#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
03/06/2009 19:48
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Να τους πούμε που μένει ο Χριστοφοράκος;

Σε σπίτι ωραίας Γερμανίδας βρίσκεται ο πρώην επικεφαλής της Ζήμενς


_________________________________________________________________________________________________
Οι Γερμανοί εξακολουθούν να μας δουλεύουν. Στην επίσημη ανακοίνωση της εισαγγελίας Μονάχου, αφού διευκρινίζεται ότι επιτέλους (ύστερα από τρεις εβδομάδες) ενεργοποιούν το ευρωπαϊκό ένταλμα σύλληψης που είχε βγάλει η Ελλάδα, ισχυρίζονται ότι αναζητούν τον Χριστοφοράκο, αλλά δεν τον έχουν βρει και ούτε τον έχουν συλλάβει.

Να τους πούμε εμείς που μένει; ‘Η για την ωραία -αλλά παντρεμένη πιά- γερμανίδα, στο σπίτι της οποίας έχει εγκατασταθεί; Ας προλάβουν οι Γερμανοί αρμόδιοι, επειδή όπως επίσης πληροφορούμεθα ετοιμάζεται να μετακομίσει και πάλι σε μεγάλο ξενοδοχείο στο Μόναχο ή σε σπίτι φίλου του, πρώην μεγαλοπαράγοντα της γερμανικής Ζημενς. Κι' αυτό για να μην «εκθέσει» την οικογένεια της γερμανίδας.

Στην ανακοίνωσή της η εισαγγελία αναφέρεται και στον Καραβέλα, για τον οποίο λέγει ότι επίσης έχει εκδοθεί ευρωπαϊκό ένταλμα, αλλά διευκρινίζει ότι αυτός έχει ελληνική υπηκοότητα. Να υποθέσουμε λοιπόν ότι οι Γερμανοί θα προστατεύσουν τον Χριστοφοράκο και θα ξαποστείλουν τον Καραβέλα; ‘Η ότι θα προστατεύσουν και τους δύο ανθρώπους τους που διαχρονικά εργάστηκαν για τα συμφέροντα της Γερμανίας; Διότι όλα δείχνουν ότι και οι δύο ήταν πιο κοντά στη Γερμανία παρά στην Ελλάδα. Διαχρονικά. Από το τέλος της δεκαετίας του '60 κιόλας.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. pipis avatar
    pipis 03/06/2009 19:54:26

    Πολύ μπανανία χώρα τελικά αυτή η Γερμανία. Ελλάδα και πάλι Ελλάδα...

  2. Le canard avatar
    Le canard 03/06/2009 19:58:22

    Ε, ρε Ιωσήφ Βησσαριόνοβιτς που τους χρειάζεται στους Γερμανούς!

  3. Νἰκος avatar
    Νἰκος 03/06/2009 20:02:22

    Μεταφερω ως σχολιο το λογο της κ. κουλουρη, καθηγητριας και εντεταλμενης νεοοθωμανης απο το μεγαλοπνευστο εργο της, που θα ζηλευε και ο γκαιμπελς, The Tyranny of History και για τους ιθαγενεις "Η Τυραννια της Ιστοριας":

    « Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΞΑΝΑΓΡΑΦΕΤΑΙ ΥΠΟ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ ΠΡΟΟΠΤΙΚΗ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ ΕΠΑΝΑΕΡΜΗΝΕΥΕΤΑΙ ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΟ ΣΧΕΔΙΑΣΜΟ ΤΟΥ ΜΕΛΛΟΝΤΟΣ!!».

    « Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΞΑΝΑΓΡΑΦΕΤΑΙ ΥΠΟ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ ΠΡΟΟΠΤΙΚΗ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ ΕΠΑΝΑΕΡΜΗΝΕΥΕΤΑΙ ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΟ ΣΧΕΔΙΑΣΜΟ ΤΟΥ ΜΕΛΛΟΝΤΟΣ!!».

    ολοι μαζι τωρα...

  4. ψυχραιμια avatar
    ψυχραιμια 03/06/2009 20:05:59

    O Oργουελ ειχε γραψει κατι παρομοιο με την Κουλουρη.
    Οποιος ελεγχει το παρελθον ελεγχει το μελλον.
    Οποιος ελεγχει το παρον ελεγχει το παρελθον.

