#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
21/09/2010 12:56
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Να διαγραφεί αμέσως ο Σκυλακάκης - και να παραδώσει και την έδρα του



Την διαφωνία του με την επίσημη γραμμή του κόμματος, όπως διατυπώθηκε από τον πρόεδρο της ΝΔ Αντώνη Σαμαρά από το βήμα της ΔΕΘ, εξέφρασε σήμερα δημοσίως  ο ευρωβουλευτής της ΝΔ Θοδωρής Σκυλακάκης. Μιλώντας στον BHMA 99,5, δήλωσε πως «θα είναι αυτοπυροβολισμός αν ανακοποεί η προσπάθεια του μνημονίου». Εκτός πραγματικότητας η τοποθέτηση Σκυλακάκη, σχολίασε ο βουλευτής της ΝΔ Αργύρης Ντινόπουλος.

Ο κ. Σκυλακάκης δεν είναι εκλεγμένος απο τον λαό. Είναι διορισμένος απο τον προηγούμενο πρόεδρο της ΝΔ στην λίστα των ευρωβουλευτών, κατόπιν των γνωστών πιέσεων της κ. Μπακογιάννη. Δεν μπορεί λοιπόν να βγαίνει την επομένη της συνέντευξης του προέδρου της ΝΔ στην ΔΕΘ και να συντάσσεται με τις πανικόβλητες αντιδράσεις της συμπολίτευσης εναντίον των θέσεων Σαμαρά. Δεν έχει καμία θέση στη νέα Νέα Δημοκρατία.

Και να παραδώσει και την έδρα του

ΣΧΟΛΙΑ

  1. γιαννης αγιαννης avatar
    γιαννης αγιαννης 21/09/2010 12:59:57

    MAZI ME TON KAKΛAMANH..ΚΑΙ ΤΟΝ ΠΑΥΛΟΠΟΥΛΟ....ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΑΝΤΩΝΗ ΑΛΛΑΞΕ ΤΑ ΟΛΑ....??

  2. Tassos avatar
    Tassos 21/09/2010 13:11:14

    Αγος για τον λαό της ΝΔ ότι αυτό το προϊόν του κομματικού σωλήνα δεν έχει εξωπεταχθεί βιαίως εδώ και καιρό.

  3. Αυριανιστής avatar
    Αυριανιστής 21/09/2010 13:14:13

    Σχεδόν ταυτόχρονα, με συνέντευξή του στον ΒΗΜΑ FM, ταυτόσημη δήλωση έκανε και ο Στουρνάρας, επικεφαλής του ΙΟΒΕ του ΣΕΒ. "Αν βγούμε σήμερα από το μνημόνιο, αυτό σημαίνει ακαριαίος θάνατος", δήλωσε εμφατικά. Τυχαίο; Δε νομίζω! Προφανώς όλους στο σύστημα των μνημονιόδουλων και μνημονιολάγνων τους έπιασε τεταρταίος από την παρουσία Σαμαρά στη ΔΕΘ και προαπαθούν απελπισμένα να διασώσουν το εξάμβλωμά τους.

    • Tassos avatar
      Tassos @ Αυριανιστής 21/09/2010 13:18:03

      Εχει κάνει πάταγο. Τους έχει ρίξει γροθιά στο δοξαπατρί και έχουν βάλει τα πιστά σκυλιά τους να αλυχτάνε.

  4. Σοσιαληστής avatar
    Σοσιαληστής 21/09/2010 13:23:24

    O dogάκης της ντορίκο καλά θα κάνει και να πάει με το νέο κόμμα αυτής που
    τον επέβαλε στον χοντρού και ευρωπαϊκό ψηφοδέλτιο.

  5. ΜΑΝΙΑ avatar
    ΜΑΝΙΑ 21/09/2010 13:23:41

    ΠΑΛΙ ΤΗΝ ΑΜΕΡΙΚΗ ΑΝΑΚΑΛΥΠΤΟΥΜΕ!!!
    ΠΟΤΕ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΝ ΟΤΙ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΤΗΣ ΜΠΑΚΟΓΙΑΝΝΗ ΕΧΟΥΝ ΣΤΟΧΟ ΤΗΝ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΩΝ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΝΕΟΥ ΚΟΜΜΑΤΟΣ;
    ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΜΕ ΤΑ ΤΟΠΙΚΑ ΨΗΦΟΔΕΛΤΙΑ ΠΡΟΣΘΕΤΟΥΝ ΚΙ' ΑΛΛΟΥΣ!
    ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΒΑΛΟΥΝ ΜΥΑΛΟ;;;;

