#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
15/06/2011 13:54
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Να μην αφήσουμε τους μπαχαλάκηδες να χαλάσουν την συγκέντρωση (φωτορεπορτάζ)

[caption id="attachment_106566" align="alignnone" width="600" caption="Σύνταγμα τώρα( φωτό Antinews)"][/caption]

Οι γνωστοί -άγνωστοι φαίνεται να κάνουν το θαύμα τους γιά άλλη μια φορά.

Η ρίψη μολότωφ και η πρόκληση επεισοδίων με αποτέλεσμα την παρέμβαση της αστυνομίας απωθεί τους διαδηλωτές γύρω από τη Βουλή

Οι αγανακτισμένοι καλούν τον κόσμο να παραμείνει στη διαμαρτυρία ειρηνικά.

Το ΠΑΜΕ αποχωρεί ήδη προς στύλους Ολυμπιου Διός ενώ η γραμμή ήταν να παραμείνουν.



Ομάδες ατόμων που φορούσαν κράνη και ήταν ντυμένοι με μαύρα ρούχα, προσπάθησαν να δημιουργήσουν επεισόδια στο Σύνταγμα, αλλά απομονώθηκε από τους διαδηλωτές. Επενέβησαν οι λεγόμενες "ομάδες ψυχραιμίας" και τους απώθησαν.

Οι δράστες αποδοκιμάστηκαν από τους παρευρισκόμενους, ενώ από τα μεγάφωνα της πλατείας τα μέλη του κινήματος των αγανακτισμένων έκαναν συνεχώς εκκλήσεις στον κόσμο να παραμείνει στο Σύνταγμα.

Μία άλλη ομάδα επιτέθηκε στους αστυνομικούς μπροστά από τα λουλουδάδικα, οι οποίοι τους απώθησαν κάνοντας χρήση χημικών.

Συγκρούσεις μεταξύ ομάδων αυτών των ατόμων που προσπάθησαν να αμαυρώσουν τις συγκεντρώσεις, σημειώθηκαν και στην οδό Κριεζώτου, αλλά σε αυτό το σημείο η αστυνομία δεν επενέβη.

Στην οδό Ρηγίλης αστυνομικοί εκτόξευσαν χημικά εναντίον των διαδηλωτών και η ατμόσφαιρα έγινε αποπνικτική.





ΣΧΟΛΙΑ

  1. Κωνσταντίνος avatar
    Κωνσταντίνος 15/06/2011 14:04:26

    Η κατάσταση έχει ξεφύγει, οι κουκουλοφόροι "παίζουν ξύλο" με τους διαδηλωτές που προσπαθούν να τους απωθήσουν. Σε μία φάση πήγαν να κάψουν Ελληνική σημαία (ενώ οι αστυνομικοί απλά κοιτούσαν άπραγοι!) αλλά τους εμπόδισαν οι διαδηλωτές.

    • Strange Attractor avatar
      Strange Attractor @ Κωνσταντίνος 15/06/2011 15:53:51

      Οι κουκουλοφόροι μήπως είναι της ασφάλειας;

      • Βασίλης avatar
        Βασίλης @ Strange Attractor 15/06/2011 18:54:39

        Πάλι η κρατική ασφάλεια έβαλε τους κολλητούς της να διαλύσουν την ειρηνική συγκέντρωση αγανακτισμένων πΕλλήνων πολιτών Α ρε Συρία Υεμένη Αίγυπτο κλπ τι παραδείγματα δίνεται σε δημοκρατικούς ηγέτες τύπου Παπανδρέου Πάλι τα καλόπαιδα της ΓΑΔΑ ανέλαβαν την βρώμική δουλειά όμως αυτη την φορά δεν τους πέρασε

      • ΗΡΩΝ avatar
        ΗΡΩΝ @ Strange Attractor 15/06/2011 21:27:18

        Ντύνονταν σην αρχή της Κριεζώτου μπροστα στους αστυνομικους. Είναι και αυτοι στο μισθολόγιο.

