#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
06/07/2011 21:28
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Να ζήσουν τα παιδιά




Λένε ότι πίσω από κάθε μεγάλο άνδρα, πάντα  κρύβεται μια γυναίκα.

Αυτό όμως δεν ισχύει σε όλες τις περιπτώσεις.

Για αυτό και o "Επώνυμος" αποφάσισε να επαληθεύσει την ως άνω  ρήση, ερχόμενος οσονούπω εις γάμου κοινωνίαν με την εκλεκτή της καρδιάς του.

Ναι, είναι αλήθεια. Ο Επώνυμος παντρεύεται.

Όλοι εμείς εδώ του ευχόμαστε βίον ανθόσπαρτον,  και όλα τα σχετικά....

Και μακριά από μνημόνια, τρόικες, και πράσινα φαντάσματα.

Συγχαρητήρια, και να μας ζήσετε!

S.A. εκ μέρους όλου του Antinews

ΥΓ - FX: Επώνυμε, κράτα γερά !!!!

ΣΧΟΛΙΑ

  1. ΒΡΑΧΟΣ avatar
    ΒΡΑΧΟΣ 06/07/2011 21:31:43

    Σιδεροκέφαλος.

    • Επώνυμος avatar
      Επώνυμος @ ΒΡΑΧΟΣ 07/07/2011 10:07:18

      Ευχαριστώ φίλε.

      Σήμερα που έχω λίγο περισσότερο χρόνο, θα ήθελα να γράψω κάτι περισσότερο και να απαντήσω ξεχωριστά στον καθένα που μας κάνει την τιμή να απευθύνει τις ευχές του μέσω του αγαπημένου μας antinews!

  2. Ο Ιθαγενής avatar
    Ο Ιθαγενής 06/07/2011 21:36:07

    καλώς ήρθες στο ΣΠΑ φίλε...Σύλλογος Παντρεμένων Αντρών...και άσε να σου πατήσει το πόδι...είμαστε άντρες γιατί μπορούμε και κάνουμε αυτό που θέλουν οι γυναίκες μας...

    Βίο ανθόσπαρτο ...και όποιος πει κακιά κουβέντα για εμάς να του βγει το μάτι σαν λουκουμάς.

    • Επώνυμος avatar
      Επώνυμος @ Ο Ιθαγενής 06/07/2011 22:49:02

      Από ό,τι μου είπε, δεν θέλει, λέει, να χαλάσει τα παπούτσια της, οπότε δεν θα με πατήσει. Τουλάχιστον όχι την ημέρα του γάμου!

  3. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 06/07/2011 21:37:45

    Να ζησετε παντα αγαπημενοι.

    ΠΠ

    • Επώνυμος avatar
      Επώνυμος @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 07/07/2011 10:07:50

      Ευχαριστώ πολύ. Ναι, μακάρι να είμαστε πάντοτε αγαπημένοι. Αυτή είναι όλη η ουσία.

  4. Orestios avatar
    Orestios 06/07/2011 21:51:19

    Να ζήσετε!!!!

    • Επώνυμος avatar
      Επώνυμος @ Orestios 07/07/2011 10:08:49

      Μερσί, Ορέστιε, και στα δικά σου, αν είσαι ελεύθερος!

      (Οι ελεύθεροι φαίνονται από το ότι δεν πετάνε ατάκες του τύπου Welcome to the club και λοιπά!).

  5. juliet avatar
    juliet 06/07/2011 21:56:58

    Να ευχηθώ και εγώ στη νύφη ,υπομονή .....με τον καιρό θα σε ακούει.
    Να ζήσετε!!!!!!!!!!!

    • Επώνυμος avatar
      Επώνυμος @ juliet 06/07/2011 22:49:40

      Η ευχή πάει στη νύφη, έτσι δεν είναι;;;

  6. anonymous avatar
    anonymous 06/07/2011 21:58:40

    Επώνυμε,
    δεν πιστεύω να είναι ΠΑΣΟΚα! :P :) :D

    Να ζήσετε να ευτυχήσετε και καλούς και πολλούς απογόνους!!!

    • Επώνυμος avatar
      Επώνυμος @ anonymous 07/07/2011 10:10:15

      Αγαπητέ Ανώνυμε, κι εγώ δεν πιστεύω να είναι Πασόκα (!). Όπως καταλαβαίνεις, η πολιτική δεν έχει να κάνει!

      Ευχαριστώ πολύ, πάντως.

  7. δρόμος avatar
    δρόμος 06/07/2011 21:58:51

    Τυχερός όποιος στη ζωή βρίσκει το δρόμο και το ταίρι του ...

    Να ζήσετε, και καλούς απογόνους, με ψυχή και φρόνημα σαν το δικό σας !!!

    • Επώνυμος avatar
      Επώνυμος @ δρόμος 07/07/2011 10:11:05

      Αγαπητή μου δρόμε, σε ευχαριστώ θερμά!

  8. Μποτίλια στο Πέλαγος avatar
    Μποτίλια στο Πέλαγος 06/07/2011 22:13:46

    Ο γάμος, όταν τελείται σε καιρούς χαλεπούς, θεσμοθετεί ταυτόχρονα με την προσωπική και μια κοινωνική κρούση στην θύρα της ελπίδας. Για τους ακραιφνείς οπαδούς συνωμοσιολογικών θεωριών, όταν δυο άνθρωποι αγαπιόνται με δύναμη, συνωμοτούν ενάντια στον υπόλοιπο κόσμο, ενάντια στην ρουτίνα και στην παρακμή της προσαρμογής.
    Αγαπητέ Επώνυμε, η χρονική επιλογή για το μυστήριο προεικάζει μια ευτυχισμένη και δημιουργική συμβίωση. Και αυτοί που αναζητούν την κοινωνία, έχουν τις καλύτερες προϋποθέσεις για αγαθή κοινωνία γάμου.
    Σας εύχομαι η δύναμη της αγάπης να σας συνδέει πάντοτε, εσάς και τους απογόνους σας.