  5. oκτώ avatar
    oκτώ 03/06/2009 20:21:07

    Ποιον "φωτογραφίζει" – αλλά δεν ονοματίζει για προφανείς λόγους – το ΠΡΙΝ ;


    «Πράκτορας της γερμανικής Κεντρικής Ομοσπονδιακής Υπηρεσίας Πληροφοριών (BDN), ήταν ο τέως πρόεδρος της Siemens Hellas, ο οποίος καθοδηγούσε τον Χριστοφοράκο και όλο το δίκτυο της μίζας στα πολιτικά κόμματα. Αυτό σημαίνει ότι η Γερμανική κυβέρνηση έχει στα χέρια της τον πλήρη κατάλογο των πολιτικών των δύο μεγάλων κομμάτων εξουσίας, ακόμη και υπουργών, που όπως έχει υποστηριχθεί πήραν μίζες για να εξυπηρετήσουν τα συμφέροντα της εταιρείας, Με άλλα λόγια η Μέρκελ κρατάει στα χέρια ένα εργαλείο τρομερής ισχύος, με το οποίο θα μπορεί να εκβιάζει οποιαδήποτε Ελληνική κυβέρνηση. Για αυτό και το τεράστιο πολιτικό ζήτημα περνάει στα ψιλά του Τύπου και των καναλιών.

    Ο πράκτορας έχει συνταξιοδοτηθεί και έχει παρασημοφορηθεί για τις "υπηρεσίες" του με τους Μεγαλόσταυρους της Ομοσπονδιακής Δημοκρατίας της Γερμανίας. Φυσικά, γύρω από το πρόσωπό του έχει ήδη απλωθεί ένα ολόκληρο δίκτυο προστασίας. Παρότι έχει κληθεί σε απολογία ως κατηγορούμενος από τον ανακριτή και ενώ ζει στην Ελλάδα, έχει πάρει δύο φορές αναβολή και δεν έχει καν επιβληθεί απαγόρευση εξόδου από την χώρα. Στην προανάκριση αρνήθηκε τις κατηγορίες εναντίον του.

    Το σίγουρο είναι ότι, μετά τους Αμερικάνους, φαίνεται πως και το Βερολίνο έχει πατήσει γερά πόδι με ένα τεράστιο δίκτυο πρακτόρων που ελέγχει μέρος της πολιτικής σκηνής της χώρας. Ο ανταγωνισμός προβλέπεται άγριος και μάλλον θα περάσουμε τουλάχιστον ένα ενδιαφέρον καλοκαίρι με ότι αυτό επακολουθήσει.»

  6. Νἰκος avatar
    Νἰκος 03/06/2009 20:22:23

    Ο σχεδιασμος του μελλοντος ειναι και η δημιουργια πολυπολιτισμικων παρκων ανα τας ευρωπας, κυριως ομως σε μπουρδελλα τυπου ελλαδας οπου θα κυριαρχησουν η αδελφωσυνη και το πνευμα αλληλεγυης αρκει οι ιθαγενεις να μην διαμαρτυρονται οταν γινονται εισβολες στο "σπιτι τους/ελλαδα" και επικρατει ο ρατσισμος, για να πορευθουν οι λαοι χερι-χερι στην εδραιωση της φιλιας και οι αγγλοΦΟΝΟΙ εθνικισμοι επικρατησουν ως παγκοσμια κυβερνηση. Α ν μη ξεχασω, και το νεοοθωμανικο ονειρο που θα επιτρεψει επι τλεους σε Τουρκους και ελληνες να ζουν αρμονικα, υπο τν μποτα των νεοπασαδως και την εμπνευσμενη διδαχη των λιακοδημορεπουσηδψν μας. Που ξερετε, σε λιγες δεκαετιες ισως τα ελληνοπουλα στα σχολεια θα βλεπους τις εικονες τους αντι των παραφρονων εθνικιστων Κολοκοτρωνη και Διακου. Ακους εκει να διαταραξουν την διεθνικη ηρεμια....

