#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
09/01/2013 16:23
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Νεολαία του ΣΥΝ: Ο...Φαήλος φταίει για την επιχείρηση της ΕΛΑΣ στη Βίλα Αμαλία

[caption id="attachment_198542" align="alignnone" width="600" caption="Ο Φ.Κρανιδιώτης ετοιμάζεται να επιτεθεί στην Αμαλία"][/caption]

Στον υπουργό Προστασίας του Πολίτη αλλά και τον πρωθυπουργό στρέφεται η ανακοίνωση της νεολαίας του Συνασπισμού με αφορμή την σημερινή αστυνομική επέμβαση μετά την ανακατάληψη της "Βίλλα Αμαλία". Η νεολαία του ΣΥΝ υποστηρίζει πως η σημερινή επιχείρηση της ΕΛ.ΑΣ. "έδειξε τα πραγματικά άγχη των κ.κ. Σαμαρά και Δένδια. Έχουν άγχος να τσακίσουν οτιδήποτε και οποιονδήποτε αμφισβητεί την εξουσία τους και τα χολιγουντιανής έμπνευσης σχέδια της ΕΛΑΣ".

Σύμφωνα με τη νεολαία του Συνασπισμού "σε μια περιοχή που η συμμορία της Χρυσής Αυγής αλωνίζει εις βάρος Ελλήνων και μεταναστών, το κράτος επιλέγει να ασχοληθεί μονάχα για να σπείρει τον τρόμο και τον εκφοβισμό.

Ο πρωθυπουργός και η ΝΔ, την ώρα που ανοίγουν τη στοργική αγκαλιά τους για να σώσουν το θεάρεστο τέκνο της μνημονιακής συναίνεσης, τον Β. Βενιζέλο, επιδίδονται σε ένα σαφάρι τρομοκρατίας και καταστολής, υπακούοντας στις παραινέσεις του ακροδεξιού λόμπι υπό τον -στενό σύμβουλο του Σαμαρά- Φ. Κρανηδιώτη".

Η ανακοίνωση κλείνει με την προειδοποίηση:

"Οι εργαζόμενοι και η νεολαία δεν θα τους επιτρέψουν για πολύ ακόμα να μετατρέπουν τις γειτονιές μας σε κατεχόμενες περιοχές και τις πόλεις μας, σε σύγχρονα φρούρια. Οι μέρες της αυθαιρεσίας και του ακροδεξιού τσαμπουκά με κρατικό μανδύα είναι λίγες και μετρημένες".

 

ΣΧΟΛΙΑ

  1. GreekinEurope avatar
    GreekinEurope 09/01/2013 16:31:52

    Με τέτοιου είδους ανακοινώσεις ποτέ δεν θα κυβερνήσει ο ΣΥΡΙΖΑ!
    Με τέτοιου είδους ανακοινώσεις, η κεντροδεξιά και οι νοικοκυραίοι θα βαλον οριστικά τους ψευτοαριστερούς, ψευτοϊδεολόγους στο "χρονοντούλαπο της ιστορίας" (που έλεγε και ο αλήστου μνήμης ΑΓΠ.....).
    Οι νεολαίοι του ΣΥΡΙΖΑ χωρίς να το καταλαβαίνουν υποδεικνύουν στους πολίτες ότι εάν δεν επικρατήσει η πολιτική της ΝΔ τότε η μονη εναλλακτική λύση είναι η ΧΑ. Οι δημοκράτες νοικοκυραίοι Ελληνες δεν θα επιτρέψουμε στην ΧΑ να αναλάβει τον ρόλο του τιμητή απέναντι στους τραμπουκισμούς των προστατευομένων του ΣΥΡΙΖΑ.
    Μπράβο στο Υπουργείο Προστασίας του Πολίτη που επενέβη άμεσα!

    • Ραβινος avatar
      Ραβινος @ GreekinEurope 09/01/2013 19:38:27

      Αψογο !!!Αριστα 10 !

  2. Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης avatar
    Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης 09/01/2013 16:33:18

    Εγώ τον σκότωσα...

    • Δώρα Γκανούλη avatar
      Δώρα Γκανούλη @ Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης 09/01/2013 17:45:55

      Τώρα που τα ξανασκέφτομαι, Φαήλο εσύ φταις για όλα!!
      Και τολμάς να το ομολογείς έτσι ανερυθρίαστα, άθλιε προπαγανδιστή, υπονομευτή της αριστερομπουρζουαζίας???
      Συνέχισε να "ενοχλείς" Φαήλο!! Υπάρχουν και σκεπτόμενοι πολίτες σ΄ αυτή τη χώρα......

      • Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης avatar
        Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης @ Δώρα Γκανούλη 09/01/2013 22:57:21

        Η αλήθεια είναι πως συναντηθήκαμε την προηγούμενη Παρασκευή τα μεσάνυχτα με τον Σκουρλέτη πίσω από την κεφάλα του Σβορώνου στο Πολυτεχνείο και τον λάδωσα με 1.000.000 σοβιετικά ρούβλια και μια γυμνή φωτογραφία του Τρότσκυ, για να μου κάνουν διαφήμιση.

  3. Πελοπίδας avatar
    Πελοπίδας 09/01/2013 16:39:58

    Θέλει αρετή και τόλμη η ελευθερία, Φαήλο! Έκανες την αρχή. Καλή συνέχεια. Αν και αποτελεσματικότερη είναι η καταπολέμηση της αριστερίστικης προπαγάνδας.

  4. ΣΤΕΛΙΟΣ avatar
    ΣΤΕΛΙΟΣ 09/01/2013 16:41:49

    Ναι την έγκυο κοπέλα στη Μαρφίν ο Φαήλος την έκαψε ,σε συνεργασία με τη Χρυσή Αυγη!

