#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
22/06/2010 19:18
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Να μην γκρινιάζουμε μόνο, να λέμε και καμιά καλή κουβέντα



Αγαπητοί διαχειριστές του antinews.gr,



παρακαλούμε θερμά, καθόσον είστε καταξιωμένοι πλέον στο ευρύ κοινό, να δημοσιεύσετε τη παρούσα ευχαριστήρια-συγχαρητήρια επιστολή με πολλούς αποδέκτες, για να μην είμαστε μόνο γκρινιάρηδες και μίζεροι αλλά και να παραδεχόμαστε και να δημοσιοποιούμε τα πολύ καλά, όταν αυτά συμβαίνουν και μάλιστα όταν βλέπουμε ότι πλέον στον πολύπαθο αυτό τόπο, όχι μόνο κάτι αρχίζει να δουλεύει αλλά και να δουλεύει αποτελεσματικά και με την άριστη, αγαστή και έμπρακτη συνεργασία και παρουσία όλων των εμπλεκομένων φορέων.

Με λίγα λόγια θέλουμε να ευχαριστήσουμε από τα βάθη της καρδιά μας και να συγχαρούμε τους : Υπουργό Προστασίας του Πολίτη κ. Μ. Χρυσοχοΐδη, τον Αρχηγό της Ελληνικής Αστυνομίας κ. Ε. Οικονόμου, τον Δήμαρχο Αθηναίων κ. Ν. Κακλαμάνη, τον Νομάρχη Αθηνών κ. Γ. Σγουρό, τον Προϊστάμενο του ΣΔΟΕ κ. Καπελέρη, την Εισαγγελέα και τον Αντιδήμαρχο που παραστάθηκε, τον Διοικητή του Α.Τ. Αγ. Παντελεήμονα αλλά και όλους τους παριστάμενους αστυνομικούς της Δίωξης Ναρκωτικών, Λαθρομετανάστευσης, του τοπικού τμήματος Ασφαλείας, της Δημοτικής Αστυνομίας, τους υπαλλήλους του Υγειονομικού, οι οποίοι σε μια πρωτοφανή ενέργεια-επέμβαση εκκένωσαν και καθάρισαν μια από τις μεγαλύτερες παράνομες σφηκοφωλιές λαθρομεταναστών επί της οδού Αλκιβιάδου 107 στη περιοχή του Αγ. Παντελεήμονα στο κέντρο της Αθήνας.

Στο κτίριο αυτό, που λειτουργούσε σιωπηρά και παράνομα ως «ξενοδοχείο» για λαθρομετανάστες αλλά και ως άντρο ληστρικών και όχι μόνο επιθέσεων κατά των κατοίκων της περιοχής, επενέβησαν αυτεπάγγελτα σήμερα το πρωί, ταυτόχρονα και άριστα συνεργαζόμενες, όλες οι παραπάνω αρχές και το εκκένωσαν, κινώντας παράλληλα, όλες εκείνες τις νόμιμες διαδικασίες και κατά των Ελλήνων ιδιοκτητών αλλά και της Ρωσίδας επινοικιάστριας, που «φιλοξενούσε» κάθε βράδυ στο 2όροφο αυτό κτίριο πάνω από 100 λαθρομετανάστες σε συνθήκες πλήρους εξαθλίωσης, σε υπόγεια, αποθήκες, ταράτσες, προξενώντας καθημερινά αμέτρητους κινδύνους στις ζωές και τις περιουσίες των κατοίκων της περιοχής.

Επιτέλους οι κάτοικοι της περιοχής πήραν μια ανάσα και πάνω απ’ όλα αρχίζουν πλέον να αισθάνονται λίγη ασφάλεια, ότι κάποιος ενδιαφέρεται για τη προστασία τους.

Με εκτίμηση,

Κάτοικοι οδού Αλκιβιάδου, Πλατεία Αγ.Παντελεήμονα Αθηνών

ΣΧΟΛΙΑ

  1. anonymous avatar
    anonymous 22/06/2010 19:24:55

    Που φτάσαμε να ευχαριστούμε για τα αυτονόητα!!!

    • Ευθύμης avatar
      Ευθύμης @ anonymous 22/06/2010 22:07:45

      και που είσαι ακόμα... την κυριακή είμουνα σε κεντρική πλάζ των νοτίων προαστίων και μόνο αραβικά άκουγα... δεν το πίστευα.
      και μιλάμε για πλάζ που θές 6 ευρώ για να μπείς, ίσως να τους έχουν βγάλει δωρεάν κάρτες.

