Ντροπή. Χρυσαυγίτες χαιρετούν ναζιστικά στην ηρωϊκή Κρήτη
23/02/2014 20:41
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ντροπή. Χρυσαυγίτες χαιρετούν ναζιστικά στην ηρωϊκή Κρήτη

Θαυμάστε αυτούς που ψηφίζετε με την αιτιολογία ότι οι άλλοι είναι διεφθαρμένοι ή ότι τους βαρεθήκατε. Τουλάχιστον δεν είναι υμνητές εγκληματιών. Τουλάχιστον δεν είναι οι ίδιοι εγκληματίες. Δεν δίνουν διαταγές και δεν συμμετέχουν σε δολοφονικές επιθέσεις

Θαυμάστε Έλληνες ψηφοφόροι της Χρυσής Αυγής. Θαυμάστε τους βουλευτές της ναζιστικής οργάνωσης που προσπαθούν απεγνωσμένα να αποτινάξουν το φασιστικό χαρακτήρα τους. Θέλει ο "ναζίστας" να κρυφτεί και η χαρά δεν τον αφήνει.

Θαυμάστε αυτούς που ψηφίζετε με την αιτιολογία ότι οι άλλοι είναι διεφθαρμένοι ή ότι τους βαρεθήκατε. Τουλάχιστον δεν είναι υμνητές εγκληματιών. Τουλάχιστον δεν είναι οι ίδιοι εγκληματίες. Δεν δίνουν διαταγές και δεν συμμετέχουν σε δολοφονικές επιθέσεις.

Το έχουμε πει πολλές φορές και το ξαναλέμε. Άλλο η οργή του κόσμου για την κρίση ή για τα λάθη του πολιτικού συστήματος κι άλλο η υποστήριξη αυτού του ναζιστικού εσμού. Ίσως ήρθε η ώρα να πάνε όλοι στη φυλακή και να σαπίσουν εκεί μέσα. Ο ελληνικός λαός έχει θρηνήσει χιλιάδες θύματα του ναζισμού που αυτοί οι δολοφόνοι χαιρετούν με υπερηφάνεια. Και ειδικά ο λαός της Κρήτης δεν μπορεί να ανέχεται τέτοιες εκδηλώσεις στα ιερά χώματά τους. Αυτοί που χειροκροτούσαν, όπως θα δείτε και στο βίντεο, δεν μπορεί να είναι Έλληνες. Δεν μπορεί να έχουν νεκρούς στη μάχη της Κρήτης και προσκυνούν αυτόν τον καημένο ναζιστή γέρο αλλά και τους υπόλοιπους προκλητικούς χρυσαυγίτες.

Το βίντεο είναι από εκδήλωση της οργάνωσης στην Κρήτη όπου ο βουλευτής του κόμματος, Μιχάλης Αρβανίτης χαιρετά ναζιστικά λέγοντας ότι πρόκειται για χαιρετισμό "της τιμής, της ανατάσεως και της νίκης".

Στο νησί που οι ναζιστές γονάτισαν μπροστά στον ηρωϊκό Κρητικό λαό κάποιος χαιρετά ναζιστικά και δεν τον πετάνε έξω με τις κλωτσιές. Και ο κόσμος που είναι εκεί τι κάνει; Ξεσπά σε χειροκροτήματα και σηκώνονται όρθιοι χαιρετώντας και οι ίδιοι ναζιστικά

«Ζήτω η Χρυσή Αυγή» φώναξε ο βουλευτής του κόμματος εν μέσω χειροκροτημάτων. Δίπλα του, ο Ηλίας Κασιδιάρης δε... συμμετείχε.

Παρόντες στην παρουσίαση του ψηφοδελτίου ήταν τόσο ο Ηλίας Κασιδιάρης, υποψήφιος δήμαρχος Αθηναίων, ο υποψήφιος περιφερειάρχης Αττικής, Ηλίας Παναγιώταρος και η σύζυγος του Νίκου Μιχαλολιάκου, Ελένη Ζαρούλια.

