04/03/2009 09:42
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Νέος διορισμός δημοσιογράφου από Αβραμόπουλο

Πρώτα έκανε «αποκαλυπτικά» ρεπορτάζ για τον κ. Αβραμόπουλο και τον πρόεδρο του Νοσοκομείου Νίκαιας. Μετά ο κ. Αβραμόπουλος τον διόρισε αντιπρόεδρο  στο νοσοκομείο!

«Με την υπ' αριθμ. ΔΥ1δ/οικ. 22991/17.2.2009 απόφαση του Υπουργού Υγείας και Κοινωνικής Αλληλεγγύης, ... διορίζεται τακτικό μέλος στο Διοικητικό Συμβούλιο του Γενικού Νοσοκομείου Νίκαιας «ΑΓΙΟΣ ΠΑΝΤΕΛΕΗΜΩΝ» της Διοίκησης 2ης Υγειονομικής Περιφέρειας Πειραιώς και Αιγαίου ο Αριστείδης Σπίνος του Γεωργίου Δημοσιογράφος, σε αντικατάσταση του Αθανάσιου Αυγερινού του Ευθυμίου.
Αντιπρόεδρος του Συμβουλίου ορίζεται ο Αριστείδης Σπίνος».

Διαβάστε λεπτομέρειες για την υπόθεση αυτή στα μπλογκς:

i-reporter

Σίβυλλα

Ο πλήρης εκμαυλισμός της πολιτικής εξουσίας!

Εμείς υπενθυμίζουμε ότι και άλλες φορές ο κ. Αβραμόπουλος έχει «συλληφθεί» να διορίζει δημοσιογράφους στα νοσοκομεία. Όπως τότε που διόρισε αντιπρόεδρο του Αντικαρκινικού Νοσοκομείου Πειραιά Μεταξά, τον φίλο του  και εμπλεκόμενο στο ομόλογο του ΤΣΠΕΑΘ , πρώην πρόεδρο του ΤΣΠΕΑΘ  κ Δ. Καπράνο.

Ο πολυπράγμων κ. Καπράνος, παρά τον Αβραμόπουλο

Αλλά να και μια άλλη περίπτωση διορισμού δημοσιογράφου από τον κ. Αβραμόπουλο για την οποία γράψαμε:

Η κυβέρνηση εκπαιδεύει δημοσιογράφους σε θέματα Υγείας;

ΣΧΟΛΙΑ

  1. ΑΦΡΙΚΗ avatar
    ΑΦΡΙΚΗ 04/03/2009 10:09:45

    H BANANIA STO MEGALEIO!! DIMOSIOGRAFIA THS PLAKAS OLA TA SFAZOYME OLA TA POULAME! GIA ENAN MISTHO POULAME KAI TIN MANA MAS... ZITO TO EXTRA 3 TOU SPINOU....

  2. osaperas avatar
    osaperas 04/03/2009 10:50:39

    Για να λέμε όλη την αλήθεια. Πολλοί δημοσιογράφοι θα ήθελαν να ήταν στη θέση του Σπίνου.
    Ίσως όχι μόνο δημοσιογράφοι.

  3. BORDELLO avatar
    BORDELLO 04/03/2009 11:14:11

    Χαραμίζεστε φάκτορες, τι παραπάνω έχει ο Σπίνος από σας δηλαδή...

  4. αλογοσκουφιτσα avatar
    αλογοσκουφιτσα 04/03/2009 11:25:44

    Φανταστειτε τον πρωθυπουργο να σπερνει τα δικα του μογγολοειδη ανθρωπακια στη δημοσια διοικηση για να μην ξεκολλησει ποτε αυτος ο τοπος απο την ΟΠΙΣΘΕΝ.
    Αμαν, πια τους εχουμε συχαθει

  5. Helmut avatar
    Helmut 04/03/2009 11:54:35

    Πάω να ξεράσω τώρα...

  6. Keep Talking avatar
    Keep Talking 04/03/2009 11:55:37

    Προ Υπουργο Υγειας, κ. Δ. Αβραμοπουλο

    Ενας Σπινος δεν φερνει την ανοιξη στη διαχειρηση των δημοσιων νοσοκομειων ( ουτε ενας κουκος).

  7. Xase avatar
    Xase 04/03/2009 12:53:07

    Πιν επ ορδην καθημενος ειδε φατας κατα μου.

  8. Factorx avatar
    Factorx 04/03/2009 13:47:08

    http://anergoidimosiografoi.blogspot.com/2009/03/blog-post_04.html

  9. Factorx avatar
    Factorx 04/03/2009 13:48:19

    Προσεξτε τι γράφει ο Παπαγιάννης στο Pressme. Πολύ γέλιο

    Καλημέρα ατσαλάκωτε κύριε Αβραμόπουλε.

    Πολύ... ωραίες οι επιλογές σας.
    Πρώτα ο εκδότης "μαϊμού" Π. Μαυρίκος τον οποίο διορίσατε υποδιοικητή στο Ψυχιατρείο (Δαφνί).
    Τώρα ο δημοσιογράφος Α. Σπίνος τον οποίο διορίσατε υποδιοικητή στο Γενικό Νικαίας.
    Όλοι απολύτως... σχετικοί με το ΕΣΥ! Έτσι εξηγείται γιατί τα έχετε διαλύσει όλα στην Υγεία!
    Γιάννης Παπαγιάννης

  10. Φ avatar
    Φ 04/03/2009 13:48:32

    O ΣΠΙΝΟΣ ΕΧΕΙ ΠΤΥΧΙΟ

  11. BORDELLO avatar
    BORDELLO 04/03/2009 13:49:16

    Πόσες επικύψεις θα έκανε ο Σπίνος στον Αβραμόπουλο για να του δώσει τη θέση; Πόσα παπούτσια θα του γυάλισε; Πόσα άφερειμ εφέντη θα του είπε και τι θα έκανε για να κερδίσει την εμπιστοσύνη του μεγάλου αυτού πολιτικού;

    Αχ και να'ξερα τι θα κανα... για να πετύχω και γω κάτι στη ζωή μου...