      (δεν είμαι κατά να πηγαίνει ο καθένας στην πλάζ, απλά μου φάνηκε περίεργο όταν οι έλληνες που είναι ποιό άνετοι οικονομικά να τα μετράνε αυτά τα λεφτά και οι άραβες που προφανώς δεν είναι τουρίστες να μην έχουν πρόβλημα για τα 6 ευρώ)

      το παρεμπόριο αφήνει κέρδος φαίνεται.

    • Nikos avatar
      Nikos @ anonymous 25/06/2010 21:37:33

      Ας ευχαριστήσουμε κι ας είναι αυτονόητα φίλε μου. Εδώ που φτάσαμε, δεν υπάρχει αυτονόητο. Η καθαριότητα είναι ζήτημα όλων μας. Για άλλους λαούς πιο "πολιτισμένους" από εμάς, αυτονόητο είναι να σβήνεις το τσιγάρο σου στον κάδο των σκουπιδιών και όχι στο δρόμο κάτω. Για εμάς όμως αυτό δεν είναι αυτονόητο ακόμα. Προσωπικά μου αρέσει πολύ ο τίτλος αυτός, να λέμε και καμιά καλή κουβέντα!...

  2. Orestios avatar
    Orestios 22/06/2010 19:29:26

    Η Πωσίδα επινοικιάστρια θα πληρώσει τα έξοδα της επιχείρησης ή πάλι με τα λεφτά των φορολογουμένων της κάναμε λαμπίκο το σπίτι για να υποδεχθελι νέους "κακομοίρηδες"?

  3. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 22/06/2010 19:31:47

    Τα συγχαρητήρια αξίζουν στους κατοίκους του Αγίου Παντελεήμονα που άντεξαν στις πιέσεις, τους προπηλακισμούς και την πολυπολιτισμική τρομοκράτηση και εξανάγκασαν τις αρχές να επέμβουν.

    Η στάση αυτή των πολιτών στον Άγιο Παντελεήμονα πρέπει να αποτελέσει οδηγό και για τις άλλες κατεχόμενες από την λαθρομετανάστευση συνοικίες της Αθήνας.

    • Ευθύμης avatar
      Ευθύμης @ αλλενάκι 22/06/2010 22:09:40

      ακριβώς, αν δεν είχαν οργανωθεί κανένας δεν θα ασχολιώταν μαζί τους.
      Οργανώθηκαν και διεκδίκησαν τα αυτονόητα σε ένα κράτος μπου.....λο.

      Και παρόλα τα κοσμιτικά επίθετα που οι πολυπολιτισμικές βλάχες τους στολίζανε δεν μασήσανε. Μπράβο και ας είναι οδηγός για όλους μας.

      • tina avatar
        tina @ Ευθύμης 22/06/2010 23:56:54

        Οταν μιλας για τις βλαχες να πλενεις πιο πριν το στομα σου.Μακαρι ολες οι ελληνιδες να ηταν πατριωτισσες σαν τις βλαχες.

      • Ευθύμης avatar
        Ευθύμης @ Ευθύμης 23/06/2010 00:41:17

        δεν νομίζω να θεωρείς και ειδική μειονότητα τους βλάχους;
        τέλος πάντων, για να στο κάνω στο μίξερ να το αφομοιώσεις, εννοώ τους βλάχο-διανοούμενους, πώς λέμε βλαχοαριστοκράτης.. κάπως έτσι.

        Και αναφέρωμαι στο σχεδόν 100% των νεο ελλήνων που ενώ πριν 30 χρόνια δεν είχαν ιδέα ούτε το απαρντχαίντ τι ήταν, τώρα μου γίνανε και αντιρατσιστο-προοδευτικούληδες (εκ του ασφαλούς πάντα βεβαίως)

        Για πές μου αλήθεια τι είναι οι βλάχοι γιατί είμαι απο το Καρπενήσι και δεν ξέρω :)

      • tina avatar
        tina @ Ευθύμης 23/06/2010 11:05:01

        Πάνε μια βόλτα απο το Ζάππειο,σχολή Ευελπίδων,Αρσάκειο,Ακαδημία Αθηνών,Ωδείο Αθηνων,Αστεροσκοπείο να μάθεις.Αναφέρθηκα στον προσβλητικό τρόπο που χρησιμοποίησες τη λέξη και όχι στην ουσία της.Παρεπιπτόντως,ξαναδιάβασε τις οδηγίες του μίξερ.

