#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
02/02/2011 13:49
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Να ψηφίζουν ΜΟΝΟ οι λαθρομετανάστες στην Ελλάδα



Όταν το Συμβούλιο της Επικρατείας βγάζει αποφάσεις που παγώνουν ολόκληρα αναπτυξιακά  έργα  για να μην πειραχθεί ένα δεντράκι είναι «καλό και άγιο» για την προοδευτική υποκριτική αριστερά. Τώρα που πήρε την άκρως σημαντική ΕΘΝΙΚΗ ΑΠΟΦΑΣΗ να μην επιτραπεί η ΨΗΦΟΣ των αλλοδαπών στις εκλογές, χάριν της εθνικής ΟΜΟΙΟΓΕΝΕΙΑΣ το λένε αντιδραστικό και φασιστικό.

Οι υστερικές επιθέσεις κατά του ΣτΕ για την ιστορική απόφαση που είναι ένα πρώτο βήμα για να σταματήσει η συνολική  κατάληψη  της χώρας από κάθε είδους μετανάστες, γίνονται κατά σύμπτωση απ’ τους ίδιους κύκλους που…χαζεύουν αμήχανοι την κατάληψη της Νομικής και του νεοκλασικού. Είναι αυτοί οι πολιτικοί που «κατά σύμπτωση» και όλως τυχαίως βάζουν ΠΑΝΤΑ ΠΡΩΤΑ ΤΟΥΣ ΞΕΝΟΥΣ και μετά τους Έλληνες.

Ελπίζουμε ότι η Δικαιοσύνη δεν θα ενδώσει στο αμόκ των δήθεν δημοκρατικών δυνάμεων που παρακολουθούν ανίκανοι 20 χρόνια τώρα την Αθήνα να γίνεται Κάιρο και τα Πατήσια να ισλαμοποιούνται. Η απόφαση του ΣτΕ πέραν απ’ τη νομική της διάσταση, δείχνει ότι υπάρχουν ακόμη δημόσιοι λειτουργοί που ορθώνουν το ανάστημα τους σ’ όσους σκύβουν το κεφάλι «στο νόμο του Σύριζα». Κι ακόμη ότι υπάρχουν υπεύθυνοι θεσμοί, αποφασισμένοι να  κάνουν ότι πρέπει, βάσει του Συντάγματος, για να μείνει η Ελλάδα ελληνική!

Υ.Γ. Αλλιώς …να πάρουν απ’ τους Έλληνες το δικαίωμα ψήφου και να το δώσουν μόνο στους λαθρομετανάστες. Αφού έτσι κι αλλιώς μόνο για κείνους «καίγονται»! Αν… δικοί μας φτωχοί άνεργοι και άστεγοι (που αυξάνονται κατά χιλιάδες κάθε μέρα) καταλάβουν δημόσιο κτίριο, σε πόσες ώρες θα τους έχουν πάει σηκωτούς στον εισαγγελέα;

Θέμος Αναστασιάδης

http://www.protothema.gr/politics/article/?aid=103748

ΣΧΟΛΙΑ

  1. man8os avatar
    man8os 02/02/2011 13:56:42

    Η ΝΔ πρεπει να αναδειξει το Θεμα αυτο. Ειναι εθνικη αναγκη.

    • nick avatar
      nick @ man8os 02/02/2011 14:13:20

      Η ΝΔ πρέπει όντως να αναδείξει το θέμα.
      Άλλωστε από την απόφαση της δικαιοσύνης δικαιώνεται και η στάση του Α. Σαμαρά στο ζήτημα.
      Το σημερινό πρωτοσέλιδο της εφημερίδας(;) "Νέα" δείχνει πόσο ενοχλήθηκε η απέναντι πλευρά από την απόφαση της δικαιοσύνης.

      • nick avatar
        nick @ nick 02/02/2011 14:29:28

        Αλήθεια, η συμμετοχή των μεταναστών στις περιφερειακές εκλογές του Νοεμβρίου δε συνιστά αλλοίωση του εκλογικού αποτελέσματος;
        Η ΝΔ δεν έχει να πει κάτι γι' αυτό, δεδομένου ότι αρκετές περιφέρειες χάθηκαν οριακά;

        • man8os avatar
          man8os @ nick 02/02/2011 18:18:38

          Τα λεει τωρα εστω κι ετεροχρονισμενα...
          Ηθλελε πιο ενεργητικη αντιπολιτευση. Ξερω θα μου πειτε περι αντικειμενικων συνθηκων...
          Αλλα και το 93 που επεφτε ειχε κανει συλλαλητηρια για τα Σκοπια.

