#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
19/07/2010 18:14
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Νέος Γενικός Διευθυντής της ΝΔ



Από το Γραφείο Τύπου της Νέας Δημοκρατίας ανακοινώθηκε οτι με απόφαση του Προέδρου της  Αντώνη Σαμαρά, ο Μενέλαος Δασκαλάκης αναλαμβάνει καθήκοντα Γραμματέα Πολιτικής Τεκμηρίωσης και Προγραμματισμού του κόμματος.

Γενικός Διευθυντής του κόμματος , στη θέση του κ. Δασκαλάκη, τοποθετείται ο μέχρι πρότινος Γραμματέας Παραγωγικών Φορέων Θανάσης Σκορδάς.

Βιογραφικό Θ. Σκορδά

Ο κ. Θανάσης Σκορδάς γεννήθηκε το 1965 στην Καλαμάτα, είναι έγγαμος και έχει δύο παιδιά.

Είναι πτυχιούχος του Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών (πρώην Α.Σ.Ο.Ε.Ε.) με ειδίκευση στις Διεθνείς Οικονομικές Σχέσεις.

Διετέλεσε Γενικός Γραμματέας Περιφέρειας Στερεάς Ελλάδας από το 2006 μέχρι και τον Ιανουάριο του 2009, οπότε ορίστηκε Γενικός Γραμματέας Φορολογικών και Τελωνειακών Θεμάτων.

Διετέλεσε Γενικός Γραμματέας Καταναλωτή του Υπουργείου Ανάπτυξης από τον Μάρτιο του 2004 έως τον Νοέμβριο του 2006.

Από το 1987 εργάσθηκε ως ασφαλιστικός διαμεσολαβητής. Δραστηριοποιήθηκε στην ίδρυση και λειτουργία εταιρειών χρηματοοικονομικού και ασφαλιστικού ενδιαφέροντος. Ήταν εισηγητής σεμιναρίων σχετικών με την ανάπτυξη πωλήσεων και την οργάνωση ασφαλιστικών εργασιών στο Ελληνικό Ινστιτούτο Ασφαλιστικών Σπουδών (Ε.Ι.Α.Σ.) καθώς και στο Ινστιτούτο Χρηματοοικονομικών Σπουδών (Ι.ΧΟ.Σ.).Έχει συμμετάσχει σε πλήθος επαγγελματικών συνεδρίων στην Ελλάδα και το Εξωτερικό, με σημαντικές εγχώριες και διεθνείς διακρίσεις στο ενεργητικό του.

Κατά τη διετία 1986-1987 εργάσθηκε στην Οικονομική Διεύθυνση Ομίλου Επιχειρήσεων Ηλεκτρικών Ειδών.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Προφήτης avatar
    Προφήτης 19/07/2010 18:26:45

    Τέως Περιφερειάρχης;
    Να τον χαίρεται.

  2. Κώστας Ροδινός avatar
    Κώστας Ροδινός 19/07/2010 18:32:21

    Ανακύκλωση!

    Ολα τα ίδια μένουν...

  3. Επώνυμος avatar
    Επώνυμος 19/07/2010 18:37:11

    Ε δεν το πιστεύω ρε παιδιά, δεν το πιστεύω! Πού το βρήκε το παληκαράκι, πού το βρήκε; Αυτή είναι η νέα Νέα Δημοκρατία;

    Α, ρε Αντώνη, ούτε κατάλαβες γιατί κέρδισες το Νοέμβριο.

    • Ο Ιθαγενής avatar
      Ο Ιθαγενής @ Επώνυμος 19/07/2010 18:56:30

      +1
      Τέως περιφερειάρχης
      Τέως περαστικός από οικονομικών
      Νυν ΓΔ...
      ...ώρες ώρες όχι στον αυτόματο αλλά σε αιώνια ...σιέστα μοιάζει αυτό το κόμμα.
      Για όνομα του θεού ...

