25/03/2011 17:55
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Να γιατί θα τους πάρουν με τις πέτρες



 

Δεν έχουν πάρει πραγματικά χαμπάρι τι συμβαίνει στην κοινωνία οι πολιτικοί. Δείτε στο βίντεο για να καταλάβετε. Πήγαν στην παρέλαση στην πλατεία Συντάγματος με τις μερσεντές και έφυγαν προκλητικά με αυτές. Κανείς τους δεν σκέφτηκε να πάει στην παρέλαση μέσω της Βουλής με τα πόδια για να μην προκαλέσει. Τόσο ματαιοδοξία πια...τόση ανοησία. Γι αυτό θα τους πάρουν τελικά με τις πέτρες.

Τα ...παραδοσικά πλέον γουχαϊσματα σημειώθηκαν και σε άλλες περιοχές. Στο Περιστέρι πχ με την νταλάρα , το Ρέθυμνο με τον Όθωνα κλπ. Μικρές ομάδες αριστερών νεολαίων αποδοκίμασαν τους παρευρισκόμενους κυβερνητικούς.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. εκπαιδευτικος avatar
    εκπαιδευτικος 25/03/2011 18:16:01

    Η χαιρεκακία ζει και βασιλεύει (και εκτός της παπακώστα, και το αντινιούζ κυριεύει!)

    Είναι ολοφάνερο σε όλους τους συνετούς πολίτες, πως επιτήδειοι προσπαθούν να καπελώσουν τα αισθήματα απογοήτευσης κι αγανάκτησης της κοινωνίας. Αγνά αισθήματα, με πολιτική δυναμική.

    Και ποιοι είναι οι επιτήδειοι; Οι τσυριζαίοι ; Έστω συνισταμένες και συνιστώσες;

    Είναι φανερό που οδηγεί αυτή η χουλιγκανίστικη τακτική του μήνα. Είναι εκείνο το σημείο όπου συγκλίνει ο τσύριζα με την Αυριανή και τους αλησμόνητους "επιστήμονες" του τσαλιαρέλη.

    Η απορία είναι... αφού υπάρχουν τα ατράνταχτα στοιχεία. γιατί το ανώτατο υπηρεσιακό συμβούλιο δεν απολύει αυτούς τους 6-8 δασκαλο/καθηγητοχουλιγκάνους... ώστε να συμμαζευτούν και οι υπόλοιποι;

    Σήμερα - καθημερινά απολύονται μεροκαματιάρηδες, φαμελιάρηδες...

    Αυτά τα χουλιγκανοειδή έχουν θέση στην εκπαίδευση;

    • Misha avatar
      Misha @ εκπαιδευτικος 25/03/2011 19:01:04

      Χα χα χα χα χα

      «Χουλιγκανοειδή» επειδή αντιδρούν στον ακραίο χουλιγκανισμό της κατοχικής κυβέρνησης, που μετο έτσι θέλω κόβει μισθούς , συντάξεις ,διαλύει σχολεία, κλεινει νοσοκομεία και στέλνει τους νέους μετανάστες !!!

      Μάλλον η κυρά Νταλάρα και οι υποστηρικτές της ξέχασαν την «τσιμινιέρα»

      • brankaleon avatar
        brankaleon @ Misha 25/03/2011 23:59:25

        Πώς δεν πήγε μαζύ και ο "πρεσβευτής" καλής θέλησης;
        Τα μπαγάσικα πιάσαν τα πόστα ούλα.
        Μια ζωή Σούπερ-Μάρκετ. Παλαιώθεν Παντοπωλείο.
        Αλλά πρέπει και να τους το αναγνωρίσουμε, ...
        "Ίδρωσαν", τα παιδιά να γίνουν, ... κοτζαμπάσηδες.