  2. Cal avatar
    Cal 15/06/2011 14:15:07

    Στείλτε τους στο νοσοκομείο να συνέρθουν

  3. παρατηρητής avatar
    παρατηρητής 15/06/2011 14:15:12

    Εμείς εδώ στη μικρή μας ήσυχη κοινωνία δεκτήκαμε την εισβολή από δεκάδες αναρχοφασίστες πριν αρκετά χρόνια. Μαστουρώνανε από το πρωί μέχρι το βράδυ και άρχισαν να μπαίνουν στα σπίτια μας και να κλέβουν. Μαζευτήκαμε όλοι οι άντρες και οι νέοι μία νύκτα και τους μπουζουριάσαμε. Αφού έφαγαν ένα καλό χέρι ξύλο, τους διώξαμε με την προειδοποίηση ότι αν ξανάρχονταν θα έφευγαν μέσα σε φέρετρα. Από τότε ησυχάσαμε. Αυτά για τους ομοϊδεάτες του ΓΑΠ του αντιεξουσιαστή που ζει για την εξουσία και ονειρεύεται μια χώρα με μαστούρηδες, με γκέι και ισλαμοφασίστες εισβολείς. Και επειδή γνωρίζω το χώρο των κακοαναθρεμμένων που το παίζουν αναρχικοί, να προσέξουν για να μην ξεσπάσουν οι Έλληνες πάνω τους. Αν τολμήσουν να ξανακάψουν την ελληνική σημαία μέσα σε πλήθος εξεγερμένων, μάλλον θα καούν οι ίδιοι.

  4. O "Ούστ" σας avatar
    O "Ούστ" σας 15/06/2011 14:22:13

    Αδέλφια βγάλτε τις κουκούλες!!!

  5. Ο Θείος avatar
    Ο Θείος 15/06/2011 14:22:26

    Σαν κολλημένη βελόνα σε βινύλιο. Χρρρράτς!
    Εκ στόματος κόρακος κρά.

  6. Κρητικός avatar
    Κρητικός 15/06/2011 14:22:32

    Να μην ξεχναμε ποτε οτι ο και επονομαζόμενος γερος της δημοκρατίας (θου κυριε)
    Το Δεκέμβριο του 1944, τα "Δεκεμβριανά" στην περιοχή της Αθήνας, ανάμεσα στο ΕΑΜ από τη μία, και τις δυνάμεις που ήσαν πιστές στην κυβέρνηση του Γ. Παπανδρέου και τις βρετανικές δυνάμεις από την άλλη. Στο πλευρό των κυβερνητικών δυνάμεων πολέμησαν επίσης τα Τάγματα Ασφαλείας, μέλη της Οργάνωσης Χ (Χίτες) και άλλες μικρότερες παραστρατιωτικές ομάδες. (από το wikipedia)
    Ειναι ο μονος τρόπος που ξερει να κυβερνα και αυτη η οικογενεια

  7. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 15/06/2011 14:27:55

    Γαντζωμένο το θρασίμι ακόμα με την υποστήριξη των αλλοδαπών και των ουστεκάδων αναρχοπρακτόρων που έκαψαν την Αθήνα το 2008 για να τον ανεβάσουν στην εξουσία.

    Είναι αποφασισμένος να ματοκυλήσει τους Έλληνες τους οποίους ΜΙΣΕΙ.

    Τρύπα στον κόσμο δεν θα βρίσκει να κρυφτεί κάποτε.

  8. anonymous avatar
    anonymous 15/06/2011 14:36:48

    Μα το προβλημα εκει είναι αν τους στείλουν θα μαθουμε ποιοί είναι αν και πια όλοι ξέρουν είναι συνάδελφοι των ΜΑΤ

    • drider avatar
      drider @ anonymous 15/06/2011 14:39:44

      Τραυματίσθηκε "μπαχαλάκιας", στην κατοχή του οποίου βρέθηκε αστυνομική ταυτότητα.

      Το σύστημα θα κάνει ό,τι περνάει από το χέρι του για να διαλύσει τον κόσμο.

