#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
09/06/2011 19:10
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Να από ποιους περιμένει έγκριση η τρόϊκα!




Αυτή είναι μια φωτογραφία από τη χθεσινή κομματική σύσκεψη του κ. Παπανδρέου.

Δίπλα του καμαρώνουν ο κ. Καρχιμάκης  και ο κ. Μίχας!

Δηλαδή τις αποφάσεις για το Μεσοπρόθεσμο θα τις…εγκρίνουν  αυτοί οι δυο …ογκόλιθοι της πολιτικής;

Η τρόϊκα το …..γνωρίζει;

Μήπως για αυτό …άναψε προσωρινώς  κόκκινο για την 5η δόση;

Περιμένει τη σύμφωνη γνώμη του κ. Μίχα και του κ. Καρχιμάκη;

Οφις Ιοβόλος

 

ΣΧΟΛΙΑ

  1. ΞΕΝΟΦΩΝΤΑΣ avatar
    ΞΕΝΟΦΩΝΤΑΣ 09/06/2011 19:22:45

    Δεν πρόκειται να δοθεί ούτε ευρώ γιατί δεν έχουν καμμιά πιθανότητα ούτε να καθορίσουν ούτε να εφαρμόσουν οποιαδήποτε μέτρα λόγω ολικής ανικανότητας.
    Εδώ δεν έχουν είσπράξει νομοθετημένο ΕΤΑΚ 2009 και ΦΜΑΠ 2010 και θα νομοθετήσουν επιβολή και άλλου στα χαρτιά ΧΩΡΙΣ να εχουν εισπραξει ευρώ
    από τον παλιό.
    Από τα 54 δις ληξιπρόθεσμα βεβαιωμένα στις ΔΟΥ δεν εισπράττουν λεπτό και καμώνονται σαν να μην υπάρχουν.
    ΟΛΙΚΗ ΑΝΙΚΑΝΟΤΗΤΑ ΓΙΑ ΟΛΑ.
    Χρειάζονται άμεσες εκλογές για να υπάρξει κυβέρνηση με στοιχειώδη λειτουργικότητα.

  2. Ίωνας avatar
    Ίωνας 09/06/2011 19:33:33

    Δοξάστε τους!!!!!!!!!! Γιωργάκη έλα στον Λαό σου!!!!!!!!!!

  3. αλλήθωρος avatar
    αλλήθωρος 09/06/2011 20:07:37

    Αυτοί ούτε στο μπακάλικο του Ζήκου δεν μπορούν να σταθούν!!!

  4. η Dimi avatar
    η Dimi 09/06/2011 20:25:20

    Ο ηλιοκαμμένος της Βiennale αντιπρόεδρος, ΔΕΝ παρέστη;

    • ΞΕΝΟΦΩΝΤΑΣ avatar
      ΞΕΝΟΦΩΝΤΑΣ @ η Dimi 09/06/2011 20:34:52

      Μετράει τα λεφτά που έφερε από την Ελβετία για το Δημόσιο Ταμείο.

  5. alakran avatar
    alakran 09/06/2011 20:28:25

    κοψτε φατσες....
    ουτε ο Walt Disney δεν θα μπορουσε να σχεδιασει τετοιες φατσες!

  6. ΒΙΣ avatar
    ΒΙΣ 09/06/2011 20:40:31

    Λέγεται ότι ο ΓΑΠ δήλωσε στους τροϊκανούς ότι είμαστε "ανίκανοι" ως λαός.
    Εξ ιδίων τα αλλότρια....

    • Αίθρα avatar
      Αίθρα @ ΒΙΣ 09/06/2011 21:06:19

      Πράγματι, το είδα κι εγώ.

      h##p://www.real.gr/DefaultArthro.aspx?page=arthro&id=73033&catID=1

      Εάν το νούμερο που υποτίθεται πως κυβερνά (;) αισθάνεται ανίκανος, να παραιτηθεί και να μας απαλλάξει κι εμάς μια ώρα αρχύτερα. Τόσο το καλύτερο για όλους και, κυρίως, για τη χώρα.

      Πάντως δεν ξέρω, υπάρχει σε άλλη χώρα του κόσμου πρωθυπουργός που να εκφράζεται με αυτόν τον τρόπο για το λαό του; Έχετε κανέναν υπ' όψιν; Εγώ όχι.

    • Αίθρα avatar
      Αίθρα @ ΒΙΣ 09/06/2011 21:25:02

      Κάποιος να πει στον ανεπάγγελτο πως υπάρχουν πολλοί ικανοί σε αυτήν τη χώρα, απλώς δεν έτυχε να λέγονται Παπανδρέου και να βρουν έτοιμη δουλειά κληρονομώντας το κόμμα του μπαμπά. Και σίγουρα κάποιοι, πολλοί από αυτούς που έχουν προσφέρει (με δυσκολίες, γιατί οι συνθήκες εδώ δεν είναι καθόλου ευνοϊκές, το αντίθετο μάλιστα) και θα μπορούσαν και άλλα να προσφέρουν δυσκολεύονται να ζήσουν τώρα.