    • pink floyd avatar
      pink floyd @ εκπαιδευτικος 25/03/2011 19:26:13

      Οι ρουφιανοι τι θεση εχουν στην κοινωνια?Μπραβο σου επιζητεις την καταστροφη αυτων που διαμαρτυρωνται αποδοκιμαζοντας παμπλουτους που θελουν να κανουν την εκπαιδευση φτωχων χειροτερη. Αν ειχες ιχνος αξιοπρεπειας θα επρεπε να ζητησεις τουλαχιστον συγνωμη

    • Posidonas avatar
      Posidonas @ εκπαιδευτικος 25/03/2011 20:02:25

      Ως εκπαιδευτικος που αυτοαποκαλεισαι και αν υπηρετεις της φυσικες επιστημες και με το να λυνεις εξγσωσεις φυσικης ή μαθηματικων χωρις να εισαι σε θεση να προεκτείνεις στη φιλοσοφια και το μεγαλειο που μας αποκαλυπτεται μέσω αυτων, τοτε παρουσιαζεις ελλειμμα φυλοσοφικης προσεγγισεις και παυεις να εισαι δασκαλος και εκεινο που μαθαινεις στα παιδια ειναι μηχανικές μεθοδοι, το πως να μετρου χωρις να αναζητουν το γιατι. Σκοπος και ρολος του δασκαλου, ειναι η εμβανθυση των εννοιων για να λειτουργησουν αργοτερα ως πεδια πνευματικης ανέλιξης. Αν εισαι φιλολογος, δεν έχω να σου πω πολλα, λυπαμε για την λεξιπενία σου. Σου λεω τουτο μονο. "Αρχη σοφιας των ονοματων επισκεψις". εγω ανηκω στις θετικες επιστημες.

    • noldor avatar
      noldor @ εκπαιδευτικος 25/03/2011 20:27:54

      Έλεγες τα ίδια και το Δεκεμβρη του 2008 ή τότε είχες άλλη άποψη;

    • kinesis avatar
      kinesis @ εκπαιδευτικος 25/03/2011 23:37:20

      Εν μέρει, τα σχόλιά σου σωστά. Εν μέρει όμως. Γιατί υποπίπτεις στο σφάλμα της γενίκευσης, της ομαδοποίησης αφ' ενός, και, αφ' ετέρου γιατί αγνοείς το κοινό αίσθημα, που, όσο πάει και γιαντώνεται, χωρίς κομματισμούς.
      Είναι περίεργο, που όλο και περισσότεροι, παρά το γεγονός ότι για χρόνια δεν έκρυβαν τις κομματικές τους προτιμήσεις, σήμερα, τις έχουν αποποιηθεί με τη σιωπή τους και τη μη συμμετοχή τους στα κοινά, όπως έκαναν άλλοτε;
      Τυχαίο; Δε νομίζω.
      Αγαπητέ, αργά αλλά σταθερά, έχει δημιουργηθεί ένα ρυάκι, που, όλο και περισσότερο γίνεται ποταμός.
      Δυστυχώς ή ευτυχώς (ανάλογα με τις πεποιθήσεις του καθενός), αυτή είναι η πραγματικότητα.

    • Γιώργος Γκ. avatar
      Γιώργος Γκ. @ εκπαιδευτικος 25/03/2011 23:55:42

      Μήπως μπορείς να μας μεταφράσεις στα Ελληνικά;
      Για να καταλάβουμε και μείς που δεν είμαστε εκπαιδευτικοί τι θέλεις να πείς;

      • kinesis avatar
        kinesis @ Γιώργος Γκ. 26/03/2011 00:22:43

        Γιώργο Γκ. να εξηγήσω, αν δεν είμαι αντιληπτός. Αναφερόμουν στο σχόλιο του ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΥ. Η άποψή του είναι μονομερής. Βλέπει τα πράγματα μέσα από το πρίσμα των κομματικών μηχανισμών, που προσπαθούν να ελέγξουν τα πλήθη. Δεν πιστεύω να έχεις διαφορετική άποψη; Αυτό, αποτελεί όμως και το κρίσιμο σημείο. Τα κόμματα στη χώρα μας έχουν πάψει, προ πολλού, να παράγουν ιδέες, παρά μόνο ευφυολογήματα. Ως εκ τούτου, και, το σημερινό αδιέξοδο.
        Ο κόσμος, όμως, κινείται και ζει, και χωρίς αυτούς. Ψάχνει διεξόδους στα πάσης φύσεως προβλήματά του. Και το νερό, πάντα, βρίσκει το δρόμο του. Τώρα πια, ο λαός μας, φαίνεται να έχει γίνει, αν όχι πιο έξυπνος, τουλάχιστον πιο υποψιασμένος.

