#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
25/01/2011 17:59
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Να φύγουν από τη Νομική τώρα….



Η κατάληψη της Νομικής από λαθρομετανάστες είναι μια πολύ σοβαρή υπόθεση.

Ποιοί τους έφεραν στην Αθήνα;

Το επίσημο κράτος δεν πήρε είδηση;

Ποιοί τους οδήγησαν στη Νομική Σχολή;

Πριν απο μερικές βδομάδες, με το έτσι θέλω, κατέλαβαν τα Προπύλαια και κεντρικές πλατείες της Αθήνας για να προσευχηθούν.

Τώρα καταλαμβάνουν  ένα από τα ιστορικότερα Πανεπιστημιακά Ιδρύματα της χώρας.

Την επόμενη φορά μπορεί να καταλάβουν το Μουσείο της Ακροπόλης ή και την ίδια την  Ακρόπολη...

Ποιός θα τους σταματήσει;

Αυτά δεν γίνονται πουθενά στον κόσμο!Ούτε σε μπανανίες!

Δεν μπορεί να εκβιάζεται η Πολιτεία από ανθρώπους που εισήλθαν παράνομα στη χώρα.

Κάθε μέρα που παραμένουν στην Νομική Σχολή Αθηνών ξεφτυλίζεται η έννομη τάξη της χώρας.

Στέλνουμε παντού το μήνυμα ότι είμαστε ένα «ξέφραγο αμπέλι», μια ανοργάνωτη χώρα.

Οποιος θέλει μπαίνει, καταλαμβάνει δημόσια κτίρια,  περιουσία του ελληνικού δημοσίου, και προκαλεί το κράτος και τον έλληνα φορολογούμενο.

Πρόκειται περί ιταμής πρόκλησης.

Αυτοί δεν είναι λαθρομετανάστες.

Αποτελούν ομάδα κρούσης και δοκιμάζουν τις αντοχές μας.

Να φύγουν  από τη Νομική τώρα…

Α.Δ.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Αλεξανδρος avatar
    Αλεξανδρος 25/01/2011 18:06:13

    να φύγουν τώρα και να πάνε για εγκατάσταση στα γραφεία του ΠΑΣΟΚ και του ΣΥΡΙΖΑ

    • διηνεκης avatar
      διηνεκης @ Αλεξανδρος 25/01/2011 19:55:12

      Οχι φιλε μου να πανε απο εκει που ηρθαν

      • Σοσιαληστής avatar
        Σοσιαληστής @ διηνεκης 25/01/2011 21:36:35

        και ακόμα παραπέρα...

        Πάντως να ευχαριστήσουμε και ΣΥΡΙΖΑ για τις υπηρεσίες που προσέφερε μακάρι να κάνουν κατάληψη ακόμα σε 2-3 "εκπαιδευτικά" ιδρύματα, αριστερίζον άσυλα ανιάτων.

  2. Zio avatar
    Zio 25/01/2011 18:08:30

    Και κάποιος να κάνει κάτι με τους μοντέρνους νταβατζήδες της εποχής μας που εκμεταλλεύονται ανθρώπους για να κερδίσει καμιά ψήφο το αφεντικό που παλεύει κάθε φορά να μπεί στη Βουλή.
    Οι προοδευταράδες μας, οι πραγματικοί ρατσιστές που ασχολούνται με τα προβλήματά όλου του πλανήτη ΕΚΤΟΣ των Ελλήνων, το μόνιμο παρακράτος και η χούντα της μειοψηφίας θα πρέπει να αναλάβει της ευθύνες της, να καταγγελθούν και να διαπομπευθούν για τις πρακτικές τους και τις ύπουλες και επιζήμιες ενέργειές τους.

    • A.M. avatar
      A.M. @ Zio 25/01/2011 19:24:00

      Ποιός μωρέ να αναλάβει τις ευθύνες του;;;;;
      Οι ανεύθυνοι;

      Καραγκιοζιλίκια!
      Ξεφτίλες!

      Και η ΝΔ όλο τρίχες ανακοινώσεις βγάζει!

      Η μόνη επιβεβλημένη δήλωση του Σαμαρά θα ήταν ΧΤΈΣ και όχι σήμερα:

      «Έφοδος των αστυνομικών δυνάμεων και άμεση απέλαση ΌΛΩΝ όσων συμμετείχαν στην κατάληψη!!!»

      Αυτή η δήλωση ΜΌΝΟΝ εκφράζει όχι μόνο τους ΝΔάτες αλλά και κάθε Έλληνα.
      ΜΌΝΟΝ αυτή!
      Καμμία άλλη δήλωση ΔΕΝ γίνεται αποδεκτή!
      Ούτε ωραία λόγια, ούτε εξηγήσεις ούτε τίποτε!
      Στεγνά και σκέτα!
      Μία μόνο φράση κύριε Σαμαρά!
      Πείτε την !

      Και εννοείται πως ΑΠΑΙΤΟΎΜΑΙ ως πολίτες άμεση όχι εκκένωση της Νομικής αλλά ΑΠΈΛΑΣΗ όλων των καταληψιών ΧΩΡΊΣ ΚΑΜΜΊΑ ΑΠΟΛΎΤΩΣ διαδικασία γραφειοκρατική.
      Μπουζούριασμα, καράβι και βόρειος αφρική!
      Και ξαναγράφω: Χτές! όχι σήμερα ούτε αύριο. Χτές!

      Άντε γιατί το παραγαμήσαμε το ζήτημα με τον κάθε καραγκιόζη εδώ στο Ελλαδιστάν.
      Το ΠΑΡΆ-γαμήσαμε όμως!
      Δέν πάει άλλο!

      • Misha avatar
        Misha @ A.M. 25/01/2011 20:27:06

        Οι μπάτσοι φυλάνε την τρόικα, και είναι απασχολημένοι με την χωματερη του Μπομπολα στην Κερατέα.
        Εξάλλου και οι λαθρομετανάστες την τρόικα εξυπηρετούν....

        • Orestios avatar
          Orestios @ Misha 25/01/2011 21:39:34

          Στην Κερατέα η κυβέρνηση ρίχνει ξύλο στους κατοίκους και στην Νομική χαριεντίζεται με τους δουλεμπόρους.
          Έλληνες κορόιδα!!!!

  3. http://neotera.wordpress.com avatar
    http://neotera.wordpress.com 25/01/2011 18:10:53

    H Αννα πάντως είπε ότι θα χρειαστεί συντονισμός πολλών υπηρεσιών για να τους βγάλουν από τη Νομική.... ))
    Οχι, για να μην έχουμε αυταπάτες, το λέω πως γίνονται αυτά τα πράματα με την Παγκόσμια Διακυβέρνηση.

    • Orestios avatar
      Orestios @ http://neotera.wordpress.com 25/01/2011 18:14:18

      Για την Παγκόσμια Διακυβέρνηση που υποκλείνεται στο οργανωμένο έγκλημα μιλάς?

      • http://neotera.wordpress.com avatar
        http://neotera.wordpress.com @ Orestios 25/01/2011 18:48:24

        Ακριβώς, αλλά προϋπάρχει πολιτικός σχεδιασμός. Εντάσεται στο πολιτικό έγκλημα, κατά της Ελλάδας εν προκειμένω...

        • Κώστας Ροδινός avatar
          Κώστας Ροδινός @ http://neotera.wordpress.com 25/01/2011 18:58:23

          Δεν έγινε τυχαία η επιλογή της Νομικής Σχολής.

          • Orestios avatar
            Orestios @ Κώστας Ροδινός 25/01/2011 18:59:03

            Τίποτα δεν γίνεται τυχαία σε μια πολεμική επιχείρηση

        • Orestios avatar
          Orestios @ http://neotera.wordpress.com 25/01/2011 18:58:27

          Μα η Παγκόσμια Διακυβέρνηση είναι το ίδιο το οργανωμένο έγκλημα

  4. ΣΟΝ ΠΕΝ avatar
    ΣΟΝ ΠΕΝ 25/01/2011 18:11:56

    Το μαλακό υπογάστριο της νεοελληνικής κακοδαιμονίας είναι η ατολμία και η έλλειψη αντανακλαστικών της Πολιτείας να εφαρμόσει τους νόμους.
    Κατάργηση του ασύλου τώρα.
    Η Κυβέρνηση αδρανεί.
    Η Ν.Δ τί κάνει?
    Μας δείχνει πως θα κυβερνήσει αύριο?

    • A.M. avatar
      A.M. @ ΣΟΝ ΠΕΝ 25/01/2011 19:47:46

      Έλλειψη πολιτικής βούλησης ονομάζεται αυτό.
      Και απ το πασοκ και απ την νδ.
      Εσύ πιστεύεις ότι αν κάτι τέτοιο γίνονταν ή γίνει επί ΝΔ μελλοντικά θα υπάρξει η σωστή αντίδραση και η άμεση εφαρμογή των νόμων;
      Εγώ δυστυχώς δεν το πιστεύω.
      Ακόμα θυμάμαι να καίγεται η Αθήνα και να φεύγω απ το σπίτι μου επειδή κόντευα να πάω από ασφυξία απ τα χημικά και ο Παυλόπουλος μας μίλαγε για αμυντική στάση της αστυνομίας!!!
      Δουλευόμαστε;
      Άμα δεν έχετε τ'@@ να κυβερνήσετε κύριοι μην γίνεστε κυβέρνηση!
      Στα παλιά μας τα παπούτσια αν θα υπήρχαν και άλλοι νεκροί!
      Να υπήρχαν!
      Αν ο άλλος θέλει να κάνει πλιάτσικο και να καίει την Ελλάδα τότε θα πρέπει να είναι έτοιμος και για το φέρετρο.
      Αλλοιώς να κάτσει στ'' αυγά του.
      Αλλά μια απ τα ίδια δυστυχώς είναι όλοι.
      Και δεν βλέπω «ζωηρό» ούτε τον Σαμαρά.
      Ξανα-δυστυχώς.

      Άντε γιατί αρχίζουμε και γινόμαστε εκτός εαυτού σιγά - σιγά.
      Και αυτό είναι ΚΑΛΌΟΟ!!! έως πολύ καλό θάλεγα.

      • ΣΟΝ ΠΕΝ avatar
        ΣΟΝ ΠΕΝ @ A.M. 25/01/2011 20:22:21

        A.M
        Τελικά κάτι αλλάζει.
        Σαμαράς: Να καταργηθεί τώρα το άσυλο.

        • A.M. avatar
          A.M. @ ΣΟΝ ΠΕΝ 25/01/2011 20:45:58

          Να το δούμε.
          Για την ώρα η δήλωση μου αρκεί.

  5. ELLINFREE avatar
    ELLINFREE 25/01/2011 18:12:13

    ΣΙΓΟΥΡΑ ΚΑΙ ΕΔΩ ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΓΑΠ ΣΤΗΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΤΟΥ ΝΑ ΔΙΑΛΥΣΕΙ ΣΥΘΕΜΕΛΑ ΤΗΝ ΧΩΡΑ,ΑΦΟΥ ΕΒΑΛΕ ΣΤΟΧΟ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΑ ΤΗΝ ΝΑΥΑΡΧΙΔΑ ΤΟΥΣ,ΤΗΝ ΝΟΜΙΚΗ ΣΧΟΛΗ!!! ΚΑΙ ΤΙ ΕΧΟΥΜΕ ΝΑ ΔΟΥΜΑ ΑΚΟΜΑ????
    ΠΟΙΟΙ ΤΟΝ ΦΕΡΑΝ ΤΟΝ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΕΑ ΑΥΤΟΝ ,ΤΟΝ ΓΑΠ,
    ΞΕΣΤΡΑΒΩΘΗΤΕ ΕΛΛΗΝΕΣ!!!!!

    • JOHN D avatar
      JOHN D @ ELLINFREE 26/01/2011 01:59:00

      KOLAKES TOU PASOK POU ETOIMAZAN XRONIA

  6. Orestios avatar
    Orestios 25/01/2011 18:13:21

    Η Κυβέρνηση είτε αδυνατεί μα αντιμετωπίσει το ορανωμένο έγκλημα είτε το ευννοεί.
    Σε κάθε περίπτωση έχουμε να κάνουμε με ανίκανους Υπουργούς.
    Άμεση παραίτηση της επικίνδυνης κυβέρνησης.

    • sotos avatar
      sotos @ Orestios 25/01/2011 19:12:01

      Η Κυβέρνηση είτε αδυνατεί μα αντιμετωπίσει το ορανωμένο έγκλημα είτε το ευννοεί.
      Σε κάθε περίπτωση έχουμε να κάνουμε με ανίκανους Υπουργούς.
      Εαν η κυβέρνηση αδυνατεί να αντιμετοπίσει το οργανωμένο έγκλημα τότε ναι έχουμε να κάνουμε με ανίκανους υπουργους, εαν όμως ευνοεί το οργανωμένο έγκλημα τότε έχουμε να κάνουμε με πολύ ικάνους αλλά για το χειρότερο, για τη μεγλύτερη προδοσία. Έχει διφορά το ένα αο το άλλο.

  7. ΝΙΨΟΝΑΝΟΜΗΜΑΤΑΜΗΜΟΝΑΝΟΨΙΝ avatar
    ΝΙΨΟΝΑΝΟΜΗΜΑΤΑΜΗΜΟΝΑΝΟΨΙΝ 25/01/2011 18:16:58

    Η καταξιωμένη γενιά του ΠΟΛΥΤΕΧΝΕΙΟΥ βρήκε επιτέλους τους συνεχιστές των οραμάτων της. ΨΩΜΙ-ΠΑΙΔΕΙΑ-ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΑΑ. Χα, χα, χα.

    • Orestios avatar
      Orestios @ ΝΙΨΟΝΑΝΟΜΗΜΑΤΑΜΗΜΟΝΑΝΟΨΙΝ 25/01/2011 18:25:13

      Το οργανωμένο έγλημα ζητά συνεχιστές

  8. ψυχραιμια avatar
    ψυχραιμια 25/01/2011 18:21:59

    Kαποιοι εχουν καταλαβει οτι αρχιζει να μυριζει μπαρουτι και θελουν να βγαλκουν την ουρα τους απεξω.
    http://www.kke.gr/anakoinoseis_grafeioy_typoy/anakoinosh_toy_grafeioy_typoy_gia_thn_paroysia_metanaston_sthn_nomikh_sxolh?morf=1
    Αυτοί που οδήγησαν τους μετανάστες στο υπό ανακαίνιση παλιό κτήριο της Νομικής, με αυτή την ενέργεια δεν υπηρετούν τα δίκαια αιτήματα των μεταναστών - προσφύγων, αλλά τους εκθέτουν περισσότερο στη συκοφάντηση και στις απειλές αντιδραστικών κομμάτων και μηχανισμών, στην κρατική καταστολή και στους εκβιασμούς των κυκλωμάτων που τους εκμεταλλεύονται.

    Ταυτόχρονα προσφέρουν υπηρεσίες στις δυνάμεις που επιθυμούν και επεξεργάζονται την κατάργηση του πανεπιστημιακού ασύλου. Συμβάλλουν στον παραπέρα εκφυλισμό των φοιτητικών συλλόγων εφόσον καλύπτουν τις επιλογές και τις ενέργειές τους με δήθεν συλλογικές διεργασίες και αποφάσεις

    • http://neotera.wordpress.com avatar
      http://neotera.wordpress.com @ ψυχραιμια 25/01/2011 18:57:14

      Εσένα σου φταίει το ΚΚΕ δηλαδή ?

      • ψυχραιμια avatar
        ψυχραιμια @ http://neotera.wordpress.com 25/01/2011 19:17:10

        Οχι.Το ΚΚΕ ομως ειναι βαρομετρο οταν αρχιζουν να μαζευονται συννεφα γιατι εχει πληροφορηση.
        Και στην καταληψη του Πολυτεχνειου το 73 ηταν αντιθετο γιατι υποπτευοταν που οδηγει -ασχετα αν μετα την οικειοποιηθηκε - και σε πολλες περιπτωσεις αποστασιοποιειται.
        Για μενα η ανακοινωση ειναι ενδειξη οτι κατι φοβαται και δεν ειναι δυσκολο να καταλαβει κανεις : εδω υπαρχει δυναμικη απαιτηση των ισλαμικων κυκλωματων που επηρεαζουν την ακρα αριστερα να νομιμοποιηθει η παρουσια τους στην Ελλαδα τη στιγμη που το Ισραηλ πονταρει στη συμμαχια με αυτην και ο Παπανδρεου αμφιρρεπει παιζοντας διπλο παιγνιδι.
        Ενα τσαφ να γινει και θα γινει χαμος.

        • Κώστας Ροδινός avatar
          Κώστας Ροδινός @ ψυχραιμια 25/01/2011 19:27:34

          Ψυχραιμία,
          νομίζω οτι και εσύ, επι του προκειμένου, έχεις πληροφόρηση.

        • αποκατάσταση avatar
          αποκατάσταση @ ψυχραιμια 25/01/2011 21:12:04

          Φίλε ψυχραιμία, είναι πολύ σοβαρά αυτά που λες και δεν υπάρχει κανένα μίγμα κινδυνολογίας εδώ. Μπορεί να το καταλάβει κανείς από το τι πάνε να κάνουν εδώ κοιτώντας το ταραγμένο κλίμα των τελευταίων ημέρων στις τριγύρω χώρες.

        • rally monkey avatar
          rally monkey @ ψυχραιμια 25/01/2011 23:04:04

          Στο ιδιο εργο θεατες - Βασικα Τα Ειπαν ολα οι Α.Μ./Αρματιστης/αλλενακι/ανακοινωση του ΚΚΕ (courtesy of ψυχραιμια) διαβαστε τα σχολια τους.

          Αντιδραση - Δεν βλεπω να υπαρχει τροπος και αν καποιος σκεφτεται κατι ας το κανει τα λογια εγιναν πολυ φτηνα.
          Η Αστυνομια εκτελει τις εντολες του καθεστωτος ΓΑΠ - (αυτη τη φορα ουσιαστικα εγκατεστησε τους λαθρο στηνωντας την προβοκατσια - επι Κ.Κ.β' Δεκ'08 παρακολουθουσε αμετοχη και τοτε εντολες ...) επομενως μονο βλαβη θα προκαλεσει γιατι θα ενεργησει βασει εντολης των προβοκατωρων.
          Η αντιπολιτευση - ουτε καν λογια δεν εχει να προσφερει.. δεδομενων των συνθηκων το να πει κανεις ο'τι ειναι τραγικα κατωτερη των περιστασεων θα τους κανει χαρη. Ουσιαστικα δεν υπαρχει αντιπολιτευση - υπαρχει ο Σαμαρας (αν και ο ιδιος κατα τα φαινομενα δεν το'χει συνηδητοποιησει) - και φερει μεγαλη ευθυνη (που γινεται ακομα μεγαλυτερη επειδη δυστυχως δεν υπαρχει εναλλακτικη)

  9. Αρματιστής avatar
    Αρματιστής 25/01/2011 18:23:28

    Τι ψάχνεις φίλε;
    Δεν έχεις αντιληφθεί ότι είομαστε ένα κράτος παρακμιακό, ένα κράτος της πλάκας; Δεν έχεις καταλάβει ότι όλοι μας δουλεύουν αγρίως; Δεν άκουσες τις ανακοινώσεις των πολιτικών; "Πρέπει να γίνει σεβαστή η νομιμότητα!!" Ποια νομιμότητα ρε καραγκιόζηδες του κερατά; Και με ποιο τρόπο; Ελάτε στο δια ταύτα ρε άθλιοι... Αν έχετε κουράγιο και δύναμη, ονοματίστε την την νομιμότητα. Κρύβεστε πίσω από λέξεις και λόγια... "Το μαχαίρι πρέπει να φθάσει στο κόκκαλο"!!! Το μόνο κόκκαλο που έχει βρει μέχρι σήμερα είναι των πολιτών και της έρμης πατρίδας.

    Αγαπητέ φίλε. Οδηγούμαστε στη πλήρη απαξίωση και στο τελειωτικό ξεπεσμό.

    Φωνάζουν όλοι οι σιτιζόμενοι από το ταμείο της Ζήμενς: "Να εφαρμοστεί ο νόμος, πάντοτε όμως με σεβασμό στη προστασία των δικαιωμάτων των μεταναστών".......... Και ο σεβασμός στα δικαιώματα των Ελλήνων πολιτών; Ο σεβασμός στα δικαιώματα των γηγενών;

    Αστείες κουβέντες από αστείους γελοίους ανθρώπους... Αυτούς που έντεκα μήνες προσπαθούν με νύχια και δόντια να σκεπάσουν το σκάνδαλο της ζήμενς. Να ελεγχθούν τα πόθεν έσχες όλων των διατελεσάντων υπουργών μετά το 1974 ... ζήτησε ο Σαμαράς... Είναι διαθέσιμα Αντώνη; Υπάρχουν ή τα έχουν καταστρέψει;

    Είμαστε κράτος της πλάκας. Ζούμε Παλαιολόγειες ημέρες και όσοι θέλουν ας το καταλάβουν.

    • dim avatar
      dim @ Αρματιστής 25/01/2011 18:45:26

      Συμφωνώ 1000%

    • Misha avatar
      Misha @ Αρματιστής 25/01/2011 20:20:58

      Φίλε Αρματιστή, συνυπογράφω αμφοτέραις ταις χερσί την ακροτελεύτια πρόταση σου.
      Ακριβώς έτσι είναι!

  10. donaE avatar
    donaE 25/01/2011 18:27:05

    Γιατι θυμωνουμε καθυστερημενα;Η κυριαρχια υπαρχει ή δεν υπαρχει τωρα την θυμηθηκαμε.Εδω δεν μπορουν αν αποφασισουν για ενα νομο που αφορα ενα ταμειο χωρις να ρωτησουμε τους 'δανειστες μας' που λεει και ο Λοβερδος .Ας ρωτησουν την τροικα.

  11. DARK-BLUE avatar
    DARK-BLUE 25/01/2011 18:29:18

    Να δείτε πως θα τους την φέρουν οι αριστεριστές, της κυβέρνησης με τούς καταληψίες λαθρομετανάστες δημιουργώντας ένα είδος.."ντόμινο" με αφορμή τις ξεσηκωμένες αραβικές χώρες.
    Αυτοί θα είναι η αφορμή να καεί η Αθήνα....δεν ξέρω αν θέλω να πέσω μέσα η έξω στις προβλέψεις μου.

  12. Σκεπτόμενος avatar
    Σκεπτόμενος 25/01/2011 18:30:00

    Μου μυρίζει οργανωμένο κυβερνητικό Παιχνίδι με δικαίωση για ανθρωπιστικούς λόγους τους 250 στην Αθήνα (Νομική Σχολή, Πρύτανης ΠΑΣΟΚ) και τους 50 στην Θεσσαλονίκη (Εργατικό Κέντρο Προεδρείο ΠΑΣΟΚ). Με σιγούρεψαν οι ανακοινώσεις ΠΑΣΠ, ΔΑΠ, ΣΥΝ, και η αναστολή της Νομικής Σχολής.
    Άλλωστε γι’ αυτό και ήρθαν στην Αθήνα και Θεσσαλονίκη οργανωμένα μόνο άντρες και καμία γυναίκα και κανείς δεν κούνησε το χεράκι του παρόλο ότι το ήξεραν. Για ανθρωπιστικούς λόγους να τους χαιρόμαστε.

    • STATHIS avatar
      STATHIS @ Σκεπτόμενος 25/01/2011 18:38:28

      Από πάντα οι πληθισμοί ζητούσαν "ζωτικό χώρο" αυτόνομης ανάπτυξης & όταν δεν τον αποκτούσαν ειρηνικά ΤΟΤΕ ΚΑΝΑΝ ΠΟΛΕΜΟ & ή ΚΑΤΑΛΑΜΒΑΝΑΝ ΤΟΝ ΑΝΑΓΚΑΙΟ ΧΩΡΟ ή (λόγω των θανάτων -απωλειών) τους αρκούσε ξανά ο χώρος τους και παρουσίαζαν και ανάπτυξη (λόγω της αναγκαίας "παλινόρθωσης") .

      Σήμερα τα πράγματα (ελέω ΜΚΟ - Προπαγάνδας & αποπολιτισμού ) είναι ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΑΠΛΟΥΣΤΕΡΑ . !

      ΚΑΛΗ ΧΩΝΕΨΗ ΚΑΙ ΜΕ ΤΙΣ ΥΓΕΙΕΣ ΜΑΣ !!!


      *Μιά άποψη.-

  13. enianos avatar
    enianos 25/01/2011 18:30:22

    Για να αντιληφτεί και ο τελευταίος παραπλανημένος, αφελής, πολίτης τούτης της βασανισμένης χώρας, σε τι υπόληψη έχουν το κορυφαίο αυτό πανεπιστήμιο οι αποφοιτήσαντες, που οι πλειονότητα αυτών, στελεχώνει τον κυριότερο θεσμικό φορέα του κράτους, ούτε μια ανακοίνωση ούτε μια κίνηση έστω, για τα μάτια του κόσμου, πλήρες απαξίωση!

    • Κώστας Ροδινός avatar
      Κώστας Ροδινός @ enianos 25/01/2011 18:31:53

      Eύστοχη η παρατήρηση σου.

  14. man8os avatar
    man8os 25/01/2011 18:31:41

    MIT in action....
    Ρε βαλτε την αστυνομια να καθαρισει!! Τι λεμε τωρα?

  15. ΚΜ avatar
    ΚΜ 25/01/2011 18:31:57

    Κατάργηση «πανεπιστημιακού ασύλου» τώρα!

    ΥΓ: Μέχρι τα «πορτοκαλί δεκεμβριανά» είχα αντίθετη άποψη, τρομάρα μου...

  16. factorx avatar
    factorx 25/01/2011 18:34:25

    Ανακοίνωση του Γραφείου Τύπου ΣΥΝΑΣΠΙΣΜΟΥ

    για την απεργία πείνας των μεταναστών

    Με αφορμή την απεργία πείνας εκατοντάδων μεταναστών σε πανεπιστημιακό χώρο για τη διεκδίκηση νομιμοποίησής τους, έχει ξεκινήσει μια ενορχηστρωμένη προσπάθεια στοχοποίησης των πολιτικών δυνάμεων που έχουν ταχτεί αλληλέγγυες στα δίκαια αιτήματά τους, με προφανή στόχο να ξεφύγει η συζήτηση από την ουσία της.

    Η απόφαση των μεταναστών να πραγματοποιήσουν απεργία πείνας σε χώρο του Πανεπιστημίου Αθηνών, που δεν παρακωλύει την πανεπιστημιακή διαδικασία, έγινε κατόπιν απόφασης του Δ.Σ. του Συλλόγου φοιτητών της Νομικής σχολής, την οποία ψήφισαν και οι φοιτητικές παρατάξεις ΔΑΠ και ΠΑΣΠ.

    Αναρωτιόμαστε τι ακριβώς μεσολάβησε ώστε λίγες ώρες αργότερα οι εν λόγω παρατάξεις, να αλλάξουν στάση.

    Σε κάθε περίπτωση, το κρίσιμο ζήτημα δεν είναι ο χώρος που επιλέγουν, αλλά η κραυγή απόγνωσης εκατοντάδων συνανθρώπων μας οι οποίοι αναγκάζονται με οριακό τρόπο να διεκδικήσουν το αυτονόητο: να τους αναγνωριστούν τα δικαιώματά τους, καθώς πολλοί από αυτούς βρίσκονται στη χώρα μας επί πολλά χρόνια, χωρίς χαρτιά.