  6. δαιμονάκι avatar
    δαιμονάκι 21/09/2010 13:24:23

    να μιλήσουμε και για αυτούς που εξακολουθούν και επιδεικνύουν νοοτροπίες που προκαλούν και πληγώνουν τους πολίτες....καλός ο κύριος Σαμαράς, αλλά πρέπει να κόψει από τώρα -που είναι νωρίς - όλες τις προκλητικές συμπεριφορές και νοοτροπίες, για να πειστεί ο κόσμος για την ειλικρίνεια των λόγων του και για την αποφασιστικότητά του......

    http://www.newsit.gr/default.php?pname=Article&art_id=43205&catid=3

    Αυτές οι νοοτροπίες δεν εκθέτουν το κόμμα?

  7. Ο Θείος avatar
    Ο Θείος 21/09/2010 13:26:01

    Αλλά ο Mr Littledog αλήθεια λέει!

    • Αυριανιστής avatar
      Αυριανιστής @ Ο Θείος 21/09/2010 13:42:05

      Ε, ναι βρε Θείο, αυτά λέει κι ο Κουβέλης. Ότι θα είναι "καταστροφική" η έξοδος από το μνημόνιο. Ντόρα, Σκυλακάκης, Στουρνάρας, Καρατζαφύρερ και Κουβέλης! Εμ, τι νομίζατε; Λείπει ο Μάρτης από τη Σαρακοστή;

      (Μου αρέσει μετά, που ορισμένοι λένε για "αριστεροδεξιές αντιμνημονιακές συμμαχίες".

      • Ο Θείος avatar
        Ο Θείος @ Αυριανιστής 21/09/2010 13:52:59

        Είπαμε, κυκλικό είναι το πολιτικό φάσμα, σαν τη σελήνη: Έχουμε δύο “αριστεροδεξιές" συμμαχίες, εκατέρωθεν.
        Αλλά τον "πάω" τον Σκυλακάκη, θα έχει μέλλον, νομίζω, στην ενδεκάδα. Σταθερότης, προσοχή στο timing, πάει στη "μπάλα" τη στιγμή που πρέπει. Για τον Κουβέλη δεν είμαι και τόσο σίγουρος, "έφτασε αργά" μάλλον.
        Εκείνος που με μπερδεύει κάπως είναι ο "Μπλάκ-φύρερ": Όλο τριπλάρει, αλλά δεν σουτάρει.

  8. ZARKO avatar
    ZARKO 21/09/2010 13:29:36

    1] Αν στην ΝΔ δεν πετάξουν από πάνω τους την φύρα του Μητσοτακισμού, χαϊρι (εκλογικό, πολιτικό, ιδεολογικό) δεν προβλέπεται. Θα μείνει στη μνήμη του κόσμου ως η παράταξη που βυθισμένη στα σκάνδαλα που όταν ξέσπασε η μπόρα το βαλε στα πόδια.
    2] Αν δεν κάνω λάθος στην ομιλία του ο Σαμαράς μίλησε για πρόγραμμα απεμπλοκής από το Μνημόνιο. Πράγμα που σημαίνει ότι θα γίνει σταδιακά και όχι ακαριαία. Αν δεν θυμάμαι καλά, ας με διορθώσει κάποιος.

    • ZARKO avatar
      ZARKO @ ZARKO 21/09/2010 13:30:56

      * που ήταν βυθμισμένη στα σκάνδαλα και που όταν ξέσπασε η μπόρα το βαλε στα πόδια.
      Καταραμένο πληκτρολόγιο...

    • ΜΑΝΙΑ avatar
      ΜΑΝΙΑ @ ZARKO 21/09/2010 13:32:57

      ΕΣΥ ΚΑΛΑ ΘΥΜΑΣΑΙ ΑΛΛΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΝΑΓΚΗ ΤΗΣ ΜΠΑΚΟΓΙΑΝΝΗ ΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ!

  9. Misha avatar
    Misha 21/09/2010 13:33:02

    Παει και ο Ταμ-ταμ-ταμ

  10. Μεριλένα avatar
    Μεριλένα 21/09/2010 13:34:05

    Σύμφωνοι. Λάθος του Σκυλακάκη να μην αποχωρήσει αμέσως μετά τη διαγραφή της Ντόρας. Αλλά γεγονός ότι με τη θέση Σαμαρά, ότι θα εκμηδενίσει έως το 2011 το έλλειμμα, γελάει όλος ο κόσμος.