    • trans avatar
      trans @ εκπαιδευτικος 26/03/2011 12:29:23

      Άξιος της αμοιβής σου.Και σ'άλλα

  2. factorx avatar
    factorx 25/03/2011 18:28:39

    Αγαπητέ αν εσύ είσαι εκπαιδευτικός, τότε διορίσθηκες επί ...ΠΑΣΟΚ. Γραμματική και συντακτικό δεν μάθατε;

    • Θεσσαλονικιός (εκ Πελοποννήσου) avatar
      Θεσσαλονικιός (εκ Πελοποννήσου) @ factorx 25/03/2011 18:44:22

      Τελικά, η γνωστή συνταγή δε χάνει ποτέ την αξία της: σ' όποιον δε συμφωνεί μαζί μας, ρετσινιά!
      Καημένε Σαμαρά, να τους χαίρεσαι τέτοιους υποστηρικτές! Δεν ξεχνούν ποτέ τις δοκιμασμένες μεθόδους του αριστερού τους παρελθόντος!

      • ΑΡΚΑΣ avatar
        ΑΡΚΑΣ @ Θεσσαλονικιός (εκ Πελοποννήσου) 25/03/2011 18:57:20

        Εγώ δεν ξέρω αν ο Σαμαράς είναι καημένος ή όχι, εγώ ξέρω ότι είναι ο μόνος που απέμεινε. Είναι ο τελευταίος αυτής της γενιάς των πολιτικών. Η τελευταία ελπίδα.

        Η χώρα εκχωρείται και εσύ μου ασχολείσαι με μ@@@@@ες. Κάτσε και εσύ και οι όμοιοί σου να ασχολείστε ακόμη με τα χρωματισμένα αποβράσματα.

        Ο Σαμαράς είναι ο τελευταίος που εκφράζει τον πολιτικό του τύπου "Αγαπώ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ την Πατρίδα μου".

        Κάτσε με τα αμερικανάκια και με τα κολλεγιόπαιδα να δεις προκοπή.

        Εδώ στο οίκο ανοχής που λέγεται Βέλγιο εδώ και σχεδόν ένα χρόνο δεν έχουν κυβέρνηση και δεν έχει ανοίξει μύτη.

        Τελικά όλοι στην Ελλάδα έίαι το ίδιο ή όχι;

        Υ.Γ.: Λυπάμαι που δεν τους πλακώσανε και στις καρπαζιές που έχουν το θράσος να πάνε και στις παρελάσεις. Αυτό το χώμα έχει ποτιστεί με πολύ αίμα ελλήνων και φιλελλήνων.

        Η οικογένειά μου έχει "προσφέρει" πάνω από 14 άνδρες ηλικίας 20 έως 45 ετών. Δεξιούς, βασιλικούς και κομμουνιστές. Όλοι όμως αγαπούσαν την Ελλάδα. Μαζί γλένταγαν, μαζί μοιράζονταν, μαζί προόδευαν. Μαζί πέθαναν για τη σωτηρία της χώρας.

        • Θεσσαλονικιός (εκ Πελοποννήσου) avatar
          Θεσσαλονικιός (εκ Πελοποννήσου) @ ΑΡΚΑΣ 25/03/2011 19:52:08

          Άλλα λόγια ν' αγαπιόμαστε!

  3. Rote Phane avatar
    Rote Phane 25/03/2011 18:28:41

    Τι λεει ο γελοιος. Αυτος ειναι εκπαιδευτικος να του εμπιστευθεις το παιδι σου. Σε κανενα γραφειο του "Κινηματος" θα "δουλευει".

    • εναςάσχετος avatar
      εναςάσχετος @ Rote Phane 25/03/2011 19:01:43

      Είναι από τους δάσκαλους......
      της νεολαίας νταντάδες
      που κόβουν στ αμέτρα τους τους μαθητάδες
      και κάθε σημαίας πλαισιώνουν τους ιστούς
      με ιδεώδεις υποταχτικούς.

  4. factorx avatar
    factorx 25/03/2011 18:29:22

    Τρίκαλα - Μικροένταση κατά την παρέλαση για τον εορτασμό της 25ης Μαρτίου

    Μικρή ένταση δημιουργήθηκε το μεσημέρι κατά την παρέλαση για τον εορτασμό της 25ης Μαρτίου, στα Τρίκαλα, όταν διαδηλωτές προσπάθησαν να υψώσουν πανό, μπροστά από τους επισήμους, διαμαρτυρόμενοι για το κλείσιμο του 8ου γυμνασίου Τρικάλων.