Επικεφαλής του σχήματος, ως υποψήφιος για την Περιφέρεια Κρήτης τέθηκε ο Γιώργος Σπυρόπουλος εν ενεργεία αστυνομικός με καταγωγή από τα Σφακιά.

Υποψήφιοι αντιπεριφερειάρχες είναι για το Ηράκλειο ο εποχικός πυροσβέστης Οδυσσέας Πατεράκης, για τα Χανιά ο γεωπόνος Δημήτρης Σταθάκης, για το Ρέθυμνο η Νομική Σύμβουλος του κόμματος Ελένη Παχουλάκη και για το Λασίθι ο Κωνσταντίνος Βλατάκης.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. JIM BEAM avatar
    JIM BEAM 23/02/2014 20:53:57

    Οχι στη φυλακή αλλά στο Νταχαου !!!

  2. Κυθήριος avatar
    Κυθήριος 23/02/2014 21:10:41

    Στο Μάλεμε θα το έκαναν;...

    • Φωτεινή avatar
      Φωτεινή @ Κυθήριος 23/02/2014 21:33:07

      Κυθήριε, Θά τρίζουν τά κόκκαλα τῶν Κρητικῶν ἡρώων τοῦ Μάλεμε. Μέ σκουριασμένους σουγιάδες πολέμησαν τούς ἀλεξιπτωτιστές τοῦ χίτλερ. ῾Ως Κρητικιά, ΝΤΡΕΠΟΜΑΙ! ῾Ο πατέρας μου, πολύ νεαρό παιδί τότε, λίγο ἔλλειψε νά τουφεκισθῆ ἀπό τούς ναζί γιά ἕνα καρβέλι ψωμί πού "ἔκλεψε" ἀπό τούς στυγερούς ναζιστές δολοφόνους. ῾Η πεῖνα ἦταν κακός σύμβουλος τότε.

      • Κυθήριος avatar
        Κυθήριος @ Φωτεινή 24/02/2014 00:16:43

        Ξέρω Φωτεινή.Είμαι κατά το ήμισυ Κρητικός.Ο νονός μου είναι από το Μάλεμε.

        • Ανδρεας45 avatar
          Ανδρεας45 @ Κυθήριος 24/02/2014 12:31:35

          Του συντέκνου μας ο σκύλος,σύντεκνος είναι και κείνος!!!!!

          • Κυθήριος avatar
            Κυθήριος @ Ανδρεας45 24/02/2014 13:34:16

            Φίλος για φίλο χάνεται,κουμπάρος για κουμπάρο, Σύντεκνος για το σύντεκνο,δε λογαριάζει χάρο..

  3. m.s avatar
    m.s 23/02/2014 21:16:41

    Τι να πει κανείς! θλίψη... είδα και τους άλλους στην Ουκρανία να σπάνε μνημεία πεσόντων στρατιωτών (δε λέω Ρώσων γιατί εκεί μέσα ήταν και συμπατριώτες τους Ουκρανοί) και με έχει πάρει το παράπονο.

  4. Κώστας ΜΠ avatar
    Κώστας ΜΠ 23/02/2014 22:17:52

    Kελί 33 και ας σκούζουν όσο θέλουν οι ψευτοαγανακτισμένοι ψευτοπατριώτες και όσοι τους καλοπιάνουν για ψηφαλάκια.