  4. neotera avatar
    neotera 22/06/2010 19:40:11

    Και που μεταφέρονται αυτοί οι άνθρωποι κι αυτές οι δραστηριότητες ?

    • Strange Attractor avatar
      Strange Attractor @ neotera 22/06/2010 19:45:02

      αλλού...

      • ΒΡΑΧΟΣ avatar
        ΒΡΑΧΟΣ @ Strange Attractor 22/06/2010 20:06:36

        Στα αυθαίρετα της παραλίας.
        Θα μάθουν και κανώ.

    • Ευθύμης avatar
      Ευθύμης @ neotera 22/06/2010 22:11:41

      ελπίζω να τους μεταφέρουνε στα βόρεια προάστια σε κανένα χαλάνδρι που είναι και δήθεν προοδευτικό να δούν την γλύκα να χαλαρώσουν.

      • αναγνώστρια avatar
        αναγνώστρια @ Ευθύμης 23/06/2010 15:38:55

        τους μαύρους πρέπει να τους χωρίσουν σε 3 ομάδες. Η μία ομάδα να πάει στο Καστρί, η άλλη ομάδα στη Ραφήνα και η τρίτη ομάδα στην Αναγνωστοπούλου - ο Έλληνας πολίτης θα χαρίσει στις ομάδες βουβουζέλες

  5. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 22/06/2010 19:47:06

    Ολα κατω απ το χαλί... :) σπρωξιμο με 5 σκουπες.

    ΠΠ

  6. Ψυλλιασμένος avatar
    Ψυλλιασμένος 22/06/2010 20:26:32

    Αφού δεν γίνονται απελάσεις, πάλι κάπου αλλού θα πάνε οι λάθροι. Μεγάλη είναι η Ελλάδα, καλή καρδιά να υπάρχει, παραδάκι από τις ΜΚΟ και 1,000,000 καλοί (και κακοί) χωράνε.

  7. hot dog avatar
    hot dog 22/06/2010 20:27:03

    Η Ελλάδα ποτέ δε πεθαίνει,
    και ξανά προς τη λόξα τραβά! (Στραβά - στραβά)
    Καλά ...σε λίγο δε θα έχουμε πρόβλημα με τους μετανάστες, θα ακούνε Ελλάδα και θα φεύγουν τρέχοντας!

  8. Ψυλλιασμένος avatar
    Ψυλλιασμένος 22/06/2010 20:39:00

    Θα σου βρω εγώ το σάιτ του ΣΥΡΙΖΑ Εκάλης να πας εκεί. Και το μπλογκ της Αλ Σάλεχ που ζει από τους λαθρομετανάστες, αφού η ηθοποιία δεν μπορούσε να τη ζήσει, λογω του ότι σίτεψε και μόνο για "ερωτικές" ταινίες Milf κάνει και τέτοιες ο Σειρηνάκης δεν γυρίζει.

    • Ευθύμης avatar
      Ευθύμης @ Ψυλλιασμένος 22/06/2010 22:14:48

      βόρεια λέμε, βόρεια να πάρουν γλύκα.. να τους βάλουν και σπίτια τους να τους δώσουν και την γυναίκα τους να ξεχαρμανιάσουν (έτσι και αλλιώς η τους την δώσουν είτε όχι αργα η γρήγορα θα την βρούν μόνοι τους)

      έλα πολυπολιτισμικές προοδευτικάντζες, σπιτώστε τους αχμέτ μην ντρέπεστε να χετε δούλο αφού αυτό στην πραγματικότητα προωθήτε.

      • Ψυλλιασμένος avatar
        Ψυλλιασμένος @ Ευθύμης 23/06/2010 00:20:47

        Ιντεραράπικα, μεγάλη και σίγουρη για την διψασμένη προοδευτική Εκαλιώτισσα.