    Ας μην ψάχνουν, λοιπόν, η υπουργός παιδείας, καθώς και όσοι έσπευσαν κατά τη συνήθη πρακτική τους σε κυνήγι μαγισσών, για υποκινητές.

    Η ενεργοποίηση των πιο συντηρητικών αντανακλαστικών της ελληνικής κοινωνίας, οι πιέσεις για αστυνομική παρέμβαση και καταστολή, δεν δίνουν διέξοδο σε ένα γενικευμένο πρόβλημα των σύγχρονων κοινωνιών.

    • GSV avatar
      GSV @ factorx 25/01/2011 18:39:49

      Θα σας παρακαλουσα να αναρτησετε ενα θεμα προς συζητηση!

      Η συνεισφορα της αριστερας στο νεοελληνικο κρατος !!!

      • ΒΙΣ avatar
        ΒΙΣ @ GSV 25/01/2011 19:57:32

        Η μέγιστη συνεισφορά της Αριστεράς στο νεοελληνικό κράτος συνίσταται στο ότι το νεοελληνικό κράτος είχε ησυχία και προόδευε μόνο όταν η Αριστερά ήταν μαντρωμένη.

      • pizza avatar
        pizza @ GSV 26/01/2011 14:55:27

        Συμφωνω. Αν και δεν θα βρουμε και πολυ θετικη συνεισφορα

    • Αρματιστής avatar
      Αρματιστής @ factorx 25/01/2011 18:51:41

      Εγώ δεν ακούω και ούτε επιθυμώ να ακούσω τη "φωνή απόγνωσης" των λαθρομεταναστών. Ακούω μόνο τη φωνή των Ελλήνων πολιτών. Οι διάφοροι αριστεροί του σαλονιού και τα μέλη των ΜΚΟ που ενδιαφέρονται για τα δικαιώματα των λαθραίων, να τους πάρουν στο σπίτι τους και να αναλάβουν τη σίτισή τους και την υγειονομική τους περίθαλψη.

    • Θεσσαλονικιός avatar
      Θεσσαλονικιός @ factorx 25/01/2011 19:22:55

      "... έγινε κατόπιν απόφασης του Δ.Σ. του Συλλόγου φοιτητών της Νομικής σχολής, την οποία ψήφισαν και οι φοιτητικές παρατάξεις ΔΑΠ και ΠΑΣΠ."

      Η απόλυτη διαστροφή!
      Από πότε "οι φοιτητικές παρατάξεις", δηλαδή το πιο διεφθαρμένο τμήμα της ελληνικής νεολαίας, αναγορεύθηκαν υπέρτατοι κριτές που αποφασίζουν για το πως θα λειτουργούν τα πανεπιστήμια της χώρας;
      Ποιός τους εκχώρησε αυτό το δικαίωμα;

      • A.M. avatar
        A.M. @ Θεσσαλονικιός 25/01/2011 19:57:08

        Μα τι λές τώρα;;;;;
        Που ζείς;
        Το πήραν μόνες τους αγαπητέ μου το δικαίωμα!

        Αλλά μάλλον δεν έχεις περάσει «τελευταία» απ τα ευαγή ιδρύματα που ονομάζονται ελληνικά ΑΕΙ και ΤΕΙ για να έχεις τέτοιες απορίες.

      • sanderson avatar
        sanderson @ Θεσσαλονικιός 25/01/2011 21:33:18

        Ρε δεν έχουν υπογράψει ΔΑΠ/ΠΑΣΠ, μην τρώτε το παραμύθι. Κάποιοι προσέθεσαν τις παρατάξεις αυτές κάτω από το κείμενο. Δεν σας κάνει εντύπωση που δεν υπογράφει η ΠΚΣ; Απλά οι αριστεροί δεν τολμούν να την προσθέσουν, γιατί εκεί πέφτει ξύλο.

      • HAL avatar
        HAL @ Θεσσαλονικιός 26/01/2011 00:44:18

        Δεν υπάρχει σφραγίδα στην ανακοίνωση, μόνο υπογραφές χωρίς
        ονόματα! Από την ανακοίνωση δε, απουσιάζουν τόπος, συμμετέχοντες
        και ψηφίσαντες. Επίσης τους βλέπω τους λεβέντες να έχουν στήσει μια
        χαρά μαγαζί πάνω στο server της Παντείου, εκμεταλλευόμενοι το
        (αποκλειστικά εκπαιδευτικό) δίκτυο grnet, στο οποίο ανήκει η IP
        194.177.218.66 Εγώ μέτρησα 12 site! espiv.net epodomes.org
        contrainfo.espiv.net en.contrainfo.espiv.net epodomes.org
        espivblogs.net decontrol.info afisa.espiv.net dimiourgikes.org
        sporos.org black-tracker.gr hungerstrike300.espivblogs.net Πάει
        καλά βλέπω η επανάσταση, με τα βρακιά των άλλων...

      • pizza avatar
        pizza @ Θεσσαλονικιός 26/01/2011 15:17:46

        Τα πολιτικα κοματα φιλε μου και η ανοχη της κοινωνιας

    • η Dimi avatar
      η Dimi @ factorx 25/01/2011 20:08:39

      Ξυριζα και Λαος θα βλέπουν Κοινοβούλιο μόνο με κυάλια αμέσως μετά τις επόμενες εκλογές.

      • Misha avatar
        Misha @ η Dimi 25/01/2011 20:50:59

        Όσο ο Ακης θα ξυπνά ατενίζοντας την Παναγιά την Αθηνιώτισσα, το κυνοβολείο θα παραμένει χώρος εξυπηρέτησης πολυθενικών εταιρειών.

        • η Dimi avatar
          η Dimi @ Misha 25/01/2011 21:41:32

          Μisha μου, σ'εκτιμώ και σε θαυμάζω απεριόριστα αλλά προβληματίστηκα ιδιαίτερα μ'αυτά που έγραψες γιά την 29η. Λόγω τιμής, ούτε εγώ, ούτε συγγενείς, ούτε φίλοι ούτε γείτονες που πρόκειται ν'αποτίσουμε Φόρο Τιμής στους Αετούς του Αιγαίου μας, αθόρυβα, ειρηνικά και με βαθύ σεβασμό, είμαστε ενήμεροι ή έχουμε οποιαδήποτε σχέση μ'αυτό το σοβαρό θέμα.

  17. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 25/01/2011 18:36:34

    Ο δοτός και στανικός συμβολισμός της κατάληψης της Νομικής είναι προφανές ποιους σκοπούς εξυπηρετεί.
    Είναι αλήθεια ότι στο δημοσίευμα της Πράβντα για τους πολέμους που ενδέχεται να ξεσπάσουν το 2011 μεταξύ Ρωσίας Τουρκίας υπήρχε ολόκληρη παράγραφος που αναφέρεται στην Ελλάδα και για ΥΠΟΚΙΝΟΥΜΕΝΗ "ΕΞΕΓΕΡΣΗ" ΜΕΤΑΝΑΣΤΩΝ? και η οποία παράγραφος έγινε προσπάθεια να αποκρυβεί?

    ΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΚΑΤΑ ΝΟΥ ΒΟΣΝΙΟΠΟΙΗΣΗ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΤΑΧΥΤΑΤΑ?
    Η υποκινούμενη "απεργία πείνας" μεθοδεύεται από ΠΟΛΥ ΨΗΛΑ ΚΑΙ ΕΞΩΤΕΡΙΚΑ ΕΠΙΣΗΣ.

    Οι πραγματικοί εχθροί της Ελλάδας ΤΩΡΑ αποκαλύπτονται.
    Το πρώτο καμπανάκι χτύπησε στην ΕΚΒΙΑΣΤΙΚΗ ΚΑΤΑΛΗΨΗ ΤΩΝ ΠΡΟΠΥΛΑΙΩΝ ΑΠΟ ΑΛΛΟΤΡΙΟΥΣ.
    ΕΚΑΝΑΝ ΟΤΙ ΔΕΝ ΑΚΟΥΣΑΝ...

    Τις προάλλες στον Αγ. Παντελεήμονα η αστυνομία είχε παρατάξει 10 κλούβες, 10 διμοιρίες ΜΑΤ, καταπάτησε το άσυλο της Εκκλησίας, έσπασε και έριξε μέσα χημικά, χτύπησε και προσήγαγε Έλληνες πολίτες.

    Διατυπώνουν πολλοί το ερώτημα "Μα γιατί δεν εξεγείρεται ο Ελληνικός λαός κατά των ΔυΝασΤών του?"

    Μία από τις απαντήσεις είναι στην ανωτέρω εικόνα.
    Ίσως Η μόνη Απάντηση.

    Καμία σχέση εμείς με δοτές εξεγέρσεις ανθρώπων που ούτε ξέρουν που πατούν και που πηγαίνουν, που ουδόλως τους ενδιαφέρουν αυτά τα χώματα, που δεν πολέμησαν οι πρόγονοί τους για αυτά, που σήμερα είναι εδώ και αύριο πέρα βρίσκονται.
    Ο Ελληνικός λαός έχει ένστικτο, έχει πάρει το μάθημα των δεκεμβριανών, παλαιότερων και πρόσφατων, και δεν θα οδηγηθεί ΥΠΟΚΙΝΟΥΜΕΝΟ πρόβατο προς σφαγή.

    Άντε να δούμε πόσο ακόμα θα ΥΠΟΚΡΙΝΕΤΑΙ ΤΟ PASS-oK! ΟΤΙ ΑΓΑΠΑΕΙ ΤΟΥΣ ΕΛΛΗΝΕΣ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΑΤΡΙΩΤΗΣ Ο ΤΖΕΦΡΙ!

    Pass-oK! σημαίνει: πέρασε ελεύθερα λαθρομετανάστη στην Ελλάδα!

    • Orestios avatar
      Orestios @ αλλενάκι 25/01/2011 18:55:10

      +1000 αλλενάκι

    • loretta avatar
      loretta @ αλλενάκι 25/01/2011 20:28:46

      Allenaki απαιχτο..!!!

  18. GSV avatar
    GSV 25/01/2011 18:37:53

    Οι παρανομοι μεταναστες δεν φταινε, οτι τους λενε κανουν και ζητουν αυτο που πιστευουν για τον εαυτο τους σωστο. Νομιμοποιηση!!

    Αυτοι οι εθνοπροδωτες που τους βαζουν να τα κανουν αυτα θελουν .....!!!

    Καταπατουν τα παντα προκειμενου να εποφελειθουν πολιτικα!

    Καταπατουν πρωτον και κυριον την αξιοπρεπεια εξαθλιωμενων ανθρωπων, μετατρεποντας τους σε πιονια για την εξυπηρετηση των σκοπων τους!

    Καταπατουν οποιαδηποτε εννοια εθνικης αξιοπρεπειας!

    Καταπατουν οποιαδηποτε εννοια πανεπιστημιακης αξιοπρεπειας!

    Νρτοπη και αισχος!!!

  19. WY avatar
    WY 25/01/2011 18:38:32

    ""Να φύγουν από τη Νομική τώρα….
    Από factorx στις 25/01/2011""

    Factorx,μήπως εννοείς νά φύγουν από τήν Νομική,οί................΄Ελληνες φοιτητές, τώρα?????

  20. loretta avatar
    loretta 25/01/2011 18:40:32

    καλα και που ειμαστε ακομα....ερχονται και χειροτερα φανταζομαι μαυτο το τσιρκο που μας κυβερναει...!!

    • αλλενάκι avatar
      αλλενάκι @ loretta 25/01/2011 18:48:07

      Αν δεν φύγουν όμορφα και ωραία ΤΩΡΑ είναι φανερό για το που ΘΈΛΟΥΝ ΠΡΟΣΤΑΤΕΣ ΚΑΙ ΚΥΒΕΡΝΩΝΤΕΣ ΝΑ ΠΑΕΙ το πράγμα.

      Προετοιμάζεται κατάληψη και στην Πάτρα και σε άλλες πόλεις.

      Οι Έλληνες υπό διωγμό από τα πατρογονικά τους,
      στη φυλακή για το ΦΠΑ,
      τιμωρημένοι γιατί έκαναν το λάθος και αγόρασαν δικό τους κεραμίδι,
      και οι λαθρομετανάστες ελεύθεροι να καταλαμβάνουν,
      να κλέβουν, να βιάζουν, να σκοτώνουν ΆΜΑΧΟΥΣ ΗΛΙΚΙΩΜΕΝΟΥΣ ΚΑΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ, να πουλάνε τις δικές τους, να εμπορεύονται τα πάντα αφορολόγητα και παράνομα.

      • Orestios avatar
        Orestios @ αλλενάκι 25/01/2011 19:58:02

        Αυτό κάνει η πιο βρώμικη κυβέρνηση του ΠΑΣΟΚ

        • Δ.Φ. avatar
          Δ.Φ. @ Orestios 25/01/2011 23:35:23

          μην στενοχωρεισαι φιλτατε,ερχεται ο ΣΑΜ κ θα λυθουν ολα τα προβληματα αυτοματως...

          • pizza avatar
            pizza @ Δ.Φ. 26/01/2011 15:21:29

            Μας δουλευεις φιλε ετσι???

      • loretta avatar
        loretta @ αλλενάκι 25/01/2011 20:31:21

        αλλενακι...

        σοδομα και γομορα....εχουμε γινει ανεπιθυμητοι στην ιδια μας την χωρα...ντροπη μονο ντροπη και αηδια νιωθω για αυτους του υποκριτες που μας κυβερνανε.

    • Αντάμ Παπαντάμ avatar
      Αντάμ Παπαντάμ @ loretta 25/01/2011 18:55:09

      loretta ,ο ΓΑΠ θα το καθαρίσει το θέμα γρήγορα ,γιατί δεν είναι τσίρκο σαν τον ΠΑΚΗ που άφησε τον Δεκέμβρη του 2008 την Αθήνα να καεί.

      • loretta avatar
        loretta @ Αντάμ Παπαντάμ 25/01/2011 20:33:45

        ....Το περιμενα αυτο ....αν ο πακης εκανε ενα τσικ παραπανω και εδινε εντολη....σε πληροφορω οτι οτι αριστερο υπηρχε εξω μαζι με το πασοκ θα καιγανε το συμπαν στην ελλαδα...!!

        Το καταλαβες καλα αυτο???

        αν ο νομος εφαρμοζεται απο δεξια κομματα εχουμε επανασταση ...αν ομως επιβαλεται απο τους....σοσιαλΗΣΤΕΣ ...τοτε προσκυνατε ολοι!!

        ντροπη..

        • Δ.Φ. avatar
          Δ.Φ. @ loretta 25/01/2011 23:39:40

          κατα την λογικη σου για να εφαρμοζεται η ταξη να μας κυβερνα συνεχεια ο ΓΑΠ...

          • loretta avatar
            loretta @ Δ.Φ. 26/01/2011 04:25:12

            προφανως λαθος καταλαβες...!!! παρτο δεξια..

  21. δημητρης μαλαμουλης avatar
    δημητρης μαλαμουλης 25/01/2011 18:44:52

    μαθανε για μας ..... και πλακώσαν κι οι λαθρομετανάστες.
    Σκληρή γραμμή τώρα απο ΑΚΣ και κόμμα.

  22. factorx avatar
    factorx 25/01/2011 18:45:31

    Να απεκδυθεί των ευθυνών του για την κατάληψη της Νομικής από μετανάστες και πρόσφυγες επιχείρησε ο υπουργός Προστασίας του Πολίτη, Χρήστος Παπουτσής. “Η προστασία του πανεπιστημιακού ασύλου είναι αποκλειστική αρμοδιότητα των πανεπιστημιακών αρχών”, αναφέρει σε ανακοίνωσή του, σημειώνοντας ότι: «το πολιτικό άσυλο δεν προσφέρεται, ούτε ως άλλοθι θεσμικής δυσλειτουργίας και διοικητικής ανικανότητας, ούτε ως πεδίον επιδίωξης πολιτικών σκοπιμοτήτων και αλλότριων εξωπανεπιστημιακών στόχων».

    • Κώστας Ροδινός avatar
      Κώστας Ροδινός @ factorx 25/01/2011 18:50:14

      Και πώς οι άνθρωποι αυτοί έφτασαν μέχρι την Νομική;
      Δεν τους πήρε κανένας χαμπάρι;

      • Αντάμ Παπαντάμ avatar
        Αντάμ Παπαντάμ @ Κώστας Ροδινός 25/01/2011 18:56:59

        κ.ΡΟΔΙΝΕ ,γιατί τους πέρασες για χρυσαυγίτες,μόνο αυτούς αντιλαμβάνετε ο ΠΡΟ.ΠΟ

    • Orestios avatar
      Orestios @ factorx 25/01/2011 18:56:56

      Ο ανίκανος υπουργός Παπουτσής είναι φοβισμένος και επικίνδυνος.
      Οφειλει να παραιτηθεί άμεσα

    • pizza avatar
      pizza @ factorx 26/01/2011 15:24:57

      Τι αλλο να περιμενουμε απο τον Παπουτση? Ουτε δημαρχος δεν μπορεσε να βγη και τωρα ο ΓΑΠ του εδωσε και υπουργειο. Δεν εβαζε καλυτερα την Μπιρμπιλη στη θεση του.

  23. ΜΑΡΙΑΝΝΑ ΑΝΔΡΟΥΤΣΟΥ avatar
    ΜΑΡΙΑΝΝΑ ΑΝΔΡΟΥΤΣΟΥ 25/01/2011 18:49:32

    "Αποτελούν ομάδα κρούσης και δοκιμάζουν τις αντοχές μας' Ο Α.Δ τα πε όλα.

  24. Bodinus1576 avatar
    Bodinus1576 25/01/2011 18:50:26

    Το ότι καταλάβανε την Νομική Σχολή δεν μπορεί παρά να έχει συμβολική σημασία: Το κράτος, για να υφίσταται χρειάζεται έδαφος (το καταλύσανε εγγράφοντας υποθήκη υπέρ των δανειστών), λαό (τον αλλοιώνουν, σκοτώνουν, τρομοκρατούν φυσικά και διανοητικά) και κυβέρνηση ικανή να ασκήσει αποτελεσματική εξουσία (παρεδόθη στην Τροϊκα), δηλαδή να παράξει Δίκαιο (συμβολική η διακοπή των μαθημάτων της Νομικής από παράνομους Αφροασιάτες). Βέβαι αυτό έχει και τα καλά του, καθώς, αν ξυπνήσουμε, έχουμε δικαιώμα να αντισταθούμε "με όλα τα μέσα", όπως το Σύνταγμα ορίζει.

  25. Αρματιστής avatar
    Αρματιστής 25/01/2011 18:53:37

    Μια φορά ο Βενιζέλος, απαντώντας σε προβοκατόρική ερώτηση (πάσα) του Καρατζαφέρη, δήλωσε ότι οι Ε.Δ. εγγυώνται τα σύνορα της χώρας....

    • Κώστας Ροδινός avatar
      Κώστας Ροδινός @ Αρματιστής 25/01/2011 18:55:55

      Αρματιστή,
      εσύ που γνωρίζεις πάντως, θα ησύχασες.
      Αναμένω το σχόλιό σου...

    • Orestios avatar
      Orestios @ Αρματιστής 25/01/2011 18:57:35

      Καλά ο Βενιζέλος είναι αλλού

    • ψυχραιμια avatar
      ψυχραιμια @ Αρματιστής 25/01/2011 19:21:00

      Μας ενδιαφερει να εγγυηθουν και το εσωτερικο της χωρας.

  26. αλλήθωρος avatar
    αλλήθωρος 25/01/2011 19:00:06

    Όταν προτάθηκε η δημιουργία των κέντρων υποδοχής σε εγκαταληφθέντα στρατόπεδα του Ε.Σ,αυτοί που τους έφεραν τα χαρακτήρησαν στρατόπεδα συγκέντρωσης.Ενώ τώρα τους έβαλαν στα πουπουλένια κρεββάτια του ''HILTON''

    • Κώστας Ροδινός avatar
      Κώστας Ροδινός @ αλλήθωρος 25/01/2011 19:01:34

      Είπαμε: η κατάληψη της Νομικής έχει τεράστια συμβολική σημασία.

      • ΣΟΝ ΠΕΝ avatar
        ΣΟΝ ΠΕΝ @ Κώστας Ροδινός 25/01/2011 20:33:35

        Αν η Αστυνομία επέμβει, που πρέπει, τότε θα πρέπει να είμαστε έτοιμοι να αντιμετωπίσουμε νέα Δεκεμβριανά με την υποστήριξη 300.000 και βάλε μουσουλμάνων.
        Μου μυρίζει άσχημα μεθόδευση.
        Οι γόρδιοι δεσμοί όμως κόβονται.

        • Orestios avatar
          Orestios @ ΣΟΝ ΠΕΝ 25/01/2011 20:34:15

          Είμαστε έτοιμοι για όλα!

      • loretta avatar
        loretta @ Κώστας Ροδινός 25/01/2011 20:37:53

        Κυριε Ροδινε

        ειναι εμφανες πλεον οτι ολα γινονται για να δειχθει οτι η ελλαδα πλεον δεν ειναι χωρα αλλα χωρος και για αυτο το χωρο δεν αποφασιζει Η ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ.

  27. iakovos avatar
    iakovos 25/01/2011 19:03:59

    Σχεδον ολοι αναιξεραιτως οι καταληψιες,ειναι μαροκινοι και αλγερινοι.αποσο γνωριζω στο μαροκο και στην αλγερια δεν υπαρχει κανενας πολεμος,οποτε δεν δικαιουνται πολιτικο ασυλο.βρην ομως αλλο τροπο αποτι βλεπω...
    αμεση απελαση ολων των παρανομων αραβων μουσουλμανων απο την ελλαδα.

  28. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 25/01/2011 19:05:18

    Πάρτε πίσω τα νομοσχέδια
    1.Μαζικής απόδοσης ιθαγένειας
    και
    2. Διευρυμένης παροχής ασύλου

    Τώρα.

    Ετσι θα σταματήσουμε να είμαστε πόλος έλξης από όλα τα μήκη και τα πλατη της γης και ίσως γίνουν πιστευτές οι καλές προθέσεις των υπουργών ότι θέλουν να λύσουν το πρόβλημα.

    Ιδου η Ρόδος ιδού και το πήδημα κύριοι της κυβέρνησης.

  29. ΜΙΧΑΗΛ Ο ΗΛΙΟΥΠΟΛΙΤΗΣ avatar
    ΜΙΧΑΗΛ Ο ΗΛΙΟΥΠΟΛΙΤΗΣ 25/01/2011 19:06:42

    ΑΝ ΗΤΑΝ ΑΛΛΕΣ ΕΠΟΧΕΣ ΘΑ ΤΟΥΣ ΕΙΧΑΝ ΒΓΑΛΕΙ ΕΞΩ ΜΕ ΚΛΟΤΣΙΕΣ ΚΑΙ ΜΠΟΥΝΙΕΣ ΟΛΟΥΣ ΑΥΤΟΥΣ ΜΕ ΠΡΩΤΟΥΣ ΤΟΥΣ "ΣΥΝΟΔΟΥΣ" ΤΟΥΣ ΑΠΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΠΟΛΙΤΙΚΟ ΧΩΡΟ...

    ΒΕΒΑΙΑ ΜΕΤΑ ΘΑ ΜΙΛΑΓΑΝΕ ΓΙΑ "ΤΡΑΜΠΟΥΚΙΣΜΟΥΣ" ΣΤΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΑΠΟ "ΑΚΡΟΔΕΞΙΟΥΣ", "ΦΑΣΙΣΤΕΣ" "ΕΚΟΦΙΤΕΣ" ΚΤΛ.ΚΤΛ.....

    ΣΤΗΝ ΤΕΛΙΚΗ ΟΜΩΣ....ΑΥΤΟ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ....ΝΑ ΤΟΥΣ ΒΓΑΛΟΥΝ ΣΗΚΩΤΟΥΣ...

    ΑΦΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΣΥΛΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΠΕΙ Η ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ ΚΑΙ ΚΑΛΑ, ΚΑΙΡΟΣ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΦΟΙΤΗΤΕΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΕΘΝΙΚΗ ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ ΝΑ ΕΠΕΜΒΟΥΝ. ΑΛΛΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ....???

    • azxc avatar
      azxc @ ΜΙΧΑΗΛ Ο ΗΛΙΟΥΠΟΛΙΤΗΣ 25/01/2011 21:53:43

      μπρούμυτα..

  30. Δημήτρης avatar
    Δημήτρης 25/01/2011 19:07:14

    Αδέρφια το κράτος τελείωσε. Οι Ισλαμιστές δεν παρακαλάνε πλέον αλλά...
    απαιτούνε!!!Απαιτούνε! Εμείς είμαστε τελειωμένοι και άχρηστοι γι'αυτούς και
    μας το δείχνουν με κάθε ευκαιρία. Αλήθεια αν σε μια βουλή που είχατε εκλεγεί
    υπέγραφε η πλειοψηφία "αμετακλήτως και άνευ όρων" άρση της εθνικής
    ασυλίας και κυριαρχικών δικαιωμάτων, δεν θα παραιτούσασταν; ή έστω
    δεν θα τους κράζατε παντού και συνέχεια;...είμαστε για κλάματα!
    Σε οποιαδήποτε σοβαρή χώρα θα είχαν μπει δυνάμεις ασφαλείες και θα θρηνούσαν τώρα οι θολοκουλτουριάρηδες βορείων προαστίων!
    Που είναι ένας Πλαστήρας;;; Η μόνη λύση πλέον. Τίποτα άλλο.
    Ευτυχώς υπάρχουν λίγοι πατριώτες και κινήματα με λίγους αλλά καλούς...

  31. H pena tis orghs avatar
    H pena tis orghs 25/01/2011 19:13:37

    Το πιο ωραίο ξέρετε πιο είναι; Ότι για όλα αυτά που κάνουν οι λαθρομετανάστες στην Νομική τους έχουμε δώσει χορηγία μέσω των Μ.Κ.Ο. Άμα δεν επέμβει η αστυνομία να επιβάλει την τάξη τότε ειλικρινά είμαστε για κλάματα.

  32. Εnzo avatar
    Εnzo 25/01/2011 19:13:40

    εμενα μαρεσουν ολα αυτα που γινονται. καλυτερα να διαλυθουν ολα, να διαλυθει ολη Ελλαδα, για να ερθει μετα η πραγματικη αναγεννηση της χωρας. φυσικα ολα αυτα τα προοδευτικοεκσυγχρονιστικα κινηματα θα εξαϋλωθουν μαζι και οι οπαδοι τους.

  33. ΨογοςΟυδείς! avatar
    ΨογοςΟυδείς! 25/01/2011 19:15:30

    Αν καμμιά φορά επισημαίνει κανένας το τί σημαίνει η φιδογέννα παρέα που από το ‘18 "γενναει και θρέφει επανάσταση και ανθελληνισμό", το κόβετε αγαπητοί ΑντιΝιουζΑρχες...
    Τόσο βλάξ και ηλίθιος ήταν ο Βενιζέλος με το ιδιώνυμό του, τόσο …δεξιός φασίστας ήταν Γέρο Παπανδρέου με την εγκύκλιο που έστειλε στα σχολεία προκειμένου να διαφυλάξουν τα παιδιά από την προπαγάνδα και την "δουλειά" των Ελληνοβατών;
    Την αποστολή τους τα λουριά τους την καλοπληρωμένη αφοσίωσή τους στους σκοπούς και τα ιδεώδη των Τροφών τους την έχουν αποδείξει ποικιλοτρόπως τα "παιδιά".
    Συνήθη, ύποπτα ,γνωστά και ακουκούλωτα!
    Τα κουκουλωμένα είναι τα αλλόθρωα στρατά και τα πρόβατα επί σφαγήν παιδιά των Η-Λίθιων αστών, που δήλωσαν κάποτε "γενιά του Πολυτεχνείου".
    Στο όνομα της εξιλέωσης για το σπίτι στην Εκάλη και το Ντιρή ή το Αρσάκειο, τη βίλα, το κότερο, την μερσεντές ,την γκόμενα, τη λουί βιτόν και το Γστανδ, αφήνουν τα παιδιά τους ή στη λωλάδα μιας φαντασιακής αντίστασης ή στους στρατούς ιδεολογικής κατοχής που διαμόρφωσαν την μοίρα μας, χάρι στην ...αδιάφθορη και επαναστατική τους μακρυχεροσύνη και ηθική της αρπαχτής!
    Κι πλάκα είναι πως έχουν δίκιο τα έρμα να διαμαρτύρονται! Μόνο που πρώτους πρέπει να φτύσουν τους γονιούς τους. Κι αυτοί οι …Καραγκιόζηδες θα νομίζουν ότι βρέχει…καταρρακτωδώς!