      • Προφήτης avatar
        Προφήτης @ Ο Ιθαγενής 19/07/2010 18:59:36

        Ιθαγενή, δεν είναι η διαδρομή αλλά η πολιτεία του.
        Σε αιώνια σιέστα ή στην εντατική;

      • Ο Ιθαγενής avatar
        Ο Ιθαγενής @ Ο Ιθαγενής 19/07/2010 19:41:59

        η διαδρομή του συγκεκριμένου είναι σαν την πολιτεία του ....άσφαλτος που λέει και η λαίδη τελείως άσφαλτος

      • Κοντη Λιζα avatar
        Κοντη Λιζα @ Ο Ιθαγενής 19/07/2010 23:25:37

        Οταν ηταν ΓΓ στο αναπτυξης προσπαθουσα να τον βρω να τον πιεσω να επεμβει για καταναλωτικες παραβασεις. Στο τηλεφωνο βγηκε ενας Κ Σκορδας αξαδερφος του. Τυχαιο, ατυχο θα σας γελασω.

        Αλλα για να καταλαβετε το εργο που παρηγαν (ηθος και εργο ελεγε και το Φωφη) τα αξαδερφακια του επεσημανα τις αντιφασεις στα πεπραγμενα των εταιρειων σε σχεση με το γραμμα και το πνευμα του κατ. νομου και τις ποινικες επιπτωσεις και με ειπε οτι δεν εχουν το δικαιωμα να τους στειλουν στον εισαγγελεα. Και μετα περιμενει ο μ@λ@κ@ς Ελληνας καταναλωτης να τον σεβαστουν οι εταιρειες. Θα περιμενει αιωνες ακομη.

        Αξιος αξιος, τι να πω και εγω...

  4. sovokai avatar
    sovokai 19/07/2010 18:40:44

    Μπα.

  5. gram avatar
    gram 19/07/2010 20:18:10

    Too many chiefs and no indians...

  6. anonymous avatar
    anonymous 19/07/2010 20:20:22

    Πάντοτε γεν. διευθυντές έμπαιναν όχι ιδιαίτερα γνωστά στελέχη. Αφήστε να δούμε.

    Να θυμάστε ένα πράγμα. Εκτός από το Νοέμβρη υπήρξε και ο Οκτώβρης που φάγανε τέτοια σφαλιάρα και που οδήγησε στο ξήλωμα της μισής ΝΔ. Αν δε μας αρέσουν θα τους ρίξουμε άλλη μια σφαλιάρα στις άλλες εκλογές που θα τη θυμούνται σε όλη τους τη ζωή γιατί θα εξαφανιστούν και οι άλλοι μισοί.

  7. laiki vasi avatar
    laiki vasi 19/07/2010 20:34:37

    Ο Σαμαράς προωθεί σε θέσεις κλειδιά εκείνους που τον θεωρούν παρένθεση, εκείνους που με την πρώτη στραβή θα τον πυροβολήσουν, εκείνους που δεν έχουν σχέση με την 29η Νοεμβρίου!

    • perifanos deksios avatar
      perifanos deksios @ laiki vasi 19/07/2010 21:10:50

      Kαλά κάνει..οι αυλοκόλακες τον έφαγαν τον ΚΚ..Τουλάχιστον έτσι ο Σαμαράς είναι στην τσίτα και τους έχει στην τσίτα..

  8. geosid avatar
    geosid 19/07/2010 23:02:59

    ΣΟΒΑΡΕΥΤΕΙΤΕ ΜΑΓΚΕΣ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΠΑΜΕ ΚΑΛΑ.
    ΔΕΝ ΒΓΑΛΑΜΕ ΤΟΝ ΣΑΜΑΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΥ ΛΕΜΕ ΕΜΕΙΣ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΕΙ?
    ΑΝ ΔΕΝ ΣΤΗΡΙΞΟΥΜΕ ΤΩΡΑ ΤΙΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΤΟΥ,ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΚΑΚΩΣ ΕΞΕΛΕΓΕΙ ΑΡΧΗΓΟΣ ΤΗΣ ΝΔ.ΑΥΤΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΟΛΕΘΡΙΟ ΛΑΘΟΣ ΜΑΣ,ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΗΤΤΑ ΜΑΣ ΣΤΙΣ ΠΕΡΑΣΜΕΝΕΣ ΕΚΛΟΓΕΣ,ΜΙΑ ΗΤΤΑ ΠΟΥ ΦΕΡΟΥΜΕ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΗ ΕΥΘΥΝΗ ΜΟΝΟ ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΟΠΑΔΟΙ ΤΗΣ ΜΕΓΑΛΗΣ ΦΙΛΕΛΕΥΘΕΡΗΣ ΠΑΡΑΤΑΞΗΣ.