  2. Έρεβος avatar
    Έρεβος 02/02/2011 13:57:07

    Έκανες 20 χρόνια να το "καταλάβεις" αλλά τελικά το "κατάλαβες" Θέμο.
    Κάτι είναι κι αυτό, έστω στο παρά πέντε.

    Για να λέμε και του στραβού το δίκιο με τους κόμματους που έχεις τριγύρω σου άλλος δεν θα καταλάβαινε ποτέ τίποτα...

    • Tassos avatar
      Tassos @ Έρεβος 02/02/2011 14:33:50

      Ο μοναδικός εκδότης που έχει ψηφίσει ΠΟΛΑΝ

    • S.T. avatar
      S.T. @ Έρεβος 02/02/2011 20:04:39

      Για να λέμε και πάλι του στραβού το δίκιο, ο Θέμος ήταν πάντα ευαισθητοποιημένος με κάθε τι εθνικό (σύνορα, εκκλησία-ταυτότητες, λαθρομετανάστες, 1821 κτλ).

      Και η γνώμη του αποκτάει αξία, όχι γιατί λέει αυτά που λέει, αλλά γιατί ως δηλωμένος οπαδός του ΠΑΣΟΚ, πάει κόντρα στην ιδεολογική πλατφόρμα και πολιτική του τωρινού ΠΑΣΟΚ

  3. zackii avatar
    zackii 02/02/2011 14:07:03

    Δυστυχώς θα ενδώσει....

    • zackii avatar
      zackii @ zackii 02/02/2011 14:08:29

      Όπως ενέδωσε και γιά ....σένα. Α ρε άτιμο DVD...

  4. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 02/02/2011 14:19:54

    Θα παρει φωτια ο ΟΤΕ !!! Τομπρας υπαρχει???............

    ΠΠ

  5. φωτεινη avatar
    φωτεινη 02/02/2011 14:25:06

    εγω νομιζω οτι το πασοκ αλλαζει πολιτικη ως προς το μεταναστευτικο.τωρα τελευταια εχει ξεκινησει και καινουργιες παρεες...

    • Nτινα (Ναντια)Μαρκοπουλου(Γηραια) avatar
      Nτινα (Ναντια)Μαρκοπουλου(Γηραια) @ φωτεινη 02/02/2011 14:55:29

      Οπως?

  6. ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΓΟΥΣΑΣ avatar
    ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΓΟΥΣΑΣ 02/02/2011 14:29:02

    ΨΑΧΝΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΤΗΣ Ν.Δ. ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΗ ΒΡΙΣΚΩ ΠΟΥΘΕΝΑ... ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΥΠΝΟΝ ΒΑΘΥ. ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΟΜΕΑΣ ; ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΤΟΜΕΑΡΧΗΣ ; ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΕΣ ΤΟΥ ; ΞΥΠΝΗΣΤΕ. ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΛΟ ΟΛΩΝ ΜΑΣ...

    • factorx avatar
      factorx @ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΓΟΥΣΑΣ 02/02/2011 15:33:22

      http://www.antinews.gr/2011/02/02/83403/

  7. καθρέφτης avatar
    καθρέφτης 02/02/2011 14:41:04

    Λαθρομετανάστες και λοιπές "δημοκρατικές" δυνάμεις.

  8. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 02/02/2011 15:05:37

    Κατα ΣΚΑΙ.. υπηρξε Εθελοντικος Εξισλαμισμος !!! Εξισλαμισμος και εθελοντικος πως γινεται?? χαχαχαχα ρε ειναι γελοοι μιλαμε.... δεν μπορουν να το μπαλωσουν ουτε με σιλικονη.
    Εθελοντικος Εξισλαμισμος.. μαλιστα.. εε αν ειναι ετσι να κανουμε Εθελοντικο Εκχριστιανισμο σοτυς δικους μας... δε θα κανουμε κακο !! ΟΥΣΤ παλιο...!#&(@~*^#

    ΠΠ

    • Κοντη Λιζα avatar
      Κοντη Λιζα @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 02/02/2011 16:42:23

      Πως κανεις ετσι; Θυμαμαι το 99 σε διαδικτυακες συζητησεις με επωνυμο συριζαιο μπλογκερα προοδευτικο και το λουρι της μανας του που μιλαγε για συμπατριωτες μας μουσουλμανους και το δικαιωμα τους να εξασκουν την πιστη τους. Οταν ρωτηθηκε πως μας προεκυψαν οι συμπατριωτες μας μουσουλμανοι στην αθηνα για να ζητανε και τζαμι και χωρια απο το οτι στις ισλαμικες χωρες δεν εχουν καν το δικαιωμα να ασκουν την πιστη τους οι αλλοθρησκοι δεν απαντησε. Αλλα δες την λυσσα του Αλεκαρα για την ελληνικη δικαιοσυνη (δε λεω γιουσουφακι την εχουν κανει οι πασοκογυφτοι) ξαφνικα οταν ειπε το αυτονοητο. Μεχρι που πεταχτηκε και ο αρουραιος να υπερασπισει τα πεπραγμενα της συμμοριας διοτι περι συμμοριας εκκαθαριστων προκειται.

