραχάλιο. Είναι ένα στέλεχος που «έδινε οξυγόνο» στη Ν.Δ. είπε και πρόσθεσε ότι ο Καραμανλής «έδιωξε το καλύτερο στέλεχος» της παράταξής του.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Κουκουλοφορα  γνωστη αγνωστη avatar
    Κουκουλοφορα γνωστη αγνωστη 02/01/2009 18:39:24

    Ο Καραμανλης εδιωξε το καλυτερο στελεχος....,εννοωντας .. τον Καραχαλιο.

    Αμ, Νικολακη, αν ηξερε ο Καραμανλης τι του γινεται, θα εφευγε με πρωτη πτηση για Σευχελλες χωρις επιστροφη.
    Ο πρωθυπουργος παγκοσμιο φαινομενο/ τρεις λαλουν κι ενας χορευει,
    διχως επιγνωση του τι συμβαινει γυρω του παραμενει στις επαλξεις του Κλεψανισταν.

    Η αυταρεσκεια και η αλλαζονεια, ως εξ εξουσιας δεινα απορρεοντα, τον εχουν μετακομισει σε εφτακρεμαστους ουρανους για συναλλαγη με μερικα πεφταστερα της νεας κρεασιον.

  2. ΑΔΥΝΑΜΟΣ ΚΑΚΟΣ avatar
    ΑΔΥΝΑΜΟΣ ΚΑΚΟΣ 02/01/2009 19:18:37

    ΚΑΠΟ ΑΠΟ ΧΕΡΙ Ο ΛΑΟΣ ΜΕ ΤΟ ΕΦΙΑΛΤΙΚΟ ΣΕΝΑΡΙΟ(ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΠΑΙΓΝΙΟΧΑΡΤΑ ΚΑΠΟ ΑΠΟ ΧΕΡΙ ΕΙΝΑΙ ΟΤΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ
    ΕΧΕΙ ΟΛΑ ΤΑ ΙΣΧΥΡΑ ΧΑΡΤΙΑ),Ο ΓΑΠ ΠΡΩΘΥΠΟΥΡΓΟΣ Η ΝΤΟΡΑ ΑΡΧΗΓΟΣ ΑΞ.ΑΝΤΙΠΟΛΙΤΕΥΣΗΣ ΚΑΙ ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑΣ Ο"ΚΙΝΕΖΟΣ".ΑΛΛΟΙΜΟΝΟ ΜΑΣ.
    Ο "ΑΔΥΝΑΜΟΣ ΛΑΟΣ"ΠΡΕΠΕΙ Ν'ΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΕΛΕΓΧΕΙ ΤΟΝ
    ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ΤΟΥ ΜΕΛΛΟΝΤΟΣ ΤΟΥ ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΟΣ ΤΕΛΙΚΑ ΘΑ ΠΛΗΡΩΣΕΙ ΤΟ ΜΑΡΜΑΡΟ.
    ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΜΕ ΥΓΕΙΑ ΚΑΙ ΕΙΡΗΝΗ.

  3. Ο Χαζος του χωριου avatar
    Ο Χαζος του χωριου 02/01/2009 19:34:41

    Αν δεν τον ελεγαν Παπανδρεου αμφιβαλλω αν θα εγραφε-και να πουλαγε- βιβλια και αν θα αξιολογουσε στελεχη ωστε να ασχολουμαστε μαζι του...

    Thanks στον Παππου και τον πουλο Νικολακη. Πηγαινε για Κοφη βουιθ μαρσμαλλοους με τον Τρεπεκλη!

    Αρκετα!

  4. adbusters avatar
    adbusters 02/01/2009 20:10:40

    Τρεπεκλής...!Τί μου θύμισες τώρα! Ο ταμίας της οικογένειας Παπανδρέου, μέσα σε όλα τα σκάνδαλα. Δεν τον έχει καλέσει κανένας εισαγγελέας αυτόν ε?