    Αλλα βρίσκουν και μας δουλεύουν τα τσογλάνια , βγάλτε τα γάντια επιτέλους!

    • Tryphoon avatar
      Tryphoon @ ΣΤΕΛΙΟΣ 09/01/2013 20:54:06

      Όταν τους πίασει ο Δένδιας θα μάθουμε ποιος τους έκαψε. Αλλά εκεί η ΕΛΑΣ επέδειξε πλήρη και ύποπτη ανικανότητα.

  5. Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης avatar
    Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης 09/01/2013 16:44:00

    Δεν τους πόνεσε μόνο η γρήγορη ανακατάληψη και το μπαγλάρωμα των "επαναστατών" και το κυριακάτικο άρθρο, τους πόνεσε και το σημερινό-απάντηση μου από τη "Δημοκρατία" στις φασιστικές αντιλήψεις μου για την πολιτική κριτική: http://www.dimokratianews.gr/content/12662/%CE%B7-%CE%B1%CF%80%CE%AC%CE%BD%CF%84%CE%B7%CF%83%CE%B7-%CF%83%CF%84%CE%BF%CE%BD-%CF%83%CF%85%CF%81%CE%B9%CE%B6%CE%B1-%CE%B3%CE%B9%CE%B1%CF%84%CE%AF-%CE%B7-%CE%B1%CE%BB%CE%AE%CE%B8%CE%B5%CE%B9%CE%B1-%CF%80%CE%BF%CE%BD%CE%AC%CE%B5%CE%B9-%CF%80%CE%BF%CE%BB%CF%8D

    • Νίκος Αργεάδης avatar
      Νίκος Αργεάδης @ Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης 09/01/2013 19:19:03

      Για να σταματήσει η αυτή η γελοία εικόνα πρέπει όσοι συνελήφθησαν να δικαστούν και να μπούν στη φυλακή. Αν δεν γίνει αυτό θα έχουμε επανάληψη της γελοιότητας να τους πιανουν και μετά να...τους αφήνουν ελεύθερους. Όσο για την σπουδή της ΔΗΜΑΡ να επικοινωνήσει με την ΕΛΑΣ για να μη εφαρμόσει βία, δείχνει το τελμα της ιδεολογίας τους που έχει καταντησει παθητική. Κράτος (σοβαρό) σημαίνει ΒΙΑ -αν χρειαστεί- και στη εφαρμογή των νόμων. Είτε θα γίνει αυτί είτε θα κατολισθαίνουμε αργά αλλά σταθερά προς το χάος (που θέλουν οι ανθέλληνες κουκουλοφόροι και ο ΣΥΡΙΖΑ).

      • ΒΙΣ avatar
        ΒΙΣ @ Νίκος Αργεάδης 10/01/2013 01:38:32

        Το χάσμα στην Αριστερά είναι πλέον αγεφύρωτο. Χωρίζονται σε top (Σύριζα) και btm (ΔημΑρ). Το ΚΚΕ θα μπορούσε να το παίξει vers, αλλά έχει προ πολλού πάψει να ενδιαφέρεται για το συγκεκριμένο άθλημα και έχει λειψανοποιηθεί....

    • BLACKQUEEN avatar
      BLACKQUEEN @ Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης 09/01/2013 21:21:58

      Εσείς,δεν είστε όμως αυτό αγαπητέ....
      Ούτε καν στο ....ρελαντί δεν αναγκάζεστε να λειτουργήσετε, για ν' ...ανταποκριθείτε σ΄ ετούτη την απλοϊκή και χρήσιμη για τους συμβαλλομένους αντιπαράθεση. Ας σας αποθεώνει και ας πανηγυρίζει έξαλλα όσο θέλει το φιλοπόλεμο, φιλοθεάμον κοινό !!!!
      Και είναι σίγουρο, πως ξέρετε πολύ καλά τι σας λέω... :-)

  6. Γεώργιος Τ. avatar
    Γεώργιος Τ. 09/01/2013 16:46:02

    Πόσο γελοίοι έχουν καταντήσει πια; Κατοχή κάνει η αστυνομία; Ή τα κόκκινα αναρχοφασισταριά; Η πλήρης διαστροφή! Μόνη πειθώ για αυτούς το μπουζούριασμα. Και μπραβο στο Σαμαρά!

  7. ΣΠΑΡΤΙΑΤΗΣ avatar
    ΣΠΑΡΤΙΑΤΗΣ 09/01/2013 16:51:03

    Αφού τον κατηγορεί ο ΣΥΡΙΖΑ καλά πάει. Ξυδάκι στους επίδοξους σοσιαλαναρχοκομμουνοτροτσκιστές

  8. Γιώργος Π. και ... avatar
    Γιώργος Π. και ... 09/01/2013 17:00:58

    “Οι εργαζόμενοι και η νεολαία δεν θα τους επιτρέψουν για πολύ ακόμα να μετατρέπουν τις γειτονιές μας σε κατεχόμενες περιοχές και τις πόλεις μας, σε σύγχρονα φρούρια."

    Η επιτομή του θράσους!
    Που έχουν καταστήσει τα παν/μιά μας, τις πόλεις μας, τις γειτονιές μας, ορμητήρια ούνων και ξενοκρατούμενους προθαλάμους γκουλαγκ.
    Οι ξεφτ..σμένοι

    Αν δεν σεβόμουνα τους συσχολιαστές και το μπλογκ που φιλοξενεί και δικά μου σχόλια, θα σας έλουζα όπως σας έπρεπε, γλίτσες-υποκριτές.