      • Κοντη Λιζα avatar
        Κοντη Λιζα @ drider 15/06/2011 15:03:16

        Αυτός και ο εντολέας του είναι για παλούκωμα. Όταν αποκατασταθεί στην Ελλάδα το κράτος δικαίου και η έννομη τάξη. ΑΥτή των Ελλήνων.

      • ΚΜ avatar
        ΚΜ @ drider 15/06/2011 16:09:32

        Ενώ άν δεν είχε αστυνομική ταυτότητα (πχ ο αιώνιος φοιτητής που τραυματίστηκε τον Μάιο) θα του πλέκατε διθυράμβους!

        • Dee Jay Stelios avatar
          Dee Jay Stelios @ ΚΜ 15/06/2011 18:23:49

          Το ΚΜ σημαίνει κολλημένο μυαλό?Ο αιώνιος φοιτητής παραλίγο να πεθάνει,θα ήσουνα χαρούμενος αν συνέβαινε εξυπνάκια?

          • ΚΜ avatar
            ΚΜ @ Dee Jay Stelios 15/06/2011 18:59:44

            Όχι εξυπνάκια, δεν ήθελα να πεθάνει και το έχω γράψει άλλωστε. Δεν παύει όμως να είναι μπάχαλος. Και, για την ιδιότητά του αυτή, εσείς τα κολλημένα μυαλά του αριστερισμού, τον λιβανίσατε ουκ ολίγο.

  9. Προφήτης avatar
    Προφήτης 15/06/2011 14:49:59

    Μόλις οι πρασινοδίαιτοι ρουφιάνοι ΑΔΕΔΥ και ΓΣΕΕ έφτασαν στη Βουλή άρχισαν τα επεισόδια και οι προβοκάτσιες - πρόσχημα για να χτυπηθεί η συγκέντρωση

    • Κοντη Λιζα avatar
      Κοντη Λιζα @ Προφήτης 15/06/2011 15:06:58

      Δηλαδή ήσαν μέσα στο μπλόκ των πρασινοφρουρών; Να ξέρουμε για να τους μπαουλιάσουμε και αυτούς

  10. EtsiMareSei avatar
    EtsiMareSei 15/06/2011 14:52:08

    Δυστηχώς αρχίσανε οι χοντρές προβοκάτσιες..
    Συγχαρητήρια στο πασοκ, θα κερδίσουν μερικές βδομάδες παραπάνω στην εξουσία με την βοήθεια των αντιεξουσιαστών φίλων τους βεβαίως βεβαίως..

  11. ΧΡΗΣΤΟΣ avatar
    ΧΡΗΣΤΟΣ 15/06/2011 15:07:04

    Αυτα τα καλοπαιδα--ζωη να'χουν--εδειραν τον Τελογλου, συμφωνα με tsantiri.gr!!!Αναμενουν στο "ακουστικο τους", Μπαμπης Παπαδημητριου, Αρης Πορτοσαλτε, Δημητρης Οικονομου, Λυριτζης, Κωνστας και ενα σωρο αλλοι...Ωραια θα περασουμε.

  12. Τζώννυ Μπη Γκουντ avatar
    Τζώννυ Μπη Γκουντ 15/06/2011 15:16:56

    Δεν πρέπει να λέμε «βγάλτε τις κουκούλες» γιατί αυτοί που τις φοράνε δεν ακούνε κανέναν.

    Αυτό που πρέπει να λέμε είναι: ΒΓΑΛΤΕ ΤΟΥΣ ΤΙΣ ΚΟΥΚΟΥΛΕΣ

    Και προσθέτω: και σαπίστε τους στο ξύλο

    Επιτέλους να απαλλαγεί η χώρα από τον βραχνά της ακροαριστεράς και των αναρχοφασιστών της βίας.