    • Επώνυμος avatar
      Επώνυμος @ Μποτίλια στο Πέλαγος 07/07/2011 10:12:08

      Ευχαριστώ, αγαπητέ Μποτίλια, για τις εκτενέστατες ευχές! Δεν ξέρω τι προεικάζει η χρονική στιγμή, πάντως για μένα ήταν, από ό,τι φαίνεται, το απολύτως κατάλληλο χρονικό σημείο.

  9. popolaros avatar
    popolaros 06/07/2011 22:19:14

    Να ζήσετε παιδιά.
    Βίον ανθόσπαρτον!

    • Επώνυμος avatar
      Επώνυμος @ popolaros 07/07/2011 10:12:50

      Μερσί! Καιρό είχαμε να σε δούμε! Ή εγώ δεν σε βλέπω; Ευχαριστώ διπλά που επανεμφανίστηκες με αφορμή τις ευχές σου!

  10. Κώστας Ροδινός avatar
    Κώστας Ροδινός 06/07/2011 22:24:48

    Aπορώ πως την είχε ...γλυτώσει τόσο καιρό ο ...μπαγάσας;
    Δεύτερον, Επώνυμε εύχομαι η μέλλουσα να μην είναι ...Μνημονιακή γιατί θα ακολουθήσει και ...εφαρμοστικός Νόμος.

    Κατά τα άλλα Βίον Ανθόσπαρτον Φίλε και κάθε καλό...

    Να υποθέσω οτι η ΚΟΒΑ Βορείου Ελλάδος θα στείλει ρεπορτάζ

    • Επώνυμος avatar
      Επώνυμος @ Κώστας Ροδινός 06/07/2011 22:50:57

      Η νύφη έχει έτοιμη απάντηση για το πώς τη γλίτωσα μέχρι τώρα, αλλά αν θέλει θα τη γράψει η ίδια!

  11. Βασίλης Χ. avatar
    Βασίλης Χ. 06/07/2011 22:26:07

    LOL Επώνυμε είσαι θαρραλέος άνθρωπος! :-)
    Σ' εσένα και στην καλή σου εύχομαι υγεία, κάθε ευτυχία και καλούς απογόνους!

    • Επώνυμος avatar
      Επώνυμος @ Βασίλης Χ. 07/07/2011 10:13:57

      Θαρραλέος... Η ζωή είναι έτσι κι αλλιώς γεμάτη δυσκολίες και ο γάμος είναι μία από τις πολλές παλαίστρες της. Ευχαριστώ πολύ πάντως!

  12. man8os avatar
    man8os 06/07/2011 22:30:17

    Ευτυχια και καλοτυχια!

    • Επώνυμος avatar
      Επώνυμος @ man8os 07/07/2011 10:14:25

      Θενκς, Μάνθο, και στα δικά σου, νεαρέ!

  13. Σταύρος avatar
    Σταύρος 06/07/2011 22:45:40

    ...εις πείσμα των καιρών!
    Και από εμάς θερμές ευχές!
    Να ζήσετε ευτυχισμένοι!!!

    • Επώνυμος avatar
      Επώνυμος @ Σταύρος 07/07/2011 10:15:34

      Ευχαριστώ πολύ!

      Πολλά πράγματα είναι τελικά η ιδέα μας... Το "πείσμα των καιρών" ή το φοβάσαι ή δεν το φοβάσαι. Ας μην το φοβάται κανένας μας!

  14. Επώνυμος avatar
    Επώνυμος 06/07/2011 22:47:24

    Καλά, Strange, φίλε, μιλάμε για τεράστια έκπληξη αυτό το ποστ! Σας ευχαριστώ πολύ παιδιά, με συγκινήσατε!

    • Strange Attractor avatar
      Strange Attractor @ Επώνυμος 06/07/2011 23:58:46

      Άντε και με πολλούς μικρούς ... επώνυμους!

      • Αυριανιστής avatar
        Αυριανιστής @ Strange Attractor 07/07/2011 09:21:23

        Τώρα, να ρίξω λίγο λάδι στη φωτιά;

        "Μικρούς Επώνυμους", ΟΚ. Αλλά "πολλούς", ΠΩΣ, μέσα σε τέτοιες συνθήκες; Τι θα τους ταΐζει; Πώς θα τους σπουδάσει τους "πολλούς μικρούς Επώνυμους", που μέχρι τότε θα έχει καταργηθεί "εντελώς τελείως" η δωρεάν παιδεία και δεν ξέρει και ο ίδιος αν θα έχει δουλειά;

        Εδώ τίθεται πλέον ανοιχτότερα από ποτέ το ερώτημα αν θέλουμε μια πολυπληθή πλην εξαθλιωμένη κοινωνία -α λα Τουρκία, Ινδία κ.λπ- ή αν θα δεχτούμε τη δημογραφική κάμψη προσπαθώντας να διατηρήσουμε ένα στοιχειώδες βιοτικό επίπεδο ζώντας μέσα στη νεοφιλελεύθερη κτηνωδία. (Και μη βιαστεί κανείς να με πει καλοπερασάκια, δεν εννοώ λούσα και πολυτέλειες, στοιχειώδη αξιοπρεπή διαβίωση εννοώ, κυρίως για τα παιδιά που φέρνουμε στον κόσμο.)