    • Enzo avatar
      Enzo @ Μεριλένα 21/09/2010 13:37:49

      γιατι να γελαει? ο τζεφρυ ειπε οτι λεφτα υπαρχουν και αλλα κουφα.

      • ZARKO avatar
        ZARKO @ Enzo 21/09/2010 13:48:44

        Κλασική αντίδραση Νεοδημοκράτη...
        Το ότι το πασόκ είπε ψέμματα στον κόσμο για να γίνει κυβέρνηση πρέπει να υιοθετηθεί ως τρόπος σκέψης και δράσης από την ΝΔ;;;
        Δεν έχετε καταλάβει ότι αυτοί πείθουν (ελέω ΜΜΕ, λαϊκισμού και απαιδευσιάς του λαού) και εσείς όχι;;;
        Οι προεκλογικές εξαγγελίες του Καραμανλή ήταν χάδι μπροστά σ' αυτά που επέβαλε ο ΓΑΠ μέσω της Τρόικας και πέσαν όλοι να τον φάνε, ενώ ο Τζέφρυ θεωρείται σωτήρας!!!!!!!!!!!!!!!!
        Αν το σταδιακό πρόγραμμα του Σαμαρά για να βγούμε από το Μνημόνιο λήγει το 2011, ε τότε ναι, έχουμε κάθε λόγο να γελάμε. Ή να κλαίμε. Όπως το πάρει κανείς.

  11. paspartoy avatar
    paspartoy 21/09/2010 13:43:07

    τελος ο σκυλακακης...Εύγε

  12. Enzo avatar
    Enzo 21/09/2010 13:44:23

    εκτος ο σκυλακακης. αντε γειαααααααα

  13. χελιδόνι avatar
    χελιδόνι 21/09/2010 13:47:48

    Να μην διαγραφεί!
    Αυτή θα είναι η καλύτερη τιμωρία του.
    Εμμέσως πλην σαφώς, προκαλεί για διαγραφή, ώστε να επιστρέψει μονίμως στο ελλάντα, για να ασχοληθεί απερίσπαστως με τα θέματα της ντόρας!
    Να μην διαγραφεί λοιπόν και να κάτσει εκεί, να κανει καλά τη δουλειά του, για την οποία τον πληρώνουμε!

  14. Αυριανιστής avatar
    Αυριανιστής 21/09/2010 13:52:56

    Επιτέλους τέλος με τον μυτόγκα, ανεπάγγελτο επαγγελματία κολαούζο της Ντόρας.

    • Αυριανιστής avatar
      Αυριανιστής @ Αυριανιστής 21/09/2010 13:55:37

      Και να μην ξεχνάμε και ότι, πριν τον ξαναμπάσει στη ΝΔ η πατρόνα του, ήταν αντιπρόεδρος στους "Ταύρους" του Μάνου. Στο προκάτοχο απόκομμα της "Δράσης" δηλαδή...

  15. Κώστας Ροδινός avatar
    Κώστας Ροδινός 21/09/2010 13:54:08

    Εκεί που η Ν.Δ. προσπαθεί να αφήσει πίσω της την εσωστρέφεια, έρχεται ο κ.Σκυλακάκης και δίνει πάλι τροφή.

    H χαρά των καναλιών!

    Αν ο κύριος αυτός διαφωνεί με την πρόταση του Σαμαρά να παραιτηθεί. Γιατί παριστάνει τον βουλευτή ενός κόμματος με το οποίο διαφωνεί σε μια μείζονα στρατηγική επιλογή;

    Κάποια στιγμή πρέπει να τελειώνει αυτό το παραμύθι.
    Ακόμα και ο μαζοχισμός έχει τα όριά του.
    Ο εκλεκτός της κας Μπακογιάννη, να πάει επιτέλους στο forum.