  9. ΚΜ avatar
    ΚΜ 09/01/2013 17:01:13

    Οι Συριζαίοι προσπαθούν να στοχοποιήσουν τον Φαήλο γιατί είναι ενοχλητικός στο σύστημά τους. Άθελά τους όμως τον αναγάγουν σε σύμβολο και κατεξοχήν εκφραστή του λαού. Δεν θεωρώ λοιπόν ότι θα καταφέρουν να τον απομονώσουν εντός ΝΔ, ασχέτως άν εκεί μέσα υπάρχουν ακόμα αρκετοί δεσμώτες της πολιτικής ορθότητας, μαθημένοι στα μέχρι πρότινος υπό της αριστεράς εκδιδόμενα «πιστοποιητικά δημοκρατικότητας».

  10. Greco21 avatar
    Greco21 09/01/2013 17:03:07

    Η απεργία, η κατάληψη, τα εργασιακά δικαιώματα, το κράτος πρόνοιας εκφυλίστηκαν από επαγγελματίες ρεμπεσκέδες...

    Η γενιά μου έμαθε να γιορτάζει μαζί με το Πάσχα, Χριστούγεννα KAI την περίοδο των καταλήψεων. Θα μείνει γωνστή ως η περίοδος του επαναστατικού χαβαλέ - ολέ.


    Ας μου πει κάποιος από τόσα χρόνια καταλήψεων τι κέρδησε το Ελληνικό σχολείο εκτός από ζημιές, φθορές και απαξίωση.

    Σε κάποια στιγμή στο μέλλον θα πρέπει τα φροντιστήρια να γίνουν πραγματικοί χορηγοί της συνδικαλιστικής αριστεράς.

    Υ.Γ. Εάν πάντως είναι έργο Φαήλου, να του πούμε και μπράβο

    • GreekInLux avatar
      GreekInLux @ Greco21 09/01/2013 22:01:55

      Εύγε (με κάθε σοβαρότητα)!

  11. Γιάννης Αυλακιώτης avatar
    Γιάννης Αυλακιώτης 09/01/2013 17:12:11

    Η κυβερνηση, δειχνει, βαση σχεδιου τη διαθεση να επιβαλει τη δικη της ατζεντα στο εσωτερικο μετωπο. Πολυ σωστα πραττει! Πρεπει ομως στις αναμενομενες προκλησεις των αλητοκατσαπλιαδων του συριζα να προταξουμε πολιτικα και ρεαλιστικα επιχειρηματα ωστε να καρπωθουμε πληρως τη σπουδαια αυτη προσπαθεια.

  12. Ἀστυάναξ Καυσοκαλυβίτης avatar
    Ἀστυάναξ Καυσοκαλυβίτης 09/01/2013 17:15:17

    Φαῆλο, στὶς ἑπόμενες ἐκλογὲς πάρε ὡς ἐθελοντὲς συνεργάτες μερικοὺς συριζόπαιδες νὰ διαδίδουν ὑλακίζοντας σὲ ὅλον τὸν Πειραιᾶ ὅτι ἐσὺ φταῖς γιὰ τὴν ἐπανακατάληψη ἀπὸ τὸ Κοινὸν τῆς Βίλλας Ἀμαλίας, ἐσὺ φταῖς γιὰ τὴν ἑπερχόμενη ἐπιστροφὴ τοῦ νόμου καὶ τῆς τάξης στὴν Ἀθήνα, ἐσὺ φταῖς καὶ -δὲ βαριέσαι;- γιὰ τὸν Ξένιο Δία. Ὅτι τίποτε ἀπὸ αὐτὰ δὲν θὰ γινόταν, ἂν δὲν ἤσουν ἀπὸ πίσω νὰ κινεῖς τὰ νήματα. Δὲ θὰ βγεῖς ἁπλῶς πρῶτος, θὰ βγεῖς μὲ ποσοστὰ Τσαουσέσκου!

    Πάντως ἔχουν πλάκα ἔτσι ὅπως τὰ γράφουν οἱ μπαγάσηδες

  13. BLACKQUEEN avatar
    BLACKQUEEN 09/01/2013 17:28:36

    '' Ο πρωθυπουργός και η ΝΔ, επιδίδονται σε ένα σαφάρι τρομοκρατίας και καταστολής ''
    Εντάξει, κάτι πρέπει να πουν κι αυτοί ανάλογο της αντίληψής τους για την πραγματικότητα, αλλά αυτή ''η τρομοκρατία και η καταστολή'' που ακριβώς έπαιξαν, γιατί η σημερινή επέμβαση - αποκατάσταση του αυτονόητου, ήταν απλά, ΥΠΟΔΕΙΓΜΑΤΙΚΗ !!!! Ίσως αυτό να ενόχλησε τελικά. Το οτι δεν ....προσφέρθηκε η αναμενόμενη βίαιη απάντηση.
    Επειδή οι...προκλήσεις μάλλον θα έχουν και συνέχεια, οφείλουν οι απαντήσεις να είναι εξ΄ίσου ψύχραιμες, σοβαρές και αποτελεσματικές.
    Το μήνυμα της αποφασιστικής τήρησης του νόμου, περνά καλύτερα όταν ο φορέας που το εκφράζει, διαθέτει τον απαιτούμενο αυτοέλεγχο.

    Υ.Γ : Αγαπητέ Φαήλο, οι άνθρωποι απλά, ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΧΙΟΥΜΟΡ.

    • JE NE REGRETTE RIEN avatar
      JE NE REGRETTE RIEN @ BLACKQUEEN 09/01/2013 18:44:17

      καλή μου Blackqueen, τι κάνεις ;

      • BLACKQUEEN avatar
        BLACKQUEEN @ JE NE REGRETTE RIEN 09/01/2013 20:08:57

        Καλησπέρα σας αγαπητέ JE NE REGRETTE RIEN.
        Εδώ. Σας παρακολουθώ :-)

      • ΣΤΕΛΙΟΣ avatar
        ΣΤΕΛΙΟΣ @ JE NE REGRETTE RIEN 09/01/2013 20:35:37

        Αλήθεια, προτιμάς την... ερμηνεία σου απο την Edith Piaf ή απο την Mireille Mathieu ?

        • BLACKQUEEN avatar
          BLACKQUEEN @ ΣΤΕΛΙΟΣ 09/01/2013 20:48:49

          :-) Σαφώς της Edith Piaf, γιατί έχει τη σφραγίδα του ψυχικού ...σπαραγμού !!!!!

          • ΣΤΕΛΙΟΣ avatar
            ΣΤΕΛΙΟΣ @ BLACKQUEEN 09/01/2013 21:10:36

            χμμ ,κάποιες απο τις τελευταίες εκτελέσεις της Πιάφ είναι...σκέτος σπαραγμός!

            Αλλα εγώ ειμαι (ήμουν!) ερωτευμένος με τη Mireille!

  14. Θόδωρος XVII-VI-MMXII avatar
    Θόδωρος XVII-VI-MMXII 09/01/2013 17:49:40

    Αν και δε γνωριζόμαστε παρά μόνο μέσα από τα άρθρα σου στο antinews, επέτρεψε μου να σου πω ενθουσιωδώς:

    ΓEIA ΣΟΥ, ΡΕ ΦΑΗΛΟ ΛΟΜΠΙΣΤΑ! Και μας το 'κρυβες, ρε μπαγάσα?!...

    • JE NE REGRETTE RIEN avatar
      JE NE REGRETTE RIEN @ Θόδωρος XVII-VI-MMXII 09/01/2013 18:40:17

      Αμάν βρέ Θόδωρε ΧV ....κλπ.κλπ. εκείνη η αύξηση στην προστακτική...ωραία τα λές, φίλε αλλά μου το χαλάει αυτό λίγο..συγγνώμη βρέ φίλε, έχω ευαισθησία με την γλώσσα.
      Πλάκα, πλάκα, μπορεί να έχω βάλει και εγώ το λιθαράκι μου γιά τις παρεμβάσεις του Φαήλου... Ευελπιστώ ! Τόοοσο καιρό φωνάζω μέσω ατέλειωτων σχολίων "Φαήλο σε χρειαζόμαστε", "Φαήλο κάνε κάτι ! "
      Λέτε όλοι εμείς πού τον παρακινούσαμε να ενεργήσει, να το καταφέραμε;
      Φαήλο προχώρα !
      Σε θέλει όλη η Χώρα !!!
      (και οι Αριστεροθολοκουλτουριαροχαβιαροφάγοι να παθαίνουν υστερία!!! χαχαχα)

      • Θόδωρος XVII-VI-MMXII avatar
        Θόδωρος XVII-VI-MMXII @ JE NE REGRETTE RIEN 09/01/2013 21:02:30

        Τελικά τον Φαήλο (ίσως) περίμενα να απαντήσει, άλλος μου βγήκε!..
        Να 'σαι καλά, φίλε JE REGRRET TOUJOURS κ.λ.π. κ.λ.π. για τα θετικά και κολακευτικά λόγια σου!

        Καλά είναι όλα αυτά και μπράβο στον Φαήλο που βγαίνει μπροστάρης. Αλλά παράλληλα όμως αυτός είναι που τις "τρώει" κιόλας, αφού -ως γνωστόν- αυτό συμβαίνει σε όποιον ορμάει πρώτος.. Ο Φαήλος πιστεύω το ξέρει αυτό γι' αυτό και είναι πραγματικά αξιολόγος.

        Πιστεύω ότι κι εμείς, ο καθένας χωριστά απ' την κοινωνική, επαγγελματική θέση που τυγχάνει να έχει, πρέπει να μιλάμε, να βγάζουμε προς τα έξω αυτό που πιστεύουμε και να πείθουμε τον κόσμο για την μεγάλη αξία αυτής της προσπάθειας που γίνεται.

        Όχι μόνο ο Φαήλος ή κάποιοι λίγοι να προσπαθούν και οι υπόλοιποι να χειροκροτούμε πίσω!.. Δεν λέω ότι το κάνεις εσύ ή οι υπόλοιποι σχολιαστές της κοινής μας πεποίθησης και ελπίδας. Γνώμη εκφράζω προς αποφυγήν παρεξηγήσεως, γι' αυτούς που κοιτάν να δρέψουν άκοπες και εύκολες δάφνες στην 1η ευκαιρία.

        Όσοι το κάνουν και το καταφέρνουν (δεν είναι εύκολο και τραβάν όλων τα πυρά πάνω τους, το 'χω ζήσει), μπράβο τους!

        Όσο για την αύξηση στην προστακτική, πρόκειται για την λαϊκή πλευρά της απόδοσης έμφασης και υπερτονισμού της όποιας έκφρασης, όντας περιττή συντακτικά.. ;)
        Εμείς είμαστε της λαϊκής δεξιάς πτέρυγας, συνάδελφε..
        Πείθουμε και περισσότερους έτσι.. ;)

        Το Θόδωρος XVII-VI-MMXII το έχω διαλέξει για τον προφανή λόγο της ημερομηνίας, που θέλω να πιστεύω θα συμβολίσει κάποια στιγμή την πολυπόθητη καμπή στην Ιστορία του Έθνους μας.