  5. Νάρκισσος avatar
    Νάρκισσος 23/02/2014 22:28:17

    Γιατί επιμένετε να χαρακτηρίζετε αυτόν τον χαιρετισμό "Ναζιστικό"; Είστε τόσο ανιστόριτοι ή θέλετε να δημιουργήσετε εντυπώσεις ; Ο χαιρετισμός αυτός είναι Εθνικιστικός. Έτσι χαιρετούσε και ο Μεταξάς που πολέμησε τους Ναζί και τους Ιταλούς σε αντίθεση με αυτούς που χαιρετούν με το αριστερό χέρι σε γροθιά οι οποίοι καλούσαν τους Έλληνες να μην πολεμήσουν τον κατακτητή. Αυτό όμως δεν το λέτε. Γιατί ;;;;

    • Factorx avatar
      Factorx @ Νάρκισσος 23/02/2014 22:49:12

      Ρε χρυσαύγουλο, το "Ζητω η Νίκη" (ζιγκ χαϊλ) το έλεγε και ο Μεταξάς, νούμερο;

      • Νάρκισσος avatar
        Νάρκισσος @ Factorx 23/02/2014 23:27:17

        Άκουσες πουθενά "ζιγκ χαϊλ" ; Εγώ δεν άκουσα.

        • Factorx avatar
          Factorx @ Νάρκισσος 24/02/2014 10:41:11

          Δες καλύτερα την ομιλία του fake papadopoulos

      • ΣΤΕΛΙΟΣ avatar
        ΣΤΕΛΙΟΣ @ Factorx 24/02/2014 09:37:47

        Τόση απόγνωση ,Φακτορα? Εκτός απο λογοκρισία έχουμε και βρισιές τώρα? Τράτζικ...

        • Factorx avatar
          Factorx @ ΣΤΕΛΙΟΣ 24/02/2014 10:39:48

          Δεν θέλετε να σας απαντάνε φασιστάκια; Όταν βρίζετε εσείς είναι καλά; Να ψάξω στα αρχεία μου να βρω το υλικό τότε που σας κάναμε μαύρους στα Εξάρχεια. Βλέπεις με τους φλωράδες τουτς σημερινούς νεολαίους ξεθαρέψατε. Επειδή τα έκαναν μπάχαλο ΝΔ και ΠΑΣΟΚ δεν σημαίνει ότι δικαιούστε και να μιλάτε

          • ΣΤΕΛΙΟΣ avatar
            ΣΤΕΛΙΟΣ @ Factorx 24/02/2014 11:09:34

            Πω-πω ,πλήρης εξαλοσύνη! Δε φανταζόμουν πως είναι τόσο σκούρα τα πράγματα!!!!!!! Θα μας δείρετε κι'ολας? Βουλωμένο γράμμα διαβάζεις όμως! Για ψάξε λοιπόν το αρχείο σου (εδώ ,στο Antinews!) να δείς,πχ, πως πρίν 2 χρόνια υπερασπιζόμουν τον Σαμαρά, όταν οι πιό πολλοί φωναζαν γιατί δέχτηκε το μνημόνιο!

          • Factorx avatar
            Factorx @ ΣΤΕΛΙΟΣ 24/02/2014 11:32:55

            Είδες πόσο καραγκιόζης είσαι; Μόλις σας την πουν το παίζετε αριστερούλες. Και διάβασε καλύτερα το antinews, να ξέρεις ανάγνωση. ΠΟΤΕ δεν στηρίξαμε το Μνημόνιο.

          • ΣΤΕΛΙΟΣ avatar
            ΣΤΕΛΙΟΣ @ Factorx 24/02/2014 11:54:25

            ΕΓΩ ,δεν έχω κανένα πρόβλημα να δηλώσω πως υποστήριζα ,και υποστηρίζω ,το Μνημόνιο και πως πιστεύω πως η Τρόικα έιναι ότι καλύτερο έχει συμβεί στην Ελλάδα εδώ και χρόνια. Τέτοιος «Αριστερούλης» και «φασιστούλης» είμαι. Οσο για τους προσβλητικούς σου χαρακτηρισμούς ,απλά δε θα συνεχίσω τον διάλογο: Oταν ο administrator του Antinews έχει φτάσει στο κατάντημα να βρίζει και να…απειλεί πως θα μας δείρει, τότε... This is the end...
            My only friend, the end...
            Of our elaborate plans, the end... Of everything that stands, the end...