    Τελικά η παρέλαση πραγματοποιήθηκε κανονικά. Την κυβέρνηση εκπροσώπησε ο γ.γ. Βιομηχανίας του Υπουργείου Οικονομίας Αλέξανδρος Φούρλας και την παρέλαση παρακολούθησε μεγάλο πλήθος κατοίκων των Τρικάλων, οι οποίοι έσπευσαν και λόγω των ευνοϊκών καιρικών συνθηκών.

  5. εναςάσχετος avatar
    εναςάσχετος 25/03/2011 18:34:46

    Πολύ συγχύστηκε η κα Νταλάρα.
    Μα κι αυτή, στο Περιστέρι βρήκε να πάει, στη πλέμπα, στους αγνώμονες παρακατιανούς.
    Χάθηκαν τα καθως πρέπει σχολεία.?

    • ΑΡΚΑΣ avatar
      ΑΡΚΑΣ @ εναςάσχετος 25/03/2011 18:59:48

      Να της πείτε να πληρώνει και τους φόρους της από τις συναυλίες στο ολυμπιακό Στάδιο. Αλλά τί λέω, έπρεπε να χτίσει βίλα μεγαλύτερη δίπλα στου Τομ Χανκς.

      Να γιατί ο Τομ θα φύγει από την Ελλάδα. Πώς να ζήσει δίπλα σε τσόκαρα.

      " Μη γελάς, μη γελάς, κινδυνεύει η Ελλάς"

    • ΑΡΚΑΣ avatar
      ΑΡΚΑΣ @ εναςάσχετος 25/03/2011 19:01:33

      "Μη γελάς, μη γελάς, κινδυνεύει η Ελλάς".

      Ανακαλύψαμε επιτέλους που πήγαν οι λωβιτούρες από τις συναυλίες στο ΟΑΚΑ. Στη βίλα δίπλα στου Τομ.

      Να γιατί θα φύγει ο Τομ πια από την Ελλάδα.

  6. νους υγιης avatar
    νους υγιης 25/03/2011 18:59:57

    ΚΥΡΙΕ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΕ (ΛΕΜΕ ΤΩΡΑ) ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΟΤΙ Ο ΠΑΠΠΟΥΣ ΣΟΥ ΦΟΡΟΥΣΕ ΚΟΥΚΟΥΛΑ ΚΑΙ ΟΠΟΙΟΝ ΕΔΕΙΧΝΕ ΤΟΝ ΕΣΤΕΙΝΑΝ ΣΤΑ 6 ΜΕΤΡΑ. ΕΙΔΕΣ ΜΕ ΤΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΤΙ ΤΡΑΒΑΜΕ ΕΣΥ ΝΑ ΚΑΡΦΩΝΕΙΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΝΑ ΠΑΡΑΜΕΝΟΥΝ ΣΤΗ ΘΕΣΗ ΤΟΥΣ?

  7. Κρης avatar
    Κρης 25/03/2011 19:27:07

    φωτο-ρεπορτάζ Ρεθύμνου
    http://www.goodnet.gr/index.php?id=13,50866,0,0,1,0

  8. Posidonas avatar
    Posidonas 25/03/2011 19:38:51

    O αλλος κανει διακοπες στις Βρυξέλλες αντί να ειναι στην Ελλαδα για το μεγιστο γεγονος της Εθνεγερσίας(αν μπορουσαν να μαντεψουν οι Αγωνιστες της οτι η Αναστασης του Ελληνισμου θα ηταν τετοια, δεν θα θυσιαζονταν γι΄αυτα τα σημερινα τομαρια) για να μας κατσει στο σφερκο σημερα με μια κολοβή δημοκρατια. Ευτυχως που υπηρξε γι΄αυτους η 21η Απριλιου για να εχουν αλλωθι να μας ζαλιζουν το μυαλο περι της δημοκρατιας τους που δεν διαφερει παρα μονο στα σημεια. Εκεινους κανεις δεν τους εχει κατηγορησει για πλιατσικο, αν και μπορουσαν να το κάνουν χωρις να δίνουν λογο σε καμία Βουλη. Σημερα, αυτοι οι ισοπεδιστες εχουν το θρασος να εκφερουν λογο και να τον αποκαλουν δημοκρατια. Να την βρασω τετοια δημοκρατια, οταν με την μεθοδο των νομων και της Βουλης σας,εχετε μετατρεψει το βημα της σε ανδρο επαισχυντης συναλλαγης. Και μονο που αποκαλείσαι ως εκπαιδευτικος, φανερωνει πως δεν δυνασαι να διαχωρισεις την αποστολη του Δασκαλου απο αυτον που εκπαιδευει σκυλους να μετρουν. Η παιδεια αγαπητε μου δεν ειναι εκπαιδευση, ειναι η κορυφαια λειτουργία μεσα απο την οποια καλειται ο δασκαλος να διαμρφωση συνετους και ώριμους πολιτες.