  15. μικρός οδυσσέας avatar
    μικρός οδυσσέας 06/07/2011 22:47:36

    Με ένα πόνο Επώνυμε,
    Ρώτα την πεθερά για πόσο καιρό δέχονται αλλαγές.
    Λίγο στα σοβαρά αν και χάνω το στυλ μου:
    Βίον ανθόσπαρτον και καλούς απογόνους!!!

    • Επώνυμος avatar
      Επώνυμος @ μικρός οδυσσέας 07/07/2011 10:18:39

      Χαχα! Μπα, μην ανησυχείς, το στυλ σου δεν το χάνεις με τίποτα! Ευχαριστώ πολύ!

  16. fantomas avatar
    fantomas 06/07/2011 22:53:45

    εγω τι να γραψω τωρα?
    και στα δικα μας οι ανυπαντροι?
    θα ρωτησει καποιος............ποτε?
    και εγω τι να πω ?????????????

    • Επώνυμος avatar
      Επώνυμος @ fantomas 07/07/2011 10:19:31

      Θα τη βρεις κι εσύ την καλή σου, μην ανησυχείς. Κι εγώ άργησα αρκετουτσικα, αλλά, δόξα τω Θεώ, να που γίνεται κι αυτό!

  17. Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης avatar
    Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης 06/07/2011 22:53:46

    Επώνυμε, ό,τι ποθείτε, να το πάθετε και πάντα μαζί! Κι όχι τεμπελιές, να μεγαλώσετε γρήγορα το Έθνος!

    • Επώνυμος avatar
      Επώνυμος @ Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης 07/07/2011 10:20:17

      Αγαπητέ Φαήλο, ευχαριστώ πολύ! Κι εμείς δεν θα τεμπελιάσουμε, αλλά η τεκνογονία είναι κατά βάση δώρο του καλού Θεού! Ευχαριστώ!

  18. Δημήτριος Κοκκαλάκης avatar
    Δημήτριος Κοκκαλάκης 06/07/2011 22:53:48

    Καλά Στέφανα!
    Υγεία και Ευτυχία!

    • Επώνυμος avatar
      Επώνυμος @ Δημήτριος Κοκκαλάκης 07/07/2011 10:20:36

      Αγαπητέ φίλε, ευχαριστούμε πολύ!

  19. ο νοών...νοείτω avatar
    ο νοών...νοείτω 06/07/2011 22:56:00

    Εγκάρδιες ευχές για την δημιουργία μία ένωσης που να την διέπει μία βαθιά αγάπη, ένας απέραντος σεβασμός και υπέροχοι απόγονοι.

    • Επώνυμος avatar
      Επώνυμος @ ο νοών...νοείτω 07/07/2011 10:21:20

      "Βαθιά αγάπη, απέραντος σεβασμός, υπέροχοι απόγονοι"! Αυτή είναι όλη η ουσία! Ευχαριστώ πάρα πάρα πολύ!

  20. emm avatar
    emm 06/07/2011 23:04:12

    Και καλούς απογόνους.

    • Επώνυμος avatar
      Επώνυμος @ emm 07/07/2011 10:21:36

      Θενκς!

  21. ierofantis avatar
    ierofantis 06/07/2011 23:06:22

    Επέτρεψέ μου να σου δώσω και εγώ τις θερμότερες ευχές μου.

    Να ζήσετε ευτυχισμένοι, αγαπημένοι και πάντα χαρούμενοι και να αξιωθείτε να δείτε τους καρπούς της αγάπης σας (παιδιά), να ανθίζουν.

    Ierofantis.

    • Επώνυμος avatar
      Επώνυμος @ ierofantis 07/07/2011 10:21:59

      Αγαπητέ Ιεροφάντη, σε ευχαριστώ θερμά!

  22. Aris. A avatar
    Aris. A 06/07/2011 23:30:49

    Τώρα θα καταλάβεις τι είναι να γράφεις μέσα στην νύχτα σαν τον κλέφτη μπας και αποφύγεις την γκρίνια "όλο στο internet είσαι και δεν βοηθάς στο σπίτι".

    Να ζήσετε πάντα με χαρά και ισορροπία.

    • Επώνυμος avatar
      Επώνυμος @ Aris. A 06/07/2011 23:35:40

      Πάντως μέχρι στιγμής, βλέπετε, δεν έχω λείψει και πάρα πολύ! Όλο και ξεκλέβω λίγο χρόνο για την εδώ παρέα.

      Βέβαια, δεν αμφιβάλλω ότι αυτό στον έγγαμο βίο θα είναι αρκετά διαφορετικό. Οι υποχρεώσεις είναι μεγαλύτερες, όπως και να το κάνουμε.

      • Κώστας Ροδινός avatar
        Κώστας Ροδινός @ Επώνυμος 07/07/2011 00:02:06

        Kαλά, έτσι είναι στην αρχή!
        Αργότερα μαθαίνεις!

    • Κώστας Ροδινός avatar
      Κώστας Ροδινός @ Aris. A 07/07/2011 00:05:20

      Αρη,
      μην τον ψαρώνεις!
      Αστον να νομίζει οτι δεν θ' αλλάξει τίποτα!

    • Αυριανιστής avatar
      Αυριανιστής @ Aris. A 07/07/2011 09:14:01

      A, καλά. Αυτή τη συγκεκριμένη γκρίνια, εγώ την έχω... ψωμοτύρι. Τη συνήθισα πια!

