#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
03/06/2011 15:57
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

«Ντιντήδες και σαλονάτοι όσοι βουλευτές φοβούνται»


«Όποιος φοβάται να κυκλοφορήσει να πάει σπίτι του», ήταν το σχόλιο του Βαγγέλη Μεϊμαράκη για τους βουλευτές που δηλώνουν ανήσυχοι από τις αποδοκιμασίες και τους προπηλακισμούς συναδέλφων τους από πολίτες.

«Αυτοί που φοβούνται είναι οι ντιντήδες όπως είπε ο Φαήλος , οι φλώροι που λέγαμε εμείς, οι φλούφληδες και οι σαλονάτοι, που λένε κάποιοι άλλοι. Όταν ασχολείσαι με τα κοινά δεν έχει φοβάμαι", είπε ακόμα στο ραδιοφωνικό σταθμό της ΝΕΤ ο βουλευτής της Νέας Δημοκρατίας .

"Πρόβλημα υπάρχει σε αυτούς τους οποίους προκαλούν, βλέπουν την πολιτική ως ένα τρόπο καλύτερης ποιότητας της προσωπικής τους ζωής", πρόσθεσε και σημείωσε ότι οι βουλευτές δεν πρέπει ούτε να φοβούνται, ούτε να ζουν προκλητικά.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Μια Νύχτα Μαγική Όπως Αργεντινή avatar
    Μια Νύχτα Μαγική Όπως Αργεντινή 03/06/2011 16:05:34

    Ενώ εσύ...ε?

    • kiki avatar
      kiki @ Μια Νύχτα Μαγική Όπως Αργεντινή 03/06/2011 17:15:17

      Ενω αυτος ε...............

  2. thanasis avatar
    thanasis 03/06/2011 16:16:58

    ΟΣΟΙ ΒΟΥΛΕΥΤΕΣ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΛΑΟ
    ΙΔΙΩΣ ΟΙ ΚΥΒΕΡΝΗΤΙΚΟΙ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΟΙ ΑΝΗΚΟΝΤΕΣ
    ΣΤΗΝ ΣΥΜΜΟΡΙΑ ΤΩΝ ΠΡΟΘΥΜΩΝ ΑΣ ΚΑΤΑΘΕΣΟΥΝ
    ΤΗΝ ΕΝΤΟΛΗ ΠΟΥ ΠΗΡΑΝ ΑΠΟ ΤΟΝ ΛΑΟ ΚΑΙ ΑΣ ΚΑΤΕΒΟΥΝ
    ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΣΤΟ ΣΥΝΤΑΓΜΑ ΚΑΙ Ας ΕΝΩΘΟΥΝ ΜΕ ΤΟΝ
    ΛΑΟ ΔΙΟΤΙ Ο ΛΑΟς ΕΙΝΑΙ ΑΓΡΙΕΜΕΝΟΣ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΕΚΛΟΓΕΣ
    ΘΑ ΤΟΥΣ ΚΑΤΑΨΗΦΙΣΕΙ

  3. ΣΠΥΡΟΣ avatar
    ΣΠΥΡΟΣ 03/06/2011 16:39:12

    MΠΑΒΟ στον Βαγγέλη για όσα είπε . Τώρα για όσους δεν γνωρίζουν ο ΜΕΊΜΑΡΆΚΗΣ δεν υπήρξε ποτέ λιγούρης λόγω χαρακτήρα και λόγω καταγωγής ευπόρου οικογενείας.

  4. ΤΙΤΟΡΜΟΣ ΑΙΤΩΛΟΣ avatar
    ΤΙΤΟΡΜΟΣ ΑΙΤΩΛΟΣ 03/06/2011 16:44:52

    Μπράβο στον Βαγγέλη!

    Γι' αυτό τον "πήγαινα" πάντα τον Βαγγέλη... (Και μετά τα "γαλλικά" προς τον Κοραντή τον πάω ακόμα πιο πολύ!)

  5. akis avatar
    akis 03/06/2011 16:52:16

    Υπηρέτης του συστήματος και αυτός....

  6. ΘΑΝΟΣ avatar
    ΘΑΝΟΣ 03/06/2011 17:43:49

    ΜΕΓΑΛΗ ΜΠΟΥΚΙΑ ΦΑΕ , ΜΕΓΑΛΟ ΛΟΓΟ ΜΗΝ ΛΕΣ..........ΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΣΕ ΕΧΩ ΔΕΙ ΝΑ ΚΥΚΛΟΦΟΡΕΙΣ ΑΝΕΤΟΣ ΚΑΙ ΩΡΑΙΟΣ.....