  7. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 03/06/2009 20:25:49

    λες να έχει έρθει η ώρα για νέο ΕΑΜ;
    (ή ήταν κι αυτό μαϊμού;)

  8. Νἰκος avatar
    Νἰκος 03/06/2009 20:25:58

    θαθελα να δω τα ονοματα. για να δουμε θα "στηθει κανεις στον τοιχο"; μην κρατατε την αναπνοη σας φιλοι. θα παραμεινουμε μπανανια. 400 χρονια σκλαβιας, με το μπαρδον κ. ρεπουση μου, αρμονικης συμβιωσης ηθελα να πω, και δεν μαθαμε τιποτα απο τους τουρκους συγκατοικους μας.

  9. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 03/06/2009 20:27:50

    @Le canard

    Ιωσήφ Βησσαριώνοβιτς χρειάζεται αλλα πουν'τον...

  10. ange-ta avatar
    ange-ta 03/06/2009 20:38:28

    πα πα πα πα ωραίος κύριος αυτός της φωτο!
    Ο χριστοφοράκος είναι;
    Ρωτάω δηλαδή, γιατι αύριο ταξειδεύω για το Μόναχο, αν τον πάρει το μάτι μου να ενημερώσω την ελληνική δικαιοσύνη;;

  11. Στελιος avatar
    Στελιος 03/06/2009 20:40:45

    ange-ta, θα εχεις κλητηρα μαζι σου?

  12. ange-ta avatar
    ange-ta 03/06/2009 20:49:00

    @ Στέλιο, όχι μονο το κινητό μου για να στείλω φωτο και sms, δεν φτάνουν λές ε ;;

  13. Στελιος avatar
    Στελιος 03/06/2009 20:51:17

    @ange-ta

    Κλητηρα για σιγουρια.

  14. Le canard avatar
    Le canard 03/06/2009 21:07:59

    @archaeopteryx 9

    Προτιμώ το ΕΑΜ, archaeopteryx. Και δεν ήταν μαϊμού. Ηταν γνήσια έκφραση της παλαϊκής συστράτευσης των Ελλήνων σε χαλεπούς καιρούς. Κι ας ήξεραν (ή κάποιοι δεν ήξεραν) ότι το ΚΚΕ ήταν από πίσω. Το κοινό συμφέρον για τη σωτηρία της πατρίδας προήχε.

  15. Le canard avatar
    Le canard 03/06/2009 21:10:04

    @ange-ta10

    Τους γερμανούς να ενημερώσεις, διότι από τότε που διαλύθηκε η Στάζι και έμεινε η BND, υπάρχουν ελλείψεις στην ... "εποπτεία" της κοινωνίας

  16. o Μήτσος avatar
    o Μήτσος 03/06/2009 21:12:42

    @14 Καμένοι από Γεώργιο Παπανδρέου, δήθεν "γέρο της Δημοκρατίας" βρεθήκανε τελικά, και κατέληξαν σε Μακρονήσια και εξορίες.

    Να ανοίξουμε τέτοιο θέμα;

  17. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 03/06/2009 21:16:14

    Γράφουμε, διαβάζουμε, σχολιάζουμε, μπρος, πίσω, ξανά μανά...

    Αντίσταση;

  18. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 03/06/2009 21:20:18

    Όσο λαοπλάνος ήταν ο ΑΓΠ άλλο τόσο πουλημένος ήταν τότε ο "Γέρος της Δημοκρατίας". Πούλησε όσους κομμουνιστές όσους και η κουκουλοφόροι της κατοχής

  19. Ο Ιθαγενής avatar
    Ο Ιθαγενής 03/06/2009 22:10:09

    Το θέμα, αν πχ είμαστε Τουρκία, θα είχε λυθεί σε 1΄.
    Επειδή όμως δεν ανήκουμε ούτε στις προηγμένες χώρες ούτε στις τριτοκοσμικές αλλά στην μοναδική κατηγορία του ένδοξου παρελθόντος, γελάνε μαζί μας όλοι.
    Ας ασχοληθούμε με τον κλητήρα, το φαξ, τα ποσοστά κλπ
    Σε τελική ανάλυση γιατί να μιλήσει ο κάθε Χριστοφοράκος?
    Να βγει να πει ότι έδωσε μαύρα στον Χ πολιτικό? Ο Χ πολιτικός είναι αθώος (παραγραφή αποκαλείται στο Ελλάντα) και ο Χριστοφοράκος πάει έως ισόβια.
    Καληνύχτα λοιπόν...