  16. ΜΑΝΙΑ avatar
    ΜΑΝΙΑ 21/09/2010 13:54:26

    ΜΟΛΙΣ ΕΙΠΕ ΣΤΟΝ REAL FM ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΠΑΡΑΔΩΣΕΙ ΤΗΝ ΕΔΡΑ ΤΟΥ!!!
    ΕΙΝΑΙ ΙΔΙΑΙΤΕΡΩΣ ΠΡΟΚΛΗΤΙΚΟΣ ΣΤΙΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΤΟΥ ΚΑΙ ΕΠΙΜΕΝΕΙ ΣΤΑ ΛΕΓΟΜΕΝΑ ΤΟΥ.
    ΤΟ ΠΑΛΙΚΑΡΙ ΕΙΝΑΙ ΚΕΝΤΡΟΔΕΞΙΟΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΔΕΧΕΤΑΙ ΛΕΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΦΕΡΕΦΩΝΟ ΚΑΝΕΝΟΣ...
    ΤΗΣ ΜΠΑΚΟΓΙΑΝΝΗ ΜΗΠΩΣ;;;

  17. Γιάννης Φαίλτωρ avatar
    Γιάννης Φαίλτωρ 21/09/2010 13:59:54

    Θα παρεβρεθεί στο forum τελικώς

    «Με απόφαση του Προέδρου της Νέας Δημοκρατίας κ. Αντώνη Σαμαρά τίθεται εκτός Κοινοβουλευτικής Ομάδας του Κόμματος ο Ευρωβουλευτής κ. Θεόδωρος Σκυλακάκης. Παράλληλα, ο Πρόεδρος της Νέας Δημοκρατίας, με έγγραφό του προς τον Πρόεδρο της Επιτροπής Δεοντολογίας του Κόμματος κ. Γιάννη Τραγάκη, παρέπεμψε στην Επιτροπή τον κ. Θεόδωρο Σκυλακάκη, με το ερώτημα της οριστικής διαγραφής από μέλος της Νέας Δημοκρατίας, γιατί με τις δηλώσεις του επέλεξε να θέσει τον εαυτό του εκτός Κόμματος».

    Και εις άλλα με υγεία

  18. Vassilis avatar
    Vassilis 21/09/2010 14:00:08

    Καιρός είναι η Ντόρα να μαντρώσει τα σκυλιά της! Η στάση τους έχει αναμενόμενα και προδιαγεγραμμένα αποτελέσματα! Δεν υπάρχει λοιπόν λόγος να εκτίθενται ούτε αυτά, ούτε αυτή κάνοντας την θέση τους δυσχερέστερη! Και αν δεν τον κάνει αυτή, ας καθαρίσει πλέον την αυλή ο Αντώνης από μόνος του! Κανείς δεν θα του προσάψει τίποτα!

  19. χελιδόνι avatar
    χελιδόνι 21/09/2010 14:00:54

    Δηλαδή, τώρα που διαγράφηκε, αν δεν παραδώσει την έδρα του, αποκτά η Ντόρα φωνή στην Ευρώπη , πριν καν ιδρύσει κόμμα στην Ελλάδα;
    Πάμε καλά;

  20. φουκαρας avatar
    φουκαρας 21/09/2010 14:01:04

    συμφωνώ για το λάθος του Αντώναρου,αν πράγματι ισχύει, μήπως θα έπρεπε να ενημερωθεί ο αρθρογράφος οτι δεν υπάρχει πια υπουργείο Ναυτιλίας......

  21. Κώστας Ροδινός avatar
    Κώστας Ροδινός 21/09/2010 14:01:24

    Ετσι μπράβο!

  22. ΓΙΑΝΝΗΣ avatar
    ΓΙΑΝΝΗΣ 21/09/2010 14:04:32

    Τα αδέσποτα να τα μαζέψει η θυγατέρα στην αυλή της. Αλλά και εκείνος ο Καραμανλής ήταν επιλογές αυτές που έκανε? Επειδή του το ζήτησε η δρακουλιάρα διόρισε τον Σκυλακάκη ευρωβουλευτή να εισπράττει 15.000 ευρώ μισθό! Έναν ανεπάγγελτο τύπο που δεν πρόσφερε ποτέ τίποτα στη ΝΔ παρά μόνο στην οικογένεια που τον τάιζε μια ζωή. Σιγά σιγά καθαρίζουμε..

  23. Γιάννης Φαίλτωρ avatar
    Γιάννης Φαίλτωρ 21/09/2010 14:05:27

    Αυτά λέγονται άμεσα πολιτικά αντανακλαστικά.
    Τώρα, ας τραγουδήσει ότι μαντινάδα θέλει.

  24. george_T avatar
    george_T 21/09/2010 14:06:19

    Λάθος κίνηση η διαγραφή Σκυλακάκη τουλάχιστον έτσι άκομψα. Ένα κόμμα, όπως και ένα κράτος δεν κυβερνάται μόνο με μαστίγιο. Χρειάζεται πειθώ και κυρίως συγκεκριμένες και ξεκάθαρες διαδικασίες.

