09/06/2009 22:36
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ντου στο σπίτι του Χριστοφοράκου


_____________________________________________________________________________________________
(Μόνο στο antinews) - Σε ... «Πεταλούδα» εξελίσσεται ο Χριστοφοράκος. Πόσες ημέρες τους λέγαμε (πρώτα εμείς και μετά τα ΜΜΕ) που κρυβόταν ο πρώην διευθυντής της Ζήμενς Ελλάς - κάτι βεβαίως που το γνώριζε όλη η ελληνική κοινότητα στο Βερολίνο; Η γερμανική αστυνομία εδέησε να κάνει ντου στο σπίτι της φωτογραφίας το περασμένο Σάββατο. Αλλά το ... πουλάκι που απειλεί να γίνει ... παπαγαλάκι για Άγιες και Ανίερες Οικογένειες το περίμενε και το είχε σκάσει. Κάτι Φιλιππινέζες βρήκαν μόνο οι Γερμανοί αστυνομικοί.Άντε ξυπνάτε. Νότια του Μονάχου έχει πάει, σε λουσάτο παραλίμνιο παραθεριστικό κέντρο.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Προβοκατωρ. avatar
    Προβοκατωρ. 09/06/2009 22:39:41

    Καλα,τοσο βλακας ειναι;Πως τον περνουνε χαμπαρι τοσο ευκολα;Δεν μενει μονιμως κρυμενος καπου;
    Βολτες κανει σαν τον Οτσαλαν;

  2. αχβαχ avatar
    αχβαχ 09/06/2009 22:45:14

    factorx, χωρίς google maps δε βοηθάς!

  3. Dubai Expatriate avatar
    Dubai Expatriate 09/06/2009 22:51:45

    Ο πατέρας του Χριστοφοράκου τη "δουλειά" έκανε μεταξύ 1941-44 και ποιά η σ΄χεση του με το Μητσοτάκη?

    Αληθεύει ότι ο Χριστοφοράκος ήταν συμμαθητής της Ντόρας-τώρα στη Γερμανική σχολή των Αθηνών?


    Πέρα από τη Μήζενς υπάρχουν και άλλοι σκελετοί στο ντουλάπι...

  4. οκτώ avatar
    οκτώ 09/06/2009 22:52:23

    Τι είδους καταζητούμενος είναι αυτός που "κρύβεται" σε επαύλεις και πολυτελή παραθεριστικά κέντρα;
    Πιο πιθανό μου φαίνεται η Μέρκελ να κάνει καψόνια στον Καραμανλή Β´, παρά να έχει δημιουργηθεί "ελίτ κυνηγημένων".

  5. tiramola avatar
    tiramola 09/06/2009 22:56:50

    Τι περιμένουν οι Γερμανοί για να τους πιάσουν?
    Τόσο ανίκανοι είναι ή μας δουλεύουν?
    Επιτέλους τελικά , δεν θα μάθουμε ποιοί Έλληνες υπουργοί και παρατρεχάμενοι τα τσέπωσαν???????
    ....
    Εκείνος ο τύπος από την εισαγγελία του Μονάχου που δίνει συνεντεύξεις στα κανάλια μήπως μας δουλεύει όλους?

  6. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 09/06/2009 23:01:21

    αναρωτιέμαι αφού το σκάει από εδώ και από κει γιατί δεν φτιάχνει ένα μπλογκ να τους τα ρίξει καταλλήλως;

  7. αχβαχ avatar
    αχβαχ 09/06/2009 23:14:46

    Απλώς οι Γερμανοί προστατεύουν τους ανθρώπους τους. Και οι Έλληνες επίσης.

  8. osaperas avatar
    osaperas 09/06/2009 23:28:17

    Έλα ρε συ Χριστοφοράκο κάτσε να σε πιάσουνε να τελειώσει επιτέλους αυτή η ιστορία με τη Ζήμενς , Βαρεθήκαμε πια.

    Άσε που με το κυνηγητό το δικό σου και τα "κρύψου " και "φανερώσου" και "φτου ξελευτερία" κοντεύουμε να ξεχάσουμε και ποιοι από τους πολιτικούς μας και ποια κυβερνητικά στελεχη πήρανε τις μίζες.

  9. baroulko avatar
    baroulko 09/06/2009 23:30:54

    τιραμόλα καλύτερα να μην τον πιάσουν!!!

  10. οκτώ avatar
    οκτώ 09/06/2009 23:31:09

    Ακουγα το πρωι στο ράδιο τον Τέλλογλου να λέει ότι ο Καραβέλας έχει φύγει από την Γερμανία και βρίσκεται μεταξύ Βελγίου και Λουξεμβούργου στις τραπεζικές του θυρίδες.
    Από την άλλη ο Φάκτορας γνωρίζει τι ήχο κλήσης έχει ο Χριστοφοράκος στο κινητό του.
    Γιατί ρε παιδιά δεν δίνετε την τσόντα στον λαό;

  11. Vass avatar
    Vass 09/06/2009 23:43:11

    Από το site της καθημερινής:
    "Συνελήφθη το βράδυ της Τρίτης στην Παλλήνη ο Διονύσης Δενδρινός, πρώην στέλεχος της Siemens, ο οποίος είχε καταθέσει ως ύποπτος στο πλαίσιο της προκαταρκτικής έρευνας.
    Το ένταλμα σύλληψης σε βάρος του κ. Δενδρινού είχε εκδώσει στις 4 Ιουνίου ο 4ος ειδικός ανακριτής Νίκος Ζαγοριανός.
    Σημειώνεται ότι ο κ. Δενδρινός, διαθέτει κυπριακό διαβατήριο, ωστόσο το όνομα του δεν συμπεριλαμβάνεται στη λίστα των ατόμων, στα οποία έχει απαγορευτεί η έξοδος από τη χώρα."