      • Ευθύμης avatar
        Ευθύμης @ Ευθύμης 23/06/2010 00:42:30

        και carry-pakistani-κη.
        με πικάντικες γεύσεις για όλες τις κραγμένες με τα gucci.
        :)

  9. thespieys avatar
    thespieys 22/06/2010 20:53:00

    H απάντηση από χθεσινή ανάρτηση blogger:

    Χθες βρισκόμουν σε φιλικό σπίτι κάπου κοντά στο κέντρο της Αθήνας. Κατά τα μεσάνυκτα ξαφνικά μία ομάδα περίπου 30 μαύρων συνεπλάκη με μια ντουζίνα αλβανούς! Έσπασαν αυτοκίνητα, βιτρίνες μαγαζιών και πλακώθηκαν με στειλιάρια και καδρόνια μεταξύ τους! Μάλιστα οι μαύροι μετά τη συμπλοκή χώθηκαν σε ένα παρακείμενο κατάστημα το οποίο δεν είναι πλέον εν λειτουργία και το έχουν μετατρέψει οι μαύροι σε μπουρδέλο και γιάφκα ναρκωτικών όπως όλη η γειτονιά γνωρίζει εκτός από την αστυνομία η οποία κάνει πως δεν γνωρίζει... Οι δε αλβανοί σε έξαλλη κατάσταση και ξυλοφορτωμένοι από τους μαύρους αποχώρησαν από την περιοχή ουρλιάζοντας και απειλώντας και κλωτσώντας αυτοκίνητα παρκαρισμένα στο διάβα τους. Καλέσαμε αμέσως την αστυνομία πολλές φορές μάλιστα και δώσαμε όλες τις πληροφορίες περιμένοντας επί μία ώρα να έλθουν και να τους συλλάβουν αλλά ποτέ δεν φάνηκε ούτε δείγμα αστυνομικού!

    Αυτή είναι η αστυνομία του Χρυσοχοΐδη και του ΠΑΣΟΚ κυρίες και κύριοι! Βρισκόμαστε στο έλεος των αλλοδαπών μαφιόζων και κανείς δεν ενδιαφέρεται. Καταλαβαίνετε επίσης ότι τα στατιστικά της εγκληματικότητας που παρουσιάζει η αστυνομία και η κυβέρνηση είναι εντελώς πλασματικά αφού δεν είναι η πρώτη φορά που συμβαίνουν συμπλοκές στους δρόμους μεταξύ αλλοδαπών και η αστυνομία κάνει την πάπια χωρίς να εμφανίζεται ποτέ! Το ίδιο ακριβώς είχε συμβεί πριν από δύο εβδομάδες όταν βρισκόμουν και πάλι σε προάστιο της Αθήνας και συνεπλάκησαν Πακιστανοί με Αλβανούς και ποτέ δεν εμφανίστηκε και πάλι η αστυνομία όταν εκλήθη αυτή!

    Με λίγα λόγια κυρίες και κύριοι ο Νόμος πρέπει να περιέλθει πλέον στα χέρια των πολιτών. Μη περιμένετε κανέναν να σας προστατέψει από τα αλλοδαπά ζώα που γυρνάνε ανεξέλεγκτα στην πατρίδα μας με την άδεια και ανοχή των άχρηστων και πουλημένων που μας κυβερνούν. Ζητήστε όλοι σας άδεια οπλοφορίας και εάν δεν σας τη δώσουν, που δε θα σας τη δώσουν, "αναγκαστείτε" να προμηθευτείτε όπλα για να υπερασπιστείτε τον εαυτό σας αφού μας έχουν εγκαταλειμμένους και αφημένους στην τύχη μας. Εξάλλου δεν είναι δυνατόν όλοι οι λαθραίοι να κυκλοφορούν με όπλα και οι Έλληνες να βρίσκονται στο έλεος τους άοπλοι! Εάν δεν μένετε στο Κολωνάκι, το Καστρί, το Ψυχικό, την Εκάλη, το Καβούρι κλπ μη περιμένετε να σας προστατέψει καμία αστυνομία, κανένας κερατάς πολιτικάντης. Πάρτε το νόμο στα χέρια σας. Είναι ζήτημα ζωής και θανάτου πλέον.

    http://ygro-pyr.blogspot.com/2010/06/blog-post_21.html

    • γκαβουλιακας avatar
      γκαβουλιακας @ thespieys 22/06/2010 21:25:09

      Αν ψαχνετε για μ@λακες,θα ψαχνετε για πολυ.Εχουν κι οι αστυνομικοι παιδια και οικογενειες,τολμουν να μπουν στα γκετο της Αθηνας?

    • Strange Attractor avatar
      Strange Attractor @ thespieys 22/06/2010 21:27:37

      Στην Ελλάδα η οπλοφορία απαγορεύεται μόνο για αυτούς που είναι νομοταγείς. Οι κακοποιοί ούτως ή αλλως οπλοφορούν. Οπότε;

      • Ευθύμης avatar
        Ευθύμης @ Strange Attractor 22/06/2010 22:18:35

        απαγορεύεται κυρίως γιατί με τέτοιους πολιτικούς πάντα θα ζούσαν με τον φόβο... άμα του γυρίσει το μάτι του έλληνα...