    • JIM BEAM avatar
      JIM BEAM @ Νάρκισσος 23/02/2014 23:02:49

      Οι Έλληνες Εθνικιστές είναι αγράμματοι, τραμπουκοι, ψευτόμαγκες, που κάνουν αποτριχωση σαν τον Κασιδιαρη ? Οι Κρητικοί που αντιστάθηκαν στους ναζιστες τι ήταν ?

      • Νάρκισσος avatar
        Νάρκισσος @ JIM BEAM 24/02/2014 01:48:20

        Είδαμε που μας καταντήσανε οι "μορφωμένοι" που μας κυβερνούν και γουστάρουμε "αγράμματους" μήπως και διωρθώσουν τα πράγματα. Όσο για τον Κασιδιάρη, γιατί δεν πάς να του το πείς ο ίδιος ;

        • my way avatar
          my way @ Νάρκισσος 24/02/2014 08:04:07

          Μαγκιά, κλ@νι@, χωρίστρα και ...κουδουνίστρα! Άντε ρε βαρεμένα, όλα σας!

    • ψυχραιμια avatar
      ψυχραιμια @ Νάρκισσος 24/02/2014 09:23:19

      Επειδή είναι.Μπορεί να χαιρετούσαν κάποτε και άλλοι αλλά μετα τον πόλεμο πολιτογραφήθηκε ως ναζιστικός και μόνο στη παγκόσμια συνείδηση. Τα σύμβολα δεν έχουν πάντα την ίδια σημασία.Η σημασία τους αλλάζει ανάλογα με τα γεγονότα.Η σβάστικα π.χ. είναι σήμερα καθαρά ναζιστικό συμβολο γιατί έτσι χρησιμοποιήθηκε.Το ότι υπάρχει σε αρχαία μνημεία δεν ανατρέπει την συμβολική σημασία που απέκτησε.Το 1910 ήταν απλά ένα αρχαίο σύμβολο.Το 1940 και μετά ήταν το σύμβολο του Χίτλερ.

  6. Ωραίος των Ορέων avatar
    Ωραίος των Ορέων 24/02/2014 04:36:32

    Μήπως θα ήταν καλύτερα αντί να στεκόμαστε σε χαιρετισμούς, να προσπαθούσαμε να εξηγήσουμε γιατί οι ναζί της Ουκρανίας είναι καλοί για την Ευρωπαϊκή Ένωση κι οι ναζί της Ελλάδας οι κακοί...; Κι όλοι όσοι σχολιάσατε, γιατί δεν λέτε κουβέντα για τον φασίστα και ρατσιστή Καζαντζάκη ...; Μπερδευτήκατε τώρα και σας καταλαβαίνω απόλυτα. Συνειδητοποιήστε όμως, ότι δεν υπάρχουν ούτε ναζί ούτε δημοκράτες. Το μόνο που υπάρχει είναι το συμφέρον κι όταν αυτό κρίνει αναγκαίο ντύνεται τη μια προβιά ή την άλλη. Εκείνο που δεν μπορεί να κατανοήσουν οι πολιτικοί είναι ότι ακόμα κι αν αρχηγός της ΧΑ ήταν ο Πάσαρης, αυτοί που θέλουν να δώσουν ένα γερό χαστούκι στην κλεπτοκρατία και πάλι ΧΑ θα ψήφιζαν. Όσο δεν εννοούν να καταλάβουν τους λόγους που ωΘούν τον πολίτη να ψηφίσει την ΧΑ, τόσο πιο επικίνδυνοι θα γίνονται για τον τόπο και για τους ίδιους.