    Διόσθωσε με φάκτορα, o Δενδρινός δεν ήταν αυτός που φέρεται να απάντησε σε σχόλια στο antinews ή κάνω λάθος;

  12. tiramola avatar
    tiramola 09/06/2009 23:44:26

    @baroulko
    Αυτό το σόου δεν θέλω να το χάσω με τίποτα...

  13. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 09/06/2009 23:45:44

    αυτό για τη λίμνη την ωραία της Βαυαρίας το άκουσα σε ράδιο της πόλης νομίζω, έχει κυκλοφορήσει απο το πρωί

  14. Lavazza avatar
    Lavazza 10/06/2009 01:40:53

    Και να τον π[ιάσουν τί θα βγεί;;;

    Όσο μιλάει ο Μαυρίδης από μέσα άλλο τόσο θα μιλήσει κι ο Χριστοφοράκος...

    Είναι προφανές οτι έχει γίνει ντιλ.

    "Κάτσε μέσα για 3-4 μήνες, μην λες τίποτε και βγες σαν κύριος".

    80% των μιζών κύλησαν την περίοδο '95-'03.

    Τί θέλετε, να πάει ο ΓΑΠ εκεί που ήταν το 2003 όταν ανέλαβε το κόμμα (στην καλύτερη περίπτωση);;;

    20% των μιζών κύλησε τις περιόδους '90-'93 και '03-'07.

    Τί θέλετε, να πάει η ΝΔ πιό κάτω από τον πάτο που έχει πιάσει;;;

    Βάλτε φυλακή ΟΛΟΥΣ όσους ήταν υπουργοί, υφυπουργοί, γενικοί γραμματείς υπουργείων (Οικονομικών, Επικεινωνιών) από το 1990 εως το 2007, προσθέστε σε αυτούς τον Μητσοτάκη και τον Σημίτη και διελευκάνθηκε το σκάνδαλο.

  15. Αγγούρι avatar
    Αγγούρι 10/06/2009 05:26:35

    @9baroulko
    Δύο λέξεις θα σου πώ μόνο
    ΑΦΗΣΕ ΤΙΣ ΕΞΥΠΝΑΔΕΣ

  16. tiramola avatar
    tiramola 10/06/2009 09:00:26

    @14lavazza
    Και τι πρέπει να κάνουμε σύντροφε?
    Επειδή θέλουμε τον ΓΑΠ πρωθυπουργό να το παγώνι?

  17. tiramola avatar
    tiramola 10/06/2009 09:01:04

    να κάνουμε το παγώνι?

  18. Ξενητεμενος avatar
    Ξενητεμενος 10/06/2009 12:57:18

    Τετοια ξεφτιλα, να τους τα λενε χυμα και τσουβαλατα οι πολιτες και να μην ιδρωνει το αυτι τους, οφειλεται αποκλειστικα και μονον στο γεγονος οτι εκτος απο πολιτικους τα εχουν πιασει γερα και τα κομματα τους. Μην απορειτε πολιτες, τα ξερουν ολα και ο Καραμανλης, και ο Παπαντρεας, και η Παπαρηγα, και το "διδυμο" Αλαβανοτριπρα, και, επισης, η αρχηγαρα, ο πολυς Καρατζαφερης, ολος ο καλος ο κοσμος, δηλαδη. Και ειναι αυτονοητο οτι δεν θελουν να βγαλουν τα ματια τους, δεν ειναι κοροιδα σαν αυτους που τους ψηφιζουν ακομα.

  19. Ξενητεμενος avatar
    Ξενητεμενος 10/06/2009 13:13:31

    Ενα μας μενει προς το παρον και μεχρις οτου ερθει η στιγμη για το ουσιαστικο μαυρισμα τους ωστε οι περισσοτεροι απο αυτους που μας κουμανταρουν να μην ξαναδουν ουτε στον υπνο τους πλεον την πορτα της Βουλης: Η σατιρα, που τσακιζει κοκκαλα και φτανει το μαχαιρι ως εκει.
    Ως τοτε, λοιπον, ψιλο γαζι και απο τα blogs, και απο τους ανθρωπους του θεατρου. Και, επισης, επειδη τα καλυτερα καλαμπουρια βγαινουν στη φυλακη και στα βαπορια, ας βαλουν τα δυνατα τους οι αποκλεισμενοι, που εχουν εναν ακομη λογο περισσοτερο απο ολους εμας, να τους κατα- ξεφτιλισουμε.

  20. Προβοκατωρ. avatar
    Προβοκατωρ. 10/06/2009 14:54:48

    Καινα τον πιασουν το Χριστ. Τιραμολα,εδω,δεν προκειται να τον δεις.
    Οι Γερμανοι,δεν θα τον δωσουν.Για 100 λογους.