        Φιλικά :)

  15. ΚΠ avatar
    ΚΠ 09/01/2013 17:59:35

    Οι μάσκες έπεσαν.
    Εξέγερση,επανάσταση,αίμα θέλει ή περίεργη αυτή κάστα των διεθνιστών-αριστεριστών.Απέναντι σε μία πολιτεία που φυλάγει την νομιμότητα απέναντι στην παρανομία και την αλητεία.
    Τώρα αν αυτή η πολιτεία είναι παρωχημένη και λερωμένη,αυτό είναι άλλη συζήτηση και εδώ είμαστε να δούμε πως θα την διορθώσουμε.
    Και πάντως όχι σπάζοντας,καίγοντας,ρημάζοντας και λεηλατώντας περιουσίες μικρομεσαίων βιοπαλαιστών.
    ΝΑ ΜΗΝ ΤΟΥΣ ΠΕΡΑΣΕΙ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΦΟΡΑ!!!!

    • ΚΥΘΗΡΙΟΣ avatar
      ΚΥΘΗΡΙΟΣ @ ΚΠ 09/01/2013 21:25:05

      Πολύ σωστά ΚΠ,οἱ μάσκες ἔχουν πέσει καί δέν πρέπει νά τούς περνάει ἀπό δῶ καί μπρός!

  16. Μάϊκ avatar
    Μάϊκ 09/01/2013 18:04:07

    Πέστα Φαήλο και μη φοβάσαι τίποτα. Αυτή η φωνή λείπει εδώ και χρόνια από τη ΝΔ και από την Ελλάδα. Μπορεί να δυσαρεστεί μερικούς αλλά αυτή είναι η φωνή της αλήθειας. Πέστα μήπως και ξεβρωμίσει ο τόπος

  17. Αριστερός avatar
    Αριστερός 09/01/2013 18:07:45

    Δεν ξέρω τι σας έπιασε και στοχοποιείτε τον Φαήλο Κρανιδιώτη. Προσωπικώς καθόλου δεν τον συμπαθώ αλλά δεν θα έβαζα και φωτογραφία με τον αριθμό κυκλοφορίας της (πανάκριβης) μοτοσικλέτας του!

    Α, ρε Φαήλο, μας έχεις ταράξει τόσο πολύ με το Κερατσίνι και τη φτωχολογιά, που νόμιζα πως θα οδηγούσες Kreidler Florett ή έστω Zundapp! Αλλά όχι και Harley Davidson!

    • ΛΜ avatar
      ΛΜ @ Αριστερός 10/01/2013 14:41:50

      Η Harley Davidson ''Αριστερέ'' μου, είναι φετίχ διαπλανητικό, διαταξικό, διακομματικό και αξεπέραστο. Όποιος εργάζεται κι επιθυμεί να αποκτήσει Harley (απωθημένο κάθε εραστή των δικύκλων), μπορεί και με γραμμάτια να την αποκτήσει. Ή απαγορεύεται μήπως κάτι τέτοιο στον κόσμο σου; Δεν γνωρίζεις όμως κατά πως φαίνεται από μηχανές, μα ούτε κι από ανθρώπους. Ο συγκεκριμένος κύριος, δεν είναι από εκείνους που κρύβονται ούτε από τους θρασύδειλους που έχεις μάθει ν΄αντιμετωπίζεις. Ο αρ.κυκλοφορίας της εν λόγω ΜΗΧΑΝΑΡΑΣ και η συγκεκριμένη φωτογραφία, υπάρχει από πολλούς μήνες στο facebook του.
      Δεν είμαστε όλοι ίδιοι τελικά. Η μικροψυχία σας είναι απαράμιλλη.

  18. Ο Πολεμικός Ανταποκριτής avatar
    Ο Πολεμικός Ανταποκριτής 09/01/2013 18:09:35

    Η νεολαία του Σύριζα, καλά θα κάνει να πρωτοστατήσει σε κινήσεις που θα απαιτούν τη στέγαση των νεοαστέγων της Αθήνας και να αφήσει τις επαναστάσεις του κ@λου. Οι ''κοινωνικοί χώροι'' για τους ανθρώπους που επιθυμούν να λέγονται αριστεροί, έπονται των λαϊκών αναγκών. Φρού φρού κι αρώματα συντρόφια. Αριστεροί της καρπαζιάς και της σαχλαμάρας εκ του ασφαλούς. Κρίμα.

    • Ανιβας avatar
      Ανιβας @ Ο Πολεμικός Ανταποκριτής 09/01/2013 18:25:07

      Κι εκείνο το ρημάδι το πρότζεκτ ΟΝΝΕΔ για τους άστεγους και τα συσίτια που θα οργάνωνε για να αχρηστέψει την επιρροή της Χ.Α.?
      Λαική δεξιά της καρπαζιάς και της σαχλαμάρας εκ του ασφαλούς επίσης... Και μάλιστα κυβερνώσα με πρόσβαση στη χρηματοδότηση των ΜΚΟ. Να τους τα πήρε όλα η προεδρεύουσα action aid κόρη Μητσοτάκη για τα παιδιά του Νίγηρα που λιποθυμούν στα σχολεία χωρίς πρωινό?
      Aστα φίλε πολεμικέ ανταποκριτή, ΟΛΟ το κατεστημένο πολιτικό σύστημα είναι για τα μπάζα, μαζί με τις νεολαίες του που το βλέπουν σαν προθάλαμο διορισμού...