      Πέρα από την πλάκα πάντως, προσοχή γιατί η υπερβολική ενασχόληση με το ίντερνετ έχει κλείσει σπίτια. Το έχω δει σε φίλους μου. Κέρατο στην "καλύτερη" περίπτωση, διαζύγιο στη χειρότερη.

      Είμαι όμως βέβαιος ότι ο Επώνυμος θα βρει το σωστό "μείγμα". Σιδεροκέφαλος λοιπόν, και να ζήσετε ευτυχισμένοι και κυρίως αλληλέγγυοι μεταξύ σας, γιατί η κρίση θέτει σε κρίση ΚΑΙ τους γάμους σήμερα. Μάθαμε, βλέπεις, διαφορετικά επί τόσα χρόνια και, ειδικά οι γυναίκες, όταν ξεβολευτούν βιαίως από τον υπερκαταναλωτισμό αντιδρούν "περίεργα".

      • Επώνυμος avatar
        Επώνυμος @ Αυριανιστής 07/07/2011 10:23:27

        Το Ίντερνετ μπορεί να γίνει πραγματικό πάθος, παρόμοιο με τη χαρτοπαιξία, το ποτό και άλλα τέτοια πάθη. Θέλει όντως πολύ προσοχή! Ευχαριστώ για την προειδοποίηση! Ο Θεός βοηθός να μην πέφτει κανένας μας σε τέτοια πάθη...

  23. ΕΥΑ avatar
    ΕΥΑ 06/07/2011 23:40:43

    Μέσα από την ψυχή μου, να ζήσετε...και γρήγορα παιδάκια ( προσωπικά σας εύχομαι δίδυμα...απίστευτη εμπειρία!!!!!)

    • Επώνυμος avatar
      Επώνυμος @ ΕΥΑ 07/07/2011 10:23:54

      Αγαπητή Εύα, ευχαριστούμε πολύ! Φιλιά στα δίδυμα!

  24. TopGunZ avatar
    TopGunZ 07/07/2011 00:00:15

    Βίον ανθόσπαρτο και καλούς απογόνους!

    Ειδικά το δεύτερο όσο πιο σύντομα γίνεται, η χρησιμοποιημένη πάνα είναι άκρως αποτελεσματικό όπλο βιοχημικού πολέμου ως αντίποινο σε καθεστωτικά δακρυγόνα!

    Άντε και στα δικά μας οι λεύτεροι!

    • Κώστας Ροδινός avatar
      Κώστας Ροδινός @ TopGunZ 07/07/2011 00:04:01

      Πολλοί οι λεύτεροι!
      Βλέπω τον Μικρό Οδυσσέα να ανοίγει .....Γραφείο Συνοικεσίων!

    • Επώνυμος avatar
      Επώνυμος @ TopGunZ 07/07/2011 10:25:00

      Ευχαριστώ πολύ! Και στα δικά σου. Θα έρθει ο καιρός, χωρίς κανένα ζόρισμα, τελείως φυσιολογικά. Μου το έλεγαν κι εμένα και δεν το πίστευα, αλλά έρχεται σχεδόν από μόνο του.

  25. danaos avatar
    danaos 07/07/2011 00:04:01

    Επώνυμε, όλες οι ευχές από μένα και τη γυναίκα μου για ζωή γλυκιά σαν το μέλι!
    Και βεβαίως περιμένουμε τα κουφέτα!!!

    • Επώνυμος avatar
      Επώνυμος @ danaos 07/07/2011 10:25:25

      Αγαπητέ Δαναέ, ευχαριστώ πολύ! Όσο για τα κουφέτα, θα κανονίσουμε!

  26. Redim avatar
    Redim 07/07/2011 00:05:29

    Για όσους παντρεύονται έχω μία ευχή...
    Σου εύχομαι να έχει τη δύναμη να αλλάξεις αυτά που μπορείς, την υπομονή να αντέξεις αυτά που δεν μπορείς να αλλάξεις και τη σοφία να διαλέξεις ανάμεσα στα δύο.
    ... και μία διαπίστωση (ως παντρεμένος εδώ και πολύ καιρό) ...
    Οι παντρεμένοι είναι σαν τους ναρκομανείς και όσους παίζουν χρηματιστήριο. Πάντα θέλουν να βάλουν και τους υπόλοιπους στο κόλπο.
    Βίον ανθόσπαρτο μέσα από την καρδιά μου

    • Επώνυμος avatar
      Επώνυμος @ Redim 07/07/2011 10:25:55

      Αγαπητέ φίλε, ευχαριστώ θερμά!

  27. TED avatar
    TED 07/07/2011 00:11:00

    Θερμά συγχαρητήρια!

    • Επώνυμος avatar
      Επώνυμος @ TED 07/07/2011 10:26:11

      Ευχαριστώ πολύ!

  28. ψυχραιμια avatar
    ψυχραιμια 07/07/2011 00:13:17

    Nα ζησετε και καλους απογονους.

    • Επώνυμος avatar
      Επώνυμος @ ψυχραιμια 07/07/2011 10:26:47

      Ευχαριστώ για τις ευχές, Ψυχραιμία μου, ειδικά από εσένα που σε έχω ταράξει στο μπινελίκι, μετρούν διπλές!

  29. Προφήτης avatar
    Προφήτης 07/07/2011 00:20:00

    Φίλε μου Επώνυμε
    Η Ώρα η Καλή !
    Από καρδιάς, τις θερμότερες ευχές μου.
    Να έχετε Υγεία και να ζήσετε ευτυχισμένοι.
    Διαβίβασε τις ευχές και στην εκλεκτή σου.