    • ψυχραιμια avatar
      ψυχραιμια @ Ωραίος των Ορέων 24/02/2014 09:25:38

      Ποιός σου είπε ότι είναι ωραίοι για την ΕΕ οι ναζί της Ουκρανίας;Toυς είδες στην κυβέρνηση μήπως;Την Τιμοσένκο θα στηρίξει η ΕΕ στην Ουκρανία.Μπορεί να μην είναι και το καλύτερο παιδί αλλά ναζί δεν είναι.

      • ελεος avatar
        ελεος @ ψυχραιμια 24/02/2014 10:35:19

        ναζι δεν ειναι αλλα ειναι αυτη που λειτουργουσε την Ουκρανια σαν προσωπικη της επιχειρηση μεγαλωνοντας τον προσωπικο της λογαριασμο ... ωπ ξεχασα το ιδιο εχουμε και στην Ελλαδα

    • ΣΟΝ ΠΕΝ avatar
      ΣΟΝ ΠΕΝ @ Ωραίος των Ορέων 24/02/2014 12:28:09

      Ωραίε Για τους ναζί της Αυστρίας υπό τον Γέργκ Χάιντερ , όταν συμμετείχαν σε Κυβέρνηση συνασπισμού το 2000, η Ε.Ε πήρε μέτρα διακόπτοντας τη συνεργασία με την Αυστρία. Ο Χάιντερ παραιτήθηκε από την ηγεσία του κόμματός του (μερικοί λένε ότι διοικούσε από το παρασκήνιο). Κατά τα λοιπά, σκοτώθηκε σε αδιευκρίνιστο αυτοκινητικό ατύχημα.

  7. Ερωτηματική avatar
    Ερωτηματική 24/02/2014 07:02:29

    Σαλεμένος κόσμος..... Για τα σίδερα. Όχι της φυλακής όμως, τα ...άλλα!

  8. ΝΤΙΝΟΣ avatar
    ΝΤΙΝΟΣ 24/02/2014 08:31:39

    Έχει κανείς αμφιβολία ότι η ΧΑ είναι ένα Ναζιστικό μόρφωμα; Ειλικρινά προσπάθησα να αναστρέψω αυτή την πεποίθηση, αλλά τα γεγονότα δεν μου το επέτρεψαν! Και πράγματι, οι "μπρατσαράδες", τα ξυρισμένα κρανία, οι ομοιόμορφες μαύρες στολές, το στρατιωτικό ντύσιμο, οργάνωση και εκπαίδευση,η αυστηρή στρατιωτική πειθαρχία και ιεραρχία των μελών, η αμείλικτη και ενίοτε χυδαία εκφορά λόγου των Βουλευτών της, η οπλολαγνεία και η αγάπη στην οργάνωση των συναθροίσεων με Ναζιστικά πρότυπα, κλπ,κλπ, δεν αφήνουν καμιά αμφιβολία περί του Ναζιστικής νοοτροπίας και προελεύσεως της ΧΑ!! Και το προσχηματικά επιχειρήματα της καλύψεως του δεξιού πολιτικού κενού, λόγω της διαφθοράς,της ανοχής, της εγκαταλείψεως των εθνικών ιδεωδών και πιθανόν ξεπουλήματος της Χώρας, αν και είναι εν πολλοίς υπαρκτά, δεν την νομιμοποιούν στη κατάληψή του! Θα μπορούσε ίσως κάποιος καλόπιστος σκεπτικιστής να αναθεωρήσει τις περί της ΧΑ απόψεις του, αν αυτή εμφάνιζε μια αποστασιοποιητική διάθεση απέναντι στον Χίτλερ και τον Ναζισμό αναγνωρίζοντας τους ως καταστροφείς και δολοφόνους του Ελληνισμού, πράγμα που ποτέ δεν διαπίστωσα! Ακόμα δε προσπαθούν θολώνοντας τα νερά να αποκομίσουν τυχόν ...δόξα από τον Ιωάννη Μεταξά και από τη Χούντα της Επταετίας , ταυτίζοντας τους με την ιδεολογία τους. Και ο μεν Μεταξάς ήταν ο πρώτος που κατατρόπωσε τον Φασισμό , η δε Χούντα, επέλεξε σαν κύρια προπαγάνδα της, τον Αγώνα των Ελλήνων Αξιωματικών εναντίων του Ναζισμού , με την προβολή του "Άγνωστου Πόλεμου"στην Τηλεόραση!!

