09/01/2009 12:17
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Να μην χρηματοδοτήσουμε το δρόμο των Σκοπίων

Στα ψιλά των ειδήσεων πέρασε μία ακόμη πρόκληση Γκρουέφσκυ κατά της Ελλάδος, η ονοματοδότηση «Μέγας Αλέξανδρος» στον οδικό άξονα προς τη χώρα μας.  Ο δρόμος έχει τη δική του ιστορία, συγχρηματοδοτείται από μας με 50 εκ. ευρώ. Επειδή τα χρήματα αυτά  δεν έχουν ακόμη ευτυχώς εκταμιευθεί και βρίσκονται στα χέρια μας, επειδή η μεγάλη φτώχεια χτυπά την πόρτα μας και δεν μας περισσεύουν. Υπάρχει κάποιος να σταματήσει αυτό το ρεζιλίκι να χρηματοδοτούμε ηλιθίως τους εχθρούς μας για να μας χτυπούν με τα λεφτά μας;

http://papathemelis.blogspot.com/2009/01/blog-post_09.html

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Frouros avatar
    Frouros 09/01/2009 12:42:30

    Ta skopia einai to zontano paradigma apotuxhias ths "neas megalis ideas" sta valkania giati h oikonomikh ecsaplosi prepei na sinodeuetai kai apo to analogo politiko varos, kai thn analogh stratiotikh dinamh gia na mporesi na epivlithi sfera eppirois. H Tourkia amesos ekmetalleutike to "keno" pou dimiourgithike sthn periochi on Skopion acrivos gia na parempodisei thn elliniki ecsaplosi sta valkania.

  2. Αnonymous avatar
    Αnonymous 09/01/2009 12:54:55

    Αδικο έχει ο Παπαθεμελής; Τα αρμόδια Υπουργεία έχουν ενοχληθεί, έχουν ασχοληθεί;

  3. insider avatar
    insider 09/01/2009 12:54:58

    Τα λεφτά φίλε Factor δυστυχώς έχουν ήδη εκταμιευθεί και έχουν μπει στα ταμεία του ΑΚΤΩΡ που κατασκευάσε το δρόμο..

    Insider

  4. Αnonymous avatar
    Αnonymous 09/01/2009 12:56:18

    @3
    Με ξένα κόλυβα, κάναν μνημόσυνο, δηλαδή!

  5. ataktos avatar
    ataktos 09/01/2009 14:00:24

    Ama agapite factorx den katakevenome engera ton kathe grouewski kathe eksoteriko ehtro i esoterko kathe dromo klp fantazese oti ton engono mou tha mborouse na exousiazi akoma enas blax pes to kalo padi kk gap dora miltos klp min pame moni mas lero as pane moni tous agapimena heri heri tora pia ke pio blakes ehoun katalabi oti protimotero ine na kathese kai pernis tsamba x para na ergazese ke lambabis X DIL O

  6. Λαυρέντης avatar
    Λαυρέντης 09/01/2009 15:28:24

    Επειδή κατά πάγια τακτική των κατασκευαστών, ο Άκτωρ δεν θα τελειώσει τον δρόμο με τα πρώτα λεφτά και θα κάνει υπερβάσεις, υπάρχει ακόμα δρόμος αντίδρασης! Να μην τελειώσει ο δρόμος!

  7. Αnonymous avatar
    Αnonymous 09/01/2009 15:46:23

    @5
    Please Kary ....metafrase Atakto!

  8. KaryID avatar
    KaryID 09/01/2009 16:07:30

    Αnonymous: σε τσάκωσα φατσούλα!
    Έχει πολύ πλάκα, γράφει σε ένα της παλάμης είπε, palmtop το λένε, γι' αυτό. Χε Χε Χε.

  9. Αnonymous avatar
    Αnonymous 09/01/2009 16:52:38

    @8
    ?

  10. KaryID avatar