    • Κρης avatar
      Κρης @ Posidonas 25/03/2011 19:50:52

      σαν πρωθυπουργός εχει συμμετέχει σε παρέλαση
      κάποιας Εθνικής επετείου ?
      4 μεχρι τωρα ειναι
      (θυμάται κανείς ? )

  9. Dee Jay Stelios avatar
    Dee Jay Stelios 25/03/2011 19:42:32

    Με τέτοιους εκπαιδευτικούς τέτοια παιδεία θα έχουμε,άξιος ο μισθός του.....

  10. manos avatar
    manos 25/03/2011 19:59:08

    Δεν είναι μόνο οι μερσεντές. Αν ήθελαν να δείξουν αυτό που είπε ο αρχηγός τους, θα έπρεπε να είναι όλοι μέσα στον λαό όρθιοι και να παρακολουθούν την παρέλαση.
    Δεν χρειάζονται πιά τα σκέπαστρα, τα στέγαστρα, τα χαλιά, και οι καρέκλες. Δεν είναι επίσημοι. Είναι εκλεγμένοι εκπρόσωποι από τον λαό, για τον λαό.
    Πρέπει να είναι μέσα στο πλήθος.
    Μόνοι τους επιζητούν την διάκριση και την απομόνωση.
    Μόνοι τους δημιούργησαν την απέχθεια εναντίον τους.

  11. KRITIKOS avatar
    KRITIKOS 25/03/2011 21:48:20

    Τωρα που το λες... Δεν θυμαμαι ποτε τον ΓΑΠ σε παρελαση !!!! Παντα στο εξωτερικο ελειπε !!! Τυχαιο? Αλλωστε δεν ειναι καν Ελληνας, τι λεμε τωρα...

    • Eva avatar
      Eva @ KRITIKOS 25/03/2011 22:08:15

      ++10000000000000000 !!!!!!!!!!!

  12. ΠΙΓΚΟΥΙΝΟΣ avatar
    ΠΙΓΚΟΥΙΝΟΣ 25/03/2011 22:12:55

    Εκπαιδευτικός;;;

    Δεν Νομίζω Τάκη...

  13. Hellas-Orthodoxy avatar
    Hellas-Orthodoxy 25/03/2011 22:49:14

    Γιατι διαμαρτυρεστε;Οι πατριωτες εθνοπατερες σκεφτηκαν πως μιας και δεν γινοταν παρελαση αρματων κλπ λογω...οικονομιας,να παρελασουν εκεινοι με τα φτωχικα τους αυτοκινητα!Ετσι,αφενος θα εδειχναν τον...πατριωτισμο τους κι αφετερου θα εδιναν μια αισοδοξη νοτα,στην Ελλαδα της μιζεριας:Πως υπαρχει ενας "κλαδος" που δεν πληττεται απο την κριση,αλλα αντιθετα αυξανει την κερδοφορια του χρονο με το χρονο.Ο βουλευτικος.

  14. ο ξένος avatar
    ο ξένος 26/03/2011 00:22:24

    Επειδή οργανώθηκαν διαμαρτυρίες σε διάφορους δήμους κυρίως για τις συνενώσεις σχολείων:

    Η Ελλάδα έχει από τις καλύτερες αναλογίες εκπαιδευτικών-μαθητών στον κόσμο, ενώ όλοι γκρινιάζουμε για την ποιότητα της Παιδείας. Τί φταίει;

    Οι εγκαταστάσεις;
    Τα ντουβάρια;
    Η θέρμανση;

    Μπορεί σχολείο σε νησί να έχει 7 καθηγητές για 3 μαθητές;
    Μπορεί να υπάρχει σχολείο σε κάθε χωριό ακόμη και με ελάχιστους μαθητές;
    Γιατί σε ένα σχολικό κτίριο να υπάρχουν περισσότερα από ένα σχολεία;