  13. Komis Montechristo avatar
    Komis Montechristo 15/06/2011 15:38:39

    Το πασοκικό παρακράτος είναι από πίσω..Χρησιμοποιούν κάθε αθέμιτο και βρώμικο μέσο.Άρχισε η εκστρατεία Παπανδρέου.Δηλαδή ΑΠΕΙΛΕΣ,ΠΡΟΒΟΚΑΤΣΙΕΣ,ΦΟΒΟΣ,ΕΚΒΙΑΣΜΟΙ και λοιπά...άραγε,πόσες φορές το έχουμε διαβάσει από πολλούς μας στο antinews?άπειρες φορές...και ειδικά μετά απ΄αυτό που συνελήφθη κάποιος με ταυτότητα αστυνομικού τότε''χωριό που φαίνεται,κολαούζο δεν θέλει''....Ο κόσμος ας μην φοβάται ούτε να απογοητεύεται.Το αντίθετο.Η ενότητα των Ελλήνων,με τέτοια γεγονότα,ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΦΥΡΗΛΑΤΕΙΤΑΙ και ΝΑ ΓΙΓΑΝΤΩΝΕΤΑΙ!!!Πρόκειται,πλέον,για δικτατορία ελεεινού τύπου,καλυμμένη με κοινοβουλευτικό μανδύα....

  14. Komis Montechristo avatar
    Komis Montechristo 15/06/2011 15:46:09

    Και κάτι ακόμη.Έχει γραφεί και έχει αναφερθεί ρητά από πάρα πολλούς.Απλά το επαναλαμβάνω.Η προστασία του Συντάγματος επαφίεται στον ΠΑΤΡΙΩΤΙΣΜΟ των Ελλήνων...άρθρο 120....Μας κυβερνά ένα αδίστακτο και χυδαίο παρακράτος!!!Και όλοι οι Έλληνες οφείλουμε να προστατεύσουμε το Σύνταγμα από τους ΣΦΕΤΕΡΙΣΤΕΣ της εξουσίας....Η πατρίδα κινδυνεύει.Αυτή είναι η αλήθεια....

  15. ΧΡΗΣΤΟΣ avatar
    ΧΡΗΣΤΟΣ 15/06/2011 15:57:11

    ΠροςComi Montechristo.,

    H Πατριδα φιλε κινδυνευει απο την Διεθνη Τραπεζικη Τοκογλυφια του ΕΥΡΩ, στην οποια μας ενεταξε-και διολου ΑΠΑΝΤΕΣ αντιδρασαμε-, ο "καταλληλοτερος" τοτε Πρωθυπουργος, εκεινος με τις πολλες "ελιες" στο προσωπο...Ο ακατονομαστος δηλαδη.Η αποθεωση του ΜΕΤΡΙΟΥ, κατα Λαζοπουλο.Απο εκει ξεκινα η "οδυσσεια" στην οποια υποβαλλεται ο Ελληνικος Λαος και που μακαρι να εχει αισιο τελος.Τα πραγματα ομως, βαινουν ανεξελεγχτα.Και οχι λογω μπαχαλακηδων.Αυτα, παντα ετσι ηταν.Ριξε και μια ματια στα ευρυτερα τραπεζικα νεα και θα δεις τον πραγματικο ΟΛΕΘΡΟ που ολοι συντομα θα ζησουμε..Ελεω της μαλακειας του ΕΥΡΩ.

    • Komis Montechristo avatar
      Komis Montechristo @ ΧΡΗΣΤΟΣ 15/06/2011 17:12:45

      Όλοι έχουμε κοινές αγωνίες για την πατρίδα μας.Όμως,πριν καταδικάσουμε οποιαδήποτε άποψη,να την ελέγχουμε ορθά.Τα δυο παραπάνω μικρά κείμενά μου αναφέρονται ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ για τα σημερινά επεισόδια που ήταν,αναμφισβήτητα,στημένα και έγραψα για το τι,κατά την άποψή μου, βρίσκεται πίσω από αυτά.Δεν διεκδικώ το ''αλάθητο'' του Πάπα αλλά τουλάχιστον γνωρίζω για ποιο πράγμα γράφω.Δεν αναφέρθηκα καθόλου για τον οικονομικό όλεθρο που θα βιώσουμε ως κράτος και ως πολίτες.Αυτός είναι αξίωμα πια..Είναι δεδομένος και αναλυμένος επαρκέστατα απ΄όλους μας.