  5. ataktos avatar
    ataktos 02/01/2009 20:13:13

    Όχι και έτσι… ο Νικολάκης τώρα που έπεσε η Margaret σκέφτηκε πονηρά την σύνταξη της έτσι κάνοντας την βαρύγδουπη αυτήν πρόταση(!!!) του ,έβανε το λιθαράκι ,αυτός θα απαλλαγή από την υποχρεώσει προσωπικής χρηματοδοτήσεις για γερατειά και το «κράτος του παππού» του θα χρηματοδότη την μαμή …

  6. Xase avatar
    Xase 02/01/2009 20:54:30

    Αν δεν με απατα η μνημη μου ο Νικολακης ελεγε πως με την εισβολη των Αμερικανων στο ΙΡΑΚ το πετρελαιο
    θα φτασει στα 20 δολαρια το βαρελι ετσι;;. Ας αφησουμε τον Γιωργακη, αρκει. Αν βαλουμε και τον Νικολακη στο κολπο θα παμε και μια ωρα αρχητερα. Και πολλοι απο μας ειναι στα 60.

  7. ataktos avatar
    ataktos 02/01/2009 20:59:10

    -Δεν είπα ιγώ πως δεν θα γέντς προκοπή εσύ…

  8. Ο Χαζος του χωριου avatar
    Ο Χαζος του χωριου 02/01/2009 22:16:53

    Κουιζ!

    Αν αθροισουμε τις μαλακιες του Νικολακη πιανουνμε εξαψηφιο...

    Αν αθροισουμε τις παγαποντιες με Τρεπεκλη,Ιγγλεση και αλλους τι πιανουμε?

  9. ataktos avatar
    ataktos 02/01/2009 22:21:05

    κουτσουκο ????

  10. ολυμπιαδα avatar
    ολυμπιαδα 02/01/2009 23:10:51

    πρωτοφανής προβοκάτσια του blog "Τρωκτικό" που λίγες ώρες μετά την βαρυσήμαντη αυτή συνέντευξη δημοσίευσε άρθρο με τίτλο "Το σκυλί με ψυχολογικά... δαγκώνει το πόδι του "
    Ντροπή και αίσχος για το διαδικτυακό παρακράτος της Δεξιάς!

  11. tiramola avatar
    tiramola 03/01/2009 01:13:24

    Οπως καταλαβαινεις Φακτορα για μερικους αλανθαστους και πανεξυπνους σχολιαστες του blog σου ο Νικολακης απαγορευεται να μιλησει , οτι κι αν πει...
    Καποιος θυμηθηκε το ονομα Τρεπεκλη....και καποιος αλλος τον τοποθετησε ταμια της οικογενειας...

  12. aionios avatar
    aionios 03/01/2009 01:43:19

    tiramola εργολαβία έχεις πάρει την υπεράσπιση του ΓΑΠ?
    εκτός αν ισχύει αυτό που είχα υποθέσει παλιότερα πως είσαι ο υπεύθυνος προπαγάνδας για το αντιnews του τομέα Δράσεων Πληροφορικής, Διαδικτύου και Νέων Τεχνολογιών ΠΑΣΟΚ.

  13. αποχωρών avatar
    αποχωρών 03/01/2009 12:00:58

    Μεγάλο πράγμα νάσαι ataktos,Χαζός και δεξιός. Πλήρη ταύτιση!

  14. ataktos avatar
    ataktos 03/01/2009 13:38:54

    αποχωρών-Γρήγορα έσκασες αλλα …

  15. stelios avatar
    stelios 03/01/2009 13:58:08

    Εγω λεω να δουμε τι εχει να πει και ο θειος τους,
    Γ.Γ.Παπανδρεου,του κοματος των Κεντρωων,μη νομιζεται οτι τα ανηψια του εχουν περισσοτερο νονιο,θυμηθειτε το Γιωργακη στα χιονια που παριστανε την...Εξπρες Σερβις.