    • Νασος avatar
      Νασος @ geosid 20/07/2010 09:15:47

      Ποια είναι ακριβώς η ευθύνη των οπαδών της ΝΔ αγαπητέ geosid?
      Όχι απλά για να μάθουμε και εμείς οι αδαείς!!

      Σαν παράδειγμα, το ότι πχ σε όσους νεοδημοκράτες στήριζαν σε όλη τους τη ζωή ανιδιοτελώς τη ΝΔ, όλοι ανεξαιρέτως οι υπουργοί είχαν κλειστές τις πόρτες τους (όχι για ρουσφέτια - ούτε για καλημέρα δεν την άνοιγαν αγαπητέ) ενώ την είχαν ορθάνοιχτη σε κάθε ¨καρυδιάς καρύδι?)
      Την είχαν ορθάνοιχτη και έκαναν ρουσφέτια σε αυτούς που τελικά δεν τους ψήφισαν?
      Κλασσικό βέβαια για τη ΝΔ αλλά δεν έβαλαν μυαλό ποτέ.

  9. Ελληνας avatar
    Ελληνας 19/07/2010 23:45:49

    ...τι λες ρε geosid? Φέρω εγώ ευθύνη για την ήττα των εκλογών? Γιατί εγώ επέλεξα τους συνεργάτες-συβούλους του πρωθυπουργου? Μήπως εγώ έβαλα τους παπάδες στο παιχνιδι των real estate? Ή μήπως εγώ διόρισα τον γιο του ταχυδρόμου, Βεζύρη στη θέση του βεζύρη?
    Αυτές οι λογικές ότι φταίμε όλοι να τις ξεχάσουμε και να αποδοθούν επιτέλους ευθύνες (σε αυτούς που ανακατεύαν την κουτάλα), όχι πολιτικές αλλά ΠΟΙΝΙΚΕΣ...

  10. Factorx avatar
    Factorx 19/07/2010 23:57:32

    Το αντινιουζ πήρε έγκαιρα θεση στο ζητημα:http://www.antinews.gr/#top2

    Επι της ουσιας τωρα:

    ο Σκορδας ειναι 100% Σαμαρας, να μην λέμε ο, τι θελουμε. Αν δεν ηταν δεν θα έμπαινε- τοσο απλο.

    Ο Μενελαος Δασκαλακης, απο τους λίγους συμπαθείς της πρωην παρεας του μαξιμου ειναι καραμανλικος μεχρι το κοκκαλο. Ειναι ομως ικανός (γνωμη μου) και γι αυτο παιρνει σημαντικο πόστο - θα ειναι και στην Επιτροπή Αξιολογησης

    Το μηνυμα τoυ Σαμαρα προς το πρώην Μαξιμου ειναι σαφεστατο: Ρουσοπουλος - Βουλγαρακης εξω να κοιτανε μεσα.

    Ομως αυτο δεν φτανει. Απο την μια μερια ο Σαμαρας πρεπει να ενεργει γνωριζοντας οτι το μαγαζι "ανηκει" σε εκεινον που το ιδρυσε και απο την αλλη να φτιαχνει το δικό του μηχανισμό και αργότερα το δικό του κομμα

  11. diasapollon avatar
    diasapollon 19/07/2010 23:58:41

    Υπομονή σύντροφοι,ο Αντωνάκης παλεύει μόνος του,δεν είναι εύκολα τα πράγματα,αυτούς βρήκε αυτούς χρησιμοποιεί,τι να κάνει;ξέρετε τι σημαίνει Καραμανλής και Μητσοτακαίϊκο;