    Σ΄ ευχαριστώ εκ των προτέρων που δε θα με σβήσεις!

    Επεξηγήσεις όρων και συμβολισμών
    Ηλιθιος, ο προς λίθον ομοιάζων ο αναίσθητος
    Καραγκιόζης, ηρως θεάτρου σκιών, κατοχυρωμένος στην Τουρκία!
    Ψόγος ουδείς!

  34. Σαος avatar
    Σαος 25/01/2011 19:15:58

    Να υποθέσω πως μόλις σήκωσαν τα χεράκια τους και τα δαχτυλάκια τους προς τα πάνω (όπως φαίνεται στην φωτογραφία) φώναξαν το γνωστό Allahu akbar;;;;;

  35. ΙΩΑΝΝΗΣ ΚΑΣΤ. avatar
    ΙΩΑΝΝΗΣ ΚΑΣΤ. 25/01/2011 19:24:17

    ΝΑ ΤΟΥΣ ΠΑΝΕ ΣΤΑ ΞΕΡΟΝΗΣΙΑ ,ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΠΙΟ ΣΩΣΤΗ ΛΥΣΗ ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΒΡΩΜΙΣΗ Η ΕΛΛΑΔΑ. ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΦΥΛΑΚΗ ΟΙ ΥΠΟΣΤΗΡΙΚΤΕΣ ΤΟΥ ΣΥΡΙΖΑ ΑΦΟΥ ΑΥΤΟΙ ΗΤΑΝ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΕΦΕΡΑΝ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ.

  36. Professor Moriarty avatar
    Professor Moriarty 25/01/2011 19:30:47

    Κατάληψη των κεντρικών πλατειών της Αθήνας

    Συναυλία στον Α. Παντελεήμονα.

    Κατάληψη της Νομικής

    Μέσα σε λίγο χρονικό διάστημα. Θα μπορούσε να είναι τυχαίο. Απλώς αποτέλεσμα της απουσίας αντίδρασης. Δώσε θάρρος στον χωριάτη... κλπ.

    Όμως, το να καταληφθούν ταυτόχρονα όλες οι πλατείες των Αθηνών, και να ανεβούν 300 άτομα σε πλοίο από την Κρήτη και να έρθουν στην Αθήνα ώστε να κατευθυνθούν σε πολύ συγκεκριμένο κτήριο, δεν προϋποθέτει μόνο αίσθηση ασυδοσίας, αλλά και σχέδιο.

    Υπάρχει κάτι που έχει τεθεί ήδη σε κίνηση και επιδιώκει την άλωση εκ των έσω, στην καρδιά της χώρας. Η πέμπτη φάλαγγα των “μεταναστών”.

    Λογικά αυτοί εν μέσω οικονομικής κρίσης θα έπρεπε να αποθαρρύνονται να έρχονται και να ζητούν μόνιμη παραμονή, αλλά κι ακόμη να δυσκολεύονται να βρουν και εποχιακές δουλειές. Όμως ο καφετεριασμόε των Ελλήνων ανέργων, των γαλουχημένων στο βλαχορόκ lifestyle περήφανων νιάτων που προτιμούν ν' αρμέγουν την σύνταξη του παππού αντί να κάνουν ταπεινές αγροτικές και άλλες τινές δουλειές, και η πλεονεξία κάποιων που εννοούν να πληρώνουν ανασφάλιστα υποδεκαπλάσια μεροκάματα, εξασφαλίζουν κάποια βραχυπρόθεσμη επιβίωση σε μερικούς από αυτούς. (Οι άλλοι: λαθρεμπόριο, παραεμπόριο, ναρκεμπόριο, σκοτεινές μπίζνες.) Τα άλλα (κινητοποιήσεις) τους τα εξασφαλίζουν κάποια άλλα καθοδηγητικά κέντρα. Αυτά τους λένε πώς να εκβιάσουν το ανυπόληπτο, οικονομικά γονατισμένο ελληνικό κράτος το οποίο υποχωρεί διαρκώς από την μία γραμμή άμυνας στην άλλη.

    Όπως και με τις τουρκικές προκλήσεις και παραβιάσεις. Άρχισαν μπαίνοντας λίγο-λίγο στα 10 μίλια, και τώρα πετάνε πάνω από κατοικημένα νησιά, και κόβουν οι φρεγάτες βόλτες στο Σούνιο. Έτσι και με τους “μουσουλμάνους” μετανάστες και την ελλαδική κοινωνία.

    Και οι αντιδράσεις ανύπαρκτες λόγω της μακράς έκθεσης στο δηλητήριο και του εθισμού στην ταπείνωση, την υποβάθμιση και τον εξευτελισμό. Μιθριδατισμός είναι η αρρώστια της ελληνικής κοινωνίας. Της όποιας ακόμη σχετικά υγιούς ελληνικής κοινωνίας. Διότι υπάρχει και το ραγδαία αυξανόμενο τμήμα των αλλοιωμένων, μεταλλαγμένων επιθετικά αφελληνισμένων τμημάτων της κοινωνίας μας.

    Γιατί διαμαρτύρεται τώρα η υπουργός παιδείας; Αυτή όπως και κάθε προγενέστερος υπουργός παιδείας δεν στέλνει τις ντιρεκτίβες με τις οποίες γαλουχούνται από τα νηπιαγωγεία τα παιδιά με την πολυπολιτισμική κοινωνία (με το ζόρι), με την υστερία για τους “ρατσιστές”, με την αποδόμηση κάθε “εθνικού”, με την λατρεία της κατάληψης του Πολυτεχνείου, και άλλα πολλά; Γιατί μερικοί “προοδευτικοί” ερμηνευτές των γραμμάτων και τεχνών τώρα κάνουν τους έκπληκτους; Μα αυτοί δεν έλεγαν για τον “ξένιο Δία”, για τους “ικέτες μετανάστες”, για τους “μετέχοντες της ελληνικής παιδείας” και άλλα τέτοια για τα πανηγύρια;

    Τα λόγια κάπου εδώ πρέπει να τελειώνουν. Κάθε απόπειρα αντίδρασης πρέπει να λάβει υπ' όψιν της ότι εκτός του γνωστού εξωτερικού εχθρού υπάρχει και “γνωστός” εσωτερικός εχθρός.

    Δυστυχώς θα χρειαστεί πλήγμα πρώτα κατά αυτής της κακής “αριστερής” μετάλλαξης, αυτού του καρκίνου που έγινε καθοδηγητής της πέμπτης φάλαγγας. Και η αντίσταση πρέπει να αρχίσει στον και στον πνευματικό χώρο. Ούτε η επίσημη εκκλησία, ούτε η παραδοσιακή δεξιά δεν μπορεί να δώσει αυτή την μάχη. Πρέπει να απαλλαγούμε έστω και στο χείλος του γκρεμού από τις προκαταλήψεις και τα στερεότυπα που είναι χειρότερα από χειροπέδες.

    Όσον αφορά στην εκδίωξη, αυτή θα έπρεπε να είχε ήδη γίνει. Το ότι κάθεται ένα πανεπιστήμιο, μία πόλη, μία χώρα και ένα κράτος και τους κοιτάζει σημαίνει ότι και αυτή η μάχη έχει χαθεί.

    • Δημήτρης avatar
      Δημήτρης @ Professor Moriarty 25/01/2011 19:44:30

      Καθηγητά, συμφωνώ με τα περισσότερα που λες..θα διαφωνήσω
      όμως με την Εκκλησία που αναφέρεις. Μπορεί ο Αθηνών να είναι ότι
      είναι, αλλά πολλοί Ιεράρχες όπως ο Άνθιμος Θεσσαλονίκης(μόνιμα για το Μακεδονικό και τα προβλήματα της Θράκης) ή ο Πειραιώς
      Σεραφείμ(μόνος εναντίον σιών...) συνεχώς κάνουν ομιλίες ...εθνεγερτικές! Οι σύγχρονοι Παπαφλέσσες
      δεν θα λείψουν ποτέ! απλά ο αριθμός μειώνεται..αν σκεφτούμε πόσο
      βόλευε και ο θάνατος Χριστόδουλου...που αν μη τι άλλο αγαπούσε αληθινά
      την Ελλάδα.

      • azxc avatar
        azxc @ Δημήτρης 25/01/2011 21:56:17

        τς,τς,τς...βόλευε...τι κουβέντες....

    • xmmm avatar
      xmmm @ Professor Moriarty 25/01/2011 20:55:41

      ειναι ακριβες δεν πρεπει να σωπαινουμε στιγμη, πρωτα απο ολα πρεπει να χτυπηθει η υπεροχη της αντεθνικης ψευτοαριστερης πνευματικης βολεμενης αλητ.

  37. η Dimi avatar
    η Dimi 25/01/2011 19:31:39

    Αννα Διαμαντοπούλου-Bilderberg και Χρήστος Παπουτσής-Samina2000
    να υποβάλλουν τις ΠΑΡΑΙΤΗΣΕΙΣ τους, πάραυτα.

    Η Ελλάδα ΔΕΝ τους ανέχεται άλλο.

    Ούτε αυτούς, ούτε την ισλαμοφορεμένη ρόμπα τη τυρκουάζ.

    The new-world disorder party in Greece, is OVER !!!

  38. BTS avatar
    BTS 25/01/2011 19:35:44

    Η αλήθεια είναι πως δεν είναι και τόσο τραγικά τα πράγματα όπως νομίζουν κάποιοι.
    Μέσα στα πανεπιστημιακά ιδρύματα υποδοχής μεταναστών,
    θα δημιουργηθεί χώρος για την έκφραση του διαφορετικού,
    [άλλωστε η μαντίλα επανέρχεται στη μόδα]
    επίσης πιστεύεται πως αν όλοι οι μετανάστες,
    εννοώ αυτούς οι οποίοι στερούνται νομιμοποιητικών εγγράφων παραμονής στη χώρα -διότι οι νόμιμοι υπερβαίνουν επίσης το ένα εκατομμύριο-
    αν λέω όλοι οι μετανάστες συγκεντρωθούν στα ανωτέρω ιδρύματα της χώρας,
    τότε θα ηρεμήσει η συνοικία του Αγ. Παντελεήμονα,
    και οι φοιτητές μας θα έχουν την δυνατότητα όχι απλά να γνωρίσουν την έννοια του πολυπολιτισμού, αλλά να βιώσουν ένα καθεστώς αδελφοσύνης και αγάπης με τους μουσουλμάνους αδελφούς μας αποφεύγοντας έτσι πιθανές αυτοπυρπολήσεις
    [διοτι βενζίνη υπάρχει για τις μολότωφ] λόγω της αδικίας που υφίστανται απο το ανάλγητο Ελληνικό "κράτος".
    Είναι αλήθεια επίσης, πως η θεμελίωση ενός τζαμιού σε κάθε ΑΕΙ της χώρας θα αποτρέψει δυναμικές διεκδικήσεις στοιχειωδών ανθρωπίνων δικαιωμάτων που εμείς οι Βάρβαροι τόσο βάναυσα τους τα στερούμε, με αποτέλεσμα να βλέπουν με καλό μάτι -σε συνδυασμό με τη φωτεινή πρωτοπορία της αριστεράς και της προσόδου- επαναστατικές ενέργειες τύπου Domodedovo...

    • ΒΙΣ avatar
      ΒΙΣ @ BTS 25/01/2011 19:54:14

      Υπάρχει και μία ασφαλής και προσφυής μέθοδος αυτοχρηματοδότησης των "κοινοτήτων" αυτών, εννοώ της Κομμούνας της Νομικής, κάτι σαν την Κομμούνα των Παρισίων:
      Οι εν λόγω "ταλαιπωρημένοι" μετανάστες, παρά τα λεγόμενα περί απεργίας πείνας κλπ (που κανείς δεν τα πιστεύει), φαίνονται πολύ "ευσταλείς" (καθαρευουσιάνικος όρος) για να απέχουν από σεξουαλική δραστηριότητα. Θα ήταν δυνατό να "επισκέπτονται" (κοινώς, να κάνουν βίζιτες) τη Νομική μεγαλοκοπέλες του ΣΥΡΙΖΑ, του Δικτύου και άλλων συναφών "φιλανθρωπικών" οργανώσεων και ΜΚΟ. Τα διαδραματιζόμενα θα βιντεοσκοπούνται και μετά θα γίνεται αναπαραγωγή των dvd και θα διατίθενται προς πώληση από τους ίδιους τους λάθρο. Την πώληση θα την αναλάβουν οι Αφρικανοί, επειδή, ως γνωστό, οι Άραβες από το Μαγκρέμπ βλέπουν τους μαύρους Αφρικανούς σαν σκουπίδια. Δηλαδή, οι Αραβες θα είναι ταυτόχρονα οι performers, οι παραγωγοί και τα αφεντικά, ενώ οι μαύροι θα είναι οι πωλητές (ταξική διάκριση).
      Είναι δυνατό να συσταθεί και εταιρεία, με ΑΦΜ κλπ (ΔΟΥ Δ΄ Αθηνών νομίζω είναι εκεί), κατά τα πρότυπα της γνωστής εταιρείας που παράγει τα "αισθησιακά" dvd με τις γνωστές τηλεπερσόνες-performers.
      Νομίζω ότι είναι μία πολύ σοβαρή προταση που θα πρέπει οι κυρία Πορτάλιου, η κυρία Κούρτοβικ, η κυρία Μαρίνα Βήχου, η κυρία Αλ Σάλεχ και άλλες ερίτιμες κυρίες του ΣΥΡΙΖΑ και των πέριξ να εξετάσουν σοβαρά. Εννοείται ότι θα έχουν και αυτές τα ποσοστά τους. Όλα καθαρά και νόμιμα. Διαφάνεια παντού.

      • Professor Moriarty avatar
        Professor Moriarty @ ΒΙΣ 26/01/2011 00:47:39

        Ε, όχι και να τους αναβαθμίσεις σε παρισινή κομμούνα! Και τέλος πάντων εκεί τον επίλογο τον έγραψε ο Θιέρσος, χα-χαα-χα!

  39. Tassos avatar
    Tassos 25/01/2011 19:39:38

    Σαμαρά, ξύπνααααααααααααα! Θα φτάσει το χουντοΛαός στο 10 %

    • Tassos avatar
      Tassos @ Tassos 25/01/2011 20:20:02

      Το παίρνω πίσω. Πριν από λίγο ο Πρόεδρος είπε να καταργηθεί το άσυλο μια και καλή. Φώναζέ το Πρόεδρε!

  40. ΒΙΣ avatar
    ΒΙΣ 25/01/2011 19:40:39

    Στη δεκαετία του '90, όταν συνέρρεαν μαζικά στην Ελλάδα οι λαθρομετανάστες από την Αλβανία, με όλα τα προβλήματα που δημιουργούνταν, σε συζητήσεις μου με ανθρώπους που ήταν αγανακτισμένοι με τη συμπεριφορά των Αλβανών έλεγα: "Εχετε δίκιο, αλλά να ξέρετε πως όσοι Αλβανοί μείνουν εδώ, θα αφομοιωθούν γρήγορα, γιατί είμαστε συγγενικοί λαοί, αναμεμιγμένοι πολλούς αιώνες τώρα. Να λέμε δόξα τω Θεώ που δεν έχουμε μετανάστες από τη βόρεια Αφρική, που και είναι μουσουλμάνοι και ρέπουν προς την εγκληματικότητα, όπως Αλγερινούς, Μαροκινούς, Τυνήσιους. Αυτοί δεν πρόκειται να αφομοιωθούν, ακόμα και να περάσουν 400 χρόνια, ακόμα και αν έχουν ξεχάσει τα εγγόνια τους τη γλώσσα των παππούδων τους. Θα είναι ελληνόφωνοι Άραβες βορειοαφρικανοί μουσουλμάνοι, ξένο σώμα στον ελληνισμό". Το έλεγα όχι από τυφλή εμπάθεια, αλλά με βάση τον ορθό λόγο, γιατί είχα ζήσει το ποιόν και τη συμπεριφορά τους στη Γαλλία. Με εξαιρέσεις φυσικά, αλλά οι εξαιρέσεις δεν συνιστούν κανόνα.
    Η αλητεία που έχει καταλάβει τη Νομική σχολή, με την υποκίνηση της ελληνόφωνης εθνομηδενιστικής αριστερίστικης αλητείας (ΣΥΡΙΖΑ, ΑΝΤΑΡΣΥΑ κλπ) και απαιτεί σήμερα νόμιμα χαρτιά και αύριο ιθαγένεια, ξέρετε από πού είναι; Οι φυσιογνωμίες τους το μαρτυρούν.
    Από τις χώρες αυτές, εννοώ του Μαγκρέμπ, που απευχόμουν να στείλουν μετανάστες τους στην Ελλάδα περισσότερο από οποιαδήποτε άλλη χώρα...

    • Δημήτρης avatar
      Δημήτρης @ ΒΙΣ 25/01/2011 20:18:46

      Τι λες βρε ΒΙΣ που θα αναπολούμε και τις εποχές που οι Αλβανοί σκότωναν
      τους αγρότες που τους τάϊζαν...δεν συνεχίζουν οι Αλβανοί το οργανωμένο έγκλημα; Δεν συνεργάζονται ενεργά με τους Τούρκους που βέβαια
      οι Τουρκαλβανοί από τα αρχαία χρόνια έως τον Αλή Πασά έως τις μέρες μας είναι μια γροθιά; Ποια συγγένεια με τους Ιλλυρίους που βρίσκοταν από
      την αρχαιότητα σε συνεχείς πολέμους με τους Έλληνες και τις ελληνικές
      αποικίες; Εδώ στις μέρες μας και σκοτώνουν τους Βορειοηπειρώτες επειδή ...μιλούν ελληνικά...και επιπλέον οι Αλβανοί ζητάν και 7 νομούς της Ηπείρου Δυτικής Ελλάδας, αθετούν συμφωνίες με την Ελλάδα για ΑΟΖ, δίνουν λιμάνια
      στην Τουρκία και υποδέχονται τουρκικά υποβρύχια σαν ελευθερωτές...
      Βέβαια οι σκληροί Ισλαμιστές, Πακιστανοί, Αφγανοί κλπ είναι σε μια βαθμίδα
      χειρότερη...
      Αλλά η σκούπα πρέπει να είναι γενική όταν έρθει η ώρα.

      υγ Υπάρχουν λίγοι αλβανοί οικογενειάρχες, όπως και λίγοι Πέρσες κλπ
      που είναι πολύ καλοί και βαφτίζουν και τα παιδιά τους και αφομοιώνονται.
      Αλλά δεν είναι η πλειοψηφία. Το θέμα είναι σε μια σύρραξη θα έρθουν με εμάς
      ή με τους θείους, αδερφούς, συγγενείς που 3 και λίγο πηγαίνουν να δουν δίπλα.
      Ξαναλέω υπάρχουν και καλές οικογένειες. Όμως η Αλβανική μαφία κρατάει
      ακόμη τα ηνία σε ορισμένους τομείς εγκληματικότητας και σε μια εξομολόγηση
      Αφγανού λαθρό είπε "αυτοί δεν αστειεύονται, αμέσως καθαρίζουν και δεν
      μπλέκουμε με αυτούς"

    • Misha avatar
      Misha @ ΒΙΣ 25/01/2011 23:35:40

      ΒΙΣ

      Χαιρετώ σε.Απόψε κατάλαβα. Να σαι καλά ....
      Ε, τώρα αν ήσουν Βορειοηπειρώτης, καταπιεσμένος επί αιώνες από τουρκαλβανούς, θα τα έβλεπες κάπως διαφορετικά...
      Μού έλεγε αλβανός πρόσφατα πως τους βορειοαλβανούς και τους κοσσοβάρους τους φοβούνται κι οι ίδιοι...

  41. ΜΙΧΑΗΛ Ο ΗΛΙΟΥΠΟΛΙΤΗΣ avatar
    ΜΙΧΑΗΛ Ο ΗΛΙΟΥΠΟΛΙΤΗΣ 25/01/2011 19:45:57

    ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΕΤΑΦΕΡΘΕΙ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΑΠΟ ΣΤΟΜΑ ΣΕ ΣΤΟΜΑ, ΑΠΟ ΠΑΡΕΑ ΣΕ ΠΑΡΕΑ, ΝΑ ΑΠΟΚΤΗΣΕΙ ΔΥΝΑΜΙΚΗ ΙΣΗ ΜΕ ΤΗΝ ΜΑΖΑ ΜΙΑΣ ΓΡΟΘΙΑΣ ΚΑΙ ΝΑ ΑΚΟΥΣΤΕΙ ΔΥΝΑΤΑ ΤΟ ..."ΒΓΑΛΤΕ ΤΟΥΣ ΕΞΩ"....ΑΠΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ

  42. maraki avatar
    maraki 25/01/2011 19:52:57

    ASXOLHTHEITE PARALLILA KAI ME TO NOMO GIA TON TZOGO KAI TA FROUTAKIA!!!!

    MEGA SKANDALO

    GIATI EPIMENEI O PAPAKONSTANTINOY; MONO GIA TA ESODA;

  43. Orestios avatar
    Orestios 25/01/2011 19:58:52

    Τώρα τα πιάσαμε τα λεφτά μας!

  44. Orestios avatar
    Orestios 25/01/2011 19:59:31

    Συμφωνώ.
    Όπως είχαν οι καταλήψεις των πλατειών προ λίγο καιρό

  45. A.M. avatar
    A.M. 25/01/2011 20:00:44

    Με όλο μου τον ειλικρινή σεβασμό προς τους συνομιλητές...

    Οι απορίες σας μου δίνουν την εντύπωση πως δεν ζείτε στην χώρα (ή στον χώρο αλά ΓΑΠ) που ζώ εγώ εδώ και 50 συναπτά έτη αλλά κάπου αλλού.. δεν μπορώ να καταλάβω όμως που ζείτε.

    Συγγνώμη για την παρατήρηση αλλά.. αυτήν την εντύπωση μου δίνεται.

  46. Orestios avatar
    Orestios 25/01/2011 20:01:44

    Το ΛΑΟΣ είναι με το ΠΑΣΟΚ.
    Δεν ενδιαφέρεται για τους Έλληνες.

  47. ΑΝΕΜΟΣ avatar
    ΑΝΕΜΟΣ 25/01/2011 20:02:01

    ΝΑ ΕΠΕΜΒΟΥΝ ΤΑ ΜΑΤ......ΝΑ ΚΑΤΑΡΓΗΘΕΙ ΤΟ ΞΕΠΕΡΑΣΜΕΝΟ ΑΣΥΛΟ.......ΝΑ ΤΟΥΣ ΕΓΚΑΤΑΣΤΗΣΟΥΝ ΣΤΣ ΓΡΑΦΕΙΑ ΤΟΥ ΤΣΥΡΙΖΑ.......ΦΤΑΝΕΙ ΠΙΑ ΤΟΣΗ ΑΣΥΔΟΣΙΑ

    • Δ.Φ. avatar
      Δ.Φ. @ ΑΝΕΜΟΣ 25/01/2011 23:46:28

      μα οι τσυριζαιοι το κανουν για να παρουν κανενα ψηφο,γιατι ως φαινεται δεν θα ξαναδουνε βουλη...

  48. Orestios avatar
    Orestios 25/01/2011 20:02:17

    Μα πού τα βρίσκει ο Παπακωνσταντίνου?
    Στα φρουτάκια παίζει?

  49. st.takis avatar
    st.takis 25/01/2011 20:04:16

    Η ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΠΟΙΗΣΗ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΛΛΑΔΑ.

    • Orestios avatar
      Orestios @ st.takis 25/01/2011 20:10:14

      +1000

  50. η Dimi avatar
    η Dimi 25/01/2011 20:05:07

    Οι αναξιοπαθούντες ΛΑΘΡΟ-Εισβολείς, είναι ντυμένοι με Brand Names !!!
    Να είναι άραγε οι ίδιοι αυτοί που τους άδειασαν με πούλμαν στη "σύμπραξη" της flamengo/συναυλίας/σούργελο του Αγ. Παντελεήμωνα;;;

    Eχουμε αναλογισθεί την Κόλαση! σε Θέματα Υγείας και Υγιεινής που θα προκαλέσουν οι ΛΑΘΡΟ στη Νομική Σχολή;;; Aυτή η Υβρις, είναι αδύνατον να μείνει αναπάντητη !!!

    Διαμαντοπούλου και Παπουτσής, ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΞΙΟΙ!

    Είχαν υποχρέωση από χθές, να έχουν υποβάλλει τις ΠΑΡΑΙΤΗΣΕΙΣ ΤΟΥΣ !!!
    Αυτοί, και η λοιπή μαφιοκρατία της νεο-αταξίας στην οποία ανήκουν.

    Η Ελλάδα, ΔΕΝ τους ανέχεται πλέον, ούτε στιγμή.
    Να φύγουν ΑΜΕΣΑ. Γιά να μη χρειασθεί Εμείς, να τους φύγουμε!!!

    ΕΙΝΑΙ ΑΝΕΠΙΘΥΜΗΤΟΙ.
    Η ΑΝΤΙΣΤΡΟΦΗ ΜΕΤΡΗΣΗ ΓΙ'ΑΥΤΟΥΣ, ΑΡΧΙΣΕ.
    ΑΠΑΙΤΟΥΜΕ ΕΚΛΟΓΕΣ ΕΔΩ ΚΑΙ ΤΩΡΑ !!!

    • Misha avatar
      Misha @ η Dimi 26/01/2011 00:13:24

      Μαϊμουδιές είναι, Dimi,τα ρούχα.
      Σαν κι αυτά που βούτηξαν τις προάλλες 4 δόκιμοι χωροφύλακες, τα οποία έρχονται με τα μεγάλα κοντέινερς που φέρνουν χωρις έλεγχο οι Κινέζοι , στους οποίους δώσαμε το λιμάνι...

  51. Έρεβος avatar
    Έρεβος 25/01/2011 20:07:37

    Όλοι τους φαίνονται εικοσάρηδες, υγιείς και φρέσκοι. Κανονικός λόχος.

    Πότε θα μας ξημερώσει η κακιά η μέρα να τους δώσει κανένας μουτζαχεντίν καμμιά διακοσαριά καλάσνικοφ και να τους αμολήσει στο κέντρο της Αθήνας; Και άντε μετά να τους κάνεις καλά.