    Και μετά τις ευχές μια σημείωση.
    Η αγάπη είναι ζάλη αλλά ο γάμος είναι πάλη.
    Πάντα κράνος !

    • Επώνυμος avatar
      Επώνυμος @ Προφήτης 07/07/2011 10:27:31

      Χαχα! Προφήτη, σε ευχαριστώ πολύ! Εξαιρετικές ευχές και πολύ εύστοχος, οπως πάντα!

  30. Komis Montechristo avatar
    Komis Montechristo 07/07/2011 00:24:09

    Να ζήσετε ευτυχισμένοι με αμοιβαία και αληθινή αγάπη!!

    • Επώνυμος avatar
      Επώνυμος @ Komis Montechristo 07/07/2011 10:27:51

      Ευχαριστώ πάρα πολύ! Αμήν!

  31. ΒΙΣ avatar
    ΒΙΣ 07/07/2011 00:39:12

    Ολόθερμες ευχές για ζωή ευτυχισμένη!
    Και καλές υπομονές! (το λένε στην κουρά των μοναχών, αλλά ισχύει και για τους παντρεμένους, κάτι ξέρω και γω...).

    • Επώνυμος avatar
      Επώνυμος @ ΒΙΣ 07/07/2011 10:29:26

      Μα και ο Άγιος Ιωάννης ο Χρυσόστομος λέει ότι η μόνη διαφορά μεταξύ εγγάμου και μοναχού είναι (ή πρέπει να είναι) η συζυγική κοίτη. Άθλημα αγάπης και ο γάμος και ο μοναχισμός, από διαφορετική σκοπιά ο καθένας.

      Ευχαριστώ πάρα πάρα πολύ!

  32. victoria (true) avatar
    victoria (true) 07/07/2011 00:42:57

    Να ζήσετε!
    Με υγεία και αγάπη μεταξύ σας και στην οικογένειά σας

    • Επώνυμος avatar
      Επώνυμος @ victoria (true) 07/07/2011 10:29:47

      Αγαπητή Βικτώρια, ευχαριστούμε πολύ!

  33. χρηχα avatar
    χρηχα 07/07/2011 00:53:17

    να ζήσετε....
    με υγεία και τύχη.....

    • Επώνυμος avatar
      Επώνυμος @ χρηχα 07/07/2011 10:30:11

      Αμήν, χρήχα μου. Ευχαριστούμε πολύ!

  34. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 07/07/2011 01:05:57

    Αφιερωμένο στον μελλοθ... ε, εννοώ τον Επώνυμο
    h__p://www.youtube.com/watch?v=Gctmy_Eu1wo

    • Επώνυμος avatar
      Επώνυμος @ Strange Attractor 07/07/2011 10:30:48

      Να κι άλλος παντρεμένος! Ευχαριστώ, φίλε.

  35. Wolf avatar
    Wolf 07/07/2011 01:10:43

    Καλά δεν ήξερες, δε ρώταγες?

    Να είσαι ευτυχισμενος...

    • Επώνυμος avatar
      Επώνυμος @ Wolf 07/07/2011 10:31:17

      Ευχαριστώ, αγαπητέ Βολφ!

  36. factorx avatar
    factorx 07/07/2011 01:16:01

    Wolf η γυναίκα σου διαβάζει τα σχόλια;

    • Επώνυμος avatar
      Επώνυμος @ factorx 07/07/2011 10:31:42

      Ευχαριστώ πολύ για την πολύ τιμητική ανάρτηση, Φάκτορα!

    • Wolf avatar
      Wolf @ factorx 07/07/2011 12:09:22

      Τα άρθρα μόνο. Τα σχόλια εχει κάτι "προδότες" και τις τα μεταφέρουν... χεχεχε!!!

  37. ΜΠΛΟΥΜ avatar
    ΜΠΛΟΥΜ 07/07/2011 01:25:23

    Να ζησετε και να χαιρεστε αυτο που εχετε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    • Επώνυμος avatar
      Επώνυμος @ ΜΠΛΟΥΜ 07/07/2011 10:32:30

      Μακάρι ο καλός Θεός να τα φέρει έτσι ώστε να πραγματοποιηθεί η ευχή σου, αγαπητέ! Ευχαριστώ πολύ!

  38. (A)θανάσης avatar
    (A)θανάσης 07/07/2011 01:39:47

    Πολλές ευχές, κοιτάξτε να ευχαριστηθείτε και το γεγονός και τη νέα σας ζωή, και δώστε καινούριους και άξιους Έλληνες παιδιά!

    • Επώνυμος avatar
      Επώνυμος @ (A)θανάσης 07/07/2011 10:32:54

      Από το στόμα σου και στου Θεού τ' αυτί! Ευχαριστώ, Αθανάση!

  39. blue nile avatar
    blue nile 07/07/2011 01:47:08

    Ο Σοφοκλής , ένα τραγούδι που ακόμα με συγκινεί και ο Όμηρος είναι τρόπος για να σας στείλω τις καλύτερες μου ευχές...