    ΥΓ

    Απλά για να σώσει η ανεξάρτητη και αδέσμευτη δικαιοσύνη (που βγάζει ανακοινώσεις ως θιγόμενη ...κορασίδα) ή για να σώσουν οι πολιτικοί μας, ψήγματα αξιοπρέπειας , δεν καταλαβαίνω γιατί δεν κάνουν μια μήνυση ή δεν ρίχνουν 200 - 300.000.000 πρόστιμο στην εν λόγω εταιρεία...
    Ζημιά του Δημοσίου δεν έχει επέλθει από τις μίζες?
    -Για όσους φίλους πάνε να ψηφίσουν ΚΚ τον Β την Κυριακή, ....ας πάρουν και ένα κλητήρα μαζί
    -Για όσους φίλους πάνε να ψηφίσουν ΓΑΠ ....ας πάρουν τη σύνθεση του ΔΣ του ΟΤΕ 2002-2004
    Καλά μπάνια.... δεν χρειάζομαι πολιτικούς τα κάνω και μόνος μου θάλασσα....

  20. Le canard avatar
    Le canard 03/06/2009 22:28:40

    Που είναι ο χερ Κρίστο, που είναι; Να δείς πως τη λένε την περιοχή, Μπογκ...εν. Εν πάση περιπτώσει, κάπως έτσι. "Αισθήματα τρέφω αδελφικά για της ασφάλειας τα φτωχά λαγωνικά"... που λεγε και ο Βολφ Μπίρμαν.

  21. leo avatar
    leo 03/06/2009 22:44:35

    Οι διάφοροι Μασόνοι και ξενοκίνητοι δοσίλογοι,
    κατέφαγαν την Ελλάδα.
    Είναι ν' απορεί κανείς πώς κρατά ακόμα...

  22. mpaloni avatar
    mpaloni 03/06/2009 23:41:04

    βλέπω την διαφορά ως και την κυριακή 2% υπερ της Ν.Δ απο ΛΑΜΟΓΙΟ ΚΟΜΜΑ

  23. Εφραίμ avatar
    Εφραίμ 03/06/2009 23:43:27

    Βρίσκονται σε πανικό. Βιάζονται μπας και φέρουν το Χριστοφοράκο με χειροπέδες πριν την Κυριακή.

  24. zaza avatar
    zaza 03/06/2009 23:52:23

    @οχτω
    Kαπου διάβασα ότι το ατομο αυτο είναι ο Δόκτωρ Νεος (καντε μετάφραση στα γερμανικά και θα εχετε το ομομα)
    και εμεις όπως το ΠΡΙΝ λογοπαίγνιο κάνουμε δεν φωτογραφίζουμε ουτε ονοματιζουμε.
    Ετσι για να μην έχουμε τιποτα περίεργα

    @ Ιθαγενή
    Μην ανησυχείς τό έχουμε υπόψη μας.
    Το ζήτημα είναι ότι ο επικεφαλής του Ωηφοδελτίου του ΠΑΣΟΚ έλλειπε στα επίμαχα ΔΣ και τον ανπλήρωνε ένας άλλος. Μας λείπε το όνομα του άλλου για να έχουμε απάρτια

  25. Νέστωρ avatar
    Νέστωρ 04/06/2009 10:38:13

    Κάποιοι θυμίζουν το ανέκδοτο με τον καθηγητή, το μαθητή και τον σκώληκα. Τώρα τι σχέση έχουν Κουλούρη, Ρεπούση κ.λ.π. αγαπημένοι πανεπιστημιακοί στόχοι των απανταχού ελληναράδων, σε ανάρτηση για τον Χριστοφοράκο... άβυσσος η ψυχή του ανθρώπου..

  26. Le canard avatar