      • ΒΙΣ avatar
        ΒΙΣ @ Κοντη Λιζα 02/02/2011 19:30:45

        Αυτά για όσους θεωρούν ακόμα το ΚΚΕ κόμμα πατριωτικό, χαχα.
        Επειδή οι μεταστάσεις (ΣΥΡΙΖΑ, ΑΝΤΑΡΣΥΑ, Αλαβάνος και δεν συμμαζεύεται) είναι ακόμα χειρότερες, δεν σημαίνει ότι ο αρχικός όγκος είναι καλοήθης.
        Την καταχάρηκα τη δήλωση της Αλέκας. Πόσους "αναξιοπαθούντες" Μαροκάνους φιλοξενείς στο Σπίτι του Λαού Αλέκα;

      • anonymos avatar
        anonymos @ Κοντη Λιζα 03/02/2011 06:35:46

        Συγνώμη. Δηλαδή εσείς λέτε ότι αφού πχ οι σαουδάραβες δεν επιτρέπουν χριστιανικές εκκλησίες γιατί εμείς να έχουμε τζαμί; Με άλλα λόγια γιατί να έχουμε εμείς υψηλότερες αξίες από τους άλλους; Τόση ανασφάλεια πια έχουμε ως λαός;

        • Κοντη Λιζα avatar
          Κοντη Λιζα @ anonymos 03/02/2011 22:09:08

          Αγαπητε ανωνυμε με τις υψηλες αξιες. Δεν μου λες ποσους μουσουλμανους φιλοξενεις στο σπιτι σου; Με λιγωτερους απο πεντε δεν δικαιουσαι δια να ομιλεις.

          Οι μουσουλμανοι ηρθαν εδω ως λαθρο και νομιμοποιηθηκαν με αλχημειες. Η κρατουσα θρησκεια εδω είναι η χριστιανικη ορθοδοξη. Η παραδοση μου εστω και αν προσωπικα δεν πιστευω ιδιαιτερα σε κατι ειναι αυτη η χριστιανικη ορθοδοξη. Πως θα ερθει ενας που δεν φροντισε καν να ερθει νομοτυπα αλλα τον εφεραν και τον νομιμοποιησαν πλαγιως διαφοροι πονηρα σκεπτομενοι και θα απατησει να εχει τα ιδια δικαιωματα με μενα;

          Κλινω με μια παρενθεση που μου διηγηθηκε φιλος ναυτικος: Πριν πολλα χρονια καποιος ελληνας ναυτικος τρακαρε με το αυτοκινητο του στην Τζεντα (;) με καποιο Σαουδαραβα με υπαιτιοτητα του Σαουδαραβα. Οταν ηρθε η αστυνομια ο ελληνας εξηγησε και η αστυνομια του ειπε εσυ φταις. Μα τους λεει. Δεν εχει μα και ξεμα αυτος ειναι στην χωρα του, εσυ εισαι ξενος. Αυτο βεβαια ειναι καπως υπερβολικο (να μην υπαρχει στοιχειωδης νομικη προστασια του νομιμου ξενου) αλλα επειδη εζησα σε διαφορες χωρες αυτο σε γενικες γραμμες ειναι ο κανονας. Ο πολιτης περνα πριν τον αλλοδαπο εστω και νομιμο αφηνω δε τον παρανομο. Αυτος τρωει σουτ χωρις πολλα πολλα. Αυτοι λοιπον οι Σαουντηδες και όλοι οι αλλοι ισλαμιστες μετοικοι ζητουν απο εμας στην χωρα μας δικαιωματα που οι ιδιοι αρνουνται οχι σε ταξιδιώτες αλλα σε αλλοθρησκους συμπατριωτες τους. Προσωπικα θα τους εδινα 48 ωρες για να την κανουν. Εδω στο Ελλαδισταν εχει πολλους καλους σαμαριτες και κατα κανονα ειναι επαγγελματιες πολεμιοι της εκκλησιας (σε αντιθεση με το ιερατειο) αθεοι και αριστεροι. Και δεν τιθεται καν θεμα ανασφαλειας. Ο ερχομος των ξενων πυροδοτησε την εγκληματικοτητα και φτασαμε να γινουμε Σικαγο. Μεχρι που οι εφημεριδες δηθεν για τα ανθρωπινα δικαιωματα και τα προσωπικα δεδομενα αποσιωπουν την ταυτοτητα του δραστη που συνηθως ειναι Αλβανογεωργιανοπακιστανοσυροτσετσενοιρακοπαλαιστινιος.