  7. Aris. A avatar
    Aris. A 09/06/2011 20:44:13

    Ο Μίχας δεν είναι εμπλεκόμενος μαζί με Κοντάκη στα αντισταθμιστικά των υποβρυχίων;;

  8. Orestios avatar
    Orestios 09/06/2011 20:58:04

    Αχ, Ελλάδα! Κοίτα από ποιούς εξαρτάται η τύχη σου και το μέλλον σου!!!!!!!!!!

  9. Ένας avatar
    Ένας 09/06/2011 20:59:38

    Μα είναι τα παιδιά της αλλαγής που διώξαν την κακιά δεξιά.

  10. manos avatar
    manos 09/06/2011 21:11:23

    Ακούστηκε ότι ο Σρεκ ήταν για spa σε κεντρικό ξενοδοχείο of Athens.
    Αλλά θα μου πεις τόσο γιαούρτι και αυγό που έφαγε, ένα πλύσιμο το ήθελε.

  11. rotsen avatar
    rotsen 09/06/2011 21:47:23

    Μην τους παροτρύνετε πολύ να παραιτηθούν γιατί θα το κάνουν. Εδώ οι προηγούμενοι το έκαναν χωρίς καν να τους το ζητήσει κανείς. Και τότε θα δούμε τους «γίγαντες» που θα αποφασίζουν για εμάς χωρίς εμάς.

    • Αίθρα avatar
      Αίθρα @ rotsen 09/06/2011 22:03:32

      ; Εφόσον ο ίδιος παραδέχεται ότι δεν είναι ικανός, ας το κάνει. Ας φύγει. Ποιο το νόημα να μένει στη θέση του εάν δε μπορεί να κάνει τίποτα; Για φιγούρα τον έχουμε μήπως;

  12. δημης avatar
    δημης 09/06/2011 22:35:59

    ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΛΛΑ ΑΝ ΚΡΙΝΩ ΑΠΟ ΤΗ ΦΩΤΟ ΤΟΥ .....ΑΝΤΙΣΤΑΣΙΑΚΟΥ-ΠΡΟΘΥΜΟΥ ΠΑΝΤΑ ΚΟΡΚΟΛΟΠΟΥΛΟΥ ΠΡΕ ΠΑΙ ΝΑ ΘΕΛΟΥΝ....4-5 ΝΤΑΜΙΖΑΝΕΣ ΝΑ ΠΙΟΥΝ ΑΚΟΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΡΑΣΟΥΝ ΤΟΝΑΙ ΣΤΟ ΜΕΣΟΠΡΟΘΕΣΜΟ.........
    -ΜΕΣΟΠΡΟΘΕΣΜΟ (ΓΙΑ ΑΥΤΟΥΣ ) ΑΚΑΡΙΑΙΟ ΓΙΑ ΜΑΣ...

  13. mixalios avatar
    mixalios 09/06/2011 23:05:09

    Εχω μια θεία που βγαίνει κάθε απόγευμα και σκουπίζει την αυλή.Δεν έχουμε σκόνη τώρα, γιατί οι δρόμοι είναι ασφαλτωμένοι. Το κρατάει όμως,απο τα παλιά τα χρόνια.Τη μιά κοιτάει πρός τον Αγιο Σπυρίδωνα, την άλλη πρός τον Αγιο Κωνσταντίνο, και ολη την ώρα τα ξεματιάζει τα παιδιά.Μεγάλη ταλαιπωρία τραβάει η θειά μου.Και με το μούσγωμα, που πηγαίνει να ανάψει το καντήλι στο ξοκκλήσι του Αη'Γιώργη, του λέει με παράπονο.Πολύ ακριβός μου βγήκες.

  14. ΕΛΛΑΣ avatar
    ΕΛΛΑΣ 09/06/2011 23:42:55

    «Πώς λέγεται ο κόκορας που φοβάται τη βροχή; Κότα». Είναι κότες, και μάλιστα επικίνδυνες τώρα πια.

  15. Anna avatar
    Anna 10/06/2011 07:44:11

    Απελπιζομαι όταν βλέπω Απο ποιους εξαρτάται η τύχη αυτής της περηφάνης χώρας και των πολιτών της .

  16. Advisor avatar
    Advisor 10/06/2011 13:30:39

    Η φραπεδιά με τον ξεραμένο αφρό στο τραπέζι μπροστά από τον Μίχα είναι όλα τα λεφτά κύριοι!!!