    Αλήθεια ολοι αυτοί οι αριστεροί του σύριζα, του κκε και όποιου άλλου καταλαβαίνουν με τι φωτιά παίζουν; Καταλαβαίνουν ότι έχουν να κάνουν με ανθρώπους που δεν καταλαβαίνουν από καγιέν και πόρνες αλλά μόνο από κοράνι, φωτιά και τσεκούρι;

  52. Orestios avatar
    Orestios 25/01/2011 20:08:09

    Όποιος αποδεχθεί να μπεί φυλακή λόγω φορολογικών υποχρεώσεων τη στιγμή που καταλύονται όλοι οι νόμοι από τα λαμόγια είναι μεγάλο κορόιδο

  53. A.M. avatar
    A.M. 25/01/2011 20:08:17

    Στων «κουφών» τ' αυτιά και με ντουντούκες να ουρλιάζεις δεν καταλαβαίνουν μία!
    Τα λόγια λέγονται και ακούγονται πλέον βερεσέ σ' αυτόν τον τόπο.
    Έργα!
    Δράσεις!
    Αποτελέσματα!
    Όχι άλλα λόγια! δεν έχει νόημα.

    • Orestios avatar
      Orestios @ A.M. 25/01/2011 20:30:14

      Συμφωνώ. Τα λόγια δεν έχουν νόημα πια.
      verba volant
      Έργα και Πράξεις.
      Έχουμε άχρηστους πανεπιστημιακούς που αντί να προωθούν την διδασκαλία των μαθημάτων στους φοιτητές γίνονται συνεργάτες δουλεμπορων του οργανομένου εγκλήματος

      • A.M. avatar
        A.M. @ Orestios 25/01/2011 20:52:09

        Έτσι.
        Είπα - ανοησία μου βέβαια - να ανοίξω την τιβί σήμερα για να δώ τι λένε και έπεσα πάνω σε ένα πανεπιστημιακό και τον εκπρόσωπο της αστυνομίας και παραλίγο να σπάσω την τηλεόραση.
        Οι πανεπιστημιακοί ούτε λίγο ούτε πολύ θα αποφασίσουν τώρα και θα υποδείξουν και στην πολιτεία τι θα κάνει με τους παράνομους λαθρομετανάστες που κατέλαβαν ένα δημόσιο κτίριο που πληρώνει ο ελληνικός λαός!!!
        Σε λίγο με το θράσος που τους χαρακτηρίζει θα αρχίσουν να ψηφίζουν και νόμους !!!
        Ρε δεν πάνε καλά οι άνθρωποι!
        Και ο εκπρόσωπος της αστυνομίας.. .. άστα!

        • Orestios avatar
          Orestios @ A.M. 25/01/2011 21:45:26

          Ανίκανοι πανεπιστημιακοί, προωθούν την δουλεμπορία αντί να μάχονται να διδάξουν τους φοιτητές.
          Γι' αυτό πληρώνονται κι όχι για να βάζουν πλάτη στο οργανωμένο έγκλημα

  54. η Dimi avatar
    η Dimi 25/01/2011 20:14:44

    Ti διαβλέπει γιά το 2011, η εφημερίδα «ΠΡΑΒΔΑ»
    http://www.noiazomai.net/pravda.html

    • JOHN D avatar
      JOHN D @ η Dimi 26/01/2011 02:42:50

      brabo Dimi poly kalo apo tin ΠΡΑΒΔΑ makari na ginei etsi pantos gia to texas eine 90% mexikanoi kai to ypoloipo notio states eixa exohiko sto south padre island tromos!!!!

      • η Dimi avatar
        η Dimi @ JOHN D 26/01/2011 09:37:56

        @ JOHN D
        Αgreed. And you may want to know more about «The New World-Disorder EXPERIMENTS» in the State of Texas, with The North American Free Trade Agreement (1999 NAFTA). And please make a comparison of pre-NAFTA versus post-NAFTA Texas Superhighways..

        Texans live their own nightmare with the ILLEGAL latino immigrants, as we Greeks, are smothered by Uninvited, Unwanted, ILLEGAL 3rd world fanatics of islam invaders of Greece, today!!!

        Texans declare their independence! So do the Greeks!
        Parallel lives and worlds..

        • JOHN.D avatar
          JOHN.D @ η Dimi 26/01/2011 22:26:46

          @ Dimi
          I agree. Canada, USA and Mexico have this NAFTA agreement and many factories move to Mexico not for a long time. Basically to have cheap labor to do with seasonal farming workers to get their produce out to the markets. The slavery exist everywhere now few years back in Greece we had to bring people from Portugal to collect the olives in Crete, now they're doing the same thing with refugees. The politicians don't care and they always follow the money!!! I remember the 60's when USA had factories working everywhere, now they are all closed. As in Greece, izola peiraiki /patraiki and many more we need to have all these parties dissolved and have new blood in politics in Greece.





          t

          • η Dimi avatar
            η Dimi @ JOHN.D 26/01/2011 23:40:51

            @ JOHN.D Thank you very much, John.
            «This is our generation’s Sputnik moment», on Tuesday 25/1/2011, Οbama told a packed & unusually intermingled Congress, with many Republicans & Democrats sitting together, in a symbolic nod to bi-partisanship!

            Obama, «The Bilderbergs’ Aristocracy of Purpose» beloved child, simply doesn't seem to get it. He keeps on lying and deceiving with his jive talking, the American People. That's why, his political «aura», along with that of Mineiko-Chant-Bilderberg's here in Greece, are irreversibly destined to be doomed..

            And as the famous line of Sir Paul McCartney’s (The Beatles) song goes: «..and in the end, the love you take is equal to the love you make».

          • JOHN.D avatar
            JOHN.D @ JOHN.D 26/01/2011 23:50:08

            dimi epissis to Texas Florida Arizona New Mexico California istorika Anikan sto Mexico. xrostagan xrhmata stous Amerikanous kai tous ta peiran etsi oi Germani theloun na kanoun sta nisia mas.

    • A.M. avatar
      A.M. @ η Dimi 26/01/2011 17:54:45

      Thnks Dimi!
      Πολύ καλό!

      • η Dimi avatar
        η Dimi @ A.M. 26/01/2011 19:12:47

        @ A.M. Eυχαριστίες!
        Κάθε που βλέπω το εχθρικό, οργίλο ύφος τους, τις σφιγμένες γροθιές τους, το "V" σήμα της "νίκης" τους, κι ακούω τις δηλώσεις τους "δεν κάνουμε βήμα πίσω", Τρελαίνομαι!

        Κι αναρωτιέμαι, γιατί η θαρραλέα Νταλάρα ΛΑΘΡΟ-ψυχοπονιάρα (το πρωϊ εξαφανισμένη αυτή κι ο ξάδελφος Ραγκούσης, όταν τους έψαχνε ο Πρύτανης Πελεγκρίνης), δεν ρωτάει τους ΛΑΘΡΟ-τσαμπουκάδες, αυτά τα ταρζανικά τους, γιατί δεν τολμούν να κάνουν στις χώρες τους που εγκατέλειψαν;΄

        • A.M. avatar
          A.M. @ η Dimi 28/01/2011 09:26:44

          @Dimi
          Αν κάτι με εξοργίζει και γίνονται εκτός εαυτού είναι ακριβώς αυτό:
          το να βλέπω παράνομους να κάνουν το σήμα της νίκης και να θέτουν τελεσίγραφα!

          • A.M. avatar
            A.M. @ A.M. 28/01/2011 09:27:24

            *γίνομαι

          • η Dimi avatar
            η Dimi @ A.M. 28/01/2011 13:19:26

            @ A.M. Ιδιαίτερα αυτό το μένος κατά της Ελλάδας, αυτό το οργίλο, απαιτητικό ύφος τους, ακυρώνει κάθε καλή πρόθεση γιά βοήθεια, συμπόνοια, συμπάθεια προς τον συνάνθρωπο. ΛΑΘΡΟ-ταρζανιές από τριτοκοσμικές εσχατιές των λαών, στην Ελλάδα, δηλαδή. Επί ημερών ισλαμοπροσκυνημένου, το είδαμε και αυτό.

            Ευτυχώς τώρα, ακόμα και αφελείς «υποστηρικτές» τους, κατάλαβαν τον ΠΛΗΡΩΜΕΝΑ ΑΠΟΔΟΜΗΤΙΚΟ ρόλο των ΛΑΘΡΟ-καλοταϊσμένων, που αδειάζονται προς €10,000/κεφαλή/10,000ΛΑΘΡΟ/μήνα/12μήνες = €1,200,000,000 (Ενα Δις Διακόσια εκ. Ευρώ), Ετησίως, ΛΑΘΡΟ-μαύρη τρύπα, την οποία Εμείς, με δανεικά ΔΝΤ αποπληρώνουμε. Η Ελλάς Εάλω. (Δελτίο Εγκληματικότητας Αλλοδαπών).

            Ευτυχώς, ακόμα και η πρασινο-σοβιέτ μαφιοκρατία, κατάλαβε επί τέλους! ότι κρατάει βόμβα έτοιμη να εκραγεί στα δικά της χέρια. Ηδη, τρομοκρατημένη και η ίδια από το εύρος της ΛΑΘΡΟ-τραγωδίας, πήρε γεύση από το δικό της «προοδευτικό» δηλητήριο με το οποίο συστηματικά φαρμακώνει και αποδομεί τον κοινωνικό ιστό της Ελλάδας.

            Δυστυχώς, οι «εκ των έσω» άχρηστοι και θανάσιμοι εχθροί της Ελλάδας Αννα-Bilderberg, Samina2000 και η λοιπή φατρία Bilderbergs, παραμένουν στις θέσεις τους.

            Eίδαμε στο videowall, τον τιμονιέρη του ΔΝΤ Τιτανικού και «Μaster of Νone», μ' έκφραση προβληματισμένη. Αραγε, θα τον δούμε να ξεχνάει τον πόνο που του προκαλεί η «μισητή ελλάδα», σε Davos trendy κατεβασιές με τα Χιονοπέδιλα-Δώρο Ερντογάν; Αραγε, να ήταν τυχαίο το «Δώρο» του καρντάση τυρκουάζ ;

            Σε κάθε περίπτωση, οι κηφήνες παρατρεχάμενοι συμβουλάτορές του (κι αυτούς με χολέρα ΔΝΤ τους ΠΛΑΤΙΝΟπληρώνουμε), να του υπενθυμίσουν, ότι:
            Davos is the Εxclusive, Τrendy Resort to be, for Skiers Jetsetters. NOT for jacks of all trades..

  55. Underdog avatar
    Underdog 25/01/2011 20:17:08

    Παρέμβαση Σαμαρά πριν από λίγο. ΄Εβαλε γενικότερα Θέμα Πανεπιστημιακού Ασύλου.

    • pizza avatar
      pizza @ Underdog 26/01/2011 15:30:14

      Αμα ηταν πρωθυπουργος θα εκανε μοκο φοβουμενος την αντιδραση του συριζα. Απο κατω μιλαει ευκολα και αυτος.

  56. ψυχραιμια avatar
    ψυχραιμια 25/01/2011 20:18:42

    O ΣΥΡΙΖΑ εχει διαπραξει εσχατη προδοσια και μετατρεπει την Ελλαδα σε στοχο τοων ισλαμιστων.Το κομμα αυτο πρεπει να τεθει εκτος νομου.

    • Δ.Φ. avatar
      Δ.Φ. @ ψυχραιμια 25/01/2011 23:50:30

      δεν χρειαζεται να ανησυχεις αγαπητε μου ...δεν θα ξαναδει βουλη κ τοτε να δω τον συπρα που θα βρισκει βημα να μιλαει...

    • Σπύρος avatar
      Σπύρος @ ψυχραιμια 25/01/2011 23:57:05

      Δώστα ολα ''Ψύχραιμε'' ...Κρίμα πού δεν έζησες στήν εποχή τού Ράλλη και τού Λογοθετόπουλου νά δείς χαρά και νά πρωτοστατήσεις στό Μπλόκο τής Κοκκινιάς.. και να χαιρετάς Χιτλερικά
      Ηγετίσκος Χρυσαυγιτών και μισανθρώπων πού κραδαίνουν τήν ''νομιμότητα''..

      Περαστικά άν και τό μίσος καί ο γκαιμπελισμός έχουν βαθύτατο υπόστρωμα καί δέν θεραπεύονται ποτέ..

      • ΒΙΣ avatar
        ΒΙΣ @ Σπύρος 26/01/2011 00:42:56

        Kαι εγώ έχω προτείνει ο ΣΥΡΙΖΑ να τεθεί σε πολιτική καραντίνα. Και ο ΑΝΤΑΡΣΥΑ εκτός νόμου. Πέρα για πέρα. Και ο Κωνσταντίνου φυλακή ή απέλαση στην Κύπρο.

        • Σπύρος avatar
          Σπύρος @ ΒΙΣ 26/01/2011 00:58:45

          Ωραία..Νά ξέρουμε τί περιμένει τον κόσμο μετά τήν πτώση τού GAP..
          Ωραία εναλλακτική ''πρόταση'' βλέπω,γεμάτη ελπίδα γιά τό μέλλον..

  57. ΑχιλλέαςΞυπόλυτος avatar
    ΑχιλλέαςΞυπόλυτος 25/01/2011 20:18:44

    Εντάξει , το αναλύσατε αρκετά το ζήτημα , κάποια εφαρμόσιμη λύση πλήν του να αναλάβουμε μόνοι μας τις τύχες τις δικές μας αλλά και των παιδιών μας , διαφαίνεται στον ορίζοντα σήμερα στην Ελλάδα ? Αν οχι τότε ας αναλογιστούμε ο καθένας τις ευθύνες του.

  58. Πλούταρχος Λευκαδίτης avatar
    Πλούταρχος Λευκαδίτης 25/01/2011 20:20:03

    Τα συγκεκριμένα "κολλητήρια" της "Αριστεράς" και της Αντι-Προόδου νομίζω τελικά ότι εξυπηρετούν αποκλειστικά και μόνο το προφίλ του Yorgos και της κυβέρνησής του!
    Ο θιασώτης και τυφλός χειροκροτητής του πολυπολιτισμού και της μετανεωτερικής αντίληψης των πραγμάτων, εμφανίζεται με την άθλια κυβέρνησή του ως "υπερασπιστής" των εθνικών ιδεωδών. Ακόμα και η σύζυγος του τραγουδιάρη, εξαδέλφη του εστιάτορα, εμφανίζεται ως "σκληρή" απέναντι στη συγκεκριμένη κατάσταση: Και πώς άλλωστε να μην είναι;
    Στις επόμενες εκλογές, πρέπει να γίνουν αντιληπτά δύο πράγματα:
    1. Συμμετέχουμε μαζικά και ψηφίζουμε: Η αποχή ευνοεί το PASOK και τα αυτοπροσδιοριζόμενα ως αριστερά αποκόμματα, τύπου ΤΣΥΡΙΖΑ και AntarCIA...
    2. Οι συγκεκριμένοι κύριοι των διαφόρων κινημάτων και λοιπών τσίρκων, πρέπει κάποτε να μας πουν γιατί όλος αυτός ο σαματάς με τους λαθρομετανάστες: Είναι ο προσωπικός συμπλεγματισμός και η δίψα για διοίκηση - αρχηγία, έστω και ανομοιογενών ομάδων ή μήπως τελικά "είναι πολλά τα λεφτά "Άρη"; Γιατί κύριοι κόπτεστε για τα δικαιώματα των λαθρομεταναστών; Σε ποια άλλη χώρα της ΕΕ οι λαθρομετανάστες μπαίνουν και καταλαμβάνουν δημόσιους χώρους με το έτσι θέλω;

  59. Orestios avatar
    Orestios 25/01/2011 20:21:28

    Στο mega ο ανίκανος πρόεδρος της νομικής σχολής κάνει την πάπια.
    Ανίκανε παραιτήσου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Άχρηστε, τολμάς και διδάσκεις δίκαιο στους φοιτητές.
    Τολμάς και δεν προστατεύεις περιουσία που την πληρώνουμε από τους φόρους μας.
    Άχρηστοι πανεπιστημιακοί παραιτηθείτε.

  60. antiochos avatar
    antiochos 25/01/2011 20:32:27

    Σε καθε γειτονια,σε καθε εργασιακο χωρο,παντου ας ΑΓΑΠΗΣΟΥΜΕ καθε
    μελος του πεμπτοφαλαγγιτικου ΣΥΡΙΓΚΑ.

  61. Βανζέτι avatar
    Βανζέτι 25/01/2011 20:38:56

    Επειδή κάποιοι μίλησαν για τη στάση του ΚΚΕ, ας δουν τη παρακάτω απόφαση του Φ.Σ.ΝΟΜΙΚΗς.
    Την οποία συνυπογράφουν ΌΛΟΙ: ΔΑΠ, ΠΑΣΠ, ΕΑΚΚ, ΑΡΕΝ. ΟΧΙ όμως η ΠΚΣ.


    Απόφαση ΔΣ Φοιτητικού Συλλόγου Νομικής

    Η απόφαση του ΔΣ του Συλλόγου Φοιτητών Νομικής για τον αγώνα των μεταναστών, 24 /1/2011
    Σήμερα, η κοσμητεία ανακοίνωσε lock out για την τρέχουσα εβδομάδα στο ΝΟΠΕ με αφορμή την απεργία πείνας των μεταναστών που διεκδικούν τα αυτονόητα δικαιώματά τους.
    Την Κυριακή 23 Ιανουαρίου, στις 5 το πρωί, κατέφθασαν στο λιμάνι του Πειραιά 220 μετανάστες εργάτες από την Κρήτη. Στις 25 Ιανουαρίου θα ενωθούν μ’ άλλους 50, αποφασισμένοι να ξεκινήσουν πανελλαδική απεργία πείνας αιτούμενοι μια ζωή αξιοπρέπειας κι όχι ενός ατέρμονου και στείρου αγώνα επιβίωσης. Την ίδια στιγμή η ελληνική κυβέρνηση και η Ε.Ε. (βλ. Δουβλίνο), σ’ ένα πλαίσιο άγριας και βάρβαρης αντιμεταναστευτικής πολιτικής, εξαπολύει άγρια επίθεση κατά των μεταναστών και των προσφύγων. Μια πολιτική που λειτουργεί με σαφή στοχοθεσία: χρησιμοποιώντας την οικονομική-κοινωνική κρίση, ως εφαλτήριο συντηρητικοποίησης της κοινωνίας απέναντι σε κάθε κοινωνικά αποκλεισμένη ομάδα. Οι πρακτικές του lock out είναι προσχηματικές και έχουν ως στόχο την κατασυκοφάντηση του ασύλου συντεταγμένα με το υπουργείο παιδείας και την κυβέρνηση του ΠΑΣΟΚ. Ως σύλλογος αποφασίζουμε ότι τα μαθήματα θα διεξάγονται κανονικά, πολύ περισσότερο ότι οι σχολές θα έιναι ανοιχτές ενόψει κατάθεσης του ν/σ Διαμαντοπούλου για τη διενέργεια ΓΣ και κινητοποιήσεων. Η συνενοχή κοσμητείας και καλοθελητών της δε θα περάσει, κάτω τα χέρια από το άσυλο.
    Ο Φοιτητικός σύλλογος νομικής στάθηκε από την πρώτη στιγμή αλληλέγγυος και αρωγός του αγώνα αυτού. Με ψήφισμα της Γενικής Συνέλευσης του Συλλόγου που υιοθετήθηκε σχεδόν παμψηφεί από το σώμα αποφάσισε να στεγάσει και να συνδράμει τον αγώνα των μεταναστών.
    Αποφασίζουμε παράσταση διαμαρτυρίας για να ανακοινώσουμε την απόφαση του συλλόγου μας ότι δε δέχεται κανένα lock out στο χώρο του ασύλου.

    Υπογράφεται από τις κάτωθι παρατάξεις:

    Δ.Α.Π.

    Π.Α.Σ.Π.

    Ε.Α.Α.Κ.

    ΑΡ.ΕΝ.

    http://www.rednotebook.gr/details.php?id=1557

    • WY avatar
      WY @ Βανζέτι 26/01/2011 19:19:03

      @ Βανζέτι

      Μόνον πού καταγγέλθηκε κι από τήν ΠΑΣΠ αλλά κι από τήν ΔΑΠ on camera στήν εκπομπή τού Παπαδάκη,ότι οί σχετικές υπογραφές τών μελών τού Δ.Σ. συλλόγου φοιτητών τής Νομικής,τών παρατάξεων τους,έχουν πλαστογραφηθή(!!!!!!) (σκαναρισθή) κι ό τής ΑΡ.ΕΝ. έκανε ""μούγκα"",όπως κάνεις κι εσύ,προσπαθώντας νά παραπλανήσης/παραπληροφορήσης!!!!!!

  62. ierofantis avatar
    ierofantis 25/01/2011 20:52:24

    Όλοι έχουν βγάλει ανακοίνωση για το θέμα, πλην της Χρυσής Αυγής...

    Οι καταστάσεις που ζούμε τελευταία στην Αθήνα, είναι βούτυρο στο ψωμί τους άλλωστε.

    Και το καλύτερο που περιμένω να ακούσω;

    Αν το ζήτημα δεν έχει διευθετηθεί μέχρι το Σαββατοκύριακο, με ευκαιρία την καθιερωμένης βραδυνής συγκέντρωσης στις 29 Ιανουαρίου για τα Ίμια, δεν θα μου προξενούσε εντύπωση αν ο Μιχαλολιάκος (Νίκος), βγάλει ανακοίνωση με την οποία θα καλεί τους συγκεντρωμένους για πογκρόμ "καθαρισμού" της Νομικής, των Εξαρχείων, του Μεταξουργείου και του Αγ. Παντελεήμονα από τους λάθρο. Και το φοβερό τότε θα είναι, ότι, εκτός από τους οπαδούς του, θα σπεύσουν να πυκνώσουν τις τάξεις του και οι "νοικοκυραίοι"...

    Αν δεν ξυπνήσουμε τόσο ως πολίτες όσο και ως οργανωμένη πολιτεία και κοινωνία, θα χυθεί αίμα και μετά θα είμαστε να μας πάρει ο διάολος...!

    • Misha avatar
      Misha @ ierofantis 25/01/2011 21:01:02

      Αυτός ο νεοταξικός συρφετός των εωσφοριστών του Μιχαλολιάκου-γνήσιου απόγονου του συνεργάτη των Ναζί, Παπαδόγκωνα- παίζει από την ίδρυση του ενα πολύ βρώμικο και προβοκατόρικο ρόλο.
      Μπράβοι της νύχτας και συνεργάτες των μυστικών υπηρεσιών σε παρτυ βλακείας.

      • ierofantis avatar
        ierofantis @ Misha 25/01/2011 21:06:37

        Μάλιστα.

        Επί της ουσίας όμως αποκομίζει οφέλη.

        Τον εωσφορικό νεοταξικό συφερτό από μπράβους και νονούς συνεργάτες των μυστικών υπηρεσιών, θα τους μετρήσουμε στις 29 Ιανουαρίου.

        Φοβαμαι ότι εκτός των προαναφερθέντων, θα δω και τον παππού της διπλανής πόρτας, τον μικροεπιχειρηματία που έχει γονατίσει, την κοπελίτσα που της πιάσανε τον κώλο και τον ανιψιό μου, που με κατακεραυνώνει κάθε φορά που κουβεντιάζω μαζί του και δεν μπορώ με πειστικά επιχειρήματα να τον κάνω να καταλάβει ότι η επιλογή αυτή δεν είναι λύση...

        • ΒΙΣ avatar
          ΒΙΣ @ ierofantis 25/01/2011 23:39:54

          Οι Χρυσαυγίτες παίζουν το παιχνιδι των αριστεριστών και των νεοταξιτών, ηθελημένα ή αθέλητα, πέρα από την εωσφορική τους ιδεολογία, που σωστά επισημαινει ο Μίσα. Ο ναζισμός είναι εξίσου μηδενιστικός στη βάση του με τον αριστερισμό, δεν υπάρχει επιλογή μεταξύ δύο κακών, και τα δύο είναι εξίσου αποτρόπαια.
          Αλλά αφήνοντας στην άκρη το ιδεολογικό ζήτημα, η απουσία καθαρού λόγου εκ μέρους της συντηρητικής δεξιάς σε θέματα οπως ο ισλαμικός εποικισμός (που κακώς ονομάζεται γενικα και αόριστα "μεταναστευτικό") αφήνει τον χώρο ελεύθερο στη Χρυσή Αυγή. Και η Χρυσή Αυγή με τη σειρά της είναι χρήσιμη στους νεοταξίτες και αριστεριστές, γιατί έτσι κατασυκοφαντείται ως ακραίος όποιος αρθρώνει ένα συγκροτημένο πατριωτικό λόγο, είτε αριστερός είναι, είτε δεξιός.
          Είμαι σίγουρος ότι αν η ΝΔ δεν είχε γίνει όμηρος της πολιτικής ορθότητας (άκουσα σήμερα τον Παυλόπουλο στη Βουλή και τις ίδιες δακρύβρεχτες ανοησίες αναμασούσε για τους αλήτες του Μαγκρέμπ που κατέλαβαν τη Νομική), η ΧΑ δεν θα είχε κανένα λόγο ύπαρξης. Θα ήταν ένα καταφύγιο βαρεμένων και περιθωριακών με ψυχολογικά προβλήματα.

  63. SoToS avatar
    SoToS 25/01/2011 20:57:23

    Αρε Παπαδόπουλο που χρειάζεται η Ελλάδα

  64. ΤΙΤΟΡΜΟΣ ΑΙΤΩΛΟΣ avatar
    ΤΙΤΟΡΜΟΣ ΑΙΤΩΛΟΣ 25/01/2011 20:57:28

    Φίλοι του ΑΝΤΙνέα,

    δε σας βλέπω και πολύ υποψιασμένους! Εμένα η όλη υπόθεση με την κατάληψη των λαθρομεταναστών μου μυρίζει στημένη. Είναι προφανές ότι η κυβέρνηση του Πασόκ ήταν ενήμερη για τις προθέσεις τους (υπάρχουν και οι μυστικές υπηρεσίες) αλλά ΑΦΗΣΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΝΑ ΕΞΕΛΙΧΘΕΙ ΩΣΤΕ ΝΑ ΕΚΤΡΕΨΕΙ ΤΗΝ ΠΡΟΣΟΧΗ από την επικαιρότητα που είναι συντριπτικά κατά του Πασόκ σε ένα αριθμό ζητημάτων που άπτονται της πολιτικής (ζήμενσ) και της οικονομίας.

    Οι Γκαιμπελίσκοι του Πασόκ θα το χειριστούν το θέμα κατά βούληση. Εκτός...

    Εκτός και βρεθεί κανένας τρελός Έλληνας και κάνει καμμιά αποκοτιά με τους καταληψίες και χαλάσει η σούπα του Πασόκ...

    • ierofantis avatar
      ierofantis @ ΤΙΤΟΡΜΟΣ ΑΙΤΩΛΟΣ 25/01/2011 21:00:00

      Τίτορμε, θα ίσχυε αυτό, αν τα προσωπάκια των εκπροσώπων των Γκαουλάϊντερ ήταν ψυχρά και ήρεμα...

      Εγώ πάντως μέχρι τώρα τους βλέπω σε πανικό. Κάτι δεν πήγε καλά στο σχεδιασμό λές;

    • Orestios avatar
      Orestios @ ΤΙΤΟΡΜΟΣ ΑΙΤΩΛΟΣ 25/01/2011 21:06:23

      Φαντάζεσαι να μπεί κανείς στην Νομική και να καθαρίσει μερικούς?
      Το μόνο εύκολο.
      Τότε θα σπάσουν το άσυλο?

    • A.M. avatar
      A.M. @ ΤΙΤΟΡΜΟΣ ΑΙΤΩΛΟΣ 25/01/2011 21:11:42

      Ούπς! με πρόλαβες! τώρα σε διάβασα.
      Συμφωνώ και επαυξάνω τις υποψίες σου Τίτορμε!