  12. thanos avatar
    thanos 20/07/2010 00:08:21

    Αν διαβάσει κανείς τα σχόλια των ανωτέρω από το δικό μου νομίζει ότι βρίσκεται σε παλιά γειτονιά της Αθήνας όπου οι γυναικούλες της γειτονιάς κουτσομπολεύουν την ωραία της γειτονιάς, την οποία δεν μπορούν να φτάσουν.
    Έτσι κι αυτοί, δε γράφουν κάτι που γνωρίζουν για τον Σκορδά, αλλά "Τέως Περιφερειάρχης, να τον χαίρεται" λέει ο ένας, "Τέως περαστικός από οικονομικών" λέει ο άλλος, για το ήθος και την πορεία του ανθρώπου δε γνωρίζουν, απλά δεν τον ξέρουν ως όνομα κ τον καταδικάζουν.
    Λοιπόν, κυράτσες της γειτονιάς, τυχαίνει να γνωρίζω τον άνθρωπο κ σας λέω πως από πλευράς ήθους πληρεί τις προϋποθέσεις που ζητά όχι μόνο ο Σαμαράς, αλλά η οικογένεια της Ν.Δ. και η χώρα γενικότερα. Τώρα αν τα καταφέρει στα καθήκοντά του κανένας δε μπορεί να ξέρει, καλό είναι να περιμένουμε πρώτα να αναλάβει κ μετά να κρίνουμε τις πράξεις του.

  13. rizospastikos avatar
    rizospastikos 20/07/2010 00:36:45

    Σαν Στερεοελλαδιτης (και ειδικοτερα Ευβοιωτης) δικαιουμαι να πω την αποψη μου για τον κ.Σκορδα...
    Καραμπινατες απατες Πασοκων Δημαρχων που του γνωστοποιηθηκαν με τεκμηριωμενες καταγγελιες απλα ΤΙΣ ΕΘΑΨΕ!!!

    Για τους Νεοδημοκρατες της Τοπικης Αυτοδιοικησης ειτε ηταν ο κ.Σκορδας ΓΓ Περιφερειας ειτε ο κ.Πρασινοφρουροπουλος ηταν το ενα και το αυτο.

    Τωρα αν ο νεος ΓΔ της ΝΔ ειναι 100% Σαμαρικος ή 50% Καραμανλικος λιγο μας νοιαζει.
    Οταν ειχε τη δυναμη δε στηριξε τη ΝΔ στη περιφερεια.

    • anonymous avatar
      anonymous @ rizospastikos 20/07/2010 01:14:32

      Αυτή η νοοτροπία ήταν καθολική για όλη την Ελλάδα ενώ τα ίδια έκαναν το 90-93. Γι αυτό πήγαν εκεί που πήγαν.

      Δε θα με παραξενέψει καθόλου αν η ΝΔ δεν ανακάμψει.

    • spiros avatar
      spiros @ rizospastikos 20/07/2010 08:50:06

      Συμπατρριώτη αυτός είναι. Κάθε ΝΔμοκράτης δεν μπορεί να στηρίξει και να καταλάβει τον αδικημένο . Θέλει να γίνεται η δουλειά του! Δεν αντιλαμβάνονται σε γενικές γραμμές ότι αυτό τον βλάπτι μακροπρόθεσμα όχι μόνο αυτόν αλλά και την παράταξη. Επιβάλλεται όμως να είμαστε υπομονετικοί για να δούμε τον βαθμό οργάνωσης και αλληλεγγύης με το νέο πνεύμα που επαγγέλλεται η νέα Ηγεσία

  14. kennan avatar
    kennan 20/07/2010 01:14:56

    Προς τους απογοητευμένους και τους προβληματισμένους. Όταν ο Μέγας Αλέξανδρος κατέκτησε την Περσία, διατήρησε το παρόν status quo με τους Σατράπες, απλώς έβαλε και έναν δικό του να τους τσεκάρει. Μετά από λίγο καιρό, ως γνωστό, ήταν παντοδύναμός. Οπότε, υπομονή σύντροφοι!!!