    Απ' όλο το βάρος και τον πόνο της ζωής, μια λέξη μας απελευθερώνει: αγάπη.

    http://www.youtube.com/watch?v=gYQ8-B4zGlE

    Let me be your soul boy
    Let me be your soul
    There's been no one like you
    Trusted and true
    For so long

    And I just wanna be loved by you
    And when I'm really loved by you
    I'll be your soul boy

    Let me be your soul boy
    Let me be the one
    There's been no one like you
    Trusted and true
    For so long

    And I just wanna be loved by you
    And when I'm really loved by you
    I'll be your soul boy

    Take me as I am girl
    And hold me while you can
    There's not a woman in the world
    Can love me better than you do
    Take me as I am, like a soul boy
    Soul boy

    Then I don't wanna be with no one else
    I don't wanna kiss no one else
    I wanna be your soul boy

    No more fighting and no more leaving
    It ain't excitin' and I quit believin'
    I'm a soul boy
    Yeah, soul boy
    Yeah, I'm a soul boy
    Soul boy

    Είθε η αγάπη σας να είναι πάντα εκείνη η ψυχή που κατοικεί σε δύο σώματα...

    • Επώνυμος avatar
      Επώνυμος @ blue nile 07/07/2011 10:33:35

      Αγαπητέ, φίλε, ευχαριστώ και για τις ευχές και για το τραγούδι!

  40. karamanlikos avatar
    karamanlikos 07/07/2011 03:14:39

    Αν διαχειριστείς τον έγγαμο βίο σου με την καθαρότητα που αποδίδει το πνεύμα σου τότε πολλοί γύρω σου θα γίνουν ευτυχισμένοι!
    Φίλε, να κάνεις καλή οικογένεια!

    • Επώνυμος avatar
      Επώνυμος @ karamanlikos 07/07/2011 10:34:34

      Ευχαριστώ ειλικρινά για το κομπλιμάν και ευχαριστώ και για τις ευχές!

  41. Aφροδίτη avatar
    Aφροδίτη 07/07/2011 04:16:14

    Η ώρα η καλή και να ζήσετε σαν τα ψηλά βουνά, με αγάπη, υγεία και ευτυχία!

    • Επώνυμος avatar
      Επώνυμος @ Aφροδίτη 07/07/2011 10:38:26

      Ευχαριστούμε πολύ, Αφροδίτη!

  42. kiki avatar
    kiki 07/07/2011 07:24:44

    Kαθε ευτυχια στην κοινη σας ζωη,
    υγεια αγαπη και ανθοσπαρτο συντροφικο δρομο.
    Με την πειρα των 39 ετων.

    • Επώνυμος avatar
      Επώνυμος @ kiki 07/07/2011 10:39:06

      Πολύ κολακευτική η ευχή όταν προέρχεται από πείρα 39 ετών! Ευχαριστούμε πολύ!

  43. ΗΡΩΝ avatar
    ΗΡΩΝ 07/07/2011 07:30:01

    Και να μην ξεχνά. Την τελευταία λέξη στο σπίτι την έχει πάντα ο άνδρας:
    "ΝΑΙ ΑΓΑΠΗ ΜΟΥ"

    • Επώνυμος avatar
      Επώνυμος @ ΗΡΩΝ 07/07/2011 10:39:41

      Α, ναι. Αυτό το έχω καταλάβει ήδη! Στην εφαρμογή λίγο τα χαλάω, αλλά, πού θα πάει, σιγά σιγά θα στρώσω!

  44. danaos avatar
    danaos 07/07/2011 08:08:08

    Μαζί με τις ευχές που σου έστειλα πιο πάνω σου στέλνω κι αυτό το τρυφερό τραγουδάκι:
    http://www.youtube.com/watch?v=ZAoQ_mwyfhA
    Να είστε πάντα γεροί κι αγαπημένοι!

    • Επώνυμος avatar
      Επώνυμος @ danaos 07/07/2011 10:40:35

      Ευχαριστώ και πάλι! Τώρα είμαι σε υπολογιστή που δεν μπορώ να ακούσω τραγούδια, αλλά θα το ακούσω αργότερα και αυτό και τα άλλα.

  45. danaos avatar
    danaos 07/07/2011 08:12:04

    Μαζί με τις ευχές που σου έστειλα πιο πάνω σου στέλνω κι αυτό το τρυφερό τραγουδάκι:http://www.youtube.com/watch?v=ZAoQ_mwyfhA
    Επώνυμε,να είστε πάντα γεροί κι ευτυχισμένοι!

  46. Γιάννης Φαίλτωρ avatar
    Γιάννης Φαίλτωρ 07/07/2011 08:12:24

    Να ζήσετε Επώνυμε. Εύχομαι κάθε ευτυχία.
    Welcome to the club!
    (Και προσοχή στις οδηγίες χρήσης...)

    • Επώνυμος avatar
      Επώνυμος @ Γιάννης Φαίλτωρ 07/07/2011 10:41:24

      Αχ, αυτές οι οδηγίες χρήσης, το "μάνιουαλ", που λέω κι εγώ! Μακάριος οποιος το μελέτησε και το έμαθε σωστά και το εφάρμοσε!

  47. extra muros avatar
    extra muros 07/07/2011 09:03:55

    Να ζήσετε, με γερούς απογόνους και καλά μυαλά!
    Πάντα να χαίρεστε μια ευτυχισμένη και υγιή σε όλα της οικογένεια!

    • Επώνυμος avatar
      Επώνυμος @ extra muros 07/07/2011 10:42:09

      "Υγιή σε όλα της οικογένεια"! Αμήν! Ευχαριστούμε πολύ!