    • ΨογοςΟυδείς! avatar
      ΨογοςΟυδείς! @ ΤΙΤΟΡΜΟΣ ΑΙΤΩΛΟΣ 25/01/2011 21:23:05

      Ακριβώς αυτό! ΠΡιν λίγο ο πρύτανης κάρφωσε τον αστυνομικό διευθυντή Κοκαλάκη ότι η αστυνομία είχε ενημερωθεί για την άνοδο στην Αθηνα των Αφγανών με προορισμό την Νομική και το άσυλό της!
      Η λοιπον η αιτία είναι ο αποπροσανατολισμός, η
      να τους τακτοποιήσει όπως επιθυμουν ώς αναγκασθείσα
      η να τους "τακτοποιήσει" μια και καλά το άσυλο και να γλυτώσουμε μια και καλά από την κοροίδία!

      Ενα όμως είναι βέβαιο!
      ΗΞΕΡΑΝ!!!!!!!
      Ολοι!!!!!!! Από Κατεχάκη ώς του Μάξίμου!

      • Orestios avatar
        Orestios @ ΨογοςΟυδείς! 25/01/2011 21:35:49

        Ήξεραν και επιβραβεύουν την κατάληψη δημοσίου κτιρίου από αλλοεθνείς!

  65. Βανζέτι avatar
    Βανζέτι 25/01/2011 21:00:06

    Το σενάριο που εξυπηρετεί..πολλούς ελπίζω να μη πραγματοποιηθεί.
    Επεισόδια...από αγανακτισμένους Χρυσαυγίτες απέξω και αντι-εξουσιαστές...

    • Orestios avatar
      Orestios @ Βανζέτι 25/01/2011 21:07:18

      Τα φιλαράκια θα φωνάζουν παρέα.

  66. A.M. avatar
    A.M. 25/01/2011 21:09:30

    Για γέλια;;;
    Η κατάληψη έχει προγραμματιστεί και οργανωθεί.
    Η απεργία πείνας έχει επίσης οργανωθεί και προγραμματιστεί και θα δίνεται τσάι και ζάχαρη στους απεργούς πείνας.
    Θα υπάρχει και ιατρική φροντίδα των καταληψιών.

    Δουλευόμαστε;;;;

    Ή μήπως αυτές τις μέρες περνάει στα μουλωχτά ΚΆΤΙ ΆΛΛΟ ΠΟΛΎ ΜΕΓΑΛΎΤΕΡΟ και εμείς τρώμε στην μάπα «κατάληψη Νομικής» για να μην καταλάβουμε ΤΊ είναι αυτό που περνάει πίσω απ την πλάτη μας;;

    • ΒΙΣ avatar
      ΒΙΣ @ A.M. 26/01/2011 00:46:17

      Οι Γιατροί του Κόσμου τί ρόλο παίζουν γενικώς;
      Να την πληρώσουν τη στάση τους τώρα με τους αλήτες εισβολείς της Νομικής. Να μην τους δίνει κανείς μπικικίνι. Να πηγαίνουν να ζητούν από τους Συριζαίους και τους Ανταρσύες, λεφτά (σε αυτούς) υπάρχουν.

  67. ψυχραιμια avatar
    ψυχραιμια 25/01/2011 21:10:03

    H NΔ πρεπει να θεσει πιο κατηγορηματικα το ζητημα της καταργησης του πανεπιστημιακου ασυλου.Να φερει σχεδιο νομου στη Βουλη και να υποχρεωσει το ΠΑΣΟΚ ή να το δεχθει ή να το καταψηφισει φανερα.
    Το γραφω επειδη σε αλλο ποστ ζητηθηκαν ιδεες για την αντιπολιτευση της ΝΔ.
    Θελει να δωσει ιδεολογικη μαχη και να φερει σε δυσκολη θεση την κυβερνηση,ναι ή οχι;

  68. Misha avatar
    Misha 25/01/2011 21:21:02

    Επειδή θα πάνε πολύ αδαείς που δεν ξέρουν τι σκ...ά κουβαλάνε στο κεφάλι τους τα χρυσαύγουλα ιδού κάτι από τις γραφές του νεοναζί αρχηγού τους

    Σιγή στο δάσος, παγερή οσμή εγκλήματος
    Σύλληψη της στιγμής και ανθρωποθυσία
    Τραγόμορφος επρόβαλε του μύθου νοσταλγός,
    Σατανικά υπέροχος, ο Μέγας Παν.
    Ώρα του δειλινού, το σκότος ανατέλλει
    Και οι εξόριστοι της μέρας, οι Εωσφόροι
    οι ποιητές ξυπνούνε,
    Ηδονικά με βλέμμα κόκκινο, θολό τυραγνισμένο
    Μια κίτρινη σελήνη που προβάλλει αντικρύζουν
    Και τα στοιχειά της νύχτας ξαναζούνε
    Οι μονομάχοι, οι κρεμασμένοι και οι συνωμότες.
    Και αυτός στην μέση του ναού,
    Στο κέντρο της τεράστιας αιμάτινης κηλίδας,
    Στο βάθρο του βωμού,
    Τραγόμορφος, σατανικά υπέροχος
    Την ώρα δοξάζει της θυσίας
    Των ευγενών ενστίκτων και της βίας
    Αυτός ο αιώνιος κυβερνήτης, ο Μέγας Πάν

    Νίκος Μιχαλολιάκος

    "Η εξομολόγηση ενός εθνικού" , εκδόσεις "Νέα Σπαρτη"

    • Professor Moriarty avatar
      Professor Moriarty @ Misha 25/01/2011 21:30:47

      χα-χαα-χα!

      Γράφει και ποιήματα ο Μιχαλολιάκος;

      Ρε Μίσα, αυτά είναι ψόφια πράγματα, δεν προκαλούν σοκ και δέος και είναι φρικτά ατάλαντος. Ενώ ο Ιωάννης είναι μάστερ του μεταφυσικού σοκ και δέους:

      "Γράψον· μακάριοι οἱ νεκροὶ οἱ ἐν Κυρίῳ ἀποθνῄσκοντες ἀπ' ἄρτι. ναί, λέγει τὸ Πνεῦμα, ἵνα ἀναπαύσωνται ἐκ τῶν κόπων αὐτῶν· τὰ δὲ ἔργα αὐτῶν ἀκολουθεῖ μετ' αὐτῶν. 14 Καὶ εἶδον, καὶ ἰδοὺ νεφέλη λευκή, καὶ ἐπὶ τὴν νεφέλην καθήμενος ὅμοιος υἱῷ ἀνθρώπου, ἔχων ἐπὶ τῆς κεφαλῆς αὐτοῦ στέφανον χρυσοῦν καὶ ἐν τῇ χειρὶ αὐτοῦ δρέπανον ὀξύ. 15 Καὶ ἄλλος ἄγγελος ἐξῆλθεν ἐκ τοῦ ναοῦ, κράζων ἐν φωνῇ μεγάλῃ τῷ καθημένῳ ἐπὶ τῆς νεφέλης· Πέμψον τὸ δρέπανόν σου καὶ θέρισον, ὅτι ἦλθεν ἡ ὥρα τοῦ θερίσαι, ὅτι ἐξηράνθη ὁ θερισμὸς τῆς γῆς. 16 καὶ ἔβαλεν ὁ καθήμενος ἐπὶ τὴν νεφέλην τὸ δρέπανον αὐτοῦ ἐπὶ τὴν γῆν, καὶ ἐθερίσθη ἡ γῆ. 17 Καὶ ἄλλος ἄγγελος ἐξῆλθεν ἐκ τοῦ ναοῦ τοῦ ἐν τῷ οὐρανῷ, ἔχων καὶ αὐτὸς δρέπανον ὀξύ. 18 Καὶ ἄλλος ἄγγελος ἐξῆλθεν ἐκ τοῦ θυσιαστηρίου, ἔχων ἐξουσίαν ἐπὶ τοῦ πυρός, καὶ ἐφώνησε κραυγῇ μεγάλῃ τῷ ἔχοντι τὸ δρέπανον τὸ ὀξὺ λέγων· Πέμψον σου τὸ δρέπανον τὸ ὀξὺ καὶ τρύγησον τοὺς βότρυας τῆς ἀμπέλου τῆς γῆς, ὅτι ἤκμασεν ἡ σταφυλὴ τῆς γῆς. 19 καὶ ἔβαλεν ὁ ἄγγελος τὸ δρέπανον αὐτοῦ εἰς τὴν γῆν, καὶ ἐτρύγησε τὴν ἄμπελον τῆς γῆς, καὶ ἔβαλεν εἰς τὴν ληνὸν τοῦ θυμοῦ τοῦ Θεοῦ τὴν μεγάλην. 20 καὶ ἐπατήθη ἡ ληνὸς ἔξω τῆς πόλεως, καὶ ἐξῆλθεν αἷμα ἐκ τῆς ληνοῦ ἄχρι τῶν χαλινῶν τῶν ἵππων ἀπὸ σταδίων χιλίων ἑξακοσίων."

      (Εγώ πάντως προτιμώ τον Ιωάννη, από λογοτεχνική άποψη, βεβαίως)

  69. Misha avatar
    Misha 25/01/2011 21:21:46

    Πολλοί αδαείς , βεβαίως-βεβαίως... :)

    • ierofantis avatar
      ierofantis @ Misha 25/01/2011 21:23:59

      Χμμμ.

      Μάλλον στις 29, δεν θα μιλήσουν για τον Πάνα...

      • Misha avatar
        Misha @ ierofantis 25/01/2011 21:26:43

        Δεν έχει σημασία για τι θα μιλησουν δημοσίως, σημασία έχουν τα κίνητρα, η ιδεολογία , οι στιχεύσεις τους.
        Κι αυτά βρωμάνε ρατσιστικό αποκρυφισμό, τυπου ναζί και κου κλουξ κλαν.
        Οι λαθρομετανάστες μπροστά τους είναι άκακα κοράσια.

      • ierofantis avatar
        ierofantis @ ierofantis 25/01/2011 21:33:13

        Το πρόβλημα Misha είναι ότι μέχρι τώρα τα άκακα κοράσια αβαντάρονται από λυτούς και δεμένους...

        Δεν θα αργήσει η ώρα που η αβάντα θα παιχθεί σε άλλο στρατόπεδο.

        Και μετά έλα να μου πεις για τους αποκρυφισμούς και τα γραφικά της Χ.Α.

      • Misha avatar
        Misha @ ierofantis 25/01/2011 21:36:21

        Τόσα χρόνια τα Χ.Α. είναι το μπακ απ των μπάτσων. Παρεούλα , διπλα -δίπλα...
        Και στο σκηνικό της προβοκάτσιας που καταφανώς στήνεται θα παίξουν τους «εθνικόφρονες» , όπως οι ιδεολογικοί προγονοι τους που πούλησαν την Κύπρο στον Αττίλα κι εστελναν συγχαρητήρια στον Χίτλερ ....

      • ierofantis avatar
        ierofantis @ ierofantis 25/01/2011 21:40:02

        Έχω δει και κάτι μουσάτους με ράστα σε αστυνομικούς δίπλα...

        Άσε, δεν είναι μόνο πεδίο των Χρυσαυγιτών, οι κολεγιές με τους αστυνομικούς...

        Το άλλο για την Κύπρο, τον Αττίλα και τον Χίτλερ δεν το πολυκατάλαβα, μιας και υπάρχει μια χρονική διαφορά αλλά δεν πειράζει.

      • Misha avatar
        Misha @ ierofantis 25/01/2011 21:43:46

        Tαγματασφαλίτες της κατοχής και ΕΑΤ -ΕΣΑ της χούντας είναι αγαπημένα καρτουν των χρυσων αυγών

      • ierofantis avatar
        ierofantis @ ierofantis 25/01/2011 21:54:40

        Ε και αυτοί πρέπει να έχουν τις αναφορές τους...

        Αλλος επιλέγει μαύρο και άλλος Σοβιέτ, κολχόζ, γκούλαγκ και ... Λάντα Νίβα...!

        Παρεπιπτόντως το Νιβάκι, τρελό όχημα. Τέσσερα χρόνια, του ήπια το αίμα στις βουνίκλες...

    • ΨογοςΟυδείς! avatar
      ΨογοςΟυδείς! @ Misha 25/01/2011 21:39:12

      ασε ρε Μισσα!
      Κι εσύ Πιτυοκάμπτες ονειρεύτηκες και κρεμάλες και κονσερβοκουτια και Αρηδες Τρελλιάρηδες σε σκοτεινά πηγάδια!
      Σε γυμναστικές τους είδους του ενός και του άλλου, τα άκρα αντμώνουν, σε μια μια επίκυψη, αναγκαία να τα διευκολύνουν!
      Ασε για τους καθρέφτες της ψυχής!
      Απέναντί μου το δεξί σου, αριστερό μου είναι!

      "Ιδια σκατά, ίδια μυαλά
      βλαμμενα και καμμένα!
      Μόνο που τώρα από τα δυό,
      είναι βρισιά το ένα!"

  70. Professor Moriarty avatar
    Professor Moriarty 25/01/2011 21:22:06

    Ελέφαντας περνάει, όχι πίσω από την πλάτη μας. Από πάνω μας.

  71. Orestios avatar
    Orestios 25/01/2011 21:23:39

    Λες να βγαίνει χρυσός έξω από την χώρα?
    Έτσι γίνεται στην Αίγυπτο, όπου έπεσε η κυβέρνηση

    • ierofantis avatar
      ierofantis @ Orestios 25/01/2011 21:24:46

      Δώσαμε, δώσαμε το '44...

      • Orestios avatar
        Orestios @ ierofantis 25/01/2011 21:26:01

        Δώσαμε και το 98
        7,5 τόνους έχει η Ελλάδα ακόμα

        • ierofantis avatar
          ierofantis @ Orestios 25/01/2011 21:28:20

          Μόνο;

          Εδώ η κομμώτρια σύζυγος του Τυνήσιου έκανε ανάληψη για τα τρέχοντα 1,5 τόνους και εμείς ολόκληρο κράτος της Ε.Ε. έχουμε μόνο 7,5;

          Καρμοίριδες μια ζωή ρε γαμώτο...

          • Orestios avatar
            Orestios @ ierofantis 25/01/2011 21:30:41

            Το θέμα είναι πόσο χρυσό μπορεί να κουβαλήσει το αεροπλάνο.

          • ierofantis avatar
            ierofantis @ Orestios 25/01/2011 21:36:35

            Θα χρειαστούν Ilyushin...

          • Orestios avatar
            Orestios @ Orestios 25/01/2011 21:46:27

            χο χο χο

          • Orestios avatar
            Orestios @ Orestios 25/01/2011 21:47:06

            Το έσκασαν από την Αίγυπτο οι Μουμπάρακ

          • ierofantis avatar
            ierofantis @ Orestios 25/01/2011 21:56:16

            Και αυτοί στη Γαλλία λες να πήγαν;

            Και πήραν και χρυσό;

            Λες ο Σαρκό να το έχει οργανώσει και να αφήσει τους Γερμανούς με το Ευρώ και αυτός να έχει μαζέψει όλο το χρυσό;

          • Orestios avatar
            Orestios @ Orestios 25/01/2011 22:05:48

            Στην Βρετανία πήγαν.
            Αρχαίε, follow the money (gold)

  72. Misha avatar
    Misha 25/01/2011 21:24:21

    Η κατάργηση του ασύλου των πολιτικάντηδων επείγει, όχι η κατάργηση του πανεπιστημιακού ασύλου, κατάκτησης βαμμένης με αίμα νεων ανθρώπων, και μάλιστα κατάργηση από κυβέρνηση Τσολάκογλου

    • ierofantis avatar
      ierofantis @ Misha 25/01/2011 21:26:23

      Πιστεύεις ειλικρινά ότι εξυπηρετεί κάτι το πανεπιστημιακό Άσυλο σήμερα;

      • Misha avatar
        Misha @ ierofantis 25/01/2011 21:28:01

        Σε περίοδο κατοχής από εξωτερικές δυνάμεις ό,τι χάνεται είναι σε βάρος μας, από το δώρο του πάσχα μέχρι το άσυλο.

        • ierofantis avatar
          ierofantis @ Misha 25/01/2011 21:29:26

          Και πριν που δεν είχαμε κατοχή όπως λες, τί εξυπηρετούσε;

          • Misha avatar
            Misha @ ierofantis 25/01/2011 21:40:57

            Εξυπηρετούσε την δυνατότητα της, χωρίς εμφανή αστυνομική παρουσία, συναθροισης.
            Ένας δημόσιος χωρος όπου οι μπάτσοι δεν έχουν εξουσία, για να θυμούνται κι οι ίδιοι το έγκλημα στο Πολυτεχνείο, και τα υπόλοιπα από τον Πέτρουλα μέχρι τον Γρηγορόπουλο.

          • ierofantis avatar
            ierofantis @ Misha 25/01/2011 21:49:16

            Misha, θαυμάζω την ρομαντική σου αντίληψη για το άσυλο.

            Για μένα ήταν και παραμένει μια θλιβερή παραχώρηση ενός παραλυμένου και ανίκανου κράτους που αντί να εφαρμόζει το δίκαιο και να ασκεί με πυγμή και αποφασιστικότητα της εκξουσίες του (Νομοθετική - Εκτελεστική - Δικαστική) με διακριτό τρόπο, σκαρφίστηκε μια μακακία και μισή, όπου όλοι οι τυχόν εμπλεκόμενοι είναι ανεύθυνοι και αντί για δίκαιο επικρατεί ο όχλος των μειοψηφιών σε θεσμοθετημένη ανομία, εξαιτίας αγκύλωσης.

          • antiochos avatar
            antiochos @ Misha 25/01/2011 22:04:53

            Misha
            Αποψε μας καταμπερδεψες......
            Πολυτεχνεια,ασυλα,Γρηγοροπουλοι στο μιξερ....
            και πολλη Χρυση Αυγη.
            Δεν εισαι και στα καλυτερα σου αδερφε,χωρια
            που σου συνιστω να ακουσεις τι παιζει το ραδιο
            Λονδινο.

          • Misha avatar
            Misha @ Misha 25/01/2011 23:28:15

            Αntiochos

            Ως προς τι μπερδεύτηκες; Ως προς το ρόλο της ροζ αριστεράς , των επαγγελματιών ανθρωπινοδικαιωματιστών τύπου Βαλλιανάτου και Δημητρά;
            Ως προς τον ρόλο των προβοκατόρων της ΧΑ;

            ή μήπως ως προς τη συμπαιγνία τους ;

  73. Maximilien avatar
    Maximilien 25/01/2011 21:24:27

    Καλά ωρε τσακάλια μου δεν έχετε πάρει χαμπάρι τι συμβαίνει; Δεν έχετε καταλάβει ότι είναι στημένο το σκηνικό στο τέλος του οποίου ΟΛΟΙ πρόκειται να κερδίσουν;

    1ον. Κερδίζουν οι αντίπαλοι του ασύλου. Θα καταργηθεί. Η αστυνομία των χαφιέδων του Παπουτσή, δηλαδή του Χρυσοχοίδη, δηλαδή των ΗΠΑ θα κάνει πάρτυ. Όχι βέβαια για να πιάνει τους τρομοκράτες LOL τους οποίους ομολογεί ότι γνωρίζει εδώ και χρόνια αλλά τους βλακέντιους που φωνάζουν για αστυνόμευση και τάξη. Ο Χρυσοχοίδης το είπε: Ετοιμάζονται για κοινωνικές αναταραχές. Παίρνουν θέσεις και κάνουν δοκιμές. Ε, λοιπόν θα τα λουστείτε. Σκληρό ροκ για να γουστάρετε

    2ον. Κερδίζουν οι "επαναστάτες" του κώλου. Οι αριστεροί του Chivas Regal. Οι δεξιοαριστεροί των ΜΚΟ. Οι Ντοράκηδες και Κουβέληδες. Οι λάτρεις του "αυθόρμητου", με άλλα λόγια δηλαδή αυτοί που νιώθουν πολύ ανώτεροι και εξευγενισμένοι για να πάνε στα εργοστάσια και τους χώρους δουλειάς για να μιλήσουν με τους εργάτες. Αυτοί θα κάνουν το κομμάτι τους για να τα διηγούνται μεταξύ τυρού και αχλαδιου στα γκαλά τους.

    3ον. Κερδίζουν ΛΑΟΣ και τη Χρυσή Αυγή. Πρώτου μεγέθους ευκαιρία να βγουν στον αφρό. Ο δε ΛΑΟΣ για να σωθεί από την αφάνεια μετά την προδοσία του και η δε ΧΑ για να επεκτείνει την επιρροή της και να "συνετίσει" τους "ανήσυχους".

    4ον. Κερδίζουν οι μετανάστες της Νομικής. Δεν τους αγγίζει κανείς τώρα. Θα πάρουν όλοι άσυλο.

    5ον. Κερδίζει η Κυβέρνηση και ο ΓΑΠ. Παίζει μπάλα μόνος του στο γήπεδο. Όλη η προσοχή θα στραφεί στη σαπουνόπερα της Νομικής. Το MEGA άρχισε κιόλας. Τρελή ευκαιρία για να αποπροσανατολίσει την κοινή γνώμη.

    Αυτά που γίνονται τώρα είναι πρόβα. Θα στήσουν το σκηνικό, θα κάνουν τα ΑΙΣΧΗ, θα σκαρώσουν προβοκάτσιες με την συμμετοχή ΜΚΟ και χρήσιμων ηλιθίων από τη δεξιά και τη αριστερά μόνο και μόνο για να σώσουν το τομάρι τους.

    • Misha avatar
      Misha @ Maximilien 25/01/2011 21:41:55

      Εύγε Μαξ!

  74. ΜΙΧΑΗΛ Ο ΗΛΙΟΥΠΟΛΙΤΗΣ avatar
    ΜΙΧΑΗΛ Ο ΗΛΙΟΥΠΟΛΙΤΗΣ 25/01/2011 21:27:25

    ΚΑΤΣΕ ΝΑ ΔΕΙΣ ΠΟΥ ΕΚΕΙΝΟ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Η ΚΟΥΤΣΗ ΜΑΡΙΑ ΣΤΗΝ ΠΟΡΕΙΑ...ΚΑΙ ΤΟΤΕ ΝΑ ΔΩ ΤΙ ΘΑ ΛΕΝΕ....!!!

    ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΕΝΤΟΝΟ ΠΙΑ ΠΟΥ ΤΑ ΚΟΜΜΑΤΑ ΕΧΟΥΝ ΧΑΣΕΙ ΤΗΝ ΜΠΑΛΑ. ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ. ΑΠΛΑ ΛΕΝΕ ΛΟΓΙΑ. ΦΟΒΟΥΝΤΑΙ ΤΟ 2% ΤΟΥ ΣΥΝ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΡΑΤΗΡΗΤΗΡΙΟ ΓΙ ΤΟΥΣ ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΣ ΛΕΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΨΗΦΙΣΟΥΝ ΟΙ ΣΟΥΗΔΟΙ ΚΑΙ ΟΧΙ ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ. ΛΟΓΩ ΤΗΣ ΤΥΦΛΑΣ ΤΟΥΣ ΠΗΡΕ Ο ΜΙΧΑΛΟΛΙΑΚΟΣ 5,3% ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΚΑΙ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟ 20% ΣΤΟΝ ΑΓΙΟ ΠΑΝΤΕΛΕΗΜΟΝΑ.

    ΤΙ ΠΙΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΚΑΙ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΟ ΑΠΟ ΕΝΑ ΩΡΑΙΟ ΔΗΜΟΨΗΦΙΣΜΑ ΑΝ ΤΟΥΣ ΘΕΛΟΥΜΕ Η ΟΧΙ ΤΟΥΣ ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΣ??? ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΤΑ ΣΤΟΜΑΤΑ ΤΟΥ 2% ΘΑ ΒΟΥΛΩΣΟΥΝ ΜΕ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΚΑΙ Η ΕΚΑΣΤΟΤΕ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ ΘΑ ΕΧΕΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΤΟ ΠΕΔΙΟ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΟ "ΘΕΛΗΜΑ ΤΟΥ ΛΑΟΥ"....ΑΠΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ. ΚΑΙ ΑΣ ΧΤΥΠΑΝΕ ΤΟΝ ΚΩΛΟ ΤΟΥΣ ΚΑΤΩ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ....ΜΑΖΙ ΚΑΙ ΟΙ Μ.Κ.Ο.

  75. Theo avatar
    Theo 25/01/2011 21:27:59

    ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟΥΣ ΚΑΝΟΥΝ...ΘΑ ΤΟΥΣ ΔΩΣΟΥΝ ΚΑΙ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΙΘΑΓΕΝΕΙΑ ΑΠΟ ΠΑΝΩ...ΠΩΣ ΘΑ ΠΑΡΟΥΝ ΨΗΦΟΥΣ ΑΛΛΩΣΤΕ ΣΤΙΣ ΕΠΟΜΕΝΕΣ ΕΚΛΟΓΕΣ???

    • pizza avatar
      pizza @ Theo 26/01/2011 18:17:03

      Λες να τους κανουν και δημοσιους υπαλληλους?

  76. tomy avatar
    tomy 25/01/2011 21:31:06

    και στο εργατικο κεντρο της Θεσ/νικης, καταληψη απο λαθρομεταναστες, σκαι.και Νετ. Γιατι μου μυριζει πυρκαιες στην Ηλια, και Δεκεμβριανα?

  77. athamas avatar
    athamas 25/01/2011 21:31:57

    Η κυβέρνηση προσπαθώντας να σβήσει την φωτιά που άναψε, με την έκδοση παραπλανητικού πορίσματος ,προσπαθεί τώρα να την σβήσει ρίχνοντας βενζινολαθραίους στην νομικη?

    • Orestios avatar
      Orestios @ athamas 25/01/2011 21:34:30

      Έτσι.
      Και όχι μόνο αυτό. Ανακοίνωσε την επανέναρξη της μίζας.

    • αποκατάσταση avatar
      αποκατάσταση @ athamas 25/01/2011 21:38:06

      Ναι γιατί θα ασχολούταν κανείς με το πόρισμα για τη Siemens νομίζεις.

  78. αποκατάσταση avatar
    αποκατάσταση 25/01/2011 21:36:24

    Εγώ βλέπω ότι μόνο το ΠΑΣΟΚ αποκομίζει οφέλη στα θέματα εθνικής ακεραιότητας τον τελευταίο καιρό, η ΝΔ μας συνήθισε τόσα χρόνια στο στρουθοκαμηλισμό μην τυχόν τάχα θυμώσει η κυρία αριστερά.
    Που θάρρος για άσκηση δυναμικής πολιτικής..
    Ας καταλάβουν όμως ότι πολιτική φθορά έχει προτίστως αυτός που είναι στην εξουσία και όχι αυτός που είναι αντιπολίτευση.

  79. Σοσιαληστής avatar
    Σοσιαληστής 25/01/2011 21:42:40

    Μπράβο μας τα καταφέραμε πάλι στο ΤΣΥΡΙΖΑ…

    Ξαχάστηκε η SIEMENS…
    Ο Μιχαλολιάκος πρώτη μούρη…
    Άνοιξε πάλι θέμα δημόσιου Πανεπηστημίου και Ασύλου.

    Τόσες επιτυχίες μαζί που αλλού μόνο στο ΣΥνασπισμό ΡΙΖοσπαστικής Αποτρίχωσης!!!

  80. Orestios avatar
    Orestios 25/01/2011 21:48:07

    Βάζουν πλάτη στην Ζίμενς. Τόσες μίζες πια.

