04/10/2008 00:38
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Να απαντήσει εδώ και τώρα ο κ. Τατούλης

Το «Αποκαλυπτικό Δελτίο» του ΕΧΤΡΑ αποκάλυψε απόψε ότι ο υπουργός ΠΕΧΩΔΕ Γιώργος Σουφλιάς έδωσε επιχορήγηση 100.000 ευρώ (από τα δικά μας λεφτά) στον πολιτιστικό σύλλογο Άγιος Γεώργιος του Νομού Αρκαδίας , όπου εκλέγεται ο Πέτρος Τατούλης.

Η επιχορήγηση στάλθηκε μια ημέρα μετά τη συνάντησή του βουλευτού με τον κ. Σουφλιά, κατά την οποία έδωσε διαβεβαιώσεις ότι δεν θα καταψηφίσει νομοσχέδιο της κυβέρνησης.

Ο λαλίστατος κ. Τατούλης έπρεπε ήδη να έχει απαντήσει

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Σπύρος avatar
    Σπύρος 04/10/2008 00:46:35

    Καλά βρέ παίδες ,τά έργα και τίς μέρες τού Τατούλη όταν είχε αναλάβει το ΄Πολιτισμού΄δέν τά γωνρίζετε??
    Koλλεγιές μέ τό ΄Συγκρότημα΄και άλλα πολλά...
    Το ότι παριστάνει τον ΄αντάρτη΄ο πρώην ΕΚΚΕ τζής και αργότερα νεοφιλελευθερος νεοσσός τού Ψηλού είναι γιά γέλια...
    Οι περισσότεροι από δαύτους μόις δούν ένα ευρώ στο πεζοδρόμιο σκύβουν και το βάζουν στήν τσέπη τους στά κρυφά..
    Ποιός θα περίμενε ότι ο Πετράκης πού περιφερόταν επί διακυβερνήσεως Μητσοτάκη ως Κοκκορας στην Τριπολιτσά θα είχε τέτοιο σουξέ σήμερα,παράγοντας ΄κριτικό λόγο΄στην Ν.Δ.
    Μιλάμε γιά Φάρσα τής Ιστορίας...
    Ο τελευταίος πού θα φύγει απο την Δεξιά θάναι..
    Πότε άλλοτε θά έχει τέτοια απήχηση η παρουσία ενός τόσο ασήμαντου πολιτικού??

  2. μπούχος avatar
    μπούχος 04/10/2008 01:35:12

    ο τατούλης είμαι παιδιά, συγγνώμη τι δεν έκανα σωστά; τον κόκορα;

  3. Αθ. Κλάρας avatar
    Αθ. Κλάρας 04/10/2008 01:45:43

    Το ένα χέρι νίβει το άλλο, και τα δυό το πρόσωπο.

  4. maquis avatar
    maquis 04/10/2008 01:50:15

    Παλιες ιστορίες Τατούλη, απο επιστολη κατοίκων στην οδο Νίκης στο Σύνταγμα, όπου ο εν λόγω διαθέτει 2 ή 3 θέσεις στάθμευσης(!) επειδή ως βουλευτής είχε εκεί γραφείο και ιατρείο (Νίκης 33). Χρειάστηκαν οι άνθρωποι να μεταφέρουν βαριά άρρωστη μητέρα τους με το ιδιωτικό τους αυτοκίνητο στο νοσοκομείο και πάρκαραν-ελλείψει θέσης στην εκει κόλαση- σε μια άπο τις βουλευτικές Τατουλοθέσεις. Σε χρόνο μηδέν φτάνει περιπολικο και ξηλώνει τις πινακίδες! Εγραψαν -στο ΒΗΜΑ νομίζω- όπου τους απάντησε ο Τατού ψελλίζοντας διάφορες σικαιολογίες. Σημειωτέον ότι η Βουλή, 237 μ. πιο κεί τους διαθέτει δωρεάν parking.

  5. Ξένος Δάκτυλος avatar
    Ξένος Δάκτυλος 04/10/2008 02:11:42

    μπόμπα.

  6. maquis avatar
    maquis 04/10/2008 02:11:59

    Ασκήσεις καμπυλωμένης μέσης: Tατούλης για 100.000 € (πολύ φτηνιάρικο μου φαίνεται αλλά αν είναι εκτός λίστας τα χρειάζεται: οι "πολιτιστικοί" σύλλογοι στα όρη μαζεύουν ποοολλά ψηφαλάκια). Μανώλης μάλλον για τα δυό παιδιά του. Ο άλλος ο Δαλαϊλάκης ...για τα παντελόνια που φοράει στη Δράμα (κατά δήλωσή του), αυτό το τρίο είναι ενα ωραίο μπουκέτο ανώτερο του τριο Stooges.