  16. www.politonsymaxia.gr avatar
    www.politonsymaxia.gr 03/01/2009 18:22:17

    ΕΙΝΑΙ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ ΓΙΑ ΛΟΓΑΓΑΡΙΑΜΟ ΤΟΥ ΣΗΜΙΤΗ ΜΙΛΗΣΑΝ ΠΟΛΙΤΙΚΑ ΜΠΟΥΡΔΟΛΟΓΗΣΑΝ ΣΩΣΤΑ Ο ΝΙΚΟΣ ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΕΙ ΟΤΙ Ο Κ ΣΗΜΙΤΗΣ ΕΙΝΑΙ ΚΕΦΑΛΑΙΟ ΓΙΑ ΤΗ ΧΩΡΑ . ΑΣ ΜΗ ΞΕΧΝΑΜΕ ΤΟΣΟ ΕΥΚΟΛΑ . ΕΠΙ ΤΩΝ ΔΙΚΩΝ ΤΟΥ ΗΜΕΡΩΝ ΑΠΕΧΤΗΣΕ ΚΥΡΟΣ ΚΑΙ ΓΕΩΠΟΛΙΤΙΚΟ ΒΑΡΟΣ Η ΧΩΡΑ. ΤΩΡΑ Η ΕΛΛΑΔΑ ΤΟΥ ΚΑΡΑΜΑΝΛΗ ΜΟΙΑΖΕΙ ΜΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΗ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ ΧΩΡΙΣ ΔΙΑΠΡΑΓΜΑΤΕΥΤΙΚΕΣ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΕΣ ΝΑ ΣΥΝΑΨΕΙ ΜΕ ΕΥΝΟΙΚΟΥΣ ΟΡΟΥΣ ΕΝΑ ΔΑΝΕΙΟ .ΦΡΟΥΔΕΣ ΕΛΠΙΔΕΣ ΤΡΕΦΟΥΝ ΟΣΟΙ ΟΝΕΙΡΕΥΟΝΤΑΙ ΝΑ ΒΑΛΟΥΝ ΤΟΝ ΣΗΜΙΤΗ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΣΤΟ ΓΙΩΡΓΟ .ΣΥΝΤΡΟΦΟΙ ΑΦΗΣΤΕ ΤΑ ΝΕΡΟΒΡΑΣΤΑ ΟΙΚΟΥΜΕΝΙΚΑ ΣΧΗΜΑΤΑ ΣΤΗΝ ΑΚΡΗ . ΜΠΡΟΣΤΑ ΜΕ ΠΑΣΟΚ ΚΑΙ ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΤΟ ΑΡΓΟΤΕΡΟ ΕΚΕΙ ΣΤΙΣ ΑΡΧ ΕΣ ΤΟΥ 2010 Ο ΓΙΩΠΓΟΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΡΩΘΥΠΟΥΡΓΟΣ ΚΑΙ Ο ΣΗΜΙΤΗΣ ΠΡΟΕΔΡΟΣ . ΓΙΑ ΝΑ ΑΦΗΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΠΑΡΑΠΟΛΙΤΙΚΗ ΠΟΥ ΒΓΑΖΟΥΝ ΤΑ ΠΑΠΑΓΑΛΑΚΙΑ ΣΤΗΝ ΑΚΡΗ ΓΙΑΤΙ ΕΜΕΙΣ ΕΧΟΥΜΕ ΠΡΟΣΩΠΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΤΙ ΣΑΝ ΚΟΥΚΟΥΛΟΦΟΡΟΙ ΤΗΣ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΙΑΣ

  17. aionios avatar
    aionios 03/01/2009 23:21:40

    ο Σημίτης ήταν ο πολιτικός που ξεδιάντροπα μάζευε τους νταβατζήδες στο Μαξίμου για να μοιράσουν την πίτα των κρατικών προμηθειών και των δημόσιων έργων.
    αυτός που θέριεψε όλο αυτό το σκυλολόι και τους έκανε μεγιστάνες.
    βρε άντε στο διάολο και εσείς και αυτός.

  18. aionios avatar
    aionios 03/01/2009 23:46:29

    αν αύριο ο Παπανδρέου είναι άθλιος πρωθυπουργός θα ξεπλυθεί ο Καραμανλής?
    είπαμε έχουμε κοντή μνήμη αλλά ....
    ΕΛΕΟΣ!!!

