11/01/2009 17:45
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Νεότερα από Μητσοτάκη για Τοπλού

Όπως είχαμε επισημάνει στο  Ρουκέτες από ... Τοπλού εναντίον Μητσοτάκη η Διεύθυνση ΔΕΚΟ του υπουργείου Οικονομίας επιχείρησε ευθεία παρέμβαση προκειμένου να απεμπλακούν ο Κωνσταντίνος Μητσοτάκης και η Ντόρα Μπακογιάννη από την υπόθεση της Μονής Τοπλού».  Συγκεκριμένα, «ο προϊστάμενος της Διεύθυνσης Κωνσταντίνος Καλημεράκης (Χανιώτης και πολιτικός φίλος της οικογένειας Μητσοτάκη) επέστρεψε προς συμπλήρωση την πορισματική έκθεση του οικονομικού επιθεωρητή Κρήτης κ. Εμμανουήλ Χριστοδουλάκη για τη Μονή Τοπλού, ζητώντας του εμμέσως αλλά σαφώς την απάλειψη κάθε αναφοράς στον πρώην πρωθυπουργό και την κόρη του, υπουργό Εξωτερικών..».

Σήμερα ο κ. Μητσοτάκης απαντά στον ΕΤ και ούτε λίγο, ούτε πολύ επιχειρεί να εμπλέξει και τον κ. Καραμανλή στο σκάνδαλο της Μονής Τοπλού! Σε επιστολή του υπενθυμίζει παλαιότερη συνέντευξη του πρωθυπουργού με την οποία τασσόταν υπέρ της πραγματοποίησης της τουριστικής επένδυσης στο Κάβο Σίδερο. Με τον τρόπο αυτό τον κάνει συνένοχο σε ένα σκάνδαλο το οποίο αποτελεί αντικείμενο δικαστικής έρευνας που βρίσκεται σε εξέλιξη και έχει χαρακτηριστεί Βατοπαίδι της Κρήτης. Το πιο ενδιαφέρον είναι ότι ο Μητσοτάκης κάνει σαν να μην υπάρχει παραγγελία Σανιδά για προκαταρκτική εξέταση και υποδεικνύει την αποπομπή του Επιθεωρητή που τόλμησε να αναφέρει αυτόν και την θυγατέρα του στο πόρισμά του. Τέτοιος σεβασμός στη Δικαιοσύνη και στους κρατικούς λειτουργούς!

Ο κ. Κ. Μητσοτάκης απαντά για τη Μονή Τοπλου

ΣΧΟΛΙΑ

  1. ΠΑΝΘΗΡΑΣ avatar
    ΠΑΝΘΗΡΑΣ 11/01/2009 18:06:46

    ΔΕΝ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΡΕ ΓΛΕΝΤΙΑ ΠΡΩΤΟΓΕΝΑΡΙΚΟ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΕ

  2. ataktos avatar
    ataktos 11/01/2009 18:09:13

    Και αυτός όπως ο Εφρεμ αλλά είχε στο μυαλό του και αλλά του βγήκαν .Επόμενο τόσα χρόνια «παίχτης» και πάντα κερδισμένος ,τώρα τον πήραν πρέφα και οι πέτρες στο νησί

  3. ΠΑΝΘΗΡΑΣ avatar
    ΠΑΝΘΗΡΑΣ 11/01/2009 18:22:53

    OXI EINAI KOYKOYLOFOROS GEIA SOY NTORA ME TON MPAMPA

  4. sasman avatar
    sasman 11/01/2009 18:37:01

    Για τον Καρχιμάκη τίποτα ορε παίδες δεν γράφεται;
    Τί ρόλο έπειζε τότες στην Σητεία δεν ρωτάτε;
    Μήπως ντρέπεστε;

  5. ataktos avatar
    ataktos 11/01/2009 18:41:12

    Sasman- καλή σου μέρα
    για πρώτη φορά εδώ …

  6. donaE avatar
    donaE 11/01/2009 18:49:51

    Δεν ειναι και πολυ στα καλα του ο Μητσοτακης,τον ακουσα στην τηλεοραση εχθες.Εχει χασει την ψυχραιμια του,η το γηρας.

  7. tiramola avatar
    tiramola 11/01/2009 19:01:44

    Ξερεις εσυ κατι sasman να μας ενημερωσεις?