  10. Ζάχος avatar
    Ζάχος 22/06/2010 21:59:20

    Η Παπαρήγα είχε προτείνει κάποτε να τους δίνουν έγγραφα για να φέυγουν. Ας πάνε στην Γερμανία, τη Γαλλία, την Ιταλία. Γιατί είναι υποχρεωμένη η Ελλάδα να τους κρατάει με το ζόρι, μάλλιστα ενάντια στη θέληση τους που είναι να πάνε Ευρώπη.

    • Ευθύμης avatar
      Ευθύμης @ Ζάχος 22/06/2010 22:21:55

      ο κινέζος με τον πάγκαλο είχανε υπογράψει την συμφωνία της λισσαβόνας, για ψάξε να δείς τι ακριβώς υπογράψανε.
      Η χώρα της ευρωπαικής ένωσης που δέχετε πρώτη τον λαθραίο είναι και υπεύθυνη για αυτόν.
      Αν δηλαδή τον πιάσουν στην Γερμανία τον στέλνουν εδώ πάλι...
      Μάντεψε τώρα πόσοι λαθραίοι μπαίνουν απευθείας στην γερμανία - ολλανδία - δανία και πόσοι σε μάς την ιταλία και την ισπανία...

      παρ' όλα αυτά το υπογράψανε σαν να μην έτρεχε τίποτε.
      ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΟΥ ΕΘΝΟΥΣ ΟΛΑ ΤΑ ΚΑΝΟΥΝ ΠΑΝΤΑ!

    • anonymous avatar
      anonymous @ Ζάχος 22/06/2010 22:28:37

      Δε γίνεται νομικά αυτό φίλε μου λόγω του Δουβλίνο ΙΙ. Η μόνη λύση θα ήταν να τους δώσουμε υπηκοότητες υπό τον όρο στο μιλητό να πάνε σε άλλη χώρα. Καταλαβαίνεις όμως ότι ούτε αυτό γίνεται.

  11. neos avatar
    neos 22/06/2010 23:41:21

    Επιτέλους.
    Να και κάτι ευχάριστο μετά από τοόοοσα πολλά δεινά!

    Ας είναι κι αυτό το λίγο!

  12. yannidakis avatar
    yannidakis 23/06/2010 00:00:49

    δεν ειναι η πρωτη προσπαθεια, αλλα σιγουρα ειναι σημαντικη. Μπραβο :[

    • Ψυλλιασμένος avatar
      Ψυλλιασμένος @ yannidakis 23/06/2010 00:24:49

      Και εσείς πού λέτε ότι πήγαν οι 100 και βάλε λάθροι που έμεναν στην τρώγλη; Εξαερώθηκαν; Παρακάτω θα πήγαν. Τους βρίσκει σπίτια ο Κούρκουλας, η Σάλεχ, η Σάρα και η Μάρα.
      Μην τσιμπάτε.

  13. καπελωμα τζι αρ avatar
    καπελωμα τζι αρ 23/06/2010 03:34:43

    ΜΑΛΛΟΝ αντιπερισπασμός είναι.
    Αλλού γίνονται Σόδομα και Γόμορρα...

    Φρίξτε:
    http://eglimatikotita.blogspot.com/2010/06/blog-post_4468.html

    Παρέλαση στο κέντρο της Θεσσαλονίκης με σημαίες της "Μακεδονίας" των Σκοπίων, απο τη πολυπληθή οργάνωση του Ηρακλή.
    Μας δίνουν πίσω ενα δρομάκι που πριν είχε λαθρομετανάστες και μας παίρνουν πίσω Νομούς ολόκληρους.
    Φαναριώτικη πολιτική.
    Κάπως έτσι το ΠΑΣΟΚ νομίζει οτι θα μας φέρει βόλτα.

    • καπελωμα τζι αρ avatar
      καπελωμα τζι αρ @ καπελωμα τζι αρ 23/06/2010 03:37:35

      και κάτι ακόμη:

      Στα αλβανικά χωρικά ύδατα εισήλθαν, σήμερα, πέντε τουρκικά πολεμικά πλοία, με συνολικό αριθμό πληρωμάτων 1.125 άτομα.
      Τρία από τα πλοία, το «TCC AKAR A 580», το “TCG KEMAL REIS F 247” και το «TCG GIRESUN F 491» θα αγκυροβολήσουν στο λιμάνι του Δυρραχίου.
      Τα υπόλοιπα δύο, το “TCG GAZIANTEPE F 490” και το “TCG TURGUT REIS F 241” θα αγκυροβολήσουν στο λιμάνι της Αυλώνας και στη ναυτική βάση στο Πασαλιμάνι, αντίστοιχα.