    • ψυχραιμια avatar
      ψυχραιμια @ ΝΤΙΝΟΣ 24/02/2014 09:32:11

      Καμμιά σχέση η ΧΑ με την παραδοσιακή ελληνική άκρα δεξιά σε επίπεδο ιδεολογίας. Ο Μεταξάς επέλεξε Αγγλία και οι απριλιανοί Αμερική.Ούτε ο Μεταξάς ούτε οι απριλιανοί είχαν πρόβλημα με Εβραίους ή μαύρους.Η Εθνική Παράταξη το 1979 υπερψήφισε τον αντιρατσιστικό νόμο 979 που έφερε ο Καραμανλής για να μπούμε στην ΕΟΚ.Διαφωνούσε με τον Καραμανλή ως προς τον αντιαμερικανισμό και την αποχώρηση από το στρατιωτικό σκέλος του ΝΑΤΟ - ήταν δηλαδή πιο φιλοαμερικανική.Ο Μιχαλολιάκος απόχώρησε από την ΕΠΕΝ λόγω του αντισημιτισμού του,αντιδυτικισμού και αντιαμερικανισμού του δηλαδή επειδη δεν ήταν ο συνήθης ακροδεξιός αλλά ΝΑΖΙ.

  9. ΝΤΙΝΟΣ avatar
    ΝΤΙΝΟΣ 24/02/2014 08:52:11

    Ο Ναζιστικός χαιρετισμός πράγματι προέρχεται από τους αρχαίους Έλληνες και αργότερα από τις Ρωμαϊκές Λεγεώνες . Και ήταν ο χαιρετισμός όλων των εθνικών κομμάτων της εποχής του ΄30! Επειδή όμως συνδέθηκε με την αποκρουστική συμπεριφορά της Ναζιστικής θηριωδίας, εγκαταλείφτηκε σαν μίασμα , οι δε οπαδοί αυτού του χαιρετισμού, μόνο ως νοσταλγοί αυτής της νοοτροπίας μπορούν να λογιστούν!

  10. Ιων avatar
    Ιων 24/02/2014 11:39:52

    καλυτερα να χαιρεταει καποιος ναζιστικα ( ε ρε και να ζουσε ο Μεταξας και ακουγε αυτες τις ασυναρτησιες ) Παρα να βαζει καποιος την δικαιοσυνη και να κυνηγαει ενα κομμα Επειδη δεν μπορει να το αντιμετωπισει πολιτικα ... Τοσο δημοκρατες Οι υπολοιποι...

    • Factorx avatar
      Factorx @ Ιων 24/02/2014 11:42:59

      Σαν να μας λες τώρα ότι ο Χίτλερ ήθελε δημοκρατική αντιμετώπιση και διάλογο. "Δημοκρατικές αυτραπάτες" το έλεγε ο Λένιν και είχε δίκαιο.

    • ΣΟΝ ΠΕΝ avatar
      ΣΟΝ ΠΕΝ @ Ιων 24/02/2014 12:33:02

      Ιων δε σε πειράζει που ο Κασιδιάρης οπλοφορεί και πυροβολεί πινακίδες με Καλάσνικοφ; Εμπιστεύεσαι έναν τέτοιο πολιτικό; Ξέρω, θα μου πεις ότι οι άλλοι έκλεβαν. Με τους φασίστες συζήτηση δε γίνεται. Λοιπόν όλοι στο γκιζντάνι. Ούστ.