  16. ψυχραιμια avatar
    ψυχραιμια 15/06/2011 16:36:59

    Ποια αστυνομικη ταυτοτητα ρε φιλε;
    Και τις αφισες των αναρχικων γυρω απο τα Εξαρχεια και την Ομονοια κατα του κινηματος των Αγανακτισμενων η αστυνομια τις εβαλε;
    Τις ειδα προχθες.Εγραφαν επι λεξει οτι οι αγανακτισμενοι ειναι ακριβως ο αντιποδας του "Δεκεμβρη¨ γιατι αυτοι θελουν ενα κρατος που να λειτουργει καλα και γιαυτο αγανακτουν ενω οι αναρχικοι θελουν να το διαλυσουν.

  17. takis avatar
    takis 15/06/2011 16:56:12

    ΠΑΥΛΟΠΟΥΛΟΣ -ΚΩΝΣΤΑΣ ΤΟΥ ΑΛΤΕΡ-ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ-ΤΩΝ

  18. takis avatar
    takis 15/06/2011 17:16:36

    ΠΑΥΛΟΠΟΥΛΟΣ-ΚΩΝΣΤΑΣ ΤΟΥ ΑΛΤΕΡ ΕΓΙΝΑΝ ΡΟΜΠΑ ΑΠΟ ΤΟΝ
    ΕΚΠΡΩΣΩΠΟ ΤΗΣ ΑΣΤΥΝΟΜΙΑΣ ΓΙΑ ΤΑ (ΨΕΜΑΤΑ(ΠΟΥΕΛΕΓΑΝ
    ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΤΩΝ ΕΠΕΙΣΟΔΙΩΝ ΣΤΟ ΣΥΝΤΑΓΜΑ.ΑΛΗΤΕΣ
    ΡΟΥΦΙΑΝΟΙ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΙ.

  19. giakobo avatar
    giakobo 15/06/2011 17:50:55

    ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥ Λ.......... ΚΑΝΑΝΕ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΠΡΟΒΟΚΑΤΣΙΑ

  20. LEWNIDAS avatar
    LEWNIDAS 15/06/2011 17:59:34

    ημουν εκει μετα απο 15 χρονια σε πορεια! δεν ειναι πανω απο 50 ατομα με 3-4 μεγαλους σε ηλικια με αλαγοουρες σε ρολο καθοδηγητη. κυνηγουσαν οποιον τον θεωρουσαν πολυ ελληνα. τους την επεσε ο κοσμος και του εσπασαν σε πολλα γκρουπακια.μετα πηγαν στο κατω μερος να παιξουν πετροπολεμο!!

  21. LEWNIDAS avatar
    LEWNIDAS 15/06/2011 18:01:19

    οι μπατσοι ειναι ομως ακομα καλητεροι ειχαν πνιξει την πλατεια. οταν σε καποια στιγμη πεταξαν την χειροβομβιδα κινδυνεψε κοσμος!! πολυ χημικο ανευ λογου.

  22. φοβερό αστροπελέκι avatar
    φοβερό αστροπελέκι 15/06/2011 18:20:23

    Παράδοξο 1: Κουκουλοφόροι έδειχναν αστυνομικές ταυτότητες στο αγριεμένο πλήθος; Γιατί; Για να τους κάνουν τούμπανο στο ξύλο; Η λογική και η μέχρι τώρα πρακτική των «αναρχοπρακτόρων» ήταν να δείχνουν τις ταυτότητες μόνο στους συναδέλφους τους, αν συλλαμβάνονταν.
    Παράδοξο 2: Η καταγγελία ότι κάτω από κάποιες κουκούλες κρύβονται αστυνομικοί με ύποπτο ρόλο οι οποίοι αρχίζουν ή καθοδηγούν πολλές φορές τα επεισόδια έχει γίνει ουκ ολίγες φορές -από τον ΣΥΡΙΖΑ και άλλους- κατά το παρελθόν. Γιατί τότε οι νυν εξανιστάμενοι -και από το ΑΝΤΙNEWS- την απέρριπταν;