    Αυτό βέβαια δεν σημαίνει ότι δεν πρέπει να υπάρξουν συνέπειες στον Σκυλακάκη. Όμως είναι τελείως άκομψο και κυρίως αντιδημοκρατικό να διαγράφεται κάποιος μόνο από συγκεκριμένες δηλώσεις. Δηλαδή από εδώ και στο εξής διαφορετική άποψη δεν μπορεί να υπάρχει?? Έτσι θα απορροφά τους κλυδωνισμούς?

  25. Επώνυμος avatar
    Επώνυμος 21/09/2010 14:18:15

    Γελάει καλύτερα όποιος γελάει τελευταίος. Και πρόσεξε μην πάθεις τίποτα από το πολύ γέλιο...

  26. Ο Θείος avatar
    Ο Θείος 21/09/2010 14:24:04

    Βροντούν τα Καρπάθια, αστράφτει η Τρανσυλβανία !

  27. ZARKO avatar
    ZARKO 21/09/2010 14:29:54

    Μπα Επώνυμε
    Εμένα με βλέπω να κλαίω. Περισσότερο για δράμα το κόβω παρά για κωμωδία...

  28. Αυριανιστής avatar
    Αυριανιστής 21/09/2010 14:34:00

    Ναι, έτσι. Και πολύ ήπια τους ξηγιέται, θα έλεγα. Κανονικά έπρεπε η απάντηση να είναι... σταλινοπρεπής. Αμάν πια με τα νεοφιλελεύθερα απολειφάδια της Ντόρας, αρκετή ζημιά έχουν προξενήσει. Επιτέλους ΤΕΛΟΣ.

  29. Επώνυμος avatar
    Επώνυμος 21/09/2010 14:34:35

    Άκου με που σου λέω.

  30. λέων avatar
    λέων 21/09/2010 14:43:12

    Ο Σκυλακάκης όχι μόνο να φύγει και να παραδώσει την έδρα αλλά πρέπει να μαζευτούν καμμιά δεκαριά άτομα να φάει ένα ¨μπερτάκι¨ξύλο.Μόνο έτσι θα αρχίσουν να καταλαβαίνουν ΟΛΟΙ ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΚΟΠΑΝΟΙ.

  31. nai avatar
    nai 21/09/2010 14:49:53

    Η ΣΚΥΛΑ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΚΟ ΣΚΥΛΑΚΙ ΤΗΣ....ΟΛΑ ΜΑΖΙ???? ΣΚΥΛΑΚΑΚΗΣ...ΓΑΒ ΓΑΒ...

  32. λέων avatar
    λέων 21/09/2010 14:52:29

    Απάντηση σε george

    Τι είπες φίλε μου τώρα?Διαφορετική άποψη να απορροφά τους κλυδωνισμούς?Ετσι έκανε κι ο Κ.Καραμανλής και σήκωναν μπαϊράκι όλοι οι τυχάρπαστοι(Τατούλης).Δηλαδή ποιο ειδικό βάρος έχει ο Σκυλακάκης που δεν ακολουθεί την γραμμή του κόμματος?Αμεση διαγραφή μαζί με ξύλο και λίγο του είναι.

    • τάρας μπούλμπα avatar
      τάρας μπούλμπα @ λέων 21/09/2010 18:29:54

      πες τα, πες τα

      με "το σεις και με το σας" δεν καταλαβαίνουν αυτοί, αυτά έκανε ο Καραμανλής και τον κράταγε απο τα @@ μέχρι και ο "γίγαντας" Ρατατούλης.

      Όξωωωωωωωω

  33. Orestios avatar
    Orestios 21/09/2010 14:57:23

    Δεν θέλουμε τέτοιου είδους αδιάφορους για τους Έλληνες πολιτικούς.
    Ο Ευρωβουλευτής συντάχθηκε με άλλα συμφέροντα εχθρικά προς την Ελλάδα.

  34. ZARKO avatar
    ZARKO 21/09/2010 15:03:57

    Αχαχαχαχα Σατανά....

  35. Νίκος Θ. avatar
    Νίκος Θ. 21/09/2010 15:37:51

    Ο Σκυλακάκης να πάει κοντά στην κυρία πού πίεσε αφόρητα να μπεί στο ψηφοδέλτιο Ευρωβουλής της Νέας Δημοκρατίας. Άμεσα να διαγραφεί.