  81. Misha avatar
    Misha 25/01/2011 21:51:32

    Nαι, ναι....
    Τσε και Χίμλερ, ένα και το αυτό....
    Δεν βγαίνει με κανένα τρόπο η εξομοίωση....

  82. vforvendetta avatar
    vforvendetta 25/01/2011 21:52:15

    ΔΙΩΧΤΕ ΤΟΥΣ ΟΛΟΥΣ ΡΕ ΕΛΛΗΝΑΡΑΔΕΣ ΕΡΧΕΤΑΙ ΚΑΙ Η ΣΕΙΡΑ ΣΑΣ ΠΟΥ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΑΣ ΘΑ ΑΝΑΓΚΑΣΤΟΥΝ ΑΠΟ ΤΑ ΑΦΕΝΤΙΚΑ ΣΑΣ ΝΑ ΦΥΓΟΥΝ.
    ΚΑΙ ΠΕΣΤΕ ΜΟΥ ΡΕ ΚΑΝΑΠΕΔΟΠΑΡΤΑΚΗΔΕΣ ΟΤΑΝ Ο ΣΤΡΑΤΟΣ ΣΑΣ ΣΥΜΜΕΤΕΧΕΙ ΣΤΗΝ ΚΑΤΑΣΡΟΦΗ ΤΩΝ ΧΩΡΩΝ ΤΟΥΣ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ΣΥΜΜΑΧΟΥΣ ΣΑΣ ΕΣΕΙΣ ΠΑΙΖΑΤΕ ΜΕ ΤΙΣ ΠΟΡΝΕΣ ΤΗΣ ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΕΥΡΩΠΗΣ ΚΑΙ ΚΑΜΩΝΟΣΑΣΤΑΝ ΤΟΥΣ ΕΡΑΣΤΕΣ .
    ΤΩΡΑ ΕΡΧΕΤΑΙ ΚΑΙ Η ΣΕΙΡΑ ΣΑΣ ΑΝΙΣΤΟΡΙΤΟΙ ,ΑΠΑΙΔΕΥΤΟΙ ΕΛΛΗΝΑΡΑΔΕΣ ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΓΕΡΑΚΙΑ ΠΕΙΡΑΝ ΧΑΜΠΑΡΙ ΣΕ ΤΙ ΦΕΛΛΟΥΣ ΑΠΕΥΘΗΝΟΝΤΑΙ.

    • ΒΙΣ avatar
      ΒΙΣ @ vforvendetta 26/01/2011 00:49:44

      Ποιος ελληνικός στρατός πήγε στο Μαγκρέμπ; Είσαι και αγεωγράφητος. Τις φάτσες τους δεν τις είδες; Δεν κατάλαβες από πού είναι;
      Ούτε πια την Τσόκλη δεν βλέπετε εσείς οι αριστερούληδες να μαθαίνετε και λίγο..

  83. Κώστας avatar
    Κώστας 25/01/2011 21:53:07

    H εύφλεκτη ύλη για άγρια επεισόδια βρίσκεται πλέον στη Νομική. Αυτή η κατάληψη είναι η χαρά του προβοκάτορα. Μια αστυνομική επέμβαση τώρα, ίσως να είναι το ποθητό για τις δυνάμεις τις ανωμαλίας, που πολύ θα ήθελαν χιλιάδες λαθρομετανάστες να κάνουν μπάχαλο την Αθήνα.
    Εδώ που έφτασαν τα πράγματα, με ένα πανεπιστημιακό κτήριο-σύμβολο υπό κατάληψη από λαθρομετανάστες απαιτείται σύνεση και όχι βιαστικές κινήσεις(πχ. αστυνομική επέμβαση άμεσα). Πιο σοφό θα ήταν να προηγηθεί ιδεολογική δουλειά: άμεση απομόνωση των πατρώνων των λαθρομεταναστών- ΜΚΟ- φοιτητικής παράταξης που οργάνωσε-διευκόλυνε την αισχρή κατάληψη. Απομόνωση τους και καταγγελία της βάρβαρης προσβολής ενός ιερού πανεπιστημιακού χώρου. Αμεση προβολή των θέσεων του καθηγητή Πανούση(ανήκει στον ΣΥΝ, σύνεγραψε τον Νόμο που διέπει τα του ασύλου την δεκαετία του 80) , ο οποίος τάσσεται ανοιχτά πλέον υπέρ της κατάργησης του ασύλου, ως αναχρονιστικού πλέον θεσμού. Μόνο μετά την κοινωνική απομόνωση των οργανωτών της κατάληψης, την καταγγελία της εξοργιστικής αδράνειας της Πρυτανείας και την προβολή του αιτήματος για κατάργηση του ασύλου από σοβαρές πολιτικές δυνάμεις- και όχι από γραφικούς/υστερικούς του ΛΑΟΣ, που λειτουργούν ως δυσφημιστές ιδεών και θέσεων λόγω της έλλειψης σοβαρότητας που τους χαρακτηρίζει- πρέπει να ληφθούν κατασταλτικά μέτρα. Αφού προετοιμαστεί για λίγες ημέρες ιδεολογικά η κοινωνία, μόνο τότε η Αστυνομία θα δράσει πιο αποτελεσματικά σε ένα πλάισιο όπου η κοινωνική πίεση για τους οργανωτές παρόμοιων αισχροτήτων θα είναι αφόρητη.

    • ψυχραιμια avatar
      ψυχραιμια @ Κώστας 25/01/2011 22:47:32

      Προτιμω την εξεγερση των μεταναστων τωρα παρα αργοτερα.Εαν γινει αυτο το θεμα θα λυθει με τον ενα ή τον αλλο τροπο.Αλλιως θα συνεχισουν να συσσωρευονται μεχρι να γινουν πολυ περισσοτεροι.Αν αυτη τη στιγμη γινει μαχη δεν μπορουν να νικησουν.

    • firiki2010.wordpress.com avatar
      firiki2010.wordpress.com @ Κώστας 25/01/2011 23:22:53

      Κώστα η κοινωνία είναι ιδεολογικά προετοιμασμένη. Αν τυχόν κάνω λάθος και δεν είναι, δεν πρόκειται να προετοιμασθεί σε κάποιες μέρες. Οσο αφήνεται να παγιώνεται η κατάσταση τόσο χειρότερο. Στην προφανή παρανομία δεν υπάρχει άλλη απάντηση από την άμεση εφαρμογή του νόμου Δεν είναι δικαίωμα της Πολιτείας, είναι υποχρέωση της.

  84. ΨογοςΟυδείς! avatar
    ΨογοςΟυδείς! 25/01/2011 21:55:10

    Σώπα ρε ΜΙσσα!!! με παχύ το σσσ!
    Μάρτυρα του Πιτυοκάμπτη και του Τενεκέ!
    "Τ΄αριστερό σου που κοιτώ
    Εσύ δεξί το βλέπεις!"


    "ιδια σκατά, Ιδια μυαλά
    Βλαμμένα και καμμένα!
    Μονο που τώρα ειναι βρισιά
    από τα δυό, το ένα!
    Κι όποιος τολμάει να΄το πεί
    πως Έλληνας θε να΄ναι
    πως έχει το φιλοτιμο και μνήμη να θυμάται
    σα τα σκυλιά όλο βρισιές
    με κεινη την αγρίλα
    "φασίστα", θα φωνάξουνε
    και "χάσου ρε Ξεφτίλα!"

  85. Maximilien avatar
    Maximilien 25/01/2011 22:00:38

    http://www.kathimerini.gr/4dcgi/_w_articles_kathremote_1_25/01/2011_375091

    Ο ΓΑΠ ζητάει να παρθούν μέτρα. Φέρτε το χάος στην Αθήνα για να μας σώσει η κυβέρνηση και οι πολιτικοί αρχηγοί οι οποίοι μια γροθιά θα επαναφέρουν την τάξη. Όλοι το παιχνιδάκι τους και ο κοσμάκης μαριονέτα στα χέρια τους.

    • pizza avatar
      pizza @ Maximilien 26/01/2011 18:21:54

      Ο ΓΑΠ ζηταει να παρουν μετρα αλλα δεν τα παιρνει. Τετοια αναποφασιστικοητα απο αυτους τους πολιτικους ειναι αναμενομενη. Φανταστητε να κανουν ντου οι Τουρκοι σε κανενα νησι. Την βαψαμε. Τη ηθελα τωρα και θυμηθηκα τα Ιμια....

  86. babis avatar
    babis 25/01/2011 22:01:36

    Το πιο σωστό που άκουσα όσο και αν ακούγεται απίστευτο ήταν στο μεγκάλο κανάλι από τον βουλευτή του ΛΑΟΣ (και δικιά μου απορία είναι), που βρίσκουν όλοι αυτοί οι λάθρομετανάστες 10.000 ευρώ, δολλάρια να τα δώσουν όταν μ αυτά τα λεφτά στις χώρες που προέρχονται θα ήταν εμήριδες.
    Τυχαίο δεν νομίζω!!!

    • Orestios avatar
      Orestios @ babis 25/01/2011 22:04:33

      Το δουλεμπόριο έχει πολύ χρήμα.

    • ierofantis avatar
      ierofantis @ babis 25/01/2011 22:06:44

      Λένε ότι έκαναν οικονομίες στις χώρες τους...

      Στις καλύτερες προβλέψεις του η Ύπατη Αρμοστεία του ΟΗΕ για τους πρόσφυγες αναφέρει ότι το μέσο ημερομίσθιο στις χώρες αυτές είναι ένα δολάριο.

      Χρειάζονται δηλαδή 10.000 μέρες δουλειάς.

      Πως τα κατάφέρνουν οι μπαγάσηδες και έχουν τα λαφτά και είναι κατά πλειοψηφία μέχρι 35 ετών, δεν το καταλαβαίνω και εγώ.

      Μπας και δεν δούλευαν στις χώρες τους σε νόμιμες εργασίες...;

  87. azxc avatar
    azxc 25/01/2011 22:03:31

    Μπράβο στους περισσότερους..όλοι είδατε και το τυράκι και τη φάκα...οδεύουμε σε σύγκρουση...το υλικό είναι έτοιμο..

  88. azxc avatar
    azxc 25/01/2011 22:03:31

    Μπράβο στους περισσότερους..όλοι είδατε και το τυράκι και τη φάκα...οδεύουμε σε σύγκρουση...το υλικό είναι έτοιμο..

  89. antiochos avatar
    antiochos 25/01/2011 22:08:54

    Νησι των γκευ κυβερνα τα κυματα......
    Ε ! παει πολυ να την πατησουμε ξανα οπως το 44
    απο τους γκευ απογονους των γκευ.

    • empedocle avatar
      empedocle @ antiochos 26/01/2011 11:31:38

      Γιατί τους λέτε γκέι και όχι πούστηδες ?
      Γκέι είναι αμερικανιά και σημαίνει χαρωπός, ...πούστης είναι πιο ελληνικό και σημαίνει ακριβώς αυτό : πούστης και ο Θεός να μας φυλάει από δαύτους.

      υγ-δεν καταφέρομαι εναντίον όλων των ομοφυλόφιλων,υπάρχουν οι καθ' όλα αξιοπρεπείς ομοφυλόφιλοι αλλά υπάρχουν και οι πούστηδες-σαν κι αυτούς που έμπασαν στην νομική όλη αυτή την πλέμπα.

  90. ierofantis avatar
    ierofantis 25/01/2011 22:09:30

    Με μέσο ημερομίσθιο το ένα δολλάριο, θα χρειάζονταν 10.000 μέρες δουλειάς, αν υποθέσουμε ότι λένε αλήθεια όταν ισχυρίζονται ότι έκαναν οικονομίες στις χώρες τους.

    Πως τα κατάφεραν και έχουν και τα λεφτά και είναι και κατά πλειοψηφία οι λάθρο μέχρι 35 ετών είναι να απορεί όντως κανείς...

    Εκτός και αν στις χώρες τους δεν έκαναν και τόσο νόμιμες δουλειές, you know what i mean, e?

    • ierofantis avatar
      ierofantis @ ierofantis 25/01/2011 22:10:18

      Επανάληψη σχολίου. Θεωρήστε το ως μη γενόμενο.

  91. babis avatar
    babis 25/01/2011 22:16:47

    Ρε μπας και οι τράπεζες τους εκεί έχουν υψηλά επιτόκια καταθέσεων?
    Λέτε να πάμε εμείς από κει? (να είχα και καταθέσεις)

  92. karenin avatar
    karenin 25/01/2011 22:17:21

    Υπάρχει διαχρονικό έλειμμα μεταναστευτικής πολιτικής, με μοναδικούς υπεύθυνους το Πασοκ και την ΝΔ. Νομίζανε οι ανεγκέφαλοι, πως μετά την εισοδό και την σύλληψη τους τους κρατάμε σε άθλιες συνθήκες, τους δίνουμε ένα χαρτί για 30 μέρες διαμονής και τους στέλνουμε στην Αθήνα. Εκεί τους κάνουμε την ζωή δύσκολη, οπότε θα φύγουνε μόνοι τους. Και θα φεύγανε, αν δεν είχαμε την παγκόσμια πρωτοτυπία λόγω Ε.Ε, να φυλάσονται σύνορα πιο καλά για την παράνομη εξοδο παρά για την εισοδο λαθρομεταναστών στην χώρα.
    Για τους συγκεκριμένους της Νομικής, είναι τα απομεινάρια από την τελευταία μαζική νομιμοποίηση του Παυλόπουλου το 2005. Στην ίδια κατηγορία είναι και αυτοί των προπυλαίων, και αυτοί του Ε.Κ. Θεσσαλονίκης. Για 5 χρόνια αυτό το γ. συμβούλιο δεν μπορεί να συνεδριάσει και να τους πεί φεύγετε, η μένετε. Τους αφήνει πέντε χρόνια να περιφέρουν τον καταυλισμό τους ανα την Ελλάδα, εύκολη λεία για φθηνή εργασία, και μόλις ο καταυλισμός κατασκήνωσε στην Νομική άρχησαν τα όργανα. Δεν μοιάζει με την υπόθεση Οτσαλάν που το κράτος αιφνιδιάστηκε. Απο την τετάρτη είχαν ενημερώσει οι πολιτικές νεολαίες για την προθεσή τους. Αργά, ειρηνικά, και με άνεση έγινε η κάθοδος των 300. Δεν εμποδίστηκε απο κανέναν, για τον απλούστατο λόγο ότι η κατάληψη έπρεπε να γίνει, για να αγανακτήσουν οι νυκοκυραίοι, να ανέβουν στα κεραμύδια οι υπερπατριώτες, και μετά .....η αμείληκτη επέμβαση του κράτους, με την βίαιη απομακρυνση τους. Ποια κάθαρση και βλακείες, ζήτω και ωσανά και πάλι.
    Υ.Γ Μονοθεματικά τα δελτία ειδήσεων απόψε. Το πόρισμα έφυγε από το κάδρο, θα την βγάλουμε με την Νομική.

  93. Orestios avatar
    Orestios 25/01/2011 22:18:12

    Μ' αρέσει που ρωτάς.
    Και βέβαια έκαναν παρανομοίες στις χώρες τους.
    Τις συνεχίζουν κι εδώ καταλαμβάνοντας δημόσια κτίρια με το έτσι θέλω αφού ξέρουν ότι τους βάζει πλάτες κυβέρνηση και πανεπιστημιακοί.

    • ierofantis avatar
      ierofantis @ Orestios 25/01/2011 23:19:12

      Η ερώτηση ήτο ρητορική...

  94. Greece Pleading avatar
    Greece Pleading 25/01/2011 22:21:33

    Έχουμε καταντήσει θεραπαινίδα των αριστεριστών της ΕυρωΑμερικής που θέλουν να τρίβουν στη μούρη των Ευρασιατικών παραδοσιακών καθεστώτων την "δύναμη του Ισλάμ" με στημένα show εντός των συνόρων μας.

    Με μία λέξη είμαστε ενα Ψευτο-ρωμαίικο.

    «Θἄρθη πρῶτα ἕνα ψευτορωμαίϊκο· νὰ μὴ τὸ πιστέψετε· θὰ φύγη πίσω»

  95. factorx avatar
    factorx 25/01/2011 22:23:42

    Μαζί με τον ΣΥΡΙΖΑ είναι και η αντι-εξουσιαστική κίνηση με επικεφαλής τον Νώντα Σκυφτούλη;

    • Σοσιαληστής avatar
      Σοσιαληστής @ factorx 25/01/2011 22:49:04

      Οποιος και να είναι να είναι καλά οι άνθρωποι κανένα μήνα να κρατήσει η ιστορία θα απαλλαγούμε διαπαντός από αυτό τον αριστεροσυρφετό.

  96. ΨοφοΔεής avatar
    ΨοφοΔεής 25/01/2011 22:24:07

    Το δουλεμπόριο Ορέστιε! Όχι ο δουλευοεμπορευόμενος!
    Με την κόκα ή την ηρωίνη για εισιτήριο, έρχονται οι σλίπερς
    Χθες στην νομική και στην Θεσσαλονίκη μοιράστηκαν οι ρόλοι!
    Αύριο μεθαύριο με το κράξιμο που θα κάνει ο Μη χρυσαυγίτης Ανταρσύας θα μαζευτούν πάλι όπως τότε που καθοδηγούσε την οργή τους για το δήθεν σκισμένο κοράνι σε μια πρόβα τζενεράλε, και θα επιτελέσουν το έργο για το οποίο ήρθαν εδώ!
    Αλλά ναιναιναι, προς θεού δεν θα γίνει το χατίρι των χρυσών ή αργυρών ή τενεκεδένιων αυγών! Θα γίνει ότι ήθελαν εργάστηκαν και πληρώθηκαν να ολοκληρώσουν τα μεταλλαγμένα σφυροδρέπανα 100 παρά χρονών, που μένουν νέα -ίδιοι βρικόλακες- πίνοντας το αίμα της νιότης, που άφησαν ηλίθιοι και βλάκες να βυζάξουν! Χωρίς καν μια σκελίδα σκόρδο στη ανάσα μη και τα γλυτώσουν! Οι καταραμένοι λωτοφάγοι! Λησμονες των δικών τους των νεκρών! Νεκροθάφτες χρόνια τώρα των δικών τους των παιδιών!
    Πιτυοκάμπτες και μίζεροι! Κι όποιοι απέναντι στα ύπουλα σχέδιά τους, Φασίστες και αυγουλάδες!
    Φυσάτε αλλού την φωτιά, Γατόνια!
    Απ΄ αλλού την φροντίζουν! Προσοχή στα γεννήματα σας!

    • Christian avatar
      Christian @ ΨοφοΔεής 26/01/2011 00:47:48

      Προφανώς με την άφιξή του εδώ ο καθένας είναι χρεωμένος με μερικά χιλιάδες ευρώ.Το πως θα τα ξεπληρώσει είναι αλλουνού παπά ευαγγέλιο

  97. ΨοφοΔεής avatar
    ΨοφοΔεής 25/01/2011 22:26:32

    Αντε καλά! Νικησες! Μην έχω παράπονο! Αφησες 2!

    Καληνύχτα! Αυριο πάλι!

  98. pikralida avatar
    pikralida 25/01/2011 22:29:32

    καλα..ακομη δεν ειδαμε τίποτα...περιμενεται να δειτε και την εκπομπη του ΣΚΑΙ
    με ολους τους αριστεριστικους καφρους για το 21 κλπ με προπομπο το παγκαλο που απεκαλεσε τους αγωνιστες αγραμματους..και θα καταλαβετε...οτι οι καταληψίες της νομικης μουσουλμανοι ειναι απλος το κερασακι στην τουρτα. που θα την φαμε στην μαπα...που θα μας κανει να ντρεπωμαστε που ειμαστε Ελληνες...

    • ierofantis avatar
      ierofantis @ pikralida 25/01/2011 23:24:23

      Δεν άντεξα να δω παραπάνω από πέντε λεπτά.

      Βερέμης και Τσατσόπουλος, ξαναγράφουν την ελληνική ιστορία με αναθεωρητικό βλέμμα...

      Στην Οθωμανική Αυτοκρατορία λένε, δεν γινότανε δα και κάτι τρομερό με τους Έλληνες, και μάλλον περνάγαμε καλά...

      Προσκυνημένοι κοτζαμπάσηδες και σήμερα, όπως τότε...

      Τον Κολωκοτρώνη και τον Νικηταράς ψάχνουμε σήμερα αδέρφια...!

      • ΝΙΚΟΛΑΣ avatar
        ΝΙΚΟΛΑΣ @ ierofantis 25/01/2011 23:37:38

        Εγώ συνεχίζω να παρακολουθώ αλλά τα νεύρα μου....

        • ierofantis avatar
          ierofantis @ ΝΙΚΟΛΑΣ 25/01/2011 23:58:16

          Δεν μπορώ άλλο να παίζω με τα νεύρα μου βλέποντας αυτούς τους νεο - οθωμανούς.

          Ας πάνε στον καρντάσι τον Ερντογάν να ησυχάσουμε, να τους βάλουν σε κανά μαντράς, να τους φορέσουν και τίποτα κελεμπίες να κάνουν τα Ουρί του παραδείσου...

          • Professor Moriarty avatar
            Professor Moriarty @ ierofantis 26/01/2011 00:36:39

            Υπάρχουν και οι παλαιοί φίλοι των παλαιο-Οθωμανών, όπως ο ορθόδοξος πατριάρχης Ιεροσολύμων που το 1798 έγραφε:

            "όταν οι τελευταίοι αυτοκράτορες του Βυζαντίου ήρχισαν να υποτάσσουν την Ανατολικήν Αυτοκρατορίαν υπό τον παπικόν ζυγόν, η ιδιαιτέρα εύνοια του ουρανού ύψωσε την Οθωμανικήν Αυτοκρατορίαν δια να προστατεύση του Έλληνας" (sic)!!!.

          • empedocle avatar
            empedocle @ ierofantis 26/01/2011 11:33:48

            Στο καρντάση τον τούρκο αν θυμάσαι καλά πρώτος κόπιασε ο Κωστάκης,άλλος φιλόπατρις από 'κει...
            Μέχρι και κουμπάροι έγιναν,τι άλλο θέλεις δηλαδή ?

      • ΝΙΚΟΛΑΣ avatar
        ΝΙΚΟΛΑΣ @ ierofantis 26/01/2011 00:36:10

        Μόλις τέλειωσε, το είδα όλο. Παιδαριώδη τα επιχειρήματα, δήθεν νέα στοιχεία, αρκετά εξωτερικά γυρίσματα, ξένοι καθηγητές, κι όλα αυτά για να πούν ότι για 2 αιώνες μετά την άλωση οι Έλληνες ήταν εντάξει, ότι τα προβλήματα τους ήταν λόγω της άτιμης ζωής, κι ότι η αντίδραση άρχισε πολύ αργότερα με τα Ορλωφικά. Τίποτα για τον Κροκόδειλο Κλαδά, το Διονύσιο Φιλόσοφο, για τη συμμετοχή των Ελλήνων στους τουρκο-ενετικούς πολέμο, για τις τόσες τοπικές εξεγέρσεις πρίν τα Ορλωφικά....Τίποτα για την αντίσταση των Κρητών! Και το όλο μήνυμα ότι οι Έλληνες δε ζορίστηκαν και ιδιαίτερα από τον Τούρκο δυνάστη τους 2 πρώτους αιώνες. Ότι αν άλλαξε κάτι μετά τους 2 πρώτους αιώνες, ήταν ζήτημα συγκυριών..Τα στοιχεία της προπαγάνδας είναι κραυγαλέα σε αυτήν την εκπομπή. Και αυτό για να πουλήσουν και τα αντίστοιχα βιβλία (5 ή 6 τόμοι) και για να λένε ότι η δική τους είναι η (αποκλειστικά) σύγχρονη ματιά,"πέρα από μύθους" (!). Μα αν αυτό δεν είναι χειραγώγηση τί είναι; Μόνο στην συζήτηση μετά κάπως ο Βερέμης τα διορθώνει όταν μιλά για συνέχεια του ελληνικού έθνους και Παπαρηγόπουλο αλλά μετά τα ξαναχαλάσανε.

  99. Orestios avatar
    Orestios 25/01/2011 22:32:28

    E, δεν θα το αφήσουμε έτσι.

  100. Κώστας avatar
    Κώστας 25/01/2011 22:33:07

    Γιάννης Πανούσης υπέρ της κατάργησης του Ασύλου:

    "-Πολλοί κάνουν λόγο για παρανόηση της έννοιας του πανεπιστημιακού ασύλου και για ανάγκη επανεξέτασής του. Ποια είναι η άποψή σας;

    Το πανεπιστημιακό άσυλο του 1982 αποτύπωνε μια κοινωνική, πολιτική και ακαδημαϊκή συμφωνία που προέκυψε μέσα από τους αγώνες της νεολαίας κατά της χούντας. Το Πανεπιστημιακό άσυλο του 2007 δεν έπρεπε να εξετασθεί υπό το πρίσμα του αποφασίζοντος οργάνου ή των εκρηκτικών δράσεων από κουκουλοφόρους αλλά στη βάση της νέας συμφωνίας για το τι σημαίνει σήμερα και πώς εξασφαλίζεται η ελεύθερη διακίνηση των ιδεών, ποια είναι η διαχείριση όταν οι ελευθερίες συγκρούονται, ποια είναι η σχέση πανεπιστημιακού ασύλου και κοινωνικού ασύλου και ποια είναι τα όρια ανάμεσα στη διαμαρτυρία και την ασυλία. Δυστυχώς αυτή η συζήτηση- μ΄ ευθύνη των πολιτικών, των συνδικαλιστών και των πρυτάνεων- δεν έγινε ποτέ. Το θέμα στην ουσία του (και όχι στη συμβολική και ιστορική του αξία) βρίσκεται σ΄ εκκρεμότητα."
    http://www.giannispanousis.gr/page.php?id=75

    -"Η θεσμοθέτηση του πανεπιστημιακού ασύλου στο νόμο-πλαίσιο του 1982 αποτύπωνε και συμβόλιζε την ιστορική νίκη της Δημοκρατίας επί της φασιστικής χούντας και όχι τη βίαιη επιδρομή γνωστών - άγνωστων κουκουλοφόρων κατά των δημοκρατικών θεσμών...
    Το άσυλο είναι ακαδημαϊκό και όχι κοινωνικό, ώστε να «συμμετέχουν» σε αυτό άλλες κοινωνικές τάξεις. Αυτό είναι δεδομένο γιατί η σχετική διάταξη βρίσκεται σε πανεπιστημιακό νόμο και όχι σε νόμο κοινωνικής πολιτικής ή κοινωνικής αλληλεγγύης. Αρα, δεν πρόκειται για «άσυλο του λαού». Αλλο θέμα αν θέλει η πολιτεία να θεσμοθετήσει και να αναγνωρίσει πολλούς χώρους «κοινωνικού ασύλου»...
    Πρόκειται για άσυλο και όχι για ασυλία. Δεν επιτρέπεται, συνεπώς, ούτε κάποιος ποινικά διωκόμενος να αναζητεί στο άσυλο προστασία ούτε μέσα στους χώρους του ασύλου να τελούνται οποιασδήποτε φύσης εγκλήματα (και όχι μόνο κακουργήματα)..."
    http://news.kathimerini.gr/4dcgi/_w_articles_columns_2_16/12/2009_383796

    Αυτές οι θέσεις, οι γεμάτες κοινή λογική και ωριμότητα του άξιου πανεπιστημιακού, να γίνουν σημαία στον ιδεολογικό πολέμο ενάντια στους ακραίους πάτρωνες των λαθρομεταναστών, στους υπερασπιστές του συντηρητικού θεσμού του ασύλου(=ασπίδα για παρανομίες και χουλιγκανισμούς), ωστέ να απομονωθούν κοινωνικά οι κατ'ουσία βαθύτατα αναχρονιστές και συντηρητικοί του Σύριζα και της υπόλοιπης φασίζουσας "προοδευτικότητας".