  48. H pena tis orghs avatar
    H pena tis orghs 07/07/2011 09:37:43

    Η φύση έχει προγραμματίσει το αρσενικό με τέτοιο τρόπο έτσι ώστε να είναι υποτελής στο θηλυκό. Αυτό είναι ορμονικά και γενετικά καθορισμένο. (Ο Μεγάλος είχε τους λόγους του για να το κάνει. :-) ). Το μόνο που μένει στα αρσενικά είναι η ψευδαίσθηση του αντίθετου. Όπως και για τόσα άλλα πράγματα στην ζωή μας άλλωστε. Θα μου πείτε μερικές φορές το DNA παρουσιάζει λαθάκια άλλα ο γενικός κανόνας έχει σημασία. Να ζήσετε!

    • Επώνυμος avatar
      Επώνυμος @ H pena tis orghs 07/07/2011 10:44:36

      Ακριβώς γι' αυτό είμαι αντιφεμινιστής. Βρε κορίτσια, λέω, αφού έτσι κι αλλιώς κάνετε κουμάντο, ποιος ο λόγος να θέλετε και νομική ισότητα; Αφήστε κανένα ψιχουλάκι για τον άντρα, έτσι για την ισορροπία. Τώρα πήραν και τη δήθεν ισότητα με τη μεταρρύθμιση του οικογενειακού δικαίου το 1982 και δεν μας άφησαν τίποτα!

      Ξέρει ο καλός Θεός τι κάνει και πιστεύω ότι η γυναίκα μας βάζει σε τάξη...

      Ευχαριστώ για τις ευχές!

  49. Επώνυμος avatar
    Επώνυμος 07/07/2011 10:17:58

    Απάντηση, μία και μόνη: ΕΧΕΙ Ο ΘΕΟΣ! Δεν μασάμε, δεν τους φοβόμαστε, δεν ήμασταν ποτέ μάζα εξαθλιωμένων, ακόμη και στην απόλυτη πολιτική, οικονομική (εν πολλοίς) και μορφωτική εξαθλίωση της τουρκοκρατίας, διατηρήσαμε την αρχοντιά μας και μάλιστα "κατά τι ανώτερη από αυτή των Λουδοβίκων", όπως λέει και ο Μέγας Ελύτης.

    Δεν μασάμε, αγαπητέ Αυριανιστή, θα βοηθήσει ο καλός Θεός και όλα θα πάνε καλά για όλους μας, θα το δεις.

  50. ΜΑΝΙΑ avatar
    ΜΑΝΙΑ 07/07/2011 10:37:36

    ΑΠΟ ΜΙΑ ΣΥΖΥΓΟ ΚΑΙ ΜΗΤΕΡΑ (ΕΝΟΣ ΦΟΙΤΗΤΗ ΚΑΙ ΣΥΝΤΟΜΑ ΔΥΟ ΦΟΙΤΗΤΩΝ!).... ΜΗΝ ΑΚΟΥΣ....
    Ο ΓΑΜΟΣ ΚΑΝΕΙ ΚΑΛΟ!!!
    ΗΡΕΜΕΙ ΚΑΙ ΙΣΟΡΡΟΠΕΙ.
    ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΛΟΙΠΟΝ ΝΑ ΖΗΣΕΤΕ, ΝΑ ΠΕΡΝΑΤΕ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΒΡΕΙΤΕ ΤΗΝ ΗΡΕΜΙΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΙΣΟΡΡΟΠΙΑ ΠΟΥ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΚΑΘΕ ΖΕΥΓΑΡΙ!!!!!!

    • Επώνυμος avatar
      Επώνυμος @ ΜΑΝΙΑ 07/07/2011 10:45:06

      Μάνια μου, σε ευχαριστώ πολύ! Και στα παιδιά σου, τώρα, χαρές!

  51. estariad avatar
    estariad 07/07/2011 10:39:02

    Κάθε χαρμόσυνο γεγονός πρέπει να συνοδεύεται και από ευχές.Και παρατηρώ ότι έχετε πολούς φίλους που εξέφρασαν και θα εκφράζουν τις ευχές τους.Δεχθήτε και τις δικές μου ευχές, άν και δέν γνωριζόμαστε προσωπικά και επιτρέψτε μου, χάριν αστειότητας, να θυμίσω μία στροφή από ποίημα του Σουρή που έγραψε για κάποιον φίλο του που είχε φύγει απο την ζωή(μακρυά απο εμάς). "..Ογδόντα χρόνια έζησε εν όλω ο καημένος,
    εικοσιδυό σαν άνθρωπος και τ' άλλα παντρμένος"
    ΝΑ ΖΗΣΕΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΕΥΤΥΧΙΣΕΤΕ!!!!

    • Επώνυμος avatar
      Επώνυμος @ estariad 07/07/2011 10:46:46

      Ευχαριστώ πολύ! Δεν μασάω από τα "ρεπορτάζ" των παντρεμένων. Έχω βρει το κουμπί: αφήνεις τη γυναίκα να κάνει κουμάντο. Αρκεί να μπορέσω να το εφαρμόσω!

  52. estariad avatar
    estariad 07/07/2011 10:43:56

    Α! και κάτι άλλο. Στείλε στον "ιθαγενή" μία φωτογραφία και αίτηση για να γραφτείς στον Σύλλογο.(ΣΠΑ)

    • Επώνυμος avatar
      Επώνυμος @ estariad 07/07/2011 10:47:06

      Αμέσως!

  53. Επώνυμος avatar
    Επώνυμος 07/07/2011 10:49:37

    Παιδιά, με συγκινήσατε όλοι με τις ευχές σας και ένιωσα την ανάγκη να απευθυνθώ ξεχωριστά στον καθένα! Όμως πιο πολύ θέλω να απευθυνθώ και πάλι στο Φάκτορα: Αγαπητέ Φάκορα, να που το antinews, εκτός από ηλεκτρονική εκκλησία του Δήμου, έγινε και ηλεκτρονικό βιβλίο ευχών για τη διαδικτυακή μας κοινότητα! Ευχαριστώ και πάλι για την πολυ τιμητική ανάρτηση!