      • Lenin17 avatar
        Lenin17 @ ΣΟΝ ΠΕΝ 24/02/2014 14:54:30

        Για τον βουλευτή που πάτησε την κοπέλα στην Καισαριανή και οδηγούσε υπό την επήρεια ναρκωτικών θα ακούσουμε τίποτε;
        Για τους άλλους στην Κρήτη που πυροβολούσαν στις συγκεντρώσεις;
        Για το κουμπούρι του Γιακουμάτου;
        Το κουμπούρι της Λιάνας Κανέλλη;
        Την βαφτισμένη γάτα της Λιάννας; (καλά αυτό άστο γιατί πιάνει πιό πολύ στο lifestyle)

  11. ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ avatar
    ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ 24/02/2014 11:41:35

    Οι χρυσαυγίτες δεν είναι μόνον ναζί αλλά είναι και χαζοί. Θα μπορούσαν προκαλυμμένα να καταφέρονται εναντίον της εχθρού τους -της δημοκρατίας- να περνούν τέλος πάντων τα μηνύματά τους με άλλο πιο ήπιο τρόπο, διατηρώντας την παρουσία τους εντός της Βουλής, δηλ.με λίγα λόγια να κάνουν την δουλειά τους με άλλο πιο κοινωνικά αποδεκτό τρόπο, αλλά αυτοί παιδί μου έχουν μειωμένο ΙQ από την κεφαλή του κόμματος έως τη πλέμπα που λέμε. Νομίζουν ότι η μαγκιά και τα συμπαρομαρτούντα της θα κάνουν τη διαφορά. Δίνουν την εντύπωση ανθρώπων καταπιεσμένων με σύνδρομα παρωχημένων εποχών με παιδικό βερμπαλισμό (Κασιδιάρης κ.α) και γενικώς ψευτοπαλληκαράδων όπως τον ρόλο του "μεγάλου" που έπαιζε ο αείμνηστος Ρίζος στην γνωστή ελληνική ταινία και με το πρώτο σκαμπίλι κατέρρευσε. Ομως σημειώνω κι ένα άλλο ατόπημα από την μεριά της δικαιοσύνης. Δεν είναι δυνατόν οποιοσδήποτε πολίτης αυτής της χώρας να βρίζει,δημοσίως,ασύστολα τους θεσμούς και την δικαστική εξουσία με πολύ σοβαρά επίθετα (προδότης κλπ) και να μην έχει ποινικές συνέπειες ενώ οι εν λόγω μπράβοι του κοινοβουλίου με ελευθεριότητα να "στολίζουν" όποιον σταθεί εμπόδιο στα σχέδια τους . Αν προσπαθούν να φέρουν το ΄65 στη δημόσια ζωή της χώρας να ξέρουν ότι τώρα έχουν αλλάξει τα πράγματα. Και αυτό θα αποβεί εις βάρος τους. Αν ήταν λιγότεροι χαζοί ίσως πετύχαιναν.

    • ΣΤΕΛΙΟΣ avatar
      ΣΤΕΛΙΟΣ @ ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ 24/02/2014 13:52:52

      Απλά ,οι αντίπαλοί τους είναι ακόμα πιό ηλίθιοι ,και τους έκαναν ήρωες. Εγκληματική ηλιθιότητα ,που οδήγει τον ΣΥΡΙΖΑ στην εξουσία ,και την Ελλάδα στην καταστροφή.

      • ΣΟΝ ΠΕΝ avatar
        ΣΟΝ ΠΕΝ @ ΣΤΕΛΙΟΣ 24/02/2014 14:51:46

        Στέλιο Να βγαίνεις πρωί-πρωί να μας λες καλημέρα. Η αισιοδοξία σου μας ...ανεβάζει.

        • ΣΤΕΛΙΟΣ avatar
          ΣΤΕΛΙΟΣ @ ΣΟΝ ΠΕΝ 24/02/2014 16:02:03

          Καλή η αισιοδοξία , αλλα ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΙΚΟΣ ο στρουθοκαμηλισμός!