      • BLACKQUEEN avatar
        BLACKQUEEN @ Ανιβας 09/01/2013 19:03:51

        Εγώ πάλι, γιατί από εκείνους που αυτοχαρακτηρίζονται ως αριστεροί, προοδευτικοί, επαναστάτες, πρωτοπόροι, ΕΠΙΜΕΝΩ ΝΑ ΑΠΑΙΤΩ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ;
        Μη χαμηλώνετε τον πήχυ των απαιτήσεων αγαπητέ Αννίβα, γιατί στο τέλος θα περνάμε όλοι με άνεση και θράσος, από ...κάτω.
        Όταν υπαινίσσεσαι κάτι ανώτερο, οφείλεις να το αποδεικνύεις καθημερινά στην πράξη σου, διαφορετικά γελοιοποιείσαι.

        • ανιβας avatar
          ανιβας @ BLACKQUEEN 09/01/2013 22:04:25

          Πάλι με έκοψαν...

      • BLACKQUEEN avatar
        BLACKQUEEN @ Ανιβας 09/01/2013 20:45:51

        Από κάποιους όμως αγαπητέ Αννίβα, που αυτοχαρακτηρίζονται ως αριστεροί, προοδευτικοί, πρωτοπόροι και .....επαναστάτες, δικαιούμαστε να έχουμε ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΑΠΑΙΤΗΣΕΙΣ, μιάς και θα πρέπει ν' αποδεικνύουν με την καθημερινή τους πρακτική ότι δεν καπηλεύονται απλά το σημαινόμενο. Δεν πρέπει με τόση ευκολία να χαμηλώνουμε τον πήχυ των απαιτήσεών μας, γιατί στο τέλος θα καταφέρουμε να περνάμε όλοι από …κάτω με άνεση και αυτοθαυμασμό :-) .

        • annibas avatar
          annibas @ BLACKQUEEN 10/01/2013 13:58:15

          Τώρα που το ξανασκέφτομαι δεν έχεις άδικο αγαπητή βασίλισσα...Οπως πάντα νεανικός καθαρός ουρανός, "στου γλαυκού το γειτόνεμα"...
          Παρασύρομαι απο τα "επικοινωνιακά " τερτίπια της "συγκυβέρνησης" λόγω της σκουριάς του χρόνου...
          Απο τους ΑΡΙΣΤΕΡΟΥΣ νέους δικαιούμαστε να έχουμε ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΑΠΑΙΤΗΣΕΙΣ, όπως το λές, από τους δεξιούς νέους τι να περιμένουμε... Αυτοί είναι μαραμένοι πρίν ανθίσουν κι εγώ τους ζητάω αλήθεια να δείξουν τουλάχιστο οτι είναι "λαική" δεξιά? Με Harley Davidson που λέει κι ο φίλος "Αριστερός"παραπάνω?

          • BLACKQUEEN avatar
            BLACKQUEEN @ annibas 10/01/2013 17:56:08

            Η Harley Davidson αγαπητέ Αννίβα, ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΚΑΘΕ ΑΝΘΡΩΠΟΥ ΠΟΥ ΑΓΑΠΑΕΙ ΤΙΣ ΜΗΧΑΝΕΣ !!!! Γιατί την ενοχοποιείτε; Δεν είναι ...ρόλεξ για επίδειξη. Είναι φετίχ :-) Καλά λέει ο ΚΛ.
            Αν μπορούσα οικονομικά να τη συντηρήσω χωρίς να υποχρεούμαι σε αιματηρές θυσίες, ίσως να έμπαινα στον πειρασμό να την αποκτήσω κι εγώ. Την έχετε ακούσει προσεκτικά να ...γουργουρίζει; :-) Κι αν την ακούσατε, την καταλάβατε ;;;; :-)

          • BLACKQUEEN avatar
            BLACKQUEEN @ annibas 10/01/2013 18:02:47

            ΑΦΙΕΡΩΜΕΝΟ :-) :
            Harley Davidson V Rod Night Special
            http://www.youtube.com/watch?v=4snfN9E7JWw

    • JE NE REGRETTE RIEN avatar
      JE NE REGRETTE RIEN @ Ο Πολεμικός Ανταποκριτής 09/01/2013 18:53:29

      Πολεμικέ Ανταποκριτή, υπάρχει περίπτωση να μην συμφωνήσει κάθε λογικά σκεπτόμενος μαζί σου;
      Καί όμως ΚΑΝΕΝΑ ΜΜΕ δεν βρέθηκε να πεί κάτι τέτοιο.
      Οτι δηλ. αντί να αναλωνόνται σε καταλήψεις αυτά τα κ@λόπαιδα πού πλήττουν και θέλουν να παίξουν, να έκαναν κάποιο κοινωνικό έργο...
      Και η Αστυνομία, αντί να παίζει "κλέφτες και αστυνόμους" να βρίσκεται εκεί πού πραγματικά στενάζουν οι πολίτες...
      Αίσχος.

      • BLACKQUEEN avatar
        BLACKQUEEN @ JE NE REGRETTE RIEN 09/01/2013 19:04:47

        +10000000000

  19. Γεώργιος Τ. avatar
    Γεώργιος Τ. 09/01/2013 18:19:20

    Υπάρχει και υιός βουλευτή του σύριζα στους συλληφθέντες σύμφωνα με την ανακοίνωση της ΝΔ;

  20. oo avatar
    oo 09/01/2013 18:50:19

    κυριε κρανιδιωτη αν φυσικα θελετε, μπορειτε να μου πειτε αν πρεπει να γινει ανακαταληψη των παραλιων και των δασων απο τις παρανομες ΒΙΛΕΣ των ισχυρων αυτου του τοπου.Ευχαριστω εκ των προτερων.

    • Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης avatar
      Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης @ oo 10/01/2013 12:16:01

      Ναι, όπως και των ραδιοτηλεοπτικών συχνοτήτων.