      ΧΑ ΧΑ ΧΑ!
      Είπατε τίποτα????

  14. Ψηφοκράτης avatar
    Ψηφοκράτης 23/06/2010 13:07:16

    Ωραία,
    ας επισκεφθούν οι αρχές και το «ξενοδοχείο» για λαθρομετανάστες
    που λειτουργεί επί της οδού ΕΥΡΙΠΙΔΟΥ 51 στο κέντρο της Αθήνας
    και συναγωνίζεται επάξια τη φιλοξενία σε συνθήκες εξαθλίωσης
    και αποτελεί επίσης πηγή που προξενεί καθημερινά αμέτρητους κινδύνους στις ζωές και τις περιουσίες των κατοίκων και επισκεπτών της περιοχής.

    Κλέβουν καθημερινά και κατ' επάγγελμα, γυναίκες και ηλικιωμένους περαστικούς.

    • JimmyF avatar
      JimmyF @ Ψηφοκράτης 23/06/2010 13:09:47

      Αγαπητέ αρκεί σήμερα κιολας μια καταγγελια, δεν χρειαζεται να ειναι επωνυμη, σε σημαρχο, νομαρχη, τμημα διωξης λαθρομεταναστων και διοικητη τοπ.αστυνομικου τμηματος. Αλλαξαν τα πραγματα.

    • JimmyF! avatar
      JimmyF! @ Ψηφοκράτης 23/06/2010 13:22:02

      Αρκει σημερα μια καταγγελια έστω και ανωνυμη, στον δημαρχο, στον νομαρχη, στο τμημα διωξης λαθρομεταναστων, στον διοικητη του τοπ.τμηματος ασφαλειας. Θα κινητοποιθουν μεσα σε λιγες μερες. Εχουν αλλαξει τα πραγματα. ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ

      • Ψηφοκράτης avatar
        Ψηφοκράτης @ JimmyF! 23/06/2010 17:49:18

        Τι λες τώρα!

        Πάνω από 40 καταγγελίες σε Νομαρχία, Δήμο, Πυροσβεστική, Αστυνομικό τμήμα, Ασφάλεια, Αμεση Δράση, Εισαγγελέα, Διώξη...

        Μέχρι πορεία με πλακάτ κάναμε.

        23 Μαρτίου σφραγίστηκε από το Δήμο και 26 Μαρτίου (!!!) ξανάνοιξε. 8-O

        Αν δεν είσαι ρομαντικός, απλά κάνεις λάθος.
        (Και να προσέχεις όταν περνάς ... ;-) )

  15. JimmyF! avatar
    JimmyF! 23/06/2010 13:12:50

    Μικρό, άεργο, Τσιπρέικο, άπλυτο και γαλλο-αμμόρφωτο στρουμφάκι, αυτοί που κινητοποίησαν τις αρχές πολύ καλά έπραξαν ως όφειλαν. Οι καταγγελίες αφορούσαν ονομαστικά τους ιδιοκτήτες και διαχειριστές του κτιρίου, τους "πήδηξε" το ΣΔΟΕ, όπως και τη Ρωσίδα επινοικιάστρια. Οσον αφορά τα κολονακιώτικα συριζιστικά-"ανθρωπιστικά" πικρόχολα σχόλιά σου, ραντεβού στη πλατεία το απόγευμα να τους φέρεις κουβέρτες, τρόφιμα, λεφτά, φάρμακα, εμβόλια και να πάρεις κάποιους από αυτούς τους άστεγους στο σπίτι σου να δεις τη γλύκα. Μην αργήσεις όμως αμπελοφιλόσοφε του φραπέ, του καναπέ και της Τλουλιο-χαράς της χούφτας !!

  16. αναγνώστρια avatar
    αναγνώστρια 23/06/2010 15:40:45

    να μαζέψει και την μαύρη πορνεία από το κέντρο της Αθήνας που έχει επεκταθεί μέχρι τα Άνω Πατήσια

  17. ΔΑΚΕ-ΕΛΤΑ avatar