#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
15/12/2009 21:49
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Να και μια άλλη επιτυχημένη σύσκεψη κατά της διαπλοκής και της διαφθοράς

Αυτή ήταν μια άλλη σύσκεψη πολιτικών αρχηγών για την καταπολέμηση της διαφθοράς και της διαπλοκής.

Τότε που ο αείμνηστος Χαρίλαος Φλωράκης είχε πει να βοηθήσουν τον  γιο του Πέτρου που ήθελε τον ΟΤΕ μαζί με τους φίλους του Μιζοφοράκου από την Γερμανία

 

Ο Μητσοτάκης, η Ανατολική Γερμανία, ο ΟΤΕ και ο «γιος του Πέτρου»

Οι δηλώσεις Κοροβέση και ο “γιός του Πέτρου”

ΣΧΟΛΙΑ

  1. loretta avatar
    loretta 15/12/2009 23:43:52

    Φακτορα αμα συνεχισεις ετσι τον βλεπω τον επιτιμο στην κασα γωνια !

    • ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
      ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ @ loretta 16/12/2009 21:11:51

      οι αλλοι τρεις συγχωρεθηκαν...

      ΠΠ

  2. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 15/12/2009 23:59:33

    Τότε, είχε φαγάκι... Τώρα;

    Οι πράσινοι αεροστρόβιλοι (έχουν για τους λίγους)
    Η διαχείριση των ασφαλιστικών ταμείων (για τις τράπεζες)
    Η ΔΕΗ (την ξεφτιλίζουν για να παέι στα μέτρα του ενδιαφερόμενου)

    Λογιστικά και συμβουλευτικά για ποντικάκια πάντα θα υπάρχουν.

    Για τους πράσινους αεροστρόβιλους, η "σύσκεψη" θα λέει καθίστε ήσυχοι, έχει και δικούς σας. Φίλοι μου, θα γίνει ο κόσμος ανω κάτω, θα ξεσηκωθεί ο κάθε ιδιοκτήτης αυθαιρέτου και η κάθε κότα με εξοχικό, για να κάνετε χωματουργικά, να καταστρέψετε την Ελλάδα, να ακριβήνετε το ρεύμα, και για μια πορδή (συγγνώμη) που καμία σχέση δεν έχει με το Εθνος ή το περιβάλλον.

    Τα ασφαλιστικά ταμεία, ακόμα και στα χάλια μας έχουν πολύ ψωμί για τις τράπεζες που σας υποσχομαι θα τα αναλάβουν. Οι φορολογούμενοι και οι ασφαλισμένοι θα πληρώνουν τις τρύπες και οι τ΄ραπεζες θα έχουν την ρευσ΄τοτητα και την αμοιβή διαχείρισης.

    Η ΔΕΗ. Το Μ-Ε-Γ-Α θύμα της Μπιρμπίλη και του ...Αρθούρου. Τία πουλάκια κάθονταν στο απαυτό της Χαϊδως. Όπως μαζεύητκε η ΟΑ σε περίπου τίποτα, προς δόξαν Aegean και Luftχανσα (άσε την Μιγκ), έτσι πανε και την ΔΕΗ. Ελπίζω να το καταλάβουν οι ΔΕΗτζήδες γιατί εμείς κοιμώμαστε.

    Η ΕΥΔΑΠ και η ΕΥΑΘ. Parlez vous francais?

    Δεν κάνω τον πάνσοφο. Αυτα έχουν μείνει, ατέλειωτες δουλειές Σημίτη, η ζωή συνεχίζεται, και δύσκολος ο χειμώνας και τα δώρα ίγα και άγχος για τον Γενάρη. Όχι κύριοι, καμμία συναίνεση. Εκμεταλλεύεστε την ανέχεια και τους συνδικαλιστές που ΕΣΕΙΣ φτιάξατε.

    Τι διαπλοκή και διαφθορά υπάρχει στα παραπάνω, το αφήνω σε εσάς. Εγώ απλά θυμάμαι τους ...υποψήφιους. Η διαφθορά και η διαπλοκή θα αλλάξει όταν τελειώσουν όλα, και μείνουν οι ραγιάδες στα ξεροχώρια τους με τις μηνιαίες δόσεις και το κεφάλι κάτω.

    • archaeopteryx avatar
      archaeopteryx @ archaeopteryx 16/12/2009 00:00:53

      και δεν σας κάνει εντύπωση, ότι όλα στην διάλυση και την αμηχανία αλλα μερικά από τα παραπών τρέχουν μη και δε προκάμουν?

    • Orestios avatar
      Orestios @ archaeopteryx 16/12/2009 00:21:23

      Αρχαίε είδες την Μπιρμπίλη? Σαν Όρκ ήταν με ταμπελάκι μην χαθεί και χάσει η βενετιά βελόνι.

      • archaeopteryx avatar
        archaeopteryx @ Orestios 16/12/2009 00:30:27

        αποφάσισα ότι ο Αρθούρος είναι ..σοφός.

      • Orestios avatar
        Orestios @ Orestios 16/12/2009 00:35:16

        Θα σπάσει η ΔΕΗ?

    • B.K.Σ. avatar
      B.K.Σ. @ archaeopteryx 16/12/2009 00:35:57

      κάποιος έγραψε κάπου πριν για την τοπική αυτοδιοίκηση και την χρηματοδότησή της. Νομίζω πως το κρισιμότερο κομμάτι που πρέπει να διαθέσει στον ιδιωτικό τομέα και ΑΜΕΣΑ η πολιτεία είναι η διαχείριση των αποβλήτων και των απορριμάτων παντός είδους. Έναντι οιουδήποτε κόστους. Πρέπει να αρχίσουμε να πληρώνουμε αδρά για την σαβούρα που παράγουμε.

      • Orestios avatar
        Orestios @ B.K.Σ. 16/12/2009 00:41:27

        Πράσινη ανάπτυξη, ο εχθρός του νταμαριού.