      • akenaton avatar
        akenaton @ Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης 10/01/2013 13:43:26

        Αυτός είστε! Όλα τα κλεμμένα και ποικιλοτρόπως "απαλλοτριωμένα" να επιστραφούν πίσω στην κοινωνία είτε είναι υλικά είτε άυλα. Τώρα σας παραδέχομαι!

  21. Ραβινος avatar
    Ραβινος 09/01/2013 19:42:19

    Τοχω ξαναπει εαν με ενα αρθρο του Φαηλου διαλυθηκαν τ'ασκερια των συριζαυγητων τοτε τι θα γινει εαν 100 κρανιδιωτες μηχανοκινητοι βεβαιως -βεβαιως εκστρατευσουν ?Πανε τα φουσατα των συριζοτσιπραιων τα πηρε και τα σηκωσε !Φαηλο μαζι σου !

  22. Στεφανής avatar
    Στεφανής 09/01/2013 20:27:04

    Εδώ όλο το ζουμί... site που έχει κάποια κίνηση λόγω επικαιρότητας διακινεί σχόλια που ωθούν σε νεκρούς

    bankingnews παρακαλώ!!!!!!!!

    09/01/13 - 16:08 γράφτηκε από cyuyyyyy
    OLO TO BRADY MAXES SOMA SOMA ME XILIADES DIADILOTES ERXETE MEGALI NIXTA.AN EXOUME NEKROUS TELOS I TRIKOMMATIKI.FEYGEI I DIMAR.MEGALES MAXES KRISIMES ARXIZOUN APO SIMERA.GOLDMAN SAX EDOSE TO SIMA SE TSIPRA.TELOS I KIBERNISI POLI GRIGORA.


    09/01/13 - 16:38 γράφτηκε από cyuyyyyy
    SE THESI MAXIS XILIADES ANTIEKSOUSIASTES.SIMERA PEFTEI IKIBERNISI ME NEKRO.GOLDMAN EDOSE TO SIMA.
    KATHE MERA EPEISODIA OPOS ME PAPANDREOU KAI SKANDALA.
    ME NEKROUS EPEISODIA KAI SKANDALA EPESE.
    TELOS IKIBERNISI PROSEXOS

  23. Γεώργιος avatar
    Γεώργιος 09/01/2013 20:34:39

    Συγχαρητήρια και πάλι στον κ. Κρανιδιώτη για το εύστοχο άρθρο του με τίτλο "Η απάντηση στον ΣΥΡΙΖΑ γιατί η αλήθεια πονάει πολύ!", που δημοσιεύθηκε σήμερα, νομίζω στην εφημερίδα "Δημοκρατία". Κορυφαίος ο επίλογος με το "Και για να ξηγιόμαστε, Σκουρλέτη, πάρε μια ιδεολογική λαξατόλ, μπας και φύγει αυτή η μόνιμη σφιγμένη ξινίλα από την έκφρασή σου.". 'Επεσε διάνα!!!
    Καλή Χρονιά σε 'Ολους και πάντα με τέτοιες ειδήσεις για ανακατάληψη των πόλεών μας και μάζεμα των αναρχοάπλυτων ερυθροσυμμοριτών και λοιπών συνοδοιπορούντων......

  24. Γιάννης Φαίλτωρ avatar
    Γιάννης Φαίλτωρ 09/01/2013 21:05:54

    Όμορφο γαλανόλευκο εργαλείο με τρεις άσσους από χέρι! Άχαστο φύλλο!

    • Γιάννης Φαίλτωρ avatar
      Γιάννης Φαίλτωρ @ Γιάννης Φαίλτωρ 09/01/2013 21:08:49

      Και πάνω από τους άσσους, έχει σύστημα εθνικών συντεταγμένων! Τέλειος συνδυασμός!

      • ΚΥΘΗΡΙΟΣ avatar
        ΚΥΘΗΡΙΟΣ @ Γιάννης Φαίλτωρ 09/01/2013 21:32:01

        Οἱ διπλές ἀπολήξεις πού ἐκτονώνουν σάν τυφώνα τόν θυμό μας γιά τήν θολοκουλτουριάρικη σαπίλα καί καφρίλα πού κυριαρχεῖ,εἶναι ὅλα τά ἀσημένια λεφτά...

  25. Μπάμπης Ηλιάκης avatar
    Μπάμπης Ηλιάκης 09/01/2013 21:28:53

    Ο κ. Κρανιδιώτης ακροδεξιός; Γιατί; Επειδή ζητάει να υπάρχει μια στοιχειώδης ευνομία; Αυτό δεν είναι αυτονόητο; H ανακοίνωση της νεολαίας του ΣΥΡΙΖΑ είναι από τα πιο γελοία κείμενα Τ που έχω ποτέ διαβάσει. Αποδεικνύει πόσο ρηχή και επιφανειακή είναι η σκέψη τους.

  26. οδυσσεας avatar
    οδυσσεας 09/01/2013 22:28:49

    παιδια δεν φταιει ο Φαηλος. Ο Κρανιδιωτης φταίει !!!!!!!!!!!!!!!!!

  27. Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης avatar
    Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης 09/01/2013 22:54:23

    Το παλιοτόμαρο!