  15. Γιάννης Χριστόπουλος ΤΝΣ avatar
    Γιάννης Χριστόπουλος ΤΝΣ 20/07/2010 10:59:03

    Σιγά ρε παιδιά, όλοι Σαμαρικοί αλλά με προυπόθεση να κάνει αυτά που εμείς γουστάρουμε. Αρχηγός είναι όχι Φιλιππινέζα. Αν οι επιλογές του είναι λανθασμένες πρέπει να περάσει χρόνος.Το αποκαρδιωτικό είναι πόσο Ελληνάρες είναι οι περισσότεροι που ποστάρανε, τον σκίσανε τον άνθρωπο, ο τεμπέλης, ο κοιμάται, ο απίθανος, ο που τον βρήκε, σιγά ρε Αϊνστάιν όλοι σας...
    Δεν τον ξέρω καθόλου ούτε στην όψη, αλλά εφόσον τον επέλεξε ο αρχηγός που ψήφισα στις 29-11 τελείωσε!

  16. Νικος avatar
    Νικος 20/07/2010 10:59:57

    ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟΣ ΚΥΡΙΟΣ Ο κ. ΣΚΟΡΔΑΣ,ΕΓΙΝΕ ΑΥTO ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ BY JUST DOING NOTHING ALL THE TIME.

  17. ΑΡΚΑΣ avatar
    ΑΡΚΑΣ 20/07/2010 11:19:01

    Όσοι δενσυμφωνούν με τηνεκλογή του κ. Σκορδά, έχουν να προτείνουν κάποιον άλλο;;;;;;

    Μην γίνονται κριτές εκ του πνηρού για κάθε τι που δεν μας αρέσει. Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ ξέρει τι κάνει. Εάν λαθέψει θα το δούμε.

    ¨Ελεοε πια με τα τζάκια!!!!!

    Αυτά τα τζάκια έχουν ΞΕΣΚΙΣΕΙ τη παράταξη αυτή εδώ και δεκαετίες. Να μην αναφερθώ σε γόνους βαρώνων που τους στέλνουμε ως ΗΛΙΘΙΟΙ με ΠΕΡΙΚΕΦΑΛΑΙΑ κάιε ΦΟΡΑ ΣΤΗ ΒΟΥΛΗ!!!!

    Όλα τα καλομαθημένα κολλεγιόπαιδα που δεν έχουν ποτέ ΜΑ ΠΟΤΈ δουλέψει στη ζωή τους.

    Άντε ΞΕΚΟΛΛΕΙΣΤΕ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ. ΜΟΝΟ ΣΑΝ ΨΗΦΟΦΟΡΟΥΣ ΚΑΙ ΣΤΡΑΤΙΩΤΑΚΙΑ ΣΑΣ ΘΕΛΟΥΝ.

    • Γιάννης Χριστόπουλος ΤΝΣ avatar
      Γιάννης Χριστόπουλος ΤΝΣ @ ΑΡΚΑΣ 20/07/2010 11:24:03

      ΠΕΣ ΤΑ!!!!
      ΑΥΤΟΙ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΤΟΥΣ ΦΙΛΑΘΛΟΥΣ ΣΤΗΝ ΚΕΡΚΙΔΑ ΜΟΝΟ ΕΥΚΟΛΗ ΚΡΙΤΙΚΗ.

  18. ΑΡΚΑΣ avatar
    ΑΡΚΑΣ 20/07/2010 11:23:35

    Όσοι δεν συμφωνούν με την εκλογή του κ. Σκορδά, έχουν να προτείνουν κάποιον άλλο;;;;;;

    Μην γίνονται κριτές εκ του πονηρού για κάθε τι που δεν μας αρέσει. Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ ξέρει τι κάνει. Εάν λαθέψει θα το δούμε.

    ¨Ελεος πια με τα τζάκια!!!!!

    Αυτά τα τζάκια έχουν ΞΕΣΚΙΣΕΙ τη παράταξη αυτή εδώ και δεκαετίες. Να μην αναφερθώ σε γόνους βαρώνων που τους στέλνουμε ως ΗΛΙΘΙΟΙ με ΠΕΡΙΚΕΦΑΛΑΙΑ κάθε ΦΟΡΑ ΣΤΗ ΒΟΥΛΗ!!!!

    Όλα τα καλομαθημένα κολλεγιόπαιδα που δεν έχουν ποτέ ΜΑ ΠΟΤΈ δουλέψει στη ζωή τους.