  36. Ἀστυάναξ Καυσοκαλυβίτης avatar
    Ἀστυάναξ Καυσοκαλυβίτης 21/09/2010 15:42:41

    Εἶναι ἀνάγκη νὰ παραδώσει τὴν ἕδρα του. Ἡ ΝΔ ὀφείλει νὰ υἱοθετήσει πλήρως τὸ ἐπιχείρημα τοῦ Antinews ὅτι δὲν εἶναι ἀκριβῶς ἐκλεγμένος μὲ τὸν λαὸ καὶ ὅτι ἡ ἕδρα του εἶναι καθαρὰ κομματική. Τί τὸ κάναμε, ξέφραγο ἀμπέλι;;;

  37. ΔΗΜΗΤΡΗΣ Π. avatar
    ΔΗΜΗΤΡΗΣ Π. 21/09/2010 15:47:58

    ΑΝΤΩΝΗ...ΕΓΡΑΨΕΣ...
    ΤΩΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΝΤΙΠΟΛΙΤΕΥΣΗ(ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΣΑΙ ΔΕΣΜΙΟΣ ΚΑΝΕΝΟΣ..... ΑΥΡΙΟ ΣΑΝ ΚΥΒΕΡΝΗΤΗΣ) ΞΕΚΑΘΑΡΙΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΚΟΠΡΙΤΕΣ...
    ΓΙΑΥΤΟ ΣΕ ΒΓΑΛΑΜΕ ΑΡΧΗΓΟ

  38. Tassos avatar
    Tassos 21/09/2010 16:25:11

    Με πρόλαβες. Σωστόοοος. Κούρεμα με την ψιλή θέλουν...

  39. ΓΙΑΝΝΗΣ avatar
    ΓΙΑΝΝΗΣ 21/09/2010 16:25:12

    Τον ψήφισε κανείς? Διορισμένος δεν είναι? Με μισθό 15 χιλιάρικα το μήνα να κόβει βόλτες στας Βρυξέλλας και στα Στρασβούργα. Αν δεν παραδώσει την έδρα θα αποδείξει πόσο ανήθικος είναι..

  40. ΙΩΝΑΣ avatar
    ΙΩΝΑΣ 21/09/2010 16:40:17

    Επιτέλους. Ακόμα ένας της δρακουλίνας,στο πυρ το εξώτερον. Α να χαθεί ο νεοφιλελεύθερος,νεοεποχίτης,φλώρος.

  41. I.Q. ΠΙΓΚΟΥΙΝΟΥ avatar
    I.Q. ΠΙΓΚΟΥΙΝΟΥ 21/09/2010 16:48:35

    Κι όπως θάλεγε και η Μαλβίνα: "Όξω λούστη απ την παράγκα"

  42. Gian avatar
    Gian 21/09/2010 17:15:50

    Απο τους ελάχιστους ηθικούς πολιτικούς σε πληροφορώ...

    • Tassos avatar
      Tassos @ Gian 21/09/2010 18:23:07

      ενα ασήμαντο ανθρωπάκι είναι.

    • Gian avatar
      Gian @ Gian 21/09/2010 18:58:40

      Διαφωνώ κάθετα.

    • Αυριανιστής avatar
      Αυριανιστής @ Gian 21/09/2010 20:58:35

      Βρίθει ηθικής! Της "ηθικής" του Μάνου, του Ανδριανόπουλου και του Μητσοθατσερισμού!

  43. Tassos avatar
    Tassos 21/09/2010 18:24:23

    Πάντως ένα-ένα τα βαρίδια που σιχάθηκε η Ελληνική κοινωνία παίρνουν τον μ....ο ή με φαίνεται?

  44. δεξιός avatar
    δεξιός 21/09/2010 19:28:23

    παει,μας μπερδέψατε τελείως. οχι στο μνημόνιο-ισως στη δανειοδότηση-ναι στην αναδιαπραγματευση του μνημονίου-εξοδος απο το μνημόνιο-συνεχιση της δανειοδότησης-διακοπή του μνημονίου-ισως στην αναδιαπραγμάτευση του χρέους.

  45. αηδιασμενος avatar
    αηδιασμενος 21/09/2010 21:36:57

    Ελεος πια εχουμε βαρεθήκαμε το σκυλολόι.Εχει μεγάλο πάγκο αυτή η παράταξη. Ποιός ήταν ο κύριος. Εχει σιχαθεί ο κόσμος.Αν υπάρχουν και άλλοι ας εχουν το θάρρος να αποχωρήσουν οικιοθελώς.