    Η μεταρρύθμιση πρέπει να εξεταστεί σε κάθε περίπτωση χωριστά, διαφωνώ με τη δημιουργία πολύ μεγάλων σχολείων. Η ποιότητα της εκπαίδευσης, όμως, εξαρτάται σχεδόν αποκλειστικά από το δάσκαλο και τη σχέση δασκάλου μαθητή. Εξάλλου, κάποιοι "παλιοί" λένε ότι παλιότερα, τα παιδιά στο σχολείο "μάθαιναν γράμματα", όταν δηλαδή υπήρχαν περισσότεροι μαθητές ανά τάξη.
    Κακά τα ψέμματα, το μέλλον της ελληνικής κοινωνίας βρίσκεται αποκλειστικά στην πλάτη των Ελλήνων δασκάλων. Θα τα καταφέρουν;
    Να κάνουν περισσότερα με λιγότερα; Αυτό είναι το στοίχημα.

  15. brankaleon avatar
    brankaleon 26/03/2011 00:33:17

    Εκείνο το "ΥΠΗΡΕΣΙΑΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ", τί τόθελες κύριε εκ"παιδευτικέ";
    Πα."Σο".Κ. , Πα."Σο.".Κ.
    Σαν το άγουρο καρπούζι.
    Η φλούδα πράσινη,
    Η ψύχα, δήθεν κόκκινη,
    Μα τα κουκούτσια μαύρα.

  16. pizza avatar
    pizza 26/03/2011 00:57:11

    Ο Παγκαλος λεει οτι ολοι αυτοι ειναι το τσυριζα που παντα θα μενη στα 3%. Αν συνεχιζουμε με αυτα τα χαλια πολιτικους πολυ φοβαμαι οτι μπορει να ξυπνυσουμε καμμια μερα και ν'ακουμε το εθνικο υμνο απο το ραδιοφωνο και να λεμε τι μας βρηκε...

  17. Μάρκος avatar
    Μάρκος 26/03/2011 02:01:44

    Επειδή ήμουν ακριβώς στο σημείο που δείχνει το βίντεο, έχει γίνει μια παρανόηση: ο κόσμος αποδοκίμασε όλους όσοι ήταν στην Παρέλαση, από τον Παπούλια και τον Ιερώνυμο, μέχρι τον Τούρκο πρεσβευτή και τους αρχηγούς των επιτελείων. Αυτοί ήταν με τα πολυτελή αυτοκίνητα, κι όχι βουλευτές ή υπουργοί, που άλλωστε, δεν τόλμησαν να πάνε στο Σύνταγμα...

  18. zame avatar
    zame 26/03/2011 14:06:12

    Καλα τους είπε ο Σαμαρας. ΣΥΝΕΝΟΧΟΥΣ ΨΑΧΝΕΤΕ & ΟΧΙ ΣΥΝΕΝΕΣΗ- )
    αλλά και αυτό το
    (Σαν το άγουρο (& ΤΟΞΙΚΟ λέω εγώ) καρπούζι. - του Brankaleon-
    Η φλούδα πράσινη,
    Η ψύχα, δήθεν κόκκινη,
    Μα τα κουκούτσια μαύρα.
    ΠΟΥ ΟΠΟΙΟς ΤΟ ΓΕΥΤΕΙ..ΠΑΡΑΜΙΛΑΕΙ ΜΕΡΟΝΥΧΤΕΙ
    Η ΠΡΟΧΕΙΡΟΤΗΤΑ με την οποία αντιμετωπίζονται τα θέματα..ειναι απίστευτη αλλα και πολυ επικινδυνη..
    (χτες είδα σε επανάληψη στην ΝΕΤτον Ανδρουλακη που έλεγε κάτι για την διαχείριση των κρίσεων..! πουντος τωρα..?)

    • Brankaleon avatar
      Brankaleon @ zame 26/03/2011 22:20:40

      Toν παρακολούθησα, ...
      Δίκαιο είχε ο Βάρναλης, ...
      ΝΙΟΤΗ, ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ ΝΑΒΛΕΠΕΣ ΠΩΣ ΘΑ ΓΙΜΟΜΟΥΝ ΤΩΡΑ.
      (από μνήμης αποδομένο)
      Έχουν αναγάγει την πολιτική πορνεία σε τέχνη κι' επιστήμη.