    • δρόμος avatar
      δρόμος @ Επώνυμος 07/07/2011 12:17:15

      άντε βρε, ξεχνάς γρήγορα μου φαίνεται - όλοι δεν ευχηθήκαμε στον Δαναό καλή ανάρρωση ? μην παραψηλώσεις, μην μασάς το "τ" όταν απευθύνεσαι στον Φ. και ... πρόσεχε τη σιλουέτα σου, η ευτυχία παχαίνει !!! χαχαχα

  54. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 07/07/2011 11:11:12

    Επώνυμε σας εύχομαι μέσα από την καρδιά μου κάθε ευτυχία και πολλά Επωνυμάκια!!!

    • Επώνυμος avatar
      Επώνυμος @ αλλενάκι 08/07/2011 00:02:36

      Ευχαριστούμε θερμά κι εγώ και η... Επώνυμη!

  55. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 07/07/2011 11:12:37

    Η φωτό με το λιοντάρι και τη λιονταρίνα καταπληκτική!

    • Επώνυμος avatar
      Επώνυμος @ αλλενάκι 08/07/2011 00:02:53

      Όντως, κι εγώ ήθελα να το γράψω και το ξέχασα!

  56. Νίκος Αργεάδης avatar
    Νίκος Αργεάδης 07/07/2011 11:25:36

    Συγχαρητήρια Επώνυμε. Να ζήσετε και με...Ελληνάκια.

    • Επώνυμος avatar
      Επώνυμος @ Νίκος Αργεάδης 08/07/2011 00:03:09

      Να είσαι καλά, ευχαριστώ πολύ!

  57. Ἀστυάναξ Καυσοκαλυβίτης avatar
    Ἀστυάναξ Καυσοκαλυβίτης 07/07/2011 11:46:05

    Bίον ἀνθόσπαρτον στὸν ἐν Antinews ἀδελφό!

    • Επώνυμος avatar
      Επώνυμος @ Ἀστυάναξ Καυσοκαλυβίτης 08/07/2011 00:03:40

      Ευχαριστώ τα μάλα, εν Antinews αδελφέ!

  58. Ματθαίος Πολυκράτης avatar
    Ματθαίος Πολυκράτης 07/07/2011 11:50:27

    Και έσονται οι δύο εις σάρκα μίαν! Καλοστέριωτοι και πάντα αγαπημένοι. Και με τη βοήθεια του Θεού πολλούς- πολλούς απογόνους, τους έχει ανάγκη η Πατρίδα, όπως προείπε και ο Φαήλος.

    • Επώνυμος avatar
      Επώνυμος @ Ματθαίος Πολυκράτης 08/07/2011 00:03:59

      Με τις ευχές όλων σας. Ευχαριστούμε!

  59. alakran avatar
    alakran 07/07/2011 11:56:00

    Να ζήσετε ευτυχισμένοι με υγεία και αγάπη!

    • Επώνυμος avatar
      Επώνυμος @ alakran 08/07/2011 00:04:26

      Ευχαριστούμε πολύ!

  60. Ρομπέν το Γκαρσόν avatar
    Ρομπέν το Γκαρσόν 07/07/2011 12:49:35

    Αντε να παντρεύεστε ενας ενας να μεγαλώσι η πίτα για εμάς.
    Πολιτικός θα είναι ο γάμος επώνυμε;

    • Επώνυμος avatar
      Επώνυμος @ Ρομπέν το Γκαρσόν 08/07/2011 00:04:54

      Εεεε, δε νομίζω! Και στα δικά σας!

  61. Μυρσινη avatar
    Μυρσινη 07/07/2011 13:07:09

    Υγεια, αγαπη, υπομονη, επιμονη,παντα χαμογελαστοι και αισιοδοξοι! Και καλους απογονους!

    • Επώνυμος avatar
      Επώνυμος @ Μυρσινη 08/07/2011 00:05:15

      Αγαπητή Μυρσίνη, ευχαριστούμε πολύ!

  62. λοτοφαγος avatar
    λοτοφαγος 07/07/2011 16:54:52

    Υγεια, Ερωτα, Χρηματα, και αρκετο Xρονο να απολαυσετε τα ανωτερω,..

    κατα τα ισπανικα: Salud, amor, dinero e tiempo [με αυτη τη σειρα]

    • Επώνυμος avatar
      Επώνυμος @ λοτοφαγος 08/07/2011 00:05:58

      Να είσαι καλά, αδερφέ, ευχαριστούμε πολύ! Ενδιαφέρουσα ευχή!

  63. mayrh_trypa avatar
    mayrh_trypa 07/07/2011 20:34:08

    Να γεράσετε στο ίδιο μαξιλάρι φίλε!

    • Επώνυμος avatar
      Επώνυμος @ mayrh_trypa 08/07/2011 00:06:17

      Αμήν! Το σημαντικότερο από όλα!

  64. Επώνυμος avatar
    Επώνυμος 08/07/2011 00:05:30

    Φίλε του λαού, ευχαριστούμε πολύ!

  65. Χαλκιδέος avatar
    Χαλκιδέος 12/07/2011 17:50:57

    Να ζήσετε ευτυχισμένοι και σιδεροκέφαλος (έστω και καθυστερημένα)!