  19. www.politonsymaxia.gr avatar
    www.politonsymaxia.gr 04/01/2009 10:58:18

    18 ΣΟΥ ΕΠΙΣΤΡΕΦΩ ΤΟΥΣ ΧΑΡΑΧΤΗΡΙΣΜΟΥΣ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΣΤΗ ΖΩΗ ΣΟΥ ΔΕΝ ΕΜΑΘΕΣ ΝΑ ΣΥΖΗΤΑΣ ΦΥΣΙΚΑ ΟΥΤΕ ΙΧΝΟΣ ΠΟΛΙΤΙΚΟΥ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ ΚΑΙ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΟΤΗΤΑΣ ΜΟΝΟ ΝΑ ΒΓΑΖΕΙΣ ΚΡΑΥΓΕΣ ΚΑΙ ΒΡΙΣΙΕΣ .ΒΡΙΖΕΙΣ ΚΟΥΚΟΥΛΟΦΟΡΕ ΤΗΣ ΑΝΩΝΥΜΙΑΣ .ΣΕ ΠΡΟΚΑΛΟΥΜΕ ΜΕ ΠΡΟΣΩΠΟ ΣΤΑ ΜΑΡΜΑΡΕΝΙΑ ΑΛΩΝΙΑ ΤΗΣ ΔΗΜΟΚΡΑΡΙΚΗΣ ΑΝΤΙΠΑΡΑΘΕΣΗΣ ΜΑΛΛΟΝ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΠΟΡ ΕΙΝΑΙ ΞΕΝΟ ΓΙΑ ΣΕΝΑ Η ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΕΙΣ ΤΟ ΦΩΣ ΤΗΣ ΜΕΡΑΣ ΤΥΦΛΟΠΟΝΤΙΚΑ

  20. adbusters avatar
    adbusters 04/01/2009 14:13:55

    Και εγώ κοίτα τώρα τι θυμήθηκα πάλι ο προβοκάτορας. Ο υπουργός άμυνας του Ισραήλ είναι ο αντιπρόεδρος του Γιωργάκη στην σοσιαλιστική διεθνή!!!!!!!!! Ούστ ρε...

  21. aionios avatar
    aionios 04/01/2009 14:48:05

    ποιος σας χαρακτήρισε?
    στο διάολο σας έστειλα.
    πού είναι ο τιραμόλας οεοο?

  22. aionios avatar
    aionios 04/01/2009 14:52:04

    "ΣΕ ΠΡΟΚΑΛΟΥΜΕ ΜΕ ΠΡΟΣΩΠΟ ΣΤΑ ΜΑΡΜΑΡΕΝΙΑ ΑΛΩΝΙΑ ΤΗΣ ΔΗΜΟΚΡΑΡΙΚΗΣ ΑΝΤΙΠΑΡΑΘΕΣΗΣ"

    πόσο μαλάααάκες μπορεί να είσαστε?
    σημιτόσκυλα, σε καλή μεριά τα λεφτά της ζίμενς!!!

  23. aionios avatar
    aionios 06/01/2009 00:54:17

    από ποιά οικονομική καταστροφή γλιτώσαμε και δεν το ξέραμε?
    και η είσοδος στην ΟΝΕ τί ήταν εθνικό όραμα μόνο του Σημίτη?
    η ΝΔ ήταν αντίθετη?

  24. !angel! avatar
    !angel! 06/01/2009 14:31:29

    Μακάρι σαν τον Νικόλα να υπήρχαν και αλλοι!
    Οταν όλοι βούταγαν στο μέλι αυτος παρέμεινε να παλεύει μόνος του για αυτό που πιστευει. Ναι έχετε δίκιο θα έπρεπε να γίνει και αυτός κωλόπαιδο σαν ολους τους αλλους αλλά σας την χάλασε γιατί την έχει μεγάλη , βαριά , και προπάντων καθαρή!!!!!