  9. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 02/02/2011 15:08:44

    Κατα ΣΚΑΙ ειχαμε και σχετικη ευημερια.. χαχαχαχ και χαιρομαστε !!.. και τα αλοδαπα εδω,, το ιδιο εχουν... ΟΧΙ ??
    Οθωμανος που σας χρειαζεται... με σχετικη ευημερια.. ο Μωαμεθ κ Κατακτητης εσφαξε ΝΑΙ και Ανασκολωπησε ΝΑΙ.. ετσι λενε ΣΚΑΙ... εχουν ανοιχτο μυαλο απο πισω...!!!
    &#&@!_*&#@_!#@&_!

    ΠΠ

  10. LEWNIDAS avatar
    LEWNIDAS 02/02/2011 17:00:41

    την ρωμιοσυνη μην την κλαις! πατα θα υπαρχει μια μανη.

    ο θεμος ομως με εντυπωσιασε. ρε τον θεμακο, παντως καποιοι που τον ηξεραν απο παλια που εκανε μοτο κρος (ναι ο θεμος εκανε μοτο κρος)μιλανε για παιδι σπαθι.

    • petros avatar
      petros @ LEWNIDAS 02/02/2011 17:27:29

      μη τσιμπάς... κάπου δε θα τα βρήκαν κ... πιέζει... υποθέτω

  11. Δόκ avatar
    Δόκ 02/02/2011 17:32:46

    Έχουμε γεμίσει ΜΕΓΚΑλους ανθέλληνες ... κοιτάξτε μετά το 1.18 και στο τέλος του βίντεο...

    h--p://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=j7xWUwtkIvw

  12. Κάποιος avatar
    Κάποιος 02/02/2011 19:01:25

    Οι αδιάφθοροι του ΣτΕ θα κάνουν καμιά κίνηση σχετικά με την αντισυνταγματικότητα του Μνημονίου και των όρων του, που τορπιλίζουν το κράτος δικαίου και τα εθνικά κυριαρχικά μας δικαιώματα ή μήπως θεωρούν κι αυτοί ότι είναι ευλογία για τον τόπο και πρέπει να κάνουμε τα στραβά μάτια ;

    • S.T. avatar
      S.T. @ Κάποιος 02/02/2011 20:12:23

      Μετά με το ό,τι έγινε με την Χαρά Νικοπούλου (κόρη του τ. Προέδρου του Αρείου Πάγου), φαίνεται ότι έχει ξεσπάσει ένας άτυπος πόλεμος μεταξύ Δικαστών και κυβέρνησης (ενδεικτικά αναφέρω την περίπτωση της Δραγώνα).

      Επίσης μην ξεχνάμε την στάση που κράτησε ο εισαγγελέας στην Χαλκίδα για το μνημόνιο (αποδέχθηκε την μήνυση και την προώθησε).

      Απ' ό,τι φαίνεται οι Δικαστές έχουν μπει μπροστά στον αγώνα και ¨χαστουκίζουν" τις κυβερνητικές αδικίες, όπως έγινε με την Εθνική Απόφαση του ΣτΕ.

  13. teo avatar
    teo 02/02/2011 21:36:48

    Λοιπον. Δεν υπαρχει περιπτωση η Ολομελεια του Αριου Παγου να βγαλει αντιθετη αποφαση εναντια στα σχεδια των προδοτών. Ηδη οι φασιστες εχουν αναλαβει εργολαβικα να επιτηθωνται εναντιον του Αριου Παγου.

  14. Γιώργος Μεσσηνία avatar
    Γιώργος Μεσσηνία 03/02/2011 13:09:34

    Υπάρχει ακόμα δικαιοσύνη!

    όλα θα πάνε καλά, οι φασίστες να μην απειλούν τους δικαστικούς λειτουργούς και να μην επιχειρούν να αποπροσανατολίσουν τη κοινή γνώμη!

  15. thanasis avatar
    thanasis 03/02/2011 18:31:24

    καθε φορα που το ΠΑΣΟΚ τα βρισκει μαυρα χρησιμοποιει
    τους μεταναστες μετα τους πετα σαν λεμονοκουπα
    ετσι ο ανδρεας οjefry κερδισαν την εξουσια και
    ετσι ο γεωργακης οραματιζεται την global
    goverment που διακηρηση διεθνως