    • ΒΙΣ avatar
      ΒΙΣ @ Κώστας 25/01/2011 23:57:59

      Ο Πανούσης προσπαθεί να δικαιολογήσει τα αδικαιολόγητα. Το 1982 για ποιούς "αγώνες κατά της χούντας" μιλάμε; (αφήνω το θέμα με τους "αγώνες", ανύπαρκτους συνήθως). Απλά, ήταν ένα λαϊκίστικο μέτρο της κυβέρνησης Παπανδρέου και ο ίδιος είχε πάρει ενεργό μέρος ως ένας από τους βασικούς συντάκτες του Νόμου-Πλαισίου του 1982.
      Προφανώς, τώρα με το ξύλο που έφαγε από τους τέως ομοϊδεάτες του άλλαξε γνώμη. Εχω δίκιο όταν λέω ότι η ελληνική άκρα Αριστερά πριονίζει το κλαδί που κάθεται και τελικά έχει απέναντί της πλέον το σύνολο σχεδόν της ελληνικής κοινωνίας (εκτός από αυτούς που συνεχίζουν να ψηφίζουν ΣΥΡΙΖΑ και κάτι προβληματικούς που ψηφίζουν ΑΝΤΑΡΣΥΑ και Αλαβάνο).

      • Κώστας avatar
        Κώστας @ ΒΙΣ 26/01/2011 06:40:41

        Δεν έχεις δίκιο. Τον ξυλοκόπησαν επειδή υποστηρίζει τα παραπάνω.
        Τους χαλάει τη σούπα. Δεν έφαγε πρώτα ξύλο και μετά διατύπωσε θέσεις. Το αντίστροφο έγινε χρονικά. Εδάρη ακριβώς επειδή υποστηρίζει τα παραπάνω.
        Η κατάργηση του αναχρονιστικού θεσμού του ασύλου θέλει συμμάχους. Και ο Πανούσης είναι ένας από αυτούς. Κονιορτοποιεί τις θέσεις των υπέρμαχων του ασύλου. Δεν δικαιολογεί. Εξηγεί. Για το 1982 γράφει "αποτύπωνε" και "συμβόλιζε".

  101. man8os avatar
    man8os 25/01/2011 22:38:50

    Απλα τα πραγματα. Στειλετε στο νοσοκομειο τους υποκινητες, απελαστε τους λαθρομεταναστες και τελειωσε η υποθεση.

    • Orestios avatar
      Orestios @ man8os 25/01/2011 22:41:24

      Πιο απλό θα ήταν να μην κρύβεται η κυβέρνηση πίσω από μουσουλμάνους δουλέμπορους και να κάνει κάθαρση για την Siemens.

  102. Maximilien avatar
    Maximilien 25/01/2011 22:40:07

    Ακριβώς. Πήραν οι ΝΔούδες και οι ΠΑΣΟΚοι άφεση αμαρτιών που κατήντησαν την χώρα ξέφραγο αμπέλι και τώρα πουλάνε τσαμπουκάδες στη Βουλή και στα ιντερνέτια. Όλοι ήξεραν για αυτά που θα γίνουν και τώρα παριστάνουν τους έκπληκτους. Η ΟΝΝΕΔ (κάνει τον παλικαρά τώρα λες και τα μεγαλοστελέχη τους δεν δουλέψανε ποτέ για ΜΚΟ) η ΠΑΣΠ, το δεκανίκι της κυβέρνησης, η ΑΡΕΝ (όταν δεν πλακώνεται με την ΑΡΑΣ για τις έδρες στα ΔΣ), τα ΕΑΑΚ (επαναστατική γυμναστική 101) γνώριζαν από πριν τι θα συμβεί και είχαν αποφασίσει να κρατήσουν τη σχολή ανοιχτή. Όταν μετά πήραν γραμμή από τα κόμματά τους, άλλαξαν το τροπάρι και τράβηξε ο καθένας τη ρότα του για να συσπειρώσει τους δικούς τους και να κερδίσουν ό,τι μπορούν. Και τα χαιβάνια ψαρώνουν.

    • ΒΙΣ avatar
      ΒΙΣ @ Maximilien 26/01/2011 00:01:15

      Ετσι είναι, και η ΟΝΝΕΔ έχει λερωμένη τη φωλιά της. Λένε "νομίζαμε πως ήταν να καθήσουν στο παρκάκι της Νομικής"!!! Δηλαδή, ο πεζόδρομος της Μασαλίας ήταν καλύτερος για καταυλισμός. Συγγνώμη, αλλα από το να έχουν καταλάβει τον πεζόδρομο, που έτσι και αλλιώς τον έχουν καταλάβει οι άλλοι, οι Αφρικανοί και οι Μπαγκλαντεσιανοί με τα κινέζικα σκουπίδια που πουλάνε, καλύτερα να καταλάβουν οι λάθρο τη Νομική. Και ακόμα καλύτερα το Κοινοβούλιο και τον Άγιο Διονύσιο στο Κολωνάκι. Ειλικρινά το λέω.

  103. tomy avatar
    tomy 25/01/2011 22:51:42

    ΠΡΟΣ vforvedetta .Λυπαμαι αλλα απαιδευτος, και ημιμαθης δυστυχως εισαι εσυ καλε μου ανθρωπε. ποτε ο Ελληνικος Στρατος- εκτος και εαν τον συνχεεις με τον Γαλλικο-δεν εχει παρουσια σε χωρες οπως η Αλγερια η τυνησια , το Μαροκο, η Νιγηρια,η Σομαλια,το Ιρακ, η παλαιστινη, η Συρια, το Κουρδισταν,το Μπαγλαντεζ, το Πακισταν, την Ινδια,Αρα ο ισχυρισμος, σου δυστυχως, δεν ισχυει.τι να κανουμε γκαντεμια η αλλιως κακη πληροφορηση, πες στα αφεντικα σου να βρουν ενα καταλογο που νε υπαρχει τουλαχιστον ενα ψηγμα αληθειας και οχι Γκεμπελικης προπαγανδας. Αυτα.

  104. Shadow avatar
    Shadow 25/01/2011 22:58:04

    ΒΙΣ είπε:
    25/01/2011 στις 7:40 pm

    Φιλε καταλαβαίνω απόλυτα τι λες.
    Ζω και εργάζομαι στην Γαλλία και δεν υπάρχει για μένα μεγαλύτερος εφιάλτης από το να δω αύριο αυτές τις ορδές στην Ελλάδα. Να δω "Έλληνες τρίτης γενιάς" που μισούν καθετί Ελληνικό αλλα που θα είμαστε καταδικασμένοι να υποστούμε γιατί θα είναι "Έλληνες" όπως είναι και εδώ "Γάλλοι" στα χαρτιά.

    Και φαντάσου ότι η Γαλλία είναι μια τεραστια χωρα σε σχέση με την Ελλάδα, 60 και βάλε εκατομμυρίων. Και πάλι όμως, δεν καταφέρνει να υπερκεράσει αυτές τις διαφορες μεταξύ των φυλετικών ομάδων που συνθέτουν την χωρα, και αντιμετωπίζουν προβλήματα (γκετοποιημένες περιοχές, άβατα, οποόι δεν μπορεί να μπει αστυνομία, φαινόμενα εξισλαμισμού). Φαντάσου η μικρή Ελλαδίτσα των 10 εκατομμυρίων σε 20 χρονια από τώρα...

    Δυστυχώς διαβλέπω για μας την μοίρα των χριστιανών Αιγυπτιων...

  105. karenin avatar
    karenin 25/01/2011 23:02:47

    Την παραπομπή των συριζαίων για κακούργημα λόγω παράνομης διακίνησης λαθρομεταναστών ζήτησε ο άδωνις, για εσχάτη προδοσία πλειοδοτεί παραπανω ο ψυχραιμία. Ας προσέξουν καλά όμως αυτή την φορά οι σύχρονοι ευγονιστές. Μπορεί όντως η νεολαία του ΣΥΝ να έπαιξε τον ρόλο του χρήσιμου ηλήθιου σε αυτή την ιστορία. Για του ίδιους όμως ο σκηνοθέτης έχει επιλέξει πιο σοβαρούς ρόλους.

    • ψυχραιμια avatar
      ψυχραιμια @ karenin 25/01/2011 23:21:14

      Ηλιθια η νεολαια του ΣΥΡΙΖΑ;Δεν το πιστευω.Προβοκατορες ησαν και ειναι.

  106. rally monkey avatar
    rally monkey 25/01/2011 23:04:56

    Στο ιδιο εργο θεατες - Βασικα Τα Ειπαν ολα οι Α.Μ./Αρματιστης/αλλενακι/ανακοινωση του ΚΚΕ (courtesy of ψυχραιμια) διαβαστε τα σχολια τους.

    Αντιδραση - Δεν βλεπω να υπαρχει τροπος και αν καποιος σκεφτεται κατι ας το κανει τα λογια εγιναν πολυ φτηνα.
    Η Αστυνομια εκτελει τις εντολες του καθεστωτος ΓΑΠ - (αυτη τη φορα ουσιαστικα εγκατεστησε τους λαθρο στηνωντας την προβοκατσια - επι Κ.Κ.β' Δεκ'08 παρακολουθουσε αμετοχη και τοτε εντολες ...) επομενως μονο βλαβη θα προκαλεσει γιατι θα ενεργησει βασει εντολης των προβοκατωρων.
    Η αντιπολιτευση - ουτε καν λογια δεν εχει να προσφερει.. δεδομενων των συνθηκων το να πει κανεις ο'τι ειναι τραγικα κατωτερη των περιστασεων θα τους κανει χαρη. Ουσιαστικα δεν υπαρχει αντιπολιτευση - υπαρχει ο Σαμαρας (αν και ο ιδιος κατα τα φαινομενα δεν το'χει συνηδητοποιησει) - και φερει μεγαλη ευθυνη (που γινεται ακομα μεγαλυτερη επειδη δυστυχως δεν υπαρχει εναλλακτικη).

  107. Γιώργος avatar
    Γιώργος 25/01/2011 23:09:47

    Ντροπή που είμαστε Έλληνες? έλεος, τι περιμένουμε να μπουν οι Τούρκοι στην Αθήνα? Και οι φοιτητές μια ζωή αραλίκι, δεν μπορούν να μαζευτούν να τους εξηγήσουν το όνειρο.. Και η αντιπολίτευση, ανύπαρκτη..... έλεος, στον πάτο τραβάμε όλοι μαζί........

  108. leste avatar
    leste 25/01/2011 23:13:50

    Έλλειψη μεταναστευτικής πολιτικής από αδράνεια ή από συμφέρον;
    Για να λύσεις ένα πρόβλημα πρέπει να θέλεις να το λύσεις.
    Για να θέλεις να το λύσεις θα πρέπει να έχεις όφελος από τις λύσεις που θα βρεις.
    Αν βολεύεσαι με την παρούσα κατάσταση,πόσο μάλλον αν κερδίζεις ή προβλέπεις να κερδίσεις από αυτή ,δεν πρόκειται να προσπαθήσεις να την αλλάξεις στον αιώνα τον άπαντα. Σίγουρα οι πολιτικές αποφάσεις έχουν παίξει πολύ μεγαλύτερο ρόλο από την όποια αποτελεσματικότητα των κατώτερων υπαλλήλων,των απλών αστυνομικών ή των φαντάρων.
    Είναι άραγε τόσο εύκολη η φύλαξη του Έβρου ,η έκταση είναι πολύ μεγάλη και οι λαθρομετανάστες μπαίνουν κυρίως νύχτα . Πόσους συνοριοφύλακες έχουμε εκεί, τι εξοπλισμό,τι μέσα και τεχνογνωσία έχουν ;
    Tι οδηγίες παίρνουν ,αν παίρνουν, για το πως πρέπει να τους αντιμετωπίσουν όταν τους ανακαλύψουν ;
    Για να μην ξεχνιόμαστε με την συμφωνία Δουβλίνο 2 ο τωρινός πρωθυπουργός μας εξασφάλισε των εγκλωβισμό των αλλεπάλληλων κυμάτων μεταναστών που έρχονται στη χώρα μας. Μακάρι να αλλάξει αλλά θα χρειαστεί υπερπροσπάθεια και από το υπουργείο Εξωτερικών. Να τονιστεί ότι τα σύνορα Ελλάδας είναι και της Ε.Ε. ,οι φίλοι μας στις Βρυξέλλες αν και αργά αρχίζουν να καταλαβαίνουν. Να διεκδικηθεί χρηματοδότηση για την αποτροπή της εισόδου τους και την απέλαση τους και όχι για την παραμονή τους εδώ. Τέλος πολυεπίπεδη και συνεχής συνεργασία – πίεση με τις χώρες απ' όπου προέρχονται(και προβάλουν δυσκολίες στην επανέκδοση χαμένων εγγράφων) ,τις χώρες απ' όπου περνούν ,την Ε.Ε τις ΗΠΑ και το ΝΑΤΟ,που κακά τα ψέματα έβαλαν το χεράκι τους γι αυτό το χάλι.
    Μια άλλη πολιτική απόφαση είναι το λαθρονομοσχέδιο που λειτούργησε ως κράχτης κάλεσμα όπως και η ψεύτικες υποσχέσεις περί χορήγησης ασύλου. Οι προσδοκίες που καλλιεργούν είναι τόσο μεγάλες που δεν μπορεί να της σταματήσει κανένας φράκτης.
    Δεν πρέπει επίσης να παραβλέψουμε ότι το δουλεμπόριο είναι ένα πολύ επικερδές σπορ.
    ”Σύμφωνα με έκθεση της Τουρκικής αστυνομίας που είδε το φως πριν από μερικούς μήνες, η βιομηχανία της λαθρομετανάστευσης υπολογίζεται σε τουλάχιστον 8 δισ. δολάρια το έτος στη Τουρκία.” αντιγράφω από πρόσφατη έρευνα του Σκάι. Στην ίδια έρευνα αναφέρεται ότι 3000 ευρώ είναι το αντίτιμο για το πέρασμα στην Ελλάδα.
    h—p://www.skai.gr/news/greece/article/159743/i-viomihania-tou-sughronou-douleboriou/
    Σε άλλη έρευνα του spiegel το ποσό ανεβαίνει στα 10000 ευρώ για όλο το πακετό. http://www.spiegel.de/international/europe/0,1518,738992,00.html
    Οι τούρκοι μεγαλοδουλέμποροι δεν πιάνονται ποτέ . Αυτοί που κάποιες φορές συλλαμβάνουμε είναι απλοί μεταφορείς. Τα τελευταία χρόνια και μετά την αυστηροποίηση των ποινών αναθέτουν την μεταφορά σε ανήλικους,έτσι ώστε να έχουν μεγαλύτερη επιείκεια αν πιαστούν . Δεν έχω ακούσει ποτέ να συνελήφθη κάποιο μεγάλο κεφάλι.
    Θα ήταν αφελές να υποθέσουμε πως η Τουρκία ενοχλείται από αυτή την κατάσταση απεναντίας έχει διπλό όφελος από αυτό αφενός τους ξεφορτώνεται αφετέρου μας δημιουργεί τα γνωστά προβλήματα. Απόδειξη και η μη τήρηση της συμφωνίας επαναπροώθησης ενώ την έχει υπογράψει.
    Και φυσικά δεν κερδίζουν μόνο τα καρντάσια, έχουμε και τα δικά μας τα καλόπαιδα. Υπάρχει μια σειρά Ελλήνων που κερδίζουν απ'αυτή την κατάσταση.
    Όποιος με οποιοδήποτε τρόπο κατευθύνει ή διευκολύνει το δουλεμπόριο.
    Όποιος νοικιάζει το δυαράκι του,βάζοντας μέσα καμιά εικοσαριά ανθρώπους,τους οποίους βέβαια χρεώνει με το κεφάλι.
    Όποιος ψάχνει για φτηνά ανασφάλιστα εργατικά χέρια για να του κάνουν την δουλειά.
    Λαθρέμποροι ,Νονοί και πάσης φύσεως νταβατζήδες που θέλουν να εξαπλωθούν .
    Όποιος περιμένει να κερδίσει από την υποβάθμιση των γκετοποιημένων περιοχών.
    Οπωσδήποτε χρειάζεται στοχευμένη δράση κατά όλων των παραπάνω και αυστηροποίηση των ποινών στις περιπτώσεις που δεν είναι. Δεν θα ταν κακή ιδέα η κατάσχεση του σπιτιού εκείνου που στιβάζει μέσα δεκάδες μετανάστες ή το κλείσιμο της επιχείρησης που τους απασχολεί.
    Δυστυχώς οι μετανάστες αυτοί είναι παράνομοι,δεν ακολουθούν τις νόμιμες διαδικασίες για να μπουν στην χώρα αλλά μπαίνουν κρυφά και παράνομα. Από εκείνη την στιγμή έχουν ήδη παρανομήσει και δεν είναι δύσκολο όσο δεν βρίσκουν δουλειά και όσο δεν μπορούν να πάνε σε άλλη χώρα της ΕΕ να ξαναπαρανομήσουν. Επιπλέον πολλοί πρέπει ξεπληρώσουν τα υπέρογκα ποσά που ακούστηκαν παραπάνω στους δουλεμπόρους που τους φέρνουν εδώ,
    με κάθε τρόπο και έτσι πολύ εύκολα οδηγούνται να κάνουν οποιαδήποτε παράνομη ενέργεια τους επιτρέπει η ηθική τους. Από πώληση λαθραίων και μικροκλοπές ως πολύ πιο βίαιες ληστείες και από πορνεία ως πώληση ναρκωτικών. Αν όμως τους νομιμοποιήσεις είναι σαν να λες όσοι πιστοί προσέλθετε,σαν να κάνεις ένα κάλεσμα για να έρθουν και άλλοι.
    Διπλά δυστυχώς, είναι ένα πάρα πολύ δύσκολο να λυθεί πρόβλημα. Και είναι απ' αυτά που δεν μπορείς να τα λύσεις μόνος σου άλλα χρειάζεσαι την συνεργασία και πολλών άλλων χωρών και οργανισμών. Ζητάς τη συνεργασία δεν σημαίνει σε καμία περίπτωση ότι γίνεσαι έρμαιο άλλων αλλά ζητάς την στήριξη τους στην δική σου πολιτική. Όσο πάντως αργούμε να αντιδράσουμε τόσο η κατάσταση θα χειροτερεύει και όσο δείχνουμε ανοχή τόσο θα οδηγούμαστε σε όλο και πιο ακραίες και επικίνδυνες λύσεις.
    Υ.Γ. το timing είναι τόσο βολικό για ορισμένους που θελοντάς και μη με βάζει σε σκέψεις.

  109. th.pr avatar
    th.pr 25/01/2011 23:15:37

    Ελληνες, ειστε για κλαματα....
    Η κατρακυλα σας δεν εχει τελειωμο.....

    • Orestios avatar
      Orestios @ th.pr 26/01/2011 00:12:23

      +10000000000

  110. Η pena tis orghs avatar
    Η pena tis orghs 25/01/2011 23:33:22

    Έχουμε 300 αποφασισμένους λαθρομετανάστες κλεισμένους σε ένα κτίριο στο κέντρο της Αθήνας, υποστηριζόμενους από τα καρκινώματα του Σύριζα και τους πράκτορες των ΜΚΟ, δίπλα σε 500,000 μουσουλμάνους που περιμένουν έστω και μία σταγόνα αίμα για να κάψουν την Αθήνα και τις περιουσίες των αθώων πολιτών από θρησκευτικό και ταξικό μίσος. Η κατάσταση είναι πιο κρίσιμη από ποτέ και θα πρέπει να είμαστε προσεκτικοί.

  111. BlueSky avatar
    BlueSky 25/01/2011 23:36:59

    Να σπιτωθούν στο σπίτι του γιωργάκη του παγκαλάκη, της τρέμη, του πρετεντέρη και των απανταχού πασόκων!!!

  112. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 25/01/2011 23:37:56

    Τελικά αληθεύει η φήμη ότι ο ΣΥΡΙΖΑ πρότεινε να τους απονεμηθεί κι από ένα πτυχίο νομικής, ή είναι μούφα;

    • ΒΙΣ avatar
      ΒΙΣ @ Strange Attractor 25/01/2011 23:50:00

      Οχι, θα τους απονείμει πτυχίο μηχανικού, από αυτό που έχει και ο Τσίπρας.

  113. karenin avatar
    karenin 25/01/2011 23:42:27

    Ψυχραιμία προβοκατόρικη είναι η πολιτική, να τους δίνεις χαρτί για άδεια παραμονής 30 ημερων να τους στέλνεις πεσκέσι στην Αθήνα, όταν γνωρίζεις πολύ καλα ότι η αρμόδια επιτροπή θα αποφανθεί σε πεντε χρόνια αν κάποιος απο αυτούς θα μείνει η θα φύγει.

  114. ΒΙΣ avatar
    ΒΙΣ 25/01/2011 23:48:39

    Επειδή ακούω συνεχώς να αποκαλούν οι μεγαλοδημοσιογράφοι και μεγαλοπολιτικοί "δυστυχισμένους" τους αλήτες από το Μαγκρέμπ που ληστευουν τις γριές στον δρόμο και τώρα κατέλαβαν τη Νομική, θα επισημάνω το εξής:
    Ενας διδάσκων στο ΕΑΠ (Ελληνικού Ανοιχτού Πανεπιστημίου), με 10μηνη σύμβαση, με υποχρεωτικό διδακτορικό και πλούσιο επιστημονικό έργο, με συνεχή αξιολόγηση, με φόρτο εργασίας, λαμβάνει μηνιαίο μισθό γύρω στα 580 ή λιγότερο, καθαρά. Μέχρι πέρσι λάμβανε 750 και έγιναν και εκεί περικοπές.
    Για πολλούς διδάσκοντες στο ΕΑΠ η δουλειά αυτή είναι η μόνη τους βιοποριστική απασχόληση.
    Με τα χρήματα αυτά πρέπει να βγάλουν και φωτοτυπίες για τους φοιτητές, να αγοράσουν βιβλία για προσωπική τους επιστημονική ενημέρωση κλπ.
    Δείτε μετά τα έξοδά τους, ακόμα και όσα προκύπτουν από κοινωνικές υποχρεώσεις.
    Γιατί, λοιπόν, είναι δυστυχισμένος ο 20 και κάτι αγράμματος λαθρομετανάστης που ήρθε εδώ χωρίς ΚΑΜΙΑ ΕΙΔΙΚΕΥΣΗ, χωρίς χαρτιά, με ψεύτικα στοιχεία, δεν πληρώνει φόρους, μοιράζεται ένα διαμέρισμα με άλλους 10 και πληρώνουν σύνολο 500 το μήνα (στον τόπο του έμενε σε χειρότερες συνθήκες, συνήθως), δεν έχει κοινωνικές υποχρεώσεις, δεν, δεν, δεν...;
    Εκτός φυσικά και αν ο κ. Τσίμας νομίζει ότι όλοι οι Έλληνες έχουν τα δικά του εισοδήματα. Οπότε, πάει πάσο...

    • Orestios avatar
      Orestios @ ΒΙΣ 26/01/2011 00:21:17

      Το γνωστό ταμπελάκι φόρεσαν στους δουλέμπορους.
      Τώρα τους λέμε ταλαίπωρους.
      Ταλαίπωρος είναι και ο Τσουκάτος.
      Κουράστηκε πολύ να κουβαλήσει τα χρήματα από την Ζίμενς στο ΠΑΣΟΚ.
      Είδατε όμως? Δεν έχει καμία ευθύνη για αυτήν την ταλαιπωρία.

    • Παρεπιμπτόντως! avatar
      Παρεπιμπτόντως! @ ΒΙΣ 27/01/2011 17:02:40

      Ωπα!!!! Κυρ Βις!

      Θα αρχίσω, στη συγκριση με τους Εαπίτες τους κακομοίρηδες της αρπαχτής, που βγάζουν την ψυχή μεροκαματιάρηδων να περάσουν ένα μάθημα, που το ακριβοπληρώνουν 700 εουρώ ο καθένας, κρατώντας τους ομηρους , να προτιμάω με τα ΄χίλια άλλους κι ας είναι μεταναστες λαθραίοι ή μή.

      Μεγαλη κοπρυτοσύνη το ΕΑπ, το γκάμπριο πανεπιστήμιο του ΓΑΠ!
      Εμπορία! Φροντιστήρια, αδιαφορία κατα πλειονότητα!!!! Πληρωμένο ανδρά!!!
      Άν δεν είσαι οδηγός ή γραμματεύς ή υπουργός σε τρώει η επανάληψη!!!
      Να μη τους ηξεραν!

  115. ΒΙΣ avatar
    ΒΙΣ 25/01/2011 23:52:01

    Η αλητεία του Μαγκρέμπ τι άσυλο χρειάζεται; Τους κυνηγάει ο βασιλιάς Χασάν του Μαρόκου να τους πάρει στο χαρέμι του;
    Για άσυλο (αλλά διαφορετικό...) είναι μάλλον ο ΣΥΡΙΖΑ.

  116. Delphi avatar
    Delphi 25/01/2011 23:54:42

    Den ftani na figoun apo tin Nomiki tora. Na apelathoune apo tin Ellada edo kai tora, pros paradigmatismo. Pouthena ston kosmo den ginonte afta, kai ama ginozante, tha trogane ksilo apo tin astinomia kai meta tha erxotane i apelasi tous. Ala ftasame pato san xora, mexri i lathro mas geliopioune giati den efarmozonte i nomoi kai i taksi, ksefrago ambeli gia tous ksenous paravates. Se ena xrono kai tris mines, I Ellada epapse na aniki stous Ellines, as einai kala o Jeffrey kai prodoto-parea tou..

  117. karenin avatar
    karenin 26/01/2011 00:00:59

    Μάλιστα, είναι και αυτό μια λύση. Να πέσει το βιοτικό επίπεδο στην χώρα, λόγω μνημονίου, τόσο χαμηλά που όχι μόνο θα την κοπανήσουν απο εδώ, αλλά ουτε δίπλα δεν θα περνάνε.

  118. ο ξένος avatar
    ο ξένος 26/01/2011 00:04:16

    Από το 2000 και μετά, ολόκληρη δεκαετία, ψήφιζα ΣΥΝ-ΣΥΡΙΖΑ, σε όλες τις εκλογικές αναμετρήσεις, για δικούς μου λόγους, με το δικό μου πολιτικό σκεπτικό (που δεν είναι του παρόντος), και ας διαφωνούσα κάθετα σε πολλά.
    Η κατάληψη της Νομικής, ήταν ένα ιστορικό γεγονός στην προσωπική μου ασήμαντη "ιστορία".
    Με πολιτικά κόμματα σχέση στενότερη δεν έχω. Τη μία (1) ψήφο μου, πάντα τη "βασάνιζα" πολύ μέσα μου, σαν να ήταν εκατομμύρια ψήφοι. Ποτέ δεν την είχα για "μυστική", καθώς την υπερασπιζόμουν με πάθος στο περιβάλλον μου, σε όσους ήξερα και με ήξεραν, σε όσους μπορούσα τρόπον τινά να επηρεάσω.
    Μετά την κατάληψη της Νομικής, ΣΥΝ-ΣΥΡΙΖΑ, τέλος για μένα.