  7. Ειλωτας avatar
    Ειλωτας 03/06/2011 17:44:27

    Απο το συνολο ξεχωριζει ο Μειμαρακης

  8. Κώστας avatar
    Κώστας 03/06/2011 17:55:10

    Ό,τι και να προσάπτει κανείς στον Μειμαράκη είναι και παραμένει ο ΝοΙ ξεβρακωτής του Λάος και του βαψομαλλιά τηλεπροέδρου. Είναι απολαυστικός. Κανένα απολύτως σεβασμό δεν δείχνει προς τον..."θεσμικό' ρόλο του Προέδρου Κόμματος και προς τους Βουλευτές του κόμματος της κολοτούμπας. Και πράττει άριστα. Μόνο τέτοια αντιμετώπιση θέλεί το κόμμα της δημοκοπίας, των πολιτικών σαλτιμπάγκων, της ελλαδεμπορίας, της προβοκάτσιας, του εξαπτερυγιωτισμού και του Μνημονίου. Ο καλύτερος κυνηγός Λαγών είναι ο Βαγγέλης και το στυλ που έχει υιοθετήσει του πάει και είναι γνήσιο.

    • co avatar
      co @ Κώστας 03/06/2011 18:15:32

      ++

  9. αεροπόρος avatar
    αεροπόρος 03/06/2011 18:35:34

    Ο Βαγγέλας είναι πράγματι Μεγάλος ότι λέει το εννοεί δεν καταλαβαίνει τίποτα.
    Σαν ΥΕΘΑ ήταν απο τους πλέος αξιόλογους υπουργούς, προσωπική εμπειρία. Μράβο του !!!!!!!!!

    • kiki avatar
      kiki @ αεροπόρος 03/06/2011 18:44:16

      μην υπερβαλωμεν , μην υπερβαλωμεν.
      αλλο στηριζω ΝΔ και αλλο υμνους στον συγκεκριμενο.

      • Γιώργης avatar
        Γιώργης @ kiki 04/06/2011 01:15:33

        Άσ'το μεγάλε..., κάηκες!

  10. o βουνίσιος avatar
    o βουνίσιος 03/06/2011 20:41:53

    Όποιος ΔΕΝ φοβάται το λαό και φυσικά έχει το κούτελό του καθαρό κατεβαίνει στο λαό…
    και αφήνει πίσω του το διεφθαρμένο και διαπλεκόμενο!

  11. an.vorinos avatar
    an.vorinos 03/06/2011 20:46:57

    Η σειρα του Βαγγελη για γιαουρτωμα ποτε ερχεται?

  12. kackos avatar
    kackos 03/06/2011 22:17:03

    Μπορεί ώρες ώρες να το παρακάνει με τα γαλλικά που σίγουρα θέλει να ακούει δια να λουμωνει ο μπανκουι αρχιλαγος καρατζαφυρερ, αλλά η πολιτική του στάση και η αντρίκια στάση ζωής ολα αυτά τα χρόνια τιμούν τον πάντα μάχιμο μειμαρακη.χρειαζομαστε αρκετους ΜΕΙΜΑΡΑΚΗΔΕΣ.

  13. Γιάννης avatar
    Γιάννης 04/06/2011 00:06:25

    Ο Τσακ Νόρις είδε τον κ.Μειμαράκη και τα'κανε πάνω του!

  14. Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης avatar
    Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης 04/06/2011 00:24:43

    Συναγωνιστικούς χαιρετισμούς, Βαγγέλη! Εύγε!

    • kiki avatar
      kiki @ Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης 04/06/2011 08:26:12

      @ Φαηλο,
      Φαουλ.

  15. adder avatar
    adder 04/06/2011 07:37:03

    αφού δεν φοβάσαι γιατί δεν έρχεσαι την κυριακή στο σύνταγμα? .... έχει και καλαμπόκια ...... για κάθε χρήση.

  16. MatrixRevolutionEra avatar
    MatrixRevolutionEra 04/06/2011 08:31:11

    Αυτό που δεν σχολίασε ο Βαγγέλης είναι το γιατί ο λαός τους φοβίζει...Σου πέρασε από το μυαλό Βαγγέλη ότι για να φοβούνται έχουν λόγους;
    “Πρόβλημα υπάρχει σε αυτούς τους οποίους προκαλούν, βλέπουν την πολιτική ως ένα τρόπο καλύτερης ποιότητας της προσωπικής τους ζωής". Λάθος. Το πρόβλημα γι αυτούς ξεκίνησε ή μάλλον διογκώθηκε σε σημείο που να τους προκαλεί φόβο, από τη στιγμή που υπογράψαν το μνημόνιο, το διαβάσαν δεν το διαβάσαν καμία σημασία δεν έχει. Άλλωστε Βαγγέλη σας ψηφίζουμε για να μας αντιπροσωπεύετε κι όχι να κάνετε τις κότες μπροστά στους αρχηγούς σας και στη διαπλοκή.

  17. Μνημων avatar
    Μνημων 04/06/2011 09:27:07

    ΟΠΑ ΡΕ ΜΑΑΑ ΑΓΚΑ ΤΗΝ ΜΑΓΚΙΑ ΣΟΥ ΤΗΝ ΕΙΔΑΜΕ ΜΕ ΤΑ ΥΠΟΒΡΥΧΙΑ Η ΜΗΠΩΣ ΕΙΣΑΙ ΤΟΣΟ ΚΟΡΟΙΔΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΗΡΕΣ ΠΡΕΦΑ ΤΙΠΟΤΑ ΝΑ ΟΥΜΕ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΕΚΕΙΝΗ Η ΟΥΔΕΤΕΡΟΤΗΤΑ ΣΤΗΝ ΕΚΛΟΓΗ ΑΡΧΗΓΟΥ ΤΗΣ Ν.Δ. ΑΛΛΟ ΑΝΤΡΗΛΙΚΙ ΜΕ ΟΠΟΙΟΝ ΚΕΡΔΙΖΕ ΜΕΣΑ ΕΣΥ .ΣΑΝ ΤΗΝ ΟΥΔΕΤΕΡΟΤΗΤΑ ΑΥΤΟΥΝΟΥ ΠΟΥ ΞΕΣΚΟΝΙΖΕΙΣ ΤΟ ΑΡΧΕΙΟ .ΚΑΤΣΕ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΑΣΕ ΤΟΝ ΨΕΥΤΟ ΤΣΑΜΠΟΥΚΑ ΓΙΑΤΙ ΟΙ ΜΕΡΕΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΝΗΡΕΣ ΑΛΛΑΑΑΑ ΟΠΩΣ ΕΛΕΓΕ Ο ΑΛΗΘΙΝΟΣ ΜΑΓΚΑΣ .

  18. Kostas avatar
    Kostas 04/06/2011 12:01:15

    Μάλλον τη μ..κια ειδαμε με τα υποβρύχια μεγαλε γιατί δεν τα παρέλαβε το πρωτο γιατί έγερνε λίγο το μόνο που του προσαπτω είναι ότι δεν έκλεισε κόσμο φυλακή που επρεπε να πράξει με τις μίζες που έπεσαν , κοιταξτε τι έπαθε ο Βενιζέλος παρέλαβε το στραβό, στελθ που για να ισιωσει δεν είναι αόρατο πλέον άρα είναι για τον π...τσο τα πλήρωσε , παραγγειλε άλλα δυο έδωσε προκαταβολή μισό δις για να μείνουν ανοιχτά τα ναυπηγεία και βάζει λουκέτο ο άραβας συνολο 3 δις για ένα υποβρύχιο που τελικά θα μας μείνει και αυτο σκαρτο !!!! Πληρωνε μακακα λαέ την ψήφο σου στους ψεύτες απατεώνες του ΓΑΠ

  19. Μνημων avatar
    Μνημων 04/06/2011 15:17:35

    ΚΩΣΤΑ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΘΕΣΙΣ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΟΣΟΙ ΕΙΝΑΙ ΜΠΛΕΓΜΕΝΟΙ ΣΕ ΛΑΜΟΓΙΕΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΟΣΟΙ ΤΙΣ ΚΟΥΚΟΥΛΩΣΑΝ ΕΝΩ ΨΗΦΙΣΤΙΚΑΝ ΜΕ ΤΟ ΣΥΝΘΗΜΑ "ΕΞΩ ΟΙ ΝΤΑΒΑΤΖΗΔΕΣ" ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΠΟΥΛΑΝΕ ΜΑΓΚΙΑ. ΚΑΙ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΖΗΤΑΜΕ ΒΙΟΓΡΑΦΙΚΟ ΜΕ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΗ ΔΡΑΣΗ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΚΟΜΜΑΤΙΚΗ .ΕΤΣΙ ΘΑ ΔΟΘΕΙ Η ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΝΑ ΑΝΑΔΕΙΧΘΟΥΝ ΝΕΟΙ ΑΞΙΟΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΣΤΟΙΒΟ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΟΥ ΚΟΜΜΑΤΙΚΟΥ ΘΕΡΜΟΚΗΠΙΟΥ .

  20. juliet avatar
    juliet 04/06/2011 18:31:08

    Ζήτω οι Νεοέλληνες ,που ξεχνάμε τα παθήματά μας,συχωράμε μεγαλόψυχα αυτούς μας τα προκάλεσαν και ξανά προς τη δόξα τραβάμε.
    Ολοι εσείς δεν είσαστε που παροτρύνατε τον Σαμαρά ,να τ΄αλλάξει όλα ;Εντάξει ,αλλάξτε τη φιλοσοφία σας , τα μυαλά σας και όχι μόλις κάποιος αρχίζει τα μπινιλ@κ@@,θυμόσαστε το ανδρικό σας και φωνάζεται ,ζήτω!!!
    Οποιος έχει κότσια εκεί στο Σύνταγμα ας σκάσει μύτη να δοκιμάσει την δημοτικότητά του.

  21. Apatsi avatar
    Apatsi 04/06/2011 19:37:14

    Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί πρέπει να τα κάνουμε όλα ίσωμα. Ο άνθρωπος δεν είναι ντιντής, (στυλ Πάκη, Αρούλη, αβραμό και σία) και το έχει δείξει με λόγια και πράξεις. Τον ποιόν στήριξε στην επιλογή αρχηγού δεν έχει σημασία , αλλά το αν είναι ένα από τα άτομα που στηχήθηκαν πίσω από τον Αντώνη και την πολιτική που εκφράζει πλέον η ΝΔ, την άρνηση στα μνημόνια και την επιλογή της νέας οικονομικής πολιτικής. Και το ξέρουμε καλά όλοι μας ότι αυτοί που έχουν πρόβλημα από τις δυό παρατάξεις είναι γνωστοί.

    • juliet avatar
      juliet @ Apatsi 04/06/2011 20:08:18

      H ανδρεία του άνδρα φαίνεται όταν σέβεται τις αποφάσεις τις βάσης.Ξέρεις καλά ότι η άνοδος του ΓΑΠ,ήτανε αποτέλεσμα μιάς άτολμης κυβέρνησης.Το 2004 με την ανάληψη της διακυβέρνησης της Πατρίδας μας ,θα έπρεπε να αποδοθούν ευθύνες ,αυτό δεν πρέπει να το ξεχνάμε.Η άνοδος του ΓΑΠ ήτανε συνέπεια της κυβέρνησης όλων αυτών που τώρα μας κάνουνε τους ήρωες .
      Δεν ισοπεδώνω τίποτε,έχω μάθει να σέβομαι αλλά όταν πρόκειται για την Πατρίδα και την ελευθερία μας και την αξιοπρέπεια μας δεν παίζω ,δεν συνχωρώ ,αρκετά.Οταν τα παιδιά δεν θα έχουνε μέλλον ,όταν οι γέροντες θα μαζεύουν σκουπίδια ,όταν θα πεθαίνουνε γιατί η ζωή τους θα είναι ασύμφορη,όταν οι παραγωγικές ηλικίες θα περιφέρονται άσκοπα στους δρόμους γιατί δεν θα υπάρχουνε δουλειές εμείς θα ξεχωρίζουμε τους καλούς και τους κακούς;
      Οχι,θα ζητούμε τον αρχηγό που θα μας βγάλει απο τη ταπείνωση και όσο για τους κολαούζους αρκετά τους φάγαμε στη μούρη τόσα χρόνια.
      Αρχηγό έχουμε ,είναι αυτός που μας θύμισε ότι είμαστε ο σπόρος,οι άλλοι ας αφήσουνε νέους να πάνε μπροστά ,με όραμα ,με ιδέες ,με αγάπη στην Ελλάδα και ουχί στο πουγκί τους και τα μεγαλεία.