  12. cp avatar
    cp 24/02/2014 14:26:53

    H XA είναι ο μπράβος κάποιων πολιτών ενάντια στα κόμματα-μκο .Ο περισσοτερος κόσμος έβλεπε τα πάρτυ της εξουσίας σε περισσότερο βαθμό από ότι φαντάζονταν οι πολιτικοί.Πόσοι οικοδόμοι δεν έχουν δει την χλιδή των σπιτιών των πολιτικών των πρώην -αφισσοκολητών "συμβούλων",των δημοσιογράφων με τα 5-10 χιλ τον μήνα ! Πόσα γκαρσόνια ,πόσοι μαγαζάτορες ,πόσοι γείτονες δεν έβλεπαν το χάλι! Και μέχρι στιγμής λίγοι πολιτικοί έχουν καταλάβει τι σοκ έχουν προκαλέσει. Ιδίως εκείνοι που παρέδωσαν την χώρα στα μνημόνια ,για μια θέση στον φλογερό ήλιο της εξουσίας.Θα το πιούν το ποτήρι μέχρι τέλος . Οταν λένε σε όλα ναι αυτές είναι οι συνέπειες .Το ερώτημα είναι : EMEIΣ οι υπόλοιποι ΤΙ ΦΤΑΙΜΕ? Θα πληρώσουμε δύο φορές την ΄κωφότητα τους?

  13. Ελλην Πολίτης avatar
    Ελλην Πολίτης 24/02/2014 19:13:43

    Για να ξεκαθαρίσουμε κάτι Οι Ναζί δεν έχουν Ελληνική ή οποιαδήποτε άλλη ταυτότητα πλήν της Γερμανικής γιατί πιστεύουν στην καθαρότητας της αρείας Γερμανικής ράτσας τους, έχουν στον εσωτερικό κύκλο ΒορειοΕυρωπαϊκές παγανιστικές θεότητες και έχουν την Γερμανία υπεράνω όλων (Deutschland über alles). Οι Ναζί ήταν φίλοι με τον Στάλιν μοίρασαν την Πολωνία και πήραν τεχνογνωσία απο την ΕΣΣΔ για τα στρατόπεδα θανάτου μέχρι τον Ιούνιο του 1941. Οι Ναζί μας επιτέθηκαν και μας κατέλαβαν το 1941 δίνοντας τμήματα του Ελληνικού εδάφους σε άλλες χώρες(Ιταλία, Βουλγαρία) και αφού μας λήστεψαν, σκότωσαν και έκλεψαν, αποχώρησαν τον χωρίς πρόβλημα απο την κομμουνιστική αντίσταση τον Σεπτ - Οκτ 1944. Αν η ΧΑ είναι Ναζί τότε δεν είναι Έλληνες εθνικιστές, απλώς θέλουν να σφετερίζονται την κενή θέση της Ελληνικής Δεξιάς την οποία κανένα άλλο κόμμα της Βουλής δεν διεκδικεί ούτε κατ' όνομα. Ας συνέλθουμε να αφήσουμε τα φοβικά σύνδρομα, την δειλία, να τιμήσουμε την πρόσφατη ιστορία όπου δεξιά και κέντρο έσωσαν την Ελλάδα απο το λάκκο των λεόντων, να είμαστε υπερήφανοι για την ταυτότητά μας (χωρίς τα επαρχιώτικα συμπλέγματα απέναντι στους Ευρωπαίους) και να υπερασπιζόμαστε τα εθνικά και στενότερα κρατικά συμφέροντα. Αν δεν γίνουν αυτά θα έχουμε τον κάθε ανατολίτη Μαυρομάτη (Καραγκιόζη) να είναι το πρότυπο στην κοινωνία μας.

  14. αραχνούλα avatar
    αραχνούλα 24/02/2014 20:33:09

    Ε ρε γλέντια. Θα γελάσουμε τον Μάϊο, με αυτό που θα βγάλουν οι κάλπες.