#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
19/05/2010 20:57
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Νυν στελέχη του ΠΑΣΟΚ εμπλεκόμενα στην υπόθεση Ζήμενς



Η  κυβέρνηση του και ο ίδιος ο Πρωθυπουργός οδύρονται κάθε ημέρα δημοσίως για την διαφάνεια και για τα «μεγάλα σκάνδαλα» της Ζήμενς και του Βατοπεδίου. Ιδού όμως ποια είναι η πραγματικότητα:

Όπως κατήγγειλαν βουλευτές της  Νέας Δημοκρατίας ο Διευθύνων Σύμβουλος του ΟΣΚ Ηρακλής Δρούλιας φέρεται αναμεμειγμένος στην υπόθεση. Συγκεκριμένα υπήρξε διευθυντής παρακολούθησης Ολυμπιακών Έργων  της εταιρείας OΜΗΡΟΣ ATE η οποία … συμπτωματικά είναι εταιρεία του Στυλιανού Βίου. Ο τελευταίος είναι εκείνος που έδωσε ένα εκατομμύριο μάρκα στον Θ. Τσουκάτο.

«Είναι επιβράβευση στον κ. Δρούλια η τοποθέτησή του στον ΟΣΚ;» ρωτά η Νέα Δημοκρατία.

Βουλευτές της αντιπολίτευσης καταγγέλλουν επίσης ότι ο Διευθύνων Σύμβουλος του ΟΠΑΠ Γιάννης Σπανουδάκης, φέρεται αναμεμειγμένος στην υπόθεση C4i. Συγκεκριμένα, όταν ρωτήθηκε στην Εξεταστική Επιτροπή εάν έχει στείλει επιστολή προς τον τότε Υπουργό Δημόσιας Τάξης Χρήστο Μαρκογιαννάκη για το C4i,  ο κ. Σπανουδάκης δήλωσε πως δεν
θυμάται, αλλά υποχρεώθηκε να το παραδεχτεί μόλις του έδειξαν την επιστολή. Την ίδια τακτική μικρής μνήμης  ακολούθησε ο κ. Σπανουδάκης και όταν ρωτήθηκε για τις συναντήσεις του με τον Μιχάλη Χριστοφοράκο, αλλά στο τέλος, πιεζόμενος από τα αποδεικτικά στοιχεία, παραδέχθηκε ότι τον συνάντησες όχι μία αλλά 62 φορές.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Νυν στελέχη του ΠΑΣΟΚ εμπλεκόμενα στην υπόθεση Ζήμενς avatar
    Νυν στελέχη του ΠΑΣΟΚ εμπλεκόμενα στην υπόθεση Ζήμενς 19/05/2010 22:13:54

    ΤΕΛΙΚΑ Η ΧΩΡΑ ΤΩΝ ΛΩΤΟΦΑΓΩΝ ΔΕΝ ΑΝΗΚΕΙ ΣΤΗΝ ΜΥΘΟΛΟΓΙΑ!!! ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΟΥΣΑ!!!
    ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΟ ΘΑΡΡΟΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΝΤΙΜΟΤΗΤΑ ΝΑ ΑΝΑΛΑΒΕΙ ΤΗΝ ΕΥΘΥΝΗ ΤΩΝ ΠΡΑΞΕΩΝ ΤΟΥ. ΟΛΟΙ ΣΥΜΠΕΡΙΦΕΡΟΝΤΑΙ ΣΑΝ ΤΟΥΣ ΜΑΘΗΤΕΣ ΠΟΥ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΟΝΤΑΙ ΝΑ ΑΝΤΙΓΡΑΦΟΥΝ....ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΠΛΟ ΠΟΛΙΤΗ ΖΗΤΟΥΝ ΥΠΕΥΘΥΝΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΥΠΟΜΟΜΝΗ.
    ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΚΑΤΕΧΟΝΤΕΣ ΔΗΜΟΣΙΟ ΑΞΙΩΜΑ ΙΣΧΥΕΙ ΜΟΝΟ Η ΛΗΘΗ!!!!

    • ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ avatar
      ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ @ Νυν στελέχη του ΠΑΣΟΚ εμπλεκόμενα στην υπόθεση Ζήμενς 19/05/2010 22:20:25

      ΣΤΟ ΣΧΟΛΙΟ ΕΒΑΛΕ ΤΟ ΧΕΡΙ ΤΟΥ Ο ΔΑΙΜΩΝ ΤΗΣ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑΣ ΚΑΙ ΑΛΛΑΞΕ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΑΠΟΣΤΟΛΕΑ...ΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΙΣΧΥΕΙ

  2. ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ avatar
    ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ 19/05/2010 22:17:18

    ΤΕΛΙΚΑ Η ΧΩΡΑ ΤΩΝ ΛΩΤΟΦΑΓΩΝ ΔΕΝ ΑΝΗΚΕΙ ΣΤΗΝ ΜΥΘΟΛΟΓΙΑ!!! ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΟΥΣΑ!!!
    ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΟ ΘΑΡΡΟΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΝΤΙΜΟΤΗΤΑ ΝΑ ΑΝΑΛΑΒΕΙ ΤΗΝ ΕΥΘΥΝΗ ΤΩΝ ΠΡΑΞΕΩΝ ΤΟΥ. ΟΛΟΙ ΣΥΜΠΕΡΙΦΕΡΟΝΤΑΙ ΣΑΝ ΤΟΥΣ ΜΑΘΗΤΕΣ ΠΟΥ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΟΝΤΑΙ ΝΑ ΑΝΤΙΓΡΑΦΟΥΝ….ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΠΛΟ ΠΟΛΙΤΗ ΖΗΤΟΥΝ ΥΠΕΥΘΥΝΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΥΠΟΜΟΜΝΗ.
    ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΚΑΤΕΧΟΝΤΕΣ ΔΗΜΟΣΙΟ ΑΞΙΩΜΑ ΙΣΧΥΕΙ ΜΟΝΟ Η ΛΗΘΗ!!!!

  3. Trelos avatar
    Trelos 19/05/2010 22:28:52

    Οι πολιτικοί και των δύο κομμάτων έχουν λερωμένα τα χέρια τους... Όλα τα κατακάθια έχουν μαζευτεί σε ΠΑΣΟΚ και ΝΔ!!!

  4. nbechr avatar
    nbechr 19/05/2010 22:31:35

    Καμμία Ανοχή.

    Ο απλός πολίτης βλέπει , καταλαβαίνει , ΔΕΝ είναι ζόμπι. Σήμερα πού μένει ανεργος , σήμερα πού ελαχιστοποιούνται οι αποδοχές του , σήμερα αναζητά έναν ηγέτη. Ο ηγέτης εχει τα χαρακτηριστικά τού ασυμβίβαστου , εχει τόλμη και πάνω από όλα διαθέτει το απρόβλεπτο.

    Οσο δεν θα βρίσκει ηγέτη τόσο θα χλευάζει αυτούς πού παριστάνουν τούς ηγέτες.

  5. Trelos avatar
    Trelos 19/05/2010 22:36:55

    Ηγέτης-«σωτήρας» μέσα από τα δύο μεγάλα κόμματα της διαπλοκής δεν πρόκειται να υπάρξει, όπως θέλουν να μας πείσουν ορισμένοι. Τέρμα τα παραμύθια των δήθεν αλλαγών. Τέρμα και τα ψέματα....

  6. Νίκος avatar