  7. theo avatar
    theo 04/10/2008 07:12:52

    Στην Ελλάδα ζούμε, όλοι τα παίρνουνε!

  8. bill avatar
    bill 04/10/2008 08:21:42

    και αυτός τιμάει τα παντελόνια του όπως ακριβώς και ο Δαιλάκης....
    Πότε θα ανοίξει τα μάτια του αυτός ο λαός?

  9. so what ? avatar
    so what ? 04/10/2008 09:42:09

    Τατούλης , Μανόλης , Δαϊλάκης , παρατηρώντας την ομοιότητα στην εμφάνισή τους δεν θα τους έλεγα αντάρτες αλλά γκρίζες μαριονέτες . Δημιουργούν θέμα όταν η κυβέρνηση χρειάζεται αντιπερισπασμό σε κάποιο σκάνδαλο και ξαναμαζεύονται στα καμαρίνια μέχρι την επόμενη παράσταση . Μέτριος θίασος με επικίνδυνη δυναμική δυστυχώς .

  10. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 04/10/2008 10:16:01

    Τατουλης, ο Ηρωας με το Κολλαν.


    ΠΠ

  11. Theodore avatar
    Theodore 04/10/2008 10:21:16

    Καλα τωρα,ο λαικισμος στο τερμα.Οι θεσεις σταθμευσης σας μαρανανε;Ο καθενας μπορει να πει ο,τι θελει για να πδικαιολογησει μια παρανομια του,αλλα αυτο ειναι πολιτικη;

  12. xxx avatar
    xxx 04/10/2008 10:54:03

    Φυσικά ο τατούλης χρωσταει μία απάντηση αλλά απορώ με το μένος ορισμένων.

    Εάν αυτά τα χρήματα τα εξασφάλισε για την εκλογική του περιφέρεια πολύ καλά έκανε. Αποστολή του βουλευτή μεταξύ των άλλων είναι να προωθεί τα συμφέροντα της εκογικής του περιφέρειας.

    Εάν βέβαια αυτά τα χρήματα δόθηκαν για να σωπήσει υπάρχει θέμα.

    Σε κάθε περίπτωση οφείλει μια απάντηση.

  13. Africa avatar
    Africa 04/10/2008 11:05:31

    ΖΗΤΩ Ο ..ΑΝΤΑΡΤΗΣ ΤΟΥ "ΓΛΥΚΟΥ ΝΕΡΟΥ'?

    Σε τι χωρα ζουμε...ζητειται ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΙΑ!

  14. Ο Ιθαγενής avatar
    Ο Ιθαγενής 04/10/2008 11:49:08

    Ακριβώς εκεί είναι το πρόβλημα αγαπητέ χχχ, έτσι είναι όλοι οι Ελληνες πολιτικοί, ασχολούνται με την περιφέρεια τους για να εκλέγονται.
    Συνήθης πρακτική μη σωστή σε σκεπτόμενους, όταν όμως είσαι πρόβατο δεν μπορείς κυκλοφορείς με σαν ...κατσίκι.
    Εκτός αν φωνάζεις για να ανεβαίνει η ...επιχορήγηση.
    Το βουλώνεις και τα τσεπώνεις, διαφορετικά ίδιος είσαι με αυτούς που κρίνεις.