    Άντε ΞΕΚΟΛΛΕΙΣΤΕ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ. ΜΟΝΟ ΣΑΝ ΨΗΦΟΦΟΡΟΥΣ ΚΑΙ ΣΤΡΑΤΙΩΤΑΚΙΑ ΣΑΣ ΘΕΛΟΥΝ. ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ σας δόθηκε (μας) η ευκαιρία να εκλέξουμε αυτόν που θέλουμε. Δεν βλέπετε το τι πόλεμος του γίνεται του πρόεδρου. Παρατηρείστε προσεκτικά όλα τα κανάλια τι παίζουν. Καρατζαφέρη, δηλώσεις της Ντόρας, κλπ. Είμαστε ακόμη στην αρχή. Δεν περιμένω ο Σαμαράς να λύσει το πρόβλημα αμέσως, περιμένω ΟΜΩΣ ΝΑ ΒΑΛΕΙ ΤΟ ΝΕΡΟ ΣΤΟ ΑΥΛΑΚΙ. Αυτό χρειάζεται τώρα η Χώρα μας.Σαφώς και πρέπει να ασκούμε κριτικές και μάλιστα καλοπροαίρετες. Ο κ. Σκορδάς διορίστηκε Γενικ΄ςο Διευθυντής, εάν αποτύχει θα ΞΕΔΙΟΡΙΣΘΕΙ. Όσο γι΄ αυτό να είστε σίγουροι.

  19. geosid avatar
    geosid 20/07/2010 22:52:02

    ΑΓΑΠΗΤΟΙ ΜΟΥ ΦΙΛΟΙ ΟΙ ΨΗΦΟΦΟΡΟΙ(ΟΠΑΔΟΙ) ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΕΚΛΕΓΟΥΝ Η ΡΙΧΝΟΥΝ ΚΥΒΕΡΝΗΣΕΙΣ. ΕΤΣΙ ΕΜΕΙΣ ΔΩΣΑΜΕ ΤΟ 2004 ΚΑΙ 2007 ΔΥΟ ΠΕΡΙΦΑΝΕΙΣ ΝΙΚΕΣ ΣΤΟΝ Κ.ΚΑΡΑΜΑΝΛΗ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΜΙΑ ΤΑΠΕΙΝΩΤΙΚΗ ΗΤΤΑ ΤΟ 2009 ΠΟΥ ΦΥΣΙΚΑ ΔΕΝ ΤΗΝ ΑΞΙΖΕ!!!
    ΟΤΑΝ ΑΝΕΦΕΡΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΓΙΑ ΕΥΘΥΝΗ ΜΑΣ,ΟΣΟ ΚΙ ΑΝ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ ΕΓΩΙΣΤΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΕΙΑ.
    ΔΕΝ ΘΑ ΚΡΙΝΩ ΕΓΩ ΤΙΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΤΟΥ ΠΡΩΗΝ ΠΡΩΘΥΠΟΥΡΓΟΥ ΜΑΣ ΑΛΛΑ ΑΝ ΠΙΣΤΕΥΕΤΕ ΟΤΙ Ο ΚΑΡΑΜΑΝΛΗΣ ΕΧΑΣΕ ΛΟΓΩ ΚΑΚΩΝ ΣΥΜΒΟΥΛΩΝ,ΒΑΤΟΠΕΔΙΟΥ, ΟΙΚΟΝΟΜΙΑΣ ΚΑΙ ΕΛΛΕΙΜΑΤΩΝ ΤΟΤΕ ΝΑ ΤΑ ΠΑΡΑΤΗΣΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΑΣΧΟΛΟΥΜΑΣΤΕ.
    ΑΛΛΟΥ ΑΝΑΖΗΤΗΣΤΕ ΤΑ ΑΙΤΙΑ ΤΗΣ ΗΤΤΑΣ ΑΛΛΑ ΜΗΝ ΜΟΥ ΛΕΤΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΥΘΥΝΟΜΑΣΤΕ,ΔΗΛΑΔΗ ΠΩΣ ΒΓΗΚΕ Ο ΓΙΩΡΓΑΚΗΣ,ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ!!!