  119. NTINOS avatar
    NTINOS 26/01/2011 00:11:16

    Η ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ ΑΠΕΔΕΙΞΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΝΥΠΑΡΚΤΗ.
    Η ΕΛΛΑΔΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝΟΧΥΡΩΤΗ ΧΩΡΑ.
    ΘΑ ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΣΤΟΥΣ ΛΑΘΡΟΜΕΤΑΝΑΣΤΕΣ ΝΑ ΑΦΗΣΟΥΝ ΤΗΝ ΝΟΜΙΚΗ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΝ ΤΗ ΒΟΥΛΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΡΟΕΔΡΕΙΑ ΤΗΣ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑΣ ΓΙΑ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΝΟΥΜΕ......

  120. etsi_kai_allios avatar
    etsi_kai_allios 26/01/2011 00:11:47

    Να φύγουν τώρα.. Να πάνε ΟΠΟΥ ΘΕΛΟΥΝ!

  121. Orestios avatar
    Orestios 26/01/2011 00:17:35

    Αυτά τα δικαστήρια είναι φίλοι ου λαου?
    Από κοντά κι αυτά?
    Τί θέλουν με την πλέμπα. Σωστά?

  122. moriarty avatar
    moriarty 26/01/2011 00:26:46

    Η ιδέα της κατάληψης της Νομικής από τους (λαθρο)μετανάστες είναι αξιοθαύμαστη και θα πρέπει να ενταχθεί σε μελλοντικά εγχειρίδια ψυχολογικών επιχειρήσεων: με ανέξοδο τρόπο και φθηνή πρώτη ύλη, εγείρονται συμβολισμοί, ανατρέπονται στερεότυπα δεκαετιών, αποκαλύπτονται αυταπάτες της εν αφασία τελούσης Ελληνικής κοινωνίας, εκτίθεται ο εγκλωβισμός του Ελλαδικου κράτους στην ανικανότητα των θεσμών του! Το σκηνικό του 1972-1973 επανέρχεται - μόνο που στη θέση των ξεσηκωμένων φοιτητών υπάρχουν μουσουλμάνοι έποικοι, στη θέση της χούντας το μετασημιτικό κράτος και στη θέση της αμφίθυμης κοινής γνώμης η χειραγωγούμενες δημοσκοπήσης και η πολιτική ορθότητα των χρυσών «Mont Blanc». Η έκβαση δεν είναι σαφής.. γιατί δεν είναι ξεκάθαρο ποιός κάνει παιχνίδι! Πρόκειται άραγε για το πέταγμα μιας συριζικής πεταλούδας; Ή μήπως για την νυχιά κάποιου πραγματικού λέοντα ή ενός πονηρού (χαμαι)λέοντα; Ίσως τα προεόρτια ενός προκάτ βρυχηθμού του παπανδρεϊκού .. χάμστερ, ή μια προσπάθεια να επικολληθούν στην ελλαδική χύτρα ταχύτητος νέες ή ανανεωμένες βαλβίδες εκτόνωσης; Ίσως όλα τα παραπάνω, μαζί... Ας ελπίσουμε ότι οι πολιτικές ηγεσίες θα διαγνώσουν και θα διαχειριστούν την κρίση με σοφία, προσυνεννόηση και όχι καιροσκοπισμό.

    • rally monkey avatar
      rally monkey @ moriarty 26/01/2011 01:39:25

      '..μεσα απο λογια και λυγμους της εποχης μας τους χρησμους να ξεχωρισουμε απ'τις οφθαλμαπατες..' ετσι δεν το λεει?
      στο δια ταυτα ο ΝΤΙΝΟS πιο κατω - spot on!

    • FRESCO avatar
      FRESCO @ moriarty 26/01/2011 09:23:04

      Άψογη ανάλυση. Συμφωνώ απόλυτα.
      Συμπληρώνοντας, σημειώνω πως δεν θα εκπλαγώ αν υπάρξουν και "απώλειες", ανθρώπινες φυσικά. Απαιτείται νέο "μαρτυρολόγιο".

  123. Orestios avatar
    Orestios 26/01/2011 00:32:03

    Εγώ δεν είμαι τρομοκράτης λαμίγιο.
    Πάω όπου θέλω σε διαβεβαιώ.

    • Orestios avatar
      Orestios @ Orestios 26/01/2011 00:37:38

      Δεν ξέρεις σε ποιόν μιλάς λαμίγιο.

  124. periergos avatar
    periergos 26/01/2011 00:48:43

    ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΑΠΟΦΑΣΗ ΤΗΣ ΔΑΠ-ΝΔΦΚ ΥΠΕΡ ΤΗΣ ΚΑΤΑΛΗΨΗΣ
    ΤΗΣ ΝΟΜΙΚΗΣ.. το θέμα έχει αναδειχθεί από την Κυριακή και όλοι
    αδιαφόρησαν. Μην το τρώτε το παραμύθι που κυκλοφορεί με ενα
    πλαστογραφημένο κείμενο γεμάτο συρραφές.
    http://dap.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=115:2011-01-23-21-36-52&catid=1:deltia-typoy&Itemid=33
    Δήλωση του Προέδρου της ΟΝΝΕΔ Ανδρέα Παπαμιμίκου σχετικά με την
    κατάληψη της Νομικής Σχολής Αθηνών από παράνομους μετανάστες
    http://onned.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=665:2011-01-25-15-55-57&catid=20&Itemid=64
    ONNEΔ | Σημεία Επικαιρότητας: Η ελληνική κοινωνία απαιτεί το τέλος
    της παράνομης μετανάστευσης
    http://onned.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=666:2011-01-25-15-59-30&catid=20&Itemid=64

  125. Orestios avatar
    Orestios 26/01/2011 00:48:57

    Αυτό φοβάσαι βρε λαμίγιο?
    Μην σε πετάξουν έξω από την Σέγκεν?
    χαχαχαχαχαχαχαχα
    Κρίμα που είσαι και ειδικός.

  126. NTINOS avatar
    NTINOS 26/01/2011 00:49:22

    ΟΣΟ Ο ΕΛΛΗΝΑ ΠΟΛΙΤΗΣ ΘΑ ΠΑΡΙΣΤΑΝΕΙ ΤΗΝ ΣΙΩΠΗΡΗ ....ΓΟΝΑΤΙΣΜΕΝΗ ΠΛΕΙΟΨΗΦΙΑ ΤΟΣΟ ΘΑ ΠΛΗΘΑΙΝΟΥΝ ΟΙ ΕΠΙΒΗΤΩΡΕΣ .
    ΕΑΝ ΔΕΝ ΔΟΘΕΙ ΔΥΝΑΜΙΚΟ ΜΗΝΥΜΑ ΣΤΟ ΘΕΑΤΡΟ ΣΚΙΩΝ ΠΟΥ ΘΕΚΕΙ ΝΑ ΛΕΓΕΤΑΙ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ ΘΑ ΧΑΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΧΩΡΑ ΜΑΣ .

  127. ixwr avatar
    ixwr 26/01/2011 01:20:03

    ΑΛΛΟΥΣ 299 ΑΝΑΖΗΤΩ,ΑΛΛΑ ΠΟΥ?
    ΜΟΝΟ ΚΟΥΒΕΝΤΕΣ ΤΟΥ ΚΑΝΑΠΕ ΕΙΝΑΙ

  128. Χρήστος avatar
    Χρήστος 26/01/2011 01:57:07

    Κατέλαβαν με το έτσι θέλω τα προπύλαια και τις κεντρικές πλατείες τις Αθήνας!!!Εσείς κύριοι & κυρίες όταν κάθε πάσχα καταλαμβάνεται τους δρόμους με τους επιταφίους σας και δεν μπορούμε να μετακινηθούμε με το αμάξι μας, με το έτσι θέλω δεν το κάνετε;;;

  129. sawas avatar
    sawas 26/01/2011 02:01:28

    ωραιος Μαξ

  130. ΒΙΣ avatar
    ΒΙΣ 26/01/2011 02:26:25

    1. Δεν είναι υποχρεωμένα τα δικαστήρια να συνεδριάζουν επειδή 10 εκατομμύρια Μαροκινοί θέλουν να περάσουν στην Ευρώπη μέσω Ελλάδας και να ζητούν άσυλο.
    2. Οι ίδιοι δεν λένε ότι ειναι Μαροκινοί αλλά Παλαιστίνιοι. Αυτό είναι ευκολότατο να διαπιστωθεί αν υπάρχει στην αστυνομία γνώστης της αραβικής, όσο εύκολο να πεις ότι ο Γιάννης του Big Brother είναι Κρητικός και όχι από τη Θεσσαλία.
    3. Μόνο και μόνο το ότι κυκλοφορούν με πλαστά χαρτιά και παρουσιάζουν ψευδείς ταυτότητες στις αιτήσεις περί ασύλου, τους καθιστά ένοχους φυλάκισης.
    4. Και σε τελική ανάλυση: Δεν με ενδιαφέρει τι θα κάνει ο κάθε τυχοδιώκτης μουσουλμάνος για να περάσει καλύτερα στη ζωούλα του. Το τί σημαίνει Ισλάμ το γνωρίζουμε, και από τη δική μας ιστορία και από τη συμπεριφορά τους στις χώρες της δυτικής Ευρώπης όπου εγκαταστάθηκαν. Δεν με ενδιαφέρουν τα νομικίστικα επιχειρήματα, θέλω να ξεκουμπιστούν από εδώ. Το ίδιο θέλει και η συντριπτική πλειονότητα του ελληνικού λαού.
    Είστε μία ασήμαντη μειοψηφία που τους υποστηρίζετε, για λόγους όχι ανθρωπιστικούς (δεν είστε ανθρωπιστές, ομοϊδεάτες σας ευχαρίστως έχουν επιτελέσει ή δικαιολογήσει τα χειρότερα των μαζικών εγκλημάτων), αλλά για λόγους ιδιοτελείς που αφορούν στις ιδεοληψίες σας. Η μεγάλη πλειονότητα του ελληνικού λαού δεν θέλει να μεταβληθεί η χώρα αυτή σε πολυπολιτισμική χαβούζα, με όλα τα αποβράσματα της Αφρικής και της Ασίας που θέλουν να ζήσουν σε βάρος μας, χωρίς να έχουν τίποτα κοινό με την παράδοση και την ιστορία μας.

  131. ΒΙΣ avatar
    ΒΙΣ 26/01/2011 02:29:35

    Το ότι επιδιώκετε να δημιουργήσετε χάος και καταστροφή, αυτό είναι γνωστό. Η θεωρία μου είναι ότι η άκρα Αριστερά ήταν καλή και χρήσιμη στην Ελλάδα μόνο όταν ήταν υπό περιορισμό. Είχε και δυνατότητα στοχασμού τότε, που τώρα, μέσα στην ασυδοσία και την έπαρσή της, την στερείται...

  132. kostas avatar
    kostas 26/01/2011 03:10:56

    Η Ελλάδα με τον ΓΑΠ, έναν ακραίο νεοφιλελεύθερο και φανατικό υποστηρικτή των τραπεζιτών και της νέας τάξης πραγμάτων, δεν έχει μέλλον.

    1.000.000 Έλληνες θα πεθάνουν από την πείνα προσεχώς.
    Πρέπει να φύγει ο ΓΑΠ και σία ltd, το συντομότερο δυνατόν, με το καλό ή και με το ζόρι.
    Μαζί με αυτόν και όλοι οι ανθέλληνες που κρύβονται πίσω από οικολογικές, ρατσιστικές κ.ά ευαισθησίες.

  133. sakis avatar
    sakis 26/01/2011 03:20:53

    Όλοι αυτοί οι ακροαριστεροί,φασίστες της συμμορίας του ΣΥΡΙΖΑ με την άθλια αυτή ενέργεια τους έφεραν ακριβώς το αντίθετο αποτέλεσμα από αυτό που επιδίωκαν.Εκεί που ο λαός κατά 90% ήθελε την απέλαση των λαθρομεταναστών σύμφωνα με την δημοσκόπηση του Έθνους τώρα θα την θέλει το 98% και εκεί που δεν γούσταραν οι Έλληνες τους λαθρομετανάστες 10 φορές τώρα δεν τους γουστάρουν 110 άσε που έπρεπε Μιχαλολιάκος της Χ.Α να ανάψει μια τεράστια λαμπάδα και να στείλει μια μεγάλη ανθοδέσμη στον ΣΥΡΙΖΑ που του έστρωσε ένα ευρύτερο φάσμα οπαδών όπου αντί να το πετύχαινε σε 20 χρόνια θα το πετύχει σε μια μέρα.Καλά οι διανοητικά καθυστερημένοι του ΣΥΡΙΖΑ δεν καταλαβαίνουν ότι όλο αυτό θα τους γυρίσει μπούμερανγκ και θα τους μισήσουν ακόμα και οι αριστεροί;Άσε που με αυτήν την άθλια ενέργεια τους οδήγησαν πλέον και στην πολιτική απαξίωση αυτού του ''κόμματος'' αφού πλέον έγινε και επίσημα ο ιδεολογικός καθοδηγητής και εκφραστής των πιο ακραίων εξτρεμιστικών,αυταρχικών απόψεων που ούτε η ακροαριστερή προπαγάνδα του πάμπλουτου αριστερού Λάκη Λαζόπουλου δεν τον γλυτώνει από την μή είσοδο του στην βουλή(ετοιμάστε τα χάπια για τα νεύρα σας γιατί την Τρίτη ξαναρχίζει και φανταστείτε τι ακροαριστερές παπαριές θα έχετε να ακούσετε).Φανταστείτε με την ίδια λογική να πήγαιναν και οι κάτοικοι του Άγ. Παντελεήμονα και να καταλάμβαναν με το έτσι θέλω και αυτοί ένα πανεπιστήμιο κάνοντας απεργία πείνας λέγοντας πως θα την σταματήσουν αφού η πολιτεία απελάσει όλους τους παράνομους μετανάστες από την Ελλάδα φαντάζεστε τι θα είχε να γίνει από τους ψευτοανθρωπιστές του ΣΥΡΙΖΑ;Θα είχαν ανέβει στα κεραμίδια και θα ούρλιαζαν για φασισμό,ναζισμό,για κατάλυση του δημοκρατικού πολιτεύματος και όλα αυτά τα αριστερίστικα.Το μόνο καλό είναι πλέον ότι αποκαλύφθηκε ο εξτρεμιστικός και χαοτικός λόγος του ΣΥΡΙΖΑ που πλέον πείστηκαν ακόμα και οι πιο δύσπιστοι(Δεκέμβριος του 2008,υποστήριξη σε ακροαριστερές εξτρεμιστικές συμμορίες όπως κουκουλοφόροι και αναρχικοί,κρυφουποστηρικτές ακροαριστερών τρομοκρατικών οργανώσεων και υπέρμαχοι της ''αριστερής βίας'' ,υποκίνηση επεισοδίων φανατικών θρησκόληπτων μουσουλμάνων,ανθελληνικός ρατσισμός και μισαλοδοξία σε διαφορετικές απόψεις,Ελληνοφοβία,Χριστιανοφοβία, κατάληψη της Νομικής και άλλα πολλά).Έ μετά από όλα αυτά αν καταφέρει να ξαναμπεί στην βουλή ως λαός θα πρέπει και επίσημα να είμαστε εγκεφαλικά νεκροί.

  134. η Dimi avatar
    η Dimi 26/01/2011 09:08:47

    Misha μου, μαζί σου. Γεγονός παραμένει ότι και μαϊμουδιές τα ρούχα τους να είναι, οι 237 ΛΑΘΡΟμουσουλμάνοι αυτοί και νέοι είναι, και όλο ζωή είναι, και καλοζωϊσμένοι είναι, και εκπαιδευμένοι είναι, και ΑΣΕΒΕΙΣ και ΜΠΑΧΑΛΑΚΙΔΕΣ και αυτοί και οι 237 πάτρονες τους είναι!

    Επί ημέρων ρόμπας τυρκουάζ, τα ΛΑΘΡΟ-ισλαμο-μπάχαλα και κωλοτούμπες-μεϊντάνια σε Προπύλαια, πλατείες και πεζοδρόμια, τείνουν να γίνουν πλέον, εθιμικό δικαίωμά τους, στην Ελλάδα..

    Ηδη, η Νομική Σχολή, με σαβούρες και ακαθαρσίες τους γέμισε. H Υβρις, ήταν άλλωστε, το μέγα ζητούμενο κι αυτό, το πέτυχαν. Η τιμωρία γιά την αδιανόητη αυτή προσβολή, άγνωστη και απρόβλεπτη.

    Και δεν προλάβαμε να μάθουμε εάν αυτή η ΛΑΘΡΟ-Καταισχύνη!!! στη Νομική, έγινε ήδη CNN World Breaking News, όπως κι οι φωτιές της Ηλείας το 2007* ..«κύκλωμα Siemens γνώριζε (από πριν!) γιά της φωτιές της Ηλείας!» και τα Δεκεμβριανά το 2008.

    * Ιntelligence Report
    «Επεσε στη παγίδα τους και τώρα αρχίζουν τα ζόρια. Ας ετοιμαστεί γιά έναν μήνα-κόλαση, με φωτιές και τρομοκρατικά χτυπήματα –άσε που μπορεί να πέσουν αεροπλάνα και ελικόπτερα. Την πάτησε. Ακόμη κι αν κερδίσει τις εκλογές, η νίκη του θα είναι οριακή»..

    Απόσπασμα από κείμενο-σοκ (από τον Αύγουστο του 2007), τρεις ημέρες μετά την προκήρυξη των εθνικών εκλογών της 16ης Σεπτεμβρίου.
    ~Εφημερίδα «δημοκρατία» Τριτη 25 Ιανουαρίου 2011 σελ. 13

    Σε συζητήσεις χθές, μάθαμε ότι έχει ήδη παραγγελθεί το χαρτί για τα Ψηφοδέλτια. Και εφόσον οι εκλογές θα γίνουν πριν κλείσει 18 μήνες υφαρπαγής της εξουσίας το πρασινο-σοβιέτ, αυτές θα γίνουν Χωρίς σταυρό. Και τότε, ΟΛΑ τα κ(ω)λόπαιδα στη Λίστα...

    Διεκόπη η λειτουργία Τwitter στην Αίγυπτο του δικτάτορα Μubarak
    Κλείσιμο των Ελληνικών συνόρων άμεσα, αν όχι συντομότερα
    Το τρίβουν το πιπέρι στο Γουδή στο Γουδοχέρι.

  135. Yδροκερος avatar
    Yδροκερος 26/01/2011 11:23:54

    Η καταχρεωμένη Ελλάδα έχει μετατραπεί σε αποθήκη λαθρομεταναστών, ολόκληρες περιοχές της Αθήνας τελούν υπό ιδιότυπη κατοχή εδώ και χρόνια από λαθροεισβολείς, λαθρεμπόριο, εγκληματικότητα, κυκλώματα μαφίας , επαιτίας, πορνίας μαστίζουν την καθημερινότητα του έλληνα πολίτη και απειλούν την υγίεια , την ασφάλεια ,την οικογενειακή μακροημέρευσή του υποβιβάζοντας το βιοτικό του επίπεδο όλο και χαμηλότερα .
    Φυσικά καμία χώρα της ΕΕ δεν ανέχεται παρόμοιες καταστάσεις καιθα διανοούνταν να φιλοξενίσει τις συσσωρευμένες αφροασιατικές κατοχικές μάζες της ελληνικής επικράτειας στα δικά της όρια.
    Πουθενά στον κόσμο δεν γίνονται καταλείψεις πανεπηστημίων από λαθροεισβολείς.
    Αν δεν παρθούν σκληρά μέτρα απελάσεων και φρούρισης συνόρων η κατάσταση θα ξεφύγει από κάθε έλεγχο , το πρόβλημα θα συσσωρεύεται χρόνο με τον χρόνο και σύντομα θα βρεθούμε να είμαστε μειονότητα μέσα στην ίδια μας την χώρα.
    Όσο περισσότερη ανοχή δείχνουμε τόσο περισσότερο αποθρασύνοντα και τόσο η κατάσταση γίνεται όλο και περισσότερο εκρηκτική.

    Για μια ακόμη φορά αποδεικνύεται η στάση των ΜΚΟ, του ΣΥΡΗΖΑ και της άκρας αριστεράς ώς ύπουλη και άκρως εθνομειοδοτική .
    Οι οργανώσεις αυτές προσπορίζονται κέρδη και εμπλέκονται στα λαθροκυκλώματα , ενθαρήνουν ύπουλα την πλυθησμιακή αλλίωση και την μετατροπή της χώρας σε στρατόπεδο λαθρομεταναστών, οι δραστηριοτητες τους αποτελούν όλο και περισσότερο ασύμμετρη απειλή , γάγγραινα στο σώμα της ελληνικής κοινωνίας που στέλνουν για πληρωμή τον λογαριασμό από τα σπασμένα κάθε τόσο στον έλληνα φορολογούμενο πολίτη.
    Να φύγουν όλοι από την χώρα μας να απελαθούν στις πατρίδες τους η Ελλάδα δεν τους αντέχει άλλο .
    Η Ελλάδα δεν μπορεί να καταντήσει αποικία του τριτόκοσμου.
    Να ξυλωθούν όλες οι μαφίες και τα κυκλώματα που τους φέρνουν εδώ.
    Όλες οι κυβερνήσεις είναι συνυπευθηνες και αν δεν παρθούν μέτρα τότε θα φτάσουμε σε καταστάσεις αυτοδικίας, και η άνοδος Μιχαλολίακου θα είναι προδιαγεγραμένη.

  136. mv avatar
    mv 26/01/2011 12:01:44

    Μηπως να στειλουμε οικονομικους μεταναστες, τους δικους μας φοιτητες σε Harvard και LSE?

  137. ΜΠΛΟΥΜ avatar
    ΜΠΛΟΥΜ 26/01/2011 13:27:51

    Η ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΞΕΥΤΙΛΑ και όχι μόνο

  138. ΑΙΟΛΙΚΟΣ avatar
    ΑΙΟΛΙΚΟΣ 26/01/2011 15:22:57

    Εγω εχω μια ερωτηση.
    ΑΝ ΟΛΟΙ ΑΥΤΟΙ ΠΑΝΕ ΑΠΟ ΚΕΙ ΠΟΥ ΗΡΘΑΝ, ΠΟΣΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΕΡΟΚΑΜΑΤΟ ΤΟΥ ΕΛΛΗΝΑ;

    • pizza avatar
      pizza @ ΑΙΟΛΙΚΟΣ 26/01/2011 18:47:51

      Ελλα ντε? Αλλα πρεπει να προσθεσης και αν δεν τους επερνε ο Ελληνας για να κανη την δουλεια του φθηνοτερα.

  139. pizza avatar
    pizza 26/01/2011 18:27:38

    Ο Παπουτσης δεν τους βγαζει, ουτε ο ΓΑΠ. Αν τους θελετε εξω τοτε να μαζευτουμε καμμια δεκαρια χιλιαδες Ελληνες εξω απο το κτιριο και ας φωναξουμε οτι "φτανει πια". Θα φυγουν μεσα στην νυχτα. Αλλα που...

  140. Δημητρης Κ avatar
    Δημητρης Κ 26/01/2011 20:12:16

    Ε όχι ρε παιδιά αυτό που συμβαίνει δεν εχει προηγούμενο. Οι μεταναστες αυτοί, οι οποίοι είναι και όλοι τους ισλαμιστές, καταλαμβάνουν τη νομική και το κράτος προσπαθεί να επιλύσει το θέμα δια του διαλόγου! Η λύση είναι μία, άμεση έφοδος της αστυνομίας και απέλαση όλων αυτών των τύπων. Και αυτά τα θα δώσουμε τη ζωή μας, αν δεν είναι του γλυκου Συριζαιου νερού, είναι ακρως επικινδυνα.

  141. Ακροβολιστής avatar
    Ακροβολιστής 26/01/2011 20:25:07

    Ερώτηση, κι όποιος ξέρει, παρακαλώ να με διαφωτίσει:

    Αν ο Πρύτανης άρει το άσυλο και ζητήσει επέμβαση του Εισαγγελέα και της Αστυνομίας, ΑΝ υπάρξουν νεκροί ή/και τραυματίες, έχει ποινικές ευθύνες?

    Το ότι όλα τα κανάλια επιρρίπτουν ευθύνες ΜΟΝΟ στον Πρύτανη με υποψιάζει. Κι αυτός βέβαια επειδή η θολοκουλτούρα του 2% κυβερνάει ΚΑΙ τα Πανεπιστήμια, κι ο Πρύτανης εκλέγεται από ΚΑΙ από τους φοιτητές, δε θέλει να άρει το άσυλο γιατί φοβάται όχι μόνο μη χάσει τα ψηφαλάκια αλλά και μη φάει τίποτα φαπίδια.

    Άρα αυτό που λέει ο pizza φαίνεται σα λύση...

  142. Νικηφόρος Ουρανός avatar
    Νικηφόρος Ουρανός 26/01/2011 20:58:25

    Ο πρύτανης γνωρίζει μια αλήθεια που την αποκρύβουν οι πάντες. Αν καλέσει την αστυνομία αυτοί που τους έφεραν θα κάψουν το πανεπιστήμιο και την Αθήνα.Εδώ φτάσαμε. Μια κοινωνική ενόχληση και όχι κόμμα να κουμαντάρει το κράτος.

    • night star avatar
      night star @ Νικηφόρος Ουρανός 27/01/2011 16:31:20

      Πολύ σωστά, εκεί είναι η όλη ουσία του θέματος. Και κάτι αλλο. Αυτοί που τους έφεραν, που έχουν το θράσος και κάνουν και δηλώσεις στα κανάλια, πρέπει να συλληφθούν, και όταν τελειώσει με το καλό αυτή η ιστορία να δικαστούν με βάση τον αντιτρομοκρατικό νόμο.
      Αφήστε τους μέσα στην νομική να κάτσουν όσο θέλουν. Θέλουν σαουνα?, θέλουν μανικιούρ-πεντικιούρ, θέλουν γκουρμε κουζίνα, ότι θέλουν τα παιδιά. Θέλουν να κάτσουν εκέι κανα μήνα, δύο μήνες τρεις, τέσσερις, κάποτε θα βαρεθούν και θα φύγουν.
      Και βέβαια, με αφορμή αυτή τη περίεργη ιστορία, ξεσάλωσαν για μια ακόμη φορά οι κάθε λογής ακροδεξιοί, φασιστοειδή και ρατσιστές, λες και φταίνε οι κακόμοιροι οι μετανάστες, η το "'ασυλο". Δεν υπάρχει άσυλο κύριοι, όταν τελούνται αξιόποινες πράξεις έχει δικαίωμα η αστυνομία να επέμβει. Το ότι δεν πρέπει να γίνει αυτό στη συγκεκριμένη περίπτωση είναι εντελώς άλλη υπόθεση.

  143. nikosw avatar
    nikosw 27/01/2011 13:18:15

    Καλά δεν ντρέπονται να σηκώνουν και γροθιά ψηλά; Δηλαδή οι Έλληνες που υποφέρουν με τα μνημόνια τι πρέπει να σηκώνουν;

  144. dimodokos avatar
    dimodokos 27/01/2011 21:58:20

    το ασυλο ανιατων με την κωδικη ονομασια ΚΚΕ Ή ΣΥΡΡΙΖΑ ΄Η ΣΥΝ κατελαβε τις πλατειες και τις οδους της χώρας. Ελληνες γρηγορείτε

  145. The Saint avatar
    The Saint 10/02/2011 04:06:34

    Δύο Αφγανές συζητάνε.
    - Με πήρε τηλέφωνο σήμερα ο γιος μου από την Ελλάδα για να μου πει τα νέα.
    - Τι κάνει? Πως περνάει?
    - Μια χαρά. Μπήκε στη νομική το καμάρι μου...