  28. roadrunner avatar
    roadrunner 09/01/2013 23:03:08

    Μα γράφεται το -νι-, του κ. Κρανιδιώτη, με ήτα ;;;;
    Αυτοί οι νεολαίοι του συριζα, ούτε το επίθετο του κ. Φαήλου δεν ξέρουν να γράψουν σωστά. Ανορθόγραφοι τελείως.
    Κατά τα άλλα μοιράζουν αβέρτα ευθύνες και απειλές με αδόκιμους πλεονασμούς ("και λίγες και μετρημένες ...οι μέρες ")...με τι προσόντα ;

  29. Aφροδίτη avatar
    Aφροδίτη 10/01/2013 01:05:48

    Οι άνθρωποι έχουν ξεφύγει τελείως! Παραθέτω πιο κάτω δύο χαρακτηριστικά κομμάτια από την ανακοίνωση της δημοτικής παράταξης του ΣΥΡΙΖΑ «Ανοικτή Πόλη», για να αντιληφθούμε το μέγεθος της ηθικής διάβρωσης του συγκεκριμένου πολιτικού συνονθυλεύματος.
    1. «Όπως είχε δηλώσει κατά το παρελθόν η Ανοιχτή Πόλη στο κοινοτικό συμβούλιο της 6ης δημοτικής κοινότητας και στην Οικονομική Επιτροπή, το κτήριο επί των οδών Χεϋδεν και Αχαρνών αποτελεί ιδιοκτησία του ΟΣΚ και συντηρείται εδώ και 23 χρόνια από τους πολίτες οι οποίοι το επισκεύασαν και το χρησιμοποιούν ως κοινωνικό χώρο.»

    2. « Όπως ήδη είπαμε, θέτοντας το θέμα στο τελευταίο δημοτικό συμβούλιο, η αστυνομική επέμβαση συνιστά παραβίαση μιας σειράς διατάξεων του νόμου περί οικιακού άσυλου και διατάραξης οικιακής γαλήνης, επομένως ο δήμος δεν νομιμοποιείται να εισέλθει στο χώρο, πολύ περισσότερο όταν δεν είναι ιδιοκτήτης».
    Τολμάνε και επικαλούνται οικιακό άσυλο και δικαίωμα οικιακής γαλήνης, σε μια ξένη ιδιοκτησία (στην περίπτωση αυτή του ΟΣΚ) την οποία έχουν καταλάβει! Έχουν παραχωρητήριο από τον Οργανισμό ή έχουν συνάψει κανένα ενοικιαστήριο συμβόλαιο μαζί του, για να αρνούνται στο Δήμο ( στον οποίο με τον νόμο του Καλλικράτη έχουν περιέλθει τα σχολικά κτήρια) να μπει και να καταγράψει την περιουσία που βρίσκεται στο χώρο; Βέβαια τα πολύτιμα ευρήματα (μπουκάλια-ρόπαλα-αντιασφυξιογόνες μάσκες και κράνη) είναι δικά τους και αυτό κανείς δεν πρόκειται να τους το αρνηθεί!!!
    Για ευρήματα κουκούλες ομολογώ πως δεν άκουσα τίποτα, αλλά το κατανοώ απολύτως. Προφανώς τις βγάζουν μόνοι τους πλέον, αναγκαζόμενοι να υπερασπιστούν το «σπίτι» τους και την «περιουσία» τους!

  30. ΒΙΣ avatar
    ΒΙΣ 10/01/2013 01:32:04

    Η παράταξη "Ανοιχτή Πόλη" (που μπάζει από παντού...) έχει ως πρόεδρο το σεπτό και σεβάσμιο λείψανο της Κομμούνας των Παρισίων (τη θαυμάζει, κατά δήλωσή της...) που ακούει στο όνομα Πορτάλιου....
    Οταν η εν λόγω "παράταξη" είχε το προεκλογικό της περίπτερο στην οδό Πανεπιστημίου, η είσοδος στην Ακαδημία Αθηνών ήταν αδιάβατη ακόμα και για τους ακαδημαϊκούς, λόγω παρεμπορίου. Εκατοντάδες τα σεντόνια και οι ισλαμοφασίστες πωλητές είχαν κατακαλύσει τον τόπο. Αν αποκαλέσω την εν λόγω "παράταξη" "μαφία", θα με πάνε μέσα για συκοφαντική δυσφήμηση ή μήπως για εξύβριση της original μαφίας;

  31. Νέστωρ avatar
    Νέστωρ 10/01/2013 13:40:00

    Εύγε Φαήλο
    Είμαστε μαζί σου, τα λόγια είναι τα όπλα μας, με ένα άρθρο κατατροπώθηκαν ΣΥΡΙΖΟθολοκουλτουριάκες αντιλήψεις δεκαετιών. Οι νέοι μας σήμερα χρειάζονται μία νέα Αναγέννηση (επάνοδος των αξιών της κλασσικής Ελλάδος), ένας ορθολογισμός και μια εθνική αλληλεγγύη (μέσω της ενότητος των προσπαθειών στον κοινό μας στόχο την Αναγέννηση του έθνους μας).
    Το πρόβλημα σήμερα δεν είναι οικονομικό αλλά πολιτισμικό και ηθικών αξιών πρωτίστως, η οικονομική παρακμή είναι αποτέλεσμα και όχι το αίτιο.
    Προχώρα Φαήλο με άρθρα που σπάζουν τα σκοτάδια της θολοκουλτούρας στα μυαλά των αγράμματων νέων μας.
    Προχώρα Φαήλο να ανακαταλάβει η νόμιμη κυβέρνηση τα άνδρα ανομίας που είναι τα ΑΕΙ-ΤΕΙ.
    Προχώρα Φαήλο να καταλάβουν όλοι οι νέοι και άεργοι ότι χωρίς επιχειρήσεις ΔΕΝ υπάρχει εργασία
    Προχώρα Φαήλο να εμποδίσουμε τους συνδικαλιστικούς κομματικούς εγκάθετους να κλείνουν όποια επιχείρηση η πλοίο επιθυμούν οδηγώντας χιλιάδες εργαζόμενους σε ανεργία
    Προχώρα Φαήλο να επανέλθουν οι πραγματικές έννοιες στις λέξεις που χρησιμοποιούμε