  15. δημοσθενης avatar
    δημοσθενης 04/10/2008 13:02:35

    Μουγκα στη στρουγκα το πρωτοπαλικαρο

  16. jorhe avatar
    jorhe 04/10/2008 17:36:40

    ΕΧΟΥΜΕ ΓΕΜΙΣΕΙ ΣΥΜΠΤΩΣΕΙΣ ή ΤΩΡΑ ΞΥΠΝΗΣΑΜΕ.ΜΕΧΡΙ ΠΡΟΧΘΕΣ Ο ΤΑΤΟΥΛΗΣ ΗΤΑΝΕ ΧΡΗΣΙΜΟΣ ΑΝΑΜΕΤΑΞΥ ΜΑΣ.ΤΑ ΕΛΕΓΕ ΩΡΑΙΑ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ΚΑΙ ΠΡΟΚΑΛΟΥΣΕ ΤΗΝ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ ΛΕΓΟΝΤΑΣ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΣΚΕΠΤΟΜΑΣΤΑΝ ΟΛΟΙ.ΠΩΣ ΒΡΕΘΗΚΑΝ ΧΑΡΤΙΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΗ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΗΜΕΡΑ ΤΗΣ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗΣ ΚΑΙ ΑΝ ΙΣΧΥΕΙ ΤΟΣΟ ΧΑΖΟΣ ή ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΗΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Ο ΣΟΥΦΛΙΑΣ ΚΑΙ Ο ΤΑΤΟΥΛΗΣ ΝΑ ΑΦΗΣΟΥΝ ΧΑΡΤΙΑ ΠΕΡΙΕΡΓΑ (ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΟ ΑΦΗΣΕ ΝΑ ΕΝΝΟΗΘΕΙ Ο ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΗΣ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΕ ΑΛΛΟ) ,ΝΑ ΚΥΚΛΟΦΟΡΟΥΝ.ΠΑΛΙΕΣ ΚΑΡΑΒΑΝΕΣ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ.ΜΑΛΛΟΝ ΓΙΑ ΣΤΗΜΕΝΟ ΜΟΥ ΜΟΙΑΖΕΙ.ΕΓΩ ΕΙΔΑ ΤΟΝ ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΗ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΠΟΥ ΕΣΤΙΑΖΕ ΤΟ ΜΕΜΠΤΟ.ΕΧΕΙ ΠΟΛΛΟΥΣ ΠΟΛΙΤΙΣΤΙΚΟΥ ΣΥΛΛΟΓΟΥΣ Η ΕΛΛΑΔΑ.ΑΣ ΒΓΑΛΕΙ ΤΟ ΑΠΟΚΑΛΥΠΤΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ή ΑΛΛΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΣΥΝΑΛΛΑΓΗ ΤΩΝ ΔΥΟ ΚΑΙ ΠΟΙΟ ΤΟ ΟΦΕΛΟΣ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΤΟΤΕ Ο.Κ.ΣΤΗΝ ΠΡΙΠΤΩΣΗ ΟΜΩΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΡΟΚΥΠΤΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΚΟΠΙΜΟΤΗΤΑ Η ΛΑΣΠΗ ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ ΔΥΟ ΜΕΝΕΙ!!! ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΖΗΤΟΥΜΕΝΟ

  17. klara avatar
    klara 04/10/2008 18:21:20

    Το Υ.ΠΕ.ΧΩ.Δ.Ε.
    Είχε για να δώσει 100.000 ευρώ σε Πολιτιστικό σύλλογο στην Αρκαδία.

    Ερώτηση:
    1 ευρώ για να αλλαχτεί μία λάμπα σε φανάρι (όχι κόκκινο….) αλλά σε σηματοδότη δεν έχει ???
    Θα σκοτωθούν άνθρωποι,
    Γιατί, από ότι έμαθα τα φανάρια - σηματοδότες της Αθήνας αυτός τα έχει.

  18. ntinos avatar
    ntinos 04/10/2008 18:35:59

    Και γιατί να κάνει deal να μην καταψηφίσει νομοσχέδιο της κυβέρνησης με αντάλλαγμα μια επιχορήγηση σε πολιτιστικό σύλλογο της Αρκαδίας; Για να ξαναεκλεγεί; Μα αν καταψηφίσει νομοσχέδιο της κυβέρνησης θα έμπαινε στη λίστα της Ν.Δ. για να ξαναψηφιστεί; Και γιατί, τόσο καχύποπτοι που είμαστε συνήθως, δεν σκεφτόμαστε ότι μπορεί να στάλθηκαν αυτά τα χρήματα την επόμενη μέρα ακριβώς για να τον εκθέσουν με το να το διαρρεύσουν στη συνέχεια στον τύπο (και στον Παπαγιάννη μάλιστα);

  19. Ο Ιθαγενής avatar
    Ο Ιθαγενής 04/10/2008 19:41:02

    "αν καταψηφίσει νομοσχέδιο της κυβέρνησης θα έμπαινε στη λίστα της Ν.Δ. για να ξαναψηφιστεί"

    ...δεν είδα να καταψηφίζει κανένα νομοσχέδιο

    -για τα 6.000.000 των εγκαινίων του Ν Μουσείου Ακρόπολης
    -για τους ειδικούς λογαριασμούς και την φοροεπιδρομή
    -για την Ολυμπιακή

    από 25/09/08 - έως σήμερα, μήπως δεν ...πρόκανε?

  20. ntinos avatar
    ntinos 05/10/2008 21:30:05

    Άρα λοιπόν, αφού λες οτι είναι ακίνδυνος, γιατί να δώσουν την επιδότηση στο σύλλογο; Αυτό ακριβώς λέω, είναι αστείο όταν τους έχουν ήδη πιασμένους από τα "μπαλάκια" με τη λίστα, να λέμε ότι επιχειρούν να τους εξαγοράσουν με επιδοτήσεις σε συλλόγους.