  12. Factorx avatar
    Factorx 04/03/2009 13:49:21

    Δεν παίζονται, πραγματικά:

    Του Γιάννη Παπαγιάννη

    Και επειδή ο καθένας ακολουθεί την πορεία του και ο καθένας κρίνεται από τις δικές του δράσεις και πράξεις, εμείς ΔΕΝ επιδοκιμάζουμε τον διορισμό του δημοσιογράφου Άρη Σπίνου (ο οποίος δεν είναι μέλος της ΕΣΗΕΑ) στο Νοσοκομείο Νίκαιας. Ο ίδιος άλλωστε δεν έχει κρύψει τις πολιτικές του φιλοδοξίες να νοιώσει στο πετσί του ότι θα είναι ένας από τους αποτυχημένους πολιτευτές με τη Ν.Δ. Ουδεμία, όμως, σχέση είχε με το blog κατά το παρελθόν και ουδεμία σχέση θα έχει και στο μέλλον. Κάποιοι χρειάζονται στα δελτία ειδήσεων για να κάνουν τους σάκους του μποξ και χρησιμοποιούνται σε ρόλο Αρτέμη Μάτσα. Με τον Αβραμόπουλο, άλλωστε ποτέ δεν είχαμε ιδιαίτερες συμπάθειες. Μούφα είναι και έτσι θα παραμείνει...

    presssmme

  13. BORDELLO avatar
    BORDELLO 04/03/2009 13:51:17

    "Πήγε ΜΟΝΟ για χτένισμα η Γιάννα και έδωσε 500 ευρώ"

    τελικά η κρίση είναι όντως μεγαλύτερη από οτι περιμέναμε, ακου 500, ξεφτίλα τιμή...

  14. Xase avatar
    Xase 04/03/2009 15:13:12

    14@ Factorx
    Το να αναφερεσαι στον Παπαγιαννη και μαλιστα σαν να ειναι συμμαχοσ δεν ειναι και οτι καλυτερο για σενα. Ειναι σαν να λες ο Τραγκας η ο Κακαουνακης ρε γαμωτο σε δικαιωνουν. Ο Παπαγιαννης ειναι και αυτος διαπλεκομενος με την Ντορα (οπως εσυ ο ιδιος εχεις γραψει) και νομιζω μπορεις να επιχειροματισεις χωρις να τον αναφερεις. Νομιζω πως και ο Παπαγιαννης γλυφει μια στο καρφι και μια στο πεταλο.

  15. Factorx avatar
    Factorx 04/03/2009 15:19:55

    @Xase. Μηπως κάνεις κάποιο μεγάλο λάθος; Προς θεού

  16. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 04/03/2009 15:41:14

    Δεν καταλαβαίνω τίποτα, εμμέσως λέει ότι σάκος του μποξ και Αρτέμης Μάτσας είναι ο συνεργάτης του στο δελτίο; Σταματάει το μυαλό με αυτούς. Δύσκολοι καιροί για πρίγκηπες.

  17. ariel avatar
    ariel 04/03/2009 17:31:44

    Xase@8 το σωστό είναι Σπιν επ'ορδής καθήμενος, ήκου φας κατά μου. Δηλαδή Σπίνος καθήμενος σε κλαδί, άκουγε να λες εναντίον μου.

  18. Xase avatar
    Xase 04/03/2009 18:46:27

    @20 Αριελ
    Εγω απλα το εγραψα με το πνευμα της εποχης.

  19. ariel avatar
    ariel 04/03/2009 19:32:47

    Εν τάξει Χασε, ελπίζω να μην σε πείραξα δεν θα τόθελα.

  20. stelios avatar
    stelios 11/03/2009 20:18:16

    rgrewstgr

  21. Γιώργης Χολιαστός avatar
    Γιώργης Χολιαστός 30/04/2009 15:52:25

    ΑΒΡΑΜΌΠΟΥΛΟΣ ΦΙΛΑΛΉΘΗΣ

    Ύφος έχω μπλαζέ
    και μ’ αυτό λαέ χαζέ
    σε τουμπάρω.
    Κι είμαι τόσο καλός
    που σε πείθω ασφαλώς
    κι ας σνομπάρω.

    Βασιλείου αγνοώ
    και θρασέως βοώ:
    είμαι πρώτος!
    κι ας μην είμαι παρά
    ενός μόνο παρά
    καμαρότος.

    Όσο άλλος κανείς,
    υπουργός, ευγενής,
    λίγο είρων.
    στα χαρτιά καταργώ
    και τη γρίππη εγώ
    την των χοίρων.

    Και με όλα μου αυτά
    να με δει όποιος ζητά-
    τέτοια χάλια-
    ψάχνει μες στις αυγές
    κι όχι ως θα ’πρεπε μες
    στα σκοτάδια.

    Γιώργης Χολιαστός