  8. ΠΑΝΘΗΡΑΣ avatar
    ΠΑΝΘΗΡΑΣ 11/01/2009 19:05:48

    ΦΙΛΕ ΞΕΡΕΙΣ ΠΟΛΛΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΠΟΘΕΣΗ ΤΟΠΛΟΥ
    ΠΕΤΑ ΤΗΝ ΚΟΜΜΑΤΙΚΗ ΤΑΥΤΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΠΕΣΤΑ ΟΛΑ
    ΦΤΑΙΕΙ ΤΕΛΙΚΑ Ο ΑΛΕΚΟΣ Ο ΣΥΡΙΖΑ ΟΙ ΚΟΥΚΟΥΛΟΦΟΡΟΙ
    ΜΟΝΟ Η ΑΓΙΑ Η ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ #ΑΓΙΑ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ-ΜΗΤΣΟΤΑΚΗ ΔΕΝ ΦΤΑΙΕΙ #ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΝΤΟΡΑ -ΚΥΡΙΑΚΟ
    ΜΗΠΩΣ Ο ΜΠΑΜΠΑΣ ΕΠΑΘΕ ΟΤΙ Ο ΡΙΓΚΑΝ ΘΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΜΗΝΥΣΗ ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΧΩ ΣΠΙΤΙ ΜΕΝΩ ΣΤΟ ΜΠΡΑΧΑΜΙ ΘΑ ΒΓΑΛΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΣΤΟΝ ΠΛΕΙΣΤΗ
    ΡΙΑΣΜΟ ΟΡΕ ΓΕΛΙΑ
    ΥΓ Ο ΧΑΡΙΛΑΟΣ ΦΛΩΡΑΚΗΣ ΕΛΕΓΕ #ΤΑ ΣΤΕΡΝΑ ΔΙΚΑΙΩΝΟΥΝ
    ΤΑ ΝΙΑΤΑ Η " ΟΛΥΚΟΣ ΚΙΑ ΕΓΕΡΑΣΕ ,,,," ΝΤΟΡΑ ΚΥΡΙΑΚΟ ΣΑΣ ΛΥΠΑΜΑΙ ΑΜΑΡΤΙΕΣ ΓΟΝΕΩΝ ΒΑΣΑΝΙΖΟΥΝ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΛΕΓΑΝΕ ΚΑΙ ΟΙ ΑΡΧΑΙΟΙ ΑΝ ΤΟΥΣ ΔΕΧΟΜΑΣΤΕ

  9. ataktos avatar
    ataktos 11/01/2009 19:16:37

    ΠΑΝΘΗΡΑΣ- δεν εισαι μονος στο Μπραχαμη φιλε

  10. ΠΑΝΘΗΡΑΣ avatar
    ΠΑΝΘΗΡΑΣ 11/01/2009 19:24:26

    Η ΜΗΤΕΡΑ ΜΟΥ ΣΗΜΕΡΑ ΕΦΥΓΕ 9 ΩΡΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΒΡΗΚΑ ΣΤΟ ΑΤ ΒΥΡΩΝΑ ΣΤΙΣ 6 ΩΡΑ(ΕΥΤΥΧΩΣ ΠΗΓΑ ΧΩΡΙΣ ΚΟΥΚΟΥΛΑ
    ΑΛΛΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΗΤΑΝ ΑΨΟΓΑ)ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΛΟΓΩ ΓΗΡΑΝΣΗΣ ΣΤΟΧΟΠΟΙΗΣΕΣ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΟΥ ΚΩΣΤΑΣ ΟΥΤΕ #Η ΠΡΩΘΗΠΟΥΡΓΟΣ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΟΥΤΕ Ο ΥΠΟΥΡΓΟΣ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΔΕΝ ΜΙΛΑΜΕ ΒΕΒΑΙΑ ΓΙΑ ΤΑΛΛΑ ΔΥΟ ΤΗΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΣ ΚΑΙ ΤΑ ΕΓΓΟΝΙΑ ΔΙΣΕΓΓΟΝΙΑ ΑΥΤΑ ΤΕΛΟΣ#
    ΚΑΙ ΤΟ ΧΕΙΡΩΤΕΡΟ ΔΙΚΑΙΩΣΕΣ ΤΟΝ ΦΤΩΧΟ ΛΑΛΙΩΤΗ

  11. ataktos avatar
    ataktos 11/01/2009 19:28:45

    οχι!!!
    τον μπαιμπι τους ;;;;

  12. ΠΑΝΘΗΡΑΣ avatar
    ΠΑΝΘΗΡΑΣ 11/01/2009 19:32:49

    ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΑΛΛΑ Ο ΠΕΘΑΜΕΝΟΣ ΑΜΑΡΤΙΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ
    ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΚΑΙ Ο ΠΑΤΗΡ ΜΑΤΘΑΙΟΣ ΧΑΛΑΡΗΣ ΑΡΧΙ ΠΑΠΠΑΣ ΤΟΥ ΜΠΡΑΧΑΜΙΟΥ

  13. Aθανάσιος Ι. avatar
    Aθανάσιος Ι. 11/01/2009 19:42:35

    Αφού έχει τραβήξει την νεολαία του Μπραχαμιου . Εύγε του !!

  14. ΠΑΝΘΗΡΑΣ avatar
    ΠΑΝΘΗΡΑΣ 11/01/2009 21:00:31

    AYTO ΛΕΕΙ ΑΓΑΠΗΤΕ Η ΘΡΗΣΚΕΥΤΙΚΗ ΠΑΡΑΔΩΣΗ ΑΝ ΒΓΑΖΕΙΣ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ ΑΠΟ ΟΛΟ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ-ΣΚΑΝΔΑΛΟ ΤΗΣ ΑΓΙΑΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΣ ΤΟΤΕ ΝΑ ΚΑΘΑΙΡΕΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΡΧΙΕΠΙΣΚΟΠΟ-ΣΟΦΟ ΦΙΛΟΣΟΦΟ ΙΕΡΟΝΥΜΟ ΜΕ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΣΟΦΑ ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΚΑΙ ΝΑΒΓΑΛΟΥΜΕ ΤΟΝ ΑΓΙΟ? ΠΕΙΡΑΙΩΣ-ΚΑΛΑΒΡΥΤΩΝ ΘΕΣ/ΚΗΣ ΠΟΥ ΚΛΕΙΝΟΥΝ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΣΤΑ ΣΚΑΝΔΑΛΑ ΤΩΝ ΑΓΙΩΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΩΝ ΣΤΑΛΕΩ ΜΕ ΑΡΧΙΚΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΝΑ ΤΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΝΕΙΣ ΚΜ ΑΠ ΚΚ.ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΕ ΤΟΝ ΜΑΤΘΑΙΟ ΧΑΛΑΡΗ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΠΡΩΗΝ ΠΕΙΡΑΙΩΣ-ΧΡΥΣΟΠΗΓΗΣ

  15. ΠΑΝΘΗΡΑΣ avatar
    ΠΑΝΘΗΡΑΣ 11/01/2009 21:03:37

    AYTO ΛΕΕΙ ΑΓΑΠΗΤΕ Η ΘΡΗΣΚΕΥΤΙΚΗ ΠΑΡΑΔΩΣΗ ΑΝ ΒΓΑΖΕΙΣ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ ΑΠΟ ΟΛΟ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ-ΣΚΑΝΔΑΛΟ ΤΗΣ ΑΓΙΑΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΣ ΤΟΤΕ ΝΑ ΚΑΘΑΙΡΕΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΡΧΙΕΠΙΣΚΟΠΟ-ΣΟΦΟ ΦΙΛΟΣΟΦΟ ΙΕΡΟΝΥΜΟ ΜΕ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΣΟΦΑ ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΚΑΙ ΝΑΒΓΑΛΟΥΜΕ ΤΟΝ ΑΓΙΟ? ΠΕΙΡΑΙΩΣ-ΚΑΛΑΒΡΥΤΩΝ ΘΕΣ/ΚΗΣ ΠΟΥ ΚΛΕΙΝΟΥΝ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΣΤΑ ΣΚΑΝΔΑΛΑ ΤΩΝ ΑΓΙΩΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΩΝ ΣΤΑΛΕΩ ΜΕ ΑΡΧΙΚΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΝΑ ΤΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΝΕΙΣ ΚΜ ΑΠ ΚΚ.ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΕ ΤΟΝ ΜΑΤΘΑΙΟ ΧΑΛΑΡΗ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΠΡΩΗΝ ΠΕΙΡΑΙΩΣ-ΧΡΥΣΟΠΗΓΗΣ ΤΕΛΙΚΑ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ`ΕΙΣΑΙ ΜΕ ΤΟ ΜΗΤΣΟΤΑΚΗ ΟΧΑΛΑΡΗΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ

  16. thanos avatar
    thanos 12/01/2009 04:18:11

    4-sasman
    January 11th, 2009 at 6:37 pm

    Εσυ φιλε μου θα πας απο καημο...ο λογος γινεται για τον (ηθικο)Επιτιμο...ασε τον Καρχιμακη.

  17. sasman avatar
    sasman 12/01/2009 18:12:23

    Παιδιά άλλαξα όνομα για να δω αν οι ίδιοι και οι ίδιοι θα μου απαντήσουν όταν γράψω για τον Καρχιμάκη.
    Μου απάντησε ο Θανούλης, ο τιραμόλα, ο άτακτος, και φυσικά γνωστοί υποστηρικτές του κάθε πρασινο........ γεια σασκα !

  18. sasman avatar
    sasman 12/01/2009 18:42:01

    «κΚαταγγέλνω τη διγλωσσία της Νέας Δημοκρατίας, η οποία υπονομεύει τη σημαντικότατη επένδυση της βρετανικής εταιρίας για τη δημιουργία του μεγαλύτερου σύνθετου τουριστικού συγκροτήματος της Ελλάδας, στη Σητεία της Κρήτης».
    ΚΑΡΧΙΜΑΚΗΣ

  19. sasman avatar
    sasman 12/01/2009 18:43:48

    Ο Καρχιμάκης είναι γνωστός για τις καλές επερωτήσεις του στην βουλή, για δεν τον ρωτάτε να σας πει την γνωμη